Zajímavé zboží nejen z aukra

prohledat
20096 příspěvků (zobrazeno 551 až 600) od 08.01.2010 do 25.03.2024, založil/a Pavel P..
řadit dle data
18:21:53
27.12.2022
Polyš
-> Jirik_Tuňák1983: Tak jako rarita to je.Ještě jsem neviděl 125 GLS. 2
18:12:32
27.12.2022
SO545
-> isti 27.12.22 13:04:48: to sa snad da odselektovat hned po telefone...ci.

Len tak zo zartu som si prezrel inzerciu felici.....tolko auot v TOP stave sa len tak nevidi. To je snad neznicitelne.1
15:19:16
27.12.2022
Jirik_Tuňák1983
-> isti 27.12.22 13:04:48: "Raryta". Twl na to snad nejde říct nic jiného než notypyčo. 9 9 9 3
13:04:48
27.12.2022
isti
-> SO545: 3 3 Presne tak,viem lebo povozil som sa v tom3
Nová spojka trochu zvláštná,a na plyn občas zacukal.Hrdzu keď natrieme farbou tak to už tam nie je3 ale hlavný problém je v hlave majstra.Hovoril že do auta od 2019 nasypal 3000€,3 sada tlmičov9 ,nová hlava za 600€ atď a ževraj mu stále volajú na inzerát,do ČR by to chceli zobrať do zbierky.Ale to už bolo min pred mesiacom a inzerát vkladá každý druhý deň znova.3
Má v ponuke aj absolutnú rarytu 125gls
12:05:31
27.12.2022
SO545
-> isti 27.12.22 10:07:58: to bude asi taky top stav ako majitel.....4
10:07:58
27.12.2022
isti
-> michael: Také drahé a to nie je ani TOPSTAF ako toto1
auto.bazos.sk/inzerat/... /skoda-felicia-lx-13i-40kw -lpg-rok-1998.php

Pozor,predává to pako3 ,hovoril som s ním.
10:00:56
27.12.2022
darklord
-> michael 27.12.22 09:21:21: ty si asi nevidel tie posledne dve fotky alebo co. Ked je auto v takomto stave, tak mi pride aj ocista zapraseneho interieru celkom indikovana, ak neboli na sedackach este igelity. A motorak mi pride teda zodpovedajuci kilometrom.
09:21:21
27.12.2022
michael
-> Jirik_Tuňák1983: No, tak je to snad vidět na ty km by ten motorový prostor měl jinak svítit a majitel musel být asi čuně, když v těchto km se už musel čistit interiér.
Co se týče laku, tak je potřeba tomu, také hodně pomoci.
09:03:23
27.12.2022
Jirik_Tuňák1983
-> michael 27.12.22 08:48:50: A co je na ní špatného? Jinak jsme si samozřejmě všichni vědomi, že úplně nejvíc nejlepší "tykrásoauta" máš ty. 40
08:48:50
27.12.2022
michael
-> Peca: Zase taková krása to není.
08:43:44
27.12.2022
SO545
-> michael 27.12.22 08:29:39: mal som vo vedlajsej dielni starsi typ z necelou 20kou na tachu.
Pani to nechala na protihodnotu a vzala KIU...
Tiez TOP stav a sla za pusu.
08:40:10
27.12.2022
Peca
-> michael: ty kráso! 173
18:33:19
02.12.2022
dragon_cb_cz
-> King: "Pojištění odpovědnosti v občanském životě" nebo jak se to jmenuje - jako součást pojistky domácnosti.
18:32:42
02.12.2022
King
-> dragon_cb_cz: A co že to máš za pojištění při sedlání drátěnnýho osla?
12:56:45
02.12.2022
dragon_cb_cz
-> Bukaj: No to je právě otázka, jak moc tu máme ten právní stát funkční, já mám nějaké svoje pochybnosti (ale jasně, mohlo by být i o dost hůř). Každopádně cesta ke zlepšení asi nevede přes to, že budeme nad vší mávat rukou, ale přesně naopak - že budeme ten pocit, že se k majetku máme chovat s respeketem posilovat.

A dokud jde o odřený nárazník, tak opravdu nejde o moc. Ale to spektrum možných škod je přeci jen trochu pestřejší...
07:30:48
02.12.2022
palinator
-> Crestik 01.12.22 19:44:44:
Takže karcinom tlustýho střeva naúčtujeme všem nevegetariánům, protože každej tu a tam sní nějakou tu uzeninu a velice pravděpodobně se dostane nad to, co je doporučeno lékaři?
Vegetariánům naúčtujeme rakovinu žaludku, protože v ředkvičkách jsou dusičnany? 3
00:05:17
02.12.2022
Bukaj
-> dragon_cb_cz: Ano, jen se stále (i v tomto poměrně dobře fungujícím právním státě) častěji setkávám s lidmi, se kterými bylo zameteno v mnohem větší míře, než je nějaká odřenina laku auta a vesměs se všichni shodují, že majetky ať vezme čert, hlavně, že jsou všichni v rámci možností živi a zdrávi6
22:50:48
01.12.2022
dragon_cb_cz
-> Bukaj 01.12.22 19:16:11: Jenže pojistka přece není o tom, jestli chceš mít auto krásné nebo ne. Jo, může k tomu sloužit, ale rozhodně není jen o tom. Smyslem pojištění je ochrana hodnoty - ať už jí spatřuješ v čemkoliv.

Nemusíš být zrovna milovník aut na to, abys měl potřebu řešit pomuchlané plechy - stačí, že si uvědomuješ, že na prodejní hodnotě tomu autu moc nepřidají a na výdrži taky ne. Nebo třeba řešíš pasivní bezpečnost. Takže i pokud ho plánuješ jezdit od novoty do smrti, tak asi chceš, aby bylo po nehodě to auto řádně opravené.

-> Bukaj 01.12.22 19:22:05: Hele to je krásný, shit happens. A co když se ten shit stane rodině, co má už takhle hluboko do kapsy a to auto potřebuje aby vozila děcko do speciální školy nebo stacionáře? Případně milion dalších dobrých důvodů proč "shit happens" může někoho sakra bolet. Speciálně ve světe ve kterém jak sám říkáš je spousta lidí co mají poněkud shnilý kořínek....

Pokud někdo chce udělat charitu a nechat poškození svýho auta plavat, protože má pocit, že by to viníka bolelo víc než jeho - na tom rozhodně není nic špatnýho. Schopnost odpouštět a projevit velkorysost jsou oboje hrozně důležitý a rozhodně se nechci vysmívat někomu, kdo to udělá - právě naopak. Sám se o to v rámci svých možností snažím.

To ale nic nemění na tom, že systém kdy lidi můžou očekávat, že jim způsobenou škodu někdo nahradí, mi přijde jako docela dobrý nápad. Jak sám říkáš, civilizovaný stát nenechá nikoho padnout příliš nízko. A princip odpovědnosti za škodu je jedním z jeho základních pilířu...
20:23:11
01.12.2022
Bukaj
Jinak něco pro odlehčení (ale k aktuálnímu tématu)1
Ivo Jahelka - Balada o Jouzkovi,prasečí hlavě a gatích od Versáče
20:21:35
01.12.2022
Bukaj
-> Syny 01.12.22 19:57:39: Od toho tu existuje společenství lidí, zvané "stát", které tyto případy řeší (respektive dává možnosti) a které tu, navzdory výhradám, které k němu máme, poměrně solidně funguje. V každé civilizované společnosti se slabší či nějak znevýhodnění jedinci nenechávají napospas osudu.
Jinak věřím, že bych se slušně uživil i bez nohou. Bez rukou by to bylo horší a bez mozku by bylo lepší nežít...7
20:00:25
01.12.2022
David29
-> Syny: Bukaj má spíš namysli kosmetické vady, které nemají na funkci vliv. A ty já taky neřeším teda
19:59:21
01.12.2022
David29
-> Crestik: Když bude auto omotaný okolo stromu, místo řidiče bude metrovej dub - tak nepřipoutání a následné operace mě naopak zachránilo,a že 4

Jinak dle tvých pravidel by obézní lidi měli doplácet za nemoci spojené se svou obezitou, kuřáci s rakovinou, příležitostní sportovci za úrazy... No, vlastně by se to zdravotní pojištění mohlo zrušit 3 3
19:57:39
01.12.2022
Syny
-> Bukaj 01.12.22 19:40:24: To zni hezky, ale kdyz kvuli tomu prijdes o moznost treba delat praci jakou delas (v oboru kterej znas) a do toho budes zivit rodinu, tak uz to dostava trochu jinej rozmer.
19:52:56
01.12.2022
Bukaj
-> Crestik 01.12.22 19:44:44: Naštěstí to v civilizované společnosti takto nefunguje a věřím, že nikdy fungovat nebude!
19:50:57
01.12.2022
Bukaj
-> David29: Nárazníky a spousta dalších dílů už jsou dávno spíš estetická věc, než co jiného...3 On ani chromovaný nárazník nebyl levný - myslím, že kdyby byly tehdy kovové nárazníky lakované, bylo by to mnohem levnější1

Jinak jak jsem psal, že určování hodnoty věcí podle peněz, je nespravedlivé, tak jsem tím myslel třeba to, že dvě věci stejné "praktické hodnoty" mohou mít X násobně jinou hodnotu finanční, stejně tak, jako pro různé lidi mají peníze různou "cenu". A "drahé" (nebo, chcete-li "luxusní") věci si zpravidla nekupují lidé, kteří na ně celý život šetří, stejně tak lidé, kteří mají prakticky neomezené množství peněz, si zpravidla nekupují levné věci. Ale to, jestli je člověk "dobrák" nebo "hajzl", se z peněz vyčíst nedá...
19:44:44
01.12.2022
Crestik
-> David29 30.11.22 20:16:25: protože tady je to nastaveno tak, že když si nezapneš pás/najebeš se na kolobce apod., tak tě ošetří za peníze nás všech. Až si nezapneš pásy, nabouráš a budou chtít půl mega za operaci a následné ošetření po tobě, i když ti zaměstnavatel platí zdravotní...tak s tím budu v pohodě. Stejně tak tlustí lidé, kuřáci, alkoholici apod, pokud se prokáže že ty jejich neřesti mají co dočinění s jejich zdravotním stavem, tak bych jim to hezky naúčtoval.
19:41:35
01.12.2022
David29
No ještě přidám k tomu Bukajovi...
On je problém v dyzajnu a počátek je u výrobců...
Třeba lakovaný nárazník - jo, je to hezký. Ovšem z praktickýho hlediska k ničemu a úplně tím padá původní význam této části auta a zachován je pouze u social verzí.
19:40:24
01.12.2022
Bukaj
-> saskyn2 01.12.22 19:29:30: I to se může stát a postavil bych se k tomu (teda asi už nepostavil 3) jako ke všemu - pokud jsi to neudělal schválně, tak nebudu mít problém Ti odpustit. Dokud je v této zemi alespoň přístup k zdravotnictví a vzdělání pro všechny lidi bez rozdílu stejný...
Ty budeš mít do konce života výčitky svědomí, že jsi (byť ne úmyslně) vytvořil z někoho mrzáka - měl bych Ti to ještě komplikovat tím, že po Tobě budu chtít peníze, které nemáš?
19:35:02
01.12.2022
Bukaj
-> Syny 01.12.22 09:14:45: -> dragon_cb_cz 01.12.22 09:19:11: -> Borderer 01.12.22 10:05:38: -> Jarda/felda 01.12.22 10:54:18: -> saskyn2 01.12.22 10:54:30:
To je právě to, na co jsem chtěl poukázat - že i když si tady hrajeme na to, že "jsou si všichni rovni", tak přecejen "jsou si někteří rovnější"...7
Ona výše reálné újmy (škody) nelze vyčíslit jednoduše penězi, neboť ty nejsou spravedlivé (respektive jejich rozdělení mezi lidmi)...
...ale je to nejjednodušší.8
19:29:30
01.12.2022
saskyn2
-> Bukaj: No ale ty pořád řešíš jen auto, ale ono jsou i trochu větší nehody třeba s následky na zdraví. Takže pokud teda nebudu potřebovat mít povinný, budu nemajetný člověk a nedám ti přednost a rozmáznu tvou Š130 o nárazník mého Passatu a ty přijdeš třeba o nohy, tak ti připadá v pořádku že ti řeknu „hele sorry, momentálně mám v pěněžence 150 Kč a potřebuju ještě koupit jídlo dětem“ oškrábu zbytky 130L a kusy tvých nohou z mého nárazníku a pofrčím do prdele?3 3 Asi ne vid...
19:22:05
01.12.2022
Bukaj
-> dragon_cb_cz 01.12.22 09:03:28: Tady nejde o pár stovek za povinné ručení (ono je to někdy hezkých X tisíc ročně rozdíl - třeba já za Volvo platil povinko cca 2500 Kč na rok a bývalý majitel /podobná věková kategorie a stejné město trvalého bydliště/ to měl za dvojnásobek po jedné škodní události před 3 lety, ale to je fuk).
Tady jde o to, že jsou zde u některých členů tendence zavádět nějakou formu "povinného ručení" pro každou věc, kterou lze způsobit škodu, místo toho, aby si lidi přiznali, že "shit" občas "happens" a místo hledání viny se s tím smířili6
19:16:11
01.12.2022
Bukaj
-> dragon_cb_cz 01.12.22 08:31:33: Asi si nerozumíme (nebo jsem to blbě napsal). Myslel jsem to tak, že buď mám auto (když se tu bavíme o autech, ale třeba kolo, letadlo, ponorku, cokoli, to je fuk), u kterého se nebojím, že mi ho někdo odře (prostě na lak to nejezdí) - a takových lidí je většina (jen pochopitelně nejsou na Virtu a jiných autíčkářských webech) - nebo si raději sjednám havarijní pojistku, když mi na autě záleží a bojím se, aby nepřišlo k jakékoli úhoně a v případě poškození si jej nechám opravit ze svého havarijního pojištění, než se handrkovat s pojišťovnou "viníka". S tím, že po viníkovi (který vůbec nemusí mít jakoukoli pojistku - může to být někdo, kdo jde kolem zaparkovaného vozu a omylem se o něj otře kabelkou nebo třeba důchodce nad hrobem, který upadne a holí poškodí vůz, nebo zvěř, možností je nespočet) můžu následně zkusit vymáhat náklady (spoluúčast, navýšení pojistného apod.), ale už v klidu, když je auto dávno opravené a navíc to rozhodně nebudou likvidační částky (v řádu maximálně nižších desetitisíců), které je většina lidí v dohledné době splatit...

Zkrátka pro drtivou většinu lidí je auto spotřební věc, která za svůj život utrpí sem tam nějaký šrám (který sice nepotěší, ale svět se nezboří a nejlepší, co člověk může udělat, je se s tím smířit) a po deseti, patnácti letech se koupí jiná.
My, kteří máme trochu jiný pohled na věc, máme tu možnost si pro všechny případy to auto pojistit.4

-> palinator 01.12.22 08:48:31: Úcta či neúcta k věcem a lidem vůbec nesouvisí s majetky, stejně tak nelze soudit člověka podle rčení "Jaký pán, takový krám"...
...já třeba jezdím v obouchaných popelnicích, ač, myslím, mám k věcem vlastním i cizím úctu dostatečnou - právě proto, abych nemusel trnout, jestli mi to někdo někde neodře a oproti stavu před pár lety (kdy jsem to řešil mnohem víc) se mi hodně ulevilo. Prostě je to JEN VĚC...
...dokud nejde o život či o zdraví, tak jde o prd4

Jinak nedávno jsem vedl na toto téma debatu s jedním dobrým kamarádem, který je z té druhé kategorie. Auto je pro něj jen spotřební věc, která je sice potřeba pro život s dětmi na vsi 15 km od Sušice (kde jsou školy, školky a pracovní příležitosti), ale důležité je jen to, že jezdí a ne, jak vypadá. Vůbec nechápal, že mohou být lidé, kteří smýšlejí tak, jako lidi na tomto webu. Líčil mi, jak před časem někde na parkovišti jeho nejmladší syn (3 roky) při nastupování do auta ťuknul dveřmi do vedle stojícího auta, načež se kamarád za syna omluvil majiteli dotčeného vozu - a vůbec nechápal, proč se majitel začal rozčilovat, když se nic hrozného nestalo a dostal omluvu. Kamarád absolutně neměl tušení, co ten člověk řeší a co po něm chce víc, než omluvu. Nakonec prý tomu pánovi řekl, že klidně může na oplátku třísknout dveřma do jeho auta - což ho natolik vyvedlo z míry, že už nic neříkal... 3

Nebo vloni kamarádka - byli jsme s dětmi někde na nějaké víkendové společenské akci a já tam byl se "svátečním" autem (to také většina lidí, které znám, nechápe, k čemu mám dvě "stejná auta" a k čemu je "sváteční auto"?) - a při odjezdu mi chtěla dát plech se zbytkem koláče a položila mi ten plech na kapotu - a absolutně nechápala mou reakci...

Prostě buď budete lidem ve svém okolí trpělivě a do nekonečna vysvětlovat, že někteří lidé mají k některým věcem trochu jiný vztah a oni to snad budou respektovat, nebo si zvyknete (jako já), že auto je jen věc a za peníze si štěstí nekoupíte5
10:54:30
01.12.2022
saskyn2
-> Bukaj: Ale musel bys teda nemajetnym používat vlastní auto, nebo je donutit prodat ledvinu3 A otázka co při další zavinění nehodě, když už budou mít jen jednu ledvinu3
10:54:18
01.12.2022
Jarda/felda
-> David29 01.12.22 09:15:30: at si ho neplatí, to je v pořádku ale musí být schopný nést následky
dost pochybuju že když někomu odře auto na parkovišti tak sáhne do šrajtofle a vytáhne X tisíc který v klidu předá majiteli za přelakování odřeniny 8
10:05:38
01.12.2022
Borderer
-> Bukaj: A z druhého pohledu nemajetný člověk může být ten poškozený. A co pak? Sám na opravu auta nemá a z elektrocyklisty beztak nedostane ani korunu?
09:19:11
01.12.2022
dragon_cb_cz
-> David29: Ať si ho neplatí, jen ať potom nepláčou, že skončí na ulici, protože nebudou mít na úhradu škody...
09:15:30
01.12.2022
David29
Jak píšu - každýho věc.
Na co si bude platiti povinko děda, co jezdí už 30let po prázdný dědině do jednoty nebo někdo, kdo jezdí na kole z 80% v lese.
A nebo já, když z 50% jezdím tam kde nemám a na druhých 50% jsem furt na hlavní - takže povinko by mi bylo k ničemu
09:14:45
01.12.2022
Syny
-> Bukaj: Tyjo, to je zase nazor 8 Takze kdyz me nekdo jeho blbosti trefi nejakou pleckou auto, tak nad tim mam mavnout rukou a nechat si to opravit za sve, protoze by jemu pak zdrazili povinko nebo v pripade treba cyklisty, by to musel zatahnout ze sam?
Uplne vidim jak nekomu zborim nejaky Porsche za nekolik mega a reknu mu: "Sorry, ale kdyby to byla Felicie, tak by skoda nebyla skoro zadna, tak si to oprav ze svyho.". 3

Povinko je od toho, aby krylo skody co nekomu zpusobis ty. Je jen na tobe, jakej si tam nastavis limit kryti. Havarijko je k tomu, aby krylo skody zpusobene tvou blbosti na vlastnim aute. Ne k tomu, abych z toho dotoval chyby jinych. Nehlede na to, ze kdyz z havarijka cerpas, tak obvykle taky prijdes o bonusy, takze fakt nevim, proc bych tohle mel platit ja, kdyz mi zpusobi skodu nekdo jinej.
09:03:28
01.12.2022
dragon_cb_cz
-> palinator: Nevím, nechci to takhle generalizovat. Určitě takový jsou, stejně jako jsou určitě lidi co mají hodně hluboko do kapsy přestože k věcem úctu mají. A určitě jsou i lidi co jezdí v rachotině, přestože mají prachy, jen jim nepřijde mít hezké auto důležité. A taky spousta lidí, co mají hezké auto a záleží jim na něm, ale k majetku jiných úctu nemají... o to asi nejde.

Ale že havarijko neslouží k tomu, abych zaplatil tisíce za to, že nezdraží viníkovi povinko (které k tomu naopak slouží) o pár desetikorun či stovek, to jsem si jistý dost.
08:48:31
01.12.2022
palinator
-> dragon_cb_cz:
Jestli ono to nesouvisí i s tím, že těm nemajetným, co jezdí v odřených rachotinách je zpravidla úplně jedno, jestli někoho namrdají, protože nemají vztah k cizím ani svým věcem, což je mimo jiné i důvodem, proč nemajetný jsou.
08:31:33
01.12.2022
dragon_cb_cz
-> Bukaj 01.12.22 07:33:11: Nějak u tebe poslední dobou nevycházím z údivu... jakože si člověk má zaplatit ze svého klidně desítky tisíc, jen aby nějakému "chudákovi" co mu způsobil škodu nezdražilo povinko o pár stovek za rok? To snad nemyslíš vážně. Ono lakování nárazníku na novou fábii (nebo to je taky luxusní drahý vůz???) přijde asi cenově dost podobně jako na velikostně srovnatelnou Audi nebo Mini za trojnásobné peníze totiž.

Nota bene, když na to navýšení malusu u viníka výše škody absolutně nemá vliv.

Havarijko máš přece pro případ, kdy si tu škodu způsobíš vlastní blbostí, nebo když se viník nepodaří dohledat (což je bohužel taky dost časté). Pokud už chceš dělat charitu, tak tomu viníkovi můžeš z vlastní kapsy přispět těch pár stovek na malus povinka, vyjde to výrazně levněji...
upraveno 2x, naposled 01.12.2022 08:58:27
08:04:55
01.12.2022
Matthes, záškodník z TechWebu
-> Bukaj 01.12.22 07:33:11: No ale kazdou vec nekdo vlastni a mel by byt pojisteni na odpovednost za skodu. Kdyz jsem mel cokla, tak jsem si po prvnim jeho uteku hned pojistku udelal - prave proto, abych pak nekomu nemusel platit opravu auta, az by ho nekde prejel...
08:03:22
01.12.2022
Matthes, záškodník z TechWebu
-> darklord 01.12.22 07:57:30: Nemas si kupovat drahy luxusni auto 3
07:57:30
01.12.2022
darklord
-> Bukaj 01.12.22 07:33:11: Je jistější mít havarijní pojistku a v případě cizího zavinění zaplatit ze svého těch pár (desítek) tisíc spoluúčast, než zatěžovat (byť viníka) tím, že máš odřený nárazník na luxusním drahém voze.
9 74 74 74 74
07:53:52
01.12.2022
palinator
-> Bukaj:
Pravdou je, že divoký prase, případně spadlá větev má mnohdy zhruba podobnou inteligenci a předvídatelnost jako to, co se motá po silnicích na těch "malých vozidlech".
07:33:11
01.12.2022
Bukaj
-> Borderer: Mně to přijde naprosto v pořádku, že se neplatí povinné ručení na kolo a jiná "malá vozidla". Je každého věc, jak drahou věc si pořídí a jak moc se o ní bojí. Jsou lidé (a není jich málo), pro které i povinné ručení je velký výdaj - ti jezdí na kole, koloběžce, skútru, nebo autě za pár (desítek) tisíc. Pro ty je bohatě dostačující povinné ručení.
Pak jsou i lidé, kteří si pořídí vůz za pár mega a pro ty je pak havarijní pojištění (pokud se bojí nějaké škody - dost lidí nějaké auto vůbec neřeší a dokud to funguje, tak nějaký šrám nevadí, nebo jej prostě nechají opravit na vlastní náklady, pokud vůz chtějí mít v perfektním technickém i vizuálním stavu...).
Prostě a jednoduše - nehody se stávají bez ohledu na to, v (na) čem jedeš. Je jistější mít havarijní pojistku a v případě cizího zavinění zaplatit ze svého těch pár (desítek) tisíc spoluúčast, než zatěžovat (byť viníka) tím, že máš odřený nárazník na luxusním drahém voze. Kdybys jel v omlácené rachotině, tak nad tím mávneš rukou a havarijko neřešíš4
Viníkem nehody může být třeba dítě nebo nemajetný člověk, případně zvíře nebo dokonce zvěř, padlá větev, strom, kus skály...
...to by podle Tvého modelu musel mít povinné ručení každý, kdo se pohybuje po veřejných komunikacích a také každý vlastník nějaké nemovité či movité věci, která může zasáhnout do silničního provozu...3
07:10:30
01.12.2022
Borderer
-> David29: A uvědomuješ si, že i taková jemná pusa držkou do nárazníku moderního auta se rovná škoda klidně za 100 tisíc? Stačí, aby tam byl radar, kamera atd. A navíc o to jde, dement na koloběžce nebo kole se zrakví a dostaneš z něj leda suchý z nosu. V případě jinýho auta ti to zaplatí aspoň ČKP (takže vlastně tu opravu auta zaplatímě všichni), ale tady se ti vysmějou.
22:22:09
30.11.2022
David29
-> dragon_cb_cz: U auta je povinko v pořádku - přece jen je tam nesrovantelně vyšší riziko způsobení škody či vážného úrazu.
Na koloběžce či kole to je spíš smůla v drtivé většině kolizí člověk zrakví sám sebe
20:51:23
30.11.2022
dragon_cb_cz
-> David29: Neříkám, že jsi to tvrdil ty, jen že to padá dost často.

Jinak by bylo pochopitelně krásný, kdyby lidi za sebe byli zodpovědný, ale i v zemích kde na tohle jinak celkem spolíhaj (třeba USA) nakonec to povinko zavedli... proč asi? Protože by to bylo fajn, ale lidi řekli ne...
Extreme Tyres