Fabia Mpi - vymena tesnenia pod hlavou

prohledat
53 příspěvků (zobrazeno 51 až 53) od 18.09.2018 do 13.06.2019, založil/a Billislav
řadit dle data
20:36:47
18.09.2018
MVM
20:24:32
18.09.2018
suri
-> Billislav: problém v hlave nie je na sto percent , je zbytočné meniť ju za inú , stačí zrovnať za 20eur a je pokoj , skôr ako 99% týchto motorov nebude presah na valcoch a výmena tesnenia nič nerieši ... treba urobiť presahy valcov , všetko očistiť , hlavu zrovnať a podľa chuti vymeniť guferá na ventiloch , nové elring tesnenie aj skrutky a bude pokoj .. tesnenia sania aj výfuku podľa potreby , ak pôjde hlava na rovnanie tak musia ísť dole takže treba nové ... všetko halierové položky
20:21:42
18.09.2018
Billislav
Zdravim,rad by som sa tuna na fore poradil,na mojej Fabii MPi 44kW odkedy ju vlastnim mam problem s "vodou",mastna chladiaca,straca sa,podla toho co som sa docital a dopocul jeden z najvacsich problemov tychto motorov,tesnost hlava-motor...Pred par rokmi prebehol jeden pokus,vymena tesnenia pod hlavou,zialbohu,neurobilo sa nic ine len tesnenie,hlava sa ani nezrovnavala,ani netestovala na tesnost tlakom...Robil sa aj preplach chladiaceho systemu,voda sa ale stale masti dalej (pipanie cidla pri spravnej hladine v nadrzke),plus v poslednej dobe sa coraz viac straca (2-3 deci/500km) a nedokazal som objavit ziadny iny unik,vychadzat mi to len na tesnost hlava-motor...Chcel by som spravit este jednu vymenu tesnenia,ale takym sposobom,ze dam teda nove tesnenie,plus viem sa za dobry peniaz dostat k cisto novej nepouzitej holej hlave,dal by som rovno tu (odpada zhananie niekoho na testy a go povodnej hlavy,cakanie,financne naklady atd...).A potreboval by som poradit,ked to uz cele budem mat rozobrate,co by ste doporucili preventivne este vymenit,ako napr. napada ma,zrejme by bolo dobre dat nove tesnenie sacie/vyfukove potrubie,co este ine by bolo dobre urobit? Je mi napr. jasne aj ako laikovi,ze do novej hlavy by nebol dobry napad prekladat povodne stare ventily,tie vsetky dam nove,zistil som ze stoja par euro,originaly,vyfuk/sani e...Co este co sa tyka hlavy by bolo dobre dat nove? Napr. pruziny ventilov? Uvitam kazdu radu,chcel by som aby sa to spravilo poriadne a konecne sa snad tento problem vyriesil...Dakujem...
Extreme Tyres