Repase převodovky - aktuálně

prohledat
58 příspěvků (zobrazeno 51 až 58) od 09.06.2020 do 09.03.2021, založil/a Borderer
řadit dle data
22:36:38
09.06.2020
minno
Osobne by som radšej volil Vrbu ako Sixtu. So Sixtom sa horšie komunikuje.



Skúsenosti mám s obidvoma.



Sixtovi som pred 10 rokmi doniesol bedňu nasyslených komplet nových prevodovkových vnútorností a k tomu dokonale vyčistený obal. Jeho úlohou bolo to len zložiť. Ale ložiská diferáku som mal len 1 ks ložisko Cx a 2 ks bez Cx. Dohoda bola, nech dá jedno to moje Cx a druhé Cx nech dodá svoje. A zvyšné 2 ks bez Cx nech si nechá, alebo proste si to 1 Cx ložisko od neho zaplatím navyše, len nech dá obidve Cx. Samozrejme tam dal obidve bez Cx a to jedno s Cx mi vrátil10

Synchróny som dodal nové len 3 ks, k tomu zopár pekných starších. Dohoda bola, aby vybral najlepšie.

Prevodovku ako takú zložil v podstate dobre, ale pri podraďovaní do 2 to šlo často cez zuby.

S prevodovkou som dlho nejazdil (len pol roka a 12tkm), lebo som auto potom prestaval na vlečku. Vlečkovú "dočasnú" prevodovku som si skladal sám a tá fungovala úplne naj1 Ale po asi 50 tkm sa radenie 2-3 začalo zhoršovať, zrejme sa posunulo koliesko 3.r. na stromčeku...



Sixtovu prevodovku som otvoril a dal ju prestavať Vrbovi na vlečkový diferák. Vnútornosti tam boli tie, čo som dodal, takže nič si "neprivlastnil" . Alebo som aspoň nič nespozoroval. Aj rozperka 2-3 tam bola ako sme sa dohodli. Chybu podraďovania do 2 odhalil Vrba - vadný zrejme nový synchrón, bronzová (či aká to je) vnútorná výstelka (brzdiace drážky) krúžku sa "odlepovala" od druhého kovu. Či to Sixta mohol pri stavbe odhaliť, neviem posúdiť. Vrba synchrón nahradil iným synchrónom a odvtedy celá prevodovka po prestavbe Ok ( cca 50 tkm).



Ale dokonalé tie prevodovky nie sú nikdy...ale s tým sa žiaľ nedá nič robiť.
upraveno 1x, naposled 09.06.2020 22:39:27
20:24:51
09.06.2020
Borderer
-> Čokin: Informace se určitě hodí. Destinace jako Praha nebo Hradec Králové mám podstatně blíž.



Zatím díky za postřehy ! Nejspíš to pošlu k panu Vrbovi...jen se dokopat tu špajzku vyndat z auta. 8
19:53:17
09.06.2020
Eidy
Já jezdil od Vrby už 2 špajzky a dobrý. Nechal jsem si udělat třetí. A že bych je šetřil, to jsem je teda nešetřil. Takže asi tak.
19:29:01
09.06.2020
COL
Mně to doposud dělal vždy sixta. Ale taky bych uz zkusil někoho jiného. Co si člověk ve skříni odnese je otázka.... Poměrně obtížně se s ním komunikuje, občas z něj lezou protichůdné informace. Cena za práci mi přišla ok. Subjektivně mám pocit, že opravené převodovky tečou víc než by musely/před tím. Taky pořád montuje stejná smerova gufera, takže to u jedný poloosy prolíná, to je ale detail, jde to lehce vyměnit na nesmerovy, ale o dost dražší.
18:26:58
09.06.2020
Petr Urban
-> Borderer: Mám souhlasné postřehy jako -> Tuner#2:

Kolečka od Frei Racing Team jsou z perfektního materiálu dobře obrobená, ověřená maximálním zatížením v motorsportu.
16:50:15
09.06.2020
Čokin
Pokud by ses rozhodl pro Martina Vrbeckého, tak děláme běžné svozy na trase Brno, Praha, Hradec, Olomouc. Vše je o domluvě.

Jinak já jezdím jeho převodovku třeba do Chorvatska.
upraveno 1x, naposled 09.06.2020 16:57:21
16:31:14
09.06.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
O Sixtovi je toto známe a jeho arogance když jsem s ním řešil nabídku na kolečka byla hrozná... Nakonec jsem o třetinu levněji pořídil lepší praci od Honzy Freie.



Jinak nevím odkud jsi, ale na Plzeňsku mě skládá převodovky Wéna (Predator3D) a velká spokojenost.
upraveno 1x, naposled 09.06.2020 19:16:01
16:23:30
09.06.2020
Borderer
Zdravím,

snažím se trochu utříbit si, kam poslat převodovku na repas (jsem tvor od přírody nerozhodný). Jedná se mi hlavně o výměnu ložisek (převodovka kvičí, když se točí na volnoběh) a diagnózu stálého převodu (kvílí v akceleraci/deceleraci, když jedu a motor netáhne ani nebrzdí, je ticho).

Jinak by měla být v pořádku - neřadí přes zuby, rychlosti nevypadávají,...



Pročetl jsem témata a vyčetl jsem, že v převodovkách se vyznají Bukaj, pan Sixta a pan Vrba.

Bukaj je bohužel vytíženej skoro na dvě zimy dopředu, tak asi zbývá pouze pan Sixta nebo pan Vrba.



Byli byste ochotní a napsali vlastní zkušenosti?



Mimo chvály na oba dva, jsem se na pana Sixtu jsem se dočetl, že si schovává dodané díly do poličky a do převodovky dá nějaký jetý, protože "to stačí", což ve mne nevzbuzuje zrovna důvěru, ale pořád to k němu je o 300km blíž jak k panu Vrbovi.



Jsem z toho trochu na větvi a chtěl bych vsadit na jistotu, neb nestojím o to, aby mne převodovka vypekla bůhví kde v zahraničí.



Diky za postřehy !
Extreme Tyres