Jak parkuje blbec...

prohledat
6362 příspěvků (zobrazeno 1101 až 1150) od 17.12.2009 do 07.07.2024, založil/a 1560 - zrušená registrace
řadit dle data
12:46:20
05.02.2017
David29
-> Jirik_Tuňák1983: Neříkám, že mají svatozář... Ale zajímavý je, že to co dělají řidiči v osobáku, mi v nakladáku nebo v autobusu řidič nepředvede... Nebo v nepoměru. Např:



1) Předjetí a následné brždění (a upozorním, at už důvodné nebo bezdůvodné). Je úplně normální, že osobák co mě předjede za pár minut předjíždím znova zase já, nebo brzdí, aby odbočil.

Když mě předjede autobus/kamion, z 95% už o něm pak nevím a nemusím ho nijak řešit



2) Tlačení se přede mě - většinou si řidiči autobusů/kamionů nechávají rozestup, aby se mohl zařadit a NIKDY se netlačí předemě zprava, kde navíc osobák není vidět - kolik nehod kamion vs. osobák denně je na jižní spojce, kdy se osobák tlačí zprava a s kamionem ho popostrčí? To je každou chvíli. A dělají to pořád, x-krát denně jenom mě



3) Nerozlišování pojmu "dát přednost" a "omezit" a tím následné neoprávněné troubení, zejména na kruháčích. Je běžný, že řidiče na kruháči omezím (což při dávání přednosti můžu), ale on troubí jak zběsilej



4) Blinkry - 90% osobáků bliká pozdě, málo nebo pro jistotu vůbec 3 Stačí, když vidím kolik lidí bliká při objíždění cyklisty.



5) Přijedu na pumpu a chci si zastavit. Tam, kde bych mohl stát stojí nacpaný s osobákama, i když maj prázdný parkoviště pro osobáky. To že zastaví na stojanu pro kamiony (i když jsou ostatní volný) a jdou si pro kafe ani nezminuju



6) Dálkový v noci na dálnici - běžná věc, a maj tě v proti u prdele. Můžeš blikat/troubit, ale nezájem.



7) Mlhovky - jak dementi. Denní svícení to samý.



A mohl bych pokračovat, ale už jsem dopil kafe 3 Neříkám, že výše zmíněný se netýká řidičů kamionů/autobusů, ale od nich je to spíše nečekané, než od paka v osobáku



PS: Ty tvoje případy se týká konkrétních ojedinělých idiotů, já zmínil denodenní situace 4
upraveno 1x, naposled 05.02.2017 12:49:02
11:49:51
05.02.2017
Jirik_Tuňák1983
-> David29 05.02.17 08:50:55: Ano ano, řidiči NV, autobusů, kamionů a dodávek mají svatozář. 3

1) potkat spěchajícího dodávkáře je tak na zastavení na nejbližších semaforech a rozkopnutí mu držky



2) Kamioňáci. Minulý pátek další z těchto neomylných řidičů naboural v pořadí třetí auto, zaparkované před naším kanclem. Tentokráte kolegovo Pežota. Jednou při jízdě vzad a podruhé při jízdě vpřed. Napsal do zápisu, že vozidlo stálo v mrtvém úhlu, přitom kolem něho předtím dvakrát prošel. Na tom parkovišti neměl co dělat (je tam cedule o zákazu), kolega mu to hned odpálil svojí částí zápisu a kamerovým záznamem. Mrtvý úhel - dobrá sračka. Kdyby tam jako stála mateřská školka, tak měli prostě smůlu, protože stáli v mrtvém úhlu?



3) Nebo autobusáci, ano ano. Třeba ten, se kterým jsme jeli. Nacucenej jak houba, na červenou se rozjížděl a na zelenou stavěl.



V početním poměru NV + LKW + BUS + DOD vs. osobní vozy, vychází mnohem více primitivů na vozidla o poněkud vyšší hmotnosti. Potkávám denně řidiče kamionů a NV už od doby, kdy jsi ještě polykal šroubky z Merkura a dříve to byli inteligentní a šikovní lidé. Teď jich zbyla jen hrstka a ten zbytek je šmejd a brak. Jestli tě to uklidní, tak už kvalitou a především demencí a vyjadřovacími schopnostmi řidičů doháníme ty největší mentály z Polska, v zákrytu s Ruskem.
upraveno 2x, naposled 05.02.2017 11:52:05
08:50:55
05.02.2017
David29
-> King: Ty lidi jsou prostě vylízaný. Já když spím někde v penzionu nebo tak, vždycky jako první se du nahlásit a zeptat se, kam můžu mix zaparkovat.



Kdybych mixem parkoval stejným stylem jako řidiči osobáků, docela bych komplikoval provoz na dálnici 3



A pak se hrozně někdo diví, že řidiči autobusů/nákladáků/kamion ů maj plný zuby řidičů osobáků. Tuhle jsem byl v hospodě před koncertem s kamarádem, kde byli i jeho kamarádi - probíhala diskuze na téma osobák vs. motorkář. Já do toho ani nezasahoval, protože tyhle dvě skupiny si nějak nemaj co vyčítat
05:52:25
05.02.2017
Jarda - zrušená registrace
-> King 04.02.17 22:49:15: me sousedka pred branou, ale mela tam rucku a asi i kvalt s takovym malym japoskym hajzlem - yaris, tak jsem to za oko popotahnul nivou, rvala na me, ze zavola policajty a kdesi, cosi, tak jsem ji rekl, at drzi hubu, ze mi tam nema co pakovat a muze bejt rada, ze jsem ji to oko nevytrhnul :)

Je to ucitelka, namyslena, kdysi jsem zatroubil a ona se po asi 15 minutach uracila a zacala mi delat prednasku, ze jak se chovam, ze mam prijit a slusne ji pozadat, jestli by mi nemohla popojet, tak ji rikam, Ty kravo, Ty mi stojis pred branou a jeste mas takove kecy1

Jednou me zacaly psychologicky rozebirat s nejako jeji kamoskou, asi taky ucetelkou, ze se porad vrtam v autech - starejch krapech a co kecali, to jsem nedal a zarval na ne: starejte se o sebe pizdy jedny :) tak se rozklepaly a sly pokracovat v rozhovoru do baraku. Tetka je taky ucitelka (myslim, ze s ni dokonce studovala) a rikala mi, ze si ji stezovala, ze ji nemam rad a jeste, ze se k ni hulvatsky chovam :). Tak rikam a jak se chova ona...1
22:49:15
04.02.2017
King
Kamosuv otec svyho casu prestavel rodinny hnizdo na penzion pro manazery z TPCA a bohuzel ani muzskej zamestnanec automotive firmy neni zarukou parkovaci inteligence :-)

I stalo se, ze jeden z nich si postavil svoje faro presne pred vrata garaze, kde jsme s kamosem tunili moji stopetku. Kdyz bylo v 11 v noci konecne hotovo, pak takovy zjisteni jemne receno nepotesi. Budit jsme toho debila nechteli, rucku tam nastesti nemel, tak hydraulickej jack pod vanu a rano mel nejaky kecy, ze to auto stalo jinde :-)
12:20:38
04.02.2017
Vojťas
-> Don_pepe: já mmůžu potvrdit že to jde bez nácviku na třetí pokus, tzn stačí ti deset minut 3
10:41:18
04.02.2017
Don_pepe
-> Luky: Jako napadlo mě to, asi pujdu provázek nacvičit na tatíkovu feldu, ať mám praxi před akcí 3
21:40:08
03.02.2017
Luky
-> Don_pepe: to odemkni provázkem a zatlač někam ke kraji ne?
20:57:03
03.02.2017
Jirik_Tuňák1983
-> Tomaso435 03.02.17 19:10:13: Renold. 3 moje oblíbené slovo.

Na druhou stranu musím říci, že jsme teď jeli do Prahy na schůzku služebním Renoldem Laguna III s 2.0 dCi a na palubě vozu byla překvapivá akustická pohoda. Kolega z DE se ho nechce zbavit (má 226 000 km). Motor byl velmi tichý i na dálnici a příjemně jedoucí. Proti tomu zní ve služebních novějších a nových Oktávkách (což je stejná kategorie vozu) motory Tdi jak Zetor ze šedesátých let.
upraveno 1x, naposled 03.02.2017 23:03:08
20:41:53
03.02.2017
David29
-> Tomaso435: Pořád nechápu, proč jim to říct smysl nemá, ale plivat jim na auto a podobný naschvály smysl má...?



Asi jsem debil, ale mluvený slovo pochopím lépe, než nějaký naschvály...
20:38:32
03.02.2017
Tomaso435
-> David29: chlapovi by došlo že se něco děje... jim né. Navíc když vidíš, jak to vedou, to učetnictví.. to nedávna stačila jedna.... Pak odešla za lepší a od tej doby tam sou 3 a jedna externí ...
20:37:05
03.02.2017
David29
-> Tomaso435: Aha, a tohle smysl opravdu má....
20:32:02
03.02.2017
Tomaso435
-> David29: a má to smysl? kolega jim při průchodu okolo začal plivat na čelní sklo 3 3
20:28:40
03.02.2017
David29
-> Tomaso435: Řekl jim to někdo?
19:20:31
03.02.2017
Don_pepe
-> Tomaso435: 3 Slepičky :D My zas máme novýho kolegu pár měsíců, je to děsně sebevědomej uřvanej pražák... Už má 3. auto, nechápu jak ten člověk může vyjet a vrátit se živej3



Kdyby se mi moc chtělo a netálo, bych mu okolo toho uplácal garáž a v noci kropil vodou 3
19:10:13
03.02.2017
Tomaso435
-> Don_pepe: :-D v práci máme dvě nové účetní. jedna jezdí takovým starým mini renoldem, a druhá mareou weekend. Obě dvě se z ničeho nic rozhodly, že budou parkovat jnde než bylo dosud zvykem a to pod takovým přístřeškem šikmo mezi sloupama co držej střešní kontrukci, kam se běžně vejdou 3 auta vedle sebe, naproti podélně jedno kurevsky dlouhý kombi a v pohodě tam mezi tím vším projede dodávka až nakonec.... No jelikož to sou ženy, tak parkujou jak dvě nejvěčí píči. Mezi sloupy se už bohužel po najetí jedný nebo druhý píči, nevejde už nikdo, leda tak babeta, protože zrovna dneska se jí povedlo najet na prostředek a téměř podélně. Druhej den se jí tam povede najet zase tak kolmo k prujezdu, že průjezd k dalším parkovacím místům je uplně nemožnej. Další den tam najede tak, že se tam vejdou tak tak obě dvě píči účetní, ale nezacouvou na doraz takže opět, jim čumák trčej pulmetru do průjezdu a to jaxi nestačí k tomu, aby se tam protáhlo další auto za ně... řešení je, že přijedu, postavím to tak jak mi zrovna jedna ze dvou píč umožnila nehledě na to že tam vzadu někdo další stojí, zamykám a ocházím. Pokud budou potřebovat cuknout, musej mě přijít poprosit, pokud zrovna nebudu někde dodávkou odjetej... a nezajímaj mě.



Jo a jednou přijela první s tím mini renoldem, postavilo to nadoraz dozadu (né úmyslně, ale prostě to tak vyšlo), pak přijela ta druhá s tím kombíkem a ta to postavila standartním způsobem na prostředek těsně vedle ní že nemohla snad ani vidět kam couve, pač takhle na těsno to neumím ani já :-D .. No a tak sem si řek, že zřejmě nechala další místo pro mě a najel sem tak aby neměla prostor ani na klíč ve dveřích a já si moh komfortně vystoupit s plně otevřenýma dveřma :-D škoda, ten den nepotřebovala jít dřív pro děcka do školky, jako chodívá... by se asi divila.
18:56:39
03.02.2017
Don_pepe
U cesty máme parkovací místo pro 3 auta... Celou zimu na jednom z nich, vytrčená do cesty stojí zkurvená shnilá zasypaná felície, další dvě místa používáme, odklízíme sníh... Až se jednou starej tlustej vidlák rozhodne vyjet a při návratu to MRDNE PŘÍMO DOPROSTŘED těch dvou míst... To že zaparkuje na vyházeným, pač je to línej kretén, co na lopatu nechytne, protože by musel pohnout báchorem chápu, OK, ale to, že to najebe přímo na prostředek stylem po mě potopa? Tak to děti neee... Přemýšlím že nápis: Ani do čuráka ti nemůžu nadávat, když se neumíš postavit! A sněhová skulptura jsou asi málo... Buď je to sobecká vyžraná svině, nebo debil a bude potřeba ho informovat...
zvětšit Jak parkuje blbec... - obrázek od Don_pepe vložen 03.02.2017 18:56:39
09:30:43
30.01.2017
U-Geen
-> David29: jj to dycky nechapu... tri rady vozejku a misto toho, aby to vraceli aby se to dorovnavalo, tak to dopada takle.
07:02:12
30.01.2017
David29
-> Pecyn: A ty lidi, co vracej vozejky jsou taky slušní debilové. Vsadím se, že v tý boudě jsou další dvě řady, kde je pár vozíků...
05:03:10
30.01.2017
rsvancara
-> Pecyn: ...došel benzin :D
04:38:09
30.01.2017
Pecyn
Viděl jsem už opravdu hodně, ale takto zablokovat příjezdovou cestu na skoro prázdném parkovišti už je asi známka punku 3
zvětšit Jak parkuje blbec... - obrázek od Pecyn vložen 30.01.2017 04:38:09
20:06:57
03.01.2017
Tomaso435
-> m8rinek 03.01.17 15:19:41: na to stačí odolnej zadní nárazník favorita , vyzkoušeno 3 3
19:53:54
03.01.2017
Pavel P..
-> K1NYO: vypustit kola.... příště už tam nezaparkuje.
15:21:19
03.01.2017
castrol
-> m8rinek: myslim ze by to zvladla aj ta caddyna 1
15:19:41
03.01.2017
m8rinek
-> K1NYO: kamarád s ofroutem a odtáhnout do prostředku křižovatky...
14:51:18
03.01.2017
Nwkt
-> K1NYO: To odtáhnout ne? Ve vjezdu botu dát nesmí
14:50:23
03.01.2017
K1NYO
Idem na garaz a nemam ako vojst.... tak odparkujem auto vedla na parkovisku a sused na garazi ide z garazi von a ani sa cez neho nedostal.... rozmyslam ze mu zavolam mestkych nak mu daju papucu...
zvětšit Jak parkuje blbec... - obrázek od K1NYO vložen 03.01.2017 14:50:23
06:46:56
14.12.2016
MATTESS
-> rsvancara: to první
04:56:34
14.12.2016
rsvancara
-> MATTESS: Těžko říci, zda se jedná o talent nevšední velikosti a krásy nebo stařecký úbytek řidičských dovedností :-D
23:26:21
13.12.2016
MATTESS
-> el.tomas: prostě talent3
21:03:05
13.12.2016
el.tomas
-> MATTESS: To Káčko jsem potkal asi ten samý den později v nedalekém zahradnictví a stálo stejným stylem 3
12:15:07
13.12.2016
castrol
-> MATTESS: velke auto potrebuje vela miesta 1
08:05:45
13.12.2016
MATTESS
Přišlo od kolegy1
zvětšit Jak parkuje blbec... - obrázek od MATTESS vložen 13.12.2016 08:05:45
19:47:18
03.11.2016
David29
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) : Tak tohle já vím
11:59:59
03.11.2016
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> David29: Neříkám, že je to 100% neprůstřelný, to nevím. Ale pochybuju, že by se do toho někdo pouštěl, na to jsou úředníci moc pohodlní a mají spoustu snažších kšeftů na vyrejžování peněz.

Hlavně správní řízení vede příslušný odbor úřadu obce s rozšířenou působností na základě podezření z přestupku zjištěného policií nebo případně městapem, nikoliv obecné úřad každé Prdele na základě podnětu starosty, takže pokud si tě nějaký strejda vyfotil, může si tě tak akorát pověsit v kanclu na nástěnku, nic víc.
20:37:24
02.11.2016
David29
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) : Asi máš pravdu předsedo. Takže při užití majáku by mi nemohl říct nikdo nic? Ani kdyby se někdo vrtal v tom, zda jsem si ho tam nedal sám?
12:14:24
02.11.2016
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> darklord: Z pohledu městapa to bylo parkování na zákazu zastavení, z pohledu MÚ to bylo stání na silniční vegetaci (hlína a pár drnů trávy), z mého pohledu to bylo zastavení vozidla, podle KÚ to nestálo za řeč.
12:11:02
02.11.2016
Luky
-> darklord: spíš stání na zeleni, ne? :) Navíc bych řekl, že pracovní činnost není totéž, co parkování
12:09:06
02.11.2016
darklord
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) 02.11.16 12:02:46: skus zaparkovat v meste na travnik, na flastri bude zabor verejneho priestranstva ;)
12:02:46
02.11.2016
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> Bukaj: Zábor veřejného prostranství se snad nevztahuje na vozidla. To je třeba pokud tam je složenej kontejner, kupa suti, postavený lešení atd.



-> David29: Maják který není pevně namontovaný na vozidle nepodléhá zápisu do TP, ale jeho použití je naprosto stejné jako u majáku s pevnou montáží. Pokud vím, tak o jakou pracovní činnost se může jedat není nikde specifikováno. Pokud někde bráníš průjezdu, zle (dejme tomu) říct, že tím ohrožuješ bezpečnost provozu, protože by tě třeba někdo mohl přehlédnout a narazit do tebe (přehlédnout velký mix stojící uprostřed ulice je sice blbost, ale to u "nadměrů", které jsou třeba jen o pár tun těžší, taky a přesto majáky mít musí...). Stejně tak může chodce "ohrožovat" auto postavené na chodníku.



Zák. 361/2000sb. § 42

(1) Řidič vozidla vybaveného zvláštním výstražným světlem oranžové barvy2) smí tohoto světla užívat jen tehdy, mohla-li by být jeho jízdou nebo pracovní činností ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Jestliže to vyžaduje pracovní činnost tohoto vozidla, není jeho řidič povinen dodržovat ustanovení pravidel provozu na pozemních komunikacích uvedených v § 4 písm. c), § 7 odst. 1 písm. b), § 11 odst. 2, § 12 odst. 1, 2 a 4, § 13, § 14 odst. 1 a 2, § 18 odst. 2 písm. b), § 22 odst. 3, § 24 odst. 4 písm. a), c), d), e), f) a g), § 25 odst. 1, 2 a 3, § 26 odst. 3, § 27, § 28 odst. 2, § 30, 36, 37 a § 39 odst. 4 a 5; je však povinen dbát zvýšené opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

(2) Řidiči ostatních vozidel musí vozidlu podle odstavce 1 umožnit jízdu nebo pracovní činnost a podle okolností snížit rychlost jízdy, popřípadě i zastavit vozidlo.




V obdobném duchu používají oranžový maják třeba pracovníci ČEZu, postaví dodávku na chodník (protože jinde ji stejně postavit nemůžou), zapnou maják a vrtají se v nějaký rozvodně (chápu že nebude pořád chodit pro materiál a nářadí na nejbližší volné parkoviště, to by toho moc neudělal).
05:12:31
02.11.2016
David29
-> Bukaj: To taky vím, ale to v podstatě neřeší můj "problém". Protože jestli stavba zábor má/nebo nemá nevím. Krom stavebního povolení se tohle nevyvěšuje. To si musí pořešit úřad/MP se stavbou a eventuelně jim dát flastr.

Kde já budu stát, si moc neurčuju. To si vždy řiká stavba podle toho, kam to potřebuje



Tuhle jsme byli v Cholupicích, kde za mnou přišla paní že potřebuje odjet... Byla to slepá ulice, a tak měla pešek. Tak jsem ji odkázal na stavbu, at si to vyřeší s nimi - já do toho nevidím a i kdybych ji já uhnul, k ničemu by ji to nebylo, protože tam stála za mnou rozcapená pumpa

Ani nevím jak to dopadlo, já během několika minut odjel
upraveno 1x, naposled 02.11.2016 05:14:23
02:44:43
02.11.2016
Luky
-> Bukaj: jo o tom žádná
23:05:45
01.11.2016
Bukaj
-> David29: No, každopádně bys měl mít (respektive stavba, kde zavážíš) zařízený "zábor veřejného prostranství", ať jsi na chodníku, nebo na vozovce....

-> Luky 01.11.16 21:11:38: Ale taková tunová multikára nezpůsobí destrukci chodníku, jako pětadvacetitunovej? mix...8 Takže tam nejde o to, co tam provádí, ale že chodník na takovou zátěž není stavěnej...
22:08:12
01.11.2016
David29
-> Luky: To jako jo, o tom žádná. Ale spíš jde o to, co vše se dá zahrnout do pracovního úkonu
21:11:38
01.11.2016
Luky
-> David29: něco na tom bude. Co třeba multikára co na chodníku shrnuje sníh?
20:20:13
01.11.2016
David29
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) : Maják tam byl, ale magnetickej - ten jsem dal do pryč. Víš že magnetickej nepodléhá zápisu do TP, ale stejně nevím jak je to pak s legálností a jeho použití...



Nevíš něco o tom pracovním úkonu? To by mě zajímalo, až by probíhala debata s městapem...
00:26:45
01.11.2016
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> David29: Ale ty na tom chodníku neprovádíš stání nýbrž pracovní úkon. Ideálně pokud máš oranžový maják, tak ho zapni a je vystaráno, může ti pak i městapo políbit prdel.
22:02:36
31.10.2016
David29
Úplně to sem nepatří, ale...



Jedu si na stavbu, klasický rodinný domky v komplet nové zástavbě. Přijedu, pumpa na chodníku - takže couvnu na pumpu, zadní kolo na chodníku.

Tak si tak stojím u mixu a přijde pán:

Dobrý den, já jsme starosta a nemůžete nám stát na chodníku

Dobrý den, já jsem mixák, a musím na něm stát. Vidíte tu pumpu? Tak do ní se musím trefit

No jo, ale chodník je na chození a nemůžete nám tu stát s takhle těžkým autem

Fakt nevím, co vám na to mám říct....

To je jedno, já jsem si vás vyfotil a předám to městké policii

V pořádku, vyřidte ode mě pozdravy

Nashle

Nashle



Škoda že mě to napadlo až potom - koho kurva napadne napřed postavit chodníky, a až teprv pak stavět za nimi baráky? To se maj pak ty chodníky přeskakovat?

Nehledě na tom, že kdyby pumpa stála jen na silnici, tak to tam celý zaterasí a nikdo nikam neprojede třeba celou hodinu....

A že to není žádná vyjímka - tohle dělaj obce poměrně často. "Ochodníkujou" pole, a teprv pak se tam staví

A nebo - dělají se základy na novém pozemnku. Pozemek je oplocený, takže se tam nedá zajet (nebo prostě horko těžko) nebo dělnící musej plot odstranovat? Proč si někdo oplocuje pozemek, kde je jen metr vysoká tráva? 3
06:05:42
26.10.2016
David29
-> rsvancara: Ségra kamarádky ted nastoupila do nějaký právnický firmy, dělá tam recepční či co. Kouření neexistuje (i kdž teda nekouří, ale to je fuk), nesmí mít u sebe telefon - ?



No mě eventuleně budoucí zaměstnavatel říct, že nesmím mít u sebe telefon, tak se s ním rozloučím, že fašismus nepodporuju.

Samozřejmě se to dá chápat v určitých pozicích, ale recepční určitě ne, když polovinu dne se dloubeš v prdeli



Je rozdíl v pásové fabrice nebo prostě v provozu, kde nejde jen tak si odskočit a v zaměstnání, kde to ničemu nevadí



A tahle volnost mi vyhovuje. Můžu co chci a kdy chci, žádná šikana a buzerace ze strany kohokoliv - když teda nebudu počítat stavby kde musíš mít helmu, nebo dodržovat silniční zákon na silnici. Ale co se týká mé činnosti (telefon, jídlo, cigáro, kafe), tak to nikoho nezajímá. A legálně můžu čumět na filmy nebo spát
05:11:28
26.10.2016
rsvancara
-> David29: Teď jsi mi připomněl začátky Foxconnu.... normální linková výroba a český lidi se strašně divili, že je problém, když jich 2/3 jsou někde na cígu, kafíčku nebo po záchodech. Dyť to nějak pojede ne? :-D



Aneb: za zákazy si můžou většinou pracovníci sami tím, že tu demoracii pojali tak, že nechaj na židli makat mikinu, rozpitý kafe a nakouslou koblihu :-D
upraveno 1x, naposled 26.10.2016 05:13:21
Extreme Tyres