Fábia junior

prohledat
37 příspěvků (zobrazeno 1 až 37) od 13.03.2014 do 28.06.2020, založil/a Robert 106
řadit dle data
12:50:29
28.06.2020
palinator
-> Jura_Favorit:
Má to svoji kategorii, tam to není problém, když je to uklizený ne?
18:30:01
27.06.2020
Jura_Favorit
Já zase nechápu karty šrotů... "Památka na šrot, co jsem koupil jako šrot bez papírů kvůli pár ND"... 19 Pardon za OT.
16:10:30
27.06.2020
castrol
-> kraska98: 3
14:44:55
27.06.2020
MATTESS
-> kraska98: je rozdíl vlákno na foru, když tam jsou sekce OT a jiné značky a něco jiného přímo karta auta. A souhlsím s tebou, že v některých kartách převládají fotky "nevirt" aut nad těmi "virtovými". To by se mělo hlídat
13:00:15
27.06.2020
kraska98
-> palinator: Však já taky nechci, aby se tady zakládaly karty Fábiii HTP. Jen jsem chtěl říct, že se mi nelíbí, že to jednou vadí, a jednou zase ne.
11:38:06
27.06.2020
palinator
-> kraska98:
Virt není jen o škodovkách. Kdyby byl, byl by tu odhadem setinovej provoz a celej portál by se zařadil do toho smetiště všech ostatních diskuzních fór. Naopak se tu dají řešit věci z běžného života a nebo i vyloženě hovna (a v takových tématech si konkrétně já libuju nejvíc 3). Kdo shání informace o škodovkách, najde je a na každý dotaz mu zde kdokoliv odpoví. Tím pádem fórum stále účel plní, jen je rozšířené o ten velkej bonus okolo.
To, že se nesměj vkládat karty novějších aut, je logické. Zaplevelilo by se to tu úplně ohromným množstvím nových lidí, který už nemaj s těma starejma členama nic společnýho.
09:57:31
27.06.2020
kraska98
-> Nwkt: Nechtěl jsem ukazovat přímo prstem, ale když se ptáš, tak třeba mě teď napadá Tuner, nebo Castrol. U Tunera je to ještě v rámci mezí v normě, protože tam stále většinu karty tvoří favorit a sám se občas rád na toho favorita znovu jen tak podívám. U Castrola je to už na hraně a je to spíše karta fabie, než vzpomínka na felicii. Jako mě je to víceméně jedno. Ale štve mě to, že pak tady jednou chtěl například jourin založit kartu Oktávce WRC, což je si myslím zajímavější auto, než většina aut na celém webu, a všichni se mohli zbláznit, jak to tady nemá co dělat. Nebo nějaký mladý klučina si tady přidá fotku svojí jedničkové fabie a všichni ho prokleli do desáteho a možná ještě i většího kolene. No a pak se tady trpí to, že si tady třeba ten Tuner a Castrol přídávají fotky svých v uvozovkách novodobých krámů. Přitom by bohatě stačila jedna fotka typu, tohle to nahradilo mojí starou škodovku a konec. Jako říkám, mě je to šumák, to je na zvážení jiných, jestli to tady má co dělat, nebo ne. Ale zkrátka, štve mě ten dvojí metr, co tady panuje...... Nebo to samé jak se tady založilo tohle vlákno o Junioru a hromada lidí to koukám těžce nesla. Přitom si myslím, že je to vcelku zajímavé téma. Kor když to porovnáš s tématy typu: Je lepší píchat s gumou, nebo bez ? Máte ráno průjem, nebo pevnou stolici ? , které se tady také zakladají a nikdo nemá námitky. A pak je tady téma Octavia 1,2,3,4 , které patří mezi ty nejaktivnější a občas mi příjde, jako bych byl na nějakém Oktávia foru a ne na webu o starých škodovkách.....
upraveno 3x, naposled 27.06.2020 10:00:11
09:52:47
27.06.2020
MATTESS
-> FrantaM 27.06.20 06:18:39: kartu fabie si založ třeba na skodahome...
09:02:33
27.06.2020
Nwkt
07:37:11
27.06.2020
miguelias
Proboha proč na fórum o starých autech, srát fabii ? :/
07:29:44
27.06.2020
kraska98
-> Matsoft: Nepatří, ale i tak tu mají někteří lidé karty oktávek, fábii apod...
upraveno 1x, naposled 27.06.2020 07:30:53
06:30:37
27.06.2020
Matsoft
-> FrantaM: fabie sem nepatri... stejne jako "nove" octavie.... a podobne stroje.
06:18:39
27.06.2020
FrantaM
-> Cumper: s "Juniorem" (tak zní přezdívka mého vozu) mám za skoro dva měsíce již 5000 km, takže můžu konstatovat tohle: ve městě je celkem živý, na dálnici to sice žádný expres není, ale těch 160 km/h z něj vytáhnu. Pravda, ve stoupání ztrácí dech, ale zvládne je i na pětku. Příjemně mně ovšem překvapila spotřeba, která je hluboko pod 6 l/100 km (na osmnáctiletý vůz to myslím celkem jde), konkrétně na plnou nádrž, která je podle mého odhadu 45 l, jsem najel přes 700 km. Dotaz: když chci založit kartu Fabie, kde ji mám zařadit? Do skupiny "1203 a pod. nezařaditelné"?
12:53:43
19.05.2020
palinator
-> Cumper:
Ono je to rozměrama spíš na zdvihu zkrácená stodvacítka. 3 Ale technologicky (asi) Fabie. Má to hydroštely?
19:57:46
18.05.2020
Cumper
-> FrantaM: Já bych to shrnul asi takhle: motor je protitankovej a vydrží všecko (je to vlastně felda/favo motor, akorát menší objem) ale vubec to nejede 1
17:49:40
18.05.2020
FrantaM
vracím se po letech k tématu: má někdo zkušenosti s motorem 1,0 MPI ve Fabii Junior I? Nedávno jsem dostal jako náhradu právě tento vůz, postupně ho budou čekat úpravy do sériové podoby
16:27:29
14.03.2014
Robert 106
-> Tom.t - malej ,ale vychcanej překupníček: já sem to nekoupil já sem to dostal od dědy s najetými 50 000 jen v létě protože už s tím nechtěl jezdit a prodat to nešlo.
Bylo to, ale skoro nové (12let) staré auto ikdyž hnusné a nepohodlné tak ještě teď když ho umeju vypadá jak nové. Doma mu říkáme šuplík myslím, že to naprosto vystihuje charakter auta.
Máme 1.4 MPI motoricky velmi dobré akorát v 60 000 sem dělal těsnění hlavy (práce na odpol.)
a v 72 000 sem vyměnil ještě fabrické kotouče a ty socka malý brzdy ovšem brzdí to velmi pěkně.
Původně sem chtěl koupit plato a šuplík a vyměnit nárazníky ale nemá to cenu to auto je prostě malý obecně fábia I je malé auto uvnitř. Kola mám 14ky a paradoxně de líp zatáčet volantem.

Jinak celou dobu co virt navštěvuji sem nezaregistroval to jak zde píší určité zaměření akorát jednou si tu pamatuji velký humbuk okolo citroenů.

Tedy abych zde nezpůsobil zbytečné pozdvižení (ikdyž za ty leta si myslím že tady se jedná o komunitu slušných lidí) prosím admina o smazání, nebo přesunutí do odpadu a nebo to tu necháme prostě usnout.

Čau a už se na mě nezlobte Robert.
14:43:04
14.03.2014
Luky
-> jourin: já vim no. A to co se tady píše o RS i HTP je taky pravda. Byť z dnešního pohledu nám to přijde směšné že ty to měla být nějaká rarita. Ale to pro ně taky tenkrát byla divná vize že to takhle budeme zachraňovat.
Jsem měl jako služebáka Fabii RS 1. generace, hezké zachovalé nebourané auto. Taky mě malinko celou dobu mrzí že se to prodalo, právě z toho důvodu že takovou pěknou bych těžko v budoucnu sháněl až z toho bude raritní auto...
14:40:40
14.03.2014
Tom.t - malej ale vychcanej překupníček
-> Robert 106: co nekoho donutí si tohle koupit ? 1
14:37:55
14.03.2014
jourin
-> Luky: Jsem linej to hledat, uz jsem to Standovi rikal a smal se :) Tehdy to proste hloupost nebyla.. :)
13:59:31
14.03.2014
Lukaso358
Já jen že použití materiálů barev laků a antikorozních ochran s nějakou střední dobou životnosti. cca 15let další materiál plně recyklovatelný...Má to určitou životnost, spotřební zboží z téhle doby. Takže na veterána no horko těžko, navíc v dnešní době kdy pomalu není možná oprava/renovace protože při demontáži se celek poškodí popř. se rozpadne. :-). . . Plasty a guma se rozdrolí lak vyšumí. Není to protiatomová válečná škodovka u které se počítá že za 30let někdo vymění kastli dá jinej motor protože tenhle má už 5tej výbrus za novější, trošku vylepší něco přidá a bude jezdit dál. Ono něco jako L&K aneb dědeček automobil - pokud se ten kosti třas někde objeví tak renovace se rovná 95% z celku znova vyrobit. Takže zas tak dobový automobil to taky nebude 5% věcí z roku 1907 a zbytek 2014. Ovšem tomu se říká rarita protože více méně ruční výroba a né bum bum cvak cvak aneb sériová výroba.
13:44:58
14.03.2014
Luky
-> jourin: a pan Šelmát ten inzerát má? Eventuelně mi ho prosím pošli mailem když ho někde vyhrabeš, vezmu mu ho až tam pojedem na pivo, ať vidí, jaký hlouposti inzeroval 1
13:20:07
14.03.2014
jourin
Me je teda uplne jedno jestli tady Fabie je nebo neni :-) Ale NAPROSTO souhlasim s Lokajem, pokud to auto prezije dalsich 20 let, tak ze nej na srazu budou vsichni uplne v prdeli kde se zachovaly vzalo.. Kamarad nekolik let schanel 105 SP.. vsichni to vyhazeli ze je to kram na hovno.. a dneska? Kdo z nas ji ma? :) Je to stejny jako ta limitka RS WRC edition.. za 20 let budou vsichni odvareny z toho ze to auto nekdo ve slusnem stavu ma. Naprikal Skoda 130 RS se po skonceni homolgace prodavala za 25-30.000,- Kčs a NIKDO to nechtel, maximalne na doreseni v rallyecrossu :) nekde mam schovany Selmatuv inzerat ze Sveta motoru jak vymeni Skoda 130 RS za S 105 s doplatkem :-D
13:07:54
14.03.2014
růža
Nezaložíme si referendum???
05:59:48
14.03.2014
MATTESS
-> lokaj: Demokracie3 Tím se oháněj jinde3 S modely s dobou jsou jiné stránky, např. zmíněný skodahome. Tam osobně řeším věci kolem Fabie, sem to netahám.
01:48:42
14.03.2014
lokaj
Nuže OK..Vzdávám to.Stejně si ale myslím, že by se prd stalo, kdby to tu vůbec nikdo neřešil a prsotě se o tom pár lidí pobavilo kdo co má za info..Ale jak říkám mně to může být fuk. Že se vůbec angažuju, když to vždycky někoho rozčíli. Ale v tom případě stejnou spravedlnost všem tématům, článkům apod.. ano? Dobrou.
01:41:06
14.03.2014
U-Geen
-> lokaj: A kdo tu kdy mluvil o demokracii? Tohle jsou proste tematicke stranky, drobne OT (a ze jich tu je) jsou tolerovany, ale resit tady v samostatnym tematu sockoedici nejakyho "auta" je uplne mimo. Zadny s dobou neexistuje, jsou to stranky zabyvajici se konkretni historii.
01:04:31
14.03.2014
lokaj
A co má skodahome společného s tématem zde. Nezlob te se, ale to se mi vždy líbí jak se prostě tady na virtu nějaký jeden člověk rozhodne a tak to je..To je demokracie jak brno. Co když to bude zajímat i ostatní členy? Mně osobně může být juniorka fuk, protože ji nemám,ale vidím v tom autě potenciál, tak jako někteří dědouškové ve svých starých autech, která pak prodali (pokud dřív neumřeli) za větší prachy než by je prodali před dvaceti lety. Dal bych tomuto tématu šanci,zvlášť mám-li ho porovnat s některými bezduchými tématy co stále nejsou ještě uzamčeny.Toto téma má aspoň jasný směr a cíl. Zjistit co nejvíce info. Popravdě kolik z vás toho o Juniorce něco ví? Tipuju naprosté minimum ví minimum informací včetně mně. Navíc tím neříkám, aby se sem přistáli Superby II, Yeti apod,,ale Virt by měl jít s dobou, doba co se týká aut, utíká 3x rychlejí než normální. Co bylo včera nové, je dnes ojeté a zítra staré. A Virt by měl být trošku tolerantní už konečně, znám dost lidí co tu kvůli právě tomu nejsou ani registrováni radši byť mají nádherná auta. Navíc dnešní doba je taková, že ta auta najednou za dva roky 200.000km pak se stočí,prožijou si druhý život a pak jdou na šrot, jelikož tam něco drahého nefunguje. Takže už nebudeme vídat 30 let staré nablýskané uloženky, co mají najeto 30.000km. Lidi se odnaučili jezdit vlaky,busy a jezdí auty,neumývají je,nestarají se o ně,v servisech to taky flákaj a samotné automobilky to vyrábějí tak, že se chce člověku brečet. Fabia je taková poslední generace auta, kterou lze za 20 let ještě potkat málo ojetou, zachovalou. Když to nezmapujeme dnes, dokud to jezdí, už to nezmapujeme pak nikdy..ta auta nebudou.
00:44:17
14.03.2014
Karlos (WIO46)
-> lokaj: Tak s timhle bych si dovolil přesně souhlasit.
00:41:54
14.03.2014
U-Geen
asi bych to ukoncil... forum.skodahome.cz/forum/ 79-fabia-i
23:33:02
13.03.2014
lokaj
Borci pozor. Já třeba ve Fabii Junior jako v jedné z mála "modrních" aut vidím potenciál veterána po třiceti letech.. Všímám si jich na ulici a je to na dvě půlky. Půlka jsou leštěnky důchodců s pár tisícma najetýma kilometrama v úplně holé výbavě, starýma okresníma SPZkama a 1.0 motorem a druhá skupina jsou auta pro dělníky, nebo pro pizzerky 1.2HTP, 1.4Mpi. Rozhodně bych tady neopovrhoval nad tímto autem, jakokoliv bylo ochuzené snad o všechno a podle toho i vypadalo. Ve své době stálo tolik kolik dnes stojí normální Fabia se slušnou výbavou, metalízou a motorem HTP.
Když se nad tím zamyslíte, tak kdysi naši otcové zatracovali Škody 105 S, vysmívali se všem majitelům, že to nemá ani textilní koberce a normální madla apod.. A jak toto auto dnes všichni shánějí že? Právě proto, že je tak chudé až je zajímavé. A Fabia Junior je zvenku hodně odlišná od normálních Fabií. Např. černě orámovaná přední světla pouze pro ni, která se pak chytla na všechny Fabie když zjistili že se to libem líbí. Hnusně šedivý nárazníky, který na slunku po pár letech maj ty stejný vlnky co stodvacítky. Jako jediná měla 13" kola se středovými pokličkami, které už dnes jsou hodně těžko k sehnání. Navíc to je auto, které dostalo do vínku ten luxus, že mělo svůj vlastní motor, který nedostala žádná jiná Fabia, navíc poslední pra,pra,pra,pra potomek z 1000MB. jednou to auto bude stejně ceněné jako dnes Š 105 S. Byť dlouho ještě pouze na fabia srazech apod.. Ale za třicet let uvidíte jaký o to auto bude zájem... Ne takový jako o eMBéčka, či Garde apod..Ale rozhodně se bude zájem zvedat. Tak jako my dnes slintáme po autech ve kterých jsme jako malí jezdili na výlety s rodinou apod., tak dnešní děti budou za dvacet let chtít auto ve kterém prožili dětství. To prorokuju já. Takže se chyťte za nos. To, že to je hypermoderní "Fóbie", navíc totální sra.ka bez výbavy a výkonu schválně udělaná tak, aby to bylo na první pohled vidět, že jste socky si nechte zatím pro sebe a budeme se tématu věnovat. Náhodou je to zajímavé téma. Protože některé juniorky měli motor 1.4Mpi a některé si asi mohli přikoupit výbavy, že až.. Uvidíte že 10-15 let a tato auta nebudou, protože to každý oddělá a koupí jiné. Akorát se to mělo jmenovat Senior a ne Junior.
upraveno 1x, naposled 13.03.2014 23:37:40
23:32:18
13.03.2014
stepan
-> Robert 106: Ale v off-topicu.
23:27:00
13.03.2014
Robert 106
tak ne no už se tady probíraly (ne v tomhle vláknu ) i auta co vůbec škodovka nevyrobila.
23:18:04
13.03.2014
Jarinko
To bude flameware, je to paskvil :D
23:09:02
13.03.2014
stepan
-> Robert 106: "stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích" Opravdu je nutný probírat tu fabii junior, největší ubohost co kdy škodovka vyrobila?
22:57:40
13.03.2014
Skury
Poslední věta v článku... www.autohit.cz/testy/3794 6-skoda-fabia-junior-1-0

Jinak teda "gratuluju", ale moc příznivců tu nehledej.
21:59:37
13.03.2014
Robert 106
Ahoj,

jsem "hrdým" majitelem tohoto vozu napadlo mě otevřít diskuzi o tomto modelu.

jako takový podmět pro diskuzi přidám, že sem měl možnost vidět juniora 1.0 s platem, dvířkama kastlíku, centrálem, rádiem a to už z fabriky. majitel mi tvrdil že se dělala nějaká verze výbavy.
upraveno 1x, naposled 13.03.2014 22:00:20
Extreme Tyres