Zprávna hladina v plovákové komore Skoda 100

prohledat
84 příspěvků (zobrazeno 51 až 84) od 15.05.2021 do 28.06.2021, založil/a Dozab
řadit dle data
15:40:36
23.05.2021
stovka
-> Dozab: To je fakt divný,když sem to kdysi dělával tak takový problémy neměl ? Někdy stačí vyměnit tryska nebo vzdušník.....někdy je K.O. pryž pumpičky ikdyž se zdá dobrá,injektor sem protahoval drátkem.....

Chlape nemáš náhodou ten karbec prohlej na plastové podložce sání ???Stává se to když se moc přitáhne......sundat a změřit .....kdyžtak na pilníku srovnat.....

Sunanej je za 10min. zkus to???
14:51:10
23.05.2021
moucan - zrušená registrace
-> Dozab: Dal jsem se do shánění novýho rozdělovače ... tak až se poštěstí dám vědět výsledek.
13:35:59
23.05.2021
Dozab
-> moucan:

Pekne vypálená sviečka. Tak schválne, som zvedavý, kto problém vyrieši skôr. A hlavne som zvedavý na príčinu problému. Tento istý problém som mal ešte na inej stovke, ktorú som mal asi pred 18-timi rokmi. Tam ale nefungovala akceleračná pumpička a myslel som si, že to bude na 100% ono. Vtedy som to neriešil.
13:05:51
23.05.2021
moucan - zrušená registrace
-> Dozab: Jo přesně ten samej problém.
12:59:19
23.05.2021
Dozab
-> stovka:

Ano, odtrh kladivka nastavený na 0,4 mm, predstih nastavený na 6° na voľnobehu podľa stroboskopu, ktorý som kúpil za 45 Euro (nevím, jestli tyhle lacné stroboskopy neblikají pozde, než svíčka iskrí, či sa dá na ne spoliehať). Ale i v iných nastaveniach predstihu sa to chová rovnako. Karburátor nastavený na voľnobehu, zhruba 2 otáčky vykrútená skrutka bohatosti, pri viac vykrútenej skrutke bohatosti zmesi idú už otáčky dolu (veľmi bohatá zmes). A hladinu som nastavil podľa návodu od teba (nálitek v plavákové komore). Ako píšem, pokiaľ klapku otváram len málo, do určitej úrovne, dajme tomu po zhruba otvor pre podtlakovú reguláciu predzápalu, tak sa to chová ako "zdravé" auto.
12:56:54
23.05.2021
moucan - zrušená registrace
-> stovka: Předstih a odtrh seřízený, kladívka s protikusem nový. Svíčky viz. foto. Prostě už nic jinýho než regulace nepřipadá v úvahu.
zvětšit Zprávna hladina v plovákové komore Skoda 100 - obrázek od moucan - zrušená registrace vložen 23.05.2021 12:56:54
12:51:05
23.05.2021
Dozab
-> moucan:

Vyzerá to tak, že máme ten samý problém. Auto na voľnobehu beží krásne a zvýšenie otáčok nie je problém, pokiaľ klapku otváram len minimálne. Tá podtlaková regulácia predstihu je jedna z vecí, ktorú treba určite prekontrolovať.
11:28:55
23.05.2021
stovka
Co bohatost směsi ? Asi seřízená.....jen se ptám....

Předstih...odtrh....kladí vko....vše O.K. ?
21:24:58
22.05.2021
moucan - zrušená registrace
-> Dozab: Jo. Moje anabáze byla taková že jsem tyhle problémy co popisuješ měl od oživení auta. Škubnutí při přechodu z nízkejch do vyšších otáček, někdy i přidušení. Do otáček jde jinak auto pak už dobře a volnoběh drží ukázkově. Přisuzoval jsem to pístu akcelerační pumpičky. Neřešil jsem, jezdil jsem. Před časem jsem koupil zrepasovanej karburátor s upravenejma tryskama a difuzorem. Na auto jsem dal laďák. Situace se znatelně zhoršila. Takže proběhla výměna úplně všeho co se týká zapalování a věcí okolo. Nic. Vrátil jsem na auto původní výfuk i karburátor. Dal jsem novou membránu benzínový pumpy. Přišlo drobné zlepšení ale vrátilo se to do stavu "po oživení". Teď už jediný co není úplně nový je rozdělovač (možná už příliš vyběhanej) a nebo membrána podtlakový regulace (ale ta nikde neni ke koupi). Auto jinak startuje perfektně jak studený tak teplý, jede krom toho přechodu dobře ale v tý přechodový fázi prostě pocukává a při jízdě z nízkejch otáček skoro zhasne.
21:15:57
22.05.2021
Dozab
-> moucan:

Takže samý problém si mal i s jiným karburátorem? Dnes ma napadlo to isté, ak by podtlaková regulácia bola špatná, tak by mohol nasávat vzduch práve odtiaľ. Takže to v dohľadnej dobe preverím. Oh aký je to "ladný" zvuk, keď motor po pridaní plynu nevynechá ale pekne beží do otáčok. Na mojom ďalšom aute, na Wartburg 353 ide motor do otáčok s radostí, a to pracuje i bez akceleračnej pumpičky.
20:24:14
22.05.2021
moucan - zrušená registrace
-> Dozab: Nechci ti brát iluze ale po kompletnim vyčištění karburátoru ultrazvukem mi tenhle problém s přechodem nezmizel. Pachtim se s tim poslední 2 měsíce. Zkoušel jsem jinej karburátor, všechno vyměněný a problém stejně zůstal. Poslední co mě ještě napadlo je špatná membrána v tělese podtlakový regulace na rozdělovači.
17:39:55
22.05.2021
stovka
Každý má svůj recept,já karbec zbavil trysek,dal do nálevu ocet voda 1 ku 2 ma,nechal asi 12 hod. pak propláchl pořádně vodou,vyfoukal vzuchem.Byl jak novej zvenku i zevnitř.

Problém někdy dělá i seřízení trysky vzuchu
17:28:42
22.05.2021
dragon_cb_cz
-> Dozab 22.05.21 14:40:57: Ideálně povařit pár minut povařit 4 A většinou jsem to ředil, tak 1:1 ? Prostě jak to do hrnce vyšlo. Následně důkladně vypláchnout. Počítej, že cokoliv železného co tam necháš (já to myslím většinou vařil s klapkou, takže její šroubky a hřídelka) začne po uschnutí rychle chytat lišku, takže nějak ošetřit - alespoň WDčkem nebo něčím takovým.
upraveno 1x, naposled 22.05.2021 17:29:22
14:40:57
22.05.2021
Dozab
-> stovka:

Tak správna hladina nastavena, ale samozrejme problém s otvorením klapky a poriadnym vynechávaním je stále prítomný. Našiel som ale schéma tohto karburátoru a všimol som si, že voľnobežný okruh má ešte zmes obohacovať aj po vyradení voľnobehu z činnosti. Tento kanálik priamo v difúzore som ale na karburátore neprečistil a neskontroloval. Je možné, že toto bude ten problém.

Ako je to s čistením v octovom náleve.. nechá sa telo karburátora v obyčajnom octe z obchodu (8%) niekoľko hodín odležať?
zvětšit Zprávna hladina v plovákové komore Skoda 100 - obrázek od Dozab vložen 22.05.2021 14:40:57
21:36:55
15.05.2021
Dozab
-> Vojťas:

A je to tu.. ja som slovák z Bratislavy : ) ale hodne spolupracujem s čechmi, takže tá moja česko-slovenčina je už tak rozjetá, že sa jej niekedy v komunikaci s čechmi neviem zbaviť. Ospravedlňujem sa za skomoleninu, budem písať ďalej radšej pekne slovensky : )
21:23:49
15.05.2021
Vojťas
-> Dozab: prosimtě mám otazku mimo téma, ale jsi čech nebo slovák? pozoruju tady prvky z obojeho tak mi to vrtá v hlavě 1 samozřejmě je to jedno, ani mi to v textu nevadí, to jen tak pro info.
21:18:55
15.05.2021
Dozab
-> stovka:

Dekuji, ten nálitek pomúže. Jinak karbec je kompletne vyčištený a kompresorem profouklý s petrolejem, vše je prúchodné, zejména všechny kanálky pro hlavní okruh.

Cez týden se s tím ješte pohraju, tak uvidím.
17:19:07
15.05.2021
stovka
Ještě poradím,kompletně rozebrat,vyčistit ,v octovém nálevu.....a musí chodit jak nový
17:16:23
15.05.2021
stovka
Je za pumpičkou
zvětšit Zprávna hladina v plovákové komore Skoda 100 - obrázek od stovka vložen 15.05.2021 17:16:23
12:58:50
15.05.2021
Dozab
-> stovka:

Zajímavé, je daný nálitek videt na nekteré z fotek, které sem sem prihodil?
12:57:37
15.05.2021
Dozab
-> moucan:

Dík, dle tohto návodu mám hladinu tak aspoň o 5 mm vyšší. Nastavím a uvidím. Ale po dosavadním testování pri nižšej hladine se problém s chodem na hlavní okruh prohluboval.
10:59:57
15.05.2021
stovka
V plovákové komoře je nálitek,výstupek,benzín musí být po jeho horní hranu.

Nastartuj,při běžícím motoru bez sytiče sundej víko karburátoru a krásně vidíš výšku paliva,seřídíš dle potřeby plíškem vzadu.
09:56:53
15.05.2021
moucan - zrušená registrace
09:56:07
15.05.2021
moucan - zrušená registrace
-> Dozab: Baťa k tomu píše toto
zvětšit Zprávna hladina v plovákové komore Skoda 100 - obrázek od moucan - zrušená registrace vložen 15.05.2021 09:56:07
09:27:07
15.05.2021
Dozab
-> moucan:

Dík za rady. Nezdá se ti jinak, že hladina jak je na obrázku, není velmi vysoko? Je jen asi 12 - 15 mm pod úrovní, kde dosedá víko karburátoru. Akcelerační pumpička dáva palivo v čase, když se klapka otevíra, ale množství sem zatím nijak nezmeril. Kdyby si nekde narazil na nastavení hladiby v pl. komore, tak prosím, hoď to sem : ) Jinak to zaím budu zkoušet jen dle svíček.
09:15:18
15.05.2021
moucan - zrušená registrace
-> Dozab: Tak koukni na svíčky. Pak podle toho uprav hladinu tak aby to jelo v celym spektru co nejlíp. Já měl teď rozhozenejch 6 karburátorů a ani v jednom nebyl plíšek stejně. Chce to doladit individuálně a zkoušet, zkoušet a zkoušet.

Pístek akcelerační pumpičky je na tom jak?
09:06:22
15.05.2021
Dozab
-> moucan:

Nahoru to jde úplne krásne i na vyšší otáčky, pokud ho nechávam vyjet jen na volnoběžný okruh. Pokud ale otevru klapku víc, kdy se vyradí volnobežný okruh, okamžite to škubne, resp. má problém se udržet vúbec v chodu. Pri pohledu nad karburátorem na rozprašovač je videt, že benzín se z neho nad klapkou rozprašuje. Stejne ale motor má problém se udržet. Proto bych chtel nastavit zprávnou hladinu v plovákové komore. Neznám ale, jaká má být a jak ji merit. Na fotce je ale videt, jak je asi vysoko. (svíčky jsem ješte nekontroloval, mám to v plánu..).
08:54:06
15.05.2021
moucan - zrušená registrace
-> Dozab: S tim přechodem jsem se teď natrápil až až a zjištění je takový že úplně "do hladka" to vyladit nejde. Každopádně pokud nechce jet nahoře tak to směs být může. Ale co to dělá? Skube to nebo se to spíš dusí? Jak vypadají svíčky?
08:51:35
15.05.2021
Dozab
-> moucan:

Ten benzín je už teď výrazne čistší, ale múžu to zkusit - vyčerpat a nalít znovu čerstvý. Volnoběh ale beží úplne bez problému, dá se krásne nastavit. Nefunguje jenom hlavní okruh, resp. prechod na hlavný okruh je porád s vynechávaním. A i tak se ve vyšších otáčkach - hlavní okruh nedokáže dobre udržet. Vypadá to jakoby byla špatne nastavená hladina, ale podle mne je hladina na obr. už stejne velmi vysoká. Jen pripomenu, že hlavní tryska i vzdušník jsou pravidlene profukované kompresorem a jsou čisté. Také kanálky k nim jsou čisté.
08:45:48
15.05.2021
moucan - zrušená registrace
-> Dozab: No pokud z nádrže stále jde tenhle rezavej hnus tak bych se moc nedivil že se tomu nechce jet a že to nedrží volnoběh. Nádrž bych vypustil úplně, propláchnu a pak zkoušel. Karbec nastavit na základní nastavení, s plíškem laborovat .. já jsem teď jen kvůli hladině měl dole víko asi 15x za hodinu než jsem to doladil tak aby jela tak jak má. Pokud ti to nikde nepřisává a vše je čistý tak nemúže být problém. Pak spíš hledat závadu v zapalování.
08:39:28
15.05.2021
Dozab
-> moucan:

Ano, v nádrži byl zbytek starýho benzínu, je ale zriedený s čerstvým. Je tam i sitko, takže je bez nečistot. Prívod paliva a palivová pumpa je bez problému, tlak paliva do karburátoru je dobrý. Plíšek je jen na první fotce nezprávne, ale i tak, nemá to žádny vplyv na chod.
08:36:15
15.05.2021
Dozab
Druhý obr.:
zvětšit Zprávna hladina v plovákové komore Skoda 100 - obrázek od Dozab vložen 15.05.2021 08:36:15
08:33:42
15.05.2021
moucan - zrušená registrace
-> Dozab: Plíšek na plováku by měl být obráceně a nevím teda zda klame fotka ale ten benzín co je v komoře vypadá na pořádnou břecku. Nemáš vyrezlou nádrž? Neucpává se ti vedení benzínu?
07:53:41
15.05.2021
Dozab
Zdravím Vás, chcem sa opýtať, či mi viete poradiť, ako správne nastaviť hladinu v karburátore Škody 100/110. Mám zvláštnu chybu v chode motora - len pri preplnenej plavákovej komore, keď je pliešok plaváka nad úrovní delící hrany mezi telesem karburátora a vekem karburátora (viď. obrázek, plíšek je sice na fotce obrácene, teď je už ale zprávne) motor prechádza z voľnobežného okruhu do hlavného takmer bez vynechávania. Pri nastavenej nižšej hladine motor nie len vynecháva pri prechode na hlavný okruh, ale nedokáže sa ani udržať v chode. Takto nastavená hladina, ako je na obr. mi ale príde ako príliš vysoká. Karburátor má zrovnanú prírubu, je novo pretesnený, vôľa v oske klapky nie je. Samozrejme je kompletne prečistený a prefúknutý kompresorom, trysky tak isto.
zvětšit Zprávna hladina v plovákové komore Skoda 100 - obrázek od Dozab vložen 15.05.2021 07:53:41
upraveno 1x, naposled 15.05.2021 08:34:23
Extreme Tyres