Prepis auta

prohledat
553 příspěvků (zobrazeno 51 až 100) od 11.06.2005 do 23.12.2023, založil/a Zero
řadit dle data
13:13:33
21.12.2023
Syny
-> saskyn2 21.12.23 13:00:16: Co s tim chci delat? Treba to, ze az jednou toho Golfa budu prodavat, tak narovinu kupujcimu reknu co tomu bylo a co o tom vim. Klidne nejakou slevu dam, ostatne prodejni cenu nastavim tak, aby tam nejaka dohoda mohla probehnout. A kdyz se neproda v nejakej rozumnej dobe, tak ho zlevim nebo fouknu nekam do bazaru a tam at si to pak koupi kdo chce za kolik chce s jakou pohadkou chce slyset... Pro me to samozrejme moc vyhodny nebude, ale polozit me to nepolozi a alespon budu mit cisty svedomi, ze nekomu nedelam to, co sam nemam rad. Vic pro to asi, pravda, udelat nemuzu. Ale to zaroven neznamena, ze se s takovym systemem smirim a nedej boze jeste zacnu byt jeho soucasti. Mozna pro nekoho budu vypadat jako blbec, ale s tim asi taky dokazu zit - ostatne to nebude poprve a urcite ani naposled :)
upraveno 1x, naposled 21.12.2023 13:30:13
13:08:47
21.12.2023
Jarda/felda
-> Syny 20.12.23 23:33:23: v tomhle měl super prodejce (čkoda plus) bratranec když kupoval superba, tomu hned řekli o všem co věděli 4
13:00:16
21.12.2023
saskyn2
-> dragon_cb_cz 21.12.23 10:11:05: Bohužel těhle kupujících je naprostý minimum. Proto taky s autama nekšeftuju, max jedno za rok, protože se mi ekluje někomu lhát do očí a s prodělkem to nemá smysl dělat, na tohle musíš mít povahu realitáka a být vnucovač.

-> dragon_cb_cz 21.12.23 10:14:01: právě, řekl si to hezky, musí být dva a když není kupující, tak není ani prodávající. Takže vlastně na ty kupující zbyli jen ti prodávající od kterých jsou kupující ochotni kupovat.

-> Syny 21.12.23 10:54:42: Však to je jednoduchý, to poznáš až něco koupíš a budeš prodávat toho golfa co máš co ti pak bude jezdit za exoty3 Jak píše Jarda, v pokrouceném prostředí nemůžeš být jiný, protože tě strhne lavina, resp. se tím normálně neuživíš a proděláš kalhoty. Tak ti zbyde bud lhát jak ten realiták co si zminoval ve vedlejším tématu, nebo se na to vysrat a jít dělat něco jinýho, což holt většína těch slušných prodejců udělala.

-> palinator 21.12.23 12:53:39: Jo a kdoví kolik ti toho zamlčel to je taková taktika na něco upozornit, aby si horšího kupec nešimnul3 3 Normu z toho nikdo nedělá, norma to prostě je a ted mi řekni co s tím chceš dělat? Jak to chceš změnit? Možná kdyby za to byl trest smrti tak by si to dost lidí rozmyslelo, ale to zase -> dragon_cb_cz: je odpůrce trestu smrti tak nevím no3 Nebo teda pak zakázat prodej aut a rovnou to po prvním majiteli šrotovat3
upraveno 1x, naposled 21.12.2023 13:04:11
12:53:39
21.12.2023
palinator
-> saskyn2 21.12.23 09:51:45:

Mně třeba u tý drahý Ovce prodávají řek, že jsou lakovaný pátý dveře a zadní blatník pod oknem, kde byl údajně šlinc. Jenže to už tenkrát bylo 15 let starý auto a hledej si TDI rotačku ve výbavě.



Rozhodně mi nepřijde normální dělat normu z podvodů jen proto, že konkurence dělá podvody taky. Kdyby podvody nedělal nikdo, kupující by zjistil že se nebouraný auto koupit nedá, tak buď by vyletěly na ceně ty skutečně nebouraný nebo by se začaly víc kupovat auta nový, navíc by byl spravedlivej spread mezi voňavkou a navoněnou sračkou a možná by to lidi víc motivovalo se o ty auta trochu starat. Takhle přijede zahnojená poškrábaná obouchaná sračka do prodeje, vytepuje se to, přelakujou díry, zbytek vezme leštička a je z toho zánovní auto o sto litrů dražší.
12:34:13
21.12.2023
ajok
ů-> Syny 21.12.23 11:44:47: tak to moje nova niva euro 5 2013 s 85tis.km za 100tis.kc od ekologu vypada jeste dobre a to se mi ty poskrabany plasty v kufru zrovna nelibily, ale na podvozku jeste zinek, videl jsem uz horsi po jedne zime

Ale cumel jsem, ze jim nevadila treba nefunkcni tryska ostriku, ta uskrcena hadicka ve svazku tam byla urco od vyroby a tim padem poskrabane sklo u spolujezdce, alespon i sklo je puvodni, bourana nebyla, ikdyz to prodlouzeni je pomalu vetsi prasecina, nez slusna oprava po bouracce :), ale zas sezen dlouhej osobak v takovym stavu a za tu cenu, byl se na ni podivat jeden clen ladafora a ten chtel za ty penize lepsi, nez fungl novou :). Jediny co mela meneny je vodni pumpa a prava predni poloosa, to nevim proc, ale kdyz i u tiguana 75tis.km najeto pri vyjezdu ze zahrady krupne, ale to bylo auto z Acek a nejak jsem to nezkoumal, jen ty km, ze asi sedi.
upraveno 1x, naposled 21.12.2023 12:53:28
11:44:47
21.12.2023
Syny
-> ajok: Heleď v bývalé firmě bylo několik služebáků (měnili je vždy po 5 letech) a všechna ta auta byla nabouraná. Jedinej kdo tam měl přiřazenej služebák a nenaboural ho, jsem byl já, ale dostal jsem ho po člověku, kterej ho stihl předtím zbořit 2x :) V současné firmě je těch služebáků asi 5 a když jsem posledně jedno nafasoval, tak jsem se do toho auta štítil sednout. Humus neskuteečnej, sedačky jak prase, interier zadělanej, poškrábanej všude, plasty v kufru na sračku jak se v tom furt něco vozí a každej to tam bez rozmyslu nahází. A když jsem se podíval, kolik to auto má najeto, tak mělo 12000 km. Ano, 12tkm a poblil by ses z toho. Takže tolik k tomu standardu ve stavu aut... Jako chápu, že auta maj sloužit, ale většině těch poškození se dá předejít nějakou, byť alespoň malou, opatrností nebo přemýšlením - ale proč, žejo, je to služebák... Navíc proč se koupí jako služebák ofce, když se v tom pak vozí 30kg kusy železa, to taky nechápu :)
upraveno 1x, naposled 21.12.2023 11:48:19
11:28:43
21.12.2023
ajok
-> Syny 21.12.23 11:12:48: tem lidem by meli sebrat ridicaky, ja uz kdyz mi nekdo jede na prdeli a pak zamnou nekde zastavi na benzince, tak se ho jdu zeptat, proc me nebo i me spolujezdce takto ohrozuje a mas videt ty reakce, jednou prijde omluva, podruhy sprosta slova a vyhrozovani...8

Tu srandicku, jsem tu taky uz psal, jak mi ve firme sef dopravy rikal, ze cloveka, co vse naboura tam uz meli, ale co vse rozbije a vzdy hlasi nejakou zavadu jeste ne :). Ten obchodak to pry mel 50:50 jestli se zpet i vrati autem, pry se uz i sazeli.1
11:12:48
21.12.2023
Syny
-> ajok 21.12.23 11:06:15: Věř, že i dva roky starý auto už může mít několik pojistných událostí - a někdy i docela zásadních. Není problém mít měněnej celej čumák v 3000 km a tak podobně. Většina těch aut jsou služebáky z firem nebo auta z operáků, kde se s tím autem nikdo nesere, nějaký šrámy jsou každýmu fuk a pak je to právě podáváno jako ten "standard". Slušný se sehnat dá, ale trvá to a strávíš s tím hafo času.
11:06:15
21.12.2023
ajok
-> Syny 21.12.23 10:54:42: ta lavina proste strhne i toho, kdo by chtel rikat pravdu, protoze jinak by neprodal... ale zas ze by 2 roky stary auto muselo byt bourany, kdyz ja za skoro milion km jsem mel jen stret rapidem s tim zdrogovanym cisnikem a vyrazneji poskodil octu o srnku
10:54:42
21.12.2023
Syny
-> Pavel P@nkáč 21.12.23 09:34:31: -> saskyn2 21.12.23 09:51:45: A to je právě ono. Právě proto, že se všude lže o stavu a každé auto je "nebourané", tak ti lidé mají pocit, že to nebourané snadno seženou a pak tě odmítnou auto s přiznaným měněným blatníkem. Kdyby se u všech aut pravdivě uvedl stav, tak najednou všici zjistí, že 80% aut má nějaký takovýhle renonc a pak už jen vybíraj podle toho, co a jak je pro ně přijatelný. Ale do tohohle stavu to dostaly právě ty lži, ze kterých se stal (jak píšete) standard - smutný standard. Nejen tedy, že mi to dost vadí už z principu, ale pak trávím hafo času tím, že ten skutečný stav zjišťuju jak na místě, tak přes jiné lidi, které tím otravuju - přitom bych ty informace mohl mít hned z popisu auta v inzerci a ušetřil čas sobě, prodejci i lidem kolem, které s tím otravuju.



E: Relativně nedávno jsem se byl podívat na Leona. Taky nikde nic nepadlo o nějaké opravě, cenově dokonce spíš nadprůměr. Až když jsem se na místě zeptal, tak se z prodejce (autorizák) začalo sypat, že to má měněnej přední nárazník, kapotu, blatníky, světla, pravej práh a pravý přední dveře. Ale auto bylo vedené jako nebourané a strašně se divil, že se mi to nezdá, když to přece je opravené v autorizáku. Protože nebourané = nešlo o deformaci nosných částí (zbytek může být na kaši a je to furt "nebourané"). Což tedy minimálně u prahů je dle mě dost diskutabilní. Ale budiž jim k dobru, že to nakonec řekli, ale asi jim nic jiného nezbylo, protože to bylo ofiko v historii auta. To že to auto bylo celý doškrábaný apod., to ani rozvádět nebudu, to je taky dle každého "standard", když to přece jezdilo. Ale pár aut už jsem viděl a sám mám auto s 260 tkm, které parkuje venku, takže tak nějak snad dokážu posoudit, co je a není "standardní kosmetika".
upraveno 7x, naposled 21.12.2023 11:22:09
10:29:47
21.12.2023
ajok
-> Pavel P@nkáč 21.12.23 08:45:44: taky nechapu, jak se to muze nekomu vyplatit, hlavne treba u tak levnyho auta, jako je dnes O1, kdysi jsem tu psal, jak byla moje ovce a nekdo hned, ze tu brecim..., vubec to ten dotycnej nepochopil, ja moc dobre vedel, co kupuju a ze nebyla na zadnou nosnou cast, ale sklo, chladice, svetla, narazak, chladicovka, kapota, blatak, ridicovy dvere a pak to proda za 50 a to to auto jeste spoustu lidi ani nechtelo a pritom soused prodal jeste loni total odjetou hnilobu za 75, nechapu, ale mel jsem otevreny okno a mel k tomu peknej vyklad, asi 1/4 hodiny mluvil jen o kvalite rozvodu, jaky na to nechal dat9, no a po roce to auto stoji odstaveny u nadrazi, protoze neproslo STK

Kdysi me kolega premlouval, abych mu pomohl koupit 02 misto jeho dosluhujici O1 TDi, kterou koupil stocenou z asi milionu km :), pamatuji prijeli jsme na jednu a to bylo svareny z 3 aut min., byla za 90, kdyz v te dobe normalni cena pres 200, tak mu rikam, klidne si ji kup, ale me pak nenadavej... no nakonec koupil v bazaru s bratrem scouta s 290tis.km za 290tis.kc, pak zjistil, ze mu nejde zadek, tak jsme to nejak vylecili, bylo to jen zabordeleny. A ma to doted, naposled kdyz jsem v tom jel, tak uz mu teda pekne hucel asi zadni diferak.

Stryc zas chtel zachovalou feldu, ten me otravoval dlouho, i bych za ty penize na jeho miste koupil a ja mu vzdy rekl, co tomu chybi, co s tim bylo delano a 2 kusy z tech asi 10 bych na jeho miste bral. Pak jsem byl na sluzebce a on koupil, rika podivej, jaky jsem koupil za 35 pekny MPicko, rikam, to nepoznas, ze to je jednobod?3 ale mas stesti, ze to je alespon silna kastle... no, ze ma lakovany zadni lemy sis vsimnul? a tech 30 na tachu se mi taky moc nezda... ale jo, zachovala je a asi pres 100 mit najeto nebude, sice jedna, co jsme se byli divat byla podle me trochu lepsi a i levnejsi, tam jsem ho upozornoval snad jen na novej chladic a narazak lakovanej nebo menenej, ale zas petky , lemy netknuty a i bag funkcni. U te,c osi koupil, tak uz lemy kvetou, petky vypadaji OK.
10:14:01
21.12.2023
dragon_cb_cz
A fakt mi přijde docela alibistický říkat "kupující si za to můžou sami". Na obchod musí být dva a prodávající na tuhle hru přistoupili s velkou chutí...
10:11:05
21.12.2023
dragon_cb_cz
-> saskyn2: No a pak jsou naopak kupující, co ocení nějakou upřímnost a raději koupí přiznaně opravené auto, než tu nepřiznanou převařenou střechu. A ty jsou pak na trhu co se podobně "přizpůsobil" logicky dost nešťastní... tak se nediv, že jsme z toho já a -> Syny: znechucený...
10:00:24
21.12.2023
saskyn2
-> dragon_cb_cz: Ano je to podvod ze kterého se stal standard běžný stav a pokud chceš prodat tak se musíš přizpůsobit. Nebo to teda můžeš prodat pod cenu nějakýmu mezičlánku se ztrátou, kterej to pak finálnímu kupci prodá za běznou cenu s pohádkou o nikdy nebouraném autě.
09:51:45
21.12.2023
saskyn2
-> Syny: já v tomhle musím soulasit s -> Pavel P@nkáč: je to tak, když kupujícímu popravdě řekneš je lakovaný blatník a nárazník, tak to bud nekoupí, nebo chce výraznou slevu, protože v inzerci vedle je nebouraný za ty samý peníze(přitom má třeba převařenou střechu, ale to kupec nepozná a borec neřizná)

Je to úplně to samý jak s nájezdem KM. Třeba tady borec prodává motory který mají najeto klidně přes 500t, omeje to vapkou a tvrdí tohle auto.bazos.cz/inzerat/... /motor-azv-20-tdi-100kw-a1 -stav-zaruka.php Já pak když někomu po pravdě řeknu, že má tem můj motor najeto 250t, tak se mu to zdá moc a koupí to od takovýhohle idiota(prohlídni si všechny jeho inzeráty, má u všeho takový km) nebo po mně chce abych mu to nechal za 5000Kč protože je to odjetej motor před smrtí přeci3
upraveno 1x, naposled 21.12.2023 09:55:13
09:42:48
21.12.2023
dragon_cb_cz
-> Pavel P@nkáč 21.12.23 09:34:31: Sorry, ale prodávajícímu přece může být u prdele jak moc je realistická moje představa, ne? Máš co chci? Super, pojďme se bavit. Nemáš? OK, fajn, řekni to a půjdu jinam....



Dneska se tomu říká "dostanou co chtěli", dřív se tomu říkalo podvod no...



(A opakuju, sám jsem letos auto olakovaný kolem dokola koupil a nemám s tím problém. Ale věděl jsem o tom a prodejce byl fér.)
upraveno 1x, naposled 21.12.2023 09:43:18
09:34:31
21.12.2023
Pavel P@nkáč
-> dragon_cb_cz: -> Syny: jenže jak píše M8rtinek, většina ojetin už někdy prostě poškozené byli, kupující si to dělají podle mě tak trochu sami, nejsou soudní, chtějí nebourané dostanou "nebourané"



nechci obhajovat podvodníky ale chce to trochu reálnej pohled na věc taky...
upraveno 1x, naposled 21.12.2023 09:36:48
09:23:41
21.12.2023
Syny
-> Pavel P@nkáč: Tak to neni o tom takovy auto rozebrat. Nekomu to nevadi. Ale ten kdo takovy auto nechce, tak je fer, kdyz se to dozvi - a idealne v cas, aby se takovym autem vubec nezabyval.
08:54:07
21.12.2023
dragon_cb_cz
-> m8rinek: Taky je to ale o přístupu prodávajícího. Já když kupoval pro Alču Giuliettu, tak jsem se zeptal a prodávající bez zapírání přiznal, že to je lakovaný kolem dokola - vysvětlil proč, poslal fotky z průběhu opravy atd. Provedení hezký, tak jsem do toho šel.



Proti tomu jsou prodejci, kde když si všimneš, že asi bylo lakováno, tak se dozvíš "joo, to bylo škráblý u obchoďáku nooooo" a pak zjistíš, že tam je měněná bočnice jak píše -> Milan 136 21.12.23 08:42:21: . A zjistíš, že to ty lidi museli vědět a že je jim to úplně šumák, že ti lžou do ksichtu. Však on přijde nějakej nebožák, co to koupí...



A bohužel je pravidlem spíš to druhé, než to první...
upraveno 1x, naposled 21.12.2023 08:55:31
08:45:44
21.12.2023
Pavel P@nkáč
-> m8rinek: taky nevim co by se stěma autama mělo dělat, přece kvůli dvou blatníkům pomačkanejm se auto nevyhodí nebo nerozebere3





nelíbí se mě ty totálky z 2/3 poškozené jak dávají dohromady, nechápu ani jak se to může někomu vyplatit, času, dílů, peněz....
08:42:21
21.12.2023
Milan 136
-> m8rinek 21.12.23 08:35:07: Nějaká oprava ale není 5x pojistná, měněný bočnice atd3
08:35:07
21.12.2023
m8rinek
-> Syny: tak cena je spis dana tim co je to za auto. Jasne ze nekupujes auto podle cebie, ale to ze ty auta jsou dnes po dvou letech po nejake oprave je proste normální
00:24:36
21.12.2023
Syny
-> m8rinek: Tak i v tom videu rikaji, ze Cebia byla cista. A tedy nevim jak ty, ale ja pri vyberu auta koukam i na jeho stav a ne jen Cebii a vybavu. Vicemene prave na tom stavu vetsinou ta koupe ztroskotala. Ale asi (asi urcite) mam meritka dobreho stavu trochu jiny nez vetsina lidi, tak to bude nejspis tim. A nebo tim, ze cena tveho auta je o cca 1/4 mice vyssi nez koukam ja, pri stejnem stari a hodne zhruba i najezdu.
upraveno 1x, naposled 21.12.2023 00:25:22
23:44:06
20.12.2023
m8rinek
-> Jarda/felda: zoufalec



-> Syny: ale prd, projdes trh, vytipujes si 10 aut, vyradis ty co se ti nelibi vybavou, koupis 2cebie a to co je ok koupis. Aspon takhle jsem to resil u 4letyho vw s 90tkm za 700tkc



U takhle drahyho auta si to proste koupis a aspon vis jestli ti prodavajici lze, nebo ne...
23:33:23
20.12.2023
Syny
-> m8rinek 20.12.23 23:05:34: Skoda se stat muze, ale chci o ni pri koupi vedet a melo by se to asi projevit i na cene. A urcite neni nutny kupovat hned auto novy, jsou i pekny ojetiny. Je jich malo, hodne malo, ale jsou - proto je fajn vedet, ze auto treba opravovany bylo, aby se s nim neztracel cas. A zjistovat to vse z Cebie, tak zachvili dam Cebii pomalu to co stoji to auto. Chapu, ze se moc nenosi popsat stav auta tak jak skutecne je, ale to je za me proste spatne.
23:13:07
20.12.2023
Jarda/felda
-> m8rinek 20.12.23 23:05:34: první věc je už jenom to že dováží auta z německa a neumí německy 3 3 3
23:05:34
20.12.2023
m8rinek
-> Jarda/felda: jako za mě to je uplnej kokot. Služba je to skvělá, jedu na libovolný auto, řeknu že sračka, vezmu odměnu. Zodpovědnost nula...



Tady jsem to jen proklikal, ale český auto, mladý auto, hádám že by zafungovala Cebia a kupujcí by věděl jestli chce nebo nechce. Jestli bazar vědomě lhal tak špatný. Ale opravy karoserie mě přišly ok, pakliže to chci mít panenské, tak jdu a koupím si to nové.



Při hustotě provozu a nájezdu 20tkm/rok se prostě škoda může stát. Smutný, ale je to tak...
22:56:07
20.12.2023
Jarda/felda
-> m8rinek 20.12.23 22:51:48: ne, hraje si na odborníka a není jím....
22:51:48
20.12.2023
m8rinek
-> Nwkt: uplne mimo hru.... Ochrání konkrétně tenhle pán někoho? Většina videí je o stavu pneumatik a orezlejch kotoučích....
22:43:07
20.12.2023
Syny
-> dragon_cb_cz: No vidíš a nesundat ho, tak jsem si koupil auto kterýmu chčije DSG. Sice by to asi bylo bývalo řešitelný a nebyl to až takovej průser, ale ...
21:59:18
20.12.2023
dragon_cb_cz
-> Syny: Jako šusplech jsem teda ještě nesundaval... ale je fakt, že já takhle drahý auta nekupuju.
20:45:47
20.12.2023
Syny
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Taky mi to rozum nebere, ale důkladně auto prohlíží fakt minimum lidí. Asi to holt berou jako ten týpek na vidu, že to koupí a za rok zase prodaj, tak to neřešej. Já auto kupuju na několik let, tak tomu ten čas nějakej věnuju - a všude mě maj za exota, co dvě hodiny prolejzá auto skrz naskrz a pak ho nekoupí i když je přece "tak pěkný" :) Jelikož za dva dni přijde někdo jinej a ten to koupí během 10 minut. Ale co už, já to nějak přežiju :)
upraveno 3x, naposled 20.12.2023 20:47:18
20:41:49
20.12.2023
Matthes, záškodník z TechWebu
-> Syny: To cumim teda. Ja oblejzal i focuse, co stal 40 a ukecal sem slevu na 30 3 A to tam byly tyhle mouchy jako zapeceny krouzky, orezlej ram okna atd... 3 ale za ty prachy nejlevnejsi focus tehda na netu 3
20:35:39
20.12.2023
Syny
-> Nwkt: Hele já když vidím co a jak lidi kupujou, tak se vůbec ničemu nedivím. Už přes rok jezdím po různých autech a nevybral jsem zatím nic. Všude mě maj za exota, protože jsou asi zvyklí, že tam člověk přijde, poslechne si pohádku o tom, jak je auto 10x prověřený a vše zkontrolovaný, koukne na auto z 2m, řekne, že je pěkný a koupí ho. To se vůbec nedivím, že pak takovýhle auto někdo koupí a není mu tam vůbec nic divnýho. Tohle mohl odhalit i laik, kdyby prohlídce trochu času věnoval. Já když si všiml evidentního zatékání do světla, tak mi prodejce říkal, že jsem prý hodně důkladnej a když jsem si u auta, který jsem málem už fakt koupil shodil kryt motoru (a mimo jiné zjistil, že celý DSG je od oleje), tak mi říkal, že kryt motoru (ten plast dole) sundá tak jeden ze sta lidí... Tak co tam asi chodí za lidi. 90% aut, které maj měněný okno maj dojebanej A sloupek až na plech, takže i 3 roky starý auto už tam má rez - a to v místě, který sám bez sundání skla neopravíš (a hlavně, u takovýho auta za takovou cenu to ani opravovat nechci). Všecky ty auta, co píšu a já je nekoupil, stály 400-500 tisíc a všecky prodali během týdne. Prodaj se bez problémů i auta, který maj 3 pojistný události, kde je vyměněná kapota, blatník, nárazník, stříkaný dvoje dveře atd. Takže proč by se někdo z prodejců snažil, žejo...



A v hantýrce těchhle prodejců je i muj Golf nebouraný auto. Co na tom, že má měněnej blatník, nárazník, kapotu, světlo - nic z toho nebylo do nosné části => nebourané...
upraveno 3x, naposled 20.12.2023 20:41:28
19:32:41
20.12.2023
Nwkt
-> StepaNoFUN: Myslíš že by to ochránilo třeba takovýho kupujícího? 3 tomu by spíš stálo za to sebrat svéprávnost 3

Bohužel už koupený Kodiaq 2.0 TDI po větší opravě za cenu 760 tis Kč. Reakce bazaru Vas překvapí.
22:27:48
19.12.2023
dragon_cb_cz
-> StepaNoFUN 19.12.23 22:11:33: Pokud to má být ochrana kupujícího, tak to má být dobrovolné. Takhle je to jen další byrokratický voser s nulovým smyslem....
22:11:33
19.12.2023
StepaNoFUN
Tak vetsina klubu stejne na retestaci vyzadovala STK na vyzadani (brzdy, vule), takze co se vlastne meni?

S tou evidenckou na rok souhlasim. Pokud to ma bejt ochrana kupujiciho, nic mu nebrani si na ni dojet. Nebo rovnou na STK. Pokud bude prodavajici seriozni, tak navstevu STK umozni, pokud ne, nikdo nikoho nenuti to kupovat. Ale nekolikrat se mi ta rocni platnost hodila. Treba v praci kdyz kupujeme kratce registrovany v podstate novy auta, tak ta evidencka byla silena pakarna.
22:05:18
19.12.2023
ajok
-> dragon_cb_cz 19.12.23 21:56:45: to by bylo nejlepsi, alespon by ty penize clovek mohl investovat do auta... vlastne na zadnym aute mimo nivy mi nikdy nezjistili nic, co bych nevedel

A ono naopak se jeste bude muset s autama na Vckach na STK.7
21:56:45
19.12.2023
dragon_cb_cz
-> ajok 19.12.23 21:54:35: Jo, nebo to zrušit úplně.... spolu s celou STK.
21:54:35
19.12.2023
ajok
-> dragon_cb_cz 19.12.23 19:22:14: jj, mohli to dat rovnou na 2 roky a evidencka by tim padem zanikla1 ale i toto je pokrok...
19:22:14
19.12.2023
dragon_cb_cz
To mi mimochodem hlava nebere, to prodloužení. Pokud evidenčka měla vůbec nějakej smysl, tak tímhle ho definitivně ztratila...
18:31:01
19.12.2023
Jarda/felda
-> ulicek 19.12.23 12:53:43: technická odjakživa platila i jako evidenčka 4 koneckonců evidenčka je její součástí 4 akorát prodloužili platnost z měsíce na rok
13:48:56
19.12.2023
ulicek
-> Milan 136: -> StepaNoFUN: Diky kluci, tak ze me udelali na stk blbce, vedel jsem, ze evidencka ma platnost rok, ale nebyl jsem si jisty, jestli nebyla nejaka uprava zakona. 6
13:08:43
19.12.2023
StepaNoFUN
-> ulicek: Platnost evidenčky je rok a technická platí jako evidenčka.

Takže na evidenčku pouze pokud je STK starší jak rok.
12:58:43
19.12.2023
Milan 136
-> ulicek 19.12.23 12:53:43: Je to tak. Ale ta stk musí být stará maximálně rok. Pokud je starší, musíš na evidenčku. Dokazovat papírem netřeba, najdou si v systému.
12:53:43
19.12.2023
ulicek
Cau kluci, ted jsem volal na stk kvuli evidencni kontrole a bylo mi receno, pokud ma vozidlo stk tak na evidencni kontrolu nemusim. Jedna se z me strany o koupe vozu a prepis… je to nejaka novinka? Nebo ze me udelali hlupaka a ja sem davam stupidni dotaz? Diky
12:27:08
31.07.2021
Pavel P@nkáč
-> Jumbo: tak to budes potřebovat kompletní dovozovou technickou se ZTP dle mě, a jestli to je něco neběžného tak třeba i nějaké vypisy z dekry a pod.
12:23:32
31.07.2021
Jumbo
-> Pavel P@nkáč: Myslim ze v dobe, kdy tohle bylo vyrobene, tak zadne COC listy neexistovaly... 4
11:58:42
31.07.2021
Pavel P@nkáč
-> Jumbo: jestli máš platnou německou (protokol z D. stk) tak musíš mít čr evidenci a C.O.C. list
16:44:02
30.07.2021
Mr._Nosferatu
-> Jumbo: Nechťejí po tobě COC list nebo jak se to píše ?
Extreme Tyres