Zasekava sa elmag. tryska voľnobehu

prohledat
8 příspěvků (zobrazeno 1 až 8) od 08.05.2020 do 11.05.2020, založil/a Boco
řadit dle data
00:46:39
11.05.2020
Boco
tak som to pozrel znova - napatim to neni, je to nejaky mech problem... ked som ho pol otacky povolil, ide, uvidime dokedy
21:26:58
09.05.2020
Boco
-> King: karbec je super čistý. Tým to neni. Tú elektriku ešte raz pozriem pripadne natiahnem iný kábel z 15 z indukcnej cievky. Dík za rady!
14:39:05
09.05.2020
King
-> Boco: Viz Bukaj - a uplatnuje se tam bohuzel ten princip, kterej jsem popsal. Problem bude, ze pri startu z nejakyho duvodu poklesne napeti na ventilu vic, nez je zdravo. Ono sice poklesava z principu u kazdyho auta, ale ve tvym pripade je tam jeste dalsi el. problem, kterej to zhorsuje.
07:58:59
09.05.2020
Bukaj
-> Boco: Tak buď je vadný odpojovač, nebo je někde přechoďák (v konektorech nebo ve šroubovaném spoji fastonu k odpojovači), špatná kostra odpojovače, případně uklepaný vodič u fastonu...
Nebo nemáš náhodou karbec zevnitř zalepený (například degradovanou biosložkou z paliva), tak, že se talířek odpojovače přilepí k sedlu?9
22:51:08
08.05.2020
Boco
-> King:
Problem nastava pri starte kde po zapnuti zapalovania zostane ventil zavrety/zaseknuty. Riesenie je poklep po nom (pomoze to skoro vzdy).
A ano mam SEDR zabudol som spomenut
20:56:44
08.05.2020
King
-> Boco: Tak pro zacatek by se hodilo vyjasneni pojmu. Predpokladam, ze rec je elektromagnetickym ventilu volnobehu. Pokud mas karburator SEDR, tak ventil ma talirkove sedlo, kterym uzavira volnobezny kanal. Kdyz dojde za behu motoru ke kratkymu vypadku napajeni, ventil se uzavre, ale podtlak v sani je obvykle silnejsi, nez elektromagnet, takze do restartu motoru je volnobeh kaput. Takze samotna pritomnost 12V na privodu ventilu nestaci, to napeti musi byt v case stabilni, bez vypadku. Vakl v pojistce, spatna kostra motoru...U EDSR karbu to neplati, protoze ventil je jenom jehla, ktera ucpava trysku a elektrimagnet dokaze volnobeh odblokovat v libovolnym rezimu behu motoru.
20:51:25
08.05.2020
Boco
Este aby som upresnil, zasekava sa v zavretej polohe, cize po zapnuti zapalovania sa neotvori a tympadom nedrzi volnobeh
19:28:06
08.05.2020
Boco
Najprv som myslel ze je zlá tryska, tak som dal novú ale robí to isté. Ked sa zasekne, poklepon na nu sa väčšinou uvoľní a zase nejakú dobu funguje.
Priestor je čistý, karburator je takmer nový, cca 5000km najazdené.
Stretol sa s tým niekto?
Samzrejme na konektore je 12 V..
Extreme Tyres