VW Golf I,II,III,IV a další VW

prohledat
4719 příspěvků (zobrazeno 1 až 50) od 24.01.2014 do 09.06.2026, založil/a LuMi
řadit dle data
16:59:24
09.06.2026
saskyn2
-> Jarda/felda 09.06.26 16:37:54: Jo lampička do zásuvky byla takový neohrabaný předchůdce tohoto, akorát si tam byl poněkud omezen délkou kabelu. Ale to byl výrobek np autopal, zrovna se 120 to nemá nic společného, vyrábělo se to už za časů embéček, možná i spartaků. Volha měla normálně světýlko a ne žádnou baterku ne?
16:42:32
09.06.2026
ajok
-> Jarda/felda 09.06.26 16:37:54: jeden muj 136 rapid ma od predchoziho majitele 2 lampicky u motoru - v otvorech v cele, ja pri nocnich nouzovych opravach vyndaval zarovku ze svetla :)
16:37:54
09.06.2026
Jarda/felda
-> saskyn2 09.06.26 13:47:46: to měli už 120 3 akorát jsi musel píchnout kabel do zásuvky pod palubkou 3 3
u Volhy to "dotáhli" dávno před všema a dali baterku do motorovýho prostoru 3 aby jsi viděl na opravy
13:47:46
09.06.2026
saskyn2
Ale náhodou celkem chytrá věcička
zvětšit VW Golf I,II,III,IV a další VW - obrázek od saskyn2 vložen 09.06.2026 13:47:46
13:46:48
09.06.2026
saskyn2
-> minno 09.06.26 10:31:47: ha alespoň něco nemáš 3
zvětšit VW Golf I,II,III,IV a další VW - obrázek od saskyn2 vložen 09.06.2026 13:46:48
13:24:46
09.06.2026
Sita
-> palinator 09.06.26 12:58:09: chtel jsem to taky napsat, ale rejpani mam aktualne ve stavu quota exceeded 1
upraveno 1x, naposled 09.06.2026 13:25:07
13:12:16
09.06.2026
minno
-> palinator: Pravda. A aj pravé 2/3 operadlo by som ešte mal rozpíliť na polovicu3
12:58:09
09.06.2026
palinator
-> minno:
V tom případě ti chybí jeden VIF 3
10:31:47
09.06.2026
minno
-> saskyn2: ee. Ale za to 2 ks pevné lampičky (druhú som si dorobil), origo bola len 1 - nemám rád nesúmernosť3
zvětšit VW Golf I,II,III,IV a další VW - obrázek od minno vložen 09.06.2026 10:31:47
09:26:15
09.06.2026
saskyn2
-> minno: a baterkolampicku v kufru máš?3
09:04:04
09.06.2026
minno
-> saskyn2 08.06.26 23:07:12: Tie nemám no. Ale za to mám tuningovo osvetlené časti, ktoré nemá nik z vás3
23:58:20
08.06.2026
kpt.Budha
Já právě doufal ve funkci, že když se druhý den po cestě s rodinou opět s autem rozjedu a vzadu vše svítí, tak že bych to mohl bez nějakého zásadního natahování zhasnout zepředu. Na to ta funkce bohužel nepamatovala 5
23:34:04
08.06.2026
Syny
-> saskyn2: Neni to normalni auto 3 Jinak zlaty lampicky na tlacitko, ty dotykovy fungujou jak se jim zachce. Treba se najednou sami z niceho nic rozsviti a nejdou zhasnout, nebo se po dotyku rozsviti jen napul a tak...
upraveno 1x, naposled 08.06.2026 23:36:08
23:07:12
08.06.2026
saskyn2
-> minno: To chceš říct, že Synyho Seat není normální auto?3 Ještě řekni že máš stmívací lampičky a nasereš i mě3
22:33:44
08.06.2026
minno
-> kpt.Budha: -> saskyn2: Som netušil, že je to taká výnimočná funkcia, bral som to ako samozrejmosť, že to tak má každé normálne auto3
21:10:03
08.06.2026
saskyn2
Teda když to nerozsviti někdo vzadu, prostě děti chtějí něco jist tak jim rozsvitim, když usnout s houskou v hubě tak jim zase zhasnu3
21:07:45
08.06.2026
saskyn2
-> kpt.Budha: mně to teda jde rozsvítit i zhasnout
21:00:14
08.06.2026
kpt.Budha
Navnaděn zdejší diskuzí jsem zjistil, že mám tlačítko na zadní lampičky také 1 Nicméně jsem teda asi pitomec, já si liboval, že to budu moci od řidiče zhasnout a ono to jde jen rozsvítit...k čemu to teda je? 1
10:08:22
08.06.2026
Pavel P..
Taky bych volil Tourana, jelikož když občas jezdím s naší firemní caddy 2016 která je navíc v plný výbavě, tak si stejně připadám jako když jedu v tranzitu, je to hlučný, po dírách vzadu mlátí lisťáky když je to prázdný, převodovka je taky jak u dodávky a když můžu, radši jedu svým passatem.
09:22:49
08.06.2026
saskyn2
-> Bukaj 08.06.26 08:29:30: já bych ještě teda úplně nesouhlasil že to je po B sloupek stejný s Touranem. Slabší motory, hnusný sedačky(pravda touran má v základu stejný) volanty vesměs bez mf ještě k tomu gumáky, rádia starší generace, palubky z tvrdýho plastu s dírama místo kastlíku, vesměs vše bez výbavy jako tempomat, o nějakém adaptivním si to může jen nechat zdát. Pak takový věci jako odhlučnění-chybějící krdyt motoru atd. Prostě je to vidět že to je dělaný z dodávky. Ale jako chápu že to někomu vyhovuje když to hodlá používat pro účely pro který to je stvořený. Ale zase na druhou stranu ty šoupačky jsou prostě skvělý, nosnost a kufr taky, takže pokud to má někdo jako dělníka tak proč ne. Dneska budu dělat olej na caddy 2020 tak se na to schválně zaměřím jak moc je to jiné oproti mému Touranu.
08:42:29
08.06.2026
vhml
-> Bukaj 08.06.26 08:29:30: soused u Caddy taky nadava na kratkou prevodovku. Ale je to proste vymysleny jako dobytcak co ma jezdit nalozenej po okrese a ne s rodinkou letet 150 po dalnici.
08:29:30
08.06.2026
Bukaj
-> venni 06.06.26 22:14:45: Asi hlavní nevýhodou Caddy je to, že to je vůz, navrhovaný jako užitkový a nikoli osobní. Takže po B sloupek je to sice osobák (shodný s Touranem), ale dál dozadu je to prostě dodávka.8
Takže i když je to verze "life" (Maxi), tak na delší cesty ve více lidech je to nepříliš pohodlné. V létě nestíhá ten prostor obsloužit klima a v zimě topení. Takže určitě sháněj verzi, která má aspoň otevírací okýnka na bočních šoupačkách a přídavné Webasto.
Co se motorizace týče, tak zkušenost mám jenom s motorem BSE (1,6 benzín), který mohl být i z výroby opatřen LPG systémem (Bi-Fuel). V Caddy, kterou servisuji, je ovšem LPG systém dodělávaný, nicméně naprosto bezproblémový.
Ohledně pohonu shledávám dva výrazné konstrukční nedostatky - prvním je již zmiňovaná vyšší spotřeba motorového oleje - olej u toho vozu měním v intervalu 12 tisíc km plusmínus 2 tisíce a za tuto dobu je potřeba další 2-3 litry oleje dolít. Druhým "neduhem" je, že pro tuto motorizaci je vůz osazen převodovkou s (dle mého názoru) nevhodným stálým převodem - pohodlné cestovní rychlosti by odpovídaly Škodě 125L (převod do síly, nad 100 km/hod už příliš vysoké otáčky a vyšší hlučnost motoru), takže i když se do toho auta vejde hodně lidí i s bagáží, tak na rodinnou dovolenou k moři je to docela vopruz a spíš se to hodí na cestování po okreskách, než pro dálniční provoz...
06:34:20
08.06.2026
jok3r
-> venni: Z vlastní zkušenosti můžu dát pozitivní recenze na caddy 1.2tsi 77kw. Kupoval sem ji s nájezdem 143tis, je to rok 2011 a bral sem ji jako auto kam se mi vejdou deti místo starý t4.
22:58:42
07.06.2026
saskyn2
-> venni: Hele ta 81kw nedělala se jen do tourana? Možná se teda pletu, ale myslím že v caddy byla jen 62kw, je to teda jinak stejnej motor.
20:45:18
07.06.2026
venni
-> saskyn2 07.06.26 11:36:20: pokukoval jsem po 13-14... ale asi to dopadne tak,že chvilku vydržim (mam stk do ledna 28 7 ) a pak holt budu pokukovat po 16-17 kde už dělali v ty 1.2 81kw a budu hledat nějakou,ktera nejezdila LL
17:15:35
07.06.2026
Syny
-> saskyn2: Jo, ty tam mam a už jsou měněný na garanci 3
16:06:17
07.06.2026
saskyn2
-> Syny: no dobře tak né všechny3 A máš tam alespon ty dotykový stmívací lampičky jako má oktávka? To zase já nemám, jen tlačítka jak z minulýho tisíciletí3
16:00:32
07.06.2026
Syny
-> saskyn2: Tak moje asi ne 3
15:05:54
07.06.2026
saskyn2
-> palinator: jo novější auta už to mají běžně
15:02:06
07.06.2026
palinator
-> saskyn2 06.06.26 18:49:41:
Ta lampička jde rozsvítit od řidiče i v blbým Golfu. 1
13:36:17
07.06.2026
Sita
-> Jarda/felda 07.06.26 11:58:29: asi je to individualni, za me je nejvsestranejsi delnik caravella 4x4 s 2t taznym.
11:58:29
07.06.2026
Jarda/felda
-> venni 07.06.26 09:15:35: na tenhle účel by byl lepší nějaký pickup s oddělenou korbou 1
11:36:20
07.06.2026
saskyn2
-> venni: A co za rok chceš kupovat? Ty 1.2tsi fungujou dobře, někdy jsem na tom měnil vysokotlaký čerpadlo, nebo klapku. Spíš je to dle mě slabý do takovýhohle auta, i ta 110kw co mám není nic extra, ale samozřejmě záleží s čím to porovnáváš a co od toho čekáš.
09:15:35
07.06.2026
venni
-> saskyn2 07.06.26 00:08:09: to je jasný že caddy je "náklaďák" mě to dost vyhovuje,hodit ted do kufru berlinga 400 kg,zajet do lesa pro dříví,na houby... ja asi nutně nepotřebuju navoněny auto,ale je fakt že mi to u novejsiho auta bude lito.
Maš zkušenost s těmi TSi?
00:08:09
07.06.2026
saskyn2
-> venni: tak šoupačky jsou u caddy super, ale ač má caddy a touran spoustu společného, tak ten touran vychází z osobáku, kdyžto caddy je prázdná hrozná koza protože zadní náprava s listovýma perama...prostě dodávka. Vinuté pružiny má až poslední model. To samý bývají ty tourany vybavený jako osobák, zatím co caddy s webastem, nebo velkou navigací je spíš výjimka. Na druhou stranu kufr zvlášt u maxi je neporovnatelně lepší.
22:14:45
06.06.2026
venni
-> U-Geen 04.06.26 08:06:58: řešim to postupně od jara taky... misto dosluhujiciho berlinga jakožto druhy auta v rodině jsem chtěl vzit caddynu.Ty jsou tedy ve stejnym roku ješte plus málo peněz navic než touran a touranů v 1.2TSI v 8V je na výběr podstatně více.Ale ty ceny 200+ za 12let stary auto se mi nějak nepozdávaj... dohuntuju berlu ještě na stavbě baráku a třeba se do roka něco objeví.Mě osobně to táhne ke caddy protože dětem se libi šoupačky.Už jsem slyšel že ty 63 a 77kw když maj vyměněný napinák tak je to nesmrtelnej motor (blbý je že couračky taky nemá rád) ty řemenový 16V prý když jezdily dlouhý interval na olej,trpý pak na velkou spotřebu oleje.
upraveno 1x, naposled 06.06.2026 22:17:27
18:49:41
06.06.2026
saskyn2
Tak Touran není velký auto jako třeba Sharan. Ale právě je super že ve velikosti osobáku člověk dostane úžasnou varibialitu. Všude spousta kastlíků a vychytávek, vzadu stolečky pro děti, tři zadní plnohodnotný sedačky. Navíc jsou posuvný, to je naprosto geniální věc, takže si člověk může vybrat jestli mají mít děti mín prostoru a větší kufr, nebo naopak. Sharan má samozřejmě navíc šoupačky což je taky skvělá věc.
Pro někoho kdo jezdí sám to auto není, ale s dětma je to prostě pecka, je vidět že u toho někdo přemýšlel, už taková píčovina že jde rozsvítit zadní lampička od řidiče dokáže potěšit 3
10:01:55
04.06.2026
U-Geen
-> vhml: no, teorie je, ze 7 mist jen fakt narazove (ted ma shnilou jednickovou fobii).
-> saskyn2: jj presne na tohle pouziti je to cileny
09:28:47
04.06.2026
vhml
-> U-Geen 04.06.26 08:06:58: tahle predchozi generace je i vyrazne mensi nez ta saskynovo. Dovezt deti do skoly fajn, ale 7 + nejaky bagly se nevejdou ani do sharana
09:14:53
04.06.2026
saskyn2
-> palinator: Jako jezdit v tom každej den jezdit v sedmi je kravina. Ale občas tam šoupnout děti když potřebuješ odvést babičku není nic co by člověka urazilo. Plus samozřejmě tam pak není žádný kufr, takže do HR v plném obsazení to není. Já mám teda toho novějšího a jen pětimístného a můžu říct že je to pro rodinu naprosto skvělý auto za ty peníze.
08:58:07
04.06.2026
palinator
-> U-Geen:
Není 7místnej Touran malej?
08:06:58
04.06.2026
U-Geen
Kámoš shání auto a nějak se mu začly líbit Tourany (7 místný). Budget ma cca 200k, je reálný za tu cenu pořídit něco slušnýho, asi benzínovýho (většinou krátký jízdy atd.) ? Koukal jsem, že to jsou tak roky 2010-2013 a 1.4 resp. 1.2 TSi, jakej motor případně volit?
Pokud to bude blbost, tak asi půjde do nějakýho kombíka.
upraveno 1x, naposled 04.06.2026 08:10:26
10:36:41
30.05.2026
minno
-> castrol 29.05.26 15:07:23: 4-valec chvalabohu.
17:06:49
29.05.2026
castrol
-> Pavel P@nkáč: a hej už vidím pod saním 3
15:34:25
29.05.2026
Pavel P@nkáč
-> castrol: jasny stačí 3 svíčky vidíš ne?3




první válec je za víčkem oleje, tak to trochu mate ta foto...
upraveno 2x, naposled 29.05.2026 17:43:09
15:07:23
29.05.2026
castrol
-> minno: to je trojvalec ??
11:40:16
29.05.2026
minno
-> Sita: Vďaka. Zaujímavé. Budem na to myslieť, ak nezabudnem3 Ale pre istotu, ja ako hnidopich, budem kupovať naďalej radšej origo a doťahovať na moment1
zvětšit VW Golf I,II,III,IV a další VW - obrázek od minno vložen 29.05.2026 11:40:16
09:32:28
29.05.2026
minno
-> Sita: Na takú debatu si nespomínam, ale až budeš meniť sviečky na Oct., skús si poznačiť polohu starých sviečok a nové daj na moment a schválne uvidíš, ako ti výjdu.
09:29:13
29.05.2026
Sita
-> minno 28.05.26 10:07:02: kdysi se to tady resilo, a myslim, ze se doslo k tomu, ze to v praxi s ruznejma vyrobcema svicek ani nejde dodrzet a nedodrzuje se to. U octy jsem svicky jeste neresil, tak by me zajimalo jak se to ma teda resit a jestli to vubec jde. Kdyz si predstavim, ze svicku utahnu na moment a bude mi chybet treba dalsich 3/4 zavitu do spravnyho uhlu natoceni, tak si nedokazu predstavit, ze budu riskovat zkurveni zavitu v hlinikovy hlave... 8

EDIT: jak myslis to "od motora"? Volnym koncem elektrody smerem k predku, zadku, levo nebo pravoboku?
upraveno 4x, naposled 29.05.2026 09:33:07
Extreme Tyres