skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Favorit,Felícia a staršie autá z ulice fotogaléria
lehce přituněnej pickup přijel dneska na burzu
Dneska jsem si povšiml, že na Petřinách (kousek od hasičů v boční uličce) dlouhodobě parkuje celkem pohledná zelená 120 L (?), dle mého odhadu model 79 - 81. Zítra ji zkusím nafotit, bohužel jsem u sebe neměl foťák...
-> Tomaso435 30.07.17 17:31:07: Ano stale zije, ale jezdi s ni akorat za pekneho pocasi, jinak eMkem, novy auto prej nechce ![1](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/1.gif)
Teda jestli to ta co si myslim
![1](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/1.gif)
Teda jestli to ta co si myslim
-> Tomaso435: Jedna ostře žlutá se stejnou kapotou zarůstá do kopřiv, mám za to, že se v Pcích pohybovala i jedna černá. Ta žlutá stojí (pokud vim) někde tady (neni na foto): www.google.cz/maps/.../da
ta=!3m6!1e1!3m4!1sWnbvEbjw
BLLbiNkojS7JEA!2e0!7i13312
!8i6656
... žije :-O ... mám za to že s ní ten maník jezdil kolem 2003 - 6 Do karosy v Mýtě do práce....
-> Žiabrovak: v tej dobe bolo každé druhé auto vrak
-> isti: Veľmi dobre viete ako som to myslel... ![3](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/3.gif)
![3](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/3.gif)
-> Žiabrovak: Veď žiješ,ulice sú plné škaredých fabií a oktavií![3](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/3.gif)
![3](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/3.gif)
-> Apple STS Chvojkovice-Brod: Jáj tak by som chcel žiť v tej dobe kedy každe druhé auto bola škodovka....
Ja si myslim,ze vedel,padz sem mel dost malo vidany,jasne cerveny auto s pardubickou znackou, s dost vyraznym zvukem,kterych v Partizanskem moc nejezdi.
A dnes pred Jednotou starsi pan v safari kratasech a knirkem s pani si nakoupili zasoby a v kufru meli neco jako stan.Sem myslel,ze se S105/120 uz nikdo kempy neobrazi.Nevim zda to byla 105 L,nebo 120L nemel jsem moznost to prozkoumat.Mela znacku FME neco.
-> lokaj 07.07.17 12:58:12: A stejnak o tobě věděl, ne? ![3](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/3.gif)
![3](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/3.gif)
V Partizanskem u Kauflandu prijel pan,cekal na manzelku a jak kdy vedel,ze si to auto chci vyfotit,nehnul se od nej ani na metr.Krasna Skoda 105L.
Je Beta brána jako škodovka? Jen jestli jsem trefil téma ![6](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/6.gif)
![6](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/6.gif)
Nasli se i ziguliky,stovky,zde jedna trochu vytunena,jinak ale uchazejici.Omlouvam se za fotku,lepe to neslo.
Jeden krasnej Favorit LX rok 1994
Dnes jsem byl s babi u doktora a v kaufu a neveril jsem kolik peknych starych skodovek jeste stale jezdi,jako normalni spotrebni vuz.A to jsem jich dost ani nezachytil na fotoaparat.
-> Tomaso435: Myslím že lpg ale nápad to není špatnej ![4](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/4.gif)
![4](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/4.gif)
-> castrol: jo to je fakt :-D nebo nafta a chcanky :-D
-> Tomaso435: benzin -nafta ![3](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/3.gif)
![3](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/3.gif)
-> Tony Outland: LPG? :-D
Já před pár dny, potkal při jízdě po staré silnici I/23 vedoucí z Brna až do ČeBu, v Rosicích dost pěkného nezrezlého Favorita 135 L se Vsetínskou značkou a mladým týpkem za volantem. Nebyl to někdo z Vás borci?
Kto sa dnes zatulal až pod strečno? A potom odročil na dialnicu smer východ?
-> lokaj: Ano Atlanta měla černobílé znaky na discích a i disky byly jiný a 14'' + barva zelená atlantická, červená nebo bílá-byl to akční model k olympijským hrám v Atlantě v roce 1996. Tohle na foto jsou 13'' a taky si myslím, že se jedná o Pacific-Pokud si dobře pamatuju, tak tento akční model měl tuto zelenou nebo modrou barvu pouze metalíze![4](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/4.gif)
![4](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/4.gif)
Mám pocit, že jsem ten nápis na druhé straně vzadu viděl,ale nevím. Atlanta se dělala v bílé,takové umělé zelené a tmavě červené ne? kdežto Pacific ve světle modré metalíze a této zelené metalíze. A Atlanta možná (!) měla ještě na discích stříbrný znaky ne barevný. Já osobně jsem nikdy nepochopil, proč udělaly dvě takřka časově shodný a takřka vzhledově shodný edice.
-> lokaj: nie skor Atlanta?
... a teď stojí na sídlišti...
Tak jsem byl pred par dny ve Vankovce v Brne a potkal jsem tam Rapid 130
já si myslím, že to jsou nějaký obruče ze západu, které schválně nemají střed a pouze doplňují originál středové pokličky nějakého typu auta např.(Opel, Renault..) Dokonce mi přijde, že jsou přichycené originál středovými pokličkami toho favorita. Jinakkrásný video. Typický počátek devadesátek, taky máme takovéto kazety s tehdejšími zajímavostmi doplněny usínací hudbou. Kde jsou ty časy, kdy to člověk vídal běžně. Dnes aby i toho favorita člověk pohledal. Dokonce ani těch felicií už na dálnicích a hlavních tazích není tolik vidět-byť ano pořád vidět jsou,ale už to není každá třetí..
-> Apple STS Chvojkovice-Brod: Napaddlo mne, jestli to nejsou nějaké klasické poklice, upravené vyřezáním středu (v 90. letech se dělalo leccos) pro snazší výměnu kol![3](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/3.gif)
![3](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/3.gif)
-> Bukaj: jo , taky sem na toi čučel, kde je Tomaso, ať podá hlášení
-> Bukaj: akurat som sa na to chcel opytat ![1](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/1.gif)
![1](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/1.gif)
-> Apple STS Chvojkovice-Brod: krása...väčšinu detstva som prežil v 90-tych rokoch a tiež si na toto pamätám
![156](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/156.gif)
![156](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/156.gif)
![156](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/156.gif)
![156](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/156.gif)
-> Apple STS Chvojkovice-Brod: Tybrďo - ty poklice bez středů na tom Favoritu měšťáků - to vidím poprvé![9](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/9.gif)
![9](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/9.gif)