Co jste dnes udělali...

prohledat
123190 příspěvků (zobrazeno 7651 až 7700) od 06.12.2007 do 15.05.2024, založil/a iDawe
řadit dle data
16:24:20
08.08.2019
dragon_cb_cz
-> palinator: Je to možný - v tomhle se fakt nevyznám. Jen že vím o situacích kdy to byl/může být problém.



-> Jarda/felda 08.08.19 15:10:37: Tak takovej Bukaj má podobným stylem vybavenou celou domácnost, že jo 3 A nejen svojí, ještě dodává okolí 3
15:48:00
08.08.2019
Jirik_Tuňák1983
-> Jarda/felda 08.08.19 15:10:37: Táta takhle přitáhnul dětskou elektrickou motorku. Byl venku se psem nebo co, někdo přibrzdil, vyhodil to z auta k popelnicom a odjel. Závada byla v podobě vadného akumulátoru, který stojí cca 400,- na internetu. 3

To je taky věc, s těmi opravami. Kdo neumí - platí.
15:10:37
08.08.2019
Jarda/felda
-> dragon_cb_cz 08.08.19 14:09:32: no vidíš já mám ted pračku z SD kam byla vyhozena pro nefunkčnost, oprava spočívala ve spadnutým řemenu 3
15:07:24
08.08.2019
palinator
-> dragon_cb_cz:

Co se týče dostupnosti ND, přeci existují různé náhrady. Tzn. pokud ti časem lehne nějakej nevyráběnej šváb na desce, je při rozumném návrhu výrobku jako celku pravděpodobné, že se ti podaří vyrobit modifikovaná deska, která bude zpětně kompatibilní. Ideálně kompatibilní i s nově vyráběným zařízením.

Akční členy v pračce bývají různě unifikované už dnes, takže tam se předpokládá i možnost výměny nějakého dílu i třeba za neoriginál (různé elektroventily, el. vstupní filtry, apod.).

Značné množství věcí se dnes dá v návrhu měnit i bez změny designu HW. Deska se navrhne pro víc vstupů a výstupů a řeší se jen co se neosadí součástkama, kabelama a vnějšíma prvkama.
14:38:25
08.08.2019
dragon_cb_cz
-> palinator 08.08.19 14:15:47: Těžko říct. Otázkou je, jestli lidí jako jsme my není jen menšina (úplně mi nepřijde) a jestli by to bylo rozumně zrealizovatelný. Nejde jen o výrobce, ale o celej dodavatelskej řetěz - dodavatel švábů je přestane vyrábět a jak pak tu záruku dodržíš? Určitě by to nebylo úplně jednoduchý.



-> Jirik_Tuňák1983 08.08.19 14:20:21: Naše první pračka Gorenje, teď stará asi 10 let, slouží dodnes - ale poslední 3.5 roku už jen občasně, u ženy rodičů. Stěhovala se tam právě při závadě - koupili jsme novou a tuhle nechali opravit a odsunuli jí tam. Stála tenkrát asi 6 tisíc. Její nástupkyně, opět Gorenje, začala dělat občasnej bordel těsně po záruce. Přes pojistku "opravář" vyměnil desku elektroniky, nevyřešilo to nic. Pravděpodobně závada v blokaci zámku - ten jsem nechal vyměnit preventivně taky, při druhé opravu přes pojistku (uhlíky totál v hajzlu a solidně sjetej komutátor motoru). Každopádně oprava trvala tak dlouho, že jsme právě raději koupili tu novou AEG.



Ta stará čeká na odvoz na chalupu, kde (po zavedení kanalizace 3 ) bude příležitostně sloužit a hlavně tam bude jako záloha pro případ poruchy té nové. Protože záruka je sice hezká, ale když jsi bez pračky měsíc... tak prostě novou koupíš. Sešlo se to letos tak geniálně, že se nejdřív posrala pračka sousedce, tak občas chodila prát k nám (servis trval nakonec 29 dní). Pak se posrala i nám - tak zkusila další sousedku - a tej klekla taky 3 Takže ani sousedská výpomoc není vždy řešením...
14:29:21
08.08.2019
palinator
-> Tom Troll:

A za komančů jsi měl pomalu ke každýmu přístroji rovnou schéma a katalog ND. 3 To, žes pak jel do Prahy koupit potřebný náhradní díl a slyšels jediný slovo "Nemáme", to je věc jiná. 3
14:26:31
08.08.2019
Tom Troll
-> dragon_cb_cz: -> palinator: Trochu bokem, co se týče neautorizovanejch oprav a obecně opravitelnosti spotřebních techniky, v americe se to posledních pár let dost řeší a řešit bude, hlavně přístupnost k opravnejm materiálům a koupě dílů bez neuatorizovaný přirážky a obecný zlepšení opravitelnosti v rámci aktu right to repair - právo opravovat.



gizmodo.com/right-to-repa ir-is-less-complicated-and -more-important-1834672055
14:20:21
08.08.2019
Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 08.08.19 14:09:32: No a my jsme vzali LG za méně jak polovinu té vaší poloviny a máme jí 10 let (1x výměna spirály) a naši mají Bosch a ta si řekla jen asi o dva zásahy (výměna spirály a nějakou píčovinu) za 16 let. Pračka taky nestála 40 000,-, ale tuším 16 000,-.

Jo a ještě mají ledničku Polar s kompresory Danfoss, která je stará 18 let a taky se zrovna nechystá do důchodu. Stála kolem u elektro Krejcar 19 000 - 24 000,-, už nevím přesně.

Takže tvoji skepsi k drahým výrobkům trochu chápu.

Jooooo a babi s dědou dojížděli po našich ledničku Minsk, kterou si vzala do začátku ještě sestřenice. 3 Ruskej ALU gril máme ještě doma a pravidelně jej používáme (je tak pro dva) a malou přenosnou ruskou TV Silelis jsme vyhazovali ještě jako funkční. 3

Kdyby si udrželi tu úroveň výdrže do dneška, klidně bych si ruskou TV, pračku nebo jiný spotřebič koupil. 3
14:15:47
08.08.2019
palinator
-> dragon_cb_cz:

Není to nakonec v podstatě díra na trhu, pokud nikdo nenabízí drahé výrobky s opravdu dlouholetou a uplatnitelnou zárukou?
14:09:32
08.08.2019
dragon_cb_cz
-> saskyn2: Tohle je myslím velký zjednodušení. Spousta lidí by si za kvalitu/trvanlivost ráda připlatila, pokud by měli jistotu, že jí dostanou. Ale zkus přesvědčit někoho, kdo má docela hluboko do kapsy, aby dal za pračku 30 tisíc (což je cena nějakého základního Miele modelu). Je sice skvělý, že má Miele skvělou pověst atd - ale záruka je pořád jen 2 roky. Já jsem nad tím přemýšlel a nakonec jsme za ní těch cca 40 co by nás vyšla nedali - a vzali jsme AEG za polovinu. Což mi pořád nepřijde úplně láce... když se za 5 let posere, dostal jsem opravdu "to co jsem chtěl" ?
14:05:52
08.08.2019
palinator
-> saskyn2:

Ono s opravami jsou všeobecně potíže. Opravy jednak zdražuje fakt, že mnohdy nejde o nějaké typické případy a tím pádem to nelze uplně systematizovat, tedy čím více rozličných výrobků je, tím těžší je umět je efektivně opravovat, dále když si člověk vypočítá, o jaké opravy jde, kolik to v průměru stojí času a peněz a ve výsledku je to stále starý, zastaralý a potenciálně nespolehlivý výrobek, tak se mu při ceně nového výrobku opravovat moc nechce.

Opět to trochu jde na moji teorii, že spousta věcí by měla být dražší. Typicky ty, který se vyhazujou kvůli nějaký kravině pár dní po záruce, přitom nejsou komplexně opotřebené. V tu chvíli by byl prostor pro to, nedávat do výrobků kurvítka, resp. umožnit jejich solidní opravu, se kterou by výrobek vydržel ideálně do doby jeho značného morálního zastarání a vypršení skutečné životnosti v této době.

Problém ovšem bude, kdo stanoví, za jak dlouho je jaký výrobek morálně zastaralý a tedy jakou by měl mít faktickou životnost.
13:50:50
08.08.2019
dragon_cb_cz
-> palinator: Ne, přijde mi to stejně praštěný jako nemít děti abych jí zachránil... v tomhle jsem asi ještě moc velkej sobec a tak nějak mám pocit, že pro nikoho jinýho než další generace jaksi nemá smysl zachraňovat.



Spíš jsem to myslel tak, že na debilitu není lék a pokud se nechceme navzájem vystřílet (což mi úplně dobrý nápad nepřijde), tak se jí asi nezbavíme...
13:48:55
08.08.2019
saskyn2
Výroba jen vyrábí jen to co lidi chtějí a kupují. A neopravuje se z toho důvodu že každý chce být ing co sedí v kanclu, nikdo nechce makat rukama a lidi co něco umí a makat chtějí je tak zoufale málo a jsou tak placený, že se zase nevyplatí je zaplatit a vyjde levněji si koupit nový výrobek. Takový začarovaný kruh3
13:31:10
08.08.2019
palinator
-> dragon_cb_cz:

Taky se přidáš k exemplární skupinové sebevraždě pro záchranu Země? 3
13:06:36
08.08.2019
dragon_cb_cz
-> King: Obávám se, že jediným řešením je jako vždy: " "Jesť čelověk, jesť problema, nět čelověk, nět problemy."
11:31:16
08.08.2019
King
-> dragon_cb_cz: Jasně, ale nemyslím si, že řešením by bylo zakázat olovo na výrobu akumulátorů.
11:17:00
08.08.2019
Jumbo
-> Jirik_Tuňák1983: Tady někdo rozdává peníze na doplacení hypotéky? 9
10:59:45
08.08.2019
Jirik_Tuňák1983
-> palinator 08.08.19 09:16:58: Mě stačí, když pošleš obnos, kterým bychom ji doplatili. 3
10:39:33
08.08.2019
palinator
-> dragon_cb_cz:

Já zase málem brečel, když jsem v ne až tak starým železničním tunelu našel asi 15 zářivkovejch svítidel rozmlácenejch makadamem na zemi. Proč?
10:15:46
08.08.2019
dragon_cb_cz
-> King 08.08.19 10:14:41: Myslíš z těch asi 4 Kč měsíčně na 6? 3 Každopádně jsem to zjišťoval a ne-e...
10:15:05
08.08.2019
dragon_cb_cz
-> King: Dementi už jsme... když jsem onehdá viděl kousek od baráku rozšvihanou a po okolí rozházenou olověnou baterku z UPSky, tak jsem nevěděl jestli brečet nebo... brečet. Fakt nepodceňuj demenci lidí i v situaci, kdy jsou kontejnery na libovolnej druh odpadu na každým rohu.
10:14:41
08.08.2019
King
-> dragon_cb_cz: Třeba ti to zdražej, protože nemáš bezeškodní průběh pojištění :-)
10:11:46
08.08.2019
King
-> palinator: Ano, to je od dob kdy je olovo v pájce těžká hereze, správná obava. Ono totiž kdyby se prostému lidu nadále prodávaly desky pájené Pb-Sn pájkou, tak ty hajzlové by to po skončení životnosti elektroniky vzali, rozemleli a naházeli do kompostu a za chvíli by se kvůli kontaminaci ŽP z nás postupně stali dementi....oh, wait! :-)
10:11:21
08.08.2019
dragon_cb_cz
-> King 08.08.19 09:48:30: Na zboží těsně po základní záruce je pojistka domácnosti za pár korun... Allianz mě musí milovat 3
10:10:41
08.08.2019
dragon_cb_cz
-> Matthes, záškodník z TechWebu 07.08.19 22:16:02: Hele já třeba dřevák docela jsem, zrovna do výměn něčeho na plošňákách bych se asi fakt nepouštěl - nerozumím tomu, neumím to, nemám na to vybavení - a neměl jsem se to kde naučit. Tzn opravy typu toho co předvedl -> palinator 07.08.19 21:52:13: fakt ne-e. Ale zas tak strašný peníze mě to nestojí - něco pořeší záruky, něco pojistka domácnosti a spotřebiče starší 5 let když to dává smysl někomu zaplatím, nebo prostě koupím nový... zas tak často to nebývá. Na předchozí pračce jednou oprava za asi 1500 Kč, na té myčce jednou něco přes litr, podruhé se magicky opravila když servisák přišel, tak to bylo jen za pětikilo 3 To za X let není až tak strašný skóre.



-> Pavel P.. 07.08.19 22:23:36: Ono ty čínský děti už dneska berou dost podobně jako se platí tady 4



-> palinator 07.08.19 22:27:51: -> Jozka 08.08.19 01:02:55: Tak tohle se pokouší ta "zlá EU" řešit "směrnicí o ekodesignu", která by měla řešit věci jako volnou dostupnost servisních postupů, dílů atd - ale jak to v praxi dopadne jsem teda hodně zvědavej. A na ty výkřiky o lidech nevhodných do výroby už jsem taky lehce alergickej, když dělaj firmy z lidí v pásovej výrobě prakticky roboty (a s podobnou dávkou "humanity" se k nim kolikrát i chovaj), tak mi přijde očekávání hotových naprogramovaných robotů poněkud... mimo.
10:03:01
08.08.2019
palinator
-> King:

No nevim, měl jsem z toho takovej pocit že by z toho při úderu o stůl vzhledem k nekvalitnímu pájení z výroby vypadalo/popraskalo všechno, krom toho bordelu v prokovu. 3
upraveno 1x, naposled 08.08.2019 10:03:13
09:48:30
08.08.2019
King
-> palinator 07.08.19 21:52:13: A ta deska byla tak velká, že s ní nešlo fláknout o stůl, aby se ty prokovený ďoury vyčistily? :-) Jasně, někdy to je boj.

Tohle je ta lepší varianta, ale náš oblíbený Bosch si na nás v segmentu myček, kdy předchozí stroj vydržel bez zaváhání snad 12 let, připravil u stávajícího modelu, kterýmu zrovna zkončila záruka, ženiální kurvítko. Error signalizující závadu ohřevu vody. Googlení, diagnostika, googlení, nadávky na adresu kokotů z Bosche :-) Prostě zas nějakýho vykuka napadlo, že napájet topný těleso o příkonu stovek W je dobrý realizovat tenoučkým flexibilním plošňákem, aby to náhodou nevydrželo fungovat zbytečně dlouho a nešlo to opravit. A aby si případný hejl opravu rozmyslel, vytvoříme combo čerpadlo-topný těleso za 80 éček. K tomu je potřeba si u BFU připočíst, že servisák obvykle nebydlí přes ulici, a ač to v případě myček nemusí bejt zrovna teoretickej fyzik, tak si za pár minut práce pár stovek (v lepším případě) naúčtuje. Při správný konstelaci hvězd jsme s banální opravou na polovině ceny nový myčky.
09:16:58
08.08.2019
palinator
-> Matthes, záškodník z TechWebu:

Taky bych potřeboval. Aspoň aby to dalo na minimum pro hypotéku.
09:02:25
08.08.2019
Matthes, záškodník z TechWebu
-> palinator: Jestli nevite co s penezma, muzete mi nejaky poslat ;-)
08:11:04
08.08.2019
palinator
-> Jozka:

Fascinuje mě můj otec. Má plnou hubu řečí, jak je systém špatnej, konzumní, nespravedlivej, jak jsou podnikatelé vydřiduši a všechno se dělá jenom na chvíli. Nicméně toto je pouze jeho teorie, teď jaká je praxe:

Zahradní nesamonasávací odstředivý povrchový čerpadlo Hecht, před 9 lety za nějaký 2000 Kč. Všechno v plastu, hřídel ocelová. Po cca 5 letech byla už zvyšující se hlučnost neúnosná. Rozdělali jsme, zjistili jsme poruchu nekvalitní ucpávky, čímž se dostávala voda k čínskýmu ložisku 2Z, který oddělala a hřídel byla nahnilá. Na soustruhu se hřídel stáhla na průměr upravené ucpávky Gumokov ze Š120. Dala se nová oboustranně gumou zakrytovaná ložiska ZKL 2RS. Zatěsnilo se tmelem, sesadilo, almázia, čerpadlo běží, hezky tichonce. Po 4 letech závada stejná (byť ucpávka vypadá OK), hřídel opět shnilá, k tomu šmajdající plastový oběžný kolo, který drhlo do statoru. Poučení - čerpadlo koupit alespoň s nerezovou hřídelí.

Tak s tím jdu za otcem, že čerpadlo KO a než ho zgenerálkujem, je potřeba jiný. Navrhuju výkonově odpovídající samonasávací čerpadlo Sigmona (Sigma prodává pod "svojí" značkou jakéhosi itala), kvůli nerezový hřídeli a možnosti nákupu ND, v ceně 3200,- Kč. Táta se na mě podíval a sarkasticky prohodil, jestli to čerpadlo nechci koupit ještě dražší. Že ten Hecht vydržel 9 let. Tak jsem se nasral, vzal ho za slovo, koupil jsem ještě dražší celonerezový Sigmona za skoro 4000 Kč a dal mu to k narozeninám+svátku. Když jsem mu to dával, tak byl skoro uraženej, protože jeho takovej dárek nepotěší. 7

Nejlepší je, že ve finále o prachy vůbec nejde, těch je dost. Nicméně asi jsou potřeba pořizovat věci, který jsou vidět pro okolí, tzn. auta, chaty a bazény. 3



E: bohužel se mi ale docela často stává, že nakonec bude mít pravdu, neboť v tý Sigmoně určitě po 4 letech shoří vinutí v motoru, abych se mohl poučit ze svých chyb. 3
upraveno 2x, naposled 08.08.2019 08:12:40
01:02:55
08.08.2019
Jozka
-> palinator: 3 / 8

-> Pavel P..: Už tak dva roky pozoruju další paradox tohohle spotřebitelskýho systému = všichni chtěj, aby se nikdo v ničem nevrtal, nic neopravoval a furt jen nakupoval, ale na druhej straně všichni brečej jak želvy, že jim chyběj šikovný lidi do výroby - ale kde by se vzali, když už jsou dneska jako škůdci výroby pro výrobu skoro eliminovaný..
22:27:51
07.08.2019
palinator
-> Pavel P..:

A přitom si myslím, že vyrobit výrobek s několikanásobně vyšší životností nebude v materiálu a práci o moc dražší. Jen se toho prostě nevyrobí tuny, ale jen metráky a to je špatně. Musíme přeci neustále růst, růst, růst, až přerosteme Zemi a celej vesmír, pak dosáhneme nekonečna a tim jak oběhneme číselnou řadu tak narazíme do nuly. 3
22:23:36
07.08.2019
Pavel P..
-> Matthes, záškodník z TechWebu: ale o tom ta ekonomika dnes je... chrlí se na trh tuny zboží které je levné ale na úkor použitých materiálů a kvality.... s tim že si prostě za čas koupíš zase nový.....



.. nebuď takovej sobec, mysli na ty nebohý čínský děti v továrnách jak to tam musej u pásu montovat 14hodin v kuse aby si vydělali na pytlík rejže a ty místo aby sis koupil jejich výrobek a dal jim tak najíst, si to doma neodborně opravíš a necháš je hladovět.3 3
22:16:02
07.08.2019
Matthes, záškodník z TechWebu
Me by zajimalo jak to delaj lidi, ktery nic neumi a jsou to drevaci. To aby vydelavali hrozny kvanta penez, aby furt platili za novy veci nebo opravare/remeslniky...
21:52:13
07.08.2019
palinator
-> dragon_cb_cz:

No počkej, já během tý banální opravy desky dneska málem vytek. Nejdřiv mi pořád všechno padalo z rukou nebo ze stolu, furt jsem něco hledal, klepaly se mi ruce, potil jsem se protože jsem předtim přijel na kole, pak jsem zaboha nemoh dostat zbytky cínu z prokovu právě pro ten osminožičkovej LNK, malej vrtáček jsem nemoh najít, kalafuna byla kdesi v krabici s trafopájkou, kterou se mi taky nechtělo hledat. 3 Alternativní pokusy o zprůchodnění selhaly. Nakonec jsem pln vzteku musel onu krabici najít, celý to kalafunou oblemtat a měděnou tkaninou to povysávat... stejně se mi to nepodařilo udělat všechno, tak jsem to pajcoval malým hřebíkem, když jsem ho chtěl ohnout, aby se mi s ním líp vrtalo, tak mi v ruce prasknul.



Tisíc hoven o ničem, ale když je drobností fakt mrtě, v kombinaci s na úvod triviálně vypadající činností, jejíž časovou náročnost jsem odhadoval asi na 5 minut a byla z toho minimálně hodina, tak člověk dokáže jít vytočenej docela do běla. A nasranej vlastně akorát na sebe.



E: na tý Gorenje jsem dělal úplně to samý, jen ta deska byla o něco jinačí. Tam to šlo na první pokus všechno v poho. Jdeš na jinej případ toho samýho a poser jeden za druhým. 3
upraveno 1x, naposled 07.08.2019 21:53:32
21:52:11
07.08.2019
Jirik_Tuňák1983
-> palinator 07.08.19 21:05:56: Já bych chtěl bejt ten opravář, který to nenápadně vydloubne a naúčtuje si 1500,- dopravu, 1000,- za opravu a 1400,- seřízení okna. 3
21:35:17
07.08.2019
dragon_cb_cz
-> palinator: Kéž by všechny závady byly tak triviální, co? 1
21:05:56
07.08.2019
palinator
-> dragon_cb_cz 07.08.19 20:21:16:

To mi připomíná, že tady léta teklo střešní okno v baráku. Nejdřiv se podezírala obyčejná kondenzace vody, pak se našla souvislost se sněhem, takže netěsnost okna. Už se řešilo čim to může bejt, že je blbě seřízený nebo v prdeli těsnění... Nakonec jsem se na to mrknul já ze židle, hadrem jsem vyrejp hromádku usazenýho bordelu a od tý doby okno neteče. 3
upraveno 1x, naposled 07.08.2019 21:06:15
21:04:16
07.08.2019
dragon_cb_cz
-> Jirik_Tuňák1983: Já to většinou nějak pogooglím, z prvního rozumnýho eshopu vezmu číslo dílu od výrobce, to pogooglím znova a pak už vyberu kde to vyjde nejlevněji... To těsnění jsem takhle našel v rozmezí asi 251 Kč i s dopravou až po asi 800 bez dopravy 9
20:43:38
07.08.2019
Jirik_Tuňák1983
Já takhle u myčky Indesit na jaře vyměnil vypouštěcí čerpadlo za cca 240,- kč i s poštou a jedeme dál.

Stáří asi 8 nebo 9 let. Čerpadlo občas vynechávalo a jen vrčelo. Už jsme jí skoro odepsali, ale za těch pár korun to riskli. Objednal jsem v sobotu nebo v neděli a v pondělí jsme měli čerpadlo doma.9

Mám se mrknout kde jsme objednávali, kdyby se vám to hodilo?



E:

Hlavní stránka na výběr značky spotřebičů: beko.elektrahk.cz/nahradn i-dily

Tak tut: beko.elektrahk.cz/nahradn i-dily/.../univerzalni-dil y

upraveno 3x, naposled 07.08.2019 20:49:32
20:21:16
07.08.2019
dragon_cb_cz
-> palinator: Pěkný. Já včera pokročil do fáze 2 s opravou myčky. V první fázi jsem rozebral spodní panel, příčina úniku vody nezjištěna... pak byla dovča a tak, takže nebyl čas a vůle, měsíc jsme fungovali s polorozebranou myčkou. Včera si žena začala stěžovat, že je to horší - tak jsem jí z té kuchyňské linky vydoloval a sundal boční panel (vypadalo to, že teče odněkud zhora). Načež jsem zjistil, že nahoře není nic co by mohlo téct, začal pátrat dál a nakonec zjistil... že příčina úniku je pravděpodobně těsnění, které jde vyměnit bez jakékoliv demontáže z vnitřku myčky 21 Po vyndání, vyčištění a novém usazení je únik prakticky eliminovanej (z těch hadiček co normálně vedou do spodní vany jde pár kapek, což je asi normálka), takže přemýšlím, jestli ho za ty 2 kila objednám rovnou, nebo počkám až/jestli to začne dělat znova bordel.
upraveno 1x, naposled 07.08.2019 20:21:28
19:57:27
07.08.2019
palinator
Dneska již druhá úspěšná oprava bílé techniky. První byla pračka Gorenje po 9 letech provozu, druhá oprava pračka Indesit po 3 letech provozu. V obou případech pokažený výkonový obvod snižovacího měniče LNK304, který odpálil předřazený fusible rezistor. Zajímavé kurvítko. Oprava v materiálu 29,- Kčs.
upraveno 1x, naposled 07.08.2019 19:57:47
19:24:13
07.08.2019
Milan 136
-> Jarda - zrušená registrace 07.08.19 02:57:23: DDC byla diskotéka v Hluboký nad Vltavou3
17:19:22
07.08.2019
Jarda - zrušená registrace
-> Nwkt 07.08.19 08:33:46: no jsem spal no3 4

-> michael 07.08.19 05:52:02: jj, me tam zmatlo to z
08:33:46
07.08.2019
Nwkt
-> Jarda: DCC voe 3
05:52:02
07.08.2019
michael
-> Jarda: Stavitelný podvozek např. u Octavie ve třech režimech sport, comfort a normál.
02:57:23
07.08.2019
Jarda - zrušená registrace
-> michael 06.08.19 19:02:26: paradni... co je DDC?
19:20:58
06.08.2019
mirecek.666
Dnes stk na dvou autech najednou
zvětšit Co jste dnes udělali... - obrázek od mirecek.666 vložen 06.08.2019 19:20:58
19:02:26
06.08.2019
michael
Tak jsem ho dnes po dlouhé době trochu projel a musím konstatovat, že je pohodlnější než Octavie z DCC 6
zvětšit Co jste dnes udělali... - obrázek od michael vložen 06.08.2019 19:02:26
12:06:07
06.08.2019
Vojťas
Ted mi doslo ze mam od lonska tu nadrz vyndanou, tak se muzu mrknout jak to vypada.
Extreme Tyres