VW Golf I,II,III,IV a další VW

prohledat
2922 příspěvků (zobrazeno 851 až 900) od 24.01.2014 do 26.03.2024, založil/a LuMi
řadit dle data
11:56:05
08.12.2022
gim
-> Jirik_Tuňák1983: asi jo. Pravděpodobně jsem materialista 1 ale raději ty prachy nacpu do baráku, nebo něčeho co má pro mě přidanou hodnotu od starejch aut po nářadí, abych mohl na tom baráku dělat.
11:04:39
08.12.2022
Jirik_Tuňák1983
-> gim 08.12.22 11:00:26: To tahle ale nesmíš říkat, to jsou přeci ty jiné a lepší životní hodnoty.
11:00:26
08.12.2022
gim
-> dragon_cb_cz: to jsme dělali asi všichni, ale ona ty peníze vyloženě rozfofruje. Neřeknu, kdyby je cpala do něčeho hmotného/trvanlivějšího, ale všechno to jsou "momentální" radosti, bez hodnoty do budoucna.
10:42:13
08.12.2022
dragon_cb_cz
-> gim: Njn tak takový určitě taky jsou, ale jestli je jí 24 tak asi má ještě čas prozřít... Já jsem v tomhle věku taky "spořil" všechno co jsem vydělal do pochybnýho exotickýho hardware a dílů na škodovky 4 A co si budeme povídat, sice se to nakonec zpětně viděno asi relativně vyplatilo, ale že by to byla v té době zodpovědná strategie se asi říct nedá...
10:22:08
08.12.2022
gim
-> dragon_cb_cz: Kamarádova nevlastní ségra je taky takovej exemplární příklad současné generace. Je mladá cca 24, "vzdělaná" má Bc, má slušnou práci - nutriční poradkyně. Ale makat se jí moc nechce. Denně si bere max. 3 klienty, aby se nepředřela (45min sezení), začíná pracovat samozřejmě až po 10 hodině. Každé ráno kafe z bio kavárny za kilčo pade a koláček s croissantem za další dvě, protože to je přeci to nejlepší co může dostat. Bydlí v totálně vybydlené garsonce za nesmysl na Vinohradech, protože to tam teď letí, a přece nebude bydlet jak socka v paneláku na předměstí. Podlední nakousnuté jablko musí mít hned poté co vyjde, samozřejmě že na splátky. Pak ji taháme ven na pivko a rozbrečí se, že na to nemá.
Když ji naznačim, že utrácí za pi...ny, a že se dá dělat i víc než 3h denně, tak se urazí. Přece nejsem součástí konzumu, abych se hnala za prachama jako vy. Po námitce, že víc konzumní být už asi nemůže a žije si nad své poměry se sbalí a půl roku se semnou nebaví.
23:29:33
07.12.2022
darklord
-> dragon_cb_cz: jn, 6:15 bol deadline cez ktory ziadna party proste neprepadla, lebo bolo treba prebrat rannu sichtu nech sa deje co sa deje 47
23:26:43
07.12.2022
dragon_cb_cz
-> darklord: 3 Kde jsou ty doby, kdy jsme ve firemní kantýně den po vánočním večírku měli na snídani česnečku na probuzení 1 To bylo vždycky ráno, člověk přišel do práce a chrápání se ozývalo ze všech směrů... 3 Většina lidí tam mířila rovnou z party...
upraveno 1x, naposled 07.12.2022 23:27:19
23:20:00
07.12.2022
darklord
-> dragon_cb_cz: toto v klude podpisem, len s tou vyhradou ze v IBM po prechlastanej noci sa zasadne do prace chodilo 40
23:03:44
07.12.2022
dragon_cb_cz
-> Jirik_Tuňák1983 07.12.22 22:47:33: Hele nevím co je či není zaměstanavateli milé a upřímně mě to nezajímá. Dokud toho člověka nemá potřebu vyhodit, tak to asi není až tak zlé - a pokud ho vyhodí, tak už to není jeho starost.

Jak bych přistupoval k rodičovství já ve 20 letech netuším, na první dítě jsem si počkal do 26 a i tenkrát jsme jeli dost na doraz... bylo zázemí rodiny, tak si člověk dovolil riskovat. Ne že bych snad prochlastal noci a pak nechodil do práce, to ne, ale celkově se jelo víc "na hraně". A taky to nějak šlo...

A jestli se někdo chce zlepšovat tak či onak je jen jeho věc... zrovna mi vyskočily statistiky z Duolinga za uplynulý rok. Prý jsem s ním letos strávil 10180 minut, tzn 169 hodin... půl hodiny každý den s francouzštinou nebo norštinou. Je to užitečné? Ani moc ne. Mám si vyčítat, že mě to baví? Proč?

A na virtu jsem nejspíš projebal ještě daleko víc času 3
22:47:33
07.12.2022
Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 07.12.22 22:15:21: Ty to zbytečně komplikuješ a zabředáváš do až moc velkých složitostí, nad kterými většina lidí 20 - 25 let vůbec nepřemýšlí. A nebo se bavíme každý o jiné věkové skupině. Cožpak ty nevidíš, že ten zájem o cokoliv hodnotného, něco dokázat, někam se posunout ne po majetkové, ale i po profesní stránce je velmi nízký? Já nevím, s jakou skupinou lidí přijdeš do styku a nebo jestli to ve virtuálu vypadá jinak. Ale když řeknu kravinu, jak už se tady několikrát nakousla otázka techniky, a vztáhnu to třeba na kluky - před 10 - 15 lety, když projelo nadupaný a nebo hezky upravený auto, kluci to chodili očumovat, šťouchali do sebe navzájem, aby se podívali. Dnes? Dnes se takových aut nikdo ani nevšimne, skinny džíny 20 cm nad kotníky, sluchátka a zapíchnutý oči do mobilu, imaginární svět. Když to vztáhnu na XY dalších příkladů, tak ono je fajn, že mladší generace lpí více na vyváženosti práce x soukromí, ale co tak pozoruji, tak oni by přeci jen raději 80% soukromí a 20% v práci. Je to nezkušeností? Naivitou? Zastaralým systémem v ČR? Ber to jen jako jednoduchý až úsměvný příklad bez rozvádění do detailu. Žasnu, jak ležérně přistupují k povinnostem lidi 20 - 23 let s dítětem, jak neřeší, co jak udělají, co jak poplatí, jestli jdou do práce 2x nebo 5x v týdnu. Jsou ale velmi konstruktivní ve výmluvách. Nevybavuji si, že bychom my nebo naši rodiče měli podobný přístup. Všechno se tak otevřelo, že to volnomyšlenkářství zašlo dál, než je zaměstnavateli milé.
upraveno 4x, naposled 07.12.2022 22:49:30
22:44:49
07.12.2022
dragon_cb_cz
-> saskyn2: Však jak říkám, já si nemyslím, že to byla nějaká hloupost. Jen že mi to přijde z dnešního pohledu jako trocuh extrém a nemám za zlý lidem, co už to takhle dětem nelinkujou a "nespoří" jim do cihel jako bylo dřív zvykem. Ono pěkná zahraniční dovolená (a tím nemyslím kýčovitej hotel v Dubaji) pro ně nakonec může být větší přínos....
22:34:15
07.12.2022
saskyn2
-> dragon_cb_cz: Tak co ty víš, třeba to jednou využijete pro vaše děti. Já bych to bral tak, že to nikam neuteče a jak sám říkáš postavit něco takového dnes je větší problém než byl pro ně, tak fajn ne? Nebo jednou až budou muset do důchodáku, nebo budou potřebovat na něco prachy, tak to prodaj. Co by prodali kdyby to neměli? A to že to pár let leží ladem, no a co?

A jasně že život nejde vždycky tak, jak by člověk chtěl.
22:15:21
07.12.2022
dragon_cb_cz
-> Jirik_Tuňák1983 07.12.22 21:26:43: Já neříkám, že to tak je vždycky, jen nemám pocit, že by to nutně bylo nějak horší, než u starší generace - jen to třeba má jiný projevy. Třeba tchýně je sice neskutečně šetrná a dokáže i z mála uspořit - jakože fakt klobouk dolů.

Na druhou stranu, pojistku na baráku mají starou 30 let a vysvětlit jí, že ten barák je to absolutně nejhodnotnější co mají a že místo toho aby nám tu a tam nacpali nějaký peníze, který my fakt nepotřebujeme, že by radši měli myslet na jeho ochranu, to fakt nejde. Preventivní prohlídky u doktora? Stejná písnička...

Takže já pak vymýšlím, jak pojistit barák, ke kterému nemám právní vztah...

-> saskyn2 07.12.22 21:42:41: To bez debat souhlasím. Ale pak vidíš jiný případy. Třeba zase rodiče mojí ženy... 30 let si linkovali, jak její brácha si postaví a ona že bude bydlet v baráku s nima (barák postavenej jako 2 byty nad sebou). Brácha si postavil, se třema dětma platí hypotéku tak-tak (v tomhle směru díky bohu za inflaci). A Alča je 160km daleko a horní patro baráku zeje krom pár víkendů v roce kdy tam jedeme prázdnotou a zbytečně se vytápí.

Takže roky projebaný prachy, zatímco se škrtili jinde... Jakože nemyslím si, že jsou hloupí, že to tak udělali - byla taková doba. Ale taky vidím, že se doba mění a rozhodně nemám za zlý lidem, který to dneska vidí jinak a nechtějí 30 let svýho života obětovat na oltář nějakej představě, která je stejně nejistá jako to dědictví. Speciálně když dneska takovej barák postavit je přeci jen kapánek těžší než tehdy.
21:42:41
07.12.2022
saskyn2
-> dragon_cb_cz: Jo já ti taky rozumím. Ale jinak na dědictví se spoléhat nedá, jednak ho(a to mi věřte že to fakt není smůla ale požehnání)můžeš získat až opravdu ve stáří, druhak ho nemusíš získat vůbec. Mojí pani děda měl barák kterej jim vždycky sliboval(vnoučatům). Jen si pak po smrti babičky našel nějakou jinou pani. Ta ho zpracovala, aby se odstěhovali na druhou stranu Prahy aby to měla blíž k dětem. Že on to bude mít naopak neřešil. A tak se v 94 letech(to mu fakt závidím, chtěl bych být v jeho věku tak hustej) nejdřív přestěhoval do řadovky, ta mu nevyhovovala protože tam nemohl mít papoušky, tak koupil pak jinej dům. Nejlepší že doma nic neřekl, vždycky přišel s hotovou věcí a podepsanou smlouvou. Nakonec se s bábou pořád hádali, tak chtěl do domova důchodců. Tak cca před 2 lety třetí barák prodal-asi za 9. Jak asi víš, dneska domov důchodců je 40k měsíčně. Tak z původního baráku v ceně tak 23mio(dneska, tenkrát ho prodal myslím 10) dostala moje pani jedničku. Ale prostě je to jeho majetek, jeho věc a nikdo mu to nemůže mít za zlé.
21:26:43
07.12.2022
Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 07.12.22 21:19:48: Nevidíš tu přirozenou zodpovědnost omladiny až přehnaně růžově? Spíše mám pocit, že žijí tím co je teď a co bude úplně jako neřeší. Já s tebou ten ohňostroj pozitivity úplně nesdílím.
upraveno 1x, naposled 07.12.2022 21:27:22
21:19:48
07.12.2022
dragon_cb_cz
-> saskyn2 07.12.22 20:41:15: Ale jo, to ti rozumím, ale i tyhle lidi to často z mojí zkušenosti umí brát zodpovědně, na stáří si odkládají atd... fakt to nemusí být v rozporu.

Další věc je dědictví. Jasně, nedá se na to spolíhat a vlastně nikdo na to nechce myslet. Ale když pak máš dva lidi, každej s perspektivou, že podědí nemovitost nebo alespoň její půlku... mají se hnát za třicetiletou hypotékou? Atd.
20:41:15
07.12.2022
saskyn2
-> Tom Troll: Hele já zas ty úplně starý auta moc nedělám, ale to zanedbávání brzdovky je vyloženě klasika i u těch dejme tomu 5-10 letých aut i v Praze. Ale jak říkám po 2 letech by mi to úplně žíly nervalo.
-> Jirik_Tuňák1983 07.12.22 18:44:29: no dostal, ale mohlo mi to trvat mín3
-> dragon_cb_cz 07.12.22 20:00:36: Jasně ale tak až bude mit dejme tomu děti, tak by se ten bugalov hodil, aby bylo kam je vypustit na zahradu ne? A to se furt bavíš o tom lepším případě, že má svůj byt atd. Ale původně jste tu psali o nájmu a jak jim nic nechybí. Já říkám jasně, ted jim nic nechybí, to jim bude (možná, možná ne)chybět jednou. A blbě se to pak dohání. Ale to samozřejmě neznamená pracovat do úmoru, to je taky píčovina a druhý extrém.
20:10:17
07.12.2022
StepaNoFUN
O pár měsíců později přijela s tím, že už jí sere, že to auto netopí. Protože jí teče radiátor topení. A před 3ma rokama jí to prej někde v servisu odpojili, aby mohla jezdit. Tak mi to tam nechala a já z toho po rozebrání půl auta vyoperoval radiátor. Nevypadal zle.... Odtlakoval jsem ho a nic...
Nakonec jsem zjistil, že jí tenkrát praskla hadice od topení a někde jí to jen přepojili. Oprava za pár desítek korun a já na tom strávil 3 dny... :-/
20:06:47
07.12.2022
StepaNoFUN
Mi připomínáte jednu paní, co ke mně jezdila na servis s nějakou astrou (omegou - nevím už. Prostě sOPEL v combi).
Přijela a něco jsem jí dělal na zadní nápravě.
Říkám - mladá paní to už je o hubu. Ty desky jsou železo na železo. Jsou potřeba dát nový.
Kolik to bude stát,
Řekl jsem částku za bubnokotouče + desky s tím, že kotouče bych asi ještě dokázal stočit a pak by to stálo jen xxx, tenkrát (15let zpátky) asi 2tis. s kotoučema asi 5...
Paní že se ozve.
Za 3 měsíce jsem si říkal, že to dala asi jinam...
No a za půl roku přijela, že teda jede na výměnu těch destiček. Tak jsem teda odvětil, že to bude jedině s kotoučema, že tohle už nestočím...
20:00:36
07.12.2022
dragon_cb_cz
-> saskyn2 07.12.22 18:36:58: Tak ono to nemusí být nutně z ruky do huby, to myslím Libor ani já neříkáme. Jen že pokud zrovna někdo nedělá 8 hodin denně nebo jakou laťku si stanovíš, že to nemusí nutně znamenat, že se mu "nechce makat". A stejně tak to nemusí znamenat, že nemá bydlení atd - jen se třeba zrovna nežene za bungalovem 3+1 v satelitu, ale je v pohodě se starším bytem.

Další věc je, že kolikrát ty lidi už nějaký zabezpečení mají (třeba byt zdědili nebo jim k němu rodina pomohla) a prostě nevidí důvod ten majetek nějak dál množit a radši se soustředí na to, aby ten život nějak dobře prožili... nevidím na tom nic špatného.
19:44:13
07.12.2022
SO545
-> Milan 136 07.12.22 19:38:17: zlata lakovna....el. to je moja smrt....staci ze sa okolo toho obcas obsmietnem. Obcas ma potrapia svetla...keby niekto pred 15 rokmi povedal ze preskladat svetlo bude jebacka ako hrom tak mu poklepem na celo. Hmmm ina doba. Svetlo stoji tolko co 5rocne auto1
19:41:29
07.12.2022
Tom Troll
-> saskyn2: V tý praze je tohle zanedbávání aut furt docela málo vídaný, ale v sudetách kde je vozovej park průměrně tak o 5 10 let starší už je tahle mentalita docela standardní a mechanici jsou tomu taky dost přivyklý, že lidi nechtěji to na co to nejezdí, a když z čista jasna mechanikovi řeknu, že nevim kdy tam byla naposled brzdovka, tak ať jí udělá, anebo mi mechanik řekne, že je špatnej jeden kulák tak by ho vyměnil, a já mu řeknu ať vymění rovnou i druhou stranu, tak jsou řekl bych mile překvapení. 1 21
19:38:17
07.12.2022
Milan 136
-> saskyn2 07.12.22 10:23:42: Nezapomínej, že kapalina je hygroskopická a to úplně nájezd neovlivní 1

-> vhml 07.12.22 09:36:17: Jako můžu potvrdit, že to vůbec není prdel.
Čtyřkový Octavie atd nás školí docela solidně. Některé dny nejsem mechanik, ale ajťák.
V pátek za mnou přišel kolega, co elektriku běžně nedělá. Že tam má mimo servis ještě reklamaci, že se občas neodbrzdí auto hold. Tak jsem mu našel, že na to je sw a že to je jednoduchý, že to zvládne sám. No samozřejmě se to posralo a asi hodinu a půl jsem dával dohromady ESC a za boha jsem s tím nemohl hnout. Až se to nakonec povedlo. Prej no to jsi mě moc nepřesvědčil, že to je jednoduchý 3
Jako kdyby mi v mých začátcích někdo řekl, že budu řešit problém, že se nelze stát hlavním uživatelem, tak se mu vysměju3
19:12:26
07.12.2022
SO545
-> darklord 06.12.22 23:56:33: ano najazd od nova....hlava to neberie...ale ludstvo asi v zakladoch trosku otupieva...8
18:44:29
07.12.2022
Jirik_Tuňák1983
-> saskyn2 07.12.22 18:36:58: Ale zase jsi se přes to období docela dobře dostal ne? 1
Jinak jsi to napsal krásně.
18:36:58
07.12.2022
saskyn2
Tohle žiju z ruky do huby a nic víc nepotřebuju je fajn dokud to vychází. Jenže ono v životě není všechno na stálo a tyhle lidi by měli taky koukat trochu do budoucnosti, jednou budou chtít mít děti, nebo bydlet ve svém a neplatit celý život nájem a pak se to najednou zadrhne a čuměj jak sůvy z nudlí že svoje nejlepší léta projebali.
EDIT:A neříkám, že jsem takový taky nebyl a chci jen poučovat3
upraveno 1x, naposled 07.12.2022 18:41:25
17:46:27
07.12.2022
Jirik_Tuňák1983
-> palinator 07.12.22 17:26:52: Tak ty jsi se nepodělil o zaměření VŠ, to je pak těžký, když blafneš třetinu informací a pak na tom začneš rozvádět teorie.
17:26:52
07.12.2022
palinator
-> dragon_cb_cz: -> Jirik_Tuňák1983:
Já to hlavně zmiňoval proto, protože jsem na toto téma četl nějaký článek, kde tu změnu priorit a odklon od toho tvrdýho kapitalismu u mladý generace, popisovali.

Jakou kvalifikovanou pozici si vlastně představuješ? Je vzdělaná v ekonomickém směru, stejně jako moje sestra. A všechny, i jejich kamarádky, mají se sháněním práce dost problém. I ty atraktivní a ambiciózní.
A aby šly někam do banky na retail, na to stačí cvičená opice.
16:30:34
07.12.2022
Jirik_Tuňák1983
-> palinator 07.12.22 14:19:35: Jo, to je všechno krásný, ale tak nějak na chvíli. Určitě ale takhle nebude fungovat ještě v šedesáti, nehledě na to, že až bude chtít nějakou kvalifikovanější práci, tak na ni udělají tak akorát dlouhej nos. Což tedy po mateřskej udělají do jisté míry taky. 3
Hlavně chci vidět toho personalistu. Mám dvě vysoké školy, je mi třicet, dva roky jsem dělala cukrářku, rok a půl v Amazonu ve skladu, dva roky prodavačku v Lidlu, rok a čtvrt prodavačku v knihkupectví, teď sklízím v létě ovoce a nebo dělám v továrně u pásu.
upraveno 2x, naposled 07.12.2022 16:34:12
14:41:07
07.12.2022
dragon_cb_cz
-> palinator: Tak ono je taky spousta (nejen) starejch, co akorát chlastaj a nadávaj jak je všechno blbě a "mělo by se to zařídit" -a ty jestli společnost někam posouvaj, tak rozhodně ne žádoucím směrem. Takže si generace můžou podat ruce...

Podobně jako tvoje sestřenice to má moje segra. Asi by si taky dokázala vydělat víc, ale radši dělá věci, který jí dávají smysl. Kde bydlet má, na to co potřebuje si vydělá - proč ne.

Čímž neříkám, že to tak nutně musí mít každý - někdo má prostě dražší životní styl, jinej potřebuje uplatit bydlení atd... ale přijde mi fajn, když si lidi v určitou chvíli umí říct "mám dost".
14:19:35
07.12.2022
palinator
-> dragon_cb_cz: -> Jirik_Tuňák1983:
Mám na mysli třeba svou sestřenici, která je o 2 roky mladší než já, chytrá, přirozeně inteligentní, má dokončenou VŠ, přesto dlouhodobě dělá práce, které neodpovídají jejímu vzdělání. Žije v pronajatém bytě v Praze se spolubydlícími (tedy o mamahotelu nemůže být řeči) a tak nějak nic moc nepotřebuje. Peníze utratí za běžný provoz, za své zájmy a za cesty do zahraničí.

Že je spousta mladejch k ničemu a společnost nikam neposunou, jen fetujou a kradou, to nepopírám.
13:49:40
07.12.2022
Jirik_Tuňák1983
-> palinator 07.12.22 10:12:27: Jaký hodnoty myslíš? Mobil, soc. sítě, sem tam do práce za balík nebo brigádu, hospoda, výmluvy, nedej bože fet a vegetit u rodičů doma? Jako příklad jsem dával kloučka, který opakoval čtvrtý ročník střední školy, teď neudělal maturitu a ani opravky, ale na brigádu může jen 1 - 2x týdně. Jinak je doma a jako kapesné mu to holt stačí. Teď jsme ho udolali na 5 hodin denně, jestli bude chodit. Ostatní mláďata variabilní docházka, furt jako že marodí a nebo jsou schopni přestat chodit do práce aniž by ukončili pracovní poměr. Tak si říkám, jestli tedy tohle jsou ty jiné hodnoty?
upraveno 1x, naposled 07.12.2022 13:50:37
12:19:01
07.12.2022
saskyn2
-> Jarda/felda: Ale z barvy poznáš jak dlouho tam je4 To mi věř, několikrát jsem vytahoval cosi černého co už mělo konzistenci vyjetého motorového oleje. Intervaly na brzdovku mají 2 roky, ale na olej 30000 a třeba rozvody 210t bez časového průběhu. Normální běloch vymění brzdovku i dle nájezdu za ty 2-4 roky, olej po 15000, a vzduchový a palivový filtr po 30000 místo předepsaných 90000 a rozvody bych taky přes 10 let nejezdil. To samý třeba olej v haldexu předpis bez výměny filtru nebo čištění sítka je taky píčovina. Chce to u toho používat mozek a nedržet se jen toho co říká výrobce.
11:44:03
07.12.2022
Jarda/felda
-> saskyn2 07.12.22 10:23:42: ono to nejni úplně o barvě, ta "voda" co nasákne je přeci průhledná 3
10:25:29
07.12.2022
dragon_cb_cz
-> Bukaj 06.12.22 23:52:56: Souvisí tak, že jak píše -> Borderer 07.12.22 07:07:04: , přímovstřikový motory produkujou saze velmi podobným způsobem jako nafty. Proč myslíš, že už nějakou dobu musí mít filtry pevných částic, stejně jako ty nafty? 4 Přímovstřikový benzín bez filtru je v tomhle ohledu horší jak nafťák s funkčním DPF.

(Ještě v tom teda myslím nějakou roli hraje katalyzátor, tzn část těch sazí se problému degradace oleje netýká, ale to bude možná u té nafty taky).
10:23:42
07.12.2022
saskyn2
-> Milan 136 07.12.22 06:45:17: Na druhou stranu zrovna u tý brzdovky je ten předpis celkem tvrdej. Počítá se to pro auto se kterým budeš jezdit třeba maximum km s vlekem nebo do Alp a podobně. Přitom pak běžně jezděj 15 let starý auta který mají původní z výroby, černou sračku. Já třeba ve svém taky ty 2r nedodržuju, ale dělám ji 3-4r a i po tý době je krásně čistá.
-> vhml 07.12.22 09:36:17: No právě bejt dobrej a kolik takových je3
-> Jirik_Tuňák1983 07.12.22 09:18:35: Hele já ted nějaký rok občas dělám s jedním mladasem, je mu 22 a je to fakt výjimka. Maká jak ďas, musím říct že v jeho věku jsem takový pracant nebyl. Akorát jak je mladej, tak mu trochu chybí praxe a nezná to, no pak dost fetuje takže na něj není úplně spoleh3 Ale dohání to pracovitostí a férovostí a nebojí se toho a je celkem fajn s ním dělat. Oproti původnímu kolegovi kterej odrbával zákoše jak mohl- pak se snažil i mě, do práce chodil v 10 a do 12 prakticky nic nedělal protože řešil svoji starou pak byl do 13 oběd takže dělal prakticky 13-16h(ale přitom chtěl vydělat min 120 čistýho měsíčně) je to celkem fajn změna a úplně jinej člověk5
10:22:33
07.12.2022
dragon_cb_cz
-> palinator 07.12.22 10:12:27: Taky to vidím podobně. Kdybych opravdu chtěl, tak by asi nebyl problém na účet přisypat minimálně jednu průměrnou mzdu měsíčně navíc - ale za jakou cenu? Už takhle s dětma nestíhám zdaleka to co bych chtěl a kolikrát pěkně padáme na držku, v bytě věcí k vyřešení až až... ne, děkuju.

Otázka ale je, kolik z těch lidí opravdu zabezpečilo samo sebe a stačí jim to a kolik z nich si užívá luxus mamahotelu a ten střet s realitou je teprve čeká...
10:12:27
07.12.2022
palinator
-> Jirik_Tuňák1983:
Ono prý generace lidí, která se po převratu začala hnát krysím závodem za co nejvíc majetku, už pomalu končí a nové generace mají hodnoty jinde. Asi se mají dostatečně dobře, stačí jim to a priority mají jinde. Pokud ušetřený čas dokážou využít smysluplně, dokonce bych řek, že je to i žádoucí jev. Neustálý růst globální ekonomiky je neudržitelný a jednou se na hranice možností naší zeměguly narazí, takže do jisté míry snížení požadavků a spotřeby je žádoucí.
Problém je podle mě v tom, že benefity v podobě vyššího vzdělání, schopností nebo lepších společenských vztahů či přínosů, to ve valné většině nepřináší.

Já jsem asi ještě stále účastníkem rat race, ale myslím, že nemám chuť a ambice hnát se za přepychem. K lepším/hezčím věcem mě spíš tlačí okolí. Barák jsem si nekupoval kvůli tomu, abych se chlubil před sousedama (a že takovejch, co si koupěj barák jenom proto, že je to na společenským žebříčku něco víc než byt (pokud není na Václaváku 3), je hodně), ale abych měl relativní svobodu, prostor pro svoje koníčky a zájmy. Mojí relativní skromnost ale úspěšně sabotujou ženy. 3
09:36:17
07.12.2022
vhml
-> Jirik_Tuňák1983 07.12.22 09:18:35: a to si vem že dneska bejt dobrej mechanik na moderním autě není tak o tom mít učňák, jako spíš vejšku.
upraveno 1x, naposled 07.12.2022 09:36:26
09:18:35
07.12.2022
Jirik_Tuňák1983
-> darklord 06.12.22 23:56:33: Soused měl s kamarádem servis a minulý nebo předminulý týden končil a šel k jinému známému dělat montáže, řídící jednotky tepelných čerpadel a nějaké programování. Copa peníze, ty tam bude mít taky lepší, ale už nemá na to, jak se tam furt mořili sami, páč nemohli sehnat nikoho do party a to co plodily učňáky a průmyslovky se zaměřením na auta, tak to je prej tragédie všech tragédií. Aneb nafťák jezdí na naftu a diesel na benzín. 3
Studenty na praxi prý vypláceli týdně a dost bohatě a stejně nikoho neuplácali.
Líní jak vši a ještě s mezerami v praktickém i teoretickém vzdělání. Teď jsme řešili jednoho, který jde raději 1 - 2x týdně na brigádu a pak se válí doma, než aby nastoupil do práce.... Je mu tuším kolem 20.
upraveno 2x, naposled 07.12.2022 09:19:41
08:35:52
07.12.2022
gim
-> SO545: něco podobného bylo u auta šéfovi dcery. Podědila zánovního ufo Civica. Dcerunka vesele jezdila, po x letech se ozval mechanik co se staral o vozový park. Prej co ten Civic? 5 let jsem ho tu neviděl. Frajerka najela cca 70-80 tkm na jeden olej. Z auta vytekl mazut a dělal se proplach snad na 4x dokud to nebylo čisté. Ale motor šlapal jak hodinky.
07:07:04
07.12.2022
Borderer
-> Bukaj: Protože přímostřiky díky tlakům opravdu tvoří dost sazí. Bylo kolem toho haló ohledně vjezdu do měst.
06:45:17
07.12.2022
Milan 136
-> darklord 06.12.22 23:56:33: Posledně se tam s na námi dohadovat magor, proč mu chceme po 2 letech měnit brzdovku. A nechtěl pochopit, že to předepisuje výrobce.
A trval na změření. Tak jsme mu to změřili v nádobce, tam na hraně prošla a byl spokojenej3
To mi hlava nebere.
23:56:33
06.12.2022
darklord
-> Milan 136 06.12.22 21:06:35: tak ja som to presne tak pochopil, ze auto ma 80k na budiku a nikdy na vymenu oleja nebolo 40

A teda nepride mi to nijak zvlastne v dnesnej spolocnosti, kde nikto mladsi 30 rokov nema ani zakladne ponatie o svete okolo seba.
23:54:00
06.12.2022
Bukaj
-> dragon_cb_cz 06.12.22 23:48:22: To bude buď Ford, nebo nějakej Ital. V Tvém případě Forda vylučuju, takže...
...Alfa? 1
23:52:56
06.12.2022
Bukaj
-> dragon_cb_cz 06.12.22 23:36:10: A jak souvisí systém míšení paliva se vzduchem se sazemi v oleji?6
23:48:22
06.12.2022
dragon_cb_cz
-> palinator: Exaktně to změřený nemám, ale rozhodně mi v garáži stojí přímovstřikový benzín, který vyrábí viditelně horší bordel než všechny nafty co jí prošly před ním dohromady 3
23:43:55
06.12.2022
palinator
-> dragon_cb_cz:
To sice jo, ale přeci jen to zatížení sazemi je u dieselu v úplně jiných řádech. 4
23:36:10
06.12.2022
dragon_cb_cz
-> Bukaj: Asi zapomínáš, že většina moderních benzínů jsou přímovstřiky...
23:33:11
06.12.2022
Bukaj
-> SO545 06.12.22 20:50:50: Vypadá to jako obtokáč tz MBčka, které jezdilo na M6A a posledních 20 let nikdo neměnil olej... 3
Jinak to bude asi z nějakého nafťáku - benzíny snad takhle černý nemůžou mít, ani kdyby to byla první výměna filtru po 20 letech...
Extreme Tyres