Citroen a Peugeot (PSA)

prohledat
7800 příspěvků (zobrazeno 2601 až 2650) od 21.01.2010 do 19.09.2024, založil/a Kuladmin
řadit dle data
18:32:56
12.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
Byl jsem projen xaňtu po výměně čepů. Pěkně hvízdá jak je na piču geometria 1 No musí ještě vydržet než vyměním ramena ať to má trochu smysl. A hvízdá to kolo co jsem čekal, že bude v piči. Levé, které šlo blbě vyměnit. No aspoň jsem se i stavil dofoukat gumy. Myslím si, že tlak pod jedničku je jaksi málo 1
15:12:11
12.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: jo kdyby to šlo tak rychle...
13:53:32
12.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Jo s tím ti nepomůžu, ale hodně štěstí a makej ať se můžu nejen já pokochat těmi jedinečnými světly.
13:48:48
12.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: tož na světla jsem sám zvědavej, jak dopadnou... Teď řeším,čím a jak schovat čočky... Vypadá to na laminát... Ale tvar mi dělá problém, jak to vytvarovat, aby to nějak vypadalo...
13:44:55
12.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: pohoda nějak se to udělá. Hele když to zvládne v podstatě se stejnými prostředky PAM tak proč ne já? Ano má zkušenosti dělál to víckrát, ale vždyt to není nic těžkého. Myslím intelektuálně. Fyzicky ano. Maximálně přemýšlím, že někde ještě koupím samosvorný hasák. Co jsem tak četl tak si ho nastavíš, utáhneš, nasadíš trubku jako prodloužení a jedeš.

Na ty tvoje světla jsem fakt hrozně zvědav jak to bude vypadat až to bude hotové.
13:38:59
12.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: ne-e... Moretky se mi nelíbí, auto dělaj starší a já ho chci naopak omladit :-D
13:36:46
12.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: tak to přeju pevný nervy a hodně štěstí :-)
13:34:55
12.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: A hele tvůj vzor se světlama: www.xantiaclub.cz/gallery .php?modul=gall...
13:32:51
12.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
A dělá to taky sekáčem. Jak říkám to už si to udělám sám. Jediné co musím koupit je minimálně ted stahovák, ale našel jsem v Brně prodejnu kde mají stahovák za velice příznivou cenu
13:27:27
12.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Toho jsem se ptal a kromě obtížné domluvy s termínem to dělá stejně jak to chci dělat já a nebo dělals ty tedy hrubou silou. Jediné co má navíc je garáž, ale zase pokud si vychytám pěkné počasí a budu si to dělat v klídku tak co na tom.
13:23:55
12.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: jen tak mimo, neměl bys v tom případě jednodušší se domluvit s PaMem?
13:19:27
12.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Nemám, nemám. Jedině nějaké to ruční nářadí typu kladivo, sekáč nebo majzlík či jak se tomu nadává, kleště, golu, klíče a takové podobné běžné nářadí. Garáž, dílnu a nebo svěrák nemám. Leda svěrač, ale ten asi k tomuhle nepůjde využít a bolelo by to 3 3 3
13:03:27
12.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: tak spodní čepy pakliže máš svěrák, tak by mohli jít i bez nahřívání... Ono je to kus od kusu... Některý mi šli bez autogenu skoro rukou a některý drželi i po nahřátí autogenem do ruda...
12:59:40
12.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: A jaký typ kostí máš? L na matku m10 nebo m12 nebo typ do Z? Flexou budu muset vzít tu pravou stranu tam mám takové tušení, že to bez ní nepůjde, ale to budu muset v týdnu dopoledne přeparkovat pod barák co nejblíž k oknu aby mi dosáhla prodlužka 1 Teď jsem pracoval kousek dál od baráku u parku hezky pod stromy na hlíně.

No na matky to mi stačí co bych zase nechtěl za 150kč že jo, ale zase bych rád kdyby to třeba dovedlo nějak prohřát i ten spodní čep abych si ulehčil práci při výměně. Svářečku fakt kupovat nebudu ani bych ji neměl kde skladovat
upraveno 1x, naposled 12.04.2014 13:00:07
12:44:23
12.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: tenhle hořák je tak na matky... Nic jinýho silnějšího s tím pořádně neprohřeješ... Jinak moje čepy, očividně origo, byli po tacho 220t v pohodě (jako byly volnější, šlo s nimi hýbat volně rukou, ale vůle žádné) a beztak jsem všechno vyměnil... Kosti byly obě v hajzlu (a nový noname už jsou taky v háji po 5t km... Musím sehnat myele hd), zadní silenty ramen jak by smet... Jinak matky u kostí rovnou beru flexou :-D
upraveno 1x, naposled 12.04.2014 12:47:04
12:30:53
12.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Jo jo tam už stahovák bude. Toho povolování se bojím a právě přemýšlím i o koupi hořáku např.: www.sbazar.cz/simon.obcho d/.../3913917-profesionaln i-butanovy-horak-nejlepsi- cena ale nevím jestli by to k něčemu bylo. Aby to nebyl jen takový zapalovač. Osobně si myslím, že na autě je to už minimálně jednou možná i vícekrát měněné. Nevěřím, že by jedny čepy byť origo přežili tachometrových 300tkm. Po reálných ani nechci pátrat, ale prodával to i autobazar v česku takže o stažení si nedělám iluze po dotažení z raichu.



Ale jinak dneska celkem slušná a pohodová práce a právě po takové jsem dnes toužil. Hezky v klidu a pokud možno bez velkých problémů a když to jo nepůjde tak to nechat být.
12:27:02
12.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: tak na spodní čepy si rovnou kup stahovák... Kolikrát jsem to páčil metrovou trubkou a těch nadávek co padlo... Ale zase na druhou stranu, když už to jednou bylo dělaný, tak to jde většinou v pohodě...
12:12:10
12.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
Kůůůrva to je, ale práce na tom podvozku.

Jsem dneska chtěl vyměnit na xantii čepy řízení aspoň. Jsem si říkal: nemám stahovák, ale čepy řízení nějak buď pomocí kladiva nebo přes hever dostanu dolů. No fuj to jsem si naběhl.



Prvně pravá strana. Povolím matici na tyči řízení a matici co drží čep. Nějaká divná matka si říkám, ale co už (po sundání jsem zjistil, že na matici byl jakýsi návlek alá podložka-plastová). Matku jen povolím a zkouším kladivo. Nic. Tak hever. Nic tak kombinace hever+kladivo. Nic ta špína to drží jak arabové aláha. Tak heverem to přes tu matku a šroub přizvednu a do míst kam by se dal vrazit vyrážeč čepů vrazím klíč 22. Nakonec to udělalo lup a bylo to. Sundání bylo taky celkem ok. Odpočítání otoček a namontování nového. A když už jsem na téhle straně a mám v autě nachystané kosti tak zkusím jak to půjde sundat. Nic. Matice kostí drží opět jak Aláh. Nic seru na to. Nechci se nasrat primární cíl dne je vyměnit jen čepy řízení a odreagovat se.



Levá strana. Kolo dolů a už klasika rovnou přes hever a klíč, že sundám čep. Kdepak tady se odolává, tady se dolů nechce, ale nakonec taky povolí. No jo, ale nejde vymotat z tyčky řízení. Tak pauza a zkusíme co udělá WD. Nic moc, ale ještě jsem ho chvíli nechal. Mezitím jsem opět zkusil matičky na kosti. Ejhle tady to jde krásně dolů. No jo, ale neměl bych odpojit táhlo korektoru? No pokud táhlo přežilo zvedání jednotlivých stran tak pokud to zkusím nějak zajistit heverem (dalším) tak se nic přece stát nemůže. Tak šup šup a vyměnil jsem to. Horní čep byl ještě ok, ale spodní byl totálně kaput. Mám kosti do L tedy nejhorší typ. Překvapilo mě, že nové tyčky ve srovnání se starými jsou mnohem tenčí. Asi jinou značkou. Kosti jsem kupoval levné, protože o životnosti kostí typu L jsem četl, že je dost malá a uvidím jak dlouho auto budu mít.

No dobře kost vyměněna a zpátky k čepu. WD nezabralo. Musel jsem celý čep sundávat pomocí dvou klíčů. Nový čep namontován jen odhadem.



Když jsem sundané čepy zkoušel tak to nevypadalo zas tak špatně. Už jsem měl v rukách i horší. No nové čepy řízení (zde jsem nechtěl šetřit kvůli nutnosti dělat geometrii) jsem dával Meyle HD což je prý odolná verze. Jsem zvědav.

Mrzí mě, že se nepovedlo rovnou vyměnit i pravou kost, ale zase si říkám, že je to jedno stejně budu měnit celá ramena i s čepem tak to udělám zároveň. Chce to ještě nějaké to nářadí po výplatě/výplatách koupit. Minimálně nějaký stahovák čepů nebo vyrážeč. Spodní čep bych nechtěl zkoušet stahovat pomocí klíče 3 No a protože nemám žádnou svářečku a ani možnost se k ní dostat tak mě napadlo koupit takový plynový hořák. Viděl jsem na netu hořák na kartuši prý to udělá 1300st. za dvě kila což není moc. Na to nahřátí čepu případně matic na ramenech.



Mimochodem hroznej bordel na tom podvozku. Přijde mi jako by tam furt někde něco teklo.

Na pravé straně byl docela divně mokrej spodní čep kolem uchycení do ramene.

Na levé straně byla a je shozena manžeta na pístnici nahoře a přijde mi jakoby tama něco teklo. Jakoby shora to bylo potečené. Nevím kudy tudy by tam něco mohlo téct. Sralo mě, že mi nešla nasadit ta manžeta na pístnici nahoru. Zmetek.

A bylo dobré jak na jedné straně jde čep, ale nejde kost a na druhé straně přesně naopak. Kost ano, čep blbě. Přitom všechno podle vrstvy špíny vypadá stejně staré.
upraveno 1x, naposled 12.04.2014 12:13:11
20:04:10
09.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: přesně tak :-) a když někdo bude mít větší limit, tak ať jsou jeho...
19:59:58
09.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Tak ať ti to vyjde. Limit je důležitý přes něj se nevyplatí jít protože pak stejně často bojuješ s nějakým magorem. Tak na tvojí xantii se můžou vyjímat. Na mojí by to bylo jako pěst na oko. Ono i plechy můžou autu slušet.
19:56:11
09.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: mám hranu, kam až zajdu... Doufám, že mi to vyjde :-D btw ke xantě by se mohli docela hodit :-)
19:51:46
09.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: ale teda 4 přihazující myslíš, že máš šanci? Jinak proti vkusu.
19:41:19
09.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: tak to je mi jasný... Hlavně jsou pro mě za rohem :-D takže žádný ppl apod :-D
19:38:54
09.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Neboj ode mě ti nic nehrozí 3 mně stačí moje plecháče 15tky. Cokoliv jiného je škoda pro to auto 3
18:55:59
09.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
Když to dopadne, budou 17" obruče :-D záleží, za kolik se vydraží...



img16.allegroimg.pl/photo s/.../4121670730
12:57:41
06.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: přesně tak :-D kolikrát zůstává rozum stát nad některými řešeními co dokáže automechanik vytvořit :-D
12:42:04
06.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: A nejhorší co znám jsou auta od automechaniků 3
12:10:26
06.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: ono kolikrát i od známýho to je loterie :-D
13:21:39
05.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Ale jo když narazíš na dobrý kup tak navíc takhle od známého kde o tom autě něco víš je to dobré, ale když budu hledat podle inzerce od někoho cizího auto v ceně cca 20t. tak šance na vše fungující je dle mě velice malá.

Měl jsem 4 auta s klimou a jen u jednoho fungovala ihned po koupi bez problémů a nemusel jsem ji ani nechat plnit. Jinak to byli jen starosti a problémy.

Kožené sedačky teda jen u omegy a děkuji nechci. Klouzala mi na tom prdel, v zimě zima, v létě horko a ještě když jsem na tom seděl tak jsem vstával s mokrým trikem.
13:17:21
05.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: čeče tak ti nevím... Výhřev mám jen na předních a na obou funguje :-D a klima před odstávkou fungovala... Teď se ji nějak nechce... Asi budu muset na naplnění... Líp řečeno to auto bylo kompletně funkční, proto jsem ho taky od větívky tenkrát odkoupil... Byla ho škoda kuchnout na díly...
13:11:07
05.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Zapomínáš na jednu věc. U nového auta ok, teda pokud kouříš, ale u těch našich starých paštik pochybuju, že to vyhřívání bude fungovat a klima? Budeš jí muset asi věnovat hodně péče. Ano u nového auta proč ne, ale u starých už nikdy. U omegy vyhřívání fungovalo ze 4 sedaček na 3. Hádej na kterých. Řidičova tam nebyla. Klima? Nefungovala. Chladivo utíkalo přes osičku klimakompresoru. Prostě předem
13:08:24
05.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: tak v kůže jsem se naučil jednu věc :-D před nastoupením si zakouřit... V zimě zapnu vyhřívání a než dokouřím, je teplo... V létě zapnu klímu a než dokouřím, kůže je ledová :-D
12:17:35
05.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: No právě a co pak s takovým autem. Nalítáno bude mít určitě taky hodně. Elektrika v sedačkách je prima sám jsem je měl v omeze, ale v létě v pařácích lahůdka. Toho výfuku jsem si ani radši nevšiml.

Klimakompresor zatím nebyl čas řešit auto jezdí. Asi po víkendu na něj mrknu.
11:54:10
05.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: btw co klimakompresor, vyřešeno?
11:51:51
05.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: čeče já si kůži nemůžu vynachválit... A tahle je komplet elektrika, přesně tu chci do svý :-D jinak podvozku se právě u aktivy bojím díky náklonovkám (10t kč za jednu a vydrží max 100t km)... Každopádně tahle vypadá dost dobře, tedy až na ty komínový roury na zadku :-D
11:36:11
05.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: vypadá slušně, ale co podvozek a hlavně já bych ji nechtěl kvůli kůži. Blé kůže
11:19:17
05.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
Že já se na kitkáru nevyseru a nekoupím radši tohle... To umí alespoň jet :-D



auto.bazos.cz/inzerat/... /Xantia-CT.php
20:01:18
02.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
Tak ještě asi tak kýbl kitu a máme z toho kitkáru :-D ale vono to půjde :-) sice zatím asitak o 7 kg těžší, než udává techničák, ale už se začínaj alespoň drobet rýsovat tvary, jaký by to mělo mít :-D
zvětšit Citroen a Peugeot (PSA) - obrázek od Bagrr- máma mele Emu vložen 02.04.2014 20:01:18
09:13:45
01.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: jestli ti neklouže řemen, tak bych se na to vysral... Eventuálně další možnost je kompresor zbavit vnitřností... Není to až tak složitý :-D měl jsem tu jeden na pokusy... Pár šroubů rozpůlit, vyhodit pístky a je to...
08:08:40
01.04.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Já to musím celé prověřit. V klimě nebyla náplň už jak dlouhou dobu a právě včera jsem měl puštěný motor a vyluzovalo to divné zvuky a zdálo se mi, že je to někde v oblasti řemene. No a jak jsem tam tak čuměl tak jsem viděl pocukávající část klimakompresoru, ale bylo prd vidět jestli se točí nebo ne. Zkusím si příště vzít něco a udělat třeba čárku. Tohle byla právě věc, které jsem se bál už při násilné demontáži trubek klimy. Zase někde jsem se dočetl, že pro zrušení klimakompresoru a nahrazení krátkým řemenem je nutné vyměnit kladku (cca 1000kč) plus samozřejmě nový řemen. Já si to představoval jednoduše. Demontuju kompresor a třeba pomocí provázku změřím potřebnou délku a jen ho pak koupím
05:29:41
01.04.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: pakliže ti řemen neklouže, tak bych v tom problém asi neviděl.... Ikdyž časem by možná mohl nastat, díky tomu, že v klime nemáš náplň. Kdyby se elmag spojka kousla a točila kompresorem na sucho, mohl by se zádřít... Ale to už je extrém a nejspíš by i nějakou dobu trvalo, než by k tomu došlo...
21:28:13
31.03.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
A teď je tedy otázkou: může se něco posrat? Ve smyslu jestli se může kvůli tomu nějak poškodit klíňák? Kompresor ať se třeba potentuje. Maximálně z něj teda zkusím odpojit svorku s napětím.
19:39:02
31.03.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: jak již bylo psáno, buď ti tam jde někudy zkratově proud, nebo je elmag spojka na odpis...
15:28:51
31.03.2014
Jarda/felda
-> ZdeněkH - zrušená registrace 31.03.14 13:05:51: vnější část by se měla volně točit pokud se cuká tak ti jde bud proud do elmag. spojky nebo je špatná
13:05:51
31.03.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: Chci se zeptat ty máš v autě klimu, že jo? Jsem si toho dneska všiml a nevím jestli je to dobře nebo špatně, že při točícím se motoru se na klimakompresoru ta vnější část cuká. Nevidím shora, že by se něco točilo je ta vnější jakoby příruba sebou poškubává a nevím zda je to jen blbou délkou řemene a dotažením nebo něco s kompresorem. Kompresor je mi šumák spíš aby sebou nevzal řemen bez něj to auto jaksi nijak nemůže jet.

Před víkendem kdy jsem natahoval dráty pro el. zrcátka jsem narazil u pojistek na krabičku alarmu (Dragon prestige alarm system). No dneska jsem auto byl zkusit natočit. Naskočilo v pohodě. Alarm asi bude pěkně dávno už obejit 3
17:16:35
30.03.2014
THOMMY
-> Shadow_: Teoreticky ho může ho mít každej, je online, stačí se zaregistrovat
13:52:32
30.03.2014
Shadow_
Nemáte doma někdo sevicebox na Peugeota?
upraveno 1x, naposled 30.03.2014 13:52:48
21:33:55
27.03.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: já právě kat ještě mám... Ale nedávám mu moc dlouhou životnost...
21:19:49
27.03.2014
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Bagrr- máma mele Emu: No jsem zvědav na výsledek jak to bude vypadat. Hlavně za běhu ventilátorů. Na barvy vlajek už nehraju po tolika autech co jsem už měl mě to nebere. Já kat řešit nemusím protože ho nemám. Mám jen trubku a na konci tlumič. Nic víc, nic míň.
21:08:48
27.03.2014
Bagrr- máma mele Emu
-> ZdeněkH: červená, bílá a modrá... Francouzská vlajka :-D O šemíky mi nejde... Jen si tak hraju... Šemíky by mělo přidat chipnutí a kuchnutí katu... Tohle přidá 25% respektu :-D

jinak v nárazníku je průzor cca 70x18 a v masce cca 8x50 :-D
upraveno 1x, naposled 27.03.2014 21:11:41
Extreme Tyres