skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Co jste dnes udělali...
21:30:20
09.11.2011
09.11.2011

OndraST
-> Milan 136: A je lepší měnit za novou, případně že bych začal šetřit, a ještě se zeptám, bylo použito klasika těsnění nebo silikon.
21:25:31
09.11.2011
09.11.2011

Milan 136
-> OndraST: ještě ani nevím. Mám to zatím v zakázce nezaplacený bez slev.
1800 stojí ta pumpa origo a těsnění nějakou korunu
já dával ještě řemen a novou chladící...
1800 stojí ta pumpa origo a těsnění nějakou korunu
já dával ještě řemen a novou chladící...
21:25:01
09.11.2011
09.11.2011

Jindas
-> David29: 09.11.11 16:15:29 Jééé houby, to máme v práci taky

Úplně nejlepší je,když si to frčíš a nějakej idiot nedá palety přesně do dráhy na "nabodnutí" a pak prááásk
,ale moc s tím nejezdím,to spíš skladníci...

Úplně nejlepší je,když si to frčíš a nějakej idiot nedá palety přesně do dráhy na "nabodnutí" a pak prááásk
,ale moc s tím nejezdím,to spíš skladníci...21:21:53
09.11.2011
09.11.2011

OndraST
-> Milan 136: Co stojí komplet nová se vším co potřebuješ, taky mě to čeká, začíná kapat, ale pouze když auto dlouho stojím 2-3dny na místě.
21:20:23
09.11.2011
09.11.2011

Placko
Dneska nič , len opravené svetlo na kamošovom Brave a zapojenie muziky 

21:17:56
09.11.2011
09.11.2011

Milan 136
-> suri: je tam no
nakonec klasiku. abych se se šestidrážkou dostal na dobrou cenu, musel bych ji objednat na skladovou objednávku až za 14 dní. Tahle byla skladem

nakonec klasiku. abych se se šestidrážkou dostal na dobrou cenu, musel bych ji objednat na skladovou objednávku až za 14 dní. Tahle byla skladem
21:16:17
09.11.2011
09.11.2011

suri
-> Milan 136: čo to humus víčko z fábie na olej? dal si 6drážku?
21:14:18
09.11.2011
09.11.2011

castrol
-> Milan 136: ide na repas
21:11:06
09.11.2011
09.11.2011

Milan 136
stará pumpa
ten silentblok jsem tušil...
ten silentblok jsem tušil...21:09:44
09.11.2011
09.11.2011

Milan 136
Vyměnil tekoucí pumpu na pickupu. tam, kam bylo do bloku vidět krásně čistý. Vložka jako nová


21:02:21
09.11.2011
09.11.2011

castrol
-> poldy: lestit pastami
na ktore som dal odkaz
na ktore som dal odkaz20:59:39
09.11.2011
09.11.2011

poldy
-> castrol: aha fajn ,skôr som potreboval vediet co dalej po 2000ke vodnej ,lebo tam som dosiel uz ,ale neni to este taky zrkadlovy lesk
20:52:05
09.11.2011
09.11.2011

castrol
-> poldy: v prvom rade odhodlanie sa vobec do toho pustat
Vyleštiť falce si môžete aj keď majú kolieska čo už to za sebou a zišiel by sa im nový look. Týmto postupom sa zbavujete aj škrabancov, pôvodnej farby, odretými plochami od parkovania, všetko tak do 2-3milimetrov v závislosti od miesta poškodenia.
1.Takže sa môžeme pustiť do toho. Na začiatok prebehnite falce hrubým brúsnym papierom na sucho. Začnite od zrnitosti 120. Hrubší šmirgeľ nepoužívajte, spôsobí hlboké škrabance, ktorých sa ťažko zbavíte. Keď kompletne zbrúsite lakovanie aj s podkladom prejdite na jemnejší 180tkový papier. Hrubými šmirgľami vyrovnajte nerovnosti, škrabance a zaoblite hranu falca.
2.Hubkou namočenou do vody umyte disk a prekontrolujte výsledok Vašej práce. Tretinu roboty máte za sebou. V nasledujúcich krokoch po jednotlivých stupňoch vybrúsite plochu do hladkého celku. Vodný brúsny papier o zrnitosti 400 Vám po chvíli začne kĺzať po ploche na ktorú tlačíte. Je to dobrý signál, že ste na správnej ceste. Dbajte nato aby celý falc bol rovnako hladký. Voda Vás bude klamať, vytvára dojem, že už to máte pomaly za sebou. Keď ale uschne resp. z tečie, zistíte že ste tak v polovici cesty.
3. Po celom obvode zopakujte celý proces aj s brúsnym papierom o zrnitosti 600, 800, 1200 a nakoniec 2000. V tejto fáze je falc temer vyleštený.
4. Medzi jednotlivými stupňami vždy disk dobre umyte a skontrolujte chyby. Jemnejším šmirgľom už neopravíte to čo ste hrubším zanedbali. Treba si uvedomiť že hliník nebude hneď ako zrkadlo, ale s každým zjemnením brúsneho papiera by ste mali na ploche pozorovať jemnejšie doškrabanie, až kým sa pri zrnitosti 1200 – 2000 nestratí. Plocha by sa mala začať zrkadliť a jemne odrážať veci na disku. Celý disk vysušte bavlnenou handrou, čiže starým tričkom alebo ponožkami čo ste dostali pod stromček.
5. Poslednou fázou je leštenie brúsnou alebo hrubou pastou. Po tomto úkone sa zrkadlenie výrazne posunie k lepšiemu. Na koniec použite ešte jemnú zalešťovaciu pastu. Celý disk riadne vyšúchajte, že sa Vám to páči? Aj mne, ale máte pred sebou ešte min 3kúsky, hmm ja viem už to nieje taká romantika. Nebojte sa, ďalší disk spravíte o tretinu rýchlejšie ako ten prvý, na tie ďalšie sa to už ale nevzťahuje.
Zaujalo Vás to? A koľko peňazí Vás to bude stáť? Pekne po poriadku. Odporúčam zabehnúť do obchodu s farbami pre autolakýrnikov. Majú presne to čo potrebujeme. Kvalitu a výber nenahradí v žiadnom prípade supermarket.
Na jeden falc (R15, do 8cm) spotrebujete:
Brúsny papier o veľkosti A3
Suchý 2x120, 1x180
Vodný 2x400, 1x600, 800, 1200, 2000
1dcl brúsnej pasty
1dcl leštiacej pasty (pasta Vám vystačí na 4falce)
a dobre su tieto pasty sam pouzivam www.technomat.sk/eshop/.. ./brusne-a-lestiace-pasty- langsol.xhtml
a taketo filc kotuce su pevne a tvrde takze sa moc nederu www.stroje-naradie.sk/nov e/.../5459filcove-stopkove -kotuce.jpg
Vyleštiť falce si môžete aj keď majú kolieska čo už to za sebou a zišiel by sa im nový look. Týmto postupom sa zbavujete aj škrabancov, pôvodnej farby, odretými plochami od parkovania, všetko tak do 2-3milimetrov v závislosti od miesta poškodenia.
1.Takže sa môžeme pustiť do toho. Na začiatok prebehnite falce hrubým brúsnym papierom na sucho. Začnite od zrnitosti 120. Hrubší šmirgeľ nepoužívajte, spôsobí hlboké škrabance, ktorých sa ťažko zbavíte. Keď kompletne zbrúsite lakovanie aj s podkladom prejdite na jemnejší 180tkový papier. Hrubými šmirgľami vyrovnajte nerovnosti, škrabance a zaoblite hranu falca.
2.Hubkou namočenou do vody umyte disk a prekontrolujte výsledok Vašej práce. Tretinu roboty máte za sebou. V nasledujúcich krokoch po jednotlivých stupňoch vybrúsite plochu do hladkého celku. Vodný brúsny papier o zrnitosti 400 Vám po chvíli začne kĺzať po ploche na ktorú tlačíte. Je to dobrý signál, že ste na správnej ceste. Dbajte nato aby celý falc bol rovnako hladký. Voda Vás bude klamať, vytvára dojem, že už to máte pomaly za sebou. Keď ale uschne resp. z tečie, zistíte že ste tak v polovici cesty.
3. Po celom obvode zopakujte celý proces aj s brúsnym papierom o zrnitosti 600, 800, 1200 a nakoniec 2000. V tejto fáze je falc temer vyleštený.
4. Medzi jednotlivými stupňami vždy disk dobre umyte a skontrolujte chyby. Jemnejším šmirgľom už neopravíte to čo ste hrubším zanedbali. Treba si uvedomiť že hliník nebude hneď ako zrkadlo, ale s každým zjemnením brúsneho papiera by ste mali na ploche pozorovať jemnejšie doškrabanie, až kým sa pri zrnitosti 1200 – 2000 nestratí. Plocha by sa mala začať zrkadliť a jemne odrážať veci na disku. Celý disk vysušte bavlnenou handrou, čiže starým tričkom alebo ponožkami čo ste dostali pod stromček.
5. Poslednou fázou je leštenie brúsnou alebo hrubou pastou. Po tomto úkone sa zrkadlenie výrazne posunie k lepšiemu. Na koniec použite ešte jemnú zalešťovaciu pastu. Celý disk riadne vyšúchajte, že sa Vám to páči? Aj mne, ale máte pred sebou ešte min 3kúsky, hmm ja viem už to nieje taká romantika. Nebojte sa, ďalší disk spravíte o tretinu rýchlejšie ako ten prvý, na tie ďalšie sa to už ale nevzťahuje.
Zaujalo Vás to? A koľko peňazí Vás to bude stáť? Pekne po poriadku. Odporúčam zabehnúť do obchodu s farbami pre autolakýrnikov. Majú presne to čo potrebujeme. Kvalitu a výber nenahradí v žiadnom prípade supermarket.
Na jeden falc (R15, do 8cm) spotrebujete:
Brúsny papier o veľkosti A3
Suchý 2x120, 1x180
Vodný 2x400, 1x600, 800, 1200, 2000
1dcl brúsnej pasty
1dcl leštiacej pasty (pasta Vám vystačí na 4falce)
a dobre su tieto pasty sam pouzivam www.technomat.sk/eshop/.. ./brusne-a-lestiace-pasty- langsol.xhtml
a taketo filc kotuce su pevne a tvrde takze sa moc nederu www.stroje-naradie.sk/nov e/.../5459filcove-stopkove -kotuce.jpg
20:43:02
09.11.2011
09.11.2011

poldy
-> castrol: prezrad postup pls 

18:26:01
09.11.2011
09.11.2011

Suty
prototyp pomůcky aneb jak pálej svíčky18:16:01
09.11.2011
09.11.2011

David29
-> robinho130: Já mám na něco taky papíry... Tušim BCF a W1
Jako práce by to nebylo úplně blbý
Jako práce by to nebylo úplně blbý

18:06:58
09.11.2011
09.11.2011

castrol
-> tunerlada: dikes mas na slovensku konkurenciu 

18:04:43
09.11.2011
09.11.2011

tunerlada
-> castrol: luxus kolego :)
17:59:50
09.11.2011
09.11.2011

robinho130
David29 : vodičák mám na všetky ale jazdím len štapler - vysokozdvižný , tiež volant s priemerom 10 cm čo otočím miliónkrát denne

17:54:14
09.11.2011
09.11.2011

David29
-> robinho130: Pak je tam ještě větší - ten pobere tři palety a sedíš nahoře. A ovládá se tím kolečkem. A pak klasika bočák, nebo-li retrak
17:52:23
09.11.2011
09.11.2011

robinho130
ja robím tiež v sklade
to len tak pre zaujímavosť kde majú tiež také vozíky
to len tak pre zaujímavosť kde majú tiež také vozíky17:48:27
09.11.2011
09.11.2011

David29
-> robinho130: Centrála Penny v Jirnech
Potřeboval jsem z jednoho skladu převézt 8 palet (z chlazenýho na suchý) a s normálním bych se naběhal a natahal. Tak jsem si pučil tenhle - vemeš dvě palety najednou a ještě se vezeš
Ze začátku trochu autoškola, ale rychle jsem se naučil
Ale celkem fofr, někoho trefit bych nechtěl
Potřeboval jsem z jednoho skladu převézt 8 palet (z chlazenýho na suchý) a s normálním bych se naběhal a natahal. Tak jsem si pučil tenhle - vemeš dvě palety najednou a ještě se vezeš
Ze začátku trochu autoškola, ale rychle jsem se naučil
Ale celkem fofr, někoho trefit bych nechtěl17:46:33
09.11.2011
09.11.2011

castrol
-> FORM: booze to je spatne
17:45:14
09.11.2011
09.11.2011

robinho130
David29 : kde si na tom jazdil ? 

17:36:31
09.11.2011
09.11.2011

castrol
dnes toto
17:06:32
09.11.2011
09.11.2011

cPetan
Nechcete nekdo nahradni zuby?

16:15:29
09.11.2011
09.11.2011

David29
Svezl se tímto pekelným strojem
Ale když jsem někde zatáčel, tak jsem měl tendenci se koukat do zrcátka zda to vyjde, mi tam chybělo 
Ale když jsem někde zatáčel, tak jsem měl tendenci se koukat do zrcátka zda to vyjde, mi tam chybělo 
13:45:07
09.11.2011
09.11.2011

PsychoWard666
-> palinator: Praskla mi takhle ve spínači světel, v ostatních to je v pohodě a řikal sem jim že odpory chci pro jistotu na 14V, tak jedině že by mi dali blbý
12:25:22
09.11.2011
09.11.2011

palinator
-> PsychoWard666:
Jmenovité parametry LED jsi nepřekračoval? Je to přeci jen poměrně spolehlivá součástka.
Jmenovité parametry LED jsi nepřekračoval? Je to přeci jen poměrně spolehlivá součástka.
11:41:43
09.11.2011
09.11.2011

FORM - zlomená ojnice
.
11:41:28
09.11.2011
09.11.2011

FORM - zlomená ojnice
Škoda CITIGO je dnes k vidění před ČVUT FEL v Pražských Dejvicích, Škoda auto bude mít zřejmně i nějakou prezentaci, tak se můžete přijít podívat.
23:24:23
08.11.2011
08.11.2011

PsychoWard666
-> palinator: budeš se divit, ale pár LEDek mi v autě už nevydrželo
20:01:00
08.11.2011
08.11.2011

haso
sa tu mordujem s autocadom a ide ma drbnut...

19:43:22
08.11.2011
08.11.2011

1560 - zrušená registrace
-> Jirik_Tuňák:
Houby probudil, dospat jsi nemohl
Houby probudil, dospat jsi nemohl

19:42:07
08.11.2011
08.11.2011

Jirik_Tuňák - zrušená registrace
Dnes ve 2:35 v noci jsem to rozlepil (jsem se prostě probudil no).
Ale pak jsem šel zase na pár hodin před odchodem do práce spát.
Ale zase jen v komentářích.
skoda-virt.cz/cz/.../6964 -jirik_tunak-tunak
Ale pak jsem šel zase na pár hodin před odchodem do práce spát.Ale zase jen v komentářích.
skoda-virt.cz/cz/.../6964 -jirik_tunak-tunak
17:32:00
08.11.2011
08.11.2011

palinator
-> PsychoWard666:
Jak poznáš kvalitní LEDku s odporem od nekvalitních?
Jak poznáš kvalitní LEDku s odporem od nekvalitních?
14:12:30
08.11.2011
08.11.2011

PsychoWard666
No on tady jinej obchod bohužel neni nebo o něm nevim. Doufam že aspoň za tu cenu budou kvalitní
14:09:57
08.11.2011
08.11.2011

OndraKrupi
-> PsychoWard666: na těch ledkách tě natáhli... ledka max 1-2,-kč, odpor 0,50,-Kč...
pásky mam tyhle taky, a taky za nižčí cenu, ale to je jedno. určitě dobrá volba pásků.
pásky mam tyhle taky, a taky za nižčí cenu, ale to je jedno. určitě dobrá volba pásků.
14:07:33
08.11.2011
08.11.2011

PsychoWard666
Tenhle, akorát bílej technik-kladno.cz/led-pas
ek-zeleny-12v-10mm-samolep
ici-zality-led-3528-p-1359
.html
LEDka + odpor dohromady za 10kč
LEDka + odpor dohromady za 10kč
14:03:45
08.11.2011
08.11.2011

OndraKrupi
-> PsychoWard666: jaký pásky si tam dával? klidně id
200kč? tos dal za ledku 10kč? :-)
200kč? tos dal za ledku 10kč? :-)
14:01:02
08.11.2011
08.11.2011

PsychoWard666
Takhle mě to vyšlo jenom na 200kč a tyhle jsou jenom na kontrolky, budíky mam podsvícený LED páskama s regulací jasu.
13:56:39
08.11.2011
08.11.2011

OndraKrupi
-> PsychoWard666: proč si to dělal tak složitě?
stačí tady vybrat www.led-tech.cz/94-patice -t5-palubni-desky
napsat mě a máš to doma bez práce a se slevou a zárukou, jinak když už si se do toho pouštěl, tak je přebuš, aby lámaly světlo. jinak ti to bude svítit jen bodově
stačí tady vybrat www.led-tech.cz/94-patice -t5-palubni-desky
napsat mě a máš to doma bez práce a se slevou a zárukou, jinak když už si se do toho pouštěl, tak je přebuš, aby lámaly světlo. jinak ti to bude svítit jen bodově
13:52:24
08.11.2011
08.11.2011

PsychoWard666
Tak dneska sem si udělal 19 LED žárovek do palubky, ještě zbývá osvětlení stahování oken a třetí brzdové světlo a mám konečně všechny žárovky na autě nahrazený LEDkama 

12:16:04
08.11.2011
08.11.2011

Jozka
-> OTA-MTX: ocelovej plátek do kufru to hravě napraví..

12:00:59
08.11.2011
08.11.2011

OTA-MTX
výměna zadní unavených pružin za jiné, až moc účinné

19:40:46
07.11.2011
07.11.2011

Radek Retro eLeSo
-> suri: tak tam někdo nacpal jiný,nu což už je to v autě tak to neřešim

19:38:17
07.11.2011
07.11.2011

suri
-> Radek Retro eLeSo: kruhové zatláčacie má oldface , nf vždy tieto
19:34:06
07.11.2011
07.11.2011

Radek Retro eLeSo
-> suri: je to možný a zajímavý je že na tomhle odhlučnění z kámošovýho auta byli zřejmě nějaký kulatý držáčky(bylo tam kruhový otlačení)já jich nikdy víc v ruce nedržel
19:30:15
07.11.2011
07.11.2011

venni
-> Milan 136 06.11.11 21:26:41: aha,mě to bylo nějaký divný když proud jde do obou štekrů.Seriový zapojení je trochu nešťastné řešení.Děkuji za radu,takhle můžu hned objednat jednu dečku a dát se do rozebírání 

19:21:57
07.11.2011
07.11.2011

myschaak AZNP K.Hora
-> VeTeV: to pořešíme)
