Kalení, tvrdost, pevnost zadní náboje

prohledat
439 příspěvků (zobrazeno 1 až 50) od 01.03.2020 do 04.04.2020, založil/a Tuner#2 - zrušená registrace

Přispívání do tohoto tématu bylo zastaveno. Důvod:

Vyřešeno

Zastavil:Nwkt

řadit dle data
20:28:43
04.04.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Petr Urban 03.04.20 22:58:04: děkuji, je to přesně jak píšeš. 4
20:27:10
04.04.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
-> znovuzrozenýSaky 03.04.20 20:13:51: u mě to objednat rozhodně nemůžeš, stačí si to opět přečíst v poslední postu. Mohl bych tě předat kontakt tak jak bylo napsáno, ale celkem jsi se trefil, že tobě ho nedám. Ale princ to tady sleduje a pokud by ho tvá poptávka zaujala, tak se určitě ozve.

Za mě jsem rád jak pohádka skončila a tohle ze screenu považuju za vrchol trapnosti toho co jsi tady po svém návratu předvedl a že toho bylo až, až...
zvětšit Kalení, tvrdost, pevnost zadní náboje - obrázek od Tuner#2 - zrušená registrace vložen 04.04.2020 20:27:10
upraveno 2x, naposled 04.04.2020 20:27:55
23:40:23
03.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> Vopalda 03.04.20 23:37:56: počkej ty do toho jdeš moc vědecky tím můžou vzniknout pochybnosti a to nechceme..3
23:37:56
03.04.2020
Vopalda
99% lidí tady ani nevysvětlí digaram Fe-Fe3C, takže zbytečný "vzrůšo" a 19 rulezz :D :D
23:11:19
03.04.2020
znovuzrozenýSaky
Myslíš že jsem.urazenej? Naopak obdivuju že to za 14dni v téhle těžké době sehnal skutečně klobouk dolů.. Škoda jen že jen pro sebe a ne už dávno pro ostatní co to chtěli když už jsem tady nebyl..
K materialu jsem se tady už vyjádřil..to co napsal je stejná pohádka jak ta moje.. proc teda nenapíše má to 1111MPa třeba.. ale ani to nic neříká.. proc jsem popsal..
22:58:04
03.04.2020
Petr Urban
-> znovuzrozenýSaky: proč stále ten nedospělí uraženecký dětinský postoj ... On nechtěl inovativní náboje, on chtěl náboje s jasnými informacemi co s nimi dál a ty přicházeli až po hodně dlouhém apelu, aby z jeho laického pohledu který mu nikterak nebyl vysvětlen moho dojít k důvěře a dokončení věci, neměl informace, pak už ani důvěru ani žádnou chuť, tedy za mě neměl možnost docílit konce kterému by důvěru dal a já se mu nikterak nedivím. Potřeboval náboje na své kotouče a své brzdiče co už má a náboj je snad jen válcový obrobek s dosedací plochou a drážkami. Když má daný kotouč a držák na třmen, co by tam inovativního dělal a proč vlastně. Inovace je, že to má přesně tak jak chtěl, docela brzo, nestálo to moc a má to přesný a materiál asi není potřeba zpochybňovat... Pokud někdo udělal takovýto výrobek, určitě si dal pozor i na překalení, křehkost či materiál vhodný k tomuto typu namáhání a tak zde zatím není předpoklad, že by to mělo být špatný i když jak jsem psal, dražší materiál a zřejmě hodně předimenzovaná věc a už od slova nástrojová ocel se používá spíše k nástrojům, v formařině, speciálních aplikacích ... není důvod proč by však nejvíce legovanou ocel nemohl dát na náboje. Já z 19ky viděl setrváky na formulích a vydrželi nesmysl teplot a zatížení při extrémně lehké konstrukci.
22:34:02
03.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> StepaNoFUN 03.04.20 22:31:02: úplně v pohodě klidně do 2 let od objednani3
22:31:02
03.04.2020
StepaNoFUN
-> znovuzrozenýSaky 03.04.20 22:14:22: To u Tebe funguje? Muzu si objednat zakazkovy díly a do14 ti dnůje vrátit jako na e-shopu? Bez udání důvodu???
22:22:28
03.04.2020
StepaNoFUN
-> znovuzrozenýSaky: Neuletět ta hlavice, tak jsme v tom lese a možná tady nekomunikujem. To byla z prdele klika. Traktorovou gumu zasazenou ve svahu jaksi neposuneš.
Je technicky možný (placu je tam dost) to udělat 2-3x tak silný. Tohle vydrželo to, co mělo, pak to ulítlo. A auto se prakticky ani nehnulo. Byť to byla rána jako prase. Ano. Nezařvali jsme si v tom místě, jako nekolikrát předtím - třeba to byla chyba...
Za mě - jsem rád že to uletělo. Byť třeba to byla šílená náhoda. Ale do posledí chvíle jsme oba mysleli, že to kolo je bez gumy. Ne že nemáme kolo.
22:14:22
03.04.2020
znovuzrozenýSaky
Hlavice ne ty se Vám rozleteli 3 v ty není důvěra už je i někdo vracel5
22:07:24
03.04.2020
StepaNoFUN
-> znovuzrozenýSaky: Nevolej Alldina a nemusí to bejt zejtra. Udělej velký brzdy, hlavice, rozvody... ;-) Ale není na to spěch... To auto hned tak nebude, aby to bylo potřeba zejtra. ;-)
21:55:18
03.04.2020
znovuzrozenýSaky
jinak tedy musím uznat, že jsi mi to nandal.. sice jsem čekal nějakou inovaci a ne hloupou kopii mého řešení (tedy vlastně jsi to udělal jednodílné s integrovaným kroužkem, takže moje řešení bylo univerzální, kdy umožňovalo vyměnit pouze kroužek, tvoje je na jedny konkrétní kola.. nicméně proč ne).. s tou ocelí je to přesně podle pohádky, hloupý Honza nerozumněl ničemu, ale usoudil že 14 je víc než 12 a že 15 je víc než 14 a samozřejmě 19 je top.. (až mu někdo řekne že Saky to dělal i ze 70ky3 ono ale ne vždy víc je víc.. popovídáme si po roce testování (moje sračkové vydržely 10let v podstatě bez úhony..

k těm štelovacím rozvodům, ono je to o tom, že to nikdo nechce, hliníku se nevěří a proč plýtvat časem na něco co bude ležet v bedně.., ty 3je co jezděj zatím držej a tak není potřeba vyrábět další.. a na moje věci se musej lidi těšit..3

nicméně pokud je chceš tak zavolám Alladina a zítra budou3 pak je můžeš okopírovat a udělat si svoje lepší..
20:24:49
03.04.2020
Petr Urban
-> Tuner#2: Parádní práce...9 A určitě to muselo dát práci. Pokud by to šlo, využil bych později možnost takové výroby. 19ka je tedy předimenzovaná opravdu hodně a za 1kg se platí několikrát tolik jak za pro mě dostažující 15ku a jeden typ je velmi vhodný právě k zušlechťování. A pro tebe je také ponaučení... Proč prodávat perfektní věc za cenu za kterou by to z tohoto materiálu a takto zpracovanou jiní rozhodně nechtěli dělat...
20:13:51
03.04.2020
znovuzrozenýSaky
hurá.. takže cena je pod 6000kč.. můžu si od Tebe 2páry objednat, s 4x130 a na štefty? nechci je tedy z nástrojovky, ale určitě si můžu zvolit i materiál tedy bych radši 15ku nebo 16ku, může být?
nebo já jsem na blacklistu a pro mne to udělat nelze?
děkuji
19:56:02
03.04.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
Milé děti, máme tu konec pohádky jak Tuner#2 o náboje přišel...

K začátku pohádky se už nemá cenu vracet. Ten zde byl převyprávěný několikrát včetně doznání, že jsem byl na začátku dokonce vědomně v telefonátu obelhán, protože pan pohádkář nechtěl prozradit číslo materiálu, aby nepřišel o know-how. 3

Celý průběh už znáte a pro fakta je třeba zajít až na stranu 8, protože pohádka to byla opravdu dlouhá. Mnozí se domnívají, že došla konce a Tuner#2 nebude mít na čem jezdit a bude muset zpět nasadit bubnovou nápravu, kterou má na půdě. 8

Naštěstí jak to tak v pohádkách bývá, kde se vzal, tu se vzal princ a Tunerovi podal pomocnou ruku. Slovo dalo slovo, proběhla výměna pár e-mailů, doladilo se provedení a návrh nábojků a na dálku si plácli, protože to k sobě mají poměrně daleko (na mapě), ale přesto blízko (názorově i pečlivostí).

No a tady je na fotce výsledek:

- nábojek z jednoho kusu včetně středícího kroužku na kolo (ejhle je potřeba o 1cm více ukrojeného materiálu, to bude asi darda)
- nábojek s daleko lepším/jemnějším opracováním, daleko lepší drsností povrchu pod guferem a menším rádiusem v zadní části (ano nábojek od pohádkáře gufero poměrně rychle zničil jeho drsný povrch, navíc díky velkému rádiusu dřel samotné čelo/tělo gufera)
- nábojek z přesně definovaného materiálu nástrojová ocel ČSN 19 xxx (ponecháme si trochu toho know-how)
- nábojek tím pádem i správně zušlechtěn s větší pevností, tvrdostí povrchu a zároveň vysokou houževnatostí
- nábojek udělaný jako zakázková/kusová výroba (sakra to bude fakt darda)
- nábojek dodán do 14ti dnů od konečné domluvy přesně dle požadavků

Také se Vám to zdá jako docela dobrý konec pohádky milé děti?

I kdyby byl nábojek za "pražskou cenu" 10.000,- za pár, tak i tak by to byl docela dobrý konec, ale ono ten pár pokryla vrácená částka 6.000,- od pohádkáře a ještě Tunerovi#2 zbylo na část toho co stál výfuk od Beryho. A protože jsem čestný a slíbil jsem, že Beryho cenu za výfuk nebudu nikde ventilovat (v době kdy jsme ještě byli dobří kámoši), tak si výslednou cenu nábojků můžete jen domýšlet.

Z každé pohádky si každé dítě většinou mělo vzít nějaké ponaučení/zkušenost a třeba i Bery pochopí, že to jde třeba také jinak než na díly čekat 2 roky a zůstat u slibů, že štělovací rozvodové kolo je ve fázi dokončení, apod. pohádky, která jsem a nejen já zažíval...

Na závěr zde nabízím pro přátele kontakt na prince přes SZ.

Děkuji a přeji dobrou noc milé děti.
zvětšit Kalení, tvrdost, pevnost zadní náboje - obrázek od Tuner#2 - zrušená registrace vložen 03.04.2020 19:56:02
upraveno 3x, naposled 04.04.2020 00:24:55
12:14:45
03.04.2020
darklord
252 252 252
11:19:59
03.04.2020
znovuzrozenýSaky
Tak nám naše vláda opět otevřela divadlo.. Asi proto že zítra jiz bylo včera a všichni čekají ten happy end.. 3
10:03:03
02.04.2020
U-Geen
na chvilku bych tema zavrel, az se vsichni uklidnite :) rozjetou diskuzi o rozvodovych kolech si pripadne doreste jinde / nove. Diks :)
10:01:39
02.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> Petr Urban 02.04.20 00:40:57: představ si, že děláš motory 3 a máš klienta, kterému jsi dodal motor, on funguje a pak to začne.. pane Urban jakou jste tam dal vačku? odpovíš třeba 280/280 a proč ne 278/284 nebo 281/279? protože to takhle funguje a mám to odzkoušené TEČKA.. já tomu sice nerozumím, ale neřekl by jste mi ještě jaké to má průběhy, jak jste to navrhoval, jaké je zrychlení ventilu v ploze kliky 13,5st za HÚ 2 pístu, a co materiál vačky? zušlechtilo se to a jak? nitridace cementace a do jaké hloubky? atd atd.. opravdu by jsi se snažil na všechny otázky někoho kdo tomu jak sám píše nerozumí odpovědět? nebo by jsi mu řekl, neřeš a jezdi? a pokud by dál remcal neposlal by jsi ho do řiti?

k těm štelovacím rozvodovým kolům, slibuji na svou čest (takže v pohodě žádnou nemám3 ) že pokud se s Berym dohodnete a vezmete 4kusy, že je dodělám.. (mám jich tady 9sad, jen dodělat ozubení, díry, elox a vylaserovat značky..
10:00:42
02.04.2020
Bery
ano. tohle matlani je plýtvání času.
Saky má kšeft i bez Tuner show, Tuner si nechá vyrobit certifikovane náboje, mě osobně je to šumák. Hlavně ať jsme zdraví a nerozbije si někdo na zakalenem nabojku z jižního svahu severní hory hubu.jdu dělat něco co má smysl. ne se hrabat v debatě 10 stran z5, 3. řádek, 5. písmeno, Tunerovy křivdy.
09:53:16
02.04.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Bery 02.04.20 09:35:39: Poslal jsem peníze navíc, protože jsem byl/jsem spokojený a vrátit nic za výfuk nechci.

Ale Ty jsi tady vytáhnul -> Bery 02.04.20 08:31:29: že Tě to stálo čas a naftu? WTF? Nábojky jsi měl buď doma a nebo u Sakyho (to nevím). K Sakymu jsi určitě nejel jen pro mé modré oči čistě jen pro nábojky, to doufám nechceš tvrdit? A druhý převoz byl k Jirkovi v rámci tvého převozu Tvého auta na rám. Já v tom tedy žádnou naftu navíc než jsi stejně měl v plánu nevidím...

Ale jak už jsem mockrát psal, pro mě je to uzavřené, jen vyvracím ty Vaše polopravdy, protože pohádka by měla mít pro děti pravdivý přiběh s ponaučením. 4
upraveno 1x, naposled 02.04.2020 09:55:04
09:37:21
02.04.2020
ondie
-> znovuzrozenýSaky: Však jo,kdyť já budu rád,když to dopadne. Tak už se v tom tak nematlejte hoši 4 :-)
upraveno 1x, naposled 02.04.2020 09:37:32
09:35:39
02.04.2020
Bery
-> Tuner#2: víš co. náklady máš jen ty. všichni ostatní jedou asi zdarma. nemám ti poslat ještě 50 kč jako příspěvek? peníze jsme za výfuk dohodli. byl jsi spokojen, poslal jsi navíc. to jako v hospodě dáš spropitné a pak si to rozmyslis a chceš ho vrátit? pan je asi charakter...
myslíš, že jen tvůj čas je drahocenný? že jen ty jsi někam musel pro něco dojet a zadarmo.?
jdi se fakt vystát - myšleno vysrat ...s těmi ultimáta a podmínkami. všichni udělali chybu. jen ty jsi ten poškozený chudacek.
já nikoho k soudu dávat nechtěl... ale rád bych si přečetl to obvinění. to by byl majstrštyk . .
upraveno 1x, naposled 02.04.2020 09:42:20
09:32:45
02.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> ondie 02.04.20 09:07:40: slabej argument to podle mne je.. posuzovat někoho podle toho co bylo před deseti lety.. typu Pepicek mě ve školce rozslapal babovicku dnes po 20letech si s ním proto nedám pivo..protože by mě zase něco udělal byl zlaťáky je pořád..
Ty i pár dalších se mě ozvali všem jsem odpověděl a nabídl nějaké řešení..

Tuner taky sve řešení dostal Milan taky..ale největší problém je, že bych prodal dal jeho bývalé náboje a že si dovoluji něco dal nabízet..
09:27:34
02.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> ondie 02.04.20 09:07:40: na tebe ne vůbec..
09:26:03
02.04.2020
znovuzrozenýSaky
Než člověk dopise roman už máme druhý třetí díl.. 3
Tys to sice možná probíral s odborníky ale nedal jsi jim potřebné informace .. pak to samozřejmě nelze dělat.. místo toho abys zavolal třeba ještě jednou a upřesnil si to.. A z toho vznikla tahle hádka..

Aby tomu rozumneli i kuchaři... dostal jsi bilej prášek abys upekl dort řekli ti je to bud mouka nebo cukr odnes to cukrari ať si lizne a tím poznáš jestli je to sladký cukr a upeče dort.. tys to donesl někam a řekl si tady mám bilej prášek nevím co to je lizni si a poznej to.. cukrar spanikari je to cukr mouka heroin jed... A logicky nechce lízat.. ale kdybys mu řekl lizni je to mouka nebo cukr tak už byl dort upečenej a sezranej.. ale tady se bude řešit jestli je to mouka z mlýna od lesa nebo od rybníka a kde létaly včely které opylily tu pšenici..
upraveno 1x, naposled 02.04.2020 09:34:52
09:07:40
02.04.2020
ondie
"braňte se argumentem a ne špínou že jsem někdy něco někomu slíbil a nedodal.."

-> znovuzrozenýSaky: Nedá mi to se nezeptat,nezlob se,ale to se teď zase točíš na mě? Je snad ta věc sama o sobě slabej argument?
upraveno 1x, naposled 02.04.2020 09:07:58
09:05:26
02.04.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
-> znovuzrozenýSaky 02.04.20 08:47:50: opět překroucená pohádka...

Jak to bylo milé děti ve skutečnosti, musíte nalistovat 8 stránek zpět na mé screeny. 4
08:47:50
02.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> Tuner#2 - zrušená registrace 02.04.20 07:33:46: ty už jsi se taky ztratil..
Tak ještě jednou rekapitulace..
BERY ti dodal nabojky - polotovary k dodělani, to jestli ti řekl že se mají jak zuslechtit já netuším.. nicméně tebe osvitilo a vzpomněl jsi si že by se mělo zuslechtit tak jsi logicky zjišťoval materiál. V té době se mě Bery ptal na další detaily tak jsem mu řekl že to 14220 a at to zuslechti na 850MPa jestli ti to vyřídil netuším pak mě psal Bery že chceš další info tak ti dal na mne telefon.. Ty jsi zavolal a ptal jsi se na nabojky z čeho jsou tak jsem ti řekl že historický se dělali z několika materiálů a že tyhle jsou buď 14220 nebo 15neco nebo 16240 a čísla těch 15tek a 16tek jsem tahal z hlavy..nicméně jsem zopakoval at je píchnes že tím poznáš jestli je to ta 15ka nebo 14ka k zuslechteni s že už budou v klidně vědět.. tobě se zdálo me tvrzeni zmatecne a usoudil jsi že jsem kokot, který ani neví z čeho to je který tvrdí že podle odpichnuti se pozná material a rozjel si tady diskuzi kým jsi i nakopírovat diskuzi z Berym celou dobu jsem já o ničem netušil.. bery mi pak volal že to chces vrátit že jsi to rozvrtal že si chceš dělat zkoušku materialu za 7000 atd.. Tak jsem mu řekl at to stáhne že ti to zuslechtime pokud neznáš kalirnu které když rekneš že je to 14220ka a te to má mít 850MPa.. A nabídl jsem kaleni s dodělanim za 1500 4ks naboju.. do tetó doby jsem to pořád bral sportovně.. pak mi poslal odkaz Bery na tu diskuzi, která tady vznikla a tam ctu, že jsem kokot že mi to narves do riti atd.. Tak jsem ti to logicky nechal sežrat a napsal jsem pohádku o nevěřícím Tonikovi a o tom jak prášek Ruda zakali nabojky.. přidal jsem do toho dost moudra a kdo chtěl si v tom našel co potřeboval.. ona ta pohádka měla úspěch psal jsem to v začátku kolonaviru a byl čas.. A co se stalo dál začli mi chodit soukromé zprávy od tvých obdivovatelu.. že s tebou nemám diskutovat že jsi vůl s odkazy na další a další tvé hádky tady.. Tak jsem začal přivítat další a další a našel jsem třeba své 10let stare vlákno jaká stále jede a ty mě tam i po 7letech stále pomlouváš ale přitom lepší řešení neexistuje..pročetl jsem další a další hádky nejen tvoje a udělal si obrázek o fóru po 10ti letech.. což jsem samozřejmě napsal do další pohádky.. A celé to bylo o tom že jsem nebyl že skupinky tleskačů ale poslapal ti ego.. z me strany jsem řekl jaký material to je a co s tím dal.. ale stále jsi nevěřil a mlel jsi tu svou nevěříme.. přitom stačilo to do té kvalitný odvézt.. ale ego nechtělo.. Tak situace gradovala až do stavu že jsem rekl Ok nevěříme beru vše zpět ale zase se mi nevěřilo že ti to zaplatím a byl jsem v podstatě označen za prolhaneho zloděje .. dostal jsi záruku od cizího člověka že to kdyžtak zaplatí za mne.. až poté jsi nabojky jak jsi psal s tezkym srdcem poslal zpět.. A ono je to druhý den zaplatil, mezitím se domluvil s tím dalším že je dodělám a nabídl k prodeji ještě ty další co jsem měl doma.. ale to jsem si dovolil moc.. přijít sem na tvé forum a začít tady neco nabízet...
Prostě se mnou je těžká diskuze, ale pokud na mne někdo bude plivat budu se bránit.. branže se argumentem a ne špínou že jsem někdy něco někomu slíbil a nedodal..
Já tu 10 let nebyl a stejně jak jsem vplul zase odpluji.. Ty tu jsi pořád a upřímně řečeno máš tu mnoho nepřátel chovem se tak aby se stali přáteli.. ale s tím já ti nepomůže..
08:45:26
02.04.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Bery 02.04.20 08:37:28: Já bych to nezamykal, Vy jste přišli s nabídkou pro ostatní a pohádka ještě nekončí. Možná už zítra večer milé děti. 4
upraveno 1x, naposled 02.04.2020 08:45:55
08:44:22
02.04.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Bery 02.04.20 08:31:29: jakou naftu? Odvezl jsi je k Jirkovi když jsi mu vezl boudu na rám = náklady nula a ještě jsem Tě za výfuk poslal o 200,- víc jako poděkování za dobrou práci. Naopak mě to stálo cestu k němu, kterou jsem tady asi nikde nezmínil a chtěl jen vrátit vložené peníze do nákupu. Nikdo po Tobě nechtěl peníze za delicku, ježdění na odpichuti, cestu pro náboje, atd.
08:37:46
02.04.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
-> znovuzrozenýSaky 02.04.20 08:11:23: v telefonu jsi mluvil jinak. Tam jsi skoro vyloučil tu 15tku a jinak jsi byl v rozptylu 11-14. Doma někde mám smirak s poznamkama co jsi lovil za čísla, můžu večer vyfotit když najdu, ale stejně to bude vyvraceno i když jsi včera přiznal, že jsi vědomě do telefonu mlzil kvůli know-how. S touhle informací já pracoval s řadou odborníků a všichni se shodli, že odpichutim nikdo nepozná 12tku od 14tky. Jak říkám k tomuto se již nechci vracet, vše jsem tady popsal a ač jsem za ko*ota, tak svědomí mám čisté.
08:37:28
02.04.2020
Bery
zamknul bych to. je to vyřešené. + je tu navod a rady .at uz jak vyrobit nove nabojky, tak jak neobchodovat s Berym, nebo Tunerem.
08:31:29
02.04.2020
Bery
-> Tuner#2: kdybych byl dokonalej- jako ty, tak žádný obchod zprostředkovávat nebudu. nic jsem z toho neměl, jen to stálo můj čas a naftu.
od začátku jsem psal jaké je řešení. několikrát jsem to zopakoval.
točit se tom jestli to bude stát 4500, nebo 3975, 50 je úplně jedno. jeden pár za 4500 nikdo dělat nebude. viz jak zmíněno níže. možná takv prac. době, z kradeného a tu a tam za drobný úplatek.

dále - jak to, že ty si nepamatuješ 3 čísla lepidla, když Saky si po 10 ti letech musí přesně pamatovat čísla materialu? a sypat je přesně z rukávu?
jakto že tvoje ultimátum "nechci to" musí všichni respektovat a neexistuje kompromis, vyjednávání... a
Proč, když už je vyřešeno, pořád se v tom hovna dloubeš. máš spokojeně doma rašplovat novy bukovy nabojky a můžeš čerpat z rad zkušeného člověka, který něco vymyslel, vyrobil a je ochotný se o své know how podělit.

Petr: NA některý věci je třeba mít koule.
upraveno 2x, naposled 02.04.2020 08:35:15
08:11:23
02.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> Tuner#2 - zrušená registrace 02.04.20 07:33:46: ty jsi asi navedenej jak netusime jestli je to 12ka nebo 14ka.. myslím si že všichni co tohle četli věci co to je.. Ty stále netusis a nemáš důvěru..
07:39:23
02.04.2020
Jarda - zrušená registrace
-> znovuzrozenýSaky 01.04.20 22:11:36: no nevedel jsem o tom, na STK mi rekl sisatej buben... vlastne jsem na to prisel nahodou, kdyz jsem zvedl auto a vzal za kolo
07:33:46
02.04.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
-> znovuzrozenýSaky 02.04.20 00:22:30: moment, o řiti jsem napsal v SZ Berymu, který o vrácení nechtěl slyšet a pak 14dní nereagoval. Proto to šlo veřejně i s mojí omluvou, že mě v ten čas ujely nervy. To jsem tady také psal. Další fakt vyplul na povrch včera a to, že třídy oceli od 11tky až po 15tku jsi při telefonátu tahal z klobouku jak nyní tvrdíš záměrně, protože jsi nechtěl prozradit z čeho náboje jsou. Přitom u matroše stejně dle odpíchnutí netušíme dodnes zda to je 12tka a nebo 14tka. Pohádka je fajn, ale nesmíš se začít ztrácet ve faktech... 4
upraveno 2x, naposled 02.04.2020 07:40:31
00:40:57
02.04.2020
Petr Urban
-> znovuzrozenýSaky: Ano rozumím i tvojí straně a ano reakce má někdy prudčí, ale kolikrát by to pak člověk i vzal zpět (já třeba určitě hlavně co se přítelkyně týče :D ) a to je to že každý jsme nějaký, někomu stačí hele hoď jim to do pece nebo mi to pošli a udělám to a někdo prostě musí mít to tenzum informací...A pokud jsou nejasné a mění se, někoho to hodně vyvede z míry.
Já jsem nakonec rád jak se věc vyřešila, ale průběh té věci...: nuda v práci, tak pojď, teď sis vo to řek. Nebýt korona, možná tě na virtu nepotkáme jo ... Ale tak jistý střípek z materiálů a tepelné úpravy byl pro více lidí přínosem.

A pokud bys tedy našel čas, tak Bery by zřejmě to štelung kolečko na rozvody chtěl, řeší se to docela roky a já viděl jedno kdysi u něho v garáži. Já si rozvody načasuji bez problémů i bez toho. Ale když už jsou v prsách ty díry co jste nadělali, tak by se to mohlo využít a na brzdě zkoušet posouvat a nechat tam co bude nejlépe vyhovovat.
00:22:30
02.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> Petr Urban 02.04.20 00:17:05: to jsme na tom stejně.. ja tady 10let nebyl a tuner mě tady rval neco do riti to se mi moc nelíbí.. Jinak nemám problém někomu slusnemu poradit a ten návod co jsem napsal je tomu důkazem..
A tuner dostal.informaci co s tím dostal i další nabídky ale cele to bylo o tom nevěříme co to je nemáme důvěru..
A protože je korona a nuda v práci tak píšu..
00:17:05
02.04.2020
Petr Urban
-> znovuzrozenýSaky: No to čoveče nejsem stejný ... Proto já nemám vydělaný a nemám nutkání, někoho kdo se chce chovat férově a potřebuje vysvětlení k tomu aby mohl dokončit věc ode mě, jej ještě tolikrát zesměšňovat, při tvém intelektu, postavení... protože ti někdo nesedne a je jiný, nestojí za to vysvětlit věc, ale už stojí za ten dlouhý čas veřejný dlouhý lynč, že by si ho někdy někdo zasloužil, ale jasně že jo, ale T2 už vím, že do této kategorie nepatří a můžu ti říct, že bych nechtěl být v jeho kůži a docela ho chápu, i když jsem se dříve vůbec nemuseli !
Když se z někým nemohu domluvit nebo nechce být chápavý k dané věci, raději pro něj nedělám, protože vím že bude konflikt, ale říkám jim to na rovinu hned a tím je to štve a pak mě pomlouvají, klidně ať, chudáci. Já nemám zájem zabíhat do detailů o věcech, které mi zaberou čas a úsilí je zjistit, když to může udělat úplně každý kdo chce vynakládat to usílí, ten čas a má chuť se něco opravdu objektivního dozvědět, což z fóra nikdy nebude. :D Zároveň to však udělám a vynaložím ten čas a úsilí, když se někdo chová slušně a něco si ode mě koupil a potřebuje k tomu věci, aby měl jasno a nemusel tak ty nejasnosti zkoušet řešit s tunou dalších lidí, je to velmi zmáhající činnost psychicky i časově, bohužel já ji podstupuji, minimálně s těmi co jsou slušní.
00:05:22
02.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> Tuner#2 - zrušená registrace 01.04.20 23:49:34: co chceš slyšet že bude stát 8765.30haleru? Ceny jsem popsal pokud pojedu pro dva vykovky bude jen material tak za 3000 pokud pro 10 bude za 5000. Pokud to udělám.z týče jsem.v tom za 800treba za pár . Prostě od do.. pokud bych dělal jeden pár tak by nebyl.levnejsi než cca 8 ale jestli 8 nebo 10 ti takhle neřeknu.. ale jeden bych nedělal protoze bych radši dělal něco jiného.. 10 bych jich klidně udělal protože pak dostanu zaplacenou svoji práci..
23:58:54
01.04.2020
znovuzrozenýSaky
Ještě k těm cenám jak to mám třeba já..
Představ si že děláš 500 valecku s drazkou s dírou a se zavitem.. frezování na dvě minuty ofouknout špony vyměnit kus a znova a znova v podstatě stojíš u stroje jak debil a po třech hodinách jsi KO. rekneš si 1000kc na hodinu třeba a pak.mas blok duralu kterej se sám frezuje treba 2hodiny můžeš si s klukem.kopat s míčem a za dvě hodiny příjdeš ofouknes špony a vymenis díl a máš třeba 500hodinu.. takhle freza může jet 18hodin denně.. takže logicky i cena musí být jiná... No a pak přijde někdo kdo chce ofrezovat drazku.. rekneš si ok to.je tak na 20minut s nějakou přípravou 30minut tak si rekneš 500 a ono jsi se překoukl v programu a prásk proletis sverakem urazis nástroj a pokurvis vreteno a jsi v tom třeba za 503 tak i tak se dá koukat na zakázky..
upraveno 1x, naposled 02.04.2020 00:05:53
23:49:34
01.04.2020
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Bery 01.04.20 23:26:19: zajisté jseš dokonalý a pamatuješ si číslo Loctitu, který jsi měl v ruce v roce 2006 a od té doby je na poločce ve skříni. Smekám, jen doufám, že prozřeš třeba na konci pohádky i když už si dopředu myslím, že ani to ne...

-> znovuzrozenýSaky 01.04.20 23:18:51: zajímá mě cena za pár, který teď potřebuji. 10 jich kupovat nebudu. Ostatně Bery psal, že 4500 je tak s bídou na jeden. Měl pravdu a nebo kecal?

-> Petr Urban 01.04.20 23:33:38: je to tak, každý máme svoje chyby. Já tu byl za ko*ota od začátku pohádky, ale pravda vyplývá až na konci příběhu, kdy i telefonát byl o tom, že mě to vlastně nechtěli říct? Děkuji za příspěvek.
upraveno 1x, naposled 01.04.2020 23:58:25
23:47:38
01.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> Petr Urban 01.04.20 23:33:38: a z toho že tady napíšu jaké jsou ceny výroby znamena ze to dělám? Jak jsem psal jsem schopen vyrobit cokoliv ale tu práci musí někdo zaplatit.. A jeden pár dělat nebudu protože to vyjde draho a když řeknu cenu za pár kterou jsem.tady napsal tak se nikomu libit nebude.. aby to mělo smysl tak se to musí dělat v sérii proč je snad jasné každému.. Jinak nemám.problem udělat nic ani pro škodovky
.. naposled třeba Berymu hlavice svislaku ale aby to.melo smysl dělali se v sériích.. to samé rozvodova stelovaci kola.. ..Jinak 99pct dělám jiné sice vetsinou nudné ale lépe placené práce.. ale neznamená to ze bych neudělal.i něco pro škodovky..

A proč tahle komedie.. proč ty se tady dohadujes a sáhodlouhé píšeš s ostatníma třeba o motorech? Taky te stve ze nekdo okopíroval tvoje knowhow a verejne to.pises.. O postupech s.motorama s kalirnou taky mlzis.. atd.. vždyť jsi úplně stejnej3
23:33:38
01.04.2020
Petr Urban
-> znovuzrozenýSaky: Si mě předběhl pro mě se zajímavou odpovědí... Bery dycky říkal, že na nějaký škodovkářský tuningáře s jejich malichernými problémy dlabeš... to tak nemáš teď do čeho vrtnout ... I mě si totiž říkal že se ti to nikterak neoplatí ani finančně, ani v kontextu toho že to pak lidi třeba rozebírají a ještě si mi říkal do tel., že děláš věci výhodné co ti vydělají a je to tak správně, když si můžeš vybírat. To znamená že nyní je to výhodné nebo nemáš co dělat ? Mě se moc nelíbí jak se situace nejasně řešila a každý jsme nějaký a když někdo chce jasné informace a vysvětlení k věci co koupil, proč by to měl být problém k výsměchu msíto aby se prodaná věc na které se vydělalo dokončila u zákazníka tak, aby byl spokojený a proč si musel 50x někoho potápět v tématu před ostatními, EGO .... mužské EGO. T2 má také svoje, i já, ale z toho co sem doteď čet, vedeš v naší disciplíně mužské ješitnosti ! 4
23:31:46
01.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> Petr Urban 01.04.20 23:24:38: ty ceny co jsem tady psal jsou aktualni...samozrejme jsou od do a jsou tam.pripsane nějaké orientační doby.. prostě z toho.je patrné, že pokud dělá CNC soustruh za 1200 nebo za 2000 na hodinu že to je skoro jedno neboť ten nabojek se bude točit 10minut.. ale málokdo to prizna a řekne si o těch 10minut.. ja aspoň říkám že se to.musi dělat v sérii aby se ta pripravna práce rozložila pak se dá i dneska dělat za rozumne.. ale v jednom.kuse to musi někdo zaplatit..
23:26:19
01.04.2020
Bery
-> Tuner#2: ztracis se v cenách, ztracis se v materiálech, číslo lepidla si nepamatuješ, kvalita zpracovani kroužků uplne mimo tve vysoke naroky ...jde to s tebou z kopce.
teď ještě citace za kolik co stojí... až pojedeš do kalirny, zapis si ceny, které tu Saky rozepsal.a porovnej.
vyloveni, vysušení, odbahneni, k výplatě 5,50.... přesně...
23:24:38
01.04.2020
Petr Urban
-> Tuner#2: Teď čekám pohádku o tom jak to bylo a jak by to kdysi být mohlo a jak to teď není snadné, protože frantovi už nestačí ve fabrice vzít z pod stolu 12060 (pardon 14220ku), osoustružit za kafe, ciga pul litra a dát to lojzovi na štosku drážek a ten Bohoušovi co udělá díry a hodí to do pece... Ty doby kdy to zadal, vydělal první miliardu a všechno šlo za nic jsou pryč jak také psal, takže je to jistě zakázková náročná činnost, která se musí patřičně ohodnotit dnešní dobou, tomu rozumím.

Ale je zajímavé sledovat právě ten vývoj ceníku průběhem zdejších příspěvků a i já bych se teď již zdvořile připojil ke stejné otázce jako kladeš.
23:24:05
01.04.2020
znovuzrozenýSaky
Jinak ta cena je historická a i ty nabojky tady jsou 10let.. drzaku tady mám ještě asi 5 sad tak mě nestojej dneska už nic, rovněž ty podložky tech tady mám.aspon 20sad ty jsem třeba Milanovi přidal když se na ne ptal.. A hádej co jsem.si za ne řekl? 3
Vyvrtani je 10minut udělám si sám..
Takže mě to opravdu nebude stát v podstatě skoro nic jen tu kalirnu ..
23:18:51
01.04.2020
znovuzrozenýSaky
-> Tuner#2 - zrušená registrace 01.04.20 23:08:43: 1500 jsem nabidnul za zuslechteni těch 4ks počítám že 500 az 700 bude kalirna a třeba 300 zinek a zbytek pošta a nafta.. mě to nepřipadá moc tobě snad jo?..
Pokud tam ale nepovezu 4ks ale 8 bude to stát v podstatě stejně.. takže třeba 300 az 500kc za sadu navíc a o to zdrazim ty polotovary.

Co se týká ceny nové výroby pokud bych to dělal znova v cca deseti sadách byla by cena zase třeba 4az5 za komplet sadu, ale jeden pár za ty peníze neudělám jedine pokud bych nepočítal svoji práci a dělal to pro sebe.. A jak jsem psal jestli to bude z vykovku nebo z tyce zas až takovej rozdíl ceny nebude při tom množství..

Přispívání do tohoto tématu bylo zastaveno. Důvod:

Vyřešeno

Zastavil:Nwkt

Extreme Tyres