New Policie Čr

prohledat
160 příspěvků (zobrazeno 1 až 50) od 10.02.2009 do 17.02.2009, založil/a beastyLA - ten první
řadit dle data
15:47:18
17.02.2009
Čokin
-> King: Ono si nevybereš blbce máš všude jsem ze Zlínského kraje a pracuju v Praze a velký rozdíl mezi pražskými řidiči a těmi Zlínskými nevidím. Prostě akorát větší město a provoz tak tady člověk potká těch blbců více než třeba u nás ve Valašským Meziříčí ale jak říkám magoři jezdí všude.
21:11:21
15.02.2009
Vojťas
-> myschaak - diverzant s koženou brašnou: vltavu sem netahej to nejsou Davidove :-D ( sorry ale musel sem :-D )
19:32:32
15.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> beastyLA: aby mohli zjistit co ty jejich podřízení dělali že přistáli v řece Hudson3nebo s píš ve vltavě
upraveno 1x, naposled 15.02.2009 19:32:56
21:30:30
14.02.2009
beastyLA - ten první
-> Nwkt: otázka, na co mají ve vozech černé skříňky? 3 3
21:09:39
14.02.2009
Nwkt
-> Zdeněk.: Jestli to dopadne jako s těma Mondeama ST220 co vidim zaparkovaný u krajskýho ředitelství a vozí se v tom akorát papaláši na školení tak žádný 47
21:08:07
14.02.2009
Zdeněk.
zajímalo by mne, kolik těch pašíků hned rozmlátí, když nejsou schopni udržet na silnici fabii nebo octávku3
20:39:39
13.02.2009
Baghira
-> spartra: Vítej v globalizovanym světě a lepší už to nebude, spíš naopak.

-> beastyLA: 5ešení je možný a to tak jak v americe. Velký trucky a vlaky dovezou zboží na překladiště na kraji města. Tak se vše přeloží na náklaďáky co jsem tak koukal, tak maximálně 8-mi tuna a frčej s tim do města. Ale k tomu musí být zázemí a logistika, takže si zatim můžem nechat zajít chuť :-).
19:27:57
13.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> Reeaper: jj,tak to každopádně...
19:19:30
13.02.2009
Reeaper
-> myschaak - diverzant s koženou brašnou: jasně, beru, že spousta kamioňáků jsou v tom v tu chvíli nevinně, páč zaměstnavatel jim známku/krabičku nekoupí, tak prostě musí jet dokola kolem a okolo.. 8

Ale přesto se jich spousta chová jako páni silnic a jasně dávají najevo své vědomí hmotnosti, kterou po silnici vedou a to, že auto normálního ´vzrůstu´ (neberu 2 a více tunový pašíky, audiny, medvědy atd..) proti nim je jak moucha pod plácačkou.. 8

Když už, tak mají bejt alespoň ohleduplní.
19:13:29
13.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> Reeaper: jo tak to je jasný,každej chce ušetřit...můj zaměstnavatel taky nekupuje na svůj vozovej park nad 3,5t dálniční známky a krabičky na brány,ale zas za to kolikrát nemůže sám řidič...taková je hold doba...



těm co si berou kamiony do huby jako důvod všech problémů poradím ať si jdou na stopa se s nějakým svíst,pak víc jak polovina změní svůj názor na ně...
19:06:48
13.02.2009
Reeaper
-> myschaak - diverzant s koženou brašnou: tak ale je fakt, že někdy si to kamiony a velký náklaďáky schválně objíždějí jen proto, aby nemuseli platit za dálniční známky..tohle třeba teď vzniklo u nás, kdy kkti zpoplatnili určitej tah, kterej časem bude napojenej na dálnici, ale zatím ještě není. No a samozřejmě okolní obce se bouří, protože jim stoupl provoz o 40-50% a to je fakt humus..ale to jsem odbočil..no a samože tama jezděj i kamiony proto, aby nemuseli platit..a myslím, že tak to je na spoustě míst ČR. btw já bych si to taky objížděl, kdyby mě Seznam nezaplatil dálniční známku..bohužel.
18:52:19
13.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> Nwkt: já dálnice nemusim takže na ně mrd......3
18:37:59
13.02.2009
Nwkt
18:31:40
13.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
sám občas s náklaďákem jezdim a tak bych to na ně neházel....ty auta se chovaj úplně jinak co se týče všeho,kdo s tím nejel tak těžko může posuzovat...jsou mezi nimi i jedinci typu hovada ale ty se najdou všude, i mezi autobusákama....

-> beastyLA: "proč nejezdí po hlavních silnicích – dálnicích a brouzdají II nebo III? proč překračují zákazy?"jestli tohle myslíš vážně tak nevim....teď si vem že by si stavěl barák a cihly,písek,beton by sis vozil od nejbližší dálnice nebo 1.třídy3

některý myšlenky tady stojej za to
13:24:41
13.02.2009
Reeaper
-> King: no tka jsme se alespoň částečně shodli 1



hodit vinu na kamioňáky? To mě přijde nespravedlivý, ne všichni jsou hovada, mám dost známejch, který s kamionem jezdí, nebo jezdili a jsou to úplně normální lidi za volantem 4 Ba naopak, protože řídí/řídili takovej kolos, tak jsou mnohem obezřetní a nedovolují si tolik, jako některý osobáci.

Ale ne všichni jsou takoví, samožřejmě, že zrovna tohle je skupina řidičů, kde jakmile se něco vysere, je z toho většinou velkej průser (zablokovanej kopec, velká havárka, velký zdržení atd atd)

Možná že k nim mám takovej přístup i díky tomu, že je až tak často nepotkávám, přecejen mý pole působnosti je jen část MS kraje..

Jen tak btw jsem si teď vzpomněl, když jsem jel Opava>Ostrava (zasvěcení znají, že ta censta není příjemná - úzká, samý horizonty a díry..) a předemno si to šinul polák s náklaďákem s nádstavbou na korbě..ale ta se mu kymácela tak, že to vypadalo, že se každou chvíli převrhne.. raději jsem si držel odstup 8



Tak samo byhcom tohle mohli hodit na silničáře a to bych udělal mnohem ´raději´, protože nevěřil jsem, nevěřím a asi dlouho nebudu věřit, že jsou na nějakou zimu připraveni a ji zvládají tak, jak mají. Přijde mi to, jako byhc já připravovat rápo na sezonu tím, že dofoukám kola a na zbytek se ani nepodívám.. Jestli považují za zvládnutí to, že hlavní cesta je jen mokrá a skoro všechny vedlejší mají 20 cm sněhu, pak na to suveréně vjede pluh, kterej shrábne ten sníh, na kterým ještě gumy drží a obnaží tu ledovku, tka s tím ať jsou do p*dele..
11:43:17
13.02.2009
King
-> spartra: Já měl za to, že jedním z principů EU je právě volnej pohyb zboží. Sice to na první pohled nedává smysl vozit jabka 1000km kamionem, ale když někdo chce kamion exotických jablek a zaplatí ho......Ono je to sice díky dotacím EU vidlákům, který trh dost kurvěj, ale obecně se musí s protekcionismem vůči zahr. konkurenci opatrně.

K rychlosti kamionů - ale ona skutečně většina kamionů má funkční omezovač na 80km/hod4 A část z nich má legální limit 90. A samozřejmě tu maximálku nelze garantovat s přesností na 0,1km/hod, jak se mnozí fanoušové dopravní buzerace mylně domnívaj (to není nic vůči tobě, obecně do fóra :). Údaj rychlosti pro omezovač je odvozenej z otáček kola a otáčky kola kolísaj podle nahuštění a hloubky dezénu. Obecně se dá říct, že málokterej kamion jede víc jak 85, spíš míň.

Ale vzpomínám si naprosto přesně, že se 105tkou na dálnici jsem měl taky pocit, že se všechny LKW řítěj minimálně 100vkou :)
10:35:13
13.02.2009
spartra
-> King: zhustit? vařila myšička kašičku1

je to hnusná židácká politika unie, sic máš pravdu, že je to otázka nabídky, poptávky.

proč se musí dovážet? když tu máme mnohdy lepší suroviny. stát na to sere

radši bych kupoval český výrobky, než ty sračky co se sem dovážej, zrajou pomocí chemie v autech.

dál se vtom nebudu pitvat, máme odlišnej názor, je to hnus fialovej, zas bych se nasral.

to já byl radši, že mě ten kamion v protisměru uhnul.

minulej tejden jsme jeli do kladna, že by nějakej kamion jel 80?, já pirát silnic se 105 ve 4 lidech s vozejkem jsme jeli 110, taky jsem je chvíli předjížděl, cestou zpět, při předjíždění cca110, jsme byl probliknut fotonama nedočkavce v mercedesu s klase

v zimě nikám nespěchám, někteří jedinci jsou extrém
upraveno 1x, naposled 13.02.2009 10:42:32
10:16:44
13.02.2009
King
-> spartra: Mě taky žádnej kamion kamion předevčírem neuhnul, tak jsem jich prostě několik předjel. Když to nešlo nepředjížděl jsem a klidně jsem se moh na ně vysrat a jet zimní rallye prdelema kudy nejezděj4
10:11:39
13.02.2009
King
-> spartra: Právo nesouhlasit se uděluje :) Ale zkus tu myšlenku trošku trošku zhustit, nechce si mi celej ten tvůj půlřádek louskat celej :)
10:11:31
13.02.2009
spartra
-> vhml: tak potom to není pan řidič, ale další tuctovka, kterou každej potkává dnes a deně108

p.s. už vás sseru156
10:09:28
13.02.2009
vhml
-> beastyLA: ty bys do toho kamionu potřeboval někdy posadit. Když jedou k nám na firmu, tak je ten kamion naloženej 10tunama kyseliny. Myslíš, že je v tů chvíli zajímá žě někdo přijede o trochu dýl? Myslíš že maj zapotřebí riskovat a uhnout těm hrozně chvátájícím autíčkářům? Oni by ti mohli uhnout ke kraji, copa vo to, ale jak si sám mohl vidět, byl tam nafoukanej sníh, co když je pod nim měkká krajnice která se utrhne a kamion padne na bok a tuny kyseliny se vylijou do místního potůčku? A co v tu chvíli uděláš ty? natočís to a pošleš do novy. Tak ten kamionář bude tak jako tak za debila, buď proto že jede pomalu, nebo proto že ti uhnul a vyklopil náklad. Jak teda podle tebe měl ject?
10:08:34
13.02.2009
King
-> P@nis: Aha, takže před 1.7.2006 nikdo rychlostní limity neakceptoval a počínaje dnem D se všechno obrátilo k lepšímu? Asi moje řidičský vzpomínky zatemňuje můj postoj k "prevenci formou burace", ale hovado prostě zůstane hovadem. Já i spousta dalších jezdila odjakživa obcí +-v limitu a to i v dobách, kdy platila obecní 60tka a radary se štelovali na 70 a vejš a pokuta za překročení třebas o 13km /hod byla klidně jenom 100Kč.

Je to marný, je to marný, je to marný....jak říkával nebožtík strejc :)
10:06:19
13.02.2009
spartra
-> King: bych si dovolil nesouhlasit.
10:00:50
13.02.2009
Petr105l
-> P@nis: myslíš ty spousty lidí, pro které neni problém si nechat udělat řidičák v zahraničí, čili jim celý bodový systém může být u prdky? 6
09:29:57
13.02.2009
P@nis
-> King: Podle mého kdyby tedka zrušili zavedený systém nastalo by rapidní zvýšeni nehodovosti nebo minimálně by se jezdilo i přes město daleko rychleji ono je sposty lidi kterým pokuty nevadí anyní je omezuje jen bodový systém..Ale o tomhle můžeme jen spekulovat
09:22:12
13.02.2009
King
-> P@nis: Já jsem žádnou statistiku do průměrnejch teplot netahal4

"Takže když by tedka zrušili svícení a bodový systéma vzrostly by nehody a umrtí dělal bys co řekl bys že selhal system a statistiky ?"



Poopravil bych to následovně: "kdyby zrušili tu stávající podobu bodovýho systému"4

Ale kdyby ho zrušili nakrásně bez náhrady vč. svícení tzn. reset systémovejch parametrů na hodnoty z před 1.7.2006, věřím tomu, že by přirozeně pokračoval trend klesajícího počtu smrťáků.....Ale my jsme si řekli: NE! My vás zachráníme i přesd vaše mrtvoly! :)
08:49:13
13.02.2009
P@nis
-> King: Nerad jezdím někomu za zadkem a nedej bože kamionu, takže to většinou řešim zrychlením předjetím a o5 tam hodím těch 110 a pohodka :-)



K té teplotě, pořad tady píšete něco o statistikách atd statistický mělo byt tepleji a... kupodivu nebylo...To je asi jako když vsázím ve fotbale jestli padne vice než 2,5 golu projdu si statistky oba týmy dávaji dost golu a hle zapas skončí 0:0 kde je chyba...Takže když by tedka zrušili svícení a bodový systéma vzrostly by nehody a umrtí dělal bys co řekl bys že selhal system a statistiky ?
08:38:32
13.02.2009
King
-> beastyLA: Mnohokrát probráno :) Po silnicích jezděj z toho důvodu, že dnešní doba vyžaduje co nejnižší náklady výrobců. K tomu patří i to, že se při výrobě čehokoliv musej udržovat co nejmenší skladový zásoby (just in time) - čili fabrika subdodavatele vyrobí, odpoledne naloží na kamion a ráno se to skládá na rampě u zakoše a hned zpracovávává. Doprava po železnici, speciállně s ČD, je proti tomu ukrutně nepružná a kolikrát i dražší než po silnici. Nutit firmy, aby přešli k železnici by znamenalo, že se jim zvýšej náklady,zhorší se konkurenceschopnost a v krajním případě to fabrika zabalí a potáhne dál na východ a nechá po sobě hromadu nezaměstnanejch.

Konkurence mezi dopravcema je taky velká, takže vyhrává ten s nižší cenou, takže ten, co jezdí co nejmíń na zpoplatněnejch komunikacích. O těch "zimních" gumách už nemá cenu se zmiňovat, protože jejich cena vs. přínos se do nákladů na km promítaj dost hustě. Ać nejsem expert na účetnictví, tak ten vícenáklad na zimní gumy sice sníží daňovej základ, ale to neznamená, že tu samou částku podnikatel na těch daních ušetří. -> spartra: "...hlavně se k nám všechno musí dovážet. svině unijní..."

Nevím nic o tom, že by se k nám něco dováželo na základě rozhodnutí EU4 Dováží se to proto, že po tom je poptávka a tu poptávku negeneruje žádnej centrální mozek lidstva, ale obrazně ty, já, my všichni naším konzumerismem :)
08:20:46
13.02.2009
King
-> P@nis: Poslední prosinec sice nebyl nijak tropickej, na druhou stranu buď bylo sucho, mokro a mrazy se konaly až po Vánocích, čili přínos zimáků 0,0nic Znova opakuju, že letňáky se pod 5C neměněj v tvrdý puky :)

Baghira tuším uváděl ty chodce jako jeden z argumentů pro zrušení plošnýho svícení....
08:16:09
13.02.2009
spartra
-> beastyLA: musí, spalí poustu nafty, tudíž dph de státu, teď maj mýto, to je rejže.

hlavně se k nám všechno musí dovážet. svině unijní120
01:20:56
13.02.2009
beastyLA - ten první
-> King: pak je tu otázka: musí jezdit po silnicích? proc nejezdí po kolejích? proč nejezdí po hlavních silnicích - dálnicích a brouzdají II nebo III? proč překračují zákazy? a pokud se jim vyplatí jezdit po vedlejsich cestach, pak si mohou dovolit zimni pneu, ne? zimní kola se dají odepsat z dani,ne?
01:14:57
13.02.2009
David29
-> beastyLA: Jak řiká King... zimáky na kamiony opravdu nejsou jen tak dostupný, pač bys je kupoval pořád dokola.. Uvědom si, že zimáky jsou měkčí... Jenže - Kolik toho tuzemský nákladák najezdí? Kolik tun vozí? Jaké jsou povrchy vozovek... a nedej bože když pojede za hranice...
01:07:09
13.02.2009
King
-> beastyLA: Tak znova - žádná specializovaná zimní guma pro kamiony není běžně dostupná. Něco takovýho se sice dá koupit, ale je to nehorázně drahá sranda s diskutabilním přínosem. Oproti tomu zimáky na osobák jsou ve srovnatelnejch relacích jako letní, takže není co řešit. Navíc pokud je silnice neprohrnutá (dtto zúžená) budou se muset kamiony stejně míjet krokem. Prostě kamiony maj na sněhu odjakživa problém a zákon ho nevyřeší.
00:50:31
13.02.2009
beastyLA - ten první
-> King: no právě, o tom to je. sice na tom miste neni povinnost zimní výbavy ale koho by napadlo toto: meteorologove hlasi silny vichr, husté sněžení, že bude silnice na letnaky? právě, je hnusně, sněží, všichni - by měly mít zimáky, i kamiony a pokud by se mu to i tak klouzalo, mohl si vzit retez na pneu, ne? je asi rozdil řídit 30t a 2t... ale fyzikalni vlastnosti snih a letnak je vsude stejný (i když cena je trochu jinde)
00:44:30
13.02.2009
King
-> D29 - Pěknej debil: Ups! :) Řek bych, že o tom začal beastyLA, já se to snažím jenom trošku vyjasnit. Zimáky na kamiony skutečně existuou, ale vzhledem k pekelný ceně jsou dtto nepoužitelný...ta "zimní výbava" u kamionů znamená, že maj mít nějakou minimální hloubku dezénu, ale to obvykle v kopci jenom o kousek prodlouží jejich agónii, nic víc :)
00:32:13
13.02.2009
David29
-> King: Zimní výbava? Co tim myslíš? Od tebe bych nečekal že ty začneš mluvit o zimákách na kamiony... ne že bys to řek, ale nezančuješ 1
00:28:23
13.02.2009
King
-> beastyLA: Opět platí, že fyziku neochčije ani zákon4 A těch 17km je v zóně, kde je povinná zimní výbava? I kdyby nakrásně byla, tak v sebemenším stoupání v takovejch podmínkách "zimní výbava" 30t kamion nespasí. To jenom takový zaklínadlo tupců z řad žurnalistů, který oblbujou široký masy podobnejch tupců a zní třeba takhle: "Stoupání mezi X a Y ve včerejší kalamitě zablokovali nezodpovědní řidiči kamionů bez zimní výbavy"

To se vždycky v duchu ptám jestli to znamená, že ti hříšníci zapomněli doma péřovky a kulichy nebo že si holej chlupy na prsou? :)
00:11:14
13.02.2009
beastyLA - ten první
-> P@nis: já neříkám, že třeba ta konkrétní moje včerejší cesta by byla o mnoho rychlejší, kdyby tam nebyl ten kamion, ale určitě by to netrvala tak dlouho a jelo by se dle moznosti (asi 40-50), ne dle strachu TIR ridice(0-20). asi tak já je neháži do jednoho pytle ale co si dovolují... nejenže znechucují provoz, ničí silnice ale ještě jezdí jak "pitomci" ...

a pak se jeste zeptam, proc jel tak pomalu? on nemel zimni kola na vsech kolech? (vím, cena) ale nařízení by melo platit pro všechny, ne? nebo je tu selekce?
00:07:01
13.02.2009
King
-> P@nis: Tak ve 110 tacho jenom stačí sundat nohu z plynu a těch 5 minut navíc tě snad nerozhodí4 2
00:02:13
13.02.2009
P@nis
-> beastyLA: Popravdě já je na cestach taky nemám rad, zvlaště když jedu na dalnici svych 110 na spotřebu a musim takove žebráky předjíždět nebo uplně miluju když jeden kamion jede 90 a druhy jede 91 a ten ho začně předjíždět..
00:01:14
13.02.2009
King
-> beastyLA: Tak doby, kdy kamiońák byl pan řidič jsou už bohužel pryč - dneska už to může dělat pomalu každej nervák i s dřevěnou nohou :)
23:56:40
12.02.2009
King
-> D29 - Pěknej debil: Jestli zavážíš i Poďousy..... :)
23:54:28
12.02.2009
beastyLA - ten první
-> P@nis: ale solidarita! trochu úcty k ostatním řidičům.



před 5 lety jsem jel v prosinci s plne naloženou oužkou (4 lidi, kufry, lyže) do krkonos... od HK na novou paku je silnice sice pekna ale jelo se pomalu a kdyz uz jsem mel kolonu německych golfu za sebou, uhnul jsem, bud na zastavku, ci na benzinku, nechal jsem kolonu projet a jel jsem dál. neohleduplnost spocivá v tom, ze JÁ jedu a ostatní mi můžete políbit p...l. já neříkám, že tam neměl co dělat, ale to chování...



měsíc zpět jsem na kopci, kde je kamionum vjezd zakázán potkal zase neohleduplneho kamionaka. co asi delal v zakazu, kde se nemohl vyhrabat? co na to reknes?



Já nemám nic proti kamionakum, vážím si toho, co delaji, že jezdí, doplnují Lidly, penny... ale to chovani 78 78 64
zvětšit New Policie Čr - obrázek od beastyLA - ten první vložen 12.02.2009 23:54:28
23:41:33
12.02.2009
P@nis
-> beastyLA: A mysliě že těn řidič za to může těžko to byl jeho osobní kamion na ktery by si koupil jine gumy, anebo byl přetíženy, anebo holt prostě začátečník kamionák a prvni zima tak jezdiopatrně :)
23:35:11
12.02.2009
David29
-> King: Doufám, že to s tima rohlíkama nemám brát osobně 40
23:33:43
12.02.2009
King
-> vhml: Jo, taky bych to bral kochat se krajinou jako pan doktor z Vesničky, kdyby na mě obvykle nečekala rozbitá mašina a hromada krevních vzorků od pacošů, co chcípaj na infarkt nebo čekaj na transplantaci něčeho a každá minuta je dobrá. Ovšem to je jenom laciná výmluva, protže kolikrát samoobsluha v Poďousech, kde došlo před polednem pečivo, vyžaduje urgentní zásobovací misi nízko letící bílou pekařskou dodávkou s právy blikající sanitky :)
23:25:57
12.02.2009
beastyLA - ten první
-> P@nis: ne, ted uz se tim netrápím, ono, popíšu to místo, asi po 1km se projíždí vesnicí, kde jsou dvě odbočky a zastávky, určitě by toho kamionaka nazabilo, kdyby tam na chvili zastavil a pustil osobaky pred sebe... mohl tedy uhnout...



ty vykricniky nebyly na tebe, jen jsem se znova nastavl, kdyz jsem si to zpetne rekapituloval 4

-> vhml: jojo, idylka... 5m před sebou vidíš "tupeho necitelneho kamionaka" a pak vedle po leve strane a prave bílo a bílo a noční tma a za tebou 39 stejne nervoznich ridicu, trubka troubila ale bylo to na ... to se člověk kochá krajinou :D
23:25:03
12.02.2009
Nwkt
-> vhml: To já jsem taky, ale jistý prasečiny mě dokážou vytočit
23:24:14
12.02.2009
King
-> beastyLA: mno, jestli jel jenom tou 20tkou, jak říkáš, a dalo se jet 50tkou, tak to se fakt nenašlo jediný místo za 17km, kde by šel předjet? Ovšem včera to mnohde vypadalo tak, že i z prostýho dojetí do cíle se moh člověk radovat i bez ohledu na průměrnou rychlost :)
23:18:15
12.02.2009
vhml
Není nad to být flegmatikem. Všichni ti můžou tak leda políbít a že někam přijedeš dýl, tě vůbec netrápí. Kocháš se krajinou... co chtít víc 1
Extreme Tyres