
skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Co jste dnes udělali...
10:52:25
30.08.2011
30.08.2011

Tuner#2 - zrušená registrace
-> Nwkt 30.08.11 10:47:31: 

10:47:31
30.08.2011
30.08.2011

Nwkt
-> Tuner#2: Tak tohle to bylo 

10:45:17
30.08.2011
30.08.2011

Tuner#2 - zrušená registrace
Ne dnes, ale v neděli jsem nalepil nálepky na kola nejlepšího Japonského tunera značky Porsche aneb + 10HP a víc respektu!
Více v kartě auta.
Více v kartě auta.10:41:40
30.08.2011
30.08.2011

tunerlada
-> matoo: debyl :D starý motor išel na biopaliva


10:39:28
30.08.2011
30.08.2011

matoo
-> tunerlada: ked STK tak preco sa ti dymi z vyfuku? :D
10:34:10
30.08.2011
30.08.2011

Mantrabeach
-> Pavel P..: jo použil od tebe.kupodivu i šlo sundat šroubovákem to starý.snad tohle vydrží.peklo bylo sehnat to do kliky.je tam jiný než origo a stálo 400kč od SKF
10:31:48
30.08.2011
30.08.2011

Jirik_Tuňák - zrušená registrace
Našel jsem při vyklízení dílny po dědovi několik krabiček různých ložisek ZKL, všechno taká ta old school kvalita. Teď mám ložisek tři prdele, všechny nový a hodně jich jde použít na škodovku + mám od jednoho typu vždy další tři prdele.

Malý velký, jednořadý, dvouřadý (i malý dvouřadý), kuželový, zakrytovaný, nezakrytovaný atd.
Jooo a taky asi 4 klaksony s parádním retro zvukem, jeden z nich půjde na votuzidlo.

Malý velký, jednořadý, dvouřadý (i malý dvouřadý), kuželový, zakrytovaný, nezakrytovaný atd.

Jooo a taky asi 4 klaksony s parádním retro zvukem, jeden z nich půjde na votuzidlo.
10:18:50
30.08.2011
30.08.2011

Pavel P..
-> Mantrabeach: použils to ložisko ode mě? šlo to původní z té objímky sundat?
10:11:34
30.08.2011
30.08.2011

Mantrabeach
-> Syny: hele v tomhle případě je lepší ten výfuk komplet vyhodit a namontovat novej.za půl hodiny tam byl komplet a je to supr.nikde nic nepodchází,nemusím se s ničím srát,nejdřív sem si myslel že to povařím ale když sem tu prasárnu viděl tak sem tchánovi rovnou řek ať koupí i zadní díl
09:44:38
30.08.2011
30.08.2011

Syny
-> Mantrabeach: Me zase nejakej kokot predelal konce na kazdem dilu, takze to co ma byt konec "samicka" jsem mel jako konec "samecek"... Taky super a hlavne vubec nechapu proc...
09:38:48
30.08.2011
30.08.2011

Mantrabeach
a včera sem ještě vyměnil tchánovi výfuck na jejich nový felicii
.komplet od katalyzátoru novej.A to prase který ho opravovalo bych zabil.v trubce která praskla byl narvanej jekl aby to spojil a nějak to posmrkal a omotal alobalem
.komplet od katalyzátoru novej.A to prase který ho opravovalo bych zabil.v trubce která praskla byl narvanej jekl aby to spojil a nějak to posmrkal a omotal alobalem
09:12:06
30.08.2011
30.08.2011

Mantrabeach
-> tunerlada: ono není co asi ke zlepšení.doufám spíš aby se dobře odvzdušnil chladící systém.předtím mě to drhlo o trubku výfuku tak teď sem to konečně předělal.Jinak kdybych měl elektrickou ohýbačku na trubky tak to vypadá taky jinak a nemusel sem používat kolena ale na domácí podmínky je to slušný
09:01:11
30.08.2011
30.08.2011

tunerlada
-> Mantrabeach: nějaké zlepšení je pozorováno po této úpravě ?nebo je to čistě estetická záležitost aby to nezavazelo a neohřívalo se to od výfuku ? (též přemýšlím to tak udělat)
08:43:15
30.08.2011
30.08.2011

Mantrabeach
já včera dodělal žlutku,obě ložiska v háji,vypínací úplně modrý a netočilo se
.zároveň sem trochu předělal vodu
.zároveň sem trochu předělal vodu06:03:01
30.08.2011
30.08.2011

MOLSO
-> castrol:


00:36:52
30.08.2011
30.08.2011

castrol
-> alpin: ale len v tom pripade ked ich to zasiahlo 

00:32:49
30.08.2011
30.08.2011

alpin
-> castrol: jasné - diváci viac vreštali
00:30:44
30.08.2011
30.08.2011

castrol
-> palinator: a na dtm autach to fungovalo 

00:28:41
30.08.2011
30.08.2011

palinator
-> Josifek:
Vysoký křídla, který byly občas na amerických muscle-carech se vůbec neosvědčily, aerodynamiku údajně vůbec nevylepšily.
Vysoký křídla, který byly občas na amerických muscle-carech se vůbec neosvědčily, aerodynamiku údajně vůbec nevylepšily.
23:58:36
29.08.2011
29.08.2011

James1991
Dal do Fáva přihrádky pod palubku jako měly nějaké Felicie, dovyměňoval černé plasty za hnědé, namontoval osvětlení kufru se spínačem po otevření kufru(musí se ještě doladit) a nakonec zvýšil volnoběh, měl jsem při zahřátym motoru tak 200 ot/min
, "dotáhl jsem šroub" na necelých 1000ot/min tak už se to tak neklepe
Nejspíš bylo trochu povytahaný lanko plynu, teda doufám..
, "dotáhl jsem šroub" na necelých 1000ot/min tak už se to tak neklepe
Nejspíš bylo trochu povytahaný lanko plynu, teda doufám..21:54:42
29.08.2011
29.08.2011

TTomas
-> Borin - Král tuzerů: Jo cif maka dost dobre a jeste pouzivam vanish

21:54:38
29.08.2011
29.08.2011

Jarda/felda
-> Josifek: pěknej sekač hlav


21:38:27
29.08.2011
29.08.2011

Borin - Král tuzerů
-> Milan 136: Natural a real na napálenou špínu a pak cif a pustil i karbon


21:29:34
29.08.2011
29.08.2011

Milan 136
-> Borin - Král tuzerů 29.08.11 21:19:38: chemický čistění?
21:29:16
29.08.2011
29.08.2011

bezmozekk - zrušená registrace
tak já dnes začal s nastrojovánim a taky sem skusil jak to pude lepit.....docela to de jenom doufam že aš přijede máma za hodinu z odpolední nebude chtít věšet prádlo


21:19:38
29.08.2011
29.08.2011

Borin - Král tuzerů
Už se to rýsuje 

21:13:02
29.08.2011
29.08.2011

castrol
-> alpin: zas sviatok 

21:08:50
29.08.2011
29.08.2011

alpin
-> castrol: ešte neboli , keby štvrtok nebol sviatok tak jazdím 

21:06:23
29.08.2011
29.08.2011

castrol
-> alpin: a co jazdy uz boli kolko mrtvych 

21:03:36
29.08.2011
29.08.2011

Milan 136
-> myschaak AZNP K.Hora 29.08.11 20:42:06: je v Klatovech
21:01:37
29.08.2011
29.08.2011

alpin
-> castrol: už chodím , v stredu tam pôjdem už štvrtý-krát
20:59:44
29.08.2011
29.08.2011

castrol
-> alpin: a co autoskola este cakas ?
20:59:01
29.08.2011
29.08.2011

alpin
ja som si dnes vyskušal jazdu v žigulovi , nikdy viac , bože chráň 

20:46:57
29.08.2011
29.08.2011

Josifek
-> Jumbo: rozumna rec... nechcel som to tu vsetko rozpisovat ale kedze vidim ze si si dal tu namahu:
-na kridlo este vyrobim nastavovacie drziaky a pritlak budem nastavovat postupne metodou pokus/omyl
-zatial auto staviam na casovky a BMW V12 pojde do stredu, ak sa rozhodnem jazdit drift, kridlo je odnimatelne...
-aerodynamiku riesim celoplosne, samozrejme ma najviac trapi lahky predok ale mam uz nejake napady ktore chcem skusit... urcite bude difuzor v podlahe, teda kompletne cela podlaha bude riesena od predneho lizatka cez venturiho efekt v strede az dozadu na dufuzor, chcem skusit aj vyuzitie ground effectu s nejakymi flexibilnymi castami prahu ktore sa budu doslova suchat po zemi...
-na kridlo este vyrobim nastavovacie drziaky a pritlak budem nastavovat postupne metodou pokus/omyl
-zatial auto staviam na casovky a BMW V12 pojde do stredu, ak sa rozhodnem jazdit drift, kridlo je odnimatelne...
-aerodynamiku riesim celoplosne, samozrejme ma najviac trapi lahky predok ale mam uz nejake napady ktore chcem skusit... urcite bude difuzor v podlahe, teda kompletne cela podlaha bude riesena od predneho lizatka cez venturiho efekt v strede az dozadu na dufuzor, chcem skusit aj vyuzitie ground effectu s nejakymi flexibilnymi castami prahu ktore sa budu doslova suchat po zemi...
20:45:58
29.08.2011
29.08.2011

castrol
-> Josifek 29.08.11 19:45:22: nadhera FaF 

20:42:06
29.08.2011
29.08.2011

myschaak AZNP K.Hora
-> Milan 136: bingo,to mě necvaklo
asi jo
asi jo20:37:12
29.08.2011
29.08.2011

Milan 136
-> myschaak AZNP K.Hora 29.08.11 20:23:22: tak to byl ale ten bývalej můj prodanej
skoda-virt.cz/cz/.../1511 00-felicia-pick-up-mpi-200 1

skoda-virt.cz/cz/.../1511 00-felicia-pick-up-mpi-200 1
20:33:03
29.08.2011
29.08.2011

TTomas
-> Josifek: Mlcim, ale chce se mi 

20:26:25
29.08.2011
29.08.2011

Jumbo
-> Josifek: Tak to vezmu fyzikálně. Pokud potřebuješ větší přítlak na zadní nápravu, tak je to možná krok správným směrem, otázka je, jak dobře máš úhly křídla, aby ti to buďto nedělalo přítlaku moc, nebo naopak žádný.
Vzhledem k momentálnímu výkonu motoru si spíš říkám, že tohle bude fungovat jako dobrá brzda, která bude zvyšovat tření auta o vzduch a zároveň, za předpokladu, že bude fungovat, přidá přítlak na zadní nápravu, což podle mě bude dělat pořádný bordel, hlavně u auta s motorem za nápravou.
Další věc je, že pokud to auto stavíš na drifty a bude v něm nějaký šílený motor, tak přítlak na zadní nápravě není zrovna to pravé, obzvlášť pokud chceš nechat motor umístěný vzadu. Váha motoru udělá dost sama za sebe.
Osobně, pokud bych si chtěl hrát s aerodynamikou, šel bych cestou difuzoru v podlaze, který by předně směřoval proudící vzduch a dovolil ti vytvořit přítlak na libovolném místě auta, podle potřeby. Například u Favoritu 1600 H se jim povedlo díky správně nastavenému difuzoru úplně odstranit zadní křídlo při zachování stejných jízdních vlastností a zvýšení maximální rychlosti.
Vzhledem k momentálnímu výkonu motoru si spíš říkám, že tohle bude fungovat jako dobrá brzda, která bude zvyšovat tření auta o vzduch a zároveň, za předpokladu, že bude fungovat, přidá přítlak na zadní nápravu, což podle mě bude dělat pořádný bordel, hlavně u auta s motorem za nápravou.
Další věc je, že pokud to auto stavíš na drifty a bude v něm nějaký šílený motor, tak přítlak na zadní nápravě není zrovna to pravé, obzvlášť pokud chceš nechat motor umístěný vzadu. Váha motoru udělá dost sama za sebe.
Osobně, pokud bych si chtěl hrát s aerodynamikou, šel bych cestou difuzoru v podlaze, který by předně směřoval proudící vzduch a dovolil ti vytvořit přítlak na libovolném místě auta, podle potřeby. Například u Favoritu 1600 H se jim povedlo díky správně nastavenému difuzoru úplně odstranit zadní křídlo při zachování stejných jízdních vlastností a zvýšení maximální rychlosti.
20:23:22
29.08.2011
29.08.2011

myschaak AZNP K.Hora
-> Milan 136: a já myslel...každopádně byl to modrej krasavec s bílou boudou na tmavejch ATSách...tak příště)
20:19:36
29.08.2011
29.08.2011

Milan 136
-> myschaak AZNP K.Hora 29.08.11 20:05:22: nee

20:05:44
29.08.2011
29.08.2011

Kurier Grobar
-> Josifek: jasné ak zastavím sa :), pošli mi číslo na teba do správy
20:05:22
29.08.2011
29.08.2011

myschaak AZNP K.Hora
-> Milan 136: nejel si dneska před sedmou od Kolína směr Úvaly?předjížděl jsem s funem řekl bych tvojeho pikouše,nebo teda hodně podobnej
20:03:55
29.08.2011
29.08.2011

Josifek
-> Kurier Grobar: jasne poznam... chcel som aj ja od neho par veci ale ma zruinovala kupa zvaracky... posli mi spravu na virte a rad ta uvidim ak by si sa chcel zastavit...
20:02:02
29.08.2011
29.08.2011

Kurier Grobar
-> Josifek: okey. inač tento víkend idem do KE s autom :), poznáš Mirca z Virtku? rozpredáva tu diely na škodu. konkrétne ružove audi alu kola
-> itchy: za funkčnosť by som dal ja –1b, iba závažie
-> itchy: za funkčnosť by som dal ja –1b, iba závažie
19:58:52
29.08.2011
29.08.2011

Josifek
-> Kurier Grobar: si odstartoval mierne :D no kazdopadne stovku skladam zatial na kopce atd, drifty az ked tam bude ta V12 zatial to nema silu... ale budem experimentovat co sa tyka aerodynamiky...
-> itchy: no mozno sa to nezda ale mna prave zaujima ci to nieco urobi co sa tyka pritlaku preto som ho umiestnil tak vysoko... takisto nieje okotvene do kapoty ale prechadza skrz a pod nou som z jaklov vyrobil pevne ukotvenie do kasne... este budem musiet urobit jednu nastavitelnu verziu drziakov... pokial to bude mat negativne ucinky pojde prec...
-> itchy: no mozno sa to nezda ale mna prave zaujima ci to nieco urobi co sa tyka pritlaku preto som ho umiestnil tak vysoko... takisto nieje okotvene do kapoty ale prechadza skrz a pod nou som z jaklov vyrobil pevne ukotvenie do kasne... este budem musiet urobit jednu nastavitelnu verziu drziakov... pokial to bude mat negativne ucinky pojde prec...
19:58:33
29.08.2011
29.08.2011

itchy
-> Josifek: preco nie. Len skusaj, som za kazdu nepreplacanu originalitu, aj ked funkcnost asi 0bodov 

19:56:51
29.08.2011
29.08.2011

Kurier Grobar
-> Josifek: keď to dokážeš nejako zladiť tak to môže byť fakt paráda, ale nepatri také na škodovky. Len sprav to auto na drifty už sa teším na postupy a tak 

19:51:06
29.08.2011
29.08.2011

Josifek
-> Kurier Grobar: ja uz som to odstartoval, uz len pocitam...

