Fa membrana karburator

prohledat
9 příspěvků (zobrazeno 1 až 9) od 28.07.2023 do 31.07.2023, založil/a andre
řadit dle data
22:09:51
31.07.2023
andre
-> Bukaj: Ano na tieto stranky som pozeral, aj rozne nemecke pre VW a Audi. Akurat som si nebol isty tou kvalitou. Nasiel som aj nemecke stranky kde to ponukali za 12eur, kde tie cinske na SK sa predavaju za 8, takze som mal tak trochu strach, ze je to len navysena cena toho isteho dielu. Ak by ale diel za 30eur vydrzal roky, tak by to bolo jasna volba.

Smolu na zlu varku som nemohol mat, ako pisem, kupujem priebezne poslednych 5-6 rokov a to som urcite kupoval aj v roznych obchodoch za ten cas.
08:38:24
31.07.2023
Bukaj
-> andre: S dostupností originálních dílů to je špatné, ale zatím nemám zprávy, že by ty druhovýrobní membrány na LEKRy byly až tak nekvalitní. Možná smůla na blbou várku (ono i výrobců též bylo vícero).

Možným řešením je shánět díly přímo na Pierburg 2e3 (2e2), jež byl předlohou pro licenční výrobu v Jikovu.

Pak má člověk mnohem víc možností výběru, jen cenově je to někde jinde, než koupit membránu za stovku, ale to už je na uvážení každého soudruha, jestli si raději koupí deset membrán a mění po roce nebo...

classiccarbs.co.uk/produc t/pierburg-2e2-2e3-carbure ttor-service-gasket-repair -kit

classiccarbs.co.uk/produc t/pierburg-2e-carburettor- pump-diaphragm-19mm

www.ebay.com/itm/33245491 7317
17:59:45
29.07.2023
andre
-> minno: podla mna jedine vyskusat...ale nie namocit do pohara s benzinom ale namontovat na auto ked ti odide tato cinska co mas teraz. Ja sledujem, ze problem je prave ten, ze ona sa rozsype tym pulzovanim, to pogumovanie povypadava len tam a na zvysnych miestach je neporusene...a maj potom po ruke rovno kupenu dalsiu, ak by to teda nahodou nedala
16:28:17
29.07.2023
minno
Ja som zistil, že mám doma ešte aj jednu asi fabrickú, vyzerá že neporušenú membránu akc. pumpičky. Vybratú z karburátora pred 10 rokmi pri repase. Ale je stvrdnutá, ako vždy membrána po vybratí z benzínovej karburátorovej lázne a ponechaní na vzduchu.



Myslíte, že sa jej nič nestane (nerozpadne sa), ak takú membránu znova použijem (po namočení do benzínu, aby zmäkla)?
15:36:26
29.07.2023
andre
-> StepaNoFUN: to vim, ze se to uz nedela ako original dil, ale doufal sem, ze je nejaka lehci finta jako tezce nahanat zbozi..ale ine asi neostava tedy

-> dragon_cb_cz: to musim hledat jinou cestu jako k temu prijit, ja tych aut mam vice a planuju je mat jeste dlouho, takze 1 kus neni zal bohu reseni

-> minno: Origo v dnesnej dobe mam obavu, ze je velky podvod predajcov, kupil som uz viacero dielov co bolo, ze CZ/DE/origo vyroba a niektore nasurovo prisli v krabicke vika, ine aspon bez krabicky, ale na original diel sa to teda vobec nepodobalo...a presne to vydrzalo ako cina...cize ja uz nikomu v tomto neverim a pokial nieco nie je zabalene v plastovom obale skoda, alebo vw krabicka alebo mne znami original vtedajsi vyrobca, tak radsej rovno objednavam CN diel za lacnejsie a viem co od toho cakat... naposledy takto brzdovy valec FRAGOKOV, fotka pekne krabica fragovkov, biely zinok, vsetko pasovalo...a dosiel nezabaleny valec so zltym zinkom, presne ako sa predavaju VIKA za tretinu, navyse mi poslali na pick up takze som ho ani pouzit nemohol...

benzinom to nie je...teda ciastocne je, tie biosracky su zle kazdy jeden, ale tankujem iba v rakusku, 98 oktan vyssie a davkujem VIFko dvojnasobnou odporucanou davkou. Tam kde som tak nerobil, odisli cerpadla. Na karbecoch zial ale ani to nepomaha. Karburatori mam vsetky povodne a menim na kazdom len membranu pumpicky a obohacovacu, cize pre mna je to jednoznacne katastrofalnou kvalitou dielov.
07:40:43
29.07.2023
minno
-> andre: Membránku akceleračnej pumpičky som dával teraz čínu, tak som zvedavý, ako dlho vydrží. Pretože ani "origo" mi naposledy dlho nevydržala. Riešil som to sem: skoda-virt.cz/cz/.../1786 56-sedr-vs-lekr-1



Zvyšné časti karburátora mám 10 rokov od repasu bez zásahu (origo diely).



Na aký benzín jazdíš? Nestojí ti auto cez zimu odstavené so sračkovým benzínom?
upraveno 1x, naposled 29.07.2023 07:43:04
07:35:59
29.07.2023
dragon_cb_cz
-> andre: Zkus poptat u místního člena Bukaj, jestli nemá něco navíc, ale obávám se, že asi drží zásoby jen pro vlastní potřebu (jeho zimní kratochvíle jsou repasy karburátorů).
22:55:44
28.07.2023
StepaNoFUN
-> andre: hledat... burzy, prekupnici, znami, stodolovy dily... uz leta se to nedela, prodejny to vyprodaly, nebo vyhazeli...Nevyplatilo se jim to drzet skladem.
22:48:30
28.07.2023
andre
Zdravim, posledne roky (bude to snad uz 5-6) riesim problem s kvalitou dielov - membrana akceleracnej pumpicky a obohacovacu. Neviem zohnat iny diel ako cinska vyroba, no tieto vydrzia cca. 18 mesiacov. Teraz som sa dostal ale uplne do zufalstva, ked membrana pumpicky vydrzala len 4 mesiace...



Na internete neviem najst ziadne forum, kde by sa tento problem preberal. Je snad mozne kupit niekde kvalitny diel, ktory vydrzi roky alebo to naozaj vsetci menia po par mesiacoch a nezatazuju sa tym?!



Dakujem
Extreme Tyres