přední brzdy Felicia demontáž a výměna

prohledat
15 příspěvků (zobrazeno 1 až 15) od 28.03.2010 do 29.03.2010, založil/a Juráš

Přispívání do tohoto tématu bylo zastaveno. Důvod:

vyřešeno

Zastavil:Juráš

řadit dle data
00:00:34
29.03.2010
Juráš
werty - to máš pravdu, takže tim to považuji za uzavřené a děkuji za rady. Dneska už to dělat nebudu, ale příště se to už poddá.
23:56:36
28.03.2010
werty
-> Juráš: Pak se ti to vždycky šprajcne, protože nemáš píst s vývrtem v rovině. Když to hodíš do svěráku a necháš těsnění před tím aspoň hodinu v brzdovce (nejlíp ve zmiňovaném Breoxu) a taktéž vymažeš vývrt pak není možná aby ti tam nešel. Jinak už asi víc poradit nejde pač nic víc na tom není.
23:53:17
28.03.2010
Juráš
werty - přesně takhle jsem se to pokoušel dělat.*
23:47:53
28.03.2010
Juráš
werty - vydržim, možná to tam mám opravdu zrovna obráceně, ale myslim že vim jak tam přijde.
23:47:03
28.03.2010
werty
sklad.obrazku.cz/obr35131 0_01.jpg

sklad.obrazku.cz/obr35131 1_02.jpg



Nasazuješ manžetu na píst tak jak je na obrázku? Prvně se musí vnitřní břit zasadit do třmenu zasunout píst a pak zaskočí vnější břit do pístu.
23:43:43
28.03.2010
werty
-> Juráš: Vydrž pošlu ti screeny z DP. Nějak se mi zda že tu manžetu nasazuješ opačně než má při montáži být...
23:41:02
28.03.2010
Juráš
werty - díky za název. Taky mě to potom napadlo, musel bych to celý odpojit, takhle to dělat nepůjde, měl jsem k ruce jen stahovák mno.
23:38:36
28.03.2010
ZdeněkH - zrušená registrace
Jak tu píší kluci bude to ono. Osobně bych tam tu brzdovku nelil zpět tolik nestojí. Ani jí tam tolik není aby tě to zruinovalo
23:35:04
28.03.2010
Juráš
ZdeněkH - to bych ti byl vděčen kdybysis vzpomněl, snad to tam půjde, skoro sem to tam měl, ten straej kroužek byl fakt špatnej, styřelej a skoro přetrhlej a vůbec se nehejbal. Ale pístek je dobrej, nebylo by potřeba ho měnit. Pak mě ještě zajímá, slyšel jsem že při odvzdušnění u aut s ABS, se musí předem odpojit baterka, jinak jak klesne hladina ve vyrovnávací nádobce pod min. že to zaznamená plovák a budou s tim problémy, že nebude možné systém odvzdušnit, a budu s tim muset do servisu ale podle mě je to v tomhle případě blbost, když nepracuju s celým hydraulickým systémem, na hlavní brzdovej válec nešahám. A brzdovka co mi vytíkala byla poměrně nová, udělám špatně když ji tam zpátky naleju? Já si myslim že ne.
23:26:25
28.03.2010
werty
-> ZdeněkH: Kapalina má název Breox Fluid. jenikovo.misto.cz/_MAIL_/ .../tipy_05.htm
23:24:40
28.03.2010
werty
Lepší je dělat to ve svěráku jelikož osa pístu musí být naprosto přesně s osou vývrtu jinak se ti to šprajcne což takhle položený se stane určitě. Taky je dobrý nechat těsnění pístu ponořený alespoň na hodinu v brzdovce aby trochu změklo a bylo poddajněší a píst šel snáz zastrčit. Vůbec nejlíp to jde s Breoxem (k dostání v sadě nového pístu, těsnění a manžety od Lucase).
23:22:52
28.03.2010
ZdeněkH - zrušená registrace
Jo o tohle jsem se jednou pokoušel na favu když jsem ho měl. Nakonec jsem koupil celou sadu kde byla gumička, ten pístek a jakési mazadlo a po namazání to tam šlo jak po másle i do té drážky. Jen nevím co to bylo za mazadlo, ale bylo to mnohem lepší než brzdovka či olej
23:18:29
28.03.2010
Juráš
Saky - promazaný jsem to měl právě dostatečně ale já nevim jakym stylem to tam dát. To se nedalo pod to dostat. Takhle ten kroužek dopadl.
zvětšit přední brzdy Felicia demontáž a výměna  - obrázek od Juráš vložen 28.03.2010 23:18:29
23:13:41
28.03.2010
Saky
namaz to brzdovkou a jde to normalne nasadit, bez sroubovaku
23:11:29
28.03.2010
Juráš
Zdravím. Pustil jsem se do demontáže předních brzd abych zjistil jejich stav, poněvadž se mě nelíbil brzdný účinek, zvuky při brždění, přibržďování kol po puštění brzdy a vůbec bylo to potřeba. Kotouče a desky mám poměrně nové. Ale zajímá mě kdo máte zkušenosti s výměnou prachovky(toho velkého kroužku) viz obrázek. na tom pístu co je v tom brzdovém válečku. Těsnění nebylo těžký vyměnit, ty harmoniky co hejbou s deskama taky ne. Ale tohle mě nešlo. Dneska jsem se s tim sral celej den a vzdal jsem to, protože jsem ten kroužek nakonec zkurvil když jsem ho posadil do toho zápichu na válci a snažil se nějak dostat ten píst dovnitř. Rez co tam byla na tom náběhu jsem vyškrabal, pak jsem zkusil nasadit kroužek na píst zatlačit dovnitř a natáhnout to tam šroubovákem, ale celé se mi to nikdy nepodařilo. Zajímalo by mě jak to udělat, v servisu by asi vyměnili celej třmen s příslušenstvím, než by se s tim srali.
zvětšit přední brzdy Felicia demontáž a výměna  - obrázek od Juráš vložen 28.03.2010 23:11:29

Přispívání do tohoto tématu bylo zastaveno. Důvod:

vyřešeno

Zastavil:Juráš

Extreme Tyres