Š 130 - cukání od zadního kola v tahu

prohledat
8 příspěvků (zobrazeno 1 až 8) od 07.09.2018 do 14.09.2018, založil/a BooCheer
řadit dle data
14:51:17
14.09.2018
Jarda - zrušená registrace
-> Bukaj 08.09.18 08:02:06: to jsou oxidy, kdyby to bylo delane ve vakuovce, tak to tam nebude, tady pravdepodobne meli na TZ nejaky pripravek pro castecne zuslechteni4 ja si to daval u nekterych aut jeste cementovat do max hloubky...
upraveno 1x, naposled 14.09.2018 14:52:55
08:23:58
10.09.2018
Vrba
-> BooCheer: Tipl bych si na některou z poloos. Já tohle kdysi řešil také ,dělalo to hlavně v zatáčce při akceleraci.
10:40:08
08.09.2018
BooCheer
Aha tak to jsem nevěděl :D ale osobně jsem ještě ty pracovní plochy unašeče fialové neviděl
08:02:06
08.09.2018
Bukaj
-> BooCheer: "unašeč vyhřátý do fialova" je z výroby4
23:38:56
07.09.2018
BooCheer
Tak závada byla nalezena a odstraněna. Byla to přece jenom ta poloosa. Na kloubu u převodovky prasklo kluzné pouzdro v jenom kamenu a to nejspíš zapříčinilo to že se ty ostatní dva kameny prodřely pouzdrem až na kov. Celý unašeč byl vyhřátý do fialova a jak byla vazelína tím teplem spálená a ztvrdlá tak v tom bordelu ten kloub byl skoro bez vůle a proto jsem nedával moc šance tomu že by to dělala poloosa :D
20:24:31
07.09.2018
zedd
Může to i mást že to jde od kol, mě takhle s autem vlnil motor při zátahu, jen jsem poznal že to jde od zadku ale nebyl jsem schopný říct jestli od nápravy nebo ne, pak jsem šteloval ventily a zjistil že jeden byl bez vůle, takže při zahřátí možná uplně nedovíral a jelo to tak na 3 a třičtvrtě válce :-D jinak na nápravě jedině ta poloosa, napadla mě ještě hřídel v rameni, ale ta by spíš cukala pořád, i při brždění..
upraveno 1x, naposled 07.09.2018 20:35:09
17:36:46
07.09.2018
Pavel P..
Koukni na silentbloky zadních ramen jestli nejsou vykurvený... ale spíš mi to připadá na vadnou poloosu, zkoušel si vůle ve všech směrech? Může být prasklá klec a ta poloosa se může zasekávat v určitém místě při otáčení.... že to vždycky musí překonat ten odpor a proto to kope.
15:36:01
07.09.2018
BooCheer
Zdravím. už nějakou dobu mě trápí problém na škodovce 130 na vlečných (suchých) nápravách. Když je motor ve zvýšeném tahu například při akceleraci nebo jízdě do kopce tak mi jde neskutečné kopání od zadního kola přirovnatelné k tomu jakoby kolo mělo extrémní osmici. S vyšláplou spojkou když přeruším tah tak kopání okamžitě zmizí. Kola mám vyvážené, na zvedáku když za kterékoliv kolo chytnu a zalomcuju s ním na všechny strany tak nikde neni žádná vůle která by to mohla způsobovat. Kola jssou vyvážené, geometrie OK, tlumiče nové. Měl jsem pocit že to jde od pravého kola tak jsem vyndal, vyčistil, dal nový mazací tuk do poloosy a problém přetrvává. Poloosa je bez vůle. Ale čím déle s tím jezdím tím víc mě začíná zase připadat že jde kopání z kola levého. Na levé poloose v unašeči už malinká vůle je ale neni to nic hrozného. Myslíte že je možnost i té poloosy? Popřípadě nějaké jiné nápady co by to mohlo dělat? Dělá to jen při zátěži, když auto pustím dolů z kopce třeba i 130km/h tak žádné kopání odnikud nejde.
Extreme Tyres