počítač problém

prohledat
4110 příspěvků (zobrazeno 1 až 50) od 15.02.2007 do 24.06.2026, založil/a petr s
řadit dle data
22:09:23
24.06.2026
King
-> StepaNoFUN 24.06.26 21:59:30: Ja jsem ted zakotvil u AP Ubi Unifi, bo ta hromada ukecanejch wifi hejblat chytry domacnosti uz davala starymu TPlinku od providera peknou cocku, a sekaval se. Za tu "dvojku " to neni spatny.
22:01:48
24.06.2026
darklord
-> StepaNoFUN: tak mna tik tiez vycvicil, ale to bolo presne o tom ako som si strasne fandil a nakoniec citanie dokumentacie a pochopenie precitaneho vysvetlili vsetky moje problemy za posledne roky. Dneska mam konfiguraciu vylestenu do dokonalosti a len sa obavam toho ze jedneho dna firmu predaju a novy majitel to proste posere/zrusi...
21:59:30
24.06.2026
StepaNoFUN
BTW - ted jsme byli v Turecku na hotelu a meli tam hezky APcka. Hromadu... Nedalo mi to a koukal jsem, co ze to je, ze by se mi to asi i libilo... Ne nelibilo. Dohledal jsem to a cenovka 1ks byla asi 15k. :-/
21:54:34
24.06.2026
StepaNoFUN
-> darklord 24.06.26 21:31:24: Ja se za uplne BFU nepovazuju, (Provozuju tady momentalni Unifi sit), ale proste historicky mam jeden Mikrotik doma a jeden v praci a vyhodit se mi uplne nechce, dokud fungujou.
Posledni exces byl, ze jsem menil IP adresy prave kvuli tomu Unifi. Zmenil jsem vse. Jen jsem u toho Mikrotiku v rezimu klient (pripojeni do dilny) zapomel na DHCP relay. Mesic to fungovalo... pak najednou to neslo. Kuwa hledej co se posralo. Po mesici, kdyz jsem nic nemenil.
21:31:24
24.06.2026
darklord
-> StepaNoFUN: tak ono tik naozaj neni pre bfu... Ked uz bfu v mojom okoli ma aspon maly zaujem mat "internety" pod kontrolou, odporucam kazdemu www.turris.cz/cs
21:28:35
24.06.2026
StepaNoFUN
Uz nikdy si nekoupim MikroTik! Uz podruhy se mi stalo, ze to nejak (slozite) nastavim, udelam v tom nejakou kravinu ale ono to funguje. V prvnim pripade (pred cca 2ma lety) tejden, pak to shodilo celou sit a hledal jsem to pul dne.
Tentokrat to doma odpojilo jen jeden router. Ale po mesici od zmeny nastaveni... Takze zase - hledejte zavadu, kdyz to mesic chodilo...
Proste uz si budu kupovat jen zarizeni pro BFU. Tenkrat se mi libilo, ze je to levny a chytry...
12:53:22
17.06.2026
minno
-> palinator 13.06.26 12:49:33: Minule som bol nútený po necelých 2 rokoch použiť v aute navigáciu ala "mobil na držiaku na skle" a už z toho mi bolo dosť smiešno, prišlo mi to ako strašný archaizmus3 Človek si rýchlo zvykne na novšie a lepšie.
"Starodávnu" navigáciu (dlho som mal PDA ASUS MyPal asi A636) nepoužívam už asi 10 rokov.
17:15:53
13.06.2026
COL
-> Bukaj: A není to vidět ani jako "neznámé zařízení"?
15:12:31
13.06.2026
StepaNoFUN
-> Bukaj 13.06.26 12:20:29: To spis ne... zkusit pripojit k necemu s Linuxem...
12:49:33
13.06.2026
palinator
-> Bukaj:
Myslím, že je na čase koupit si chytrý telefon. 1
12:20:29
13.06.2026
Bukaj
-> StepaNoFUN: yslíš, že by ta aktualizace dokázala odpálit USB řadič na té navigaci?
12:19:34
13.06.2026
Bukaj
-> StepaNoFUN 13.06.26 12:17:40: Zkoušel jsem to se dvěma kabelama a na dvou noteboocích a vypadá to, že nic...
12:17:40
13.06.2026
StepaNoFUN
-> Bukaj 13.06.26 11:27:12: Minimalne jako vymenitelnej disk by se to ukazat melo. Zkusit jinej kabel, pripadne jinej pocitac. Jestli to alespon jako zarizeni najde.
11:27:12
13.06.2026
Bukaj
-> StepaNoFUN: Právě, že vůbec. Ale možná je to jen má neschopnost práce se soudobými počítači... 3
10:36:18
13.06.2026
StepaNoFUN
-> Bukaj 13.06.26 10:33:06: Jako pripojeny zarizeni ji v pocitaci vidis?
10:33:06
13.06.2026
Bukaj
Mám dotaz, částečně související s počítačem:
Již léta používám navigaci TomTom Via s doživotní aktualizací map zdarma. Před nějakou dobou však v průběhu aktualizace (navigace připojená USB kabelem k počítači) došlo k nějaké chybě a navigace "zamrzla" (přestala na cokoli reagovat, nešla ani vypnout tlačítkem).
Poté, co se v navigaci vybila baterie a po jejím opětovném dobití (přes USB kabel) sice navigace jde zapnout a normálně funguje, ovšem nelze ji připojit k počítači - systém nedetekuje připojené zařízení, tedy nelze ani zaktualizovat. Nabíjení i připojení RDS přijímače přes USB funguje (z toho soudím, že není vadný konektor ani sběrnice), ovšem připojení k programu TomTom My Drive Connect (přes který se provádějí aktualizace) není možné. Je nějaká šance na obnovení plné funkce zařízení? Mám tu navigaci rád, jen už tam jsou rok a čtvrt neaktuální mapy a navigace mi při každém třetím zapnutí furt připomíná, abych ji aktualizoval...3
09:57:56
17.05.2026
Matthes, záškodník z TechWebu
-> King 17.05.26 09:01:41: Potuznik?

TRAUTENBERK tanz metal - Potužník senior (oficiální videoklip)
09:01:41
17.05.2026
King
-> Milan 136 16.05.26 19:40:22: Tu z Alzy, co odkazuje Potemnik, kupuju jako zachranu za odprasknutej PS/2 port klavesnice a nikdy nebyl problem.
20:38:14
16.05.2026
COL
-> Milan 136 16.05.26 14:45:19: No, tam už musí být inteligentní (ty usb kbd prostě krom usb umí i ten stary protokol), dle toho, co píše King, existuje, ale já ji neviděl.
20:07:45
16.05.2026
Tomaso435
-> Milan 136 16.05.26 19:40:22: jo tak, to mám taky z dob kdy se koupila jedna z prvních drahých červeně svítících myší a držela léta letoucí... A fungovalo to.... Ale pak sem měl uz notes... Tyjo 20 let sem neseděl u pc jako takového:D
upraveno 1x, naposled 16.05.2026 20:09:58
19:40:22
16.05.2026
Milan 136
-> Tomaso435 16.05.26 15:09:53: Ne. Mám klávesnici s PS/2 zástrčkou, kterou bych rád používal dál. Ale není do čeho zapojit. Našel jsem, že existuje redukce. Ale četl jsem, že to vůbec nemusí fungovat.
17:00:07
16.05.2026
King
-> COL 16.05.26 14:09:31: No, to je pravda, tyhle jednoduchy redukce nam chodej na instalace, aby se usetrily USB porty. Ale ja pouzivam prevodnik z USB na 2 x PS/2 a tam uz nejaka elektronika bude. Ma to velkou vyhodu, ze do toho prevodniku se daji beztrestne zasouvat a vyskubavat PS/2 bazmegy za chodu, bez nutnosti rebootu.
15:09:53
16.05.2026
Tomaso435
-> Milan 136 16.05.26 14:45:19: ze bys pouzil flashku skrze ps2? To ne, proto ty konektory zanikly. Usb je dneska univerzální vc napájení.... Ps2 bylo čistě myš a klávesnice
14:45:19
16.05.2026
Milan 136
-> COL 16.05.26 14:09:31: A naopak redukce také funguje?
14:09:31
16.05.2026
COL
-> King 16.05.26 10:22:33: To jsem si taky myslel, než jsem to rozebral :) Jde teda o usb klávesnici do ps/2.
upraveno 3x, naposled 16.05.2026 14:30:50
12:04:58
16.05.2026
Tomaso435
-> King 15.05.26 21:31:45: tyjo, to máš pravdu. Ps2 když si rozpojil, tak musel přijít reset :-D to byly krásný doby... Zelenej a fialovej konektor.
10:22:33
16.05.2026
King
-> COL 15.05.26 22:02:17: Pane kolego, to snad ne?!1 USB a PS2 jsou kapku ruzny sporty a bez nejakyho cipiku se prevodnik neobejde (aspon ty co obcas kupuju, tak vypadaj)
22:02:17
15.05.2026
COL
-> King: Ona dratena redukce je nskonec i usb na ps/2 (předpokládá to, že chipset ten starý protokol rozpozná a umí). každopádně ps/2 se hodí, když je potřeba rozbehat nějaký os/sw co nemá v defaultu drivery na příslušný chipset. ps/2 funguje vpodstatě vždy.
21:31:45
15.05.2026
King
-> COL 15.05.26 20:22:36: Jo, ty redukce z DIN na PS/2 byly snad jenom drateny. Kazdopadne jenom dobre, ze to zmizelo v propadlisti dejin, protoze na starsich analyzatorech to jeste mame v podobe klavesnic a ctecek a ty posledni MB, co to pouzivaly uz mely PS2 ponekud dopraseny a casto to odchazi + nutnost restartovat komp pri rozpojeni konektoru. PS/2 byl taky drobatko IQ test a pokazdy jsem trnul hruzou, kdyz jsme po telefonu, specialne zakaznice, instruovali aby si presadily spoj klabosnice a ctecky ČK. Mnohdy ani upozorneni na "klic " na obou stranach konektoru nepomohlo3
20:22:36
15.05.2026
COL
-> King 14.05.26 19:08:31: PS/2 má stejný interface jako DIN 5. Je tam synchronní obousměrný protokol, před 25+ lety jsem na to do 89C2051 psal "driver", který to konvertoval na uart, dělal automatický shifty, num-locky atd. :D

Každopádně PS/2 a LPC je pro hraní si s kompem základ :D
upraveno 1x, naposled 15.05.2026 20:23:25
20:51:04
14.05.2026
StepaNoFUN
-> Nwkt 14.05.26 19:40:36: on SCSI nekdo nekdy prekonal? To byla na svoji dobu silena sbernice. Jestli se nepletu, tak komunikovala primo s procesorem...
20:32:34
14.05.2026
Matthes, záškodník z TechWebu
Ze bych ozivil Pentium I co ma okolo 95 MHz? Na tom uz teda bezely snad i W98...
20:26:22
14.05.2026
Tomaso435
-> darklord: znám, ale to prostě není ono
20:25:15
14.05.2026
darklord
-> Tomaso435: na stare hry naozaj nepotrebujes stary pc: www.dosbox.com/index.php
20:12:12
14.05.2026
Tomaso435
-> King 14.05.26 19:08:31: :-D DIN5 jsem měl naposledy na 486dx, kde klávesnice poslušně cvakala dle zvuků požívaných ve videích :D důmyslný mechsnismus s pruzinou vracel klavesu směrem vzhůru....



-> Nwkt 14.05.26 19:40:36: to sou vzpomínky:-D

Mam tu programovací kabely na různý přístroje, ne na všechno fungují převodníky.... Takže nejrůznější sérials a paralel porty, ... Držím při životě 3 téměř shodný notasy, kde je ještě dos a jedou tam xp....


.... nyní můžete váš počítač bezpečně vypnout :-))


Ale.jako jo,.kdybych někde sehnal zas nějakou 486dx s win 3.11 a hdd kolem 500MB abCh tam nasypal ty zásoby co tu ještě uchovávám a občas si to zahrál, asi bych na to místo i našel:-D
19:40:36
14.05.2026
Nwkt
-> Tomaso435: Potřebuješ SCSI nebo co? 3
19:08:31
14.05.2026
King
-> Tomaso435 14.05.26 18:54:55: Potrebujes jeste klavesnicovej port s DIN5?1
Edit: asi spis printerport, coz?
upraveno 1x, naposled 14.05.2026 19:09:10
18:54:55
14.05.2026
Tomaso435
18:52:37
14.05.2026
Milan 136
09:42:17
14.05.2026
Milan 136
-> Tomaso435 14.05.26 07:59:39: Odpo vyfotím až budu doma. Nechci psát nesmysly.
07:59:39
14.05.2026
Tomaso435
-> Milan 136 09.05.26 12:25:23: jaké to má porty ?
07:57:38
14.05.2026
Bukaj
-> Milan 136: Nechtěl. Já už používám jenom noťasy. A i tak tu mám různých krámů tolik, že tu není k hnutí 3
Ale dík za nabídku 5
18:06:42
13.05.2026
Milan 136
-> StepaNoFUN 13.05.26 18:04:53: To je trochu z ruky no. Cca před měsícem jsem jel cca vašima končinama na technickou konferenci do Špindlu.
18:04:53
13.05.2026
StepaNoFUN
-> Milan 136 13.05.26 18:03:09: kdyz do CB je to trochu z ruky. Jinak bych to asi i vyuzil...
18:03:09
13.05.2026
Milan 136
Ani Bukaj by to třeba nechtěl? 1
Ještě se mi tu valí.
12:27:28
09.05.2026
Milan 136
12:26:41
09.05.2026
Milan 136
12:25:23
09.05.2026
Milan 136
Než to dovezu na sběrný dvůr, nevyužil by někdo na něco tenhle veterán? Je v tom W10, včera obnovené tovární nastavení.
zvětšit počítač problém - obrázek od Milan 136 vložen 09.05.2026 12:25:23
10:13:35
25.04.2026
King
-> StepaNoFUN 24.04.26 18:25:50: Pouzivam 3 ruzny typy poe Reolinku a treba na dohled aut na miniparkovisti jsem ted bral "za rozum " tuhle: www.eltrox.cz/reolink-p32 0-5mp-bila
...akorat jsem ji kvuli slunicku dodelal takovej ten "kšilt " . Mela by umet i to vzdaleny prohlizeni obsahu SD karty pres Cinanovu aplikaci, ale ja to ukladam do kamerovyho serveru na domacim serveru, kam vzdalene lezu pres Homeassistanta.
Extreme Tyres