CML / 1000MB CML / 1000MB

komentáře | popis | fotky | mirecek.666 | 21.07.24 19:42 | 303x v oblíbených
ŠKODA 1000MB rok výroby 1967 15ctá série

Karoserie:
- v původním stavu, vyztužena mezi uložením zadních tlumičů, převařena pedálová konzole z Š100, upraveno pro 5ti rychlostní převodovku
- původní šedomodrá barva ne moc dobře přestříkána na stávající červenou

Podvozek:
- úzké nápravy nahrazeny M nápravami
- přední:
* ovařená, vyztužená a částečně odlehčená nápravnice s rozpěrou v šedém alkytonu
* hřebenové řízení zatím bohužel bez ostrého pastorku
* trubková ramena od Wlada pro použití klasické pružiny a tlumiče s nastavitelným odklonem a zvětšeným záklonem v černém komaxitu, všechny silenbloky včetně svislých čepů Pemit
* stabilizátor 20mm ke spodním ramenům uchycen přes unibaly, ke karoserii tvrdými silentbloky od Pemita
* pružiny 80kN volná délka 200mm, tlumiče HP Sporting po repasi
* odlehčené náboje s klasickou roztečí
* odklon -3° , sbíhavost 0,7mm, záklon 9,5° *

- zadní:
* kyvadlová s vyztuženými podelnými rameny po kompletní GO v šedočerné kombinaci, povrchová úprava Alkyton
* pružiny od Omareta na vrchy
* nastavování sbíhavosti alá m8
* tlumiče HP Sporting po repasi
* sbíhavost 2,2mm
* převodovka uložena o 15mm níž na snížených silentblocích, kvůli zvětšení zadních odklonů
* příčka motoru vlastní výroby z Chrommolybdenu. Motor uložen o 15mm níž, rovněž kvůli zadním odklonům

Kola a pneumatiky:
- "pampelišky" z Fordu Capri kompletně předělané, ve zlatém komaxitu
- pneu YOKOHAMA ADVAN A048 185/60 R13 vpředu SOFT a vzadu MEDIUM. Jinak DUNLOP SP SPORT 2000 175/50 R13

Brzdy:
- místo originální konzole je použita konzole z Š100 s posilovačem ATE, brzdový válec ATE, odlehčené a předěláné pedály Š100, držák
vlastní konstrukce
- vpředu jednopístové třmeny ATE, chlazené kotouče BREMBO, destičky Ferodo DS Performance, brdová kapalina ATE 200 za inspiraci díky Marciusovi
- zadní kotoučové brzdy se třmeny z Š120, předělané kotouče FERODO z Š120, desky FERODO, unašeče a držáky třmenů vlastní výroby, omezovač brzdného účinku Tilton
- hydraulická ruční brzda zapojená do série se zadním okruhem

Motor 120LS:
Blok
- eM, plnoprůtok, litinová víka
- upravené mazání převodu rozdělovače se zvýšeným tlakem
- výměník voda - olej
- zapojen obtok čtvrtého válce z výměníku voda - olej
- odvětrání klikového klikové skříně dle MB či LR
- zvětšené kanály pro mazání hlavních ložisek klikové hřídele
- upravené šály pro mazání hlavních ložek
- ve víku rozvodů upraveny kanály pro odtok oleje od olejového čerpadla

Klika
- 120, druhý brus
- odlehčený setrvák
- 1,6přítlačák + origo lamela Škoda
- dynamicky vyváženo
- certalová řemenice

Písty
- 120LS, včetně vložek, nové

Ojnice
- nové Fa
- odlehčené, vyleštěné
- vyvážené

Vačka
- 280°, Krejbich

Zapalovaní
- Ignitech TCIP4
- rozdělovač BMM
- nová cívka Pal bez odporu

Hlava
- nová 120LS
- upravené ventily 34/30, 7mm dřík
- konické pružiny
- vodítka, gufera
- snížená o 1mm, ale probrán spalovák kvuli antidetonační štěrbině
- 1,2mm těsnění
- KP10,5/1
- velké kanály

Karburátor
- Weber 40 DCOE
- svod přes hlavu výroba p. Doupovec
- filtr K&N

Alternátor
- 35A
- po kompletní repasi, ložiska NTN C4
- dle možností odlehčen
- certalová řemenice s průměrem 90mm

- olej Q8 Formula 10W-50
- svíce NGK BPR7HS
- elektrické palivové čerpadlo řízené jednotkou zapalování

Výfuk:
- 3-1 svod p. Hrcina
- nerez tlumič Burgess

Převodovka:
- uložena o 15mm níž
- po opravě a úpravě od Vrby
- 5ti rychlostní z Š125 s dlouhou jedničkou se šikmým zubem
- SP 4.22
- Převodové poměry:
1° - 3,09 (série 3,80)
2° - 2,12
3° - 1,41
4° - 1,08
5° - 0,83
- rozpěrka mezi 3kou a 4kou
- nový pastorek na náhon tachometru pro 13ky kola
- startér 1kW z Fabie

Chlazení:
- chladič z eRka s měděnnými lamelami + velká řemenice a pětilistá vrtule
- upraven tunel před chladičem a vzduch přiváděn zespod auta

Exteriér:
- maska modelu 64
- upravené mřížky v zadních blatnících

Interiér:
- dobová skořepinová sedadla "Vajíčka" výroba p. Indra
- volant Momo Cavallino C36
- čtyřbodové 3" pásy Sandtler Sponsor
- Harness Bar vlastní výroby v černém polomatu
- kaplička přístrojů ze 120s s přídavným otačkoměrem VDO, tlakoměrem oleje a teploměrem oleje vše s chromovou obroučkou
- palubní deska v bíle barvě s červeno-černým koženkovým pošitím
- osvícení interiéru vybaveno stmívačem
- všechny budíky podsvíceny stejně jako původní přístrojovka - pouze bílá
- digitalní tachometru zabudovaný do původního popelníku

více info na www.skodateam.cz/---tisic --malych--bolesti--- .
první video
Š1000mb 1200ccm weber 40dcoe
, je co doladovat

Sprinty Pohofest 2013
Pohofest 2013

Sprinty Hundertgang 2013
Hundertgang 2013 - Sprint

První start s TCIP4
1200ccm, Weber, TCIP4

CML / 1000MB - komentáře:

21:40:17
11.03.2013
Tabi
Mě se právě líbí jak to je okolo děr rovné,a že u středové díry zůstane ten rantl co je směrem ven.m8rinek u tvého řešení je plus,že se to okolo děr nezeslabilo,a když se původní díry zavaří a bude to na tom místě pak rovné,tak to bude pěkný.Ale proč musí být ta středová díra takto zvětšená skrz až ven.Mě bylo řečeno,že stačí zvětšit díru pouze kousek z vnitřní strany,tím pádem zůstane venek zachován.Já to mám na tisícovku,a netuším jestli je to i jiných škodovek jiné.Uvidím až mi kamarád doveze kola,pak se na to podívám.Vyřešit to jde a to je hlavní.1
16:26:12
11.03.2013
mirecek.666
-> Tabi já je mám odtočený aby ty výstupky nebyly, vytočený zevnitř kuli náboji a díry mám zavařený, byl jsem ujištěnej člověkem, kterej kola opravuje že to nebude mít na pevnost vliv
14:35:27
11.03.2013
m8rinek
-> Tabi: A co třeba takhle? skoda110r.eu/140rr/unor12 30002.jpg
14:11:33
11.03.2013
Tabi
Pěkný to máš.6 Malá technická,sehnal jsem stejné disky původně s Forda,a na tvojí fotce to vypadá,že máš odfrézovaný na vnější straně ty výstupky co jsou okolo děr na šrouby,je to tak?Já mám kola ještě u kamaráda,takže se nemůžu podívat kolik je tam materiálu,jestli se nemusím bát,že by v tom místě byl disk po odfrézování moc slabý.A původní díry máš nějak zaslepený,že?Takhle přesně bych si to představoval udělat já.Vypadá to o dost lépe,když je to okolo děr rovné a není jich tam osm ale pouze čtyři,díky.
11:20:25
11.03.2013
Jozka
-> m8rinek: 3 Jo jo, takovýhohle diskobola pomaluběžnýho mám na tuhý zimy..
21:31:38
09.03.2013
m8rinek
-> Robert 106: Jak zvýšit otáčky? Snad čim větší řemenice, tím menší otáčky...
21:21:51
09.03.2013
mirecek.666
-> Robert 106 výsledek se už snad brzo zjistí, ještě je potřeba pár drobností jako třeba karburátor a pár úprav a oprav na karoserii, podle všeho by to takle mohlo obstojně fungovat
upraveno 1x, naposled 09.03.2013 21:22:47
21:12:33
09.03.2013
Robert 106
zajímavý projekt s tím chlazením snížit počet lopatek a zvýšit otáčky jaký je výsledek ??
já sem měl mimo léto udělanou trojlistou s pěkně zaoblenýma listama zvukově naprosto skvělé.
09:41:30
31.01.2013
mirecek.666
-> matoo myslim že brzo :-)
09:37:35
31.01.2013
matoo
-> mirecek.666: niekto tunajsi? budeme ho este vidiet?
09:29:49
31.01.2013
mirecek.666
-> matoo motor už má novýho pána, kterej se o něj bude dobře starat, nechal jsem ho komplet se vším jak jsem ho měl já
09:23:14
31.01.2013
matoo
-> mirecek.666: a co sa stal s hlinikom? nechavas v zalohe? ci uz si rozpredal?
09:14:47
31.01.2013
mirecek.666
-> afro100 já měl motor origo rapid žádný fáčko, litinu jsem už chtěl dýl, ale nebyl čas a žádná vhodná, ted přišel ten správnej čas:-)
00:23:14
31.01.2013
afro100
-> mirecek.666: ze ci si nepremyslal nad 130tkou a gratuluje k litine namiesto celohliniku z fava ..
17:08:41
30.01.2013
mirecek.666
-> fidelmc dost dobře nechápu jak jsi to myslel... jinak svody hrcina, burgess je nerez a kdo ho stvořil nevim
21:59:29
29.01.2013
fidelmc
-> mirecek.666: Nepremyslels i 1.3? Svody mas a vyfuk mas od koho? Jinak grt k litine, taky jsem se tak rozhodl
21:38:56
20.01.2013
Eidy
-> mirecek.666: ok ;)
21:35:22
20.01.2013
mirecek.666
-> Eidy prostě chci, řekněme že mě to táhne "k originálu" i když zbytek auta na to nevypadá
21:15:25
20.01.2013
Eidy
-> mirecek.666: A důvod?
21:13:05
20.01.2013
mirecek.666
-> peter l přesně tak, objem 1200
Extreme Tyres