/cz/forum/ke-strankam-a-adminovi/101167-zkusenosti-s-prodejci/?redirected

Zkušenosti s prodejci / kupujícími

prohledat
2765 příspěvků (zobrazeno 2551 až 2600) od 15.12.2008 do 18.01.2024, založil/a Dakos
řadit dle data
23:39:13
05.01.2009
Dakos
Dalšího Pána,se kterým jsem měl co dělat, je Mr.Dlouhý z Ledče nad Sázavou.Ani nevím,jak jsem na něho dostal kontakt.Sháněl jsem tehdy lemináty na RSu rallye.Je to cca 8let.Objednávka dohodnuta v lednu a termín dodání za cca dva měsíce.Cena 4ks blatníků,lízo,haubna 12tkč.Po dvou měsících volám a říká,ještě není,zavolej za měsíc.Za měsíc volám a to samé.Po 5 měsících už jsem změnil tón a netajil se tím,že mě to už nebaví.Řekl,že pokud chvátám,tak je k odběru jen okruhovka a že ta je žádanější a bla bla.Měl jsem doma holou káru a čekal už jen na ty lamina.Říkám že jo,chááá,tak ať prej zavolám za měsíc a bude.Volám za měsíc a co myslíte?Tak to už jsem křičel do telefonu něco o podvodníkách a taháních za nos.Říkal,že na to nemá nervy,ať se dohodnu s člověkem,co to dělá,že v tom nemá prsty bla bla a že na sebe nenechá řvát.Zavolám na číslo co mi dal a hle, mluvím s p.Práškem.Ten: Přijeď za pět týdnů a sada bude.Už nedúvěřivě raději volám 4 týden,abych se ujistil,zda je vše v pořádku.Ano 5 týden vezu domů sadu,tak jak bylo smluveno.Nebyla za 12t,ale za 9tkč.Navíc v té době rallye sadu nedělal,jen okruh.Tak nevím co to mělo všechno znamenat.

Podruhé jsem sháněl dlouhé štefty.To jsem potkal Mr.Dlouhého na srazu a nabízel je tam.Slovo dalo slovo a opět ať za měsíc zavolám a budou.Opakování bylo jak poprvé.Po 4 měsících (beru jako úspěch) si vezu domu jen 8ks,místo slíbených 16ks.Víc bude za týden.Neopoměl povídání,jaká je to kvalita,že tomu co je dělal málem odpochodovala mašina z dílny,jak je válcoval.Naštěstí mi kamarád věnoval 8ks šteftů,tak další somrování jsem vzdal.Děkuji ti tímto ještě jednou Járo,asi už mě ti bylo hodně líto.

Myslel jsem,že to je konec příběhu,ale ne.Začalo to asi při osmém sundání kol.Normálně jsem při povolování matky sundal i závit.Když se toto opakovalo u třetího,volám Dlouhému,ten že to není možné a že to ještě naviděl a bla bla.Návštěva u něj doma a ukázka vadných kusů způsobila,že jsem odjížděl s novýma hned.Do měsíce se opakovalo to samé na dalších třech.Ztratil jsem nervy a objednal profi kousky od OMP a klep klep drží dodnes.

Myslíte,že to byl konec mého trápení?Omyl.Při sundavání kol,že nandám právě zmíněné OMP se stala neuvěřitelná věc.Trhající závit kousl matku a hlava šteftu se zača protáčet v náboji.Já musel sundat náboj,zavařit hlavu šteftu do náboje,povytočit matku,pak frčkou uříznout šteft pod matkou a tím zachránit loukoť.

Děkuji pane Dlouhý,už od Vás nic nechci.

P.S.Slyšel jsem od pár lidí daleko daleko větší špeky co jim provedl.

Máte také někdo něco?
22:14:10
04.01.2009
doly120
-> tomaso435: Já sem taky spokojenej:) až na ten obchod z ondou..
22:05:05
04.01.2009
Matsoft
-> JoseA: vzhledem k tomu, ze LDD v puvodni podobe jako v 80 letech neexistuje, tak ziskat jejich razitko je zalezitost nemozna.

Co se tyka MTX/Hainzinger planu, tak rekl bych, ze vyztuhy a uprava zadku je hlavni na tom aute, jak si kdo vyresi mechanizmus strechy je kazdeho vec. TUV jako takovy je na vyztuzeni auta.
21:42:21
04.01.2009
Tomaso435
noo tak mě napadlo že to sem napíšu,, co sem obchodoval s lidma tady z virtu tak sem spokojenej,, všechno přišlo tak jak má,, s ničím nebyl problém ..(až na deku na kapotu na feldu,, slíbil nehořlavou s držákama a přila mě hořlavá bez držáku a alu co měly prasklej límeček ) no ale to je jen tohle,,,,,

první obchod byl tuším s uživatelem david od kterého sem kupoval středový pokličky na alu mezi tím od VITOSe červenej neon a zatím poslední ondrakrupi co mi poslal filtr a hodiny.... takže celkem spokojenost 4
17:50:41
04.01.2009
JoseA
-> Matsoft: sorry že sem napsal misto lux standard. No ale on získal jenom kopii části výkresu + razítko, které si psal, že získá kdokoliv, ale plány rámu či střechy uplavaly a když je nakreslíš podle svojeho originálu, tak by pro něho mohly mít cenu jestli teda chce někdy dokončit nějakou přestavbu luxe. Třeba bys i razítko získal když bys to kreslil podle origo auta 6
17:24:17
04.01.2009
Matsoft
-> JoseA: svyho Luxe jsem uz jednou premerenyho a okreslenyho mel, ale nekam jsem to potratil. ale jeho MTX plany jsou origo i s razitkem AUTO HAINZINGER... Ja bych na tom LDD ani SKODA GB nemel.

co se tyka tho prodeje, tak nevim... veril bych mu tak 1/4 toho co rika :-D
16:49:15
04.01.2009
JoseA
-> Matsoft: Tak mě napadá proč neuděláš plány na oblouk podle svojeho standarda a nenabídneš je Janečkovi za srovnatelnou cenu s jeho nabídkou? Ale on asi rači jak somrák přileze k někomu přeměřovat auto a kreslit to na papírek aby to pak mohl nabídnout za těžké prachy.
16:46:59
04.01.2009
JoseA
Matsoft 01.01.09 20:11:14 napsal:

taky mi rikal, ze uz prodal 4 takhle udelany rapidy z toho jednoho do SR a

ze to tam ten clovek normalne dal na papiry.
a myslíš si sám, že to je pravda?
20:11:14
01.01.2009
Matsoft
taky mi rikal, ze uz prodal 4 takhle udelany rapidy z toho jednoho do SR a ze to tam ten clovek normalne dal na papiry.
20:08:13
01.01.2009
Matsoft
Ja pridam svoji trosku do mlyna.

Kdyz jsem byl u Ladi Janecka cca 3 roky zpet, tak mel v garazi krasneho origo rapida 135 v APOLLO barve... pri dotazu na cenu padla cenovka 50kkc. vedle nej, teda spis za nim stal dalsi APOLLO rapid s urizlou strechou, navarenymi vyztuhami v prahach a zatim neprivarenym obloukem ala standart. ukazoval mi, jak to bude mit privarene on atd.... na dvore mu stal cerveny rapid s urizlou strechou a rozprasenym zadkem ala mtx, to ale byla shnilotina, pry si na nem zkousel jak to ma udelat. i mi ukazoval ty slavne papiry od pana Hainzingera na prestavbu... v zasade nic moc zajimaveho. Malem jsem je i z nej vymamil, aby bylo mozne jim za celkem slusny peniz udelat ceske schvaleni, ale nakonec to nedopadlo. Verim, ze kdybych zajel do Regensburku za panem Hainzingerem, ze bych je dostal tez a za mnohem mene penez nez je Janecek nabizi. Papiry se tykaji pouze vyztuzeni a zvednuti zadku. Plany na strechu neexistuji, nema je ani MTX - uplavaly pri povodnich.
23:33:33
31.12.2008
Mantrabeach
-> Dakos 27.12.08 20:51:35: v tomhle se proháněl ten debílek v létě v nepolisech když jsme byli u babičky.1
21:55:48
31.12.2008
Jarda - zrušená registrace
zustaly...
21:53:54
31.12.2008
Jarda - zrušená registrace
-> Dakos: jo stavebnici, jako kompletni kastli, do kterej nahazis napravy, prevodovku, motor, natahnes brzdy a udelas elektriku + interier a mas hotovo4

ja kdyz poprve slysel o stavebnici MTX Roa, tak jsem si rikal, jestli prodali komplet zelezo - vyztuhy + ty laminaty k tomu a bylo to potreba udelat z favo kastle, ale tak to samo neni, ikdyz spousta lidi si to tak predstavuje....

on totiz MTX Roadster neni vyztuzeny favo, jako v pripade rapida, ale stavba uplne jineho vozu s pouzitim skodovackych dilu4



staci se podivat, jak jsou nektere dily k sobe privareny (kde to neni vyztuzovane) ano spravne body tam nenajdete, ale cca 2 cm housenky a ikdyby to prevarili, tak by tam bodovane casti zustali, jo v nekterych mistej body jsou - treba pribodovany prostor zasobniho kola, protoze tu cast tak ziskal Metalex od skodovky kompletni...
20:11:16
31.12.2008
Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace
-> Dakos: koupil rozestavene..tim se to vysvetluje,metelex uvadi,ze jich cca 20??(ted presne nevim) prodal jako stavebnici
20:07:34
31.12.2008
Dakos
P.S.Metalex prodal pár stavebnic a ani se netají tím,že jich pár někdo odnes přes plot3
20:05:58
31.12.2008
Dakos
Říkal,že to koupil rozestavěné a dokončil to.Stavba ze 4dvířka jsou snad všechny,ne?5
19:28:16
31.12.2008
Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace
-> Dakos: Jarousku nerikej ze to postavil ze 4dvirka...metalex prodal nekolik karoserii jako stavebnice a lidi si to kompletovali doma,jestli to nahodou nebude tahle nejak4
19:05:21
31.12.2008
Dakos
Člověk co jezdí na srazy do Běšin s červeným Roadstrem MTX,tak ten udělal doma Roadstera.Je tuším někde od sPlzně.4
14:33:46
31.12.2008
mototechna
-> kubina: Veď som napísal že MTX je pre mňa španielska dedina...
14:09:56
31.12.2008
Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace
-> mototechna: obchod nechám stanou,to at se kazdy presvedci sam,ale ohledne toho MTX,tak pletes hrusky s jabkama,byla rec o MTX rapid a toho zadneho neudelal natoz Lopraisovo....a MTXfavorit? tak toho zadneho tez neudelal,ale zase musim byt soudny a napsat,ze sam Janecek uznava slozitost toho auta a sam rika,ze ho neudela a ani nikdo jinej,vse cos videl byly auta co dotahl s ciziny
14:05:55
31.12.2008
mototechna
tak tak...
13:58:42
31.12.2008
Dakos
to mototechna: Je na tvém příspěvku taky něco pravdy.Já spíše zakládal toto téma,že jsem byl nespokojen s jeho chováním ke mě jako zákazníkovi.4

Jak říkáš,obchod je obchod a kdo chce,tak ať si od něj nakoupí. 2
13:33:16
31.12.2008
mototechna
Ja neviem, ale poniektorí sa nasierate zbytočne a pravdepodobne trpíte samovytáčacou závadou. Chodím často do Prahy, a tak sa sem-tam u Janečka zastavím. Dopredu mu zavolám čo má a aká je cena, ak s cenou súhlasím a daný diel potrebujem, kúpim. Keď sa mi cena nepáči, poobzerám sa inde. Niektoré diely sú prakticky nezohnateľné a on ich dokáže zabezpečiť v originále. To že si za to pýta kopu peňazí je úplne normálne, volá sa to OBCHOD. Ak nejaký diel lacno kúpi a draho predá, je to jeho vec a jeho šikovnosť. Ja sa nechcem a nebudem nikoho zastávať, ja osobne som s jeho jednaním spokojný. Čo sa týka tých MTX, videl som ich u neho niekoľko, ale detailne som ich neskúmal, nieje to auto ktoré by sa mi páčilo. Nech sme sa o nich rozprávali akokoľvek dlho, ani raz nepadlo slovo ORIGINÁL. To že robí prestavby a dá ich na papier je tiež jeho šikovnosť, a v podstate by sme mali byť radi (nieže by som takéto prestavby schvaľoval), pretože ak to potom predá s platnými papiermi, tak problém nevidím. Rozhodne dokáže dať prestavbu Rapida na iný papier, čo sa napr. v prípade 130RS nikomu nepodarilo. A že za to pýta veľa? Je to zas len OBCHOD. Chceš alebo nechceš... A kto na to má, kúpi si originál za úplne iné peniaze. Ak na to má, že? Úplne stačí dopredu si dojednať obchodné podmienky a cenu, a je to... A že má obchodné či výrobné tajomstvo? No a? Ja ich mám vo firme niekoľko...

Prosím aby si tento príspevok nikto vevzťahoval na seba, je to len jednoduché vysvetlenie slova OBCHOD tak ako to v praxi funguje. Ak s niekým skutočne vyj.bal, tak to treba zverejniť...
16:36:26
30.12.2008
Crestik
-> Zdeněk.: jenže on to za originál nevydává, tak nevím, proč se tu tím furt oháníš. X lidí tady řeklo, že jim nabízel/že slyšeli přestavbu rapida na cabrio, mtx, roadster, atd a možnost zapsat to do papíru. Tak to musí dojít každému, že to není originál, legální apod. A že za něco takového chce 100tis nebo kolik? Pokud je to kvalitně udělané, tak proč ne, si spočítejte jen tu blbou práci, a když by se to vynásobilo 100-500/h.

Jako mě by to bylo uplně u prdele, jestli jezdím v originálu, nebo v něčem, co někdo předělal (a udělal vlastně to samé, co oni, akorát že tehdy se ta "garáž" jmenovala Metalex). Pokud se mi to bude líbit, bude to třeba nějaká napodobenina, tak ať to třeba vytesá ze žuly.
11:29:42
30.12.2008
Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace
-> Zazaa: jo asi to tak je,mam u luxe menenej motor a tam v c.7 je 1289ccm ..ale i ten vymeneny motor nakonec v luxovi nebyl.Po konzultaci s komisarem,jsem sehnal motor 130 s puvodnim cislem a ze stejneho roku a k motoru mam vyřazený puvodni CSSR technicky prukaz(velky).Takze mam doklady ke kabrioletu i k motoru
09:55:02
30.12.2008
Jarka130
Nazdar chlapi chtěl jsem se zeptat viděl někdo hotovou kopii cabria od p. Janečka?Ja jsem viděl jen to polodílo o kterém mluvil Kubina
09:14:04
30.12.2008
Dakos
Byl jsem u Lopraise ve Frenštátě u něj na showroomu,ale kábro tam neměl:-(.Zato superní 603 a 6134.

U kabrií jako je rapid a garde,tak orig beru pouze to,které udělali přímo úpravci v U.K. a D.

To že to někdo patlá doma moc neuznávám.

U aut jako 120S a 130RS beru za orig i sic znovu postavené auto,ale se všema původníma dílama,teda mimo kasle.Tzn.že v autě jsou všechny detaily,co to auto dělají.4
07:48:39
30.12.2008
Zazaa
-> Nwkt: protoze anglani na to s prominutim serou ... proste tam neco napisou a hotovo



-> kubina: presnej obsah se pise do te kolonky kde je tech 1300, cast 7 je pro zmeny jako prelakovani, vymena motoru, kastle atd ... pokud mas pred sebou teda ten samej formular DVLA :)





jinak kdyz se tu ohanite tou originalitou treba 120S nebo 130RS tak me ukazte nejakopu ktera za tech 30 a vic let nebyla rozstrelena a znovu stavena na jine kastli .... naprosta vetsina kdzy to budete brat takhle tak original neni :)
23:50:02
29.12.2008
Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace
-> Nwkt: tohle je trida do 1300. presna kubatura se pise do statě č.7 ...
23:40:41
29.12.2008
Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace
-> Jarda: jardo jeste toto mam
zvětšit Zkušenosti s prodejci / kupujícími - obrázek od Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace vložen 29.12.2008 23:40:41
23:38:51
29.12.2008
Turda
-> petr s: ale nee tak sem to nemyslel, možná to tak vyznělo, ale jako je to pravda...já v tom exponát nevidim, dát třeba za úplně schnilej vrak 100 000 ??... to bych fakt nedal, já chápu, je to prostě originál, je to prostě kousek, ale každá škodovka je originál, dám radši 20 000 za oužu v origo stavu naprosto luxusním než za tohle X desítek tisíc!! kdybych to měl doma tak si taky budu pískat, ale jinak NEE 2 3
23:36:25
29.12.2008
Nwkt
-> kubina: Jakto že tam je 1300 ccm? Když to má 1289?
23:34:59
29.12.2008
Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace
kdyz jsem kupoval luxe,tak doklady jsem chtel videt driv nez auto:)jinak kdo nezna tak convertible=kabriolet proste u neceho,co planuji jako veterana musim mit jasnej a cistej puvod,taky na rizeni nesahnu,i kdybych se v tom mel svezt v 50ti,ale to uz jsem psal nekolikrat,je to ohrana pisnicka
zvětšit Zkušenosti s prodejci / kupujícími - obrázek od Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace vložen 29.12.2008 23:34:59
23:05:55
29.12.2008
petr s
-> Turda: Chybí tomu střecha a ještě chtějí tolik peněz?
23:00:17
29.12.2008
Turda
-> su.tech: tak ono na tom ani tak nesejde, pokud ti někdo nabídne 120S za několik desítek tisíc tak je jedno jestli to bude originál nebo ne...myslím to tak, že ten člověk kterej to například složil v roce 2000 s obyč schnilýho kila, ale nasázel tam všechny originální díly, všechno dle předpisů, všechno jak to bylo dřív a ještě k tomu na papírech 120 S....bylo by mi jedno jestli s tim jezdil v pětaosmdesátym nějakej jouda na závodech, nebo to nějakej jouda složil v roce 2000 už ze zmíněný schnilý stovky.....sice to nebylo vyrobený v AZNP třeba nebo někde to je jedno, ale postavený to bylo.....to je můj názor například na tenhle závoďák, samozřejmě když mi někdo uřízne na rapidu střechu a je to na papírech originálu kabria tak je to zas někde jinde....on zas originální cabrio rapid dle mího takovej skvost neni, vim že teď si budete klepat na čelo, ale v čem jetak suprovej??? je to obyčejnej bastl kterej sice vyrobili originálně, ale za to to neni nic extra (samozřejmě jich bylo minimum, ale i tak to neni nějakej skvost)....a jak tady už někdo zmínil, každej druhej jouda by si mohl dokázat udělat cabrio a možná ještě líp!!! samozřejmě papíry sou jedinej větší problém
22:40:33
29.12.2008
Dakos
a poslední
zvětšit Zkušenosti s prodejci / kupujícími - obrázek od Dakos vložen 29.12.2008 22:40:33
22:39:05
29.12.2008
Dakos
Ještě jsem vyhrabal
zvětšit Zkušenosti s prodejci / kupujícími - obrázek od Dakos vložen 29.12.2008 22:39:05
21:42:08
29.12.2008
Zdeněk.
-> m8rinek:



Výraz originál označuje



* protiklad slova padělek - pravý produkt nebo věc v nejširším slova smyslu, která se nevydává za něco, čím ve skutečnosti není

* původní zdroj - první vydání textu, knihy nebo jiného díla

* předloha, model, původní vzor
21:35:31
29.12.2008
m8rinek
-> Zdeněk.: otázka zní co je to tedy originál? Je to tedy jeden kus, který na světě nemá obdoby, nebo serie několika uplně stejných?
21:31:43
29.12.2008
Zdeněk.
-> su.tech: tak jo, beru to, ať si každej staví co chce a vydává to za originály. Ale moc by mě netěšilo, kdybych koupil třeba za 150tis. kč rapida kabrio s domněním, že byl vyroben jako kus číslo xy v roce třeba 1989 a pak ho chtěl třeba za pár let prodat z důvodu finanční tísně, přijel ke mě originalista, kouknul se na pár míst, podle čehož identifikuje, že to auto postavil v roce 2008 z obyčejnýho rapida nějakej p. Janeček, tímpádem to pro mě i pro originalistu ztácí historickou hodnotu a já budu akorát nasranej, že jsem se nechal nachytat a pomohl někomu k živobytí.



Já mám v garáži novou kastli na škodu 100, můžu mít papíry na 120s, dejme tomu že bych tyhle dvě věci dal dohromady a postavil to. Určitě bych auto potom nevydával za originál s pohádkou, že jsem to takhle objevil ve stodole u Franty, kterej s tím jezdil závody, v letech kdy tohle auto jezdilo rallye, ale řekl bych pravdu, že jsem to postavil v roce 2008 z nových originálních dílů, sehnal jsem papíry ze škody 120s rallye atd.4
21:15:33
29.12.2008
m8rinek
-> su.tech: díky za pochopení ;)
21:00:17
29.12.2008
Jarda - zrušená registrace
-> Dakos: jo taky jsem se divil, ze by to dokazal...

-> kubina: nemas Mirku jeste nejake fotky Lopraisova MTX?
20:16:59
29.12.2008
Dakos
to kubina: Pan Janeček na předloňském srazu v Doksech se oháněl o tom,že mezi jeho stavby patří právě i toto auto.

Jestli není stavba,tak jsem jen radši.Beztak jsem nevěřil,že by to dokázal3.
20:11:49
29.12.2008
Zdeněk.
-> m8rinek: bla bla bla, takže začínám shánět rapida, fiknu mu střechu a pak Vám ho tu prodám jako originál z Metalexu4 a že ste to Vy, dám ho jenom za 50tis. kč ať nejsem zloděj. Vy budete mít rádoby rapid kabrio, já vydělám peníze za hloupost kupujícího a nazdar. Nevim, mě by to sralo dát za auto, který není originál z tý doby takový prachy...tenhle člověk prostě přišel na to, že by to takhle nějak šlo a spolýhá, že se kupec najde51
19:56:25
29.12.2008
m8rinek
-> kubina: já když tam byl, tak tam byl jakejsi bastl s uřízlou střechou a navařenym jakymsi ramem ala LUX s tim, že to nmeni originál, ale někomu se to prej moc nepovedlo





-> Zdeněk.: bla bla bla, každej rapid bez střechy je prostě rapid s uřízlou střechou, tady byc se originálama neoháněl, jen to je upravený ve svý době, když dneska ufiknu střechu z garde tak to vyjde na stejno, teda aspoň pokud ti je známo něco o kvalitě zpracování ,,originálů,,
19:49:13
29.12.2008
Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace
19:47:52
29.12.2008
Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace
-> su.tech: Lopraisovo kabrio v zadnem pripade nedelal,to vim na100% naopak se jel na to podivat jak to ma udelat.nakonec rikal,ze bude delat neco mezi anglickym standardem a MTX a krome toho jednoho urizleho rapida co mel na dvore,jsem zadne dalsi kabrio od nej nevidel.podle me se na to vykaslal a dal se na smelinu s autama a ND
19:09:11
29.12.2008
Zdeněk.
-> Jarda: jenže tady je rozdíl, že tys koupil MTX roadster a vyvařil MTX roadster, takže tvé auto tu cenu má, třeba i větší, protože to je originál. Ale on koupí rapida, uřízne střechu a prodává to jako origo, to jestli má nebo nemá nějaký papíry na stavbu mě nezajímá, prostě originál je pro mě originál a a to co vyrábí on je pro mě normální rapid z uřízlou střechou4 a aby nelhal, že to auto postavila firma Metalex, tak si dá stejnej nick... to by to mohl dělat každej Janek od vedle z vesnice, to co dělá on 8
19:08:44
29.12.2008
Kubina AVTOBA3 CCCP - zrušená registrace
-> Dakos: Jardo,Loprais zadneho kabrioleta od Janecka nema,Loprais ma original MTX,Janecek se na nej jel podivat aby pochytal rozumy,sam mi to tenkrat rikal
19:02:21
29.12.2008
Jarda - zrušená registrace
-> Dakos: 9 Lopraisuv neni origo?? fakt?9
Extreme Tyres