Usazeni zadni napravy - Felicie

prohledat
8 příspěvků (zobrazeno 1 až 8) od 29.08.2021 do 29.08.2021, založil/a WizarDEAD
řadit dle data
21:13:44
29.08.2021
SO545
-> WizarDEAD 29.08.21 20:52:54: neposlu...povolit 8skrutiek a skust to dat na kompromis co naprava dovoli nieje raketova veda....a ked to mas po servise tak to nebude boj s hrdzou co je +
21:09:38
29.08.2021
MVM
-> WizarDEAD: Ano, máš pravdu. Na geometrii když je člověk kterymu se nechce, umi jen dostat auto do zelenych hodnot a zbytek ho nezajima, tak je to potížista. Takovy posilam do pipiny já. Pokud máš veškeré členy se kterýma bude muset točit rozhýbaný promazaný, nikde žádný vůle, někdy i ssebou vlastni hodnoty toho nastaveni podvozku, tak "by neměl" rozumnej člověk mit problem to nahnat na svý místo.
20:52:54
29.08.2021
WizarDEAD
To ze se tam neda nic nastavit, ve smyslu odklonu a zaklonu, ze je to proste vsechno sesroubovany v kuse napovno je jasny, ted jsem to skladal :)

Me jde jen o to, aby to proste bylo uprostred a aby to bylo paralelne s tou predni napravou. Jestli nebudou mit problem mi to udelat na geometrii, tak uplne v pohode, to jsem nevedel. Zkusim se optat, ale bojim se, ze me proste poslou do pipiny...
20:31:58
29.08.2021
Milan 136
Jako že teď máš vyvařenou kastli a dáváš zpět nápravu?
To doma asi moc stejně nenastavíš.
Běžně se s tím hýbe při seřizování geometrie. Částečně se dá nastavit sbíhavost zadní nápravy. Samozřejmě jako celku.
19:36:46
29.08.2021
WizarDEAD
-> MVM 29.08.21 15:37:01: No nad tim jsem taky premyslel a v podstate to bylo to jedine co me napadlo - svarit si nejakej pripravek kterej se usadi do prednich techlologickych der (podle kterych se kotvi predni naprava), a za pomoci toho a zapichu v zadnich trnech to pak nejak vystredit/usadit.

Nebo pripadne jestli to ma nekdo doma udelal by mi to? Radeji zaplatim, nez dva dny laborovat se svareckou v ruce..
17:00:06
29.08.2021
SO545
Ak su opravene drziaky /matice/ na spravnom mieste namontuj napravu a ked to pojde na geometriu tak sa uvidi...aj ked co by sa asi dalo na tejto naprave nastavovat.
Posunut ju v drziak /ak to bude potrebne a vhodne/ problem nieje. To je tak jedine ca sa da nastavit....
15:37:01
29.08.2021
MVM
-> WizarDEAD: Každá kastle ma nějaký symetrický body, šrouby, vystřižené diry atd. Od toho bych to odměril. No a potom na kolech bych to korigoval na geometrii aby to bylo v ose. Záleží jak moc máš moznost technicky čarovat. Ono je možný si svařit /udelat ruzny měřidla s hrotem a odpichnou si důlky v čepech zadniho kola. Apod...
14:51:09
29.08.2021
WizarDEAD
Jeste jednou ahoj vsem.

Mam velikou prosbu. Sundal jsem zadni napravu kdyz se vyvarovala kastle vcetne drzaku, ktere byli shnile. No a ted resim, jak ji tam spravne usadit zpet, abych z toho nemel 4-stope vozidlo.
Drzaky napravy maji velke diry, aby se dala postelovat, ale v origo dilenske prirucce jsem nasel akorat text ve stylu "nesahejte na to, a pokud drzaky napravy sundate, tak mate problem, protoze se to neda spravne zmerit, a musite s tim do orig servisu skoda, kde maji pripravek".

Urcite nejsem prvni kdo tu zadni napravu sundal a kdo to resi - muzete mi nekdo, pekne prosim, poradit jak jste to resili pri zpetne montazi?

Diky moc
Extreme Tyres