Hádky, rejpání a pod.

prohledat
1331 příspěvků (zobrazeno 351 až 400) od 20.07.2011 do 17.12.2015, založil/a Nwkt
řadit dle data
22:56:16
08.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> venni: No o zajetí lepšího času jsem neřekl ani slovo a nevím,co zase je....všichni jsi přečtěte co jsem psal,pak asi přesednout,protože si sedíte na vedení a přečíst znova.



A proč uraženej?Já se tu nesmírně bavím u toho 3 V neposlední řadě je divný,jak tu každý má 120-130koní a když to vidí člověk jet,tak to je spíš k pláči ty motory.Ty koně se asi pomalu mění v poníky 5 Dneska v depu na Podbrdský bylo koní víc,jak na Velký Pardubický....škoda,že mám zítra vlastní akci,jinak bych opravdu rád viděl pár jedinců v akci na nějakým stoupání,odjezdu z retardéru atd. 5 Určitě by to bylo úsměvný...



To,že to máš prodaný,to je tvoje věc a já nebudu zjišťovat,jak to je a neni 8



PS: pokud budu chtít na stavbě motoru zbohatnout,tak ano budu počítat i ty gumy,který ojedu do mototechny pro ND,to máš pravdu.Pak se dostaneš na ty částky,jaký tu padají + tak 500kč na hodinu práce.
upraveno 1x, naposled 08.05.2015 22:59:46
16:19:34
08.05.2015
venni
-> Vena136: hele od začátku tady působíš dojmem uraženýho "pana motoráře" co si k němu nikdo nedá udělat motor :) působí to docela komicky.Oháníš se tady blábolama že postavíš lepší motory,že zajedeš lepší časy na RZetě a proč k sakru nikdo nedá udělat motor k Tobě ,když jsou všichni tak o 100% dražší než Ty.Taky tady nebudu psát Honzovo cenu za motor,ale když je člověk drobet realista,napočítá k ceně nějaký ten vývoj,čas,ježdění a pak z toho je částka jaká je.Kdyby jsi Honzu znal,víš že on má všechno dobře spočítané a promyšlené ;) a to co kvuli závodům dělá a objetuje,to by málo kdo zvládnul.

Myslím že když budeš dnes nebo zítra na Podbrdský,určitě tam někoho seženeš a budeš moct stavět motory o 106 :)

Jo a k reakci na moje DCOE,tak to už je dávno pasé.Erko je skoro dva roky prodaný a se škodovkama jsem v kontaku akorád přes dobrý kamarády a to mě zatim stačí :) možná někdy časem začnem stavět zase něco pro ženu,ale teď je mi líto peněz.
23:42:46
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> Honza5: teď už zase nevím,o čem mluvís,...jdu spát 8 No,ale mě ses nezeptal,kolik by to stálo 4 Za projetý benzín/naftu jsi mohl mít třeba dalšího koně ve stáji 3



-> Toušík: jo si to tam málem převrátil,...a víš dobře,že to řešit chci...zbytek je na tobě 4
upraveno 1x, naposled 07.05.2015 23:48:27
23:27:00
07.05.2015
Honza5
-> Vena136: Nesralo já sem klidný člověk kdo mě zná ví, beru tě za slovo že bys to zajel lépe uvidíme příští rok jak si povedeš!
23:19:27
07.05.2015
Toušík
-> Honza5: Mě neřešte to už je vyřešený ještě by ste se do mě pustili a to bych neunesl.. Jinak slalom není špatnej.. vyrazil jsem byl jsem druhej odjel jsem :D Auto z likvidace (Fiat UNO :)tak nevím proč by jsi se tam měl ztratit :)
23:18:52
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> Honza5: já vim,on to ale řešit nechce....a příčiny toho co to dělalo nemusí být odlívání,....já jsem na něj tak trochu nasranej,že mě neřekl,když to byl zkoušet před Vltavou,...X-krát jsem mu psal a i jsme si volali,...až to bude jezdit,tak mě řekni,já se na to přijedu podívat,kdyby něco.I když to pro mě znamená 100km,prachy a čas.Neřekl,tak já za to nemůžu,...může to dělat mojí vinou,ale taky nemusí.Hladinu dělám palivoznakem,ještě je o něco víc než je předepsaná,stejně jsem dělal i jiný karbeci a nedělá to nic,tak nevím,proč zrovna u něj jo a to má ještě nový jehlák (stalo se mě,že byl vadný),ale tohle byla ještě zásoba komunistická.Ale já nebudu nikoho do ničeho nutit,...on to řešit nechce,tak co.Osobně mě to celkem štve,ale tak jeho věc,až ho někde odchytnu,tak ho k tomu donutím 5



A auta a ženský se nepůjčujou,...bych ti to rozbil a ty by si neměl s čím jezdit a když bych to zajel líp,myslím,že by tě to celkem sralo.Oboje možnosti nejsou pro tebe dobrý,tak proč to vůbec nadhazuješ?...a neřeknu jo,zajedu to líp...jestli čekáš tohle.



No půjdu spát,zítra bude dlouhej den 5 Když přežiju sobotu,bude to super :-) Pak tu bude klidně moci dál probíhat výměna názorů.
23:01:52
07.05.2015
Honza5
-> Vena136: O celkové umístění :-D tak o co jiného jde než zajed daný úsek co nejrychleji? Zvádl bys to lépe na mém místě a smím autem?

Já auto nikdy nedělal proto aby byl spokojen někdo jiný než já, a pokud sem chtěl něčeho dosáhnout tak zatím jdu, ať to stojí co to stojí.

Kdybych škodovku na rally dělat nechtěl tak ji prostě nestavím 3 roky jako blázen.

Já nejsem na větvi z toho že tam mám o 30-40 koní víc, sem za ně rád :-D

200000 za pořádný motor dnes není problém pokud teda se držíš vše čeho musíš na historiky držet a dělá to nějaký pan motorář.

Kolik to stálo tu uvádět nebudu, zase by byli jen dohady :-) ale takové koně za takové peníze jsou nejlevnější v republice. Důvod proč se stavěl nový motor byl jen ten že se starým nebylo co vymýšlet a měl své odjeté.

Proč Urbi, protože za daných okolností nabídl nejlepší cenu a výsledky.



Jo a abych nezapoměl, Toušovi se ten karburátor odlívá takže by to chtělo ještě vyřešit.
22:09:57
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> MVM: pořád jsi to nepochopil 8 To je fuk,tak mnoho zdarů 5 A zase mě urážíš,...no co se dá dělat,...mě asi taky nasere jenom inteligent 3



-> Urbi: Ano pane 5 Už budu raději mlčet a šoupat nohama....spokojený?



-> Honza5: nejde o stopky,ale o celkový umístění....ty jsi v celku úspěchy měl,tak nevím.Zase to tak nesleduju,ani nemám důvod,ale tak pokud jseš spokojenej,tak to je to hlavní.Ale to neni důvod,abych byl spokojenej i já 2 200 000kč za motor?Tam bude veškerý kov nahrazen titanem ne?Jako zase nemusí lidi co to dělají žrát kobylí vejce a ano,zajímá mě,proč zrovna on?Vím,že toho hodně nakecá a huba dneska docela prodává....a tak alespoňto přiznáš,že ten předchozí motor byla sračka,ale tak vzpomeň si,kolik si tvrdil,že to má koní a teď máš o "pár" víc a jseš z toho na větvi 5 A já to mám brát objektivně....ale tak ty jseš alespoň jeden z "normálních" lidí,tady nemůže být nikdo normální včetně mě,jinak by tu nebyl 3 A docela by mě zajímalo,kolik jsi za to vykrvácel,....brzda byla alespoň zdarma ne? 5 Jak řikám,když to někdo platí,tak se dělá trochu jinak....a začínat s tím,polož sem 50 000kč a pak se s tebou budu bavit umí každý vocas,v lepším případě jsou v tom motoru i nový pístní kroužky potom.Stejně nechápu,co tam může být tak drahý,když tak nějak vím,co kolik stojí a nejsou to desetitisícový částky zrovna.Jestli je pak jenom práce třeba za 30-40 000kč a když se ten motor dá udělat za měsíc,....tohle nějak nikdy moc nepochopím ty sumy a adekvátní věc za to nedostaneš nikdy,...to si kup radši cihlu zlata a ta tě bude jenom vydělávat každý den 5
upraveno 1x, naposled 07.05.2015 22:11:18
21:40:26
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> vhml: do teď jsem testoval závoďák a mám toho už dost,jdu se umejt,smrdim všema pohonejma hmotama 3,zítra mám práci a pak se jedu uklidnit do depa na Podbrdskou....a v neděli opět práce.Takže nevím kdy a jinak až mezi ty kužely natáhneš alespoň mlíko,tak proč ne.Já se v tom nevyznám a mám rád určenou a ohraničenou trasu a nebo by si mě musel ukázat,jak se to jede z místa spolujezdce,...opravdu bych se v tom ztratil a akorát to tam zdržoval.Uvědom si,že jsem to nikdy nejel a tak nevím,jak se to jezdí a nevím,jak moc to tam vysvětluješ.A zase nerad bych tam nechal gumy,...musel bych dát na zadek nějaký sračky,slicků je mě líto a sériovky jsou defakto nový a až ztvrdnou,půjdou na spotřebák 3 Ale největší problém je čas a při nejhorším bych tam pálil gumy mezi guželama chvilku a pak jel do prdele 2
20:40:19
07.05.2015
Petrson
-> kimbo: Vypadlo ti "Za čtvrtý" v tvém výčtu4
18:34:15
07.05.2015
Honza5
-> kimbo: Já jel taky na druhý konec republiky pro motor a co jako?
18:24:43
07.05.2015
havlik
-> kimbo: no a?
18:13:01
07.05.2015
kimbo
Zdarec

Je to asi můj první příspěvek co sem dávám,ale cítím tu potřebu, tak ze svého drahocenného času něco ukrojím.

Za prvé už sem asi věkově nepatřím.

Za druhé v ID kartě nemám nic nahráno, ale škodovky mám čtyři.

Za třetí nejsem žádný mechanik ,ale dost věcí si umím udělat sám.

Za páté a to je to hlavní ,znám Vénu 136 nějaký pátek, klidně bych mohl být jeho táta,dělal pro mně už hodně věcí a musím říct, že vše bylo odvedeno 100%. Měl jsem tu čest ject i v jeho autě. Byl jsem z toho nadšen a to mi říkal ,tak jak to tu píše ,že to nejede. Učím se od něj ,jezdím k němu a musím říct ,že jsem se ještě s takovým člověkem nesetkal. Klidně si tady pište co chcete, ale když mi někdo bude dělat motor tak je to on a to pojedu na druhý konec republiky a strašně rád
17:11:22
07.05.2015
MVM
-> Vena136 - zrušená registrace 07.05.15 07:51:37: Se prosimtě prober a nepiš že patřím mezi lidi co nechápou. Já jsem zákazník a Urbi pro mně dělá práci.Nic víc nic míň. S kvalitou jsem spokojenej a nevadí mi to tady napsat. Ani nemám zapotřebí mu dělat reklamu.

Nemá to tady cenu vůbec nic psát .. protože se vždy najde někdo kdo bude tvrdit opak. Máš pravdu,ano jsem dobrý mechanik ale nechlubím se tím, ačkoliv moje profese vyžaduje nadprůměrný technický znalosti z motorspotu. Proto se už odmítám v tomhle duchu bavit,protože nasrat mě může zdaleka jen inteligent.. 3
16:54:36
07.05.2015
Honza5
-> Vena136: Ano, výsledky jsou diametrálně jiné než se starým motorem stačí si vzít stopky.

Jinak ano :-D peníze vložené do předchozího motoru byly skoro vyhozené, ale na druhou stranu motor jsem si dělal skoro celý sám a byl sem spokojen jak to jelo, když si vezmu co sem o tom věděl před 4-5 lety co se dával dohromady. A taky byly jiné priority než vzít 200000 a nechat si udělat super kdekoliv už tenkrát.

Jo a taky nerozumím otázce co mě vedlo ke stavbě nového motoru nebo jenom k tomu proč ho zrovna stavěl Urbi?
15:57:43
07.05.2015
Petr Urban
-> Vena136: Tvůj rozdělovač co jsi poslal měl přesně 11st. když jsi jej jakože reklamoval ! Za konstrukční chyby které se projevily já nemohu a opravil jsem ti jej a zavařil rozsah a vybrousil, aby ses necítil méněcenně... kdyby jsi viděl jak rozsah regulace upravuje Muck, Mrázek co tady dělá rozdělovae x-let a dalších x-lidí, možná bys to viděl jinak, moje řešení je ještě přijatelné a funkční, ten rozsah byl přesně 11st. a dotýkal se na obou stranách stejně a dotýkal se nejen tečně na tvém poslaném rozdělovači, některé rozdělovače už mi přišli po 40 000 km a jsou na rozsahu stále stejné ! I tak od určité doby 100% všech rozdělovačů vařím a dobrušuji na rozsahu a je to hodně pracné. Kondík jsi měl nový a tuším že ne tesla, ale kvalitní výroba, já si jen zprvu ověřoval jejich parametry a ty jsem možná blbě zapsal na kondík já, pokud na něm něco bylo lihovkou, o nějakém úplně jiném super kondíku nebyla řeč, výmysli... dostal si funkční a kvalitní věc, kterou jezdíš do teď... tak ho vyhoď a udělej si svůj 3

Už mi volalo více lidí co mají těžké problémy s tvými karb. a píšu to někde ? Ono jen na vzhled to nejede... a já beru v potaz to, že chyba se může stát každému a sposta si jich zaviní až majitelé v voze, ale rozmazávat s přesnými popisy věcí co jsi dělal, to já nebudu, jen si to dělej po svém...

Kde a kdy jsem se ptal na měnění rozvodů? Já se nikde neprezentuji ... tvé a Tunerovo oblíbené slovo jako super "motorář" ,ale něco už vím, aby to trochu jelo a ty informace co a jak jsem vstřebával celkem velmi intenzivně poslední cca dva-tři roky.

Ty jsi se chytrý už narodil....já vím, ale kde kdo jezdí tvůj pořádný motor nebo kdo ti takovou věc někdy někdo svěří ... ?



S Vencou těžce ztrácím čas a nebudu. Kdo mě zná a ví, tak ví jak se chovám, co dělám a zda to funguje či ne. Ti co mě neznají, ať si věří čemu chtějí. Od Venci jdou jen urážlivě věci s snahou co nejvíce zešměnit, pošpinit, vymyslet si cokoli na dokazování si svého ega - arogance, povýšenosti, závistivosti a pak píše ve stylu - podle sebe, soudím tebe.

Venca ja zamilovaný sám do sebe a jedná jako idiotský nabubřelý puberťák co sežral moudrost světa. To je ale svět, který ale virtu nepřináší žádné užitné hodnoty, pouze zbytečné kolizní situace a ztrácení času, který já teda ztrácet s ním už nebudu.



Venco prosimtě (ano teď si všimni já tebe pána boha o něco prosím) nech si úplně zbytečně řeči k mé práci pro sebe a řeš to s tvými přáteli jinde.
15:23:01
07.05.2015
StepaNoFUN
-> Vena136 - zrušená registrace 07.05.15 12:47:57: Původní motor byl po smrti, či velmi těsně před ní a proto si Bery nechal postavit jinej. A ne proto, že by to "nejelo", nebo proto, že by nevěděl co s penězma. Co vím, tak původně byla v plánu jenom kontrola a případná výměna drobnejch komponentů jako rozvody, šály atd.
12:57:39
07.05.2015
vhml
-> Vena136 - zrušená registrace 07.05.15 12:56:13: kdybys radši zejtra vzal auto na slalom a pochlubil se jak to jede tobě 3
12:56:13
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> rOMAN: hele nepruď 3 Já tu sedím buď přes oběd a nebo večer,...dneska ráno to je snad poprvně v životě a asi i naposledy 3 A stavět motor neni tak jednoduchý,když tam musíš zrepasovat i všechny nesmysli okolo...nová Vika vodní pumpa by mě ušetřila třeba 2-3hod práce s repasí starý.A radši se připravuj na závody,zítra tě to tam zdrbu,jak to nejede,když to stojí na místě 3
12:47:57
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> Bery: Já tě mám rád 3 Ne to zní trochu blbě 3 Osobně proti tobě nic nemám,jenom jsem zvědavý,jak velký skok ti ten motor udělá v umístění a jako jsem psal u Honzy....jde jenom o to,jestli to má za ty prachy cenu,nic víc.Hlavně mě to překvapuje u lidí,co už mají motor s DCOE a T-pístama a všema možnýma sračkama....neřikám,kdyby si jezdil nějakýho kopřiváka a to samý Honza....blbě řečeno to znamená,že ty předchozí investice do motorů byly vyhozený peníze a měli jste rovnou říct,že to neumíte a dát to někomu udělat....bylo by třeba na startovný na pár závodů.Nevím,kolik si nasypal do toho předchozího motoru....tak to prostě je,....když už se člověk nějak prezentuje,tak už pak okolí myslí,že to taky umí a ne,že to prostě zkusím.Nedejbůh se pak prezentuje cíleně,že tomu rozumí a pak si to dá raději udělat,....to už je hodně ujetý se mě zdá.Takže asi takle,...přeji mnoho zdarů,kdyby tě motor náhodou vypek,tak víš,kde mě hledat 2 Polední přestávka zkončila 8



-> vhml: aspoň máš v práci na co koukat 2
11:13:24
07.05.2015
King
Jenom na odlehceni: 2 osoba j.č., zpusob podminovaci, casu pritomneho, od slovesa "být" je v cestine "(ty) bys" (a ac to tak nevypada, je to spisovne)4
10:04:22
07.05.2015
kury
Tady už se v tom ztratilo víc lidí116 Na virtu by snad neobstál ani Krejčův motor od Fidlera3
08:59:59
07.05.2015
rOMAN
To by se udelalo motoru kdyby se ten cas vyuzil trochu jinak nez tady psat slohy :)
08:57:44
07.05.2015
Bery
Koukni veno treba na RZ 7 u Honzy a pak se vyjadri.Nechat si dat nalozit od Krajci na 25 km v radech vteřin neni vubec ostuda.

Ze se nemate radi,na tom nic nezmenime,ale chce to byt trochu objektivni.
08:18:15
07.05.2015
vhml
-> Vena136 - zrušená registrace 07.05.15 07:52:15: jsem se v těch myšlenkovejch průjmech ( obou/všech stran ) asi ztratil 3 3
07:52:15
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> vhml: ale tohle jsem psal hned z uplnýho začátku,takže kdyby jsi to četl,nemusel by jsi nic dodávat 4
07:51:37
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> MVM: jo vůbec to nebylo myšleno ironicky....pokud to bylo myšleno upřímně,tak nemyslím,že jsem borec a nikdy jsem to o sobě netvrdil a ani jsi to nemyslím.



A "všechno jsem viděl,všude byl" bylo myšleno trochu jinak....hele já bych to viděl tak dost podobně u mě jako u tebe.S tim rozdílem,že ano,nebojím se napsat co si myslím veřejně o jakymkoliv člověku,....ale pořád tu je dost lidí,co moc nechápou a ty jsi někdy mezi nima mě to připadá.



Já se odvolávám na svůj motor?Pořád tu všude řikám,že to nejede a to myslím vážně a ne ironicky....faktem je,že to jelo o dost líp než Honzovo předchozí motor s odhadem bůhví kolik koní.A pořád to nejede špatně v pohledu konkurence aut tady,....viz třeba Most.S danou technikou ten motor jede dost,....pro mě to nejede a slabý to bude vždycky.



Když nemyslíš,že seš lepší,tak proč tady vytahuješ co všechno si objel?To je jako já tu teď řikám,že to jede líp jak někomu druhýmu,...ale to dělám pouze jako příklad.



Hele vůbec mě neznáš a chceš mě soudit,....vem si stopky,....ne asi to nevím.Hodilo by se napsat,že jsi byl asi dost "dětinský",když sis myslel,že auto co víc řadí,tak jede rychleji.Proč nejet třeba s variátorem,byla by nulová ztráta při přeřezení celý kolo....Já takový subjektivní názory nemám a odhad mám opravdu dobrý na hodně věcí a to neni samochvála.



A je hezký,že s Urbim jste nevim jak dlouho kamarádi,ale tak je docela zvláštní,že se tady před pár lety ptal,jak měnit rozvody a teď je z něj motorář co zná všechny fyzikální zákony v motoru.A co mě sere,že se pořád ohání "postav tohle,postav támhleto",....ze svých peněz jsem postavil o dost lepší motor,než on a když to někdo zaplatí,tak ono se to dělá.Ze svýho si defakto nechal postavit nějakou sračku co ani nejela a neujela ani 1km.Takže dej mě 50-60 000kč a ono ten 130-koňový motor ti udělám "možná" taky....a nekradu,abych si jen tak postavil nový motor s tim,abych mu dokázal,že to taky umim.Pak si ho budu moct strčit tak někam a schnije někde pod ponkem.To se mě zdá tak trochu debilní a ukazuje to akorát jak moc je arogantní a čím asi přemýšlí,ale hlava to nebude,jinak by tohle nikdy nevypustil z huby....8



Mě to tady už leze krkem a proč si neřešit osobní názory veřejně,když to nejde vyřešit "mezi 4-očima" a dělal jsem to celou dobu.Ale ne,pořád mě s něčim radil,i motor mě defakto udělal on a když jsem mu řekl,že je asi něco špatně,tak jsem byl nazván "neumětelem" a že od něj to je uplně 100% na motor,který ani neviděl....s rozdělovačem jsem měl jenom pořád trápení a teď tam z něj už moc nezbylo a konečně to funguje....arogantní sračky nepotřebuju poslouchat a nejsem na ně zvědavej a to se na mě nezlob 10 Možná si spolu rozumíte,možná se chová jinak,ale nejsem první ani poslední,komu jeho chování vadí....já když dělám karbec na upravený motor,tak řeknu rovnou,neni to 100%,pokud je zájem,odladí se to na nějaký dosažitelný strop.Ale já to ladím třeba celou dobu co auto mám a ještě jsem nepřišel na 100% konfiguraci,..apropo za deště by to chtělo jiný trysky než za mokra atd.A ono je pak každý spokojený s tím,co má a uzná,že bez brzdy nemá cenu hledat 100% výkonu a hlavně ne vždycky to má cenu,....u mě taky ne,ale prostě mě to baví.



Na druhou stranu někdo dělá 100%,....osobně jsem viděl i Urbiho karbec a za takovou prasečinu bych si usek ruce,...ale věc názoru,jak má vypadat 100% odvedená práce.



Jdu zase něco zkurvit,když tu nic neumím podle názoru hodně lidí 2 Většinou to jsou ti,co umí jenom kecat,ale tak co 5
07:14:41
07.05.2015
vhml
To je zas parádní diskuze 3



Dodal bych k tomu snad jen to, že dobrej motor je k hovnu pokud k němu nejsou ruce. Kromě teda asi závodů rovinkářů.
07:02:20
07.05.2015
MVM
-> Vena136: Tak pokud Ti přijde urážlivá věta :Jsi borec .. No tak teda sorry.. To už je potom na i mě moc silný kafe. Nikde jsem nepsal že jsem viděl vše na světě - tím pádem všichni co neměli možno nebo viděli méně díky možnostem - jsou teda podle Tvýho mínění podle mě horšíí?? Tak to se sakra mýlíš! Nikdy jsem nezpochybňoval že máš třeba dobrý motor! Ale vždy mě udivuje,že se bráníš porovnání jeho parametrů pomocí měření. Vždy se odvoláváš na subjektivní pocity. To jediné co k tomu všemu mám. Jestli pro zábavu děláš škodovky, nebo jiný motory, je mi v podstatě jedno- taky to mám podobně a baví mě to. Hádky a pod nejsou mým záměrem tady na virtu,na to rovnou zapomeň. A TO že se někdy při čtení dost naseru je proto,že už (teď míněno obecně) některý doměnky a názory prostě nezkousnu.

A ještě jsem si vzpoměl:_ Nemám problém se tu veřejně zastat práce Petra Urbana - protože např.pro mě ji odvedl vždy tak jak jsme se domluvili - narozdíl od jiných "motorářů"
upraveno 1x, naposled 07.05.2015 07:20:48
01:07:24
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> MVM: nikoho se nezastáváš,ty nic,ty muzikant....ale urážet mě hned první větou umíš dobře....promiň,ale asi vrána k vráně sedá 8 Nebo ses jenom nečekaně upsal?Možná si toho viděl hodně,já hovno,....ale to z tebe automaticky nedělá lepšího člověka,já holt nemám také možnosti....možná bych toho viděl i víc třeba 4 Takže zatím se musím spokojit s těma OHV stoletýma a jeho podobné,ale pro mojí zábavu mě to stačí a to je pro mě důležitý a jako mě stačí se tady na chvilku odreagovat,...ale servítky si na nikoho brát nemusim 5 Hodnotím práci,co jsem viděl a když stála za hovno,tak mám předstírat spokojenost 8
00:41:09
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> Nwkt: loni nevím,jestli jsem byl,ale tak upadá to.Já se teda utrhnu na Čínov,protože tam trefím a to je většinou všechno.A teď se mě líbil Buzerák(bylo to blízko).A jako Šumava budiž,tam víš co čekat a Landa mě třeba naprosto odrovnal 3 No,ale tak Vltava jako Porsche co tam bylo,to já můžu + nějaký ty veterání navíc.Ale jinak celkem slabota,...alfičky byl masakr,pak ten "angličák",ale v ČR nějak ubejvá škodovek,jakož to nejdostupnějšího závodního náčiní a pro diváky nuda.Každý jede na "vítězství" a tak prostě z "pomalý" čistý jízdy nic nemáš.Trabant mě taky dost mrzel,maximálka sotva jak na vytočenou 2-ku,jasný veterán a docela kousek,ale tak alespoň trošku mu dát 5
00:18:58
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> venni: jsem si tě všiml při pročítání...nene,já je nijak neupravuju,teda pokud nepočítáš trysky jako úpravu....vrtání dif. atd. dělá tady mistr Urbi,má to i v nabídce.Já se tomuto straním jako "čert kříže".Každopádně funkční karburace to je a bohužel to je jenom rukama,....na sérii nepotřebuješ jiný karbec a ani na slušný motor a to ti potvrdí dost lidí.Každopádně na ty tvoje DCOE se ti klidně podívám,máš to ke mě kousek a možná tě pak přejdou ty blbý řeči 4 Případně se stav na Běšinách na "kus řeči" ;-)
00:00:13
07.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
-> Urbi: lituju toho 2 Vám stačí opravdu málo,....zajímavý,že se prezentuješ,jako bys brzdu vlastnil a najednou to je v Brně....no nic.Konečně jsem se taky podíval do hádek 3



No a každý máme asi jiný názor na 100% odvedenou práci....ty děláš na 100% a precizně,....když sem viděl tvojí práci,tak bych to zrovna netvrdil.



A jinak nevím,kdo je mimo mísu,ale ty řikáš něco o videu,ale já jsem Honzu viděl na živo....každopádně opravdu zajímavý parametry,...že bych sem zkopíroval tvoje rejpání k mýmu motoru,když jsem měl usmolených 138Nm a ty po roce děláš skoro 150Nm z 1300ccm jak na běžícím pásu.A pokud si nejsi schopnej zajistit kvalitní výrobu věcí,tak to nedělej,máte tam asi samý blbce a nebo si to nejdřív zajisti a pak něco pouštěj do světa....v neposlední řadě z toho nebudeš tak stresovanej 3



Tak jsi vzpomínám,....náhodou ten "závodní" kondík co si mě dal na rozdělovač,z kterýho se po změření vyklubala série a měřil ho zrovna někdo z VŠ elektrotechnický co neuměl ani předpony SI a kolik "nul" vlastně vyjadřují,...to byla taky 100% odvedená práce viď.Já jenom nerad platim za něco,co vlastně nedostanu....



Jdu si to přečíst před spaním,abych věděl,kolik lidí zase raději tady píše a ztrácí drahocenný čas svýho života,než aby dělali něco pořádnýho 5



PS: ano tahal jsem rozumi a uplně si mě zachránil a nic jsem tě neporadil,...rozdělovač jsem rozebral ne moc dobře funkční a bylo mě jedno z jakýho důvodu to je,ale uviděl zaklepnutou regulaci kladivem a to mě stačilo.Jsi to zaklepnul uplně přesně na 11°,to je úžasný na první pokus bez dopilování,...svářečka je asi moc velký luxus!!



Ten,kdo to tady nechápe seš ale ty a jsem rád,že už víš všechno potřebný a nebudeš mě s ničím do smrti otravovat a ani nikoho jinýho.



-> Tuner#2: tak tobě to třeba s počtem úprav/neúprav jede dost,výkon vs. výdrž si nemůžeš víc přát si myslím 4 A mě je jedno,jestli to je pionýr a nebo F1,beru to s danou technikou a nehodnotim,že 4-litr jede líp jak škodovka.Stejně to může být i naopak....



-> Honza5: a to je jako chyba?Pokud je motor na 50 000km stavěnej,tak proč ne,já pochybuju,že vydrží 2-sezony,tim pádem bych neřešil kolik má najeto,protože....nemá cenu dál rozmazávat.Za chvilku by se to ke mě dostalo oklikou zase,jak se to má dělat 3 Každopádně nechápu tvoje rozhodnutí a zajímá mě,jestli budeš mít výrazně lepší výsledky,než se "svým" motorem 5
upraveno 8x, naposled 07.05.2015 01:08:52
20:58:54
06.05.2015
Honza5
-> Nwkt: Tak to teda nevím komu si to psal3
20:14:46
06.05.2015
Nwkt
-> Honza5: Tak komu jsem to psal? 3 3 3 vím že to bylo někomu z virtu
20:13:28
06.05.2015
Honza5
-> Nwkt: Já sem si loni na šumavě neskočil? Že o tom nevím.
zvětšit Hádky, rejpání a pod. - obrázek od Honza5 vložen 06.05.2015 20:13:28
20:04:58
06.05.2015
Šediváček
Tak když už jsem se tu objevil v komentu, tak jsem si řek ze jsem taky napíšu. Dohadování už je tu dost ale stejně si myslim že mi to jede nejlíp ta moje serie 1 kdo mě a mí auto zná tak vý jak mi to jede 4
18:52:29
06.05.2015
MVM
-> Vena136: Musím uznat že jsi fakt borec. Na brzdu VUT Brno přijet nechceš - ale výkon poznáš "od oka" Takže takhle : Podle oka v motorsportu poznáš leda h*** Posledních dvanáct let jsem strávil denně na různých okruzích. Už podle zvuku a to jak tam padají kvalty jsem si kdysi říkal jak to musí jet. Až pak mi dal šéf do ruky stopky a řek ať se na dojmy vykašlu. Od tý doby vidím věci "trochu z jiné stránky" A když ke všemu přidám kupříkladu to,že dobrý motor stačí v Brně na okruhu se třema kvaltama a dá na prdel těm co jezdí o kvalt víc...co dodat.

Tohle nepíšu že bych měl něco proti Tobe - spíš se jen divím ..

Vzhledem k tomu že jsem navšívill u mnoha motorářů v Německu (Spiess,Porsche,Gemballa, ABT,Mercedes HWA) a v Belgii (Renault Boremann tunnig) ... myslím že jsem viděl celkem dost - takže nemám za potřebí dělat na virtu chytrýho se stoletým OHVčkem ... Tí m se jen bavím

A podotýkám že se Urbiho nezastávám .. to až se to zase nebude někomu hodit do polívky ..
16:00:03
06.05.2015
Petr Urban
-> Vena136: Měřený s pumpu, altíkem na zkalibrované brzdě na vysoké škole, na které se dělají jo jiný motory a vývoje, měřeno v normě DIN ! takže zase něco soudíš a zase si úplně mimo mísu...3 nikdo ti nikam nepsal nic na hovno, to sis ty takto zabral, ale ventily mohou vypadat i lépe a jinak, ty se vším brutálně machruješ "vývoj nezastavíš" apod., nad tebe není atd. a při sebemenším rýpnutí takto startuješ pak ve všech tématech, prostě nad tebe není a začal sis takto ty...svými super chytrými připomínkami přes šedíváčka ... jak strašně povýšenecky to zní, tobě ani nedochází... ani když už ti to řekne velmi nestraný a nikdy nehádavý MVM ... "Tak proč jsem nebrali motory do NF od tebe" ...tobě to nedochází a jedeš si svou ve stylu "ví bůh, vím já a vy všichni víte a umíte hovno"



A mezi námi já jsem se ti naradil přes staré emaily až až a ty jsi tahal o nejen o zapalování informací a rozebíráš hned rozdělovač aby ses podíval jak by sis to dělal nejlíp sám a nakonec bylo že by sis to udělal líp ... tak dělej :D

Ty jsi mi na oplátku neřekl triviální věci, ale já si vše našel, v klidečku. Mě zajímalo čím ty karby drhnout, ale já je černý jako ty mít nechci a přišel jsem si už na jiný věci... To samé s ventily, stačí pohledat, mám krásné a kvalitní na všechny možné rozměry, takže díky za tvé adekvátní připomínky, ale já se k informacím vždy dostanu, takže na tobě mi to fakt nevisí :D tvé připomínky jsou fakt hodně užitečné a zrovna od tebe hodně na místě, opravdu kdekoli :D

Piš až postavíš cokoli lepšího a bude to podloženo opravdovými parametry a né co si myslíš ze "zkresleného" videa spousty věcmi... ani nevíš jak ten motor jede či nejede, já za zbytek auta nemohu jak je udělán, motor je ok. Udělal si lepší ? Uděláš někdy... ? Až ano, nebudeš muset k ostatním jen závistivě tlachat 3
upraveno 2x, naposled 06.05.2015 16:07:43
11:49:50
06.05.2015
Nwkt
-> Vena136: Hele Šumava byla na prd už loni, proto jsem letos ani nejel. Honzovi jsem loni taky psal, proč si aspoň neskočil a přejel to krokem ... takže pro diváka stejná nuda pořád ... 8
10:45:37
06.05.2015
Klubko_
Přesunuto z tématu Bery/Rapid...

-> Vena136 - zrušená registrace 06.05.15 10:33:09: "posuzuju pouze ze strany nespokojeného diváka" tyvole, tak to je teda relevantní údaj jak noha. To je k smíchu.
10:33:09
06.05.2015
Vena136 - zrušená registrace
Přesunuto z tématu Bery/Rapid...

-> Urbi: hele nemám čas to číst a ne na brzdu nepojedu,nevim,proč bych to měl dělat....nevěřím ti,že by to měřilo adekvátně a když předložím protokol z jiný,uslyším,jak "ty" máš tu jedinou na světě co měří na 100%....mě to nebaví.Já to posuzuju pouze ze strany nespokojeného diváka,...ještě,že pořadatelům došly lístky,jinak Šumava letos nic moc krom R5-ky vs. Mini a šílenců na malých předokolkách....



A "pane" motoráři,...až po mě zase něco budete vyzvídat,tak prosím mě už neotravujte....že já nahodim fotku ventilů,ty napíšeš že jsou na kokot a v zápětí mám e-mail,abych ti řekl katalogový číslo aby sis to nemusel hledat sám....rozebereš si karec a on přestane jet a nevím s čím ještě si mě otravoval,ale tak stejně to už neni pravda....s timhle už jdi někam....dál nehodlám to tady Berymu zasírat.



Je mě jedno,kdo co kde naměřil,zajímá mě jak to auto pohledově jede a když dáš 130Hp motor na převodovku se zadřenýma ložiskama,tak ti ty koně jsou platný.Čistý výkon motoru je k ničemu a ani jsi neřekl,jestli to měříš s pumpou a altíkem nabuzenym a nebo jenom kliku a to máš taky slušný nárůsty výkonu.Jenom tady hážeš číslama,ale proměnných je v tomhle hodně.Ale kdybych přijel,tak mě tam dáš ještě větrák ze stovky,že to tak děláš taky 3



"brou noc" 2
00:17:58
06.05.2015
Petr Urban
Přesunuto z tématu Bery/Rapid...

-> MVM: Četl jsem od někoho že byl na válcích a naměřili hodně velké ztráty, po jiném čase kdy se udělal repas převodovky s olejen 75w-90, repas klouby a nová ložiska byly tráty o hodně procent jinde...pneu stále ty samé, tak nevím co mělo ty zásadní vlivy na snížení ztrát. Vyřešíme osobně 4
23:46:46
05.05.2015
venni
Přesunuto z tématu Bery/Rapid...

-> Vena136: můžu se na něco zeptat?? Ty jsi ten co upravuje sedry a dělá z nich "funkční" karburaci? :D
23:20:04
05.05.2015
MVM
Přesunuto z tématu Bery/Rapid...

-> Vena136: Ten motor Honzy má ty parametry který on má k dispozici, a vím to proto že jsem u tý brzdy stál hned vedle Petra.

Kvalty dlouhý/nedlouhý jsou o hnací síle. Není extra nutný to mít krátký. Ztráty v převodovce tolik nerostou - opotřebení spíš ovlivňuje prodlevu a přesnost řazení.

A jinak.. příště je lepší vzít stopky ,než mít pocit jede/nejede.
upraveno 1x, naposled 05.05.2015 23:21:00
23:08:17
05.05.2015
Petr Urban
Přesunuto z tématu Bery/Rapid...

-> Honza5: bude 4
23:05:57
05.05.2015
Petr Urban
Přesunuto z tématu Bery/Rapid...

-> Vena136: "Kamaráde" ty zase nevíš vůbec nic o souvislostech a soudíš..., chytrý urýpaný jak 15-ti letý borec co poslouchá přísný rap 3 a umí všechno na světě nejlépe, nejlevněji a nad něho není... čoveče nevím jestli je to pravá cesta džedáje...

I když bych nemusel, osvětlím ti situaci milí Venco - auto honza5 má cca 900kg bez posádky (+2lidi a věci kolem ve videích) = poměrně těžké v dané ostatní konkurenci, nejen že to jede "čerstvý" motor, ale převodovka je oproti konkurenci delší - 4,22 (v LR se jezdívalo 4,5), dále převodoka dle jejího projevu už tady při testu je docela značně načlá (nějaké mechanické ztráty zřejmě také budou), a výfuk po lehkém vláčení 7km doznal seškrucíjích parametrů 2/3 profilu na vsýtupu, což výkonu také nepřidá, dále jsou věci, které nebylo možno s časových a finančích důvodů na periferiích motoru "dovychytat" a s těmito ohledy to auto na můj vkus jede obstojně (odhad přes 125 HP a přes 140Nm to stejně ve videích má, na brzdě 147Nm a 132HP - ale končící křivka co jde stále nahoru a bylo to na zjížděcí olej po hodině zajíždění ! ), pokud se na to dívat nedá, tak se na to nedívej :D na beryho videa se nedívej raději vůbec, na to se vůbec nebude dat ani podívat !

PS : nezáviď mi že dřu každý den do noci a snažím se, za ty prachy ty by jsi ani nevstal z postele, to mi věř, dělám vše až debilně precizně, dlouho, reklamuji každou druhou věc co mi tady blbci strojně dělají a já je znova platím, mám takové nervy kolem hlavně když se to ladí (spousta věcí není ideálních jak bych chtěl a nemohu je na motoru ovlivnit-např rozhrabené sání od ostatních,webry s milion problémy atd.atd.) že opravdu takovou nálepku asi moc dalších lidí jezdit nebude a je to jediná věc za tu dřinu, ještě mám zlé sny že v motoru není vše důležité kované jak bych chtěl... buď tedy té všemocné dobroty a aspoň zapřemýšlej než večer nakydáš to svoje na virt... zkus udělat lepší motor, pak by bylo tvoje "nedá se na to dívat" uritě více na místě.

Takže pane majestáte... přijeď někdy na motorovu brzdu za mnou a když dostaneš z 1289ccm na sériové písty více jak 140Nm aspoň v 1000ot. rozsahu a více jak 130HP, zaplatím ji a rád, to tady slibuji 4
21:58:30
05.05.2015
Honza5
Přesunuto z tématu Bery/Rapid...

-> MajoLR: Taky doufám, pokud se vše povede tak jak to mám naplánováno mělo by auto být ještě konkurence schopnější.
21:57:09
05.05.2015
Honza5
Přesunuto z tématu Bery/Rapid...

-> vhml: To máš recht vlastně3
21:55:38
05.05.2015
MajoLR
Přesunuto z tématu Bery/Rapid...

-> Honza5 05.05.15 21:43:57: ...tak na Bohemce si ťa kuknem ako pojedeš!4 157 Dúfam, že to nerozjebeš v prvých erzetách!40 4 157
Extreme Tyres