Rozdíl předsazení volantů - Rko vs. Kolíňák

prohledat
9 příspěvků (zobrazeno 1 až 9) od 13.02.2021 do 14.02.2021, založil/a moucan - zrušená registrace
řadit dle data
07:01:29
14.02.2021
moucan - zrušená registrace
-> Eidy: To že je naležato mi nevadí. Nepotřebuju jezdit na tunera s rukou na 12ti hodinách. 1 Já potřebuju dostat věnec jen dál od palubky ve směru volantový tyče. Vesměs co nejvíc tak jako je původní origo volant protože tam jsem s tim šprajcovánim stehna o věnec problém neměl ale zase ostatní bylo na prd. Já v tom zase nahrkám celkem dost na to že je to víkendovka (minulej rok 6 tis. km) a tak chci najít nějakej kompromis v komfortu ale abych nemusel nijak upravovat auto a abych se držel dobovejch doplňků s případnou snadnou navrátitelností do původního stavu. Kdyby to byly byť i ty dva centimetry co píšeš tak už by to pomoct mohlo.
06:53:13
14.02.2021
moucan - zrušená registrace
-> stepan: Super. Díky. Pošli kdyžtak SZ.
06:52:36
14.02.2021
moucan - zrušená registrace
-> StepaNoFUN: Mě právě ten R/LS vyhovuje víc co se týká úchopu i řízení ale ten posez mi to oproti normálnímu volantu kterej je přesazenej dost k řidiči spíš dost zhoršilo. Mám 185 cm ale mam dlouhý nohy. Ve většině aut se dostávám do problému že když si sedačku pošteluju tak abych měl haxny jak maj bejt tak už mi zase nestačí volant a naopak. A to může být auto plně seštelovatelný. Ve stovce mi chybí tak 1-2 zuby dozadu na sedačce ale už bych byl zas v háji na volantu. Tak to chci nějak vyvážit.
23:15:19
13.02.2021
StepaNoFUN
Mám 192cm a vlant 110LS v kilu. A nemám s tím problém... Vyhovuje mi víc, než to "kormidlo" z kila. K žádný kolizi nedochází.
23:02:09
13.02.2021
stepan
-> moucan: Zítra po něm kouknu a dám vědět.
22:58:05
13.02.2021
Eidy
-> moucan: Podle mě bude rozdíl v odsazení maximálně 2cm, což není moc. Kdysi jsem ještě ne origo volantové hřídeli měl kolíňák se 6cm podložkou a bylo to lepší, ale pořád je ten volant moc naležato jak v autobusu. Když občas vytáhnu stovku, tak se mi tam ty nohy nějak vejdou a ani o tom moc nepřemýšlím. Ale to je auto, kde nehledám výkon ani svezení. Pokud chceš polohu volantu výrazně zlepšit, nezbývá nic jiného, než dát lomenou hřídel.
22:26:00
13.02.2021
moucan - zrušená registrace
-> stepan: Stačilo by mi je jen porovnat v autě mezi sebou. Posez už bych si nějak odhadnul. Kdyby jsi našel a byl jsi ochotnej mi to na pár minut půjčit tak budu jen rád. 4
22:09:08
13.02.2021
stepan
Tak kolíňák půjde případně velice snadno podložit. Jinak bych řekl, že rozdíl bude minimální.

Kdyby sis to chěl zkusit, asi ti můžu kolíňák půjčit, nábu na stovku bych někde měl mít taky snad.
upraveno 1x, naposled 13.02.2021 22:10:09
21:01:15
13.02.2021
moucan - zrušená registrace
Mohl by mi někdo říct zda je nějakej znatelnější rozdíl mezi předsazenim věnce a tim pádem i posezem u Erkovýho volantu a u Kolíňáku?
Dal jsem si do Kilča Rkovej volant ale zjišťuju čim dál víc že pro mojí postavu je ten volant a jeho minimální předsazení volantu od palubky úplně na prd. Hlavně mě štve že při zatáčení musim mít nohy do O jinak si šprajcuju při spojkování levou nohu o věnec. Volant je prostě moc nízko a blízko palubce.
Kolíňák se zdá být víc předsazenej a tak uvažuju o výměně za něj. Bude tam nějakej rozdíl nebo je to neznatelný? Nechce se mi dávat 4-5 tisíc. za nějakej pěknej a pak zjistit že je to stejně na prd jako Rkovej a nemam nikde možnost si u někoho posez vyzkoušet. 6
Extreme Tyres