Cyklisti na silnici

prohledat
4819 příspěvků (zobrazeno 4251 až 4300) od 05.08.2009 do 21.05.2024, založil/a David29
řadit dle data
11:33:24
03.01.2016
dragon_cb_cz
-> David29 03.01.16 11:16:25: To místo na prvním videu poměrně dobře znám, jelikož jsem tam skoro rok bydlel... a vcelku si dovedu představit, že cyklista tu dodávku nemusel stihnout zaregistrovat, než začal vyjíždět do křižovatky. Mohl trochu přidat, to asi jo, ale stejně tak stačilo, aby řidič dodávky sundal nohu z plynu místo zrychlování a umožnil mu v klidu se zařadit a problém by vůbec nevzniknul. Že se přede mě v nějaké blbé křižovatce řadí podobným stylem auto se mi stává vcelku pravidelně a tlak mi to nezvedá, nevím proč by mi měl tlak zvedat cyklista.



Jo, videí je spousta, stejně jako je spousta videí, kde píčoviny dělaj řidiči... statistická hodnota nula, kdo chce psa bít, hůl si najde a když jsi předem rozhodnutý, co chceš "dokázat", tak není co řešit...
11:32:20
03.01.2016
Petr98
-> King 03.01.16 10:51:35: Vsak ja psal, ze je to castecne moje vina. Ale v takove zime a v takovych podminkach jezdit na kole, to je dle meho na lecbu v bohnickem ustavu.
11:21:30
03.01.2016
dragon_cb_cz
-> David29: Njn možná chyba... já se snažím i vůči autům být vstřícný nad rámec zákona, ať sedím za volantem nebo na kole. Zkušenost ukazuje, že to je ku prospěchu věci - pro obě strany.



-> M@rtin 03.01.16 10:26:26: No, na kratší trasu možná... 20km v -11°C už řadim do kategorie "nic moc". Každopádně pokud ten cyklista byl neosvětlenej, tak si trochu koledoval (byť to po něm zákon nevyžaduje). Já když si nejsem viditelností nejsem 100% jistej tak raději to přední světlo alespoň na sníženej výkon pustím.
11:19:49
03.01.2016
David29
Nevím jestli to dělá jen mě, ale zde se mi zobrazení zdvojuje. Otevřít přímo na YT, tam je to normálně
11:16:25
03.01.2016
David29
Jinak at neplkáme :-) Ačkoliv neúplně souhlasím s těmi ostřikovači, cyklozmrd to byl ukázkovej 4



Přednost po cyklozmrdsku






A tahle holčina, to je taky sebranka. Přesně tenhle její zkurvenej manévr jsem čekal a to moje "dusno" mělo čistě výchovnej efekt. Tatínek je zmrdstvem taky řádně políben - místo toho aby poučil dcerku o nějakejch pravidlech (asi jí dost sere a chce se jí zbavit), tak přijede a místo nějakýho "sory"" mi ještě chce vynadat...

A všimnětě si, jak její segra předemnou řádně ukázala, že bude odbočovat :-)



Tour de Jižák






Ale jinak jo, cyklisté respektujou zákony líp, než autoškola. Těch miliarda videí, je všechno jen světlá vyjímka :-)
upraveno 1x, naposled 03.01.2016 11:17:46
11:10:03
03.01.2016
David29
-> dragon_cb_cz: S tím cyklopruhem ne, to opravdu nedělám, protože nemám potřebu někde takhle stát.

A ano, jinak nedělám pro cyklistu nic navíc, než jak mi určuje zákon 4
10:51:35
03.01.2016
King
-> Petr98: Sorry, ale jakkoliv je cykloun bez svetel vymastenej curamedan, tak jezdeni autem v zime ve stylu "tankista" k tomu nema daleko...
10:46:07
03.01.2016
King
-> Jozka: Mattes ale pise o zbytecnosti pravyho blinkru PO predjeti cyklisty4
10:43:20
03.01.2016
dragon_cb_cz
-> David29: Jo ták, to mělo být vysvětlení, proč se mi ty situace tak často stávají, ale ty osobně s tím nemáš nic společného? Tak jo... 4
10:38:34
03.01.2016
vhml
-> Luky 02.01.16 22:47:16: takovejm je potřeba klaksonem rytmicky udávat tempo 3
10:26:26
03.01.2016
M@rtin
-> Tuner#2: Máš pravdu, zbytečný sem cokoli psát, poslední dobou ideální to tady celý zrušit.



-> David29: Dálkový světla proti mě vypne každej. Mám Niterider Lumina 750 plus blikačka Blackburn Flea. Vzadu blikačka Blackburn Flea



-> Petr98: Proč bych nemohl jet do práce na kole, když je mínus 11? Je to naprosto normální teplota a jezdí se mi při ní lépe než když je plus 30
09:41:39
03.01.2016
David29
-> dragon_cb_cz: Kdy se chovám k cyklistům tak, že mi to zákon zakazuje?

Ne, já se k cyklistům chovám tak, jak po mě chce zákon - stejně jako k ostatním řidičům



V cyklopruzích stát já už nemusím, protože odvětví zásobování jsem opustil. Psal jsem, proč to tak je.
01:23:14
03.01.2016
Jozka
-> Matthes, záškodník z TechWebu 03.01.16 00:34:42: 8 To je dobrý hlavně pro toho, kdo jede za tebou a toho cyklistu mu můžeš úplně zakrejt.. čím neprůhlednější řídíš auto, tím je do přínosnější..
01:06:13
03.01.2016
dragon_cb_cz
-> Tuner#2 - zrušená registrace 03.01.16 00:43:35: 52 52 52



-> David29 02.01.16 23:51:43: Jasně... prostě se oháníš zákonem, ale jakmile se ti nehodí (protože by byl víc ku prospěchu cyklistům než tobě), tak na něj sereš. Upřímně řečeno, docela mě překvapuje, že jsi k téhle upřímnosti dospěl až teď, dříve jsi to stíhal rychleji 4



Mně osobně může být úplně šumák, jak se chovají ostatní cyklisti na silnici, když jedu podle pravidel, tak to samé očekávám od ostatních účastníků a že se to tobě nehodí je tvůj problém, ne můj. S problémama s parkováním se potýká v Praze úplně každej a fakt nevidím důvod, proč zrovna ty bys měl mít právo na parkovací zóny a pruhy na silnici srát víc než ostatní.



Ale jsem rád, že jsi svůj postoj konečně vyjasnil...



-> Matthes, záškodník z TechWebu 03.01.16 00:27:06: Ono těch lidí co jezdí do práce na kole v Praze zas tak málo není... menšina ano, ale zas tak malá ne. A co je to rozumný způsob dopravy? MHD je pomalá, jezdit autem zase poměrně drahý... pokud počasí dovolí, tak mi kolo přijde naopak úplně ideální, do práce přijedu krásně probranej a s čistou hlavou, hodím sprchu, odkroutím si svoje a pak si zase vyčistím hlavu než dojedu domů... ideál.



A ano, když je hnusně, tak jedu autem - proč ne. Máto i svoje výhody. Ale radši šlapu na tom kole.
00:43:35
03.01.2016
Tuner#2 - zrušená registrace
Já to říkal, že to nemá cenu... ale tak potrefené husy zakejhaly a show must go on. 5
00:36:36
03.01.2016
David29
-> Tuner#2: Já bych na kolo mezi auta v životě nevlez. Až se budu chtít nechat zabít nebo srát lidi okolo, vymyslím si něco zajímavějšího.



A rodiče, co posadí děti do populárního "vozejku" (kde dítě má hlavu přímo ve výšce nárazníku) - takové rodiče bych nechal sterilizovat a sebral bych jim i rodnej list
00:35:28
03.01.2016
Petr98
Moje historka: Zima 11 pod nulou, jemne snezi. Ja cerstve vzhuru pred sichtou, nastartuju spotrebak, oskrabu predni sklo, bocni seru, rikam si, ze i pres tu namrazu pripadne svetla auta v pohode uvidim.... (z baraku jedu po ucelove komunikaci kolmo k hlavni ceste)

Tak vyjizdim, zleva tma, tak jedu. Prehoupnu lehky horizont mezi ucelovkou a hlavni, tocim doprava a najednou se mihne kolo a prednim naraznikem trefuji zadni kolo bicyklu. Cyklista zavravora a padne do me prikopy plne snehu. Co delas kuwa, vzteka se..... Omlouvam se mu, nevidel jsem ho pres zamrzle sklo. Nesvitil vpredu. Opravdu jsem ho v takovych podminkach necekal. Ma chyba samozrejme! Ale par takovych jedincu je a jsou to sebevrazi. A jak kdysi poznamenal muj kolega v praci: takovi jedinci by meli dostat v ustavu mistnost 4x4 metry a kolo a tam si jezdi jak chces 3
00:34:42
03.01.2016
Matthes, záškodník z TechWebu
Upřímně na blinkr po předjetí šlapálisty seru, k čemu to je dobrý? Naopak před objížděcim manévrem je to důležitý - aby řidič auta za mnou věděl, že je na silnici překážka a on ji nesejmul (jedno jestli je to kolo, chodec nebo popelnice).
upraveno 1x, naposled 03.01.2016 00:34:59
00:31:47
03.01.2016
David29
-> Tuner#2: Tak s dovolením můžu říct, že já blikám naprosto vždy a pokaždé, když předemnou jel kamion, tak většinou také. To řidiči osobáku maj s tím těžký problém, o tu páčku alespon zavadit.
00:27:06
03.01.2016
Matthes, záškodník z TechWebu
-> Tuner#2 - zrušená registrace 03.01.16 00:19:59: Nicméně na fóru, kde cyklista je automaticky cyklozmrd je M@rtinovo a dragonovo snaha zcela zbytečná...



Jestli je tohle opakovaně po 150. narážka na mě, tak netvrdím, že každej člověk na kole je cyklozmrd - řekněme 9 z 10.



-> U-Geen 03.01.16 00:15:15: Záleží kde se pohybuješ. Tady kósek od Praha city moc lidí do práce na kole nejezdí, protože jsou tu rozumnější možnosti dopravy.
00:25:48
03.01.2016
Tuner#2 - zrušená registrace
-> David29 03.01.16 00:22:46: Řidičů profíků co objíždí cyklistu v dostatečném odstupu s ohledem na jeho bezpečí a dávají přitom znamení o změně směru jízdy jak před, tak po dokončení předjíždění bych napočítal za celé léto na prstech jedné ruky... O dalších nešvarech raději nemluvě, ale jak jsem psal tady to fakt nemá cenu...
00:22:46
03.01.2016
David29
-> Tuner#2: Cyklista co se drží zák. 361, a tudíž mě neomzeuje víc, než je nutné - mi nijak nevadí 4

Bohužel, takovejch je pramálo
00:19:59
03.01.2016
Tuner#2 - zrušená registrace
-> U-Geen 03.01.16 00:15:15: Svoje posty a zkušenosti s řidičema a obzvlášť s těma co se řízením živí mnohdy jako rádoby "profíci" jsem tady v létě psal asi 2x. Světe div se, jezdil jsem do práce na kole. Nicméně na fóru, kde cyklista je automaticky cyklozmrd je M@rtinovo a dragonovo snaha zcela zbytečná...
upraveno 3x, naposled 03.01.2016 00:22:29
00:15:15
03.01.2016
U-Geen
-> Matthes, záškodník z TechWebu: a zadnej cyklista nepouziva kolo jako dopravni prostredek do prace... jasne :)
23:56:24
02.01.2016
Matthes, záškodník z TechWebu
-> David29: Přesně tak Dejve 1 Teď ale dostaneš od zdejších cyklistů kartáč.



Jinak je rozdíl mezi šlapálistou a kamionem/traktorem - traktory a kamiony nejezděj po silnicích jen tak z prdele, ale proto že něco dělaj. Vytvářej hodnoty nebo vozej věci.
23:51:43
02.01.2016
David29
-> dragon_cb_cz: U těch spousta situcí se prostě není čemu divit



Parkování v druhé řadě je zcela normální, kor pro zásobování. Že tam někdo chytrej namaluje cyklopruh hned neznamená, že v celé ulici se nebude zásobovat. Chyba města, že nezajistí dostatek fleků pro zásobování. To můžu posoudit z Prahy, kdy je tohle radnicím úplně u zádele, a místo fleku pro zásobování si namalujou modrý zony, kde můžou kasírovat těžký prachy za rezidenty. Z fleku pro zásobování nemaj nic



Nedání přednosti na kulatáku je taky jasný, protože většinová část cyklozmrdstva odmítá ukazovat, že bude sjíždět. A ono když 10x za den zastavíš úplně zbytečně, tak prostě po 11x to zkusíš a jedeš.



Jste pomalý a překážíte - fakt se divíš že nikdo nechce jet za vámi? Já taky před sebe nepustím traktor, když jedu po hlavní.



A to s tima dálkovejma.... Většina cyklistů si s osvětlením hlavu neláme, má světýlka za pár korun co svítí tak, že vlastně nesvítí.





A co je bezpečný boční odstup? V zákoně taková vzdálenost není definovaná - dokud cyklistu nesfouknu, boční odstup byl dostatečný.

A taková je holt doba, musí se držet říditek a kraje - pokud ne, nepojedu za ním půl dne
upraveno 1x, naposled 02.01.2016 23:52:29
23:06:19
02.01.2016
dragon_cb_cz
-> Luky: No... mám na tu statistiku "mezi cyklistama je jich nejvíc" svůj pohled, ale krom hesla "kognitivní disonance" už asi nemám sílu to dál popisovat 4 Poslední dobou jezdím fakt více méně 50/50 kolo/auto a vidím to jinak.
22:47:16
02.01.2016
Luky
-> dragon_cb_cz: se "slabšími" účastníky provozu nemam problém. Před lety jsem autem do kopce na jednom nepřehledném horizontu dojel dva kretény v elasťákách co jeli krásně vedle sebe a v daném místě kvůli tomu nešli bezpečně předjet. Než vyfuněli nad zlom silnice, vzteky jsem skoro překousnul volant.

Když jsem se pak dostal před ně a získal zase cestovní rychlost, v zatáčce šel proti mně po mé straně nějaký děda. Bohužel jel proti kamion tak jsem zase musel tvrdě na brzdy a i když děda byl už spíš na trávě, moc místa tam pro mě nebylo, tak jsem zase prakticky zastavil. Děda omluvně zvedl ruku, já mu pokynul jako že dobrý a jel jsem v klidu dál bez kousání do volantu. Takže ne, není to o komplikaci moji cesty, je to o tom že je někdo kretén a myslí si že je něco víc. A přijde mi, že mezi cyklisty je takových kreténů fakt nejvíc...
22:29:40
02.01.2016
dragon_cb_cz
-> Luky: Jo, do tématu se hodí, o tom žádná, jen mi nepřijde jako "typický průměrný cyklista" 4



A mám to do práce podobně jako ty, něco lehce přes 20km, většina z toho je po "běžných silnicích"... a setkávám se jak se vstřícností (kterou se snažím oplácet), tak s totální arogancí (viz níže). Fakt je to o lidech a ne o tom, na/v čem jedou.



To že tě cyklisti za volantem serou je podle mě přirozené, jsou pomalejší a většinou představují nějakou "komplikaci" v tvém pohodlí, ale takový je prostě svět, ne vždy je všechno dokonalé a silnice holt auta nemají jen pro sebe, jakkoliv by si to spousta řidičů přála. Mě takhle serou kamiony, ale taky musím respektovat, že mají svoje místo na silnici...
22:12:28
02.01.2016
Luky
-> dragon_cb_cz: to nerozporuju. Ale protože piča jela na kole a po prostředku, myslím že do tohodle tématu se to docela hodí.



Jj, mám MTB, ale jezdím víceméně jen do práce v centru Plzně. Takže cca polovinu trasy, nějakých 9 km, dojedu po silnici do Plzně a tam to mám tak půl na půl po silnici a na cyklstezce
22:07:58
02.01.2016
dragon_cb_cz
-> Luky: Hele motivace a závěry těch lidí soudit nehodlám, jen si jakožto rodič dvou malých dětí trochu dovedu představit, co se jim asi honí hlavou... Pokud řečená pipina vezme do provozu dítě, který je rádo, že jede, tak je to prostě píča - pravděpodobně by svýmu okolí byla stejně příjemná za volantem.



Co tak tuším/vím, jsi spíš přes MTB, tak není divu, že se s řidičema tolik nepotkáváš - asi toho na asfaltu moc nenajezdíš. A taky nevím, jak moc se na kole běžně blížíš nějaké (na české poměry) větší aglomeraci. V Praze je to chvílema fakt bída a přitom k tomu fakt není důvod (stejná místa mám najetá jako řidič, tak trochu vím o čem mluvím) 8
22:02:01
02.01.2016
Luky
-> dragon_cb_cz: ale stejně mě od rodiče přijde trochu sobecké, že se klidně nechá sejmout a dítě nechá jako sirotka. Přitom by stačilo jet trochu někde u kraje a třeba by se sejmutí konat nemuselo.

Já vím že je to místo od místa, ale tady u nás na frekventované silnici mezi dvěma obcemi těsně u Plzně byla před pár dní k vidění pipina, která takhle jela a chránila holčičku, která se na tom kole skoro nebyla schopná udržet. To je kurva bezpečnost... Tak buď s ní jezdím někde kde není provoz, nebo - když už potřebuju jet nutně sem za někým - volím jiný způsob přepravy...39



Když jedu autem, cyklisti mě obecně dost serou. Když jedu na kole, s řidiči aut problém nemám. Tak nevím co dělám špatně...
21:52:33
02.01.2016
dragon_cb_cz
-> Burák: No je víc vidět :) A to i těsně před případnou kolizí... takže šance, že bude sejmut on a ne dítě tu je. Ale to je asi šumák... A kudy jinudy by měli jet? Já to tam neznám, ale prostě cyklista je účastník provozu jako každej jinej a pokud dodrží předpisy, tak právo tam jet má a ty by ses s tím měl smířit. Pokud je nedodržuje, trub na něj dle libosti, máš mojí plnou podporu.



Co se týká toho "jednou tam je, tak prostě na silnici nemaj co dělat"... zrovna včera jsem jel segře na Žižkov nakrmit kocoura, protože se rozhodl strávit Silvestra v Miláně. Prvních asi 15km v pohodě, jel jsem po trase kde už jsem to znal, více méně po silnicích a s minimem navigace. A pak jsem přijel do Kyjí a ouha... asi 40krát jsem si nadával, že jsem nejel normálně po hlavní (kde v tej době byl minimální provoz a navíc třeba nahoru na Jarov po Českobrodskej je autobusovej pruh kam jsem se mohl uklidit). Místo toho jsem je po "značených cyklotrasách", který maj následující benefity:



- Značení je naprosto zoufalý a často by bylo lepší, kdyby tam nebylo.

- Cyklostezka zcela neočekávaně končí schodama.

- Cyklostezka zcela neočekávaně končí lesní pěšinkou.

- Cyklostezka je bez varování nahrazená bahništěm.

- Cyklostezka je sice vyznačená, ale reálně neexistuje.

- Cyklostezka vede po silničce se sklonem 15+%, aneb na co jezdit do Alp, když tu máme Prahu.



A dalo by se pokračovat. Takže nevím jak to máte v Berouně, ale zrovna v Praze fakt není problém ten cyklopruh zrovna netrefit, když nevíš, že tam je. Já jsem si ze včerejška odnesl ponaučení, že na značený cyklotrasy seru - ač nerad 8
21:20:06
02.01.2016
Burák
-> dragon_cb_cz: No ale, co tim ochrani? Nic. Akorat ohrozuje sebe a nic nevyresi. Vono kdyz to auto smete jeho, beztak to dite smete a ta pravdepodobnost je vyssi. Proste radi jezdi po rovine kolem vody a nezajima je, ze to uzka a nebezpecna cesta.

Jak kde konci a zacina. Je to asi 2 km kolem centra. Je klikatejsi, nez silnice. Ale to je jedno, jednou tam je, tak proste na silnici nemaj co delat.
20:46:06
02.01.2016
dragon_cb_cz
-> Burák: Za kolegy-debily nemůžeš, ale neznám žádnýho cyklistu, kterej by to měl na háku s tím, že "vždycky to odsere řidič" (ostatně, nedávno tu někdo sdílel statistiku, která naznačovala něco úplně jiného 4 Ukaž mi někoho, kdo má pocit, že nechat si rozdrtit nohy (v lepším případě) náklaďákem je OK, když to pak u soudu vyhraješ... já takovýho neznám.



Můj kolega-übercykloun (za právě skončený rok odšlapal bez pár drobných 15 tisíc km na kole) teda cyklopruh za žádnou potupu nepovažuje, co jsem měl možnost posoudit. Ono je taky otázka, jestli ten pruh není odnikud nikam - nejlepší jsou takový co končí nezkoseným obrubníkem...



Cyklisty jedoucí vedle sebe nesnáším, málo jich není, to uznávám - já jezdím téměř zásadně sám, tak nejsem schopnej nahlídnout, co je k tomu vede... nadávám jim za to taky. A že otec chrání děti tímhle stylem? No, asi ví proč...
20:39:19
02.01.2016
Burák
-> dragon_cb_cz: Hale, u nas je pruh pro cyklisty, zuzili silnici a chodnik. A myslis, ze ti debili po nem jezdi? Pro cyklisty v dresech je to potupa, dedci s nakupem ho ani nevnimaj. Uprimne, taky cyklisty nemam rad. Debilu je mezi nima spousta a jak uz tu padlo, myslej si, ze se jich kazdej boji, ze to dycky odsere ridic. Mel jsem dva kolegy. Ten jeden jezdil denne, i v -20, nebo v brecce. Nekolikrat skoncil nekomu pod koly, kdyz mu to ujelo a mel prdel z toho, ze jezdil bez svetel a vzdycky mel stesti. Druhej rikal, ze kdyz slysi za sebou nakladak, zacne se kymacet a klickovat, aby se mu vyhnul z vetsi dalky.... A zkus takhle nekdy v lete jet z Berouna podel vody na Karlstejn a dal. Klikata, neprehledna silnice a dva vedle sebe a dva proti? Nebo otec, aby chranil deti, jede uprostred silnice a dite po krajnici. Mel jsem v Hlásné Třebáni garáž a dojet tam s platem bylo vážně o strach.
upraveno 1x, naposled 02.01.2016 20:41:03
20:26:05
02.01.2016
dragon_cb_cz
-> David29 02.01.16 11:54:27: Tak tohle je prostě zmrdství, ale většina cyklistů se takhle v provozu nechová, nebo jezdíme každej v jinym státě 4



-> Sejki: Dokud nebudou cyklostezky 1:1 se silnicema, tak holt asi cyklisti v provozu budou muset zustat. A fakt staci, kdyz se navzajem s ridicema budou chovat ohleduplne, nic vic.



-> King: Takovejch situací je:



- Nedání přednosti v jízdě na všechny možné způsoby - jako protijedoucímu v křižovatce, když jedu po hlavní, když jedu po kruháči... tohle je fakt častý.

- Špatné parkování zasahující do cyklopruhů/cyklokoridorů.

- S tím souvisí "otevření dveří do ksichtu".

- Předjíždění s minimální rezervou i když je prostoru dostatek.

- Předjíždění v situaci, kdy naopak prostor není.

- Neztlumení dálkových světel - na to už naštěstí mám odpověď.

- Předjetí těsně před tím, než auto odbočuje doprava, takže musím brzdit abych do něj nevletěl.



To jen stručný výběr za poslední tři měsíce... určitě by se toho našlo víc.
16:23:58
02.01.2016
Sejki - zrušená registrace
-> dragon_cb_cz: ja driv jezdil na kole casto, jenze to nebyval takovej provoz. Dneska proste kola do provozu uz nepatri a je to sebevrazda i pro zakonoznalce...
15:58:07
02.01.2016
skodoukolemsveta.cz
-> King 02.01.16 10:54:58: Nechtěl jsem to psát doslova ale abstraktně...
12:38:52
02.01.2016
King
-> dragon_cb_cz: Dobra, tak zkus treba nastinit klasicky situace, kdy ti autari komplikujou zivot nebo o nej dokonce usilujou - treba to prispeje k lepsimu vzajemnymu pochopeni :-) Jinak mi prijde skoro prirozeny, ze jako ucastnik provozu, kterej taha pri kreši za nejkratsi konec provazu bych si mel davat jeste vetsiho bacha, coz ale ty kretenii treba z D29 videa vubec nereflektujou a pokud jedou v tlupe, tak se to jeste snad nasobi :-(

Nakonec nejproflaklejsi pamatnik neboheho cyklisty usmrceneho zlym motoristum v Praze je ten Bouchaluv, kdy dotycnej na kole nedal prednost prednost pri odbocovani protijedoucimu autu, ale poptavka po cyklo-mucednikovi byla tak velka, ze se jim, navzdory zaverum vysetrovani, stal.

...a co karbonak, uz je doma? :-)
upraveno 3x, naposled 02.01.2016 12:42:01
12:24:42
02.01.2016
Tomaso435
mě napadla taková kravina jak se furt propaguje helma a chrániče a reflexní věci.... mozek helmou nenahradíš :-D
12:18:54
02.01.2016
King
-> m8rinek: Jo, to bude ono - usetrils mi lamani si hlavy :-)
12:11:37
02.01.2016
m8rinek
-> David29: To vypadá jako Turnov... Slušná banda debilů...
12:05:37
02.01.2016
Michal N 283 - zrušená registrace
12:00:19
02.01.2016
Tomaso435
-> David29: 3 3 je na čase zakázat cyklo provoz na silnici.
11:54:27
02.01.2016
David29
Co na tohle říct? A všimněte si chování po klaksonu. Dál jedou středem, dál neukazují že budou odbočovat (hlavně ten frajer před druhým kruháčem)....



Cyklozmrdi v protisměru
11:03:50
02.01.2016
King
-> dragon_cb_cz: Myslim, ze David to dovysvetlil dostatecne jasne5

K tomu zaveru se nemuzu vyjadrit, protoze mi chybi zkusenost ze soucasnyho provozu. Z toho mala, co najedu na manzelcine mtb moc adrenalinovejch zazitku s ridicema nemam - doufam, ze kdyz netroubej, ze ani oni se mnou :-)
10:54:58
02.01.2016
King
-> skodoukolemsveta.cz: Jasne, ale slo mi spis o to, ze "mortalita" je umrtnost (ukazatel poctu umrti na pocet obyvatel / casovy obdobi) a "blizkost" toho parametru si nejak neumim predstavit. Mizna tak blizkost smrti ;-)
10:13:05
02.01.2016
skodoukolemsveta.cz
-> dragon_cb_cz 01.01.16 23:48:19: Jj, souhlas...:-)

-> King 01.01.16 19:02:36: Nechtěl jsem použít přímý výraz...ale tak jako, že když tady použiješ zebru jako chodec a nepřeběhneš co ti síly stačí a nebo jako cyklouš se hneš jen o kousek kam nemáš, je hned po tobě, doslova... V obcích se tu žádná rychlost nedodržuje a jediný zpomalení jsou velmi slušně udělané retardéry. Na chodcovi je, aby si spočítal, jestli "to dá nebo nedá", řidič prostě jede a jede... Za celý pobyt v Jižní Americe, jsem neviděl za těch několik měsíců jediný radar nebo někoho, kdo by měřil rychlost. Policajti jsou tu kvůli úplně něčemu jinýmu a na to nosej vesty pistole, občas helmy a tak...
00:40:44
02.01.2016
David29
-> dragon_cb_cz: Sám víš, že se silničním zákonem si rád vytřu dírku - ale jen do mezí, kdy neomezím/neohrozím 4

Bohužel, to co předvádí cyklisti (to jsou ti slušní - takže správně cyklozmrdi), omezuje imrvére.



Je mi putna, že cyklista neukáže na lesní cestě že odbočuje. Ale když čekám na kulatáku speciálně na něj až on projede, a bez zvednutí hnáty sjede...



Je mi putna že jezdí po přechodě - ale ne v moment, kdy jedu já a suveréně jede tak, abych musel na něj reagovat zpomalením, nebo dokonce ostrou brzdou



Je mi putna že jedou vedle sebe - ale ne když jedu já, a ztěžují mi předjetí
Extreme Tyres
    vyhledávání
pá 28. - ne 30.06. Pohofest | pá 09. - ne 11.08. 10. CS ŠKODA zraz | další akce...