Prolong - zkušenosti

prohledat
6 příspěvků (zobrazeno 1 až 6) od 11.07.2018 do 12.07.2018, založil/a Tuzemák
řadit dle data
13:13:31
12.07.2018
minno
-> Tuzemák 11.07.18 18:12:22: Chci proto malinko hustší olej - asi Mogul 80W90.Viskozita je miera vnútorného trenia kvapaliny. Teda odpor, ktorý kladie k tečeniu. Med, alebo prevodový olej SAE 140 nevytekajú z fľaše ľahko, majú vysokú viskozitu. Pozor! Nezamieňať si to s hustotou, ktorá je mernou hmotnosťou a s viskozitou nesúvisí.
upraveno 1x, naposled 12.07.2018 13:27:59
22:01:50
11.07.2018
Eidy
-> Tuzemák: Nemyslel jsem jiný auta jako jiný značky ale jiný jako Škodovky. Je tu více lidí včetne mě, kteří tomu nakládají na okruhu a na závodech, kde to dostane za uší víc než v Alpách, a převodovky neodcházejí. Ne kvůli oleji. Ale nalej si to tam a pak nám řekneš výsledek.
Podle mě kvalitní olej postačí.
20:30:17
11.07.2018
StepaNoFUN
U těhlech aditiv do olejů si vždycky vzpomenu na kamaráda, kterej si koupil tu "tekutou generálku motoru". Tam bylo napsáno nalejt a pak asi 8 hodin nechcípat motor. Jelikož to byl taxikář, tak to tam nalil v pátek odpoledne. No a jelikož noc byla dlouhá a vědělo o tom hodně lidí, kteří museli bejt tu noc vzhůru, tak se ho každou chvíli někdo po vysílačce zeptal, jestli už je to na tom motoru znát.
Po několika hodinách od něj zazněla odpověď na otázku jak ten motor jde, která všechny rozsekala: "Hele nebudeš mi věřit. Jde jak brus. Už i lítaj špony."
Motor to sice přežil, ale přínos byl buď hodně malej, nebo nulovej...
20:17:20
11.07.2018
Tuzemák
-> Eidy: To každopádně, ale myslím, že ty jiná auta mají zase jiné převodovky, lepší materiály, přesnost atd.
Takže jestli to fakt zmenší tření a prodlouží životnost, tak bych do toho šel.
19:59:29
11.07.2018
Eidy
-> Tuzemák: Zkušenosti s Prolongem nemám, ale troufnu si tvrdit, že jsou tu jiná auta, která dostanou za uši mnohem víc a zvládají to bez aditiv. Tedy imho je aditivace zbytečná.
18:12:22
11.07.2018
Tuzemák
Ahoj, máte někdo zkušenosti s aditivem Prolong?
Kdysi to ve světě motorů vychvalovali, ale raději se ještě zeptám tady.
Mám zrepasovanou převodovku, mokrý 5q (nová česká ložiska, dvě nová česká kola, vymezení kol i diferáku a vyčištění, synchrony byly v pohodě).
Jezdím jen v létě a jednou za rok v létě Alpy (Stelvio, Otztaler, Kaunertal). Na závody nejezdím, ale v těch Alpách se tomu občas dá za uši. Chci proto malinko hustší olej - asi Mogul 80W90.
Mám tam přidat ten Prolong?
Díky.
Extreme Tyres