Dodělání servisní knížky u staršího auta

prohledat
41 příspěvků (zobrazeno 1 až 41) od 19.10.2020 do 25.08.2021, založil/a Gorock
řadit dle data
20:59:54
25.08.2021
saskyn2
-> SO545: já to chápu. Pokud to majitel chce zapsat tak jako neautorizovaný musím za každý přístup zaplatit.
20:12:23
25.08.2021
SO545
-> Mr._Nosferatu 25.08.21 18:22:19: a to ma zmysel... ale asi kazda znacka ma + aj - ci v logistike , administrative a aj samotnom servise....
18:22:19
25.08.2021
Mr._Nosferatu
-> SO545: Tak v tomhle má výhodu Renault, digitální pro servisy a pro majitele je serviska součástí návodu k autu, asi posledních 30 stran.
18:19:20
25.08.2021
Jarda/felda
-> SO545 25.08.21 16:45:48: však si můžeš doslova za pár korun koupit univerzální a vést jí 4

třeba takovou voton.cz/servisni-knizka- k-autu-26-stran
16:45:48
25.08.2021
SO545
-> saskyn2 25.08.21 09:49:35: tu elektronicku u VW nechapem...bola aj subezne s papierovou knizkou.

Tusim sa to uklada na server v materskom zavode VW v DE...



Aktualne uz nedostanes knizku....aaaaalle A4 papier o prehliadke ktory si odkladas doma....

Zlata serviska.Tak mas doma kopec papierov.



U motoriek su stale klasicke servisky...akurat u Yamahy to bola velka knizka /cista parada to vziat so sebou do servisu/ u Ducati je to miniknizka velkosti smartfonu. Super asi pocitaju ze do servisi sa bude chodit castejsie. :)
upraveno 1x, naposled 25.08.2021 16:46:15
09:57:00
25.08.2021
dragon_cb_cz
-> saskyn2: No však automobilky v mnoha ohledech taky zastydly v devadesátých letech, tak co 3
09:49:35
25.08.2021
saskyn2
-> dragon_cb_cz: akorát to ilustruješ na 90tých letech. Něco jako kdybych ti psal že psát na papír není běžný, protože 105 let před naším letopočtem žádný papír nebyl3

Jinak jo, jako dítě jsem měl i vkladní knížku na heslo3

A samozřejmě v 90 tých letech žádná elektronická serviska nebyla, byly ty papírový. A ta elektronická je jen novodobá náhrada a výmysl jak z toho vytřískat nějaký peníze navíc.
upraveno 1x, naposled 25.08.2021 09:52:05
09:44:10
25.08.2021
dragon_cb_cz
-> Bukaj: Protože máš banku už z té "internetové generace". Ale u těch klasických dinosaurů to bylo/je přesně jak píšu. Shodou okolností mám účet i u ČSOB a termín domovská pobočka jsem řešil ještě při předposlední návštěvě asi tři roky zpátky. Při té poslední letos na jaře už naštěstí ne.



Každopádně podstatou bylo spíš ilustrovat, že to že jsou informační systémy mezi pobočkami propojené není nutně samozřejmost a v případě, že se jedná o de facto nezávislé subjekty, tak už vůbec ne.
08:49:19
25.08.2021
Bukaj
-> dragon_cb_cz: Tohle už je ale hodně úlet mimo mísu :) V devadesátkách měl bankovní účet tak každej padesátej Virťák...3

Třeba já jsem na pobočce své banky nikdy nebyl, účet jsem zřídil přes internet, smlouva mi přišla poštou z Polska a karty mi též chodí poštou, veškeré úkony pak dělám přes internetové bankovnictví...
00:19:54
25.08.2021
dragon_cb_cz
-> saskyn2: Hele na to abys si pamatoval, že v 90kách banky neměly online napříč pobočkama informace o stavech účtů jsi starej dost, ne? A to že některý věci u některých bank nešly vyřídit jinde než na "domovské" pobočce platilo ještě pár let zpátky a někde možná platí dodnes... takže tak. A to jsou pobočky jedné banky, ne navzájem defakto nezávislé servisy...
00:09:10
25.08.2021
saskyn2
-> kpt.Budha: V klidu, jak blondýna se neptáš, jen si na začátku dost neštastně specifikoval co vlastně chceš, protože jsem to nepochopil dobře ani já, a očividně ani zbytek osazenstva3

Autorizáky to mají propojený mezi sebou, takže se můžou kouknout do servisní historie, když teda chtěj.
00:04:34
25.08.2021
kpt.Budha
Tak se ještě jednou omlouvám, přečetl jsem si to raději několikrát a celé to asi bude o tom, že jsem netušil, že serviska je jak papírová, tak elektronická, potom je asi logické, že by se k ní ostatní servisy měly také dostat. Moc díky.
23:57:45
24.08.2021
kpt.Budha
Pardon, já to z těch příspěvků ale stejně nepochopil. Mám papírovou knížku, kterou jsem nezkoumal úplně dopodrobna, ale tam se zapisují jen pravidelné předepsané úkony, ne? Ale jinak se autorizák dívá do počítače, aniž by papírovou knížku otevřel. Čímž předpokládám, že má nějakou databázi. Moje asi nejzásadnější otázka je, zda se kouká k sobě do databáze provedených úkonů, nebo do databáze "veřejné", kam se podívá i autorizák jiný?

Uznávám, že se třeba pro někoho ptám jak blbá blondýna a věc je úplně jasná, ale když uvedu příklad, že mi v motoru již vyměnili spoustu věcí, které hledanou závadu nezpůsobovaly, ale v papírové knížce tyto výměny nejsou (předpokládám), tak bych byl docela rád, kdyby mi ty nové díly nevyměnili v jiném servisu znovu, protože já si je všechny nepamatuju a nebudou mít tu historii oprav... Moc díky
23:55:29
24.08.2021
saskyn2
-> dragon_cb_cz: Ale on se neptal na sekuritáka ani uklízečku ani na záznamy z kamer3 Ptal se na servisku, což je v analogii něco jako ty záznamy o prodeji resp. servisu v Alze to snad chápeš, nebo je to taky nová informace?3
23:46:23
24.08.2021
dragon_cb_cz
-> saskyn2: Tvl nejde o to jestli "platí", jde o to jestli k ní ten jiný servis má přístup. Informační systémy můžou být propojené a taky nemusí. Pokud si vypůjčím tvojí analogii, je to podobné jako jestli se sekuriťák Alzy v Holešovicích může kouknout i na kamery z Počernic nebo ne.
23:41:06
24.08.2021
saskyn2
-> dragon_cb_cz: -> darklord: očividně jste si nevšimli že ty dotazy byly dva3 Jinak jo asi nečekam že by si někdo mohl myslet že servisní knížka k autu platí jen u jednoho jedinýho dealera. Pro vás počítačový mágy asi jako kdyby se někdo divil že může uplatnit záruku z Alzy v Holešovicích i na pobočce v Počernicích4 3
23:35:29
24.08.2021
dragon_cb_cz
-> saskyn2: No zjevně to až tak jasný není, jinak by tady ten dotaz nebyl 4



Běžný smrtelník (což je to BFU - Běžnej Franta Uživatel) fakt nemůže tušit, které informační systémy jsou propojené a které ne... "elektronická serviska" by klidně mohla znamenat, že má konkrétní servis někde databázi oprav pro dané auto (což např. Suzuki autorizák pro moje auto zakládal, přestože serviska byla normálně papírová), ale má jí jen pro sebe a nikam dál jí nesdílí.



Ano, to jak to je dává smysl, ale rozhodně to není samozřejmost.
23:33:25
24.08.2021
darklord
-> saskyn2: stale hovoris len o veciach ktore su "uplne jasne" leda tak autoservisu. bfu = bloody fucking user, po vasom bezny franta uzivatel.
23:30:33
24.08.2021
saskyn2
-> darklord: Tak stejně tak se teda můžeš ptát jestli do papírový servisky může dát razítko někdo jinej, nebo jestli patří konkrétnímu dealerovi3 A stejně tak se já můžu ptát co to je bfu3 3
23:22:35
24.08.2021
darklord
-> saskyn2: prosim, ako sa "bfu" ma dozvediet ze elektronicka serviska patri automobilke a nie konkretnemu dealerovi/servisovi? Asi prave preto sa pyta. Tebe ako servisakovi je to "celkem jasny" ale mne ako bfu je po tom hovno, az kym ma to nezacne zaujimat....
23:18:01
24.08.2021
saskyn2
-> dragon_cb_cz: ta serviska přeci není žádného autorizáku, ale k autu, tak je celkem jasný, že do ní vidí každej včetně neautorizáku pokud zaplatí přístup, takže bych takhle otázku ani nepochopil.
22:38:34
24.08.2021
dragon_cb_cz
-> saskyn2: Myslím, že jeho dotaz zní, zda jeden autorizák vidí záznamy v elektronické servisce jiného. Což předpokládám, že ano - že je to centrálně přes fabriku.
upraveno 1x, naposled 24.08.2021 22:38:45
22:02:36
24.08.2021
saskyn2
-> kpt.Budha: asi nerozumím? Bud máš papírovou servisku kde si vše přečteš. Nebo elektronickou, do který se dostane akorát servis co si platí přístup přes erWin. Pokud chceš neutorizovaně měnit olej, tak si koupíš obyčejnou papírovou servisku a vyplnuješ si ji sám, popřípadě servis co ti to mění.
21:48:22
24.08.2021
kpt.Budha
Pánové, mohu opět s možná trochu podivným dotazem? Mám auto od nultého kilometru servisované v jednom autorizovaném servisu. Chtěl bych i nadále mít poctivě vyplněnou servisní knížku, třeba by to jednou mohlo pomoci prodeji. Takže by pravděpodobně i běžné výměny oleje měly nadále probíhat autorizovaně? Nebo je jedno, kdo to do servisky napíše? A druhá otázka, která možná bude už úplně mimo, ale já prostě nevím. Databáze úkonů provedených na konkrétním autě je nějaká online věc, ke které je přístup všude, nebo je to databáze toho každého servisu a když to převezu jinam, tak nebudou tušit, co je tam vše nové a budou měnit znovu? Moc díky a omlouvám se za své neznalosti.
17:29:08
21.10.2020
OndraKrupi
-> 1560: tak autobusácké a škodovácké příhody bys nám mohl vydat. maximálně to rozdáme na Pohofestu jako cenu "za trest" 3 3 3
12:16:20
21.10.2020
1560 - zrušená registrace
-> Borderer: To je sice fakt, ale já zase nejsem moc tvůrčí typ, čeština taky pokulhává, a ani nevím, zda bych na to měl čas (no i když asi jo, když dokážu hodiny plkat na virtu). Hmmm, popřemýšlím o tom 3
12:08:46
21.10.2020
Borderer
-> 1560: Na druhou stranu co dělá Moderní fotr? Nebo třeba Igor Lecko ve skupině na motorkářích (opět fcb)? Píše tam takový věci a lidi to prostě baví. 6
12:04:41
21.10.2020
1560 - zrušená registrace
-> OndraKrupi: Dyť by to nikdo nečetl... Vydal jsem "svépomocí knižně" asi jen 15ks sbírky mých básní a erotických povídek, to sice mělo úspěch, i když jen u mých značně nechutně perverzně založených kamarádů, ale fakt si nemyslím, že by někoho zajímalo, co jsem dělal ráno nebo co jsem kdy prodal za auto 3 Uvažoval jsem, že bych podobně vydal i sbírku "zážitků za volantem autobusu, zážitků dispečera a zážitků z revizorské praxe", ale to by zase zajímalo jen úzký okruh lidí, a to zejména ty, o kterých by se tam psalo :-D
upraveno 1x, naposled 21.10.2020 12:06:45
11:56:26
21.10.2020
OndraKrupi
-> 1560: 3 3 3 ty vole, ty bys měl vydat své příhody knižně 3 3
10:20:07
21.10.2020
dragon_cb_cz
Je mi jasný, že zfalšovat servisku asi není až takový problém, ale pro mě teda když kupuju auto tak je plus. Ano, celkový stav je důležitý, ale když na první pohled vidím v inzerci, že auto jezdilo 30t interval a ještě se přetahoval, tak to prostě moje nadšení zchladí.



Sama o sobě pochopitelně neřeší nic, ale celkový obraz dokreslit může. Když budu mít na výběr ze dvou aut, která jinak budou plus mínus stejná, ale jedno jezdilo dlouhý a druhé krátký interval výměn oleje, tak je celkem jasné, které si vyberu...
09:46:45
21.10.2020
suri
-> Syny: mňa najviac udivujú fora kde je na 70 stranách preberané aký je najlepší olej do ich miláčika ... pritom auto má 250tis km , dovtedy chodilo po 30tis km do autorizáku a liali tam čo sud dal :D
09:21:17
21.10.2020
1560 - zrušená registrace
-> Syny: Jo jo, to je první, co každýho zajímá. Zda to má servisku. Nikdy jsem nepochopil proč, ale možná to je tím, že mě zajímá celkovej stav auta, a ne to, co má napsaný v knížce, kterou si stejně můžu udělat doma.



To jsem takto prodával jedno vozidlo, které bylo u nás na firmě a jezdila s ním, což je vtipné, moje "nová maminka" (starší ode mne o 7 let), a to auto zdědila po mé "původní" mamince (která jakožto odstupné ze společného soužití dostala vozidlo nové a pan otec si myslel, že jí tím uklidní), což jí samozřejmě pan ředitel (a můj otec v jedné osobě) jaksi zapomněl sdělit. Když se to dozvěděla, hodila po něm klíče, a auto se tak stalo nepotřebným. Inu, tak že "to synáčku prodej a nech si z toho 5%", tak synáček tedy zadal inzerci, pokouknul po jiných autech, kolik to tak stojí, a protože je debil, tak zapomněl do inzerátu uvést, že vozidlo má servisku, což si vyžádalo asi 30 telefonátů od potencionálních zájemců, kdy je vůbec nezajímal stav auta, kilometry, cena, výbava, první, co bylo, tak "dobrý den, má to servisku?" Což mě vytáčelo do nepříčetnosti, tak jsem tu servisku do inzerátu doplnil. Týden se sešel s týdnem a asi po dvou měsících dorazil borec, že auto bere. Sešli jsme se na parkovišti u kňuflandu a on, že jestli by mi nevadilo, kdyby si do toho napíchnul diagnostiku. Tak říkám, že mi je to u zadní části těla, ale že auto má servisku. Borec se zaradoval, diagnostiku nechal diagnostikou a jal se velice důkladně lustrovat servisku. Neboť byl spokojen, udělal krátkou zkušební jízdu, s kufříku vytáhnul kilo a půl a odjel (i se serviskou).



Takže z reálného života asi tak, ale myslím, že to známe všichni 3
07:53:37
21.10.2020
Syny
Me se libi, jak vetsina lidi na autorizovany servisy nadava a nejezdi tam, ale kdyz se pak kupuje auto, tak to servisku chce kazdej 3 Ja ji ke Golfu taky nevedu. Kdyz jsem auto koupil, tak tam stejne posledni zaznam byl asi 1,5 roku starej. Ja mel tendenci si tam ukony co probehly psat sam jen pro info a pak jsem se vysral i na to... Nevim co je lepsi - jestli vymena oleje v autorizaku po 30ti tisicich km s razitkem, nebo vymena oleje svepomoci po 15ti tisicich bez razitka...
07:22:52
21.10.2020
suri
-> StepaNoFUN: asi tak , v serviske je bez tak hovno ... som takých pekne servisovaných áut videl



a v historii zistené že na aute z plechariny je pôvodná akurát tak strecha , a z motora kľuka a blok
22:18:33
20.10.2020
StepaNoFUN
-> saskyn2: Víš jak to je - po panu doktorovi z německa, nebouraný, se 100% servisní knížkou... :-D

Na to jsem vždycky konstatoval - i se svejma pár známejma vám takovejhlech servisek naseru za den kýbl. :-D

Spíš neš servisku bych chtěl protokoly od toho servisu. Ty jen tak nablejt není až taková prdel.
22:08:17
20.10.2020
saskyn2
Servisku kterou nemají zapsanou v databázi 100% zpětně nezapíšou ani omylem, to by každej blbec koupil za 400 servisku, bramborem si jí orazítkoval a pak si vyrobil novou servisní historii.
21:47:21
20.10.2020
StepaNoFUN
-> Gorock: Nekupuj za 400 prázdnou servisku. Dojdi se zeptat tam, kde to auto bylo servisovaný (pokud to víš) a tam Ti vyjedou servisní záznamy. Když tam nějaký budou, vyjedou Ti je (placený), nebo Ti řeknou - máme howno - zdarma. Pokud je uznáš za vhodný, tak si nech objednat knížku i se štítkem a doplnit do ní záznamy - placený. ;-)
21:39:56
20.10.2020
Gorock
Mně šlo o to, aby se ta stará původní serviska dala zapsat do servisní databáze ve Škodovce.

Uvidím, asi risknu ty 4 kila a půjdu to zkusit. :D Dík za radu!
11:50:14
20.10.2020
Milan 136
-> Jarda/felda 20.10.20 11:44:00: Zpětně by to asi i šlo, ale jen v případě toho servisu, kde to bylo provedené a mají to v jejich databázi. To by podle mě nebyl problém.

Servisní knížka se dá objednat.
11:44:00
20.10.2020
Jarda/felda
každý nový auto dostane servisku kde je štítek o tom autě 4 tu prázdnou si klidně kup ale bude začínat až u aktuálních kilometrů zpětně už to ofiko nikdo nenapíše 8
23:14:06
19.10.2020
Gorock
Dobrý den.

Mám takovou otázku. Všiml jsem si, že se normálně na Internetu prodávají nikdy nepoužité servisní knížky např. do Felície. Je možné přijet do škodovky s takovou serviskou a nechat další opravy do ní zapisovat? Je to možné? Nebo každé nové auto dostane vlastní servisní knížku přidělenou rovnou ve fabrice?



Budu moc rád za feedback. :)
Extreme Tyres