Citroen a Peugeot (PSA)

prohledat
7740 příspěvků (zobrazeno 7001 až 7050) od 21.01.2010 do 15.05.2024, založil/a Kuladmin
řadit dle data
22:44:23
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
-> Jirik_Tuňák: Škoda že jsem to tenkrát nenafotil... U mně to šlo na prd vytočit ty tři šrouby co drží startér, protože ten plast co vněm vede elektrárna a hadice k čerpadlu hydřímu... stačilo povolit jen ten jeden šroub co zároveň drží startér... Pak ten plast násilně drobet odchlípnout a vytočit jeden šroub se šestihranou hlavou.. Dva imbusy už byly po slepu vytočený.. Ke stratéru vede jen jeden kabel od baterky a jedn ze spínačky... Jinak mně šlo ten startér docela dobře vyndat pod sánídrobet zasunout a pak dolu a dopředu k chladiči...
22:43:26
07.03.2010
VeTeV
-> Jirik_Tuňák: hodne stesti 4
22:42:14
07.03.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
Tady blíž. Kompletní sání jde pomalu až k vaně. Vpravo ani vlevo není místo ani na ruku na plocho.
zvětšit Citroen a Peugeot (PSA) - obrázek od Jirik_Tuňák - zrušená registrace vložen 07.03.2010 22:42:14
upraveno 1x, naposled 07.03.2010 22:43:12
22:39:48
07.03.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Já mám bohužel takový mohutný kompletní sání, nevím jak jsi to měl ty (viz. foto pod klapkou). Tam pod ním nic nevytahneš. Kukaj. Budu muset od kola čerpadla a altíku protáhnout nějak ráčnu a povolit kabely (kolik jich je připojeno na očkách ?) Velkej, malej, tedy dva a nebo celkem tři ? Vpravo když koukáš dovnitř už vadí hadice od chladiče k termostatu. Spodem mám uchycený na bloku další hadice a trubky od hydry + odvětrání klikovky. Kabely jsou nacvakaný s hadicema od hydry v takovým držáku pod klipsama, kterej musím sundat, abych se dostal k třetímu šroubu startéru. Od tohoto držáku jsem nenašel ani všechny šrouby, viděl jsem jen jeden.

Startér budu muset asi vytahnout a vykroutit spodem, jinou možnost nemám.

Až bude lepší počasí, tak se na to podívám převlečenej do pracovního.
zvětšit Citroen a Peugeot (PSA) - obrázek od Jirik_Tuňák - zrušená registrace vložen 07.03.2010 22:39:48
22:26:48
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
-> Jirik_Tuňák: Jinak nejsnazší je ho sundat pod sací a vytáýhnoujt ho směrem k chladiči.. Novej neoriginál s mnohem lepší stavbou převodky mě stál 2.200 platidel českých...
22:23:21
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
-> Jirik_Tuňák: Tak výměnu startéru mám u 2.08V za sebou:-D Je to takovej drobet ježek v kleci:-D
22:18:56
07.03.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Já když jsem se díval, jak dobře se může ke startéru a jak šikovně se bude vykrucovat z poza sacího a vůkol vedoucích hadic, tak jsem zalitoval, že není auto jako foťák na jedno použití, ze kterýho po užití vyndáš film a praštíš s tím do popelnice. 1 Nehledě na to, že kabely z toho budu demontovat poslepu, jestli tam nebude vidět zespodu.
22:12:55
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
-> Jirik_Tuňák: Protože jsem do xnatie dával motor z XMka starší typ kde byla měřítko plechové náplně olejové umístěno vzadu u vodní pumpy a duíž by kolidovalo s filtrboxem, byl jsem nucen měřitko toto odstranit a vzniknuvší díru po něm něčím ucpat... A ucpávka asi nejspíš byla vyrobena mnou lajdácky či nevím k jakému záhadnému hnutí mysle u ní došlo a rozhodla se nejspíš že nadále nebude setrvávat na svém místě a oleji dovolí aby si vesele šplíchal zespodu na výfukové svody...
22:01:37
07.03.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Kouř odzadu, tak ono to má vzadu svody. Těsnění pod ventildeklem jsem taky dělal a bylo dost vymačkaný. Možná, že to budeš muset ostříkat na rampě wapkou, pak to projet a podívat se odkud to teče. Motor je skloněnej nazad, takže by mě zajímalo, kdyby to nebyl ventildekl, jak by se to na svody dostalo, popř. odkud. V jakejch místech je ten špunt o kterým mluvíš ? Měl jsi sundanej dekl na rozvodech ? Jestli to neteče z ventildeklu přes něj dozadu, popř. jestli to neteče na vačce.
upraveno 1x, naposled 07.03.2010 22:02:53
21:47:49
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
-> petr s: Tak zatím pohmatem kam jsem pod ventildekl (zároveň filtrbox) dosáhl, bylo sucho... A kouř od spáleného oleje stoupal opravdu spoza motoru...
21:45:31
07.03.2010
petr s
-> Bagrr- máma mele Emu: Těsnění se měnilo dost často
21:44:04
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
-> petr s: Bude... Ale obavy mám spíš z té záslepky...
21:40:48
07.03.2010
Labros
Jirik_Tuňák 05.03.10 19:58:58 napsal:

→ Syny / Bagrrovice: Koukal jsem v Globusu na telefonu.

1 Heleďte, jak může mít 8V větší krouťák, byť jinde posazenej,

než silnější 16V ? Každopádně příjemné pozjištění.


Jsem koukal u Ceeda, tak tam taky snížili u 1.4ky výkon na 66 kW

z původních 82 kW, ale krouťák zůstal stejnej. Dokonce testující

říkali, že tato úprava není znát a auto jede skoro stále stejně, jen

míň žere a má méně exhalací.




proč by nemohl mít slabší motor větší krouťák? Když bych to vzal do extrému, tak motor z motorky má třeba 150kW a 100Nm. Všechno je to o otáčkách. Dneska to všechno posunujou do vyšších otáček, jak u benzínů tak u dieselů, aby mohli lidem ukazovat jak výkon s každou generací roste. Za chvíli budou mít diesely stejnou charakteristiku jako měly benzíny před 20 lety (max.výkon 5000.)

U těch šestnáctiventilů se snažej o lepší víření v menších otáčkách pomocí menšího ventilu a větší průchodnost ve vyšších otáčkách - ale ty nižší otáčky se těm šestnáctiventilům stejně pořád moc nedaří - asi s malým tlakem při malém výkonu přes ty dva malý ventily toho moc neprojde...
upraveno 1x, naposled 07.03.2010 21:41:08
21:38:14
07.03.2010
petr s
-> Bagrr- máma mele Emu: Nové těsnění do deklu
21:36:19
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
-> Bobesh: Odfukem klikovky to není, hadice je průchozí a vzhledem k tomu že ten motor jsem měl docela dost rozložen vím že jediný dvě místa kde se ten olej může dostat na vejfuck svody je buď ventildekl nebo mnou vyráběńá ucpávka po původní měrce oleje (motor z xmka jí má zezadu motoru ne zepředu...). Tudíž až budu zítra na jámě budu vědět po čem asi tak mám jít... A doufám že se mi to podaří co nejsnáze opravit (ikdyž k ý lochně po původní měrce je v autě přístup absolutně na kokot..).
20:11:26
07.03.2010
VeTeV
-> Jirik_Tuňák: ja mel prave tu protipadacku dost spatnou a slo o zkousku co udela a je vidno ze neni uplne Ok .. tka to hotl vymenim komplet, at se to houpe jeste vicero:-))



ale mas recht, zetady musi clovek obracet a zvazpovat, nebo za ty prachy co mas u sade predni napravu novou tady udelas prd 4
upraveno 1x, naposled 07.03.2010 20:12:24
19:54:46
07.03.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
-> VeTeV: Taky občas přemejšlím, že místo příštího dofuku udělám i rovnou výměnu kulek, při posledním dofuku v nich ani moc nepoklesl za cca 2 jáhry tlak, tak uvidíme na podzim, jestli výměna nebo ne. Taky by se mi líbilo vyměnit všechno na co přijdu jako u Tuňáka do posledního šroubku, ale vrtat se v tom budu až bude potřeba. Hlavně tady i ty šroubky stojej jiný dukáty. 3
19:47:32
07.03.2010
VeTeV
-> Jirik_Tuňák: taky jsem Ti za tu nalívárnu rád a neustále se pročítám články kde se dá :-) bohužel není prostor na opravy v domácích podmínkách, tak to dávám k tomu kutilovi, ale jsem s ním spokojen - umí a dělá levně
19:42:19
07.03.2010
VeTeV
-> Bobesh: jj právě že u mě za to jezdila jeho paňmáma - takže jak říkaš noha věčne na spojce... ale tak to se pořešilo a je klid... a jelikož jsme postižen jakou Šáde, tak postupně si na tom autě měním co se dá ať to houpe i dál... momentálně jsme zjistil, že protipadák už není co býval a i po dofuku vykazuje postupný propad - takže jsem se již napevno rozhodl, že výměna LHm se bude mít spolu s výměnou kulí za Komforti :-))



-> Jirik_Tuňák: no bagřík si to vyžírá nechutně...
19:41:42
07.03.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
-> Bobesh: Ono je to výborný auto, ale když to kolikrát vidím hopsat po silnicích, tak X % lidí neví vůbec nic o nějaké LHM, kulích, dusíku apod. a proto hopsají.

Než to Větvík koupil, tak si prostudoval dost věcí a já jsem mu každej den vymejval hlavu informacema, na který jsem si vzpomněl. Některý věci měnil a opravoval, já taky, ale množství a velikost oprav je závislá na pořizovací ceně = ve většině případů předch. péče, stav a rok výroby.



Bagrrosaurus je machr, že si troufnul tam dávat motor z jinýho modelu. Já bych si na to netroufl a nemám ani kde, páč se s tím nikam nevejdu.
19:22:35
07.03.2010
Bobesh
-> Jirik_Tuňák: Jo,to je dobrá připomínka. Nebo stačí,když bude mít dobrýho známýho servismana,mě to sháněl bývalý kolega přes Kellynu,materiál vzal na sebe jako stálej kunčoft se slevou a strávil se mnou odpoledne na dílně,abych tu bestii ještě tentýž den stačil složit.
19:18:49
07.03.2010
Bobesh
-> Nwkt: Ale ono když se to vychytá,tak po pak tak krááásněě hoouuupeee1
19:16:57
07.03.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
Mě je to s Bagříkem moc líto. 10

Já se chystám na výměnu startéru, kterému zlobí volnoběžka v teplotách pod nulu. Ale prostě to tak beru a i když vypadá jak novej, tak repasovat ho nebudu a nechám si ho jako rezervní.

Jinak zatím OK, všechno šlape jak má. Časem mě bude stejně jako Větvu čekat přední náprava (zadní uložení už je) a asi se nechají udělat i silentbloky pomocného rámu nápravnice. Zatím ale není nutno. Až bude třeba, tak se udělá nějakej balík oprav (čepy, silenty, třeba spojka když bude třeba atd.), jako dělal Větva, kterej preventivně dělal tu spojku i s táhlama řazení a kdyby ta spojka neměla přidřený ložisko, tak moh ještě nějakej ten rok počkat.



-> Bagrr- máma mele Emu: Jsi registrovanej na Xantia clubu ? Tam máš možnost skrze Nick na Automaxu nakoupit u Boba se slevou díly, který by ti mohly pomoci.
upraveno 1x, naposled 07.03.2010 19:17:11
19:15:16
07.03.2010
Bobesh
-> VeTeV: Ono to bude asi o tom,že lidi obecně zapomínají i v městském provozu po použití spojkovýho pedálu přepnout levou končetinu do režimu "Stand by",tj. odložit nožku doleva do prostoru tomu určeném. To pak většinou skončí právě takhle. Naštěstí jinak klid a mír. Jo,ještě jsem zapomněl zmínit v tý mý anabázi přetočený počítadlo tacho,což mě trklo až další měsíc po koupi,že to vypadá jako by auto nejezdilo. To hovado do blbě složilo vrchní kolečka nad počítadlem(velký zub do malé díry) takže nepočítaly tisíce. I amatér by poznal,že to ten zasran přerovnával,navíc se pak našel údaj o stavu KM,při kterém vůz dovezli do CZ(byl dvojnásobné hodnoty než při prodeji s odstupem 10let)
19:00:31
07.03.2010
VeTeV
-> Bobesh: no pěkná kovbojka jen co je pravda - to já to měl teda o hodně klidnější - holt kastelán Křivoklátu si asi nemůže dovolit jakési ojebávky :-)



jinak koukám, že vypínací ložisko jest asi obecným problémem - já jsem nechával měnit spojku neboť to podivně křupalo při sešlápnutí, semtam kvalt nedržel a celkově se mě zdálo že to jaksi divně vypína a chová se - no a po rozloupnutí byla lamela krásná, ale ložisko se přidíralo do přítlačáku a jeho stav byl velmi tristní.... k tomu jsme nechal vyměnit ty táhla převodovky, neboť ty kloubíky už měli život za sebou a po opětovném zaklapnutí by asi došlo k roztržení... ale jinak - ťuky, ťuk je to zatím pohoda...
upraveno 1x, naposled 07.03.2010 19:00:52
18:50:32
07.03.2010
Bobesh
-> Jirik_Tuňák: Máš pravdu,předsedo. Jetý auto je vždy sázka do loterie,pokud to není v rodině. Taky jsem se připálil,blbě to řadilo,že to nic není. Pak mi to nedalo,z převodovky jsem vypustil sotva půlku normálního množství maziva konzistence mazutoidní. Po nové náplni mírné zlepšení,ovšem furt to nebylo ono,jak když si synchrony hrajou na slepou bábu. Nakonec to bylo naštěstí zataveným vypínacím ložiskem v přítlačáku,chodilo to jak se mu zrovna hodilo a neustále se unášel o mrkev. Převodovka naštěstí přežila nesynchronní řazení bez úhony a po opětovné výměně náplně sametovka. O tom,jak se mnou překupník vym.dal dále a místo na liťákách(který byly na fotce)přijel na plecháčích(že byl 1 piclej)1bych se ani radši nešířil.

Ihned po koupi hodil ony liťáky do X inzerce. Krom toho slíbil,že nám nechá běžet povinný ručení na sebe do doby,než pošle velkej TP,kterej přišel až za 14 dní. Po doručení upomínky za nezaplacení oněch 14 dní,kderé s úroky z prodlení hodily litr,jsem byl stavu ho navštívit ozbrojen pajsrem a vymlátit mu kvelb. Nejvíc mě jeduje,že ten sráč je členem X klubu a vesele "podniká" v oboru dále(navíc jako CITROservis!).120
18:37:29
07.03.2010
Bobesh
-> Bagrr- máma mele Emu: Hele,Bagrísku,než začneš panikařit,mrkni na odfuk bloku,rádo se zanáší hadice a pak se to jeví jako zapečený4,na X fóru celkem obvyklý téma v zimě,kde ti to zamrznuvší kondenzátbordel ucpe.
17:06:17
07.03.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: S tím jsi ale musel počítat, koupil jsi relativně zanedbaný auto za minimální cenu. V době kdy jsem kupoval svojí, tak byly všeobecně o několik des. tisíc levnější (koupil jsem ji docela draho) a Větef taky uhádal slevu, jinak by ji koupil taky dráž, než se obyčejně prodávají, i když se někdy najdou kusy, který jsou i dneska drahý, ale to už jsou opravdoví fešáci.

Z toho pak vznikají ty fámy, ty sám tady píšeš, že už tě to auto mrdá a co už se ti na tom vysralo, ale holt jsi koupil hujdu a značka + typ za to nemůže. Pak přijde nějakej chytrák, přečte si to tady a pak kváká v hospodě krávoviny, co jsou to ty Citrony za šunky, přičemž X II bylo jedno z nejspolehlivějších FR aut.
upraveno 1x, naposled 07.03.2010 17:07:23
14:07:26
07.03.2010
Flacek
-> Bagrr- máma mele Emu: Mel jsem BXo a na to ze jsem to auto miloval tak jsem mel to samy ale s Hydrou:D Neexistoval den kdy bych nenasel louzicku pod autem a nesypal jsem do ni penize.Pak sem se nas... auto se prodalo behem 1dne ja si koupil favorita a byl klid3
14:03:48
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
-> Nwkt: Njn... ale momentálně nejni na jiný..
14:01:48
07.03.2010
Nwkt
-> Bagrr- máma mele Emu: Já bych se toho co nejrychlejš zbavil
14:01:23
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
-> VeTeV: Fakt mě to auto už začíná mrdat... A doufám že bude klid kua až to udělám...
13:56:28
07.03.2010
VeTeV
-> Bagrr- máma mele Emu: no jo ty 405/306 v atmo jsou povestny - kamos s tim postavil celej barak a dal to pryc nebot uz to vypadalo jako po vybuchu sopky a ta zadni naprava uz odesla uplne... ale motor stale bezel i po prekoroceni 600tis a nepamatuju si, ze by se o to staral :-)) nakonec to vzali ukrajinci na stavbu a svete divse - stale to jezdi - jen se opravovala na zadku naprava :-))

Ted ma VW prassata 1,9TDi a nejak brbla :-)



a vzdy to ve me vyvola vzpominku na kluka v ulici, co svoji taxikarskou 405 popustil tatikovi a s koncici zivnosti taxikare si koupil octu - zatimco 405ka ma sice menenou napravu na zadku, je po par tukancich, ale stale to jezdi a nehnije, tka Octa zacina vzkvetat a vsemu okoli ukazuje, jaka je to paradnice :-))



takze ono je to proste o stesti na vyvoleny kus no - a ty mas asi mimoradne smolny
upraveno 2x, naposled 07.03.2010 13:59:45
13:52:16
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
-> VeTeV: -> Kaprof: A nejskvělejší je že puget atmo nafta, kterej byl jako spotřebák před xantií měl údržbu krutě zanedbanou a jezdil ez problém do tý doby než jsem ho odstavil z důvodu shnilý střechy, prasklýho okna a propadlý etchnický... a jezdí i teď... Akorát teda má už totálně v háji přední nápravu ale jezdí furt:-D Krám eden.. A xantie je fakt co týden to nějaký bonbonek... Už mě to přestává bavit.. Takhle často jsem neležel ani pod Elisou (moje první auto na papírech, 105..):-D
13:46:05
07.03.2010
VeTeV
-> U-Geen: jo Fiat to je taky taková záhada - bratr mladý měl Cromu a to jezdilo dokud to neshnilo, jeden kluk z obce měl to samý a ten s tím nenajezdil týden aby se něco neposra.o...

je to prostě štěstí na kus



-> Bagrr- máma mele Emu: kurník to snad není možný už :-))
13:44:52
07.03.2010
Kaprof-Pisařík
-> Bagrr- máma mele Emu: některá auta jsou prostě zakletá:-) značku nehledě:-)
13:43:11
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
Tak svíce vyměněna.. V zápalu nasrání jsem do zbytku svíce dneska natloukl hvězdičku a vytočil to ráčnou.... Mno tak jsem nastartoval a jel to projet... Motor běží krásně na všechny 4 válce... Tak jsem zaparkoval u mladý a koukám zpod haupny stoupá šedý kouř... Otevřu tedy haupnu a cítím spálený olej... Mno a zatím mám podezření že nětěsní ventildekl nebo mi vystřelila zátka oleje po původní měrce a olej stříká na vejfukový svody... Takže musím dneska na rampu a zjistit kde kua je zase problém...



Fakt to auto je samá smůle... Jen jsem zvědavej co si vymyslí za problém až opravím únik oleje...
upraveno 1x, naposled 07.03.2010 13:43:59
13:37:32
07.03.2010
U-Geen
-> VeTeV: nekdy se zadari... kamos ma takle vesely uz druhy auto ( prvni Punto Sporting, ted Stilo Abarth )
13:19:31
07.03.2010
VeTeV
kdo? já mám taky citruse a spíš je mě bagra líto - neboť takovéto smolné auto míti to snad ani není možný :-( a celkem ho i obdivuju¨, že to ještě nezapálil 4
13:10:08
07.03.2010
U-Geen
-> VeTeV: vubec ne, spis obava o Bagrra, aby mu neco neprovedli :)
12:55:57
07.03.2010
Kaprof-Pisařík
-> VeTeV: spíš tradiční ubohost:o))
12:38:10
07.03.2010
VeTeV
-> U-Geen: skodoliba radost?
12:37:58
07.03.2010
VeTeV
-> Bagrr- máma mele Emu: blby je ze za to to auto nemuze - tam je problem ve svici 8
08:58:04
07.03.2010
U-Geen
-> Bagrr- máma mele Emu: tu posledni vetu by si sem psat nemel :)
01:17:04
07.03.2010
Bagrr- máma mele Emu
Mně z toho auta fakt už jebne... z banální výměny svíce zapaování se stal opět porod jak svině... ta mrcha nekvalitní krám jedna svíčka zatracená stará...

Mno příběh začal výměnou motoru... První radost z toho že jsem to zvládl mi začal kazit občasně nepravidetlý chod motoru... Mno řekĺ jsem si že to budou kabely, protože ty jsou původní a už značně probíjeli.. Mno tak jsem vyměnil kabely (použil jsem prozatím kabely který byly po ruce a věděl jsem že neprobíjí... Mno malinko se to zlepšilo.. Tak jsem usoudil že to teda bude svícema, ketrý jsem kupoval ještě u původního motoru nový a měli pouhých cca 3t na hrbu... Mno tak jsem v noci kouknul jestli neuvidím jestli to u některé náhodou neprobíjíé skrz izolant.. inu anoi, jedna probíjela... Tak sem koupil novou svíci s tím že dneska to vyměním... Inu zajel jsem tedy do dílny a vzal do ruky svíčák a ráčnu... S tím že za dvě minuty maximálně bude svíce vyměněna a budu mít zase relativně pravidelný běh motoru... Jenže chyba lávky... Od té doby mám na jednom válci dekompresor... Ta svině při povolování rupla tak debilně že část se závitem pod šestihranem zůstala v hlavě a zbytek byl ve svíčáku.. Takže to znamená s největší pravděpodobností minimálně sání dolu, abych se tam alespoň malinko dostal a zkusil na zbytek svíce navařit šroub a zkusit jestli to takhle vytočím... Jestli tohle nepomůže musí hlava dolu, což se mi vůbec ale vůbec nechce...



Začínám to auto zase nenávidět....
upraveno 1x, naposled 07.03.2010 01:17:58
11:05:16
06.03.2010
VeTeV
pěkný kolečko od trakářku 4
10:30:45
06.03.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
-> VeTeV: Ono kdyby se člověk zbavil votuzidla a měl jako votuzidlo Xantypu, tak by to bylo taky zajímací. 1

Tady ráfek kolegy z Xantiaclubu. 1 Má konbyho jako ty, ale světle modrou metlu.
zvětšit Citroen a Peugeot (PSA) - obrázek od Jirik_Tuňák - zrušená registrace vložen 06.03.2010 10:30:45
upraveno 1x, naposled 06.03.2010 10:31:33
10:21:24
06.03.2010
VeTeV
-> Jirik_Tuňák: :-)) proc ne - vebnitr je prostora kupa, kufr je takovy mensi, ale jinak jo dobre auto - ja stojim vedle i30ky a je to proti xantce diblik 4
10:19:32
06.03.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
-> VeTeV: Ale i tak bych sáhl po něčem živějším a sportovnějším. Tzn. momentálně Ceed SW 2.0 CVVT 105 kW. 1
upraveno 1x, naposled 06.03.2010 10:20:36
10:06:28
06.03.2010
VeTeV
-> Jirik_Tuňák: tak ono proč to dráždit - to auto vybízí k plavné jízdě :-)) ideální rodiné auto - ne jak rumstr a fobie II :-))
Extreme Tyres