Stížnosti na pana Janečka

prohledat
157 příspěvků (zobrazeno 1 až 50) od 19.02.2010 do 24.02.2010, založil/a petr s
řadit dle data
08:07:13
24.02.2010
Kloggie
Jéžiš, že vás to baví se tady takhle hádat. Buďte rádi, že žijete v čechách a že vůbec máte auto/a a že si na ně můžete koupit díly, že vůbec nějaký jsou. A kdo nechce díly od Janečka, tak ať je nekupuje. Tohle téma je o Janečkových (a jemu podobných) praktikách, ne o tom abyste se tu hádali...
16:01:58
23.02.2010
ondie
-> minno: to nevim 3 ..já jen že si se dole ptal o co de,tak sem to vyhodnotil,že tě to zajímá,a doporučil přečíst odkaz,co dal PavelP..pokud ne,to je věc jiná.
upraveno 1x, naposled 23.02.2010 21:25:04
08:37:22
23.02.2010
minno
-> ondie 22.02.10 11:20:22: a čo som hňup čítať 4 dlhé stránky o ničom?73 Netreba mi to :)
04:18:50
23.02.2010
Flacek
Roztrhejte si občanky:D
01:44:29
23.02.2010
ondie
no to ste to tu zas zaflákali 3
00:29:36
23.02.2010
krup
-> Syny: taky bych to tak viděl, nicméně pořád mě štve, že si asi nerozumime ..



.. ale je to off, takže konec štítkům, co dál? 1
upraveno 2x, naposled 23.02.2010 00:30:09
00:19:54
23.02.2010
Syny
-> krup: Och, tak lenost se vyjasnila :) Ano, opravdu mi to nestoji za to delat prodjece a kazdymu (jeste cizimu) posilat stitek zvlast, od toho je prave ten kram, kde puvodne stitky byly... Znamejm lidem, sem je chtle privezt na sraz (tusim Hrochac), ale uz sitky nebyly...



To, ze je muj pribeh se stitkama v tomhle tematu uplne mimo dobre vim a uz asi 2x sem psal, ze nevim proc se to tu tak chytlo a resi se to tu... Byl to jen priklad k tomu co jsem nekde dole psal... Akorat na to zacalo nak moc lidi reagovat. Myslim, ze je uz na case povazovat stitky za uzavrene a nechat je v klidu spat u stasneho majitele...
upraveno 4x, naposled 23.02.2010 00:36:42
00:15:03
23.02.2010
krup
-> Syny 22.02.10 22:03:08: no já pevně doufám, že si nerozumíme..

( lenost viz.: 21:04:52 )



-> JoseA 22.02.10 22:05:27: pokud mě chceš z něčeho nařknout, tak to předpokládám zvládneš přímo, ne jen tak naokraj a nekonkrétně :-)



( a když už se o to budeš pokoušet, rád si poslechnu, jak se rozbvyprávíš. Předpokládám, že máš nějakou osobní zkušenost, které by tě velda k podobnému smýšlení o mně 4 .. Nemá snad smysl, abych ti tě požádál podobně, jako su.tech.. nebo ano? )



( jestli chceš touhle cestou dál pokračovat, založím si pro nás v hádkách, nebo v odpadu speciální sešit .. )



Pokud bys totiž četl pozorně.. Nepoukazuju na synyho dobrej umysl, ani na jakousi výpomoc bro bližní své. Poukazuju na jeho tvrzení, rozpory v něm a na fakt, že jsou pro danou věc ( minimálně v rovině názvu topicu ) naprosto zbytečná :-)



přenesme to ale z jakésy roviny osobní, zpět do roviny filozofické ..



.. Je obchod špatný?



.. Jsem-li ovce, co se sebou nechá vláčet, můžu si za to sama, nebo b-eee?
upraveno 5x, naposled 23.02.2010 00:31:29
23:40:01
22.02.2010
JoseA
-> Baghira: Jak někdo začně vymýšlet nesmysly na srazení ceny, tak ho posílám zrovna do prdele, nemám žaludek na dohadování a smlouvání s takovýma špinavcema. Je velký rozdíl, když někdo aspoň má reálné důvody na snížení ceny, ale pokud ty důvody přehání, lže, rozumuje a intrikuje, tak řeknu "ber nebo neber", kdyžtak sbohem, zavírám bránu a pouštím psa.
22:47:07
22.02.2010
Baghira
Tak až budete někdo něco zajímavýho prodávat buďte frajeři a pokud přijede pan Janeček, řekněte mu "...ne vám neprodám..."? Utopie co? Lidí, co se snažej vydělat na lidský blbosti jsou tisíce...v podstatě každej pojišťovák :-)))...tak se hold nesmíte nechat buď ukecat při prodeji, nebo oblbnout při koupi.

Co si budeme povídat, tak jako on to ještě nedávno dělali skoro všechny vrakoviště, kde vám bez mrknutí oka nabízeli orezlej a prasklej buben na Rapida za 500,- přičemž novej origo stál 800,-. A kde dnes je většina vrakovišť? Ty co nezkrachovali a nejedou zrovna v nějakejch čorkách, tak žijou pomalu jen z eko poplatku za likvidaci a zdaleka to už není takovej byznys jako před lety, protože dnes si každej druhej radši koupí novej díl z druhovýroby, vyjde to skoro nastejno. A tyhle pánové jednou skončej uplně stejně, protože jak bude ubývat starších použitelnejch a rozebiratelnejch aut, tak bude ubývat nadšenců a nostalgiků, co je budou dávat dohromady a renovovat.
22:08:09
22.02.2010
Zdeněk.
-> Syny: To nesmíš psát, že v tomhle obchodě mají tyhle díly, je vás v Plzni a okolí moc, tak se nediv, že je někdo vyfouknul 4
22:07:26
22.02.2010
JoseA
-> Syny: -> Pavel P..:

JJ souhlasím, zamknout a bude klid. Ač se mě to ani nijak netýkalo, tak prostě sem to nevydržel a musel reagovat na lidi, kterým je jakákoliv slušnost naprosto cizí a naopak lidí, kteří nedokážou druhé odrbat totálně neschopní.
22:05:27
22.02.2010
JoseA
Já mám pocit, že bezpáteřní šmelináři nikdy nepochopí co to je vzájemná výpomoc a podobné věci. Není divu, když je jim to cizí.

-> krup: Co je ti proboha pořád tak nejasného a nepochopitelného na tom, že dal syny do větru informaci o možnosti dobrého nákupu a udělal to v dobré víře pomoci lidem, kteří by to mohli potřebovat, navíc se ochotně nabídnul možností nákupu a doručení bez nároků na provizi a ty tady z něho budeš za to dělat neschopného debila? 78

Fakt nechápu. Já taky sháněl čtyřramenný volant z feldy, našel sem ho za pětikilo v inzerci, ovšem v praze. Hodil sem tady někam do vzduchu prosbu, jestli by ho někdo nekoupil a nedovezl mi na sraz a Labros se ochotně nabidnul a opravdu tak učinil a mně tím pomohl. Stejně tak podruhé šlo o poklice na kola a stejným způsobem mi pomohl Majkl. Ale to šmelinář nikdy nepochopí, u něho budou tihle lidi navždy zdechlí budižkničemové, kteří se nedokážou chytit příležitosti někoho ojebat. 41
22:03:41
22.02.2010
Pavel P..
-> Syny: zamkni to a bude klid3
22:03:08
22.02.2010
Syny
-> krup: Asi to opravdu nechapu... A zajimalo by me, jak si zase prisel na mou lenost - jako ze sem byl linej je koupit? Kdyz clovek neni v Plzni, tak se blbe nakupuje v Plzenskem kramku... Vidim, ze uz jsi to uplne prekroutil a miri to uplne nekam jinam, takze timto koncim debatu... 4 Co sem tim chtel rici snad ostatni pochopili a nebudem to tady zasirat tim, ze ja nechapu tebe a ty asi nechapes me...
upraveno 1x, naposled 22.02.2010 22:03:43
21:53:08
22.02.2010
krup
-> Syny: .. snažím se ti naznačit že meleš blbiny :-)



( .. buď něco udělám a nemelu o tom, nebo se na to vyprnu. Ale něco neudělat, odvolat se na svou vlastní lenost a tvrdit pak, jak je "špatny", žes to neudělal .. a kasat se k tomu dobrým úmyslem .. )



( promiň, ale seš vážně takové jelito, že nerozumíš, jak to myslím? )



( ostatní promińte mou útočnost 6 )



-> petr s třeba si měl to štěstí 1
upraveno 3x, naposled 23.02.2010 00:09:31
21:36:47
22.02.2010
Syny
-> krup:



1) Ale ja nikomu neslibil ze je urcite dostane 3 Napsal sem, ze tam sou a ze je muzu koupit (kdyz sem to psal, tak tam jeste byly)



2) Nechapu... Mel sem ty stitky teda vyrobit? Nebyly, tak sem je nedovezl... Kdybych mohl, rad bych pomohl, ale protoze to neslo, tak co nadelam? To s tim, ze mi to je u riti byla snaha te vysvetlit to, ze me se ty stitky vlasnte netykaly a mohlo by mi to byt vlastne jedno... Kdybych ho chtel ja, tak sem si ho koupil uz tenkrat, ale ja 135/6 ku nemam 6
upraveno 2x, naposled 22.02.2010 21:37:58
21:33:04
22.02.2010
petr s
-> krup: Tak zase potřeboval jsem kolečka náhonu tachometru a ochotně mě je koupily
21:30:43
22.02.2010
krup
-> Syny:



na 1) sis právě odpověděl sám :-) ( byť nepřímo, ale tak, jak jsem to myslel )



2) .. jakej má pak smysl se tady nad tím pozastavovat? poměrně vtipně si právě popsal, jak bys horlivě někomu pomáhal k něčemu, ale .. je ti to vlastně u zadku, tak proč by ses namáhat ..



( jejda kluku 3 )



-> JoseA: taky tomu moc nerozumím 3



( nicméně nemáš pravdu - nemusí to být notně, šikovnej člověk dokáže těžit i z negativních referencí - sociální inženýství a jeho vědy dávají spousty příležitostí - jakékoli povědomí o mé osobě je povědomí o mé osobě = reklama )
upraveno 5x, naposled 22.02.2010 21:57:28
21:29:48
22.02.2010
JoseA
krup 22.02.10 20:07:52 napsal:

→ JoseA 22.02.10 19:40:49: máš pravdu, takové chování

v pořádku asi není. Každý máme ale tyhle hranice možná posunuté

někam jinam. Nebral bych ale jako dogma fakt, že činnost lidí podobná p.

Jančkovi je trestu a opovržení hodná ( obchod, ne lidský faktor ).




Trestem pro ně budiž veřejná debata o jejich praktikách, kde se potencionálni kupci dozvi, co mají od dotyčného obchodníka čekat. Nic víc a nic míň. Tak vlastně ani nevím o čem se pořád hádáme.
upraveno 4x, naposled 22.02.2010 21:31:21
21:24:55
22.02.2010
Syny
-> krup:

Add 1) Nikomu sem nic nesliboval, ale pouze sem rekl, ze tam jsou a ze je muzu koupit pokud nekdo bude chtit, to ze tam pak uz nebyly je vec druha.



Add 2) Pochybuju o tom, ze je koupil nekdo kdo je pote tady nekomu prodal... Alespon nevim o tom, ze by se tu prodavaly...



Jako ja jen pisu, ze se mi tohle nelibi, ale vim ze s tim nic neudelam. Jen se proste takhle chovat nechci a nebudu ac vim, ze klidne muzu... Netusil sem, ze se muj priklad se stitkama takhle chytne, ale jediny co k tomu muzu rict je to, ze me jen mrzelo, ze sem to psal sem na virt, protoze zmizely az po te co sem se tu o nich zminil... Mozna to byla jen nahoda, ale mozna taky ne... Od ty doby uz sem zadny objevy nepisu a hned z kramu volam lidem, o kterych vim, ze by o danou vec mohli mit zajem... A jelikoz za tu dobu uz sem si v tom kramku vybudoval "dobrou karieru", tak uz neni problem se tam domluvit, ze mi cokoliv jakkoliv dlouho schova atd...
upraveno 2x, naposled 22.02.2010 21:26:21
21:17:00
22.02.2010
krup
-> Syny: dobře, pomaleji .. 6



A) slibovat něco někomu, když to dané nevlastníš je docela .. odvážny.



B) Kdo bys řekl, že je koupil od člověk, kterej ti je "vyfouknul"? .. já bych řekl, že lidi, kteří je chtěli. ( argumetovat tím, že to molhi být oni klučící z lokální komunitky, kteří měli to štěstí se potkat s tvou předobjednávací akcí? .. )



Kdo má zájem, koupí za danou ( jakoukoli ) cenu, kdo nemá zájem a důvodem nezájmu je cena, ten nekoupí, nebo se porozhlédne jinde.



( -> kdybys byl koupil všechny tehdy, mohl bys se teď spokojeně plácat přes penis, že si udělal dobrej skutek. Takže kdybych já byl tehdy .. )
upraveno 6x, naposled 22.02.2010 21:21:26
21:15:12
22.02.2010
Zdeněk.
-> Syny: Taky si myslím 4
21:09:06
22.02.2010
Syny
-> krup: No proto, ze to mohl mit ten kdo je potreboval treba na auto a chtel je po me... A ne nekdo kdo je zrejme nepotrebuje a pak proda draz nekde...
21:06:40
22.02.2010
krup
-> Syny: jo, pak sem asi tvoje slova o tom, že je to na prd, jak jsou lidi zákeřní a podlí, že je skoupili a ti daní, ti co by je měly od tebe, utřou nos .. pochopil asi nějak špatně.



( neb pak netuším, proč to sem pišeš :-) )
upraveno 3x, naposled 22.02.2010 21:09:03
21:04:52
22.02.2010
Syny
-> krup: No asi takhle, me to je celkem u riti kdyz se to tak veme :) Ja je nechtel... Ano, mohl sem je zkoupit, ale za prve se mi nechtelo riskovat, ze mi pak doma zustanou (ac asi trochu naivne, kdyz je po nich celkem hlad), za druhe sem tenkrat ani na ne u sebe nemel penize a za treti pak to prodavat pojednom a kvuli kazdymu co si to na aukru odklep litat na postu, to mi taky muzou vis co :) Chtel sem jich par pro par lidi z virtu privest na sraz, ale nez sem se do kramu zase dostal, tak byly stitky fuc... Me to ale nejak zily netrha... 4
20:58:09
22.02.2010
krup
-> Syny: vidiš, a kdybys je byl tehdy všechny koupil, mohls je rozprodat za nákup po všech těch, co by je chtěli ( dát za dost svým tvrzením ) a zbytek opět za nákup dát třeba na aukro :-)



.. "kdybych to byl věděl, tak bych" ..



4



( pokud autor žije, popř. pokud existuje někdo, na koho by přešly práva a za předpokladu, že by uplatňoval nároky na dané .. podloženo textem v původní knize alá "určeno jen pro tvoje oči", pak ano. )
upraveno 2x, naposled 22.02.2010 21:00:52
20:55:11
22.02.2010
Syny
-> krup 22.02.10 17:47:48: Ja stitek nechtel... Kdybych ho chtel, tak sem si ho koupil hned tam, ale mohl se hodit nekolika lidem tady 4

-> Zdeněk. 22.02.10 18:38:06: Neni to poruseni autorskych prav?
upraveno 1x, naposled 22.02.2010 20:57:42
20:07:52
22.02.2010
krup
-> JoseA 22.02.10 19:40:49: máš pravdu, takové chování v pořádku asi není. Každý máme ale tyhle hranice možná posunuté někam jinam. Nebral bych ale jako dogma fakt, že činnost lidí podobná p. Jančkovi je trestu a opovržení hodná ( obchod, ne lidský faktor ).



( ono " po tlamě" bylo tak trochu ad absurdum vyústěním situca, která by mohla nastat, když proti sobě vypustíš dva kohouty co tvrdí, že právě jen jejích chocholka má právo být opěvovaná )
19:55:45
22.02.2010
su.tech – nezodpovědný hajzlík
-> JoseA: Ok.
19:52:34
22.02.2010
JoseA
-> sep: S tímto názorem souhlasím a rád bych podtrhnul: je jen na každém jakou míru obchodního talentu prokáže,nicméně i tady by měla nepsaná pravidla vymezovat obyčejná lidská slušnost.Bohužel onu míru slušnosti má každý někde jinde a to je celý problém.



-> su.tech: Tobě se omlovám za křivé obvidění, které asi právem cítíš. Nebylo to myšleno proti tobě, protože opravdu neznám tvoje praktiky obchodování a míru slušnosti. Jde jen o to, že sem v první řadě zkopíroval tvůj nick jako reakci a dále se rozepsal o věcech, které platí především pro ony šmelináře, kteří mají míru slušnosti posunutou uplně nadoraz, spíše i přes doraz.
19:44:51
22.02.2010
sep
Ten obecný povzdech nad praktikami obchodníků je taková labutí píseň starého virtu.V době kdy tu bylo pár lidí kteří víceméně znali by asi nikoho nenapadlo někde něco skoupit a pak to tady za x-násobek prodat.Jako možná první vlaštovka podobným způsobem fungoval Boris a pamětníci si vzpomenou jak se tady do něj bušilo.Na rozdíl o jiných Boris to dělal otevřeně,na rovinu a vždycky s ním byla rozumná řeč,což se o všech rozhodně říct nedalo a nedá.Jak šel čas tak se množina obchodníků rozšiřovala a přestalo se veřejně řešit kdo kdy kde komu co vyfoukl,přeplatil ,prodal se ziskem atd ( opět pro pamětníky viz "aféra" kolem Majklova byznysu s manžetami řízení).To za kolik kdo co koupí a za kolik komu prodá už pár let nikdo direktivně nestanovuje a je jen na každém jakou míru obchodního talentu prokáže,nicméně i tady by měla nepsaná pravidla vymezovat obyčejná lidská slušnost.Bohužel onu míru slušnosti má každý někde jinde a to je celý problém.....a nejen na virtu a nejen pokud jde o díly na škodovky.
19:43:50
22.02.2010
Jaktak
Tohle tema vzniklo aby se fandove dozvedeli o panu Janeckovi a jeho praktikach a aby jim tedy pomohlo a ne k tomu aby se tady lidi hadali. Jestli to cte janecek tak ma ted radost8
19:40:49
22.02.2010
JoseA
-> krup: Tak já tu debatu nějak extrémně neprožívám a určitě sem schopný si o tom popovídat s kýmkoliv u piva, aniž by došle k nějakému dávání po tlamě a podobně. To už se tady bavíme o dvou táborech. Jeden považuje za šmelení za libovolných podmínek, intrik, lží, apod vše v pořádku včetně následného opruzování a snahy dostat část peněz zpět za lživé informace o stavu zboží. Už se začínám považovat za "divného", když mi tyhle praktiky nepřipadají v pořádku. Taky vydělám na kamarádech. Něco pro ně udělám a domluvíme se na ceně za práci, ale to není obchod ve způsobu "nákup a prodej". Ten sem ale taky zažil, když sem tady nabízel díly z feldy 2001 v plné palbě kamarádovi, který v té době neměl vůbec čas ani internet. Ale obešlo se to bez intrik a lží. Takže obchodovat i šmelit jde podle mého názoru i slušným způsobem a minimálně to je třeba rozlišovat.
19:32:56
22.02.2010
su.tech – nezodpovědný hajzlík
-> JoseA:



Urážíš mě a to přestože mě neznáš... napsal jsi o mě:



všichni, kdo ví

o tvojem vydělávání stylem všech možných záludných praktik nakoupit

zboží za minimální cenu a prodeji za maximálně vyhnanou cenu budou

obdivovat a nosit na rukou?




Tohle co jsi napsal se mě netýká. Nezlob se, ale pokud bys mě viděl někdy obchodovat, tak obchoduju čistě. Přijdu, zeptám se na cenu, pokud mi vyhovuje koupím, pokud ne navrhnu svoji nabídku a pokud mezi mnou a prodávajícím k dohodě nedojde odcházím. To je obchod a na tom je ten princip založen. Zjevně si mě nikdy neviděl nakupovat a to jsi určitě příležitost neměl protože pokud beru někoho na své výlety po severomoravském kraji a jeho mototechnách - pak se vždy jedná o kamaráda, který má moji důvěru a pro kterého jsem ochoten udělat mnohé...



Dále píšeš:

Ale prosím, ať nejezdí po prodejcích přes inzerát a nepláče jak je ubohý sběratel,

student co nutně potřebuje složit škodovku, aby odvezl svoji babičku

s infarktem do nemocnice a podobné záludnosti.69
Tyhle svinstva jsem nikdy nedělal a nikdy dělat nebudu. Ano znám taky spoustu lidí co se takhle chovají - kupují například auto za super cenu a ještě hrajou na city, že jsou nemocní a že by chtěli slevu... na tohle ti nemám co říct, to je svinstvo a dnes a denně se v práci setkávám s daleko horším svinstvem. Ano jsem obhodník - nakoupím, prodám - seženu, vyměním. Ale proč to dělám? Neznáš mě. Nikdy jsem to nedělal pro peníze a užitek z nich jako takový. Vždycky tyhle prachy skončí v tomhle nekonečném minisvětě škodovek. Ano mám auto, které je ve velmi pěkném stavu a hodně lidí mi řekne, že by takové chtěli ale taky jsem za něho bez mrknutí dal balík. Je to obchod - byla nabídka na něco co jsem chtěl přes 4 roky a rozhodl jsem se že za to ty peníze dám. Nebrečím že to stálo moc a že dědicové za to chtěli moc. Chtěl jsem to, zaplatil a dnes vlastním tečka.
19:27:29
22.02.2010
krup
-> JoseA 22.02.10 19:05:25: Já jsem třeba moravák a "každej" je v mém slovníku docela frekventované .. ( čekám útočné kontra - celá tahle debata je k pousmání, tak proč z toho neudělat úplnou frašku, že :-) ) Pokud se nepletu, narážíš asi i na moje slova. A ano, jsem ten, co tvrdí že nevyužitá příležitost a pak laborování coby / kdyby je k smíchu. Takže ano, asi jsem jeden z těch mýtikých překupníků, podvodníku a škoda-fandovství kazců.. Když máš potřebu, kterou si potřebuješ ukojit a máš na výber zdroje, cenu si vybereš, když na výbšr nemáš, tak buď a) neukojíš, nebo za b) ukojíš za daných podmínek. Nic víc, nic míň.



( a to si představ, jak to asi vypadá mezi třeba škoda rally fandy, kde není řeč o štítku za 100cz nebo čelu za 1000,- .. v principu naprosto stejně 4 )
upraveno 1x, naposled 22.02.2010 19:28:54
19:17:08
22.02.2010
JoseA
-> su.tech: Jsi mimo. Dělat by to mohli všichni a ne všichni na to mají žaludek. Očekáváš snad, že tě všichni, kdo ví o tvojem vydělávání stylem všech možných záludných praktik nakoupit zboží za minimální cenu a prodeji za maximálně vyhnanou cenu budou obdivovat a nosit na rukou? To asi ne a šmelinář se s tímhle musí smířit žít. Když bude objíždět výprodeje autopotřeb, nakupovat za výhodné ceny díly, které by jinak skončili v kontejneru a prodá je se ziskem sběratelům nemám proti tomu křivého slova. Ale prosím, ať nejezdí po prodejcích přes inzerát a nepláče jak je ubohý sběratel, student co nutně potřebuje složit škodovku, aby odvezl svoji babičku s infarktem do nemocnice a podobné záludnosti.69
19:13:55
22.02.2010
krup
-> Zdeněk. 22.02.10 18:38:06: tak to je pěkny 3



-> Pavel P..: nezlob se, ale přijde mi, že něktří žijem mimo realitu. Teda já. Chtěl bych taky do světa, kde jsou všichni poctiví, hodní, ohleduplní a féroví 1. Ne vážně, nic z toho, na co tady poukazujete ( coby "ukřivdění" ) nevypadá tak, že by se nedalo za vašeho přičinění zvrátit :-)



Obchody p2p jsou hrou. Každej hraje podle karety ktery má a podle toho, jak s nima umí..



-> petr s: přesto se najdou tací, co je skupujou 6 ( když já ten starej papír mám tak rád 1 )
19:10:09
22.02.2010
su.tech – nezodpovědný hajzlík
JoseA 22.02.10 19:05:25 napsal:

→ krup: Ta citace asi nebyla z mého příspěvku, jelikož

moravák by sotva napsal slovo „každej“. Nicméně uplně správně si to

nepochopil, já sem jenom bránil tomu, co píšou překupníci a to je právě

to, že člověk, který nevyužije příležitosti něco levně koupi a za

vyšší cenu prodat je zdechlina. Tohle mi přijde nějak nemístné a je

zbytečné se překupníkům rozepisovat o tom, že mezi fandy se najdou lidi,

kteří si chtějí pomoc sobě navzájem a opravdu to funguje (sám mám

s lidma z virtu dobré zkušenosti). Prooto já se připojuji ke skupině

lidí, která překupníky sice tak nějak chápe a bere na vědomí, že se

chytají příležitosti, ale tak uplně mi nesedí ty intriky mezi fandama,

sběrately, veteránisty. Začínám vnímat, že se v tomhle ohledu lidi

dělí na dvě skupiny. Ty, kterým se to nelíbí a ty, kterým je to

ukradené, protože na cenu nehledí a překupnictví je podle nich naprosto

normální způsob obživy (by mě teda mimochodem zajímaly jejich daňové

přiznání). Já sem taky koupil a prodal dráž nejednu věc, ale nikdy sem

k tomu nepoužil podobné praktiky, co tady popsali lidi s panem Janečkem

a spol.
Nic není nemožné a fandové si samozřejmě navzájem pomůžou... ale nikdy to nemůže a nebude fungovat jednostranně... kdybys věděl kolika lidem jsem posháněl díly na auta a prodal za cenu nákupky a řekli akorát dík a když jsem chtěl něco já tak prd tak se taky divit nebudeš. Je to o tom, že dneska si rozmyslím, komu a jak chci podat ruku... zvlášť po tom, co jsem jednomu nejmenovanému renovátorovi sehnal kopu nových dílů na erko a tento můj "kamarád" co si ho chtěl navždy nechat mi lidsky a morálně podkopl nohy a pak ještě to auto prodal jako skvost za neskutečnou cenu... 4 Kamarád pro mě není nikdo koho neznám déle než 2 roky a nezažil jsem s ním nějakou vyhrocenou situaci protože až u průseru se láme chleba a tam teprve vidíš kdo je a kdo není kamrád...
19:07:50
22.02.2010
m8rinek
-> petr s: tak to budu Pavloj přát hodně štěstí, já už s nim neobchoduju, vim proč...
19:06:08
22.02.2010
su.tech – nezodpovědný hajzlík
Nazdar chlapci, tady je můj názor na věc:



- obchodníci jako zde zmiňovaní svými praktikami, záludnostmi, způsobem prodeje jsou jací jsou a nikdo vás nenutí nakupovat zrovna u nich. Docela se divím, že se k některým ještě vrátíte a zkoušíte štěstí znovu. Pokud bych u někoho takového kupoval něco, co se špatně shání a chtěl bych to i přestože bych nemohl zkousnout jeho praktiky, chování apod. tak si tu kupovanou věc sakra prohlédnu a musím si sám rozmyslet jestli do toho chci nebo nechci jít. Ano jsou to ryby a plavou v rybníce a chytají se těch, kteří svou neznalostí dávají všanc své naděje a peníze. Nikdo však tyto lidi nenutí aby u nich nakupovali bez porady s někým, kdo věci rozumí, případně se vyzná. Neříkejte mi, že když za váma přijde někdo s prosbou rady/porady, že ho v dané věci odmítnete. Sami víte, jak jste si těžce vydobili znalosti právě metodami pokus/omyl a jsem si jist, že mnoho z vás by takovému člověku rádo pomohlo. Jenže je to taky o lidech. Mnoho takových si ani nechce nechat poradit, protože to předce znají z tuningu a na 20 let staré škodovce ve které jezdili jako děti, nebo naopak nikdy ji v rodině neměli nemůže být zas nic tak složitého ne? Takže je to boj a vy rozhodujete jak se to bude vyvíjet. Samozřejmě že spoustu věcí neovlivníte, ale můžete alespoň minimalizovat šance takových obchodníků. Většinou člověk prodávající tímto způsobem když vidí váš zájem a neznalost z ní dokáže těžit a to už je jen o vás a na vás jak se s tím poperete. Často platí - líná huba holé neštěstí...



- ano i já se věnuju obchodu a začalo to vlastně protože jsem sháněl díly na svoje auto a často se k tomu připletlo něco, co na svém autě neužiju. Ano, i já jsem člověk a dělám chyby, omyly a snažím se z nich poučit a nestavím se k nim zády. Váš brekot nad tím, že někdo něco někde koupí a draze prodá je zbytečný. Když budete mít sami tu příležitost tak jí taky využijete. Myslíte si, že všechno takový obchodník prodává draho? Taky má kamarády, taky má svazky s lidmi pohybujícími se v tomto mikrosvětě a ne vždy to musí znamenat, že když draze prodává tak všem. To, že někdo někde něco vykoupí a ostatní už se k tomu nemůžou dostat je jenom obchod. To že vy si koupíte kus, a někdo deset které pak rozprodá je jen jeho boj. Ono to zas tak jednoduché není - dáte do toho vlastní peníze, prodáváte, občas se vám to vrátí nevyzvednuté. Ono dneska taky některé věci sehnat stojí peníze - ježdění autem, telefony, proseděných hodin na netu... Nikdo vám nebrání aby jste to neudělali taky. Ty kecy, koupím levně a prodám levně si nechte pro babičku na návštěvu do domova důchodců. Pokud máte možnost a neprodáváte to někomu z kamarádů tak to rádi prodáte dráž. Důvody jsou prosté - můžete si za to nakoupit další díly na které tímpádem nepotřebujete další peníze. Každý by chtěl nakupovat levně, ale často se setkávám s opomíjením faktu, že prodávající musí někam zajet, něco zařídit, zavolat. Domluvit se aby se mohl dostat do skladu, což je někdy opravodvý výkon hodný uznání. Ano, se spoustou praktik nesouhlasím, ale i díky takovým lidem se občas dostane na světlo sada dílů, které jsou nesehnatelné a které by skladníci třeba do půlroku hodily do kontejneru... zkuste nad tím přemýšlet... můžete a většinou to děláte všichni. Tak ty kecy - to bych nikdy neudělal a hyeny to vykoupili si strčte víte kam...
19:05:25
22.02.2010
JoseA
-> krup: Ta citace asi nebyla z mého příspěvku, jelikož moravák by sotva napsal slovo "každej". Nicméně uplně správně si to nepochopil, já sem jenom bránil tomu, co píšou překupníci a to je právě to, že člověk, který nevyužije příležitosti něco levně koupi a za vyšší cenu prodat je zdechlina. Tohle mi přijde nějak nemístné a je zbytečné se překupníkům rozepisovat o tom, že mezi fandy se najdou lidi, kteří si chtějí pomoc sobě navzájem a opravdu to funguje (sám mám s lidma z virtu dobré zkušenosti). Prooto já se připojuji ke skupině lidí, která překupníky sice tak nějak chápe a bere na vědomí, že se chytají příležitosti, ale tak uplně mi nesedí ty intriky mezi fandama, sběrately, veteránisty. Začínám vnímat, že se v tomhle ohledu lidi dělí na dvě skupiny. Ty, kterým se to nelíbí a ty, kterým je to ukradené, protože na cenu nehledí a překupnictví je podle nich naprosto normální způsob obživy (by mě teda mimochodem zajímaly jejich daňové přiznání). Já sem taky koupil a prodal dráž nejednu věc, ale nikdy sem k tomu nepoužil podobné praktiky, co tady popsali lidi s panem Janečkem a spol.
18:47:37
22.02.2010
petr s
-> m8rinek: Příští týden s ním bude obchodovat pavel p zatím vyhrává aukci
18:44:21
22.02.2010
m8rinek
-> petr s: jo jo znovu, tudíž opakovaně p. Berný.... Přijmění odpovídá charakteru :D
18:40:30
22.02.2010
petr s
-> Zdeněk.: Tak to je zrovna jeden z těch co tady mají několik nicků ale kdo by to chtěl tak je to na škodateam v pdf
18:38:06
22.02.2010
Zdeněk.
18:35:34
22.02.2010
Zdeněk.
-> TTomas: Já proti Karsha2 teda nic nemám, má na Aukru celkem dost zajímavých věcích, ale taky na tom pěkně vydělává. Proto jsem u něho nikdy nic nekoupil, protože ty ceny mi přijdou mnohdy přehnaný a dokázal jsem si je obstarat mnohem levněji 4
18:29:20
22.02.2010
Pavel P..
-> krup: máš pravdu.. jenže já neplivu na všechny takový obchodníky.. já jen psal o panu janeckovi a tomovi t. kteří k tomu obchodování používaj né moc férový praktiky.... i když tom.t je ještě z těch slušnějších ač se většinou neshodnem :-))



taky ti můžu napsat příjemnou zkušenost s panem Varhaníkem alias Asterix2 nebo tak nějak tu na virtu.. prodával jsem jupitery MK1 který jsem dostal místo peněz z dluhu, nabízel jsem je za cenu 12tis. dohodli jsme se na prohlídce, zájemci přijeli, dlouho kola prohlíželi a zkoumali a hledali chyby.. kola po čerstvý renovaci, vybraný ze dvou sad ty nejlepší a zrenovovaný panem kubinou, takže byli v bezvadnym stavu jak po technický tak vzhledový stránce..... při tom ohledávání mi pořád vyprávělik jak jsou mizerně srovnaný, jak to kubina neumí a kdesi cosi... no prostě a jednoduše mi nabídli o 5tis míň než jsem požadoval s hromadou odůvodnění. Samozřejmě jsme se nedohodli, nejsem tak blbej a naivní abych se nechal oblnout.



to je tak na okraj že je takovejch víc, kteří lidi oblbujou ve svůj prospěch.4
17:47:48
22.02.2010
krup
-> VeTeV: 52



-> TTomas:
ono by bylo kolikrát lepší, kdyby si místo planého osočování raději dali po sklence a třeba i po tlamě.



Pavle P., myslím, že neříkáš věci úplně správně ( některé ). Možná bych rozuměl tomu, že syslíš pro dobro ostatních a to, co nakopíš defacto následně daruješ.. Větev napsal snazší češtinou to, na co sem se snažil poukázat já o pár kousků textu níž. Mrkni na to :-) Nemyslím si, že plivat na všechny ty, kteřím umí generovat zisk je dobře.



-> JoseA 22.02.10 02:02:14: .. "každej to kouklí, jak jen se dá " .. ( Záviš ) .. defacto si řekl, že každý, kdo se živí obchodem je lempl - neschopnej si vydělat na život manuální prací ..



( porozuměl sem ti dobře? )



-> Syny: ono není jen černá a bílá. Poptávka utváří trh. Když štítek chci, musím využít příležitost. A když na něj pak nedosáhnu, protože někdo jiný té příležitosti využil?
upraveno 2x, naposled 22.02.2010 17:49:43
14:23:42
22.02.2010
kirri is back
-> VeTeV: lépe bych to nenapsal, tohle platí všeobecně o všem
Extreme Tyres