Mlaceni u predni napravy

prohledat
12 příspěvků (zobrazeno 1 až 12) od 16.08.2023 do 04.09.2023, založil/a COL
řadit dle data
00:38:41
04.09.2023
Bukaj
-> minno: Mně u 130LPG lupalo zezadu někde mezi pravým C sloupkem, zadním platem a podběhem - ze začátku to dělalo jen když jsem měl přetížený vlek, postupem času i když jsem měl prázdný vlek a poslední dobou už jsem to dlouho neslyšel, takže se to možná spravilo samo...3

Ale zepředu mi nic nelupe ani u jedné škodovky...
20:17:11
03.09.2023
minno
To bude potom asi vlastnosť, lebo mne u eM od predku tiež občas niečo takto lupne, robí to už dlho, všetko tam už bolo repasované, alebo menené a nákladom v kufri to tiež nie je. Brzdové platničky už istý čas lepím, tak aj to sa vylučuje. Ale je pravda, že karoséria je už nič moc.
20:12:30
03.09.2023
ajok
-> Eidy 16.08.23 20:40:29: me to taky lupe, driv kdyz jsem pruce zastavil, pak couval a zabrzdil, tak bylo lupnuti, pak po GO rizeni a vymene pouzder svislaku zas pri prudsim brzdeni, na STK jsem se na deskach ptal a pry je vse v nejlepsim poradku, pak teda pry mozna volnejsi desky v brzdici a pry to u tak stareho auta nemam resit
12:30:02
19.08.2023
COL
-> Tom Troll: Lupání někdy dělá utrženej uchyt nápravy, co je napodlaze.



Nedokážu říct jestli mám taky nějaký relax efekt, protože ho při tom krátkém tukanci do brzdy možná nerozeznam.
12:21:59
19.08.2023
Tom Troll
-> COL: To jsem na zelený měl, dokonce toho mám video, ale tam to zní spíš jako cvakání, ikdyž reálně mi to taky přišlo spíš jako lupání, a po uvolnění brzdy následovalo inverzí lupnutí, jak se to vyrelaxovalo (I když se jelo zkopce...)

Co se tak pamatuju, tak to potom přestalo, takže někde se buďto nějakej plech natáh, anebo povolil nějakej svár na kastli, a dalo to konečně pokoj. 3



Nebylo to ale pouze při prudším brždění, ale i "středně" silném, včetně pomalého brždění, a náhlého přidání tlaku na pedál, jako kdyby se někde něco přesýpalo.



cvak
22:03:35
16.08.2023
COL
-> StepaNoFUN: Ok. Prostě fortelny auta to jsou :)
21:49:07
16.08.2023
StepaNoFUN
-> COL: Tenkrát to byl ten plech na na přepážce, v tom největším obdélníku. Když se díváš z kufru, tak vlevo - tam kde má anglán pedálovku. Byl to dost divnej tupej zvuk a přišli jsme na to až když jsem si sednul do kufru a on jel po rozbitý cestě. :-D
21:42:22
16.08.2023
COL
-> StepaNoFUN: muzu vyzkouset jestli je u spolujezdce pri tom jevu neco cejtit kdyz ten jev nastava.
21:40:35
16.08.2023
COL
-> Eidy: Tam to bylo vloni, nic mi nerikali, ale od te doby se tam mohlo samozrejme neco posrat. Blby je, ze to dela jen pri tom pulsnuti do pedalu, coz clovek pri bezne jizde nedela, takze netusim, jak dlouho to dela. Zjistil jsem to v noci, takze jsem kouknul jen na mne znamy potencialni problemy.... akorat za tu rezervu jsem asi nevzal dost, treba to nakonec bude ona.
20:43:38
16.08.2023
StepaNoFUN
-> COL: Tenkrát jsme u kamarádovýho rapida řešili tupý rány na nerovnostech. Nakonec to byl lupající plech mezi kufrem a nohama spolujezdce. Ten obdélník. Byl tam nějakej nataženej plech a občas to lupnulo.

Ale to je tady asi blbost.
20:40:29
16.08.2023
Eidy
-> COL: Nejlepší by bylo zajet na STK na trhací desky. Co SB na svisláku, nemůže bejt utrženej? Ten by mohl mlátit. Chce to všude strčit montpáku a brát za to.
16:37:37
16.08.2023
COL
Nahodne jsem na Rapidu zaznamenal nalsedujici jev - pri kratkem a hlavne rychlem tuknuti do brzdy se odkudsi zeperedu ozve rana - spis z prave strany, a to i dost silna. Pri obvyklem brzdeni, ikdyz intenzivnim se nic nedeje, ani kdyz se ten tukanec udela pri uz nasazenem lehkem brzdnem ucinku. Rana je tupa - pripomina uder gumovou palici. Brzdic volny neni, letmy pohled pod auto nic neodhalil. V kufru bylo prazdno, uchyty k podlaze se nezdaly utrzene a v podlaze ani v rizeni to citit neni. Napada mne jeste letajici rezerva, ale ta se tam zda byt na fest - ale vyndat jsem ji zatim nezkousel.

Nejaky tip na co se zamerit?
upraveno 1x, naposled 16.08.2023 17:52:32
Extreme Tyres