Vladimir Vladimirovič vs. zbytek světa

prohledat
2414 příspěvků (zobrazeno 1 až 50) od 12.02.2022 do 22.03.2024, založil/a David29
řadit dle data
22:27:19
22.03.2024
David29
Obávám se, že "se zjistí", že v tom má prsty západ nebo Ukrajina a povede to k další eskalaci, která tímto bude obhajována
zvětšit Vladimir Vladimirovič vs. zbytek světa - obrázek od David29 vložen 22.03.2024 22:27:19
09:22:00
10.03.2024
SO545
-> palinator 08.03.24 07:30:22: to urcite nie....a v podstate ich uplne chapem.
Ak mam citovat ukrajincov ktory sa u nas pohybuju....na vychode sa bije rus s rusom....ukrajinci ziju na zapade.

-> Borderer 08.03.24 09:00:55: Fico si ide svoje....a zozal body ktore boli volne. 4 a on o nich vedel a vyuzil to.
09:00:55
08.03.2024
Borderer
-> SO545: Se divím, že ještě Fico nekvičí jak píchlá svině. 3
07:30:22
08.03.2024
palinator
-> SO545:
Třeba k vám zdrhají jenom ukrajinští Rusové.. 47
21:18:37
07.03.2024
SO545
-> palinator 07.03.24 07:25:46: Podla toho ca sa dnes deje na zelenej ciare nasej a UA hranice....Zelensky domobilizoval. Na precislenie prehra urcite. Ako a co vymysliia pani od velenia NATO...si pockame.
07:25:46
07.03.2024
palinator
-> saskyn2:
Nejde o to, je ochránit před tím, co píšeš, ale udělat Rusku citelnější ztráty, protože ty hordy jsou to, co posouvá frontovou linii. Pokud má Ukrajina nedostatek munice a hlavní, tak jí to právě tohle efektivní vedení bojových operací znemožňuje. Rusku by teoreticky nedostatek munice nemusel vadit, Ukrajině ale jo.
Zelenskyj se asi nevyhne další mobilizaci, ale rozhodně bych to neviděl jako postačující řešení. Naopak se tím bude blížit k vyčerpání potenciálu a prohře v opotřebovávací válce.
upraveno 1x, naposled 07.03.2024 07:26:31
21:02:29
06.03.2024
saskyn2
-> palinator 06.03.24 17:52:48: Dle mě je ještě horší řešení jich tam posílat nízký počet, protože prostě proti převaze nemají šanci. S tou ochranou lidských zdrojů máš pravdu, ale myslím si že to není tak jednoduché jak si myslíš, ve chvíli kdy obě strany používají kazetovou munici, drony atd., tak ty lidi prostě ochránit nedokážeš at se snažíš jak chceš. Když teda budeš používat lidi a ne roboty. Ale já nejsem vojenský stratég takže víš jak3
17:55:51
06.03.2024
Jozka
-> dragon_cb_cz 06.03.24 16:45:02: Tohle už je spíš Velká válka - čili první světová..

Před pár lety jsem zachytil anketu, kolik lidí kde by šlo "bránit vlast". Věkovou kategorii si už nepamatuju (25 - 35 let snad), ale nejmíň ochotný Španěly skoro jo - jen 16 nebo 18%..
17:52:48
06.03.2024
palinator
-> saskyn2:
Prostě si myslím, že není řešením nahnat do první linie všechny Ukrajince který najdem, protože s takovou tu opotřebovávací válku Ukrajina vyhrát nemůže. Ta musí chránit svoje lidský zdroje, postupovat precizně a efektivně. Za pomoci dostatečného množství účinné techniky. Rusáci tam ženou lidi, je jim lidí víc jedno než Ukrajincům (i kdyby měly stejnou mentalitu, tak UA má lidí prostě míň), teď bohužel mají i víc techniky a munice, což je problém kterej má řešit mj. Evropa a Amerika. A kvůli nedostatku techniky i munice teď musej víc ztrácet živou sílu, což je pro ně ve válce "neobnovitelnej zdroj". To je podle mě špatně. O nějakým plácání po zádech nevim, proč mluvíš.

-> dragon_cb_cz:
Jako zrovna pozitivní pocit z toho nemám no. Až je pro mě spíš překvapující, že to není zatím mnohem větší průser.
16:45:02
06.03.2024
dragon_cb_cz
-> palinator 06.03.24 12:29:41: Obávám se, že problém je právě v počtu vojáků a techniky. Ta fronta je strašlivě dlouhá, navíc tam reálně pořád hrozí nebezpečí i ze strany Běloruska, takže tam je určitě taky část sil vázaná... ta válka je opotřebovávací způsobem, jaký tu od druhé světové nikde nebyl a minimálně částečně se tím Západ pořád snaží proplout cestou nejmenšího odporu. Což je teda strašně krátkozraký, ale to je bohužel i nemalá část voličstva na tom Západě. Až půjde do tuhýho, tak se budou ptát, proč nejsme připravený 8

Další věc je, že se toho asi docela dost děje i neveřejně.
16:26:56
06.03.2024
saskyn2
-> palinator 06.03.24 12:26:08: Nerozumím jak takhle beru? Jako že vnímám realitu, nebo jak to myslíš? To myslíš, že když se budeme plácat po zádech jak je Evropa plná chlapů co je jejich snem jít do války, tak to něco na té realitě změní? Já tedy myslím že ne. Nebo fakt nerozumím co si tím myslel. Navíc teda to, jak to já beru, je úplně jedno, stejně to nic nezmění.
-> Borderer 06.03.24 12:26:20: jo s tím souhlas.
-> Jozka 06.03.24 14:11:06: Jo já z toho měl přesně ten samý pocit.
upraveno 1x, naposled 06.03.2024 16:27:13
14:11:06
06.03.2024
Jozka
-> saskyn2 06.03.24 11:00:17: Mě před x lety zaskočilo, že jeden můj kamarád "vychcánek" má houf kámošů = podobnejch týpků jako on, v armádě.. Vysvětlení bylo to tvý - snadnej job za dobrý kačky.. A mě bylo předtím divný, proč se dá někdo naverbovat a ono to přitom bylo takhle jednoduchý. Čili vlastně stejný, jako za dob ČSLA..8
12:29:41
06.03.2024
palinator
Jinak bohužel mám obavu, že Ukrajinci nějaké heroické výkony nepodávají. Možná jsou kvalitativně v některých ohledech lepší, ale třeba co se týče protiofenzivy, tak Rusáci byli evidentně líp připraveni na obranu, než jsou Ukrajinci připraveni nyní. Přitom na to Ukrajina měla hromady času (je otázkou, jestli i dost lidí, techniky a vůle prostředky na obranná postavení nerozkrást)
upraveno 1x, naposled 06.03.2024 12:30:02
12:26:20
06.03.2024
Borderer
-> saskyn2: Nemusíš je hned vrhat s puškou do boje. Můžou odklízet trosky, opravovat koleje, makat ve fabrikách nebo čistit minový pole klackem, když na to přijde. Možností jak uplatnit ty, co nechtějí, je hodně a reálně to aspoň odlehčí profesionálům, který potřebuješ jinde.
12:26:08
06.03.2024
palinator
-> saskyn2:
Pokud to bereš takhle, tak můžeš už teď srazit paty a vysrat se na to, protože Rusáků je 3,5x víc. To, že mají Rusáci převahu v počtu vojáků, je logický a Ukrajina s tim musí strategicky počítat. Proto musí mít Ukrajina jiný způsob boje než Rusko. Musí být na vyšší úrovni jak technologicky, tak kvalitou velení a kvalitou samotných vojáků. Velice podstatné je i násobně větší počet zbraní a munice na ruské straně.
Cpát Ukrajince do první linie jako kanonfutr mi přijde nerozumné. Proto má na Ukrajinské straně hrát větší roli letectvo, dělostřelectvo, raketové vojsko, drony, apod. Arzenál asi vyrobit dokážeme. Živou sílu už tak jednoduše ne.

E: jinak Rusáci maj těch chycenejch Švejků hromady. To je taky jedním z důvodů jejich ztrát. Kolik ruskejch vojáků má reálnou motivaci k boji? Možná žoldáci. Jinak volej mezi ukrajinskejma a ruskejma kulkama.
upraveno 1x, naposled 06.03.2024 12:27:49
12:15:50
06.03.2024
saskyn2
No s tím že má Ukrajina dostatek lidí bych si teda dovolil těžce nesouhlasit, právě ta obrovská Ruská převaha je to co je nejvíc válcuje.
A co se týká ztrát jak tady zminoval Vítek, já bych to rozhodně neviděl tak pozitivně, to co vypadlo naposled z Ukrajiny za statistiku je výsměch ala duch Kijeva.
A poslední otázka je, k čemu pak takovej chycenej „Švejk“ reálně na frontě pomůže. To je dle mě hlavní důvod proč ty bojeschopný Ukrajince v Evropě nikdo neřeší, protože moc dobře vědí, že mít na frontě lidi, co nechtějí, popřípadě rovnou odmítnou rozkaz/dezertují, není cesta.
11:52:17
06.03.2024
Borderer
-> saskyn2: Ono je to taky o tom nátlaku. Zatím je to relativně OK a dost ochotných jít do války je na samotném území Ukrajiny. Až začne přituhovat za Ukrajině nebo se začne reálně formovat hrozba napadení Pobaltí, věřím, že Evropa bude ráda na svým území chytat bojeschopný mladíky a lifrovat to zpátky na Ukrajinu, jen aby Rusy zastavila, zpomalila, oslabila a vyhnula se vlastnímu konfliktu. No a až padne Ukrajina a boje se přelejou do Evropy, posune se tahle hranice úměrně na západ. Tzn. ten, který utekl z ČR do Francie bude chytán a deportován zpátky. Palinátor má s tou paralelou pravdu, jen s tím rozdílem, že to snad dopadne naopak. Protože my budeme v roli Němců - méně početná profesionální armáda proti hordám z východu s klackama v podobě T55/T72 a vymytou palicí.
upraveno 1x, naposled 06.03.2024 11:54:03
11:49:36
06.03.2024
palinator
-> saskyn2:
My máme o to jednodušší situaci, že Ukrajina to personální zajištění obrany relativně má. A je to její hlavní úkol. Naším úkolem by mělo být dostatečně a racionálně je zásobit zbraněmi a municí. To udělat můžeme a nijak nás to z komfortní zóny nevytrhne (když odhlédneme z otázek rozpočtu, kde koneckonců stejně nemáme na vybranou a při válce NATO (nedejbože jen EU)-Rusko po porážce Ukrajiny rozhodně bohatšími nebudeme).
upraveno 2x, naposled 06.03.2024 11:50:02
11:00:17
06.03.2024
saskyn2
-> David29 06.03.24 09:23:29: Když myslíš. Mě osobně jen šokoval názor profi vojáků. Prostě je vidět, že tam jsou pro jednoduše vydělaný prachy v době míru, nic víc nic mín, jak by mělo jít o kejhák, tak jsem se prý asi posral3

-> palinator 06.03.24 10:14:08: Problém je že tohle na internet píše každej druhej, ale těch co se teda seberou a jedou na Ukrajinu je jako šafránu. Pak se nediv mojí skepsi co se Evropy týká.

Mám sice jiný názor, ale je možný že to je tak jak říkáte a lidem by ve finále nic jiného nezbylo...no snad to nebudeme muset nikdy zjistit.
upraveno 1x, naposled 06.03.2024 11:08:07
10:14:08
06.03.2024
palinator
-> saskyn2 06.03.24 09:12:21:
Ano.. a právě proto nechcem, aby Rusko na Ukrajině vyhrálo. Představa, že mír zajistíme tím, že "nebudeme eskalovat", je naivní a důkazy jsou pro to na každém kroku. Od dění v Gruzii, na Ukrajině, v Moldavsku, po přitvrzení rétoriky i k "novým" členům NATO od 1997, který na to členství údajně nemají právo a jsou ohrožením samotné existence Ruska. Protože "Rusko nikde nekončí"..

Jen mi přijde naprosto fascinující, jak spousta lidí tu paralelu mezi současným (a jindy v historii nakrátko více či méně pacifičtějším) Ruskem a hitlerovským Německem nevidí. Vždyť jsou stejní v podstatě ve všem, akorát Rusáci se chovaj hrozně i k etnickejm Rusům.
09:55:25
06.03.2024
dragon_cb_cz
-> saskyn2 06.03.24 09:12:21: Hele tohle se asi nikdy nedozvíš, dokud ta situace nenastane. Lidi co se tvářili akčně najednou změknou a naopak jiný překvapí.

Jinak pochopitelně, že ne všichni "si zvykli", těch co vyloženě chtějí jít bojovat je jen omezené množství (ale málo jich taky nebylo). Část se tomu aktivně vyhýbá, část šla, protože musela... tak to ve válce prostě je. Ale rozhodně jich do tý války nakonec šlo mnohonásobně víc, než by si před 10 lety chtělo "hrát na vojáčky". Prostě lidi co si nikdy žádnej ozbrojenej konflikt nepřáli dneska na tej frontě jsou a bojujou.

A ano, rozdíl v mentalitě určitě je, ale i mezi Ukrajinou a Ruskem. Právě protože na Ukrajině nejsou lidi zdaleka tak postradatelný jako v Rusku. A je to krásně vidět na statistikách ztrát... prostě speciálně u běžných pěšáků se Rusko s jejich životem vůbec netrápí.

Na západě je každá ztráta politickej problém, to jsi řekl správně. Proto taky západní armády dlouhodobě mají vybavení atd zaměřený hodně na ochranu živý síly - extrémní příklad toho jsou třeba izraelský (Izrael v tomhle směru počítám na Západ) Merkavy.
09:23:29
06.03.2024
David29
-> saskyn2: Hele já nevím, zase tak černě bych to asi neviděl.
I ti co ted křičí že by vzali kramle, tak v případě průseru zjistí že nemaj kam jít a podlehnou davu...
09:12:21
06.03.2024
saskyn2
-> palinator 06.03.24 08:53:01: Ale však to samozřejmě vím a ani se jim nedivím, však tady píšu že nikdo nechce umřít. Jen Vítkovi rozporuju, že si zvykli, nebo alespon určitě ne všichni.
A říkám že oni jsou pořád jiná mentalita myšlením blíž Rusákům než nám a pokud by něco takového mělo nastat v Evropě tak těch co se nechají naverbovat bude řádově méně než těch Ukrajinců, protože Evropa na tohle není zvyklá a myslím si že bychom se všichni divili.
08:53:01
06.03.2024
palinator
-> saskyn2 05.03.24 16:49:08:
To, že se Ukrajinci nasrali sem, je svým způsobem obyčejnej lidskej pud sebezáchovy s určitou sobeckostí nebo s důvody, proč za tu zem aktivně nebojovat. Nicméně, co se týče toho co psal -> dragon_cb_cz: , tak furt je lepší dlouhodobě uprchlej Ukrajinec u nás, než ten samej Ukrajinec na východ od frontový linie.
V prvním případě je to imigrant s benefity i nedostatky, které to s sebou přináší, ve druhém případě je to potenciálně smrtelně nebezpečnej odvedenec "Za rodinu".
Čili pokud by Ukrajina měla padnout, je pro Evropu lepší, když se do ní nastěhuje celá dosud svobodná Ukrajina - teda pokud to nejsou (pro)ruský filcky.
upraveno 1x, naposled 06.03.2024 08:53:37
22:31:18
05.03.2024
Jirik_Tuňák1983
Já jsem nad tím několik dní přemýšlel a i když je těchto článků teď hodně a názory mohou být různorodé, tak je mi z toho stejně těžko. Hlavně z toho videa v článku a této fotky.

www.seznamzpravy.cz/clane k/zahranicni-navalnyj-jako -symbol-putinuv-rezim-je-i -nadale-silny-rika-expert- 246949
zvětšit Vladimir Vladimirovič vs. zbytek světa - obrázek od Jirik_Tuňák1983 vložen 05.03.2024 22:31:18
19:49:27
05.03.2024
David29
Třeba je to hra.
Russáci začnou táhnout do Evropy, a než USA pomůže Evropě - bafne Čína na USA.

A je hotovo 3
19:08:07
05.03.2024
Tom Troll
-> saskyn2: To, že "My teda tý ukrajině nějak velmi okrajově teda jako pomůžeme no, ale kdyby k tomu mělo dojít na ostro s náma, tak evropa s amerikou v zádech na rusáky kýchne a je povšem" je čirá snílkovská propaganda co není založena na realitě jsem tu psal tak dva roky zpět, bych řekl. 4

Jednoduše na válku v evropě nejsou kapacity, ani mentální, ani technické. Nikdo o tom nechce mluvit, protože si to nikdo nechce zkusit představit.
17:30:12
05.03.2024
saskyn2
-> Borderer: Jo však to mají ted na Ukrajině ne? Já si asi úplně nedokážu přestavit jak by něco takového na západě(a tím myslím i u nás) prošlo, na tom východě to mají v tomhle myslím o dost jedodušší. Nevím, je to jen můj ničím nepodložený názor, ale myslím si že všichni tak nějak víme, že moc bojeschopných by se tu nenašlo, i když jich jsou jinak plný internetový diskuse. Sáhněte si každý do svého svědomí jestli by jste fakt šli umírat někam do zákopů. Spíš mě osobně překvapilo, že mezi profesionálními vojáky je to obdobné, to mě předtím nenapadlo, teda jako fakt nechci hodnotit celou armádu na základě tří lidí, to proboha určitě ne, ale myslím že přesto to dost vypovídá.
-> David29 05.03.24 17:22:21: Možná mám pokroucený vnímání tím kolik ukrajinských zákazníků sem jezdí, ale vy fakt někdo máte pocit že jich tu je málo který se vyhnuli válce a že na západě nikdo nečeká?
A ano asi máš pravdu, že některým nic jiného nezbylo, ale srovnávat chudý ukrajince a např. němce který mají díky prachům úplně jiný možnosti-např klidně thajsko a spol, prostě myslím, že v evropě je nereálný nahnat chlapy do války jak na ukrajině...
upraveno 1x, naposled 05.03.2024 17:48:34
17:22:21
05.03.2024
David29
Mám kamarádokolegu, co staví drony a zaškoluje úkáčka (myšleno jako ukrajince, ne UK 40) a měl tam klučinu, co před válkou jel na instáči beach boy styl, sluníčko, autíčko, kurvičky a hle, jak mu maskáče slušej a téměř od začátku běhá po poli se samopalem co nafasoval...

Ono pak v tu chvíli nikomu nic jinýho nezbyde a at se to někomu líbí nebo ne - nikdo na nikoho v západní Evropě nečeká


Mě osobně děsí, že mezitím co russko nazbrojuje, tak v Evropě se řeší co s greendealem...
17:04:16
05.03.2024
Borderer
-> saskyn2: Pokud se nepletu, během válečného stavu volby nejsou nebo jdou jednoduše zrušit.
16:49:08
05.03.2024
saskyn2
-> dragon_cb_cz: No v tý době se o ruských dronech nemluvilo, nebo alespon n v našich médiích.
Ukrajinci a Rusové jsou podobný nátury, v podstatě platí čím víc na východ, tím je to horší. Jinak nemyslím si že by to co říkáš ukrajinci pochopili, podívej kolik jich je tady u nás, do války šli vesměs jen ti kteří tím žili a pak z donucení chudí který neměli na úplatek. Ale se obávám že v evropě bude takových řádově méně, navíc máme svobodný volby, takže evropští politici si nemohou dovolit to co východ, ze zlou by se potázali a šli od koryt.
16:30:32
05.03.2024
dragon_cb_cz
-> saskyn2: O těch dronech se mluvilo už tenkrát. A Ukrajinci taky nebyli zvyklí chcípat ve válce a museli si zvyknout. Se obávám, že by nám nezbylo nic jinýho.

Ukrajinci už taky mimo jiný pochopili, že když nebudou chcípat v tejhle válce, tak je obratem Rus nažene do tý další. To je doslova staletí starý recept expanze ruského impéria... na UA se to ostatně děje taky, chlapy z těch okupovanejch území přinutí přijmout ruský občanství a pak je obratem odvedou a pošlou na frontu...
15:53:34
05.03.2024
saskyn2
-> Borderer: No já se hlavně bojím že jestli se to semele tak evropani na rozdíl od rusáků a ukrajinců nejsou zvyklý chcípat ve válce. Nevim jestli jsem to tu už nepsal, ale mezi zákazníkama mám nějaký profi vojáky, jeden je výsadkář, druhý ani nevím a třetí lítá vrtulníkem. V rámci pokecu jsem se jich zeptal jestli se nechystají na ukrajinu a teda celkem mě šokovalo že jejich odpovědi byly v podstatě totožný. Jeden přesně řekl že jsem se asi posral že rusáci nejsou žádný přičmoudlý kozomrdi s klackama tvl ty mají drony a tam jde tam o kejhák. Bylo to někdy cca víc jak před rokem, kdy se o žádných dronech(snad kromě těch tureckých) příliš nemluvilo, takže očividně měl celkem slušný info. Druhej i třetí říkal jinými slovy to samé, at si tam jdou politici co se nejsou schopný dohodnout a celkem mě šokoval jak o těch rusákách mluvil s respektem a jestli tohle je reprezentativní vzorek naší profi armády, tak teda jestli k něčemu dojde tak potěš koště, je vidět že ti lidi tam jsou jen pro prachy který berou za nic v míru, nebo že jedou na misi kde jim relativně nic nehrozí, ale kdyby šlo do tuhýho tak raději zdrhnou. Se pak musím smát když Řehka mluví o nějakých odvodech, bych chtěl vidět kolik profíků by šlo někam bojovat a kolik by ho z fleku poslalo do prdele a zdekovali se někam pryč, a u civilů to bude ještě horší.
13:01:09
05.03.2024
Borderer
-> David29: Macron vystrkuje růžky, Britové už na UA pár vojáků mají a teď nějaký leaky z Bundeswehru. Beztak to do pár let dopadne tak, že se to v Evropě semele ve velkým. Jen se bojím, že s Rusama pujdou Slováci i Maďaři.
22:02:57
04.03.2024
David29
Chm, to má být jako příprava na další vojenskou operaci?

Lavrov to řekl jen několik dní poté, co proruští separatisté v Podněstří svolali na středu sjezd poslanců a představitelů regionálních samospráv, které se prostřednictvím opozičního podněsterského aktivisty Gennadije Čorby chystají s žádostí připojit Podněstří k Rusku oficiálně obrátit „jménem obyvatel žijících na levém břehu Dněstru“ na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ruské vedení už před týdnem oznámilo, že o den později, ve čtvrtek, ruský prezident přednese projev k ruskému federálnímu shromáždění. Podle představ Čorby v něm Putin oznámí „žádost Podněsterců“ a Rada federace, konkrétně horní komora ruského parlamentu, ji v urychleném řízení schválí.



www.novinky.cz/clanek/zah ranicni-evropa-zapad-planu je-prevzit-kontrolu-nad-mo ldavskem-blouzni-lavrov-40 462918
18:33:57
05.10.2023
dragon_cb_cz
-> SO545: 52 V různých krajích v různých formách, ale nakonec tu Gaussovo křivku neokecáme...
18:23:40
05.10.2023
SO545
blbost je rozosiata dost rovnomerne po celom svete....len si to malo kto vsimne 4
16:06:28
05.10.2023
dragon_cb_cz
15:57:15
05.10.2023
David29
Já pár Ukrajinců znám, a jsou to kreténi stejný, jako všichni ostatní - tak nevím 3
15:34:29
05.10.2023
dragon_cb_cz
-> Jirik_Tuňák1983 05.10.23 14:46:14: To je pochopitelně ideál, ale ne vždy si můžeš vybrat a hlavně i tam budeš sice v práci Jiří, ale kdekoliv jinde migrant jako každej jinej - na úřadě, v obchodě, v hospodě, kdekoliv.
14:46:14
05.10.2023
Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 05.10.23 14:15:32: Ano, to souhlasí. Já bych šel osobně jen někam, kde mám vazby, i pracovní.
14:15:32
05.10.2023
dragon_cb_cz
-> Jirik_Tuňák1983 05.10.23 11:45:35: Viz -> dragon_cb_cz 05.10.23 10:33:57: , to co zmiňuješ je dost jiná situace. Když s někým pracuješ a má tě šanci alespoň maličko poznat, tak už pro něj nejsi "imigrant" nebo "Čech" - už jsi Jiří, individualita. A tak tě ten člověk vnímá - protože tě zná.

Problém nastává v situacích, kdy tahle tvoje identita pro druhou osobu neexistuje - a ztotožňuje si tě s nějakou skupinovou identitou (češi, východoevropani, imigratni atd). Nezná tě, tzn na tebe aplikuje nějaké stereotypní představy.

Všimni si, jak často lidi říkají "já pár Ukrajinců/Cikánů/muslimů/ gayů znám a jsou fajn, ale jako skupina mi vadi" (případně v nějaké variaci). To je přece přesně tohle.
upraveno 1x, naposled 05.10.2023 14:15:56
11:45:35
05.10.2023
Jirik_Tuňák1983
-> Sita 05.10.23 10:23:36: Taky jsem dlouho spolupracoval s kolegy ze všech koutů světa, byli jsme si velmi blízcí. Jenomže tam byl mix národností. Třeba v DE je dosud jedna z nejvyšších Ruska, ale vdaná už mnoho let v Německu. Jinak to byl mix. Čechů, Slováků, Němců, Rusko, Polsko, Španělsko, Švýcarsko, Rakousko, Finsko, Švédsko atd. Pobočky po celé Evropě. Tam moc ten model, kterým tady mává Vítek, že na východ nikdo není zvědavý a pytluje se na jednu hromadu, jako moc nefungoval.
upraveno 1x, naposled 05.10.2023 11:46:20
11:39:26
05.10.2023
Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 05.10.23 09:52:53: Záleží kam a jaké tam máš kontakty. Navíc nevím, co plácáš o jistotě. Kde vidíš něco o jistotě? Ty jsi taky přikrucovač přibarvovací, jak se ti to hodí, že? 3
upraveno 1x, naposled 05.10.2023 11:40:51
10:41:24
05.10.2023
Syny
-> Sita 05.10.23 10:23:36: Tak jasně, ono taky záleží co děláš a tak. Já tam byl nastrčenej víceméně proto, abych znal konstrukci stroje, kterej se vyvíjel a na jejich práci vlastně hledal chyby, které poté u nás bude nutné vyřešit, aby to dobře fungovalo. Takže si asi dovedeš představit tu atmosféru tam :) Nikdo tam nechápal (nebo spíš právě ani nechtěl chápat), že to není nic osobního, ale jde o to, aby až se to pošle zákazníkovi pod naším jménem o tom někdo něco věděl a byl schopnej ty slabá místa nějak řešit. V podstatě i oni jezdili k nám dělat to samé, jen u nás se s nima chodilo do hospody a přístup k nim byl naprosto jinej než opačně, jelikož u nás holt lidi chápali, že to je prostě práce a nic osobního. Ale ono nešlo jen o lidi v práci. Celkově mi to tam moc nesedlo. Jediný kde se dalo celkem v pohodě pokecat a pobejt byla jedna hospoda, kde ale původem z UK nebyl nikdo 3
10:33:57
05.10.2023
dragon_cb_cz
-> Sita: To se vůbec nevylučuje. Konec konců já taky dělám ve firmě "nad kterou slunce nezapadá" a problémy tohodle typu nepozoruju.

Je ale rozdíl s tou firmou spolupracovat a žít tam (z tvého příspěvku to není úplně zřejmé) a hlavně je rozdíl komunikovat s kolegy a být vnímaný jako cizinec lidmi, se kterými žádný takový vztah nemáš.

Ale i to může být v mnoha případech v pohodě (stejně jako tady spousta lidí s Ukrajinci problém nemá), ale taky právě v mnoha případech není (opět viz Ukrajinci tady). Na ten pocit, že nejsi tak úplně vítanej tě přece nemusí "posílat domů" všichni, úplně stačí když to bude relativně malá část "místních".
10:23:36
05.10.2023
Sita
-> dragon_cb_cz: -> Syny: ja jsem 15 let s tema zapadakama delal a prislo mi to vpohode. Ani nas nejak neobdivovali, ani nedavali najevo nejakou nadrazenost, teda pokud se clovek aspon trochu snazil chovat tak, ze je na navsteve, respektoval jejich pravidla, zpusoby, kulturu, atd. Treba kolega byl v tomhle klasickej kokot "seru na to abych se kvuli nim nejak slusne oblikal, myl, nesmrdel a kulturne se choval treba v restauraci, ja jsem na rozdil od nich nevrazdil lidi ve dvou svetovych valkach", u vecere s klientama si objednal spagety, zral je "srkaci" technikou a dodnes ho tam nikdo nebere vazne a zachazi s nim trochu vic nevybirave, ale ja jsem si s nima rozmel perfektne. Behem nejakych konzultacnich pracich jsem i dostal nabidku v UK pro ne delat za daleko lepsi penize a to nejsem zadnej extra specialista.
upraveno 1x, naposled 05.10.2023 10:24:45
09:53:48
05.10.2023
palinator
-> Syny:
Taky jsem slyšel historku ze Švýcarska, kde se našinka bavila s místníma důchodcema (dělali nějakou brigádu) a všechno bylo v pohodě do doby, než se tamní zeptali, odkud ta naše pochází. 3

E: ovšem když se taky podívám kdo se (mimo jiných) od nás vydá za Západ za prací, tak se tomu ani nedivim
upraveno 1x, naposled 05.10.2023 09:54:29
09:52:53
05.10.2023
dragon_cb_cz
-> Syny: A to jsou v tomhle ohledu pořád lepší, než třeba Francouzi... To asi nechci hodnotit, jen mě ta Jiřího jistota, že na šikovné Čechy přece všichni všude čekají pobavila.
09:51:23
05.10.2023
palinator
-> dragon_cb_cz 05.10.23 09:38:11:
On je totiž rozdíl v tom, že ty Putinovi nacisti jsou zachránci celého světa, protože bojují s nacismem, napravující největší geopolitickou chybu v historii (rozpad Sojuzu) a i kdyby nic, tak "jen" brání ruské zájmy a "historicky ruská území".
Extreme Tyres