vnitřní klouby poloos felicia1999

prohledat
2 příspěvků (zobrazeno 1 až 2) od 08.01.2018 do 09.01.2018, založil/a Schade12
řadit dle data
00:46:12
09.01.2018
Borderer
Neliší se, jediný rozdíl je u feldy EDS - má jemnější tisícihran.
Ale pořádný vnitřní homoklouby prakticky neseženeš. Nicméně vůle v něm ničemu nevadí a maximálně to bude v tahu vibrovat. Kdyby se ti to nezdálo a trval by si na výměně, doporučil bych navštívit vrakáč, oběhnout tam feldy a najít kousky co sou bez vůle. Ty vyčistit, složit, namazat a jezdit.

Co se týče jehliček, tak bych sehnal jiný kloub a vyměnil kompletní jehličky z jednoho prstýnku.
Pokud máš pocit, že ti auto vibruje, mne pomohlo vnitřní klouby přeskládat - otočil sem vnitřek vůči obalu tak, jak měl nejmenší vůli. Sice se to správně nemá, ale pomohlo to, drží to X desítek tisíc kilometrů a letos jsem s tím odjel Estonsko. A to ty klouby maj najeto kolem 350t km.
23:32:51
08.01.2018
Schade12
Zdar, mám rozdělané poloosy abych vyměnil vnější klouby - byly vychozené, u toho jsem ale zjistil že na vnitřním kloubu na trojhranu chyby na jednom válečku cca 3 jehličky. Tak se ptám co s tím. Napadlo mě vzít jen potřebný počet jehliček z nějakého kloubu a doplnit, ale to je asi blbost. Ještě když přejedu prstem ten náboj na trojhran tak jsou tam cítit takové protlačení v místech jak to zabírá. Tak není už nutné dát komplet nový kloub? Pokud bych kupoval nový, tak liší se nějak tento kloub na felici do 1998 a od ?
PS:máte zkušenosti značkou MEYLE.
díky za rady
Extreme Tyres