Cyklisti na silnici

prohledat
4814 příspěvků (zobrazeno 2451 až 2500) od 05.08.2009 do 15.04.2024, založil/a David29
řadit dle data
12:47:20
20.06.2019
Syny
-> King: -> U-Geen: A nehrajete nahodou oba uplne jinou soutez? 3 Tam se pak porovnava blbe :)
12:33:21
20.06.2019
U-Geen
-> King: aspon ze vedu v nastoupanejch metrech :-)
12:19:01
20.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: On ten autostop je na ON uz defaultu, ale jaksi nefungoval, az kdyz jsem ho OFF/ON, tak uz nejak funfuje. Jinak koukam, ze jako chcipak mam tenhle tejden mezi Virtucnakama nejvic km :-)
13:01:43
18.06.2019
Syny
-> King: Strava pri zastaveni taky sama zastavuje cas. Jen jak psal -> dragon_cb_cz: pravdepodobne bude chtit ji nastavit, aby ji neutipnul telefon v ramci uspory baterie a dat :) Jaky bylo moje prekvapeni po 60ti kilometrovem vylete, kdyz jsem tam mel asi jen prvni 1,5km 3
12:56:53
18.06.2019
dragon_cb_cz
-> U-Geen: Jo, je někde potřeba pro appku vypnout power management myslím.

-> King: Měl by tam jít nastavit autostop. A poslal jsem ti invite do virtího teamu 4
12:04:59
18.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Tak jsem tu Stravu v rychlosti okusil:
strava.app.link/qKQGTemkC X
...jeste budu muset Siri naucit start-stop, protoze vzdycky nez vyndam foun z pouzdra na pracce, odemknu a stropnu, tak uplyne vecnost :-) To staricka Sigma 500 zpusobne vypne stopky pri kazdy zastavce sama, jenom odmita svoje vysledky sdilet :-)
upraveno 2x, naposled 18.06.2019 12:12:53
10:22:36
18.06.2019
U-Geen
-> dragon_cb_cz: jo, ale za ty nervy, ze si mi nezaznamena nahodou nejakej PR na segmentu mi to nestoji! (jo, nejak mi to v soucasnym telefonu blbne - uspava se aplikace)
09:48:53
18.06.2019
dragon_cb_cz
-> U-Geen: U Štěrby taky mají všechno možné, ale žádná láce no... Jinak ta Sigma Pure GPS vypadá hezky, ale nechtěl jsem Kingovi hned říkat ať vysype další prachy 4 Strava do telefonu je zadarmo a rychlej upgrade.
00:13:04
18.06.2019
U-Geen
-> dragon_cb_cz: Decathlon: nelibila. Sportisimo: nelibilo se nic me.... Cyklosport Zitnik v Lomnici - vyber z asi 10-15ks ruznych znacek - Author, Uvex, Cannondale, Etape tusim... a misto Sigmy oldschool Sigmu Pure GPS :)
upraveno 1x, naposled 18.06.2019 00:14:27
22:37:10
17.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: V odrolení bych moc nedoufal, dost často to ty gumy maj za sebou 8 Já rukavice dřív vozil, ale pak mě to nějak přestalo bavit, vždycky akorát na hnůj propocený... možná kdybych měl nějaký kvalitnější, tak by to bylo jiný. Momentálně mi ale nechybí.

Jinak ta Sigma je sice parádně oldskůl, ale stejně bych si být tebou tu Stravu nebo něco podobného do telefonu nainstaloval 4
22:07:17
17.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Ta to je slusny, na tu jednorychlost a ze oproti praci bydlis na horach (videno optikou stredniho polabana :-)
Jestli mi na Sigme dobre merily stopky, tak merena cast dopoledniho “treningu” byla asi 24km/55min takze asi 26km/hod. a vysplhal jsem do zavratne nadmorske vysky asi o 70m vyse, nez domov :-)
Jinak na ty rukavicky bez prstu jsem zvyklej z jinosskych let a navic ty “hoody” ultegrovejch brzdovejch pak po tech letech ponekud spinej, tak snad se ten kentus odroli.
upraveno 1x, naposled 17.06.2019 22:10:24
21:21:28
17.06.2019
dragon_cb_cz
Jinak když jsme tu zavzpomínali na převody dob minulých, tak jsem si dneska ze srandy dal cestu z práce na "simulovaném single-speedu" - tzn celou dobu zařazeno 50x19. Kupodivu docela pohoda a na svoje současný poměry jsem nebyl ani nijak strašlivě pomalej - ale jak zvládá kamarád jezdit po Žižkově na fixe s 53x15, to fakt nechápu...

www.strava.com/activities /2458348054
upraveno 1x, naposled 17.06.2019 21:21:39
20:48:53
17.06.2019
dragon_cb_cz
-> U-Geen 17.06.19 16:18:36: Tak já udělal tu chybu, že jsem pro ní místo do Sportissima nebo Děkáče vyrazil ke Štěrbovi 3 Ale jak říkám, je fakt lehoučká, což je pro děcko fajn.

-> King: Crivit helmu taky 2x mame. Manželce je OK, já jí mám dost hraničně (i když je to ta větší velikost), ale u jejích rodičů jí vozím, když se tam na kolo dostanu. Ta integrovaná blikačka je fajn - nezapomeneš jí a když se zdržíš, jako když jí najdeš.

Ad chrániče - na silničce fakt ne-e, dokonce ani ty rukavice teď nevozím. Jediný možná trochu překvapivý kus vybavení (v současných teplotách) jsou návleky přes kolena - výběr 3/4 kalhot je dost omezený, takže to řeším kombinací šortky+návleky, neb jsem po otci na kolena citlivější a doporučil mi, ať prevenci nepodceňuju. Odkládám je jen když je fakt přes 30°C.
17:53:55
17.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Jeste blbej dotaz - pouzivas treba jeste nejaky chranice? Rukavicky, ty jsou jasny, ale treba na lokty...kolena?
17:47:45
17.06.2019
King
Pratele, uz takhle je to velky skok pro Kinga, takze pro zacatek Crivit :-)
www.lidl-shop.cz/CRIVIT-C yklisticka-helma-Tail-Ligh t-II-2018/p100242107?gclid =Cj0K...
Zadny hi-fi, ale taky jsem na ni po par stech metrech zapomnel.
-> dragon_cb_cz: To jsou veci...
16:18:36
17.06.2019
U-Geen
-> dragon_cb_cz: nj, ja ted kupoval Karoline... UVEX, nastesti jen 9 kil :) akorat tam byl nejpodstatnejsi parametr obrazek ...
upraveno 1x, naposled 17.06.2019 16:20:09
15:36:38
17.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: Pochopil jsi to správně, tím že rychloupínák dotáhneš se osa trochu ohnu, tzn zkrátí - a vůle v ložisku se zmenší. Opět viz park tool, "Hub adjustment" : www.parktool.com/blog/... /hub-overhaul-and-adjustme nt

Ad helma - já právě řeším výměnu svojí letité (cca 16 let, možná víc) Giro helmy a nějak se mi to nedaří. Ta stará mi totiž sedí tak dokonale, že si pravidelně chvíli po vyjetí musím rukou zkontrolovat, že jí mám - vůbec jí na hlavě nevnímám. Žádnou podobně dobře padnoucí jsem zatím nenašel 8 Což je blbý, protože už je dávno za zenitem, správně by se měla po pár letech měnit (vykřehne).

Čímž tě ale jen chci namotivovat ve smyslu, že helmu určitě ano - když si vybereš dobře padnoucí, tak o ní skoro nebudeš vědět a může hodně pomoci. Jen to nebývá úplně láce - teď na jaře jsem vybíral pro dcéru a stálo mě to nakonec 1700 Kč. Ale zase má Cannondale, navíc fakt úžasně lehkou (odhadem poloviční proti té mojí Giro).
14:46:53
17.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: To jsi me drobatko zaskocil, protoze konvence bejva, ze vyhozenim podlozky se vule loziska zmensuje....a je to tak :-)
www.ivelo.cz/domaci-servi s-kol/vymena-unasece-pasto rku
Tak dneska dalsich 30km s novou kazetou, na 11 zubu pokorena hranice 60km/hod. v jednom kratkym klesani :-) Ty dostupny kopce v okoli jsou s vetsi paletou prevodu hned daleko lehci.
A taky jsem si dneska odbyl premierovou jizdu s cyklistickou helmou! Kupodivu se mi v ni kvetak tolik nepari a vzhledem k tomu, ze vypelichana mista maskuju cesanim vlasu dopredu, helma mi vlastne zachranuje uces pred protivetrem :-) V normalni chlapsky velikosti, jakou pouziva muj starsi kluk jsem si pripadal jak zalud, ale velikost S-M manzelciny helmy uz poskytla uspokojivy vysledek :-)
Jestli to spravne chapu: jako ze vymezim vuli v lozisku naby a po nasazeni a rychloupnuti do vidlice se vule zmensi? Nebo to chapu, jako obvykle, blbe? :-)
upraveno 2x, naposled 17.06.2019 14:50:53
10:11:30
17.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: Pak je otázka, jestli na vymezení bude potřeba podložku přidat nebo ubrat.

Jinak PT web je dobrej, díky němu jsem třeba pochopil, jak se správně seřizujou konusy u rychloupínákovýho náboje, že to že se ti vůle dotažením upínáku zmenší není vada ale vlastnost (a tudíž je potřeba tam nechat trochu rezervy) atd. K tomu řezání řidítek - to je asi pro experty, co si u rovných řidítek neuvědomí, že rovné není to samé co po celé délce stejné... ale kdo ví 3
16:04:26
16.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Ne, ze tam je levej zavit vim - ono by to jinak neslo povolit na kole bez dalsiho udelatka na zablokovani orechu. Nakonec jsem to jenom prolil a namazal zvenku, ale stejne bych to potreboval rozdelat protoze tu nabu mam od roku 91 a v lozisku volnobezky je uz velka vule.
Na tom parktoolu me zaujala veta v sekci zkracovani riditek:
“... Also be sure to reduce width evenly — when shortening bars by 40mm total, cut 20mm from each side...”
To je moudro z kategorie “to by nemej nerek’, i kdyby drzku rozparal “ :-) Ale jinak dobra stranka. Kdyz si vzpomenu na to tapani v predinternetovejch dobach :-)
14:40:42
16.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: V tom případě viz Sheldon nebo Park Tool web (ať ti tu sbírku rozšířím o další bookmark: www.parktool.com/blog/... /freehub-service) - dovnitř nelez, jen to, pokud je to potřeba, vypláchni od bordelu (čističem brzd nebo podobným, nech vyschnout a namaž něčím tekutým (pořádně protočit, ať to zateče dovnitř). Svoje sedmikola (stejný princip) mažu taky jen zvenku olejem a pokud není totálně zachroustaný písek, tak to stačí. Důvod je prostý - je to ložisko, které se točí výhradně bez zátěže, takže stačí aby bylo čistý a lehce namazaný.

Ale pokud bys fakt chtěl, tak se zjevně stahováček koupit dá: www.bike-eshop.cz/bp-lume n/stahovak-na-orech-shiman o-hg

Ad edit: no jo, já si to nemůžu odpustit 4

EDIT: Už asi tuším, proč ti to šroubovák-kladivo nešlo - dle všeho je tam levý závit: forums.mtbr.com/wheels-ti res/substitute-shimano-tl- fh40-684646.html
upraveno 3x, naposled 16.06.2019 15:06:43
12:49:21
16.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Ó, dalsi stranka hodna bookmarku, ď :-) Ne, neni to zadna specialita, samotnej orech drzi na sroubu pro 10 inbus, ale kdyz chces dovnitr (potreboval jsem promaznout a vymezit vule), tak pod prachovkou je matice s vnejsim zavitem a dvema drazkama - na tu se aplikuje stahovak nebo kladivo-sroubovak.
....takze jsem vlastne pilnikem upgadnul starej Exage orech na moderni Hyperglide C body :-)
edit: to “inbus” v zaplave zdejsich “iMbusu” pusobi rebelsky, ale taky jsem to dlouho pouzival :-)
upraveno 2x, naposled 16.06.2019 12:54:38
11:13:07
16.06.2019
dragon_cb_cz
-> King 16.06.19 10:06:23: Novější Shimano ořechy jsou myslím jen na velkej vnitřní šestihran, ty ta máš něco speciálního? Někde jsem myslím četl, že ty první typy ořechů používaly něco speciálního, na co byl potřeba stahovák (původně určený na něco ještě úplně jiného), který se teď blbě shání. Zkusím ti to dohledat. Každopádně možná půjde domáznout olejem i zvenku?

EDIT: Tak ne, měl by stačit 10mm inbus: www.sheldonbrown.com/k7.h tml

Jinak záhada tvého ořechu vyřešena, já věděl, že jsem o tom někde četl: www.sheldonbrown.com/k7.h tml - máš klasický, ne "compact" ořech. A Sheldon doporučuje obě dvě diskutovaný řešení - podložky i obroušení. Mimochodem, Sheldonův web je totální studnice, taková cyklo-wikipedie 4
upraveno 1x, naposled 16.06.2019 11:22:19
10:06:23
16.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: To si pis, ze jsem to dlouho promejslel :-) Ale je to jenom kosmeticky zapilovani zacatku drazek na orechu o par desetin bez vlivu na funkci rostlinare.
Akorat jsem pohorel na chybejicim stahovaku matky volnobezky a kladivo-sroubovakova metoda me brzo prestala bavit, tak priste. A hlavne jsem konecne objevil hrudku kouzelne zelene lestici hmoty, kterou mi kdysi mati prinesla z prace a nadherne se s tim lestej kovy. Exage naby a zasle hlavy sroubu po celym kole se s minimalnim usilim blejskaj jak psi kulky.
09:43:06
16.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: Ty nejty jsou pitomy, no - hlavne proto, ze tam vlastne nejsou potreba. Lepe provedeny podlozky (je jich vic typu - pro montaz 7sp kazet na 8-10sp orechy, pro 8-10sp na 11sp orechu atd) maji po obvodu tri mista zeslabeny/vybrany - prave pro hlavicky tech nytu.

To tvoje reseni je urcite funkcni, ja jsem jen vzdycky hrozne opatrny, nez nevratne sahnu do neceho, co by se blbe nahrazovalo - to do me natloukli vsichni ti originalisti tady 1
08:16:00
16.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Vsak uz jsem to vcera byl ocenovat :-) Tu podlozku jsem tam uz vcera mel, ale jde dat jedine mezi nejvetsi kolecko a dorazy orechu, jenze tak zase vadej nejty kterejma drzi kazeta pohromade. A navic se ten locknut chytal jentaktak.
23:30:49
15.06.2019
dragon_cb_cz
-> Bukaj 15.06.19 09:50:41: Byly blbě sehnatelný, protože jsou úplně na hovno... jinak viz -> King 15.06.19 14:59:04: , dle mě naprosté placebo, ten rozdíl ve velikosti ráfků nemáš šanci poznat pouhým okem pokud je nepřiložíš přes sebe. Ten jeden zub udělá daleko víc, stejně jako ta tvoje brutální Walter pila 54 zubů vepředu.

-> King 15.06.19 17:46:48: Pilovat vořech, ty jsi mekánik 3 Až to po tobě bude za 20 let nějaký veloarcheolog rozebírat, tak v příslušné skupině na budoucí variantě facebooku bude plamená diskuze o tom, co že je to za prototypovou nábu 3 Jinak ale zajímavej rozdíl, já bych tam asi dal tu 1mm podložku - podle mě by to fungovalo taky, lockring by se nejspíš na závit chytil a po dotažení na předepsaných 40Nm by asi byl zašroubovaný dost. Ale tak hlavně, že to funguje - těch 28 zubů v prvním větším kopci oceníš, to mi věř... a tu původní Ultegra kazetu pečlivě uschovej - má nejspíš cenu větší než ta nová 4 Ale dobrý ceny tam na vesnici máte...
upraveno 2x, naposled 15.06.2019 23:32:11
22:37:49
15.06.2019
Bukaj
-> King 15.06.19 14:59:04:
Jistý to neni, možný to je...3
17:46:48
15.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Tak dik za tip, je to vazne pouzitelnejsi, zda se. Nakonec jsem koupil to Shitano HG41 za 190 v sousedni vesnici. Japonsti soudruzi ale udelali za tech 20 let “pokrok” a zatim co staricka Ultegra kazeta ma i nejmensi kolecko pro drazky unasece “pruchozi”, tak ten lacinej zazrak ma 11ku kolecko vylisovanou tak, ze se po nasazeni zarazi o okraj unasece a muzes utahovat jak chces a zbytek kazety proste vakla. Vyresila by to asi 0,2 mm podlozka, ale mel jsem jenom 1mm z ultegry. Tak si dal pulhodinku s pilnickem a ten unasec (nebo orech?) jsem o tech par desetinek zkratil. A kdyz uz to bylo venku, tak jsem udelal loziska. Ted to radi eňo-ňuňo, hazka s tim nema sebemensi problem.
zvětšit Cyklisti na silnici - obrázek od King vložen 15.06.2019 17:46:48
14:59:04
15.06.2019
King
-> Bukaj: A neni to spis jenom pro lepsi pocit? :-) Rozdil 622 vs. 630 je s bidou 2 procenta, ale kazdej zub do minusu je skoro 10 procent.
09:50:41
15.06.2019
Bukaj
-> dragon_cb_cz: Právě z důvodu "nedostatečnosti&quo t; třináctizubového pastorku jsem sháněl už tehdy blbě sehnatelný "šestsettřicítky&quo t; kola. Až jsem sehnal celýho Favouše...4
09:01:07
15.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Jo, s tema sjezdama souhlas, tam to taky obcas uzivim. Ne je to ultegrova kazeta - proste sel clovek kolem vejlohy, tam za hrisnej peniz kazeta, tak jsem obvykle na druhej pokus neodolal :-)
-> U-Geen: Taky mi to tak na stary kolena pripada :-) Ale pomalu si zvykam. Jeste dneska mam na zadku pamatku, strie na zadku, jak jsem pred vojnou intenzivne trenoval tezky prevody v zaplave testosteronu a hnaty a prdel mi prekotne narostly jak brojlerovi :-)
Kdyz jsem pak na vojne absolvolvoval prvni “likvidacni” rozcvicku, kde se nas velitel druzstva snazil zdeptat mj. koleckem “kačáků” kolem velkyho buzeraku, cimz se mu podarilo cast muzstva odrovnat, ale pro nas brojlery to byla brnkacka :-)
upraveno 1x, naposled 15.06.2019 09:03:17
00:06:35
15.06.2019
U-Geen
-> dragon_cb_cz: to jsou z pohledu MTBckaru sileny prevody :))
23:34:27
14.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: Pokud máš šroubovací vícekolo, tak míň než 13 (krom totálních kuriozit) ani začínat nemůže.Kazety můžou na těch 11... a zas tak na parádu to není, ve sjezdu mi je současných 12 (v kombinaci s velkým převodníkem 50 zubů) moc a 11 bych ocenil. Kolega na časovku jezdí 11 v kombinaci s převodníkem 55 4
22:09:17
14.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Že bych někdy něco, co zbyde, vyhodil? Nikdy! 3
Ono to kolečko s 11 zubama je spis na paradu :-) Moje kazeta začína na 13ti, jsem se koukal.
21:34:51
14.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: Kdyby to nesedlo plug and play, tak často pomůže zatočit víc B-šroub (ten co otáčí hazkou okolo osy jejího uchycení do patky a tím řídí vzdálenost vodítka od pastorků). Kdyby to nešlo ani tak, tak ti ho za plnou cenu odkoupím, mám ho kde upotřebit. Ale myslím že to bude cajk, provozoval jsem to se 105kovou hazkou ze stejných let se stejnou specifikací a fungovalo to 4 Jinak SunRace vícekola řadí skvěle, oproti Shimanu jsem žádný rozdíl nepoznal - a výhodou je, že s v ČR dají sehnat i v rozsahu 13-28 - Shimano s nejmenším pastorkem 13 se mi v ČR nepodařilo, všude jen 14-28.

Jen doufej, že jsi ten řetěz nezkrátil moc 1 Ale problém nečekám. Kdyžtak nějaké kousky 8sp řetězu na nastavení tu mám, pokud jsi svůj zbytek vyhodil, včetně spojek.
19:36:18
14.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Dík, šikovná db. Mám tu starší a za ty prachy to risknu.
18:29:11
14.06.2019
dragon_cb_cz
-> King 14.06.19 18:18:07: Většina starších Shitmano hazek má maximum práve 28 zubů a s trochou snahy často ustojí i 30. Nevím kterou přesně verzi trikolóry máš, jestli RD-6400 nebo RD-6401, každopádně obě dvě by měly 28 umět:

velobase.com/ViewComponen t.aspx?ID=c706926...

velobase.com/ViewComponen t.aspx?ID=63db7f5...
18:18:07
14.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Jo běhal, běhal, a ne málo, ale od loňskýho léta s malejma přestávkama pořád s něčím klempíruju + ten měsíc ve špitále a hemoglobin pořád ještě mínus 20 procent proti loňsku, takže takovej doping naruby 8 Ale cejtím, jak se to jízdu od jízdy lepší :-)
Cywe, zase jsi mě nahlodal :-) - to sedmikolečko vypadá dobře, akorát si nejsem jistej jestli to ustojí těch 28 zubů ustojí hazka. Teď tam mám max. 23. Dík za nabídku, ale všechny potřebný stahováky se mi podařilo po stěhování překvapivě dohledat.
16:05:11
14.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: Hele já mám letos už skoro tisícovku a moc přes 30 se na rovinkách taky nepouštím... ta síla tam prostě moc není, vypuštěná celá loňská sezóna je znát. Jako když se snažím, tak těch 34-36 podél Vltavy držím, ale jak říkáš, po pár km toho mám dost...

A stejně tak dobře si pamatuju i ten návrat po ~~ 10 letech - hlava na něco zvyklá, tělo zase totálně odvyklý - a dostat je na jednu vlnu trvalo sakra dlouho 3 Ale neboj, to půjde. Ty jsi alespoň běhal, ne?

Jinak Suntour zas tak "divnej" není, každej výrobce tohle měl jinak... časem jich většina pochcípala (včetně toho Suntour-u), zůstalo Shimano a Campagnolo, který si každý drží svůj standard dodnes. Sachs těsně před pohlcením SRAM-em už myslím přešel na stejné rozteče pastorků jako Shimano, takže to SRAM tak má dodneška. Ale to jsou jen pastorky - přepákovací poměry přehazovaček a tomu odpovídající tah lanka od řadící páčky mají pochopitelně po svém. Tzn kazety zaměnitelné jsou, ale řadící systém jen v kompletu páka-hazka. Všichni nově vzniklí výrobci už se drží Shimano kompatibility, jinak by byli bez šance.

Každopádně jestli chceš lehký doping, tak mám doporučení - sedmikolečko 13-28 od Sunrace stojí pár peněz www.cyklovybava.cz/sedmik olecko-sunrace-13-28-zubu- stribrne:624 a kazeta 11-28 přímo od Shitmana ještě míň: www.cyklovybava.cz/kazeta -shimano-hg41-11-28-zubu:1 8189 Pokud tam teď máš největší 21 zubů nebo podobnou vraždu, tak tohle pomůže fakt hodně. Stahovák Shimano koleček mám myslím 1x navíc kdybys chtěl 3
upraveno 1x, naposled 14.06.2019 16:06:09
13:41:15
14.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Asi mam nejakou blbou aerodynamiku v techhle rychlostech uz u me dominuje hukot vzduchu kolem blatouchu :-) Zatim jsem po namotanych 65km ve stavu, kdy i ustalenou tricitku na par km beru jako uspech :-)
Jinak samozrejme je to klasika 52/42 “bajopejs” a na kazete mam takovou tehdejsi silnicni klasiku. V mladi jsem mel docela natrenovano na silu, takze me to ani v nejvetsich dostupnejch krpalech neomezovalo (ano i tady v sirsim okoli mame slusny kopce1 )
Za to ted, v zacatcich stareckeho chatrani, mam docela problem i na nejlehci prevod a do slapek moc momentalne stoupat nemuzu, protoze se bud ozve koleno, hluboce anaerobni rezim a nebo oboji :-) Zrovna dneska jsem absolvoval srovnani “drive/nyni” v podobe tahlyho kopce u Bychor, kde jsem za mlada nechaval 52 tac, vzadu neco spis mensiho, a ve slapkach jsem ho dokazal podrtit treba 40tkou na pana. Dneska nejlehci prevod, mzitky pred vocima a rychlost na hrane udrzeni rovnovahy :-)
Jo, mas pravdu, ten Suntour byl v tomhle vouchylnej. Kdyz jsem daval brachovi dohromady toho prevarenyho Favorita, tak jsem nic zleho netuse koupil radici packy Suntour, vzadu nejaky volitany Shimano a moc si to nerozumnelo, tak jsem musel se skripenim zubu dokoupit za par stovek i Suntour kolecka, aby to nejak fungovalo.
10:28:12
14.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: Když to všechno šlape jak má a běží potichu, to je lahoda, co? Taky to mám rád, člověk jede třeba 35-40 a nejvíc je slyšet svištění drátů... A že řetěz nestřílí je super, vyhneš se dalším výměnám... i když, vzadu máš šroubovací sedmikolo, nebo už je tam kazeta? A jaký rozměry? Takhle z fotky to vypadá vzadu sakra malý a vepředu naopak sakra velký. Převodníky bych hádel asi klasických 52/42? Jako do té vaší roviny asi OK, ale do kopců je to brrrr... sám to na KTM mám a i když jsem dal dozadu srabácky největší pastorek 28 zubů, tak na Kleť je to na tom dost au au....

Jinak Antonín je právě geniální mix od několika výrobců:
1) Suntour - zadní nába (GPX), pedály (asi taky GPX), řacící páčky a sedmikolečko (grupu nevím), přehazovačka a přesmykač (oboje Edge).
2) Sachs - představec a kliky s převodníky (oboje New Success), brzdy (grupu nevím, asi taky New Success).
3) Shimano - přední nába a brzdové páky (oboje Exage).

Jak bonus jsou ty Ambrosio ráfky zapletený na nerez špicích Tom Ritchey. Jinak sedlovka je obyč Selcof, sedlo, hlavový složení a řidítka zatím nevím co jsou zač.

Jako je to boží mix, na druhou stranu z toho mám trochu těžkou hlavu, protože sehnat rozumně kompatibilní komponenty je problém - Suntour sedmikola používaly trochu jiný rozteče než Shimano/Campa, takže indexový řazení může být problém - a nový sedmikolečko z eBay pod dva litry 9 moc nejde. Řetěz už je na měrce na posledním zubu, tak musím doufat, že to současný nebude projetý, no... jinak přijde asi na řadu nějaká kreativita typu poskládat to na kazetovej náboj Shimano a kazetu poskládat stylem "7 out of 8", tzn sedm pastorků z původně osmipastorkové a mezi ně použít mix podložek z osmi a devítipastorkové. Suntour totiž nemá rovnoměrný odstupy, ale horní pastorky jsou blíž k sobě než spodní. Kombinací tenčích (Shimano 9sp) a silnějších (Shimano 8sp) podložek by to nějak mělo jít poskládat.

Další možnost by byla to přeskládat částečně nebo úplně celé na Shimano, ale to mi přijde trochu škoda.
18:36:19
13.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Ó, díky! :-) Jo, 25ky tam pasujou jak prdel na hrnec - mezera mezi pláštěm a brzdama asi 6mm. Jinak jsem měřil ten starej řetěz a měl 132,5mm, což není taková trága. Myslím, že jsem si tenkrát před 20 lety, po koupi hundrtky, jestě v posledních záchvěvech cyklonadšení pořídil stahovák na řetěz, nahodil novej a pak na něm najezdil s bídou pár stovek km. Do tý doby jsem řetězy řešil kladívkem, ocelovým trnem a dírou vyvrtanou do masivního ocelovýho závaží :-) Pro jistotu jsem ten novej párkrát poškádlil stoupnutím si do šlapek v kopci a neskáče. Rozškublá dlaň už mi dovoluje opatrný držení se za brzdový páky, tak jsem dneska zase neodolal. Zrepasoval jsem trikolórovou přehazku a pak už se jenom kochal skoro neslyšnou jízdou a řazením bez řehtání :-) A na tom tvým Toníkovi je co za HW? (U-geen by měl přizpůsobit max. rozlišení obrázků roku 2019 :-)
21:53:12
12.06.2019
dragon_cb_cz
-> King 12.06.19 17:49:58: To má ovšem styl 157

-> King 12.06.19 17:43:45: Tak ještě doufej, že ti ten řetěz nezačne na pastorkách střílet, ten starej jsi měřil?

A s těma divočinama počkat na pořádný nafoukání je víc než žádoucí, aby to člověk někde necvaknul. Do těch 25 by mělo přijít něco okolo 7 bar, plus mínus podle toho kolik vážíš. Jinak valivý odpor bude mít moderní plášť lepší bez ohledu na šířku, ale současná cyklistická věda říká, že ve výsledku je tam 25 z pohledu odporu asi ideál - ať už valivého nebo aerodynamického. Jediná nevýhoda je těch pár gramů navíc... i profíci už na ně přecházejí, někdy dokonce i na 28. Koukám, že se tam vlezly v pohodě?

Jo a ta Ultegra je "tricolor" jo? To je moc hezký....
17:49:58
12.06.2019
King
Slapky se zamkama jsou uz moc moderna :-)
zvětšit Cyklisti na silnici - obrázek od King vložen 12.06.2019 17:49:58
17:44:46
12.06.2019
King
Predni:
zvětšit Cyklisti na silnici - obrázek od King vložen 12.06.2019 17:44:46
17:43:45
12.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: Na nějaký recenze se necejtím :-) Příjemně překvapily, jízdní odpor subj. minimální, čekal jsem to po těch 20kách horší - a to ještě nemám nafoukáno na provozní tlak, protože laboratorní kompresůrek končí někde na 5 barech. A vzhledem k tomu, že jsem se celou cestu musel držet víceméně jenom jednou rukou a z tý druhý jenom prstama, tak jsem nemoh testovat žádný divočiny, ba dokonce jsem musel před obrubníkama potupně zastavovat :-)
Dneska ještě dorazil řetěz HG-71, takže zmizel poslední rest a už se tomu dá říkat voňavka :-) Zahradní focení:
zvětšit Cyklisti na silnici - obrázek od King vložen 12.06.2019 17:43:45
12:35:03
12.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: Jo tak, jestli je to frézovaná drážka od výrobce, tak je to cajk. A není ani tak na centrování (i když se taky hodí), jako spíš indikací opotřebení - když zhobluješ ráfek tak že se zarovná, je na vyhození. Co se týká mých zápletů - tohle je kolo které jsem před rokem "na blind" koupil, takže pokud to někdo přetáhl, já to nebyl 5 Na mém vlastním kole se mi to stalo jedinkrát na tom, co jsem teď právě přeplétal - ale tam tomu napomohl ten klacek ve výpletu. Právě proto mě taky nenapadlo ten záplet z Tonyho kontrolovat 8

A co ty Tufa, jak ti přijdou v ruce? Jízdný dojmy mi je jasný, že asi těžko posoudíš když teď nemáš srovnání. I když pokud valí 40 bez většího přemlouvání, tak asi špatný nebudou. Hoď pak nějakou fotku jak to na nich vypadá, ať mám představu - Tony taky bude potřebovat nové. Jen přemýšlím, že na něj hodím černé Mavic záplety co mám ve sklepě, k tomu fialovýmu laku mi přijde, že se hodí trochu líp než stříbrný... no uvidím.

Tož vítej mezi cyklozmrdy 3
18:56:45
11.06.2019
King
-> dragon_cb_cz: No, zrovna tenhle ráfek jsem kupoval až na sklonku mojí aktivní cyklokariéry a kromě tý drážky na centrování má tu styčnou plochu s brzdovejma špalkama docela v poho.
Jinak jsem včera při přezouvání zaznamenal podobnej jev jako ty - mám sice každej ráfek jinej, ale je to stejnej rozměr i výrobce a přesto se na ten stříbrnej dá Tufo nasadit skoro rukou a na ten černej jsme to s otcem museli rvát montpákama (ve dvou, protože mám chromou levačku :-)
No a dneska jsem vytáhnul ze sklepa dobový černý cyklo-Botasky, nakrémoval a vyrazil na prvních 18km :-) Mělo mě varovat, že když jsem se s minimálním úsilím rozjel na 40, že to nebude formou jezdce, ale silným větrem do zad :-) A taky že jo, cesta zpátky proti větru hotový utrpení. Předjel mě nějakej mlaďas taky silničním speciálu a prej: "Čau!" - tak jsem asi působil dojmem, že do toho dělám :-)
Vydržel jsem se ho proti větru s povzdálí držet 30kou asi 4km a pak jsem to musel odpískat kvůli tachykardii a nedostatku kyslíku v sytému :-)
Nemáš ty výplety moc utažený? Mě se tohle nikdy nestalo, ale možná je to tím, že jsem to vyplítal a utahoval míň, než je zdrávo.
edit: A ještě se musím přiznat k tomu, že už je ze mě cyklozmrd :-) Cyklostezka, po který jsem jel, je v jedný vesnici vedená objížďkou přes vesnici, protože na hlavní ulici skrz ves jsou uzký chodníky. A na zpáteční cestě jsem těch 500m absolvoval po silnici 2. třídy, ač byla k dispozici cyklostezka! :-)
upraveno 1x, naposled 11.06.2019 19:02:02
16:20:15
11.06.2019
dragon_cb_cz
-> King: Bych už pomalu teda počítal s novejma ráfkama/kolama. Pokud je ten ráfek probržděnej tak, že to je vidět pouhým okem , tak už asi bude celkem za hranou.

Jinak já začal oživovat toho Tonyho a moje radost z toho, že to má hezký záplety na stejnejch ráfkách vepředu i vzadu vzala za své. Ve chvíli, kdy jsem to zadní už měl moc hezky srovnaný a dělal finální doladění jsem si všiml, že jeden nýt je nějaký zvednutý, tak jsem začal zkoumat a objevil popraskání okolo dobrý třetiny z nich :/ Přední kolo je cajk.
Extreme Tyres