New Policie Čr

prohledat
160 příspěvků (zobrazeno 51 až 100) od 10.02.2009 do 17.02.2009, založil/a beastyLA - ten první
řadit dle data
23:13:28
12.02.2009
P@nis
-> beastyLA: A kde měl odbočit mimo svoji trasu ? to by jakože pak někde couval z5 do křižovatky nebo jak si to představuješ? jestliže jel tak pomalu tak je snad skoro jedno jestli jel nebo by zastavil .-)



A pro mě stačí jeden vykřičník více jich dělají jen Emo a psychicky labilní lidé ani jedny nemám rad :-))
23:05:19
12.02.2009
beastyLA - ten první
-> P@nis: 5 minut? vtip? za normálních okolností ta cesta trvá 20 minut (17km), včera jsem tech 17km jel 65minut, ano, štve mě to!!!! to není minuta sem, minuta tam!!!



ano, ale ten snad jel na slaitkách. opravdu pomalu, a štve mě také to, že ačkoli věděl, že za ním jede kolona řidičů, nezastavil nebo neodbočil aby na chvili uvolnil cestu!!! to jsou ty "hovada" silnic, na které se pčr nedostane



foceno z kopce dolů, rychlost 0km\h, míjení kamionů, v té době jsem fotil a počítal...
23:01:41
12.02.2009
Nwkt
-> vhml: Tak by stoup počet smrtelnejch úrázů po pádu z koně
23:00:56
12.02.2009
vhml
Já bych řidičák dával proti psychotestům a byl by na silnicích klid. 1
22:54:02
12.02.2009
P@nis
-> beastyLA: A potrhalo ti to žíly že jsi domu dojel o 5 minut později ? :-))



Holt kamion neni osobak aby to tak rychle na sněhu rozjel..

Btw: jaktože fotíš a nevěnuješse řízeni ? :-D
upraveno 2x, naposled 12.02.2009 22:56:17
22:50:07
12.02.2009
beastyLA - ten první
-> P@nis: a napadlo někoho, třeba tato myšlenka? za všímhledej kamiony? na co mi bylo to, že mám zimáky, když jsem jel pomaleji, než bych mšl letnaky se 120-kou? kolik nehod by se nestalo, kdyby kamiony byly na čd? kolika lidem prasknou nervy a snaží se pomalého kamionaka predjet a ono ejhle, v protismeru auto? konkrétně, včera jsem jel po silnici první třídy, místy nafoukano až 15 cm snehu. ale nevysolino ani nevyhrnuto, jel jsem tedy mimo obec jen 50-kou a dojel kolonu kamionu... a na silnici, kdy se nedalo předjíždět v momentě, kdy se míjel kamion s kamionem se doprava zastavila. ja, abych využil čas a neztratil nervy jsem se podival do zpětneho zrcatka počítal auta za sebou... 39 aut dojelo do chcile, nez se doprava rozjela 20km rychlosti na nejbližší křižovatku (7km) než kamion odbočil... kolik jezdi na silnici kamionu? jezdim casto z LA do Brna, mohu s klidným srdcem říci, že v noci jezdi 3 kamiony na 1 osobni auto a podobně je to i o dni...

kdyby nebylo tolik kamionaku, kolik lidi by si nehnalo sve ego - toho v klidu predjedu? 4
zvětšit New Policie Čr - obrázek od beastyLA - ten první vložen 12.02.2009 22:50:07
22:30:34
12.02.2009
P@nis
-> King: U nás momentalně tedka asi 95% napadlo tu během chvile par čísel sněhu a po "zhrnovačích" ani slechu, tak když je situace jako ty píšeš že nepomůže ani vybaveni tak holt slomík, ale věřím tomu že na letních by jsi skončil někde dřive:)
22:23:51
12.02.2009
King
-> P@nis: A dalo by se nějak procentuálně vyjádřit (stačí odhad) jaká část silniční sítě má v zimě podobný podmínky jako ty zmíněný Pustevny? Vyřešili by to tam řetězy?

Já byl včera třeba v tý psotě na servise v Semilech, celá cesta relativně v pohodě, ale na zasněženým parkovišti nahoře v nemocnici jsem měl prostě smůlu i s nechutně drahejma zánovníma zimákama a protiprokluzem - předohrab a plnej kufr materiálu 8
22:22:43
12.02.2009
P@nis
-> myschaak - diverzant s koženou brašnou: Díky za pozvání, ale nesnáším zácpy, stačí mi když někdy odjíždím z brna jak je to zasekané a pak si lebedím, že u nás tohle není :)
22:21:46
12.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
no nic,musím si jít lehnout abych se pořádně vyspal...na firemního couriera ještě nenafasoval zimáky tak zejtra na mě dejte majzla!!!jinak výstražnej trojúhelník pro pomalujedoucí vozidla už za sklem mám4 preventivně
22:21:32
12.02.2009
Baghira
Ono na ty statistiky bacha, když se vezme těch tisíc mrtvejch, odečte se těch několik desítek ne-li set cizinců, co tu zavinili nehody ( v listopadu 08 to bylo jen v libereckym kraji 8 poláků), odečtou se desítky lidi co je přejel vlak, nebo vstoupili na přechodu do vozovky,ty se totiž do nehodovosti taky počítaj, tak tu máme možná 600 mrtvejch při nehodách, čistě automobilových.

Jinak coby podhoral můžu s čistym svědomím konstatovat, že za poslední roky jsem tu potkal pouze jednoho zahrabanýho trotla na leťácích, jinak tu většina jezdí a zapadává na zimních a že jich občas tahám až dost :-).
22:21:03
12.02.2009
P@nis
-> King: Tak v Praze se pořad stoji v koloně tak jak by se bouralo : -)))
22:16:59
12.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> P@nis: -> P@nis: přijeď někdy na kafe..on stačí už jen kolín ve špičce...do toho jeden ťukanec před kruhákem,pár těch co to rychle někde prokličkujou a pak vjížděj přímo před tebou na hlavní a máš záležistost 1km na půl hodiny)
22:15:43
12.02.2009
King
-> P@nis: Myslel jsem to samozřejmě jako nadsázku, ale když už to bereš takhle, tak si neodpustím mojí obligátní obhajobu pražskýho provozu - kdyby se tak jako v Praze chovali řidiči i ve zbytku republiky, byl bych daleko spokojenější. A toje potřeba vzít v potaz, že většina aut v Praze jsou non-pražáci a že áčko v RZ automaticky neznamená Prahu4
22:13:03
12.02.2009
P@nis
-> King: Dám ti Tip, když pojedeš kolem stav se třeba na Pustevny jak jsem tam byl minule bylo tam \"bruslařů\" sposta :-))
upraveno 1x, naposled 12.02.2009 22:13:21
22:10:55
12.02.2009
P@nis
-> myschaak - diverzant s koženou brašnou: To Já zase když přijedu z Brna domů tak si připadám jakoby na kraji světa provoz aut Xkrat menší lide na ulici skoro žádní, my Vám snad i ty pruhy dáma :-D
22:10:41
12.02.2009
King
-> P@nis: Prosím tě, nevíš odkud se berou ty urban legends o řidičích na letňákách, co zdržujou ty svědomité drivery se "zimní výbavou" jízdou "20km/hod na dvojku"?

4 Pořád o nich někde na netu v debatách čtu, ale v reálu jsem je nepotkal a to na sněhu najezdím daleko víc, než kdejakej průměrnej "horal"....
22:08:51
12.02.2009
P@nis
-> King: Největší zlo páchaji "křováci" z vesnic v praze, ale kolik páchájí Pražáci po zbytku republiky... inu co jsem viděl jak se jezdí v Brně a jestli to je v Praze horší tak potěš... Já jsem člověk pohodář a nechápu kde ti lidé tak chvátaji, když ten den v TV žadny fotbal není :-)))
22:08:05
12.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> P@nis: no to víš,Ačkaři jezděj z Praglu a do Praglu,to už tak bejvá tak hold na tý "cestě" je celkem provoz,můžu ti říct že by se tam další dva jízdní pruhy uživily4
22:04:47
12.02.2009
P@nis
-> King: Statisticky se mluví o neustálem globalním oteplování tak jaktože je tento rok větší zima a vice sněhu než minuly rok když ma byt tepleji a tip padem min sněhu? :-)) možna proto je taky holt tyhle roky více nehod... nehody způsobují lide a těm jsou statistické čísla u dupky ;-)
22:02:21
12.02.2009
King
-> P@nis: Jistě, ale tu investici do zomáků si udělal na základě svýho uvážení a udělals dobře. Co ovšem bude platný, že zimáky budou povinný a když se u vás vybourá brňák na 10let starejch gumách "M+S" se vzorkem 4,5mm? Co kdyby se třeba všichni pražáci shodli na tom, že největší zlo v pražský dopravě páchaj dezorientovaný "vidláci" a na území matičky byla povinná navigace? :)
22:01:24
12.02.2009
P@nis
-> myschaak - diverzant s koženou brašnou: To je pak u vás na cestách mimo obce větší hustota provozu jak na dálnici :-))
22:00:02
12.02.2009
P@nis
-> Baghira: -> Baghira: Podle mě by se na to každy vysral,a řekl by si klasicky kvuli par cestam od hor nebudu kupovat zimaky to nějak odjedu... jo odejedto třeba na dvojku 20kou a brzdí X dalších aut.. At udělaji zákon povinně zimní a třeba v Brně at si jezdí na letních : -))
21:56:24
12.02.2009
King
-> P@nis: Jak jinak, než ze statistiky? Jsou k dipozici uzávěrky za 2 celý roky fungování tý pakárny + ten první půlrok po zavedení. Když zjistíme, že se nezlepšila ani nehodovost, přehodnotíme limity pro hlášení nehod policii (reálnější údaje pojišťoven radši do světa moc křičet nebudem). Jasně pro stát to přineslo řádovej nárůst peněz vybranejch na pokutách, obce si nad dodatečným zdaněním tranzitu taky mnou ruce, akorát to prostě nefunguje 4

Po předmětný silnici č.12 jsem 7 let dojížděl škodivkou do práce tempem víc než ekonomickým, ale radši 10 Myshaků, co tam jezděj tachometrových 110, než jednoho tupce striktně dodržujícího předpisy4
21:52:32
12.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> P@nis: dobrá pojedu 90kmh,dojedu první kamion a za ním pojedu protože jede taky 90...přijde kopec,do kopce bych ho s 1.8d těžko předjížděl tak za ním čestně jedu 60...když už bych ho mohl předjet tak to zas rozjede i on,pak doženeme všichni jednu avku naloženou pokokot a pojedem všichni 65 za sebou...pak začné série předjíždění kdy šestej bere pátýho a přitom pátyho vzal sedmej o kterym šestej ani nevěděl a máš tu hned několik situací kdy je hodně hustej vzduch....pojedu 110kmh,dojedu auto,předjedu...dojedu auto,předjedu,dojedu auto,předjedu...pak čestně uhnu ke krajnici abych nechal předjet kolemletící M3ku3, nevim ono je nepřiměřené a nepřiměřené...a pak nepřiměřené neznámená automaticky nebezpečné,mnohdy je to naopak
21:51:42
12.02.2009
Baghira
-> P@nis: Ale od toho tu nemusí být zákon, kterej mu nažídí povinně ty gumy i v Brně. Stačí, že bude povinnost je mít třeba na sněhu, nebo v některejch oblastech?
21:51:18
12.02.2009
P@nis
-> King: Myslím, že tahle debata by neměla konců jelikož by každy pořád předhazoval nějake argumenty.....Osobně vozím někdy malé dítě, tak se zainvestovalo holt do kvalitnějších zimních pneumatik(dlě některých zbytečně) ale přeci jen je pneumatika jedina věc co spojuje auto s vozovkou a třeba se ta investice vyplatí a kdyby ne aspon vím že jsem udělal maximum :-)
21:43:57
12.02.2009
P@nis
-> Baghira: A myslíš že když tady přijede turista z brna, že si kvuli tomu nazuje zimáky? trochu uvažování neuškodi :))
21:42:03
12.02.2009
King
-> P@nis: "....jestli že je chytnou někde mezi obcema jak si to tůrujou nepřiměřenou rychlostí je podle mého taky velka pravděpodobnost že se takhle chovají i ve městě…..."



a znáš ten fousatej joke, jak starej Demeter přinese domu šunkovou kejtu, položí ji na stůl, odepne pásek a zpráská všechny svoje cikáňata? A Eržika se ptá: "Proč si je seřézal?!" - "Protože už dopředu vidím, jak tu šunku žerou bez chleba!" 4

Btw: NEPŘIMĚRENÁ rychlost nejčastější příčinou nehod a já se znova ptám, kolik z těch bourajících má na kontě nějaký body?
21:40:40
12.02.2009
P@nis
-> King: A jak si přišel na to, že ten system nefunguje ze statistiky ? př.: Třeba funguje jen tenhle rok má prostě holt více lidí smůlu na nehody každým rokem se zvyšuje procento mladých kteří si jsou schopni za par kaček koupit staré byt nadupané auto a celkově se výkon a rychlost aut zvyšuje... to taky zkresluje statistiky... Ono si stačí spočítat jak tady píše Myshak, že jezdí 110km/h jetsli to má cenu jet o 20 rychleji když na cestě díky tomu ušetří pár minut...holt možná jsme národ, kterému dělá potěšení když poruší zákon a projdemu to, jelikož slyšim z mnoha starn jak rychle to stihli z ostravy do brna a ikdo je nestavěl...
21:37:55
12.02.2009
Baghira
-> P@nis: No...tak proč chceš těm lidem v tom Brně nařizovat, aby měli povinně zimáky? To ať si radši všude po beskydech rozesejou značky s vločkou a bude vyřízeno...ale normální řidič ani to nepotřebude, protože pokud má leťáky, tak do sněho prostě nevyjede, je to jen a jen o lidech.
21:36:03
12.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> P@nis: njn,kdo čeká že na horách bude zametená silnice tak byměl jezdit spíš na havlbrod a ne do hor,to je fakt...a schválně tipnu že 80% z těch zapadlejch auto co potkáváš má zimáky)...ono totiž mít zimáky neznamená že auto jede po sněhu jako letňáky po asfaltu...a jsme za jen a jen u lidí...4
21:32:29
12.02.2009
P@nis
-> myschaak - diverzant s koženou brašnou: Tak at si klidně lidé jezdí na sjetých letnákach ale at neohržuji a nezdržujou lidi pak v provozu.... Jako příklad uvedu že bydlim kousek od Beskyd a rád jezdím na hory a neni nic lepšího než tam potkat zapadlé auto nebo odstavene u krajnice které má letní gumy no spiše slicky a nemá ani řetězy a člověk kvuli takovým nemůže projet, kdo mi zaplatí ztracený čas a benzín ? ... nikdo.. jistě třeba studuju Vš v Brně a tam jsou cesty hezky odklizene suche tak i dálnice, ale lide si myslí asi, že takhle vypadají cesty i na horách..
21:30:11
12.02.2009
King
-> P@nis: Ano, to je známá myšlenková konstrukce "I kdyby to mělo zachránit byť jen jediný lidský život....". 4 Takovej návrhů ti vybleju za minutu kýbl: povinný omezovače rychlosti na 90, povinný airbagy, zmíněný zimáky, celoroční svícení, bodovej systém ala šimonovskýho hard core...něco z toho už ukázalo, že to nefunguje, další projekty sociálního inženýrství teprve na svůj debakl čekaj4

Ovšem zatímco investice do bezpečnější silniční infrastruktury peníze z eráru odsávaj, represe naopak slušně sype, takže volba je jasná8
21:29:20
12.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> P@nis: to je zas od kusu,třeba já se přiznám...jezdim teď kh-úvaly-říčany...po českobrodský 90 nejedu,cestovný rychlost mám okolo 110,v obci ale jezdim zásadně 50...nějak si nepřipadám jako nebezpečnej...spíš nebezpečný jsou ty co jedou na takovýhle silnici 60 u středový čáry,nebo ti vyjedou z vedlejší 50m před tebou....
21:24:18
12.02.2009
P@nis
-> King: Zase když se zamyslíš tak jak ty říkaš "obyčejný řidiče" jestli že je chytnou někde mezi obcema jak si to tůrujou nepřiměřenou rychlostí je podle mého taky velka pravděpodobnost že se takhle chovají i ve městě.... i když jistě někde mezi polemi určitě člověk neohržuje moc lidi ...
21:23:05
12.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> P@nis: "jakykoliv návrh pro sníženi nehodovosti nebo pokus o něj"...až daj poslanci k návrhu zákon že se bude jezdit jen každej sudej den tak budeš pro?asi ne...3 úmrtnost na silnicích bohužel neovlivní ani tak zákony jako my lidi...o ničem jiným to asi není
21:18:52
12.02.2009
King
-> omaret: Buzerování "obyčejnejch lidí" vidím např. v tom, že množina těch co maj od r. 2006 na kontě nějakej ten bodík (obvykle za banality) a množina těch co skutečně bouraj s velkou hmotnou škodou, zraněním či smrťákem maj tak směšně malej průnik, že se to buzersystém až bojí zveřejnit 4
21:16:21
12.02.2009
P@nis
-> myschaak - diverzant s koženou brašnou: Jedno auto nemám , nebo spíše jen jedním autem jezdím v zimě to je pravda...



Pravda kolikrat mohou být k ničemu, a někdy mohou byt k prospěchu a jestli je tohle krok jak snižit nehodovost o nějake minimální procento tak proč ne....ale tady pro lidi to bude určitě jen buzerace nesymslně vyhozené peníze, ktere by raději "narvali do škodovky", každý má svuj názor, ale Já zastávam názor že jakykoliv návrh pro sníženi nehodovosti nebo pokus o něj je mnou jen vítan4
21:15:11
12.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> Baghira: nemůžu než ti dát zapravdu

zímní gumy v zimě?ano,ale proč povinně...co jezdím se svým soukromým autem skoro denně(20tkm/rok) tak jsem si samo zimáky pořídil...vím že jsou na zimu lepší,jsou na to přece určený...ale proč povinně...je to všechno jen lobování v poslední době,to je fakt...proč ekodaň?loby...a finanční krize tomu jen pomáhá...
21:11:34
12.02.2009
King
-> P@nis: Proč je tady tolik nehod a úmrtí? Odpovím otázkou, kterou jsme v rámci školy smyku dostali od instruktora nejmenovaného renomovaného polygonu - proč se třeba ve státech typu Španělska či Portugalska tak nějak na pintlich dodoržování předpisů sere, auta tam sice jezděj obouchaný (nárazník od slova narážet :), toleruje se nějaká ta desetinka promile za volantem a přesto se tam i při daleko hustším provozu nezabíjej jako my?4 Je to proto, že se tam sice jezdí lehce anarchisticky, ale na druhou stranu svým způsobem pohodově, nejsou v tom zbytečný emoce, agresivita, honění ega a léčení komplexů - typický pro českýho řidiče 8 Všechny tyhle projevy ale lze "seek and destroy", ale je potřeba je pojmenovat a postihovat. Místo toho se pořádaj hony na "obyčejný řidiče", kdy se s velkou pompou tisícovkama Kč a ztrátou minimálně 2 bodů postihujou bagatelní překročení rychlosti. Mentalita PČR se mění jenom pozvolna, takže pořád se vyplácí prdnout auto s bradavicí na nějakej lesostepní úsek mimo intravilan a za hoďku tam "vykostit hafo kaštanů", splnit tím kvótu pokut na 3 neděle dopředu. Kdyby se totiž bradavka flákala někde poblíž přechodu u školy mezi 7.-8.hodinou, tak přirozeně "plán" nesplní, protože 90pct "obyčejných řidičů" mozek používá. Stejně tak je vyčerpávající a úžasně "neefektivní" lovit v provozu agresivní hovada, protže ta hlídka může chytit za dopoledne jenom jeden či dva exempláře atd. atd.
21:08:01
12.02.2009
Baghira
-> myschaak - diverzant s koženou brašnou: -> P@nis: No je taky potřeba říct, že nejhorší měsíce na silnicích, kdy zařve nejvíc lidí, je pokud si pamatuju, červen, červenec a srpen...takže to asi o těch zimákách moc nebude, navíc...podle statistik je "technický stav a nepřizpůsobení se stavu vozovky, atd." někde na čtvrtym místě v příčině nehod, první jsou rychlost, nedání přednosti...Takže to procento, ne-li promile, kterym se podílej na nehodovosti letní gumy v zimě, je "zanedbatelný" na to, aby si nějakej Continental nebo Barum loboval u policie a v parlamentu, za zavedení povinnosti zimních pneu. Nehledě na to, že přesně jak píše King, ty nejlevnější čínský letní srajdy, maj na sobě M+S, což je jedinej rozpoznávací znak pro zimní gumy, všechny univerzály to maj samozřejmě taky a univerzál je v podstatě letní guma, co si budeme povídat...takže není myslim co řešit.
20:50:20
12.02.2009
King
-> Reeaper: Ale ostatní účastníky provozu můžeš touhle logikou ohrozit i absencí ABS nebo tím, že sedláš škodivku, která má oproti moderním autům doslova tristní jízdní vlastnosti, hlavně v krizovejch situacích. Já budu ovšem poslední, kdo tě bude nutit mít povinně ABS nebo nějakou novější popelnici 4 čili, kdo si myslí, že má na to jezdit celoročně na letňákách či univerzálech, ať tak činí a ať si třeba klidně pojišťovny ten fakt při případným plněním zohledńujou (dle svýho uvážení, ne nějakým zákonem). Ostatně ty kvalitnější "univerzály" i letňáky (ne ty echtovní) dost dejchaj na paty lacinejm zimákům i na sněhu a ten rozdíl jde vykompenzovat opatrností při jízdě. Chápu, že jsou oblastí, kde je jízda bez zimáků zbytečnou loterií, ale automaticky to neznamená, že auto bez zimáků tam ztroskotá. Chápu, že když ekonomická situace a legislativa umožní jezdit i těm největším jelitům je ponechání typu obutí na řidičích trošku riskantní, ale .....
20:47:07
12.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
-> P@nis: ano nepotřebuju 4 auta tak nutně,je vidět že ty máš asi jen jedno auto proto si mě nepochopil....v zimě se silnice u nás solí takže tvoje myšlenka je taky trochu jinde,tebe bych tipnul mezi lidi co brání i autobusy s dejchátkama-pokud nadýcháš nenastartuješ(no co,nafouká někdo jinej a už to vrčí...))ono na sněhu jsou ti kolikrát i zimní gumy k ničemu,záleží na stylu jízdy,to je ten hlavní problém....ale máš tvůj názor,to není trestné,jen není asi úplně objektivní...a úmrtí na silnicích stoupá-proč?no kolik % v nehodách nese nepřiměřená rychlost,alkohol a kolik % to že měl někdo v listopadu při 10´C letní pneu...
20:41:49
12.02.2009
omaret
-> P@nis:

souhlasím, tady se každej ohání výrokem: "buzerování obyčejných lidí" ale kdo je a kdo není obyčejný člověk? jestli se to bere podle toho, jestli má někdo 120ku a někdo bmw m3... Vsadím se, že nikdo tady nemá 100% čistý svědomí jak to zde vypadá 4
20:33:47
12.02.2009
P@nis
-> myschaak - diverzant s koženou brašnou: Máš peníze na 4 auta, s některýma jezdiš jen sem tam(asi je nepotřebuješ tak nutně) a na pneumatiky už penize nemaš ?? zajimavé...



A tvá druhá myšlenka mě pobavila ještě více.... to pak budou lidi jako tedka jezdit na skoro sjetych letních gumách, a aby odpovídali za nehodu kterou způsobí... takže nebudeš jezdit často ale jak na potvoru den předem než pojedeš napadne sníh, ale ty potřebuješ jet tak vyjedeš na letních gumách nejlepe skoro sjeté a nedejbože sraziš male dítě na přechodu jelikož brzdný učinek sjetých letnich gum na sněhu bude katastrofání tak jaké chceš pak nést následky ??



Už by jste se taky mohli zamyslet proč je tady tolik nehod a umrtí... a neházet to na policii jejich buzeraci a bodový systém... za ty nehody přece můžou lidé a stát se pokouší nalézt určité řešení jak tohle omezit.... a pozitiva v zimních pneu vidím minimlně takové, že podle mého pár lidi na cestách ubude (ti co si nekoupí zimní a s letníma se neodváží)
20:20:35
12.02.2009
beastyLA - ten první
-> vhml: chápu, já jen, že pokud jsou povinné zimní pneu v zimě, tak v létě letňáky, také povinně. ne? vím, je to hloupost, utopie... je to lobismus. souhlasim s -> myschaak - diverzant s koženou brašnou: ... ale žijeme v čechách, kde je vše možné8
19:29:48
12.02.2009
myschaak AZNP K.Hora
ty zimáky povinně je píčovina....mám 4 auta,jedno jezdí denně,mám na něj komplet zimáky,dvě jedou třeba 10x za zimu ale když není sníh....to mám kvůli posranýmu zákonu investovat skoro deset táců abych s těma dvouma autama mohl jet párkrár když zrovna potřebuju a tamto auto má zrovna mladá?ano pokud nemáš zimáky a zaviníš nehodu tak si to zaplať ale tohle jdou na ruku zas jen automobilovýmu průmyslu...to samý že maj bejt zimáky do 4let stáří...ať jdou už do p*či,jim to tam brzo fakt pojedu vypálit!ještě ty emisní zóny jako uďáli v rajchu a stěhuju se fakt nějak za ural,tady to začíná bejt jak u debilů,jednou to auto projde na ME limitama tak ať si vykouřej,já bych je střílel ty co vymejšlej tyhle biče na obyčejný lidi....furt jen tahaj prachy ale aby z těch tankodromů tady udělali silnice,to ne.,...na to maj čas
19:03:42
12.02.2009
vhml
-> beastyLA: na to jednoduchá odpověď, kterou si můžeš v praxi vyzkoušet sám. Vem totálně sjetý pneumatiky s minimem vzorku a vyraž někam za hustýho deště. Pak vem fungl nový gumy s hlubokým vzorkem a vyraž za sucha. Co bude horší? A neni to s těma letníma a zimníma náhodou stejný?
18:40:29
12.02.2009
beastyLA - ten první
-> Luky.: každý má pravdu, na zimu zimní obutí a co na léto?



znám hodně lidí, kteří si koupí zimáky a jezdí na nich celoročně, protože na podzim koupi nové zimáky s 10mm vzorkem a na jaře mají méně jak 5. co s nimi? dojezdit... a že jsou nebezpeční, to již nikdo neřeší, zimní kola ve 30oC jsou jak nafouklá žvýkačka, měkká, průžná...

a to, jak se tady dohadujeme, že na snehu jedině zimáky, tak v létě jedině letní. proč tedy nejsou v létě nařízeny letni kola? proč se nařizují jen na zimu zimáky?



já to měním dle období, ale to, jak tady někdo hodnotí jako sebevrahy lidi, co jezdí v zime na letnácich, já vidím jako sebevrahy lidi, co jezdí v létě na zimácích... 6
Extreme Tyres