ono i na to bodování to dost topí když se dělá karosařina tipu lem..
skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Co jste dnes udělali...
10:16:31
15.10.2011
15.10.2011

skodovak
-> Klubko_: tos mě moc nepotěšil,ale je mi to jasný. chtěl jsem 160A ale už za tu cenu nebyla a chlápek tvrdil že to s tímhle jde v klídku taky..Kamarád ho má a říkal jedině kloudně s 0.6mm drátem.. hlavně že tu mám tři velký cívky 0.8 a 1.0mm
ono i na to bodování to dost topí když se dělá karosařina tipu lem..
ono i na to bodování to dost topí když se dělá karosařina tipu lem..09:45:58
15.10.2011
15.10.2011

Jarda/felda
Syny 14.10.11 22:57:30 napsal:
→ Stepan FUN: Olej taky maze, tak mu budem rikat taky
mazelina
oleji říkejte radši mazut

→ Stepan FUN: Olej taky maze, tak mu budem rikat taky
mazelina
oleji říkejte radši mazut

09:08:04
15.10.2011
15.10.2011

Klubko_
-> skodovak: tak to ses na tom podobne jako jack51. Uz moc silna masina.
06:42:37
15.10.2011
15.10.2011

kamikaze
-> MOLSO 14.10.11 21:23:30: 

23:43:20
14.10.2011
14.10.2011

Borin - Král tuzerů
Sepp 14.10.11 21:55:57 napsal:
→ Borin – Král tuzerů: Jsem rád, že reaguješ právě
ty – co bys tak vytknul? Provařené to je, tedy proud by měl být ok,
nicméně mám pocit, že mám moc materiálu ve svaru? Sedí? Jak to zlepšit
nevím, pokud stáhnu posuv prská a utavuje se drát až v průvlaku. Pokud
stáhnu proud prská komplet. V životě jsem nikoho neviděl jak s tím
dělá, takže jsem pročetl svarforum a postřehy zde, no výsledkem je tohle.
Jinak mám KIT 205 standart a nehádám se, každá rada je mi dobrá.No máš tu od kluků řečeno vše, tak se ani vyjadřovat nemusím
→ Borin – Král tuzerů: Jsem rád, že reaguješ právě
ty – co bys tak vytknul? Provařené to je, tedy proud by měl být ok,
nicméně mám pocit, že mám moc materiálu ve svaru? Sedí? Jak to zlepšit
nevím, pokud stáhnu posuv prská a utavuje se drát až v průvlaku. Pokud
stáhnu proud prská komplet. V životě jsem nikoho neviděl jak s tím
dělá, takže jsem pročetl svarforum a postřehy zde, no výsledkem je tohle.
Jinak mám KIT 205 standart a nehádám se, každá rada je mi dobrá.No máš tu od kluků řečeno vše, tak se ani vyjadřovat nemusím

23:03:51
14.10.2011
14.10.2011

skodovak
-> Stepan FUN: tak určitě o kroucení ani nemluvím,to je jak co,jasný že lem nebudu svářet v tahu...
jinak je to Omicron 205.. koupil jsem ho bylo v akci a dělá mi s tím problém svářet slabotu,na mém předešlém jsem to už měl v ruce
ale byla to taky jen 150ka
jinak je to Omicron 205.. koupil jsem ho bylo v akci a dělá mi s tím problém svářet slabotu,na mém předešlém jsem to už měl v ruce
ale byla to taky jen 150ka22:57:30
14.10.2011
14.10.2011

Syny
-> Stepan FUN: Olej taky maze, tak mu budem rikat taky mazelina 

22:56:21
14.10.2011
14.10.2011

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Stepan FUN: No vsak jo

22:52:28
14.10.2011
14.10.2011

StepaNoFUN
-> Syny: Počkej Syny... Já myslel, že to je mazelína, protože maže. :-D
22:52:02
14.10.2011
14.10.2011

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Syny: Na tom terminu sme se uz kdysi dohodli, ale jelikoz uz tu mam nejakou povest, tak se toho drzim 

22:49:45
14.10.2011
14.10.2011

Syny
-> Matthes, záškodník z TechWebu: A vazelina je vazka :) Se mi strasne libi, kdyz opravuje nekdo, kdo sam pise kravoviny :)
22:49:29
14.10.2011
14.10.2011

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Stepan FUN: Za to muze Rosta, ucitel z vejsky. Chytrej jak radio, ale proste tohle me naucil...
22:48:30
14.10.2011
14.10.2011

StepaNoFUN
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Ty mi taky češtináři... :-D i/y jako mnozí jiní tady (a nejen tady) nekombinuju jak se povede, ale terminologii v tomhle případě nějak neřeším... Ten příspěvek je napsanej tak, že i "lama" pochopí o co se jedná. ;-)
22:45:21
14.10.2011
14.10.2011

StepaNoFUN
-> skodovak: OMI neznám. Ale s tou mojí mrchou (AWECO ProCar 160) lze. Jenom je to pakec a začátky (nedovařený) a konce svarů (proteklý) stojej za prd. Navíc vařit to po bodech je lepší, protože se to míň kroutí. ;-)
22:44:59
14.10.2011
14.10.2011

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Stepan FUN: Ja sem uplna lama, ale trochu na tu terminologii by se pozor davat mohlo
Vari se polivka
Ale znavam, ze urcite svarujes lip jak ja...
Vari se polivka
Ale znavam, ze urcite svarujes lip jak ja...22:42:48
14.10.2011
14.10.2011

StepaNoFUN
-> Sepp: To jak dlouho a na jaký napětí (potažmo proud) svařovat nejde popsat. Záleží na moc faktorech - svářečka, kvalita ukostření, čistota a druh svařovanýho materiálu, kvalita ukostření... Je toho hodně. Jak už Ti bylo napsáno - vem si dva plechy a vař. Jinak než praxí se tohle prostě nenaučíš... Já osobně mám jenom normální dílenskej svářečák, šéfa syn udělal státní (dnes evropský) zkoušky (já je nemám, protože jsem je nechtěl, ač mi je ve svářečský škole nutili) a pokud na něčem opravdu záleží, vařím to já, protože on prostě nemá praxi a tudíž ty sváry ve finále stojej za ho... :-/
22:34:37
14.10.2011
14.10.2011

skodovak
a já se snažim vařit v tahu s 0.8 drátem 1mm plech.. s OMI 205 lze či nelze?...
22:26:17
14.10.2011
14.10.2011

MOLSO
-> Sepp: iskravar MIG 150. Trochu low -end ale po vymene drotu za 0,6 to zvara krasne. ja mam zvaraci interval kludne sekundu.
22:25:10
14.10.2011
14.10.2011

Sepp
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Ok. dík za postřehy, tohle auto mělo skončit na vrakáči už tak před 6ti lety, takže tyhle moje pokusy jsou pro něj jen požehnáním
.
.22:22:24
14.10.2011
14.10.2011

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Sepp: No ja nevim, nemeril jsem to :-) Proste sem si vzal na zkousku dva plechy a zkousel :-) Pokus omyl. Borina jsem prudil o pomoc tehda a tak nejak se mi to povedlo udelat docela solidne...
22:20:47
14.10.2011
14.10.2011

Sepp
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Hele a stupidní dotaz, malou chvilku si můžu představit jako např. 0,5s? Já vím otázky nic moc, ale nemám kde tahat zkušenosti.


22:18:23
14.10.2011
14.10.2011

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Sepp: Hele ja s Iskravarem svaroval lem na skodovce (0,8mm) na napeti 3 (Max je 4) a posuv/proud asi na 3 (Max 10).
Vzdy jsem jen prilozil horak a na malou chvili zmacknul spoust. Chce to elektronickou spoust a ne mrdko horak typu einhell, ale to se te s Kitinkou asi netyka...
Vzdy jsem jen prilozil horak a na malou chvili zmacknul spoust. Chce to elektronickou spoust a ne mrdko horak typu einhell, ale to se te s Kitinkou asi netyka...
22:17:20
14.10.2011
14.10.2011

Sepp
-> MOLSO: A co máš za svářečku?
22:16:28
14.10.2011
14.10.2011

MOLSO
-> Sepp: to mas zavisle od zvaracky ... ja 1ku plech zvaram na trojke posuv 4 - 4,5 a ked to prepaluje tak dam dvojku a posuv 3,5 - 4
drát 0.6mm
drát 0.6mm22:14:47
14.10.2011
14.10.2011

Sepp
-> MOLSO: Pardon moje chyba, reguluji pouze napětí a posuv. Proud by měl být tedy spřažen s posunem jak říká Mathes. Když zvednu ještě napětí (za 3 na 4) už propaluji a to téměř okamžitě. Snad to zkuset držet kratší dobu. Jaké napětí a posuv volíte vy na plechy 1mm?
22:10:46
14.10.2011
14.10.2011

Matthes, záškodník z TechWebu
-> MOLSO: No Fen rikal, ze to velky je napeti a to maly je posuv a proud.
22:07:03
14.10.2011
14.10.2011

MOLSO
-> Matthes, záškodník z TechWebu: ja uz nevim co sa cim reguluje
proste mam 4 stupne a plynulu regulaciu posuvu.
na druhom stupni to zvari ale urobi mi nanos 3 - 5 mm zvaru na trojke sa to krásne zleje a staci to prebehnut lamelakom a ani nie je vidiet zvar. Ku kazdemu stupnu mam posuv doladeny tak aby to tak krasne zdravo praskalo
proste mam 4 stupne a plynulu regulaciu posuvu.na druhom stupni to zvari ale urobi mi nanos 3 - 5 mm zvaru na trojke sa to krásne zleje a staci to prebehnut lamelakom a ani nie je vidiet zvar. Ku kazdemu stupnu mam posuv doladeny tak aby to tak krasne zdravo praskalo

22:04:57
14.10.2011
14.10.2011

Matthes, záškodník z TechWebu
-> MOLSO: A kdyz mas na prud a posuv jedno kroutitko tak udelas co? Ja pridam napeti, pak se to teda rozlejva lepe.
22:01:52
14.10.2011
14.10.2011

MOLSO
-> Sepp: vacsi prud a doladit posuv
zvary sa budu krasne rozlievat 
zvary sa budu krasne rozlievat 
21:55:57
14.10.2011
14.10.2011

Sepp
-> Borin - Král tuzerů: Jsem rád, že reaguješ právě ty - co bys tak vytknul? Provařené to je, tedy proud by měl být ok, nicméně mám pocit, že mám moc materiálu ve svaru? Sedí? Jak to zlepšit nevím, pokud stáhnu posuv prská a utavuje se drát až v průvlaku. Pokud stáhnu proud prská komplet. V životě jsem nikoho neviděl jak s tím dělá, takže jsem pročetl svarforum a postřehy zde, no výsledkem je tohle. Jinak mám KIT 205 standart a nehádám se, každá rada je mi dobrá.
21:47:05
14.10.2011
14.10.2011

castrol
-> alpin: nie ja som len pomahal stavat a prevazal bo chalan nema vp ale ten jeep ide ako delo 

21:43:07
14.10.2011
14.10.2011

alpin
-> castrol: máš psa ?
21:27:57
14.10.2011
14.10.2011

castrol
prevazal budu pre psa 

21:27:53
14.10.2011
14.10.2011

Matsoft
-> Sepp 14.10.11 19:05:25: co mas za svarecku? takovyhle sileny bobky mi to delalo, kdyz byl blbej bowden+blby serizeni u Einhela 170 (nebo spis Ein Hell-a :-D)
21:23:30
14.10.2011
14.10.2011

MOLSO
-> kamikaze: v com to kreslis ? pripomina mi to google sketch-up 

21:22:40
14.10.2011
14.10.2011

castrol
-> maca: nejako skoro nie
21:05:07
14.10.2011
14.10.2011

suri
-> Radek Retro eLeSo: ja ak feliciu tak 1,6 inak sa pozrem radšej po inom , 1,3 jedine ak by bola fest uloženka krásna vybavená inak už proste nie
20:34:03
14.10.2011
14.10.2011

Radek Retro eLeSo
-> suri: tak prostě sednout a hledat
já mam tu výhodu a nebo se spíš snažim vybrat něco i v rozumný vzdálenosti km,němci mi to pak očíhnou a dají vědět
výbava tam bejvá fakt fajn,já 1,6 nechtěl ale zatim si nestěžuju-a hlavně Horst neni můj ale mladý
já mam tu výhodu a nebo se spíš snažim vybrat něco i v rozumný vzdálenosti km,němci mi to pak očíhnou a dají vědět
výbava tam bejvá fakt fajn,já 1,6 nechtěl ale zatim si nestěžuju-a hlavně Horst neni můj ale mladý
20:33:49
14.10.2011
14.10.2011

Borin - Král tuzerů
Sepp 14.10.11 19:05:25 napsal:
Já jsem si dnes lepil podlahu, ale už mám pocit, že se zlepšuju:)Zlepšuješ ? Když to vidím a říkáš tomu zlepšení, tak bych nechtěl vidět to před "zlepšením"
Já jsem si dnes lepil podlahu, ale už mám pocit, že se zlepšuju:)Zlepšuješ ? Když to vidím a říkáš tomu zlepšení, tak bych nechtěl vidět to před "zlepšením"

20:25:29
14.10.2011
14.10.2011

suri
-> Radek Retro eLeSo: o cenu ani nejde skôr o stav celkový a o výbavu , proste nech to nemá 150tis km a dobité z každej strany ale niečo starané ako toto alescout.rajce.idnes.cz/F
elicia_GLX_1.6_MPI
kombíka z klímou , abs a nejaký ten airbag je tam pri novej maske asi štandard takže to neriešim , vhodné by bolo glx
kombíka z klímou , abs a nejaký ten airbag je tam pri novej maske asi štandard takže to neriešim , vhodné by bolo glx
20:22:27
14.10.2011
14.10.2011

Radek Retro eLeSo
-> suri 14.10.11 19:18:25: tadle byla přes mobile.de,je to o ceně a hledání
19:55:39
14.10.2011
14.10.2011

kamikaze
-> mark: cca tunu v těžkým terénu v realitě, ve hře to bude jedno, jestli tam budou nebo ne, jde jen o to jak to bude vypadat, fyzikální model je skoro nezávyslej na modelu 

19:40:55
14.10.2011
14.10.2011

mark - zrušená registrace
-> kamikaze: jakou bude mít nosnost?
19:38:55
14.10.2011
14.10.2011

kamikaze
Dnes doladil podvozek a přemýšlím, jestli tam nemám ještě dodělat brzdový válce

19:38:45
14.10.2011
14.10.2011

Arnold
-> alpin: frajerku bych nakrmil biologickou pochutinou podobajici se bilemu nizkotucnemu jogurtu


19:37:14
14.10.2011
14.10.2011

alpin
-> Arnold: ešte do toho frajerku kŕmiť , šperkami ovešať 

19:35:39
14.10.2011
14.10.2011

Arnold
-> Kaprof: mam to podobny dostal jsem necele 400 kc

-> alpin: no dneska je to naprosty kulovy s tim si muzu jit koupit svacinu a co mi zbyde? nic moc


-> alpin: no dneska je to naprosty kulovy s tim si muzu jit koupit svacinu a co mi zbyde? nic moc

19:33:52
14.10.2011
14.10.2011

alpin
-> Arnold: aspon volačo , ja mam teraz prd kedže som zase na škole 

19:33:08
14.10.2011
14.10.2011

Kaprof-Pisařík
-> Arnold: U nas brali frajeři 120 my makajíci kolem peta no prostě trapas
Na druhou stranu jsme měli na ciga či benál :o)
Na druhou stranu jsme měli na ciga či benál :o)
