skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
počítač problém
13:38:49
06.05.2015
06.05.2015

cPetan
-> Tommyk: několika lidem jsem zapojoval tuto a fungujou bez problémů: www.lan-shop.cz/tp-link-t
l-wr841n-tl-wr841n-98701
11:23:10
06.05.2015
06.05.2015

StepaNoFUN
-> Tommyk: Záleží na tom, jestli chceš aby to umělo i 802.11 n (vyšší rychlost oproti g)...
11:19:10
06.05.2015
06.05.2015

Tommyk
Tak nakonec jsem win 8.1 nechal, ale ted jsem zas propadl kouzlu mobilniho pc a resim jaky vybrat wifi router?
Požadavky jsou jednoduché - hlavním parametrem je cena - nechci za to zbytečně vyhazovat moc. Stačí mi když přes to zapojim 1x stolni PC a pak když mi to vyrobi wifi pro ntb maximálně ještě pro jeden mobil navíc. Kdyby to mělo velký dosah, bylo by to fajn, ale není to podmínkou. Nějaké doporučení? :-)
Má smysl kupovat to nejlevnější na trhu ( cca 300kč) ?
Požadavky jsou jednoduché - hlavním parametrem je cena - nechci za to zbytečně vyhazovat moc. Stačí mi když přes to zapojim 1x stolni PC a pak když mi to vyrobi wifi pro ntb maximálně ještě pro jeden mobil navíc. Kdyby to mělo velký dosah, bylo by to fajn, ale není to podmínkou. Nějaké doporučení? :-)Má smysl kupovat to nejlevnější na trhu ( cca 300kč) ?
15:06:24
10.04.2015
10.04.2015

aDAm
-> Tommyk 07.04.15 22:22:36: na downgrade bacha, né že by to MS zakazoval, ale občas je problém sehnat drivery na vše aby šly pod 7mičkama....
A nechápu co všichni máte proti 8.1. Jel jsem na nich cca rok na dellu a neměl sem žáden problém. Metro jsem si vypnul a šel po startu hned do normal plochy. Celý systém byl v porovnání se sedmama svižnější. S hybernací problém nebyl jen to chtělo jednou za čas udělat restart aby se pročistil. Teď jedu na win10 a jako taky se dá až na pár detailů co mě serou a taky že mě tam třeba občas padne IDEčko :(
A nechápu co všichni máte proti 8.1. Jel jsem na nich cca rok na dellu a neměl sem žáden problém. Metro jsem si vypnul a šel po startu hned do normal plochy. Celý systém byl v porovnání se sedmama svižnější. S hybernací problém nebyl jen to chtělo jednou za čas udělat restart aby se pročistil. Teď jedu na win10 a jako taky se dá až na pár detailů co mě serou a taky že mě tam třeba občas padne IDEčko :(
14:40:36
10.04.2015
10.04.2015

dragon_cb_cz
-> Tommyk: Nebo k tomu koupíš dokovačku ve kterej ta optická mechanika je - tu můžeš mít někde na stole a notebook v ní nabíjet atd a pak k autu dojdeš jen se samotným mrňousem.
20:44:11
09.04.2015
09.04.2015

Tommyk
-> m8rinek: jj to je jeden z problémů malých notasů. Taky jsem si řikal že bych tam chtěl CD/DVD romku, ale na druhou stranu u mě asi vítězí ta velikost a hold to budu muset vždycky prdnout na flashku. Zas tak často to snad nebude.
16:01:14
09.04.2015
09.04.2015

dragon_cb_cz
-> m8rinek: Jj, to Tčko jí má... na druhou stranu, kolikrát tam to CD cpeš? Jednou nainstaluješ a nazdar, ne? Případně asi jde rovnou stáhnout z internetu....
15:48:47
09.04.2015
09.04.2015

m8rinek
-> dragon_cb_cz: Jasný... Já když mi to přišlo tak jsem nastoupil s CDčkem a trochu čuměl, že ho nemam kam strčit... Na druhou stranu kupovat pracovní NTB právě na diagnostiku, tak bych mechaniku asi chtěl... Ovšem není problém vybrat 15", kterej jí mít bude...
15:36:00
09.04.2015
09.04.2015

dragon_cb_cz
-> m8rinek: Za celou tu dobu co ho mám jsem optickou mechaniku nepotřeboval nikdy... když u nějakého PC potřebuju optickou mechaniku nárazově, používá USB(S)ATA redukci co mám normálně na připojení disků pro obnovu dat atd... na DVD mechaniku funguje taky, stojí pár korun a nějaká plonková DVD mechanika se taky vždycky najde...
15:27:36
09.04.2015
09.04.2015

m8rinek
-> dragon_cb_cz: U prcka bude spíš než velikost displaye problém absence dvd-romky... Předpokládám, že k diagnostickýmu HW bude SW na nějakym CD a než to přenášet přes další PC... I když třeba ne a vše už pofrčí přes net...
Na Xko nedám dopustit :))).
Na Xko nedám dopustit :))).
15:21:07
09.04.2015
09.04.2015

dragon_cb_cz
-> Tommyk: www.device.cz/notebooky/.
../lenovo-thinkpad-x200s.h
tml tohle mám já jako svůj soukromý notebook už asi 5.5 roku... vydrží docela dost (třeba když jsem ho zavřený položil na černou židli v datacentru, přehlédl ho a sednul si na něj se svými cca 95kg).
A nebo pokud by ti vadil malý display tak: www.device.cz/notebooky/. ../lenovo-thinkpad-t61-1.h tml
Diagnostiku neprovádím, ale podle mě by na ní oba měly stačit, to snad není nic náročného.
A nebo pokud by ti vadil malý display tak: www.device.cz/notebooky/. ../lenovo-thinkpad-t61-1.h tml
Diagnostiku neprovádím, ale podle mě by na ní oba měly stačit, to snad není nic náročného.
15:12:09
09.04.2015
09.04.2015

havlik
-> m8rinek: já mam T420 nevim kterej ten podtyp. A ten má kovový panty atd a už taky přežil pár pádů bez problémů.
15:08:02
09.04.2015
09.04.2015

m8rinek
-> Tommyk: Jak píše drak... Kup si starší IBM Thinkpad... Já mám staříčkou X60 a W7 tam běhá jak po másle, takže cokoli vyššího poběží. Dostaneš aspoň pořádný chassis, který vydrží zacházení, válení po klíně, neustálý otvírání a zavírání, ne jako dnešní pantomrdky...
15:03:10
09.04.2015
09.04.2015

dragon_cb_cz
-> Tommyk 08.04.15 19:59:35: Pokud to chceš jen na diagnostiku, tak si kup nějaký starší repas s Win7 a máš po problému. Kupovat v dnešní době notebook s 2GB RAM je ekvivalent Superba s HTP pod kapotou.
21:53:06
08.04.2015
08.04.2015

Matthes, záškodník z TechWebu
W8.1 jsou úplně v pohodě. Metro se používat nemusí. Mám to na notebooku necelej tejden a nevidím problém. Mám SSD a tím pádem hibernaci nepoužívám - na co, když systém naběhne do 15 sekund?
21:35:12
08.04.2015
08.04.2015

palinator
-> Nwkt:
Zajímalo by mě jak se vidle historicky vyvíjej, jestli při vydání novejch vidlí se třeba smažou věci, který se jevily jako závadný nebo by šly přepsat jinak a úsporněji - nebo se prostě vidle lepěj jako vosí hnízdo pořád donekonečna, s neustále rostoucíma nárokama na místo, paměť a výpočetní výkon.
Zajímalo by mě jak se vidle historicky vyvíjej, jestli při vydání novejch vidlí se třeba smažou věci, který se jevily jako závadný nebo by šly přepsat jinak a úsporněji - nebo se prostě vidle lepěj jako vosí hnízdo pořád donekonečna, s neustále rostoucíma nárokama na místo, paměť a výpočetní výkon.
21:24:17
08.04.2015
08.04.2015

Nwkt
-> palinator: Aspoň upgrade zadarmo
21:23:24
08.04.2015
08.04.2015

palinator
-> Nwkt:
Takže se čeká na 10, protože Microsoft dělal Windowsy v pravidelnejch intervalech lepší a nahovno.
Takže se čeká na 10, protože Microsoft dělal Windowsy v pravidelnejch intervalech lepší a nahovno.
21:14:02
08.04.2015
08.04.2015

Nwkt
-> havlik: To nefunguje. Máme to na novejch dell ntb a ty nejdou hybernovat, neprobudí se z hybernace, při startu se to 2x restartuje. Odpojuje to monitory a podobný píčoviny ...
20:27:36
08.04.2015
08.04.2015

havlik
-> Nwkt: ale hovno, pokud se oprostíš o ten metro screen tak to funguje uplně jako win7 přes rok a půl sem v tom denně dělal a uplně bez problémů
19:59:35
08.04.2015
08.04.2015

Tommyk
-> Nwkt: -> M@rtin: No a jak na to teda, klucí?
Pujde to normálně? Mám za to, že downgrade microsoft "neschvaluje". Tzn. že se to musí nějak obejít.
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Ani se neptej
To nejlevnější co se dnes nabízí, 11" obrazovku, 32gb ssd disk... 2gb ram. Dalši parametry ani moc nevim :D Chci to jen na autodiagnostiku, na vše ostatní mám stolní pc.
Pujde to normálně? Mám za to, že downgrade microsoft "neschvaluje". Tzn. že se to musí nějak obejít.-> Matthes, záškodník z TechWebu: Ani se neptej
To nejlevnější co se dnes nabízí, 11" obrazovku, 32gb ssd disk... 2gb ram. Dalši parametry ani moc nevim :D Chci to jen na autodiagnostiku, na vše ostatní mám stolní pc.18:05:26
08.04.2015
08.04.2015

M@rtin
-> Tommyk: Ano má to smysl, já nakonec koupil notebook s Win7 i s Win8 a provozuju na tom Win7

17:41:26
08.04.2015
08.04.2015

Nwkt
-> Tommyk: Smysl to má, 8/8.1 jsou sračky
22:57:06
07.04.2015
07.04.2015

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Tommyk 07.04.15 22:22:36: Nebuď konzerva :-) Taky jsem se toho bál, ale teď nelituju. Akorát jsem ntb koupil s předinstalovanym systémem a dneska už nedávaj instalační disk. Musel jsem instalačku sosnout od Mrkvosoftu. V těch továrních instalacích je vždycky plno sraček - reklamní softy, který musíš registrovat nebo platit, často tam je i vir McAfee

Jinak reinstalaci jsem dělal kvůli tomu, že ntb měl SSHD a já chtěl SSD.
Copak plánuješ za ntb?

Jinak reinstalaci jsem dělal kvůli tomu, že ntb měl SSHD a já chtěl SSD.
Copak plánuješ za ntb?
22:38:59
07.04.2015
07.04.2015

Přema
-> Tommyk: Hele taky jsem nadával ale nakonec je to úplně jedno na win 8 je akorát nějaká plocha nebo co to má být navíc, oficiálně by ti to mělo jakože usnadňovat ale stejně je to k ničemu a já to otevřu akorát když vypínám počítač a neotevře se mi boční lišta.
22:22:36
07.04.2015
07.04.2015

Tommyk
Pánové mám na vás předběžný dotaz.
Jak jednodušše jde přeinstalovat win 8.1 na win 7? Má to smysl?
Plánuju notebook, windows bude k tomu a co jsem to zatím tak viděl u pantáty... tak já se v těch osmičkách vůbec nevyznám...
Jak jednodušše jde přeinstalovat win 8.1 na win 7? Má to smysl?
Plánuju notebook, windows bude k tomu a co jsem to zatím tak viděl u pantáty... tak já se v těch osmičkách vůbec nevyznám...17:41:14
02.04.2015
02.04.2015

Kocvin
Pánové neznáte nějaký šikovný free konvertor z avi do vob, ifo?? Všechny co jsem zatím zkoušel jsou zpoplatněny a znehodnocují filmy registračním titulkem

22:25:55
16.03.2015
16.03.2015

Kuladmin
Kontrolní dotaz tvořím propoj mezi dvěmi budovami - wifi 2,4GHz je to na pár desítek metrů a navíc v místě kde defakto nic nesvítí takže ok. Použil jsem venkovní antény a k nim access pointy - říkám dobře na nich nastavit mod: Bridge with AP ? a pak už jen na každém nastavit nazev té druhé wifi (případne mac adresu)....Konkrétně jsou to modely TP-LINK WA701ND.
Tak to teď mám myslím že i správně ale jelikož to mám na hromadě pod stolem a vše funguje - sem na konci ,,cesty,, a vidím až na začátek a i net jde tak pokud tam v té hromadě nemám někde kabílek navíc tak by to mělo být ok. Říkám to správně? (trošku se my do toho ještě pletou routery které budou v každé té budově :) DHCP jsem nechal jet jen na tom hlavním všude jinde vypnuto, vše propojeno přes LAN - pouze přívod netu WAN (samo)). Vše zaheslované, všem přidělené různé ip adresy natvrdo - dostanu se do vše 4 zařízení, i v zařízeních změněná hesla a jména na přístup do nich....)
Napadá prosím ještě někoho něco co udělat pro max. zabezpečení a funkci? zařízení tam pojede jen pár, nějaký ten notebook, tak dva telefony, ale hlavně 3 stroje - něco kabel něco wifi.
Díky předem za náměty.
EDIT: Tak už my to najednou nechodí :( u jednoho AP jsem neměl zaškrtnuto heslo na wifi a jakmile jsem to provedl tak šlus. A ani když se píchnu kabelem přímo na něj tak se do něj nedostanu.(v pc mám natvrdo ip adresu z rozsahu).
Edit: Tak snad to mám teď dobře a to tak že jedno zařízení je AP a druhé Bridge with AP.
Tak to teď mám myslím že i správně ale jelikož to mám na hromadě pod stolem a vše funguje - sem na konci ,,cesty,, a vidím až na začátek a i net jde tak pokud tam v té hromadě nemám někde kabílek navíc tak by to mělo být ok. Říkám to správně? (trošku se my do toho ještě pletou routery které budou v každé té budově :) DHCP jsem nechal jet jen na tom hlavním všude jinde vypnuto, vše propojeno přes LAN - pouze přívod netu WAN (samo)). Vše zaheslované, všem přidělené různé ip adresy natvrdo - dostanu se do vše 4 zařízení, i v zařízeních změněná hesla a jména na přístup do nich....)
Napadá prosím ještě někoho něco co udělat pro max. zabezpečení a funkci? zařízení tam pojede jen pár, nějaký ten notebook, tak dva telefony, ale hlavně 3 stroje - něco kabel něco wifi.
Díky předem za náměty.
EDIT: Tak už my to najednou nechodí :( u jednoho AP jsem neměl zaškrtnuto heslo na wifi a jakmile jsem to provedl tak šlus. A ani když se píchnu kabelem přímo na něj tak se do něj nedostanu.(v pc mám natvrdo ip adresu z rozsahu).
Edit: Tak snad to mám teď dobře a to tak že jedno zařízení je AP a druhé Bridge with AP.
22:20:30
14.02.2015
14.02.2015

Lůďa
Nemáte někdo prosím Feldu ve vektorech (šablonu na návrh polepů)? Případně odkaz, kde by šla stáhnout free a bez nutnosti registrace.
20:56:10
13.02.2015
13.02.2015

castrol
-> Tomaso435: mne tiez takto blbol a nakoniec to skoncilo kupou noveho hdd za 50e
20:41:52
13.02.2015
13.02.2015

Tomaso435
ťuk ťuk, stále běží... bud sem s nim někde třisknul nebo nevim :D
20:31:20
13.02.2015
13.02.2015

cPetan
-> Tomaso435: Až zase zdechne, tak zkus ho upéct 

19:16:23
13.02.2015
13.02.2015

Sejki - zrušená registrace
-> Tomaso435: a ja mam po antene...
15:33:16
13.02.2015
13.02.2015

Tomaso435
tak hdd chodí... po přinešení z venku ze zimy chodí i komp.. zalohuju vostošest :D
10:42:06
13.02.2015
13.02.2015

Jozka
-> King: Takže.. "já tam to razítko prostě prdnu" - nebo jak zní přesně ta filmová/divadelní hláška..?


09:07:26
13.02.2015
13.02.2015

King
-> Jozka: Ne, jsem pouhý amater vybaveny, slovy dobove reklamy, "razitkem razitek", kde není razitkovani s mezidechem indikovano a spokojim se s razitkovanim prostým :-)
08:59:21
13.02.2015
13.02.2015

Jozka
-> King: A umíš razítkovat s mezidechem ? 
Potřeboval bych cosi malého zdarma na úpravu obrázků ve stylu někdejšího Microsoft office Picture manageru, kterej byl pro mý účely zcela ideální - a současnej (2013?) stojí úplně komplexně naprosto za vyliž.. Nejlíp jen na flash, jde mi primárně o natáčení snímku (scanu) po desetinách či setinách stupně číselně a zvýrazňování textu ("upravit jen střední tóny").. Sice jsem našel cesty, jak doinstalovat původní do 8.1, ale přístupy mám menší, nežli žák na ZŠ a naše ajtačka je naprostej dement..

Potřeboval bych cosi malého zdarma na úpravu obrázků ve stylu někdejšího Microsoft office Picture manageru, kterej byl pro mý účely zcela ideální - a současnej (2013?) stojí úplně komplexně naprosto za vyliž.. Nejlíp jen na flash, jde mi primárně o natáčení snímku (scanu) po desetinách či setinách stupně číselně a zvýrazňování textu ("upravit jen střední tóny").. Sice jsem našel cesty, jak doinstalovat původní do 8.1, ale přístupy mám menší, nežli žák na ZŠ a naše ajtačka je naprostej dement..

08:48:58
13.02.2015
13.02.2015

King
-> dragon_cb_cz: To je pravda, proto mam v brasne u notasu hned 2 na sebeobranu a nevaham je pouzit :-)
00:27:01
13.02.2015
13.02.2015

dragon_cb_cz
-> King: V eráru je základ razítko, to už bys mohl vědět 

00:25:58
13.02.2015
13.02.2015

King
-> dragon_cb_cz: No jo, ale fyzicka vrstva je proste zaklad :-)
00:13:31
13.02.2015
13.02.2015

dragon_cb_cz
-> King: Njn tak víš jak - nemocnice. Kde to platí erár, tam se dějou věci
Tam kde o něco jde už to stejně dneska po metalice nejde....
Tam kde o něco jde už to stejně dneska po metalice nejde....00:07:12
13.02.2015
13.02.2015

King
-> dragon_cb_cz: To mas kliku, svyho casu byli nektery nemocnicni IT docela narez, takze ja, jako kabelovej nazi jsem si docela uzil :-) Zazil jsem namyslenyho typa, kterej spichnul RS232 kabel pro komunikaci s analyzatorem podle nasi dokumentace a nekolik dni to nebyl schopen rozchodit a pak nam to hodil na hlavu. Ohlodanim na miste jsem zjistil, ze pan doktor zalostne selhal pri vyzve zvane "krizeny seriovy kabel" - 3, slovy tri, draty zapojene na dvou konektorech CAN9, kteryzto kabel je popsan v dokumentaci pristroje vc. nazorneho obrazku. Pak ten zmrd napsal mailovej elaborat s cc na vsechny nadrazi, ve kterym se pravilo, ze pristroj se podarilo s velkymi obtizemi propojit, zejmena kvuli chybne dokumentaci pristroje a proto bude potreba dodavateli nauctovat viceprace v objemu nekolika desitek tisic! Jeste ze se v mladi nedal na elektrikare :-)
23:37:33
12.02.2015
12.02.2015

dragon_cb_cz
-> King: Asi jsem měl štěstí, ale tohle fakt krom těch pseudokabelů od O2 nepotkávám....
23:34:58
12.02.2015
12.02.2015

King
-> dragon_cb_cz: Problem je v tom, spousta lidi resi jenom ty dva pary na RJ a ten zbytek dratu je tam jenom jako nahodna vystelka.
23:25:26
12.02.2015
12.02.2015

dragon_cb_cz
-> King: Kabel s dvouma parama jsem potkal výhradně v krabici s modemem od O2, jinak se krom vyjímečnejch situací (tzn když už je někde nataženej jeden kabel a je potřeba po něm táhnout 2-3 věci) zapojujou všechny 4 páry, když už to krimpuju tak to není žádná práce ani náklady navíc...
23:21:40
12.02.2015
12.02.2015

King
-> dragon_cb_cz: Jako, ze klasicky giga po dvou parech?
23:20:10
12.02.2015
12.02.2015

King
-> Syny: Co jako?! :-)
23:18:15
12.02.2015
12.02.2015

dragon_cb_cz
-> King: No já nevím jak to krimpujou vaši ajťáci, ale klasický zapojení na Cat 5e kabelu funguje pro GigE úplně v pohodě 
A já taky kolenovrtsky udržuju v chodu ledacos, ale gigE switch stojí 00prd a právě na věci typu image celýho disku je to šikovná věc... tak jsem těch pár korun obětoval... nejspíš už se mi vrátily na sníženej spotřebě oproti tej prehistorickej 16tiportovej bestii co jsem měl před tím

A já taky kolenovrtsky udržuju v chodu ledacos, ale gigE switch stojí 00prd a právě na věci typu image celýho disku je to šikovná věc... tak jsem těch pár korun obětoval... nejspíš už se mi vrátily na sníženej spotřebě oproti tej prehistorickej 16tiportovej bestii co jsem měl před tím

23:17:09
12.02.2015
12.02.2015

Syny
-> King: A cesky pro lamy bys to nemel? 

23:15:02
12.02.2015
12.02.2015

King
-> dragon_cb_cz: Na gigovej eth jsem presel pred par mesicema kvuli NASu, jinak samozrejme staromilec, kterej si kolenovrtsky opravuje 7 let stary routery :-) Ono taky spousta lam ma doma GbE komponenty urco propojeny kabelama, ktery jim krimpnul ajťák v praci a ten to krimpuje to uz 10 let stejne :-)
Jinak u ty komprese tusim da nastavit jenom "hloubka", ale komprimuje to vzdycky...i kdyz mozna by to stalo za prozkoumani...
Jinak u ty komprese tusim da nastavit jenom "hloubka", ale komprimuje to vzdycky...i kdyz mozna by to stalo za prozkoumani...
