Fabia Mpi - vymena tesnenia pod hlavou

prohledat
53 příspěvků (zobrazeno 1 až 50) od 18.09.2018 do 13.06.2019, založil/a Billislav
řadit dle data
20:31:55
13.06.2019
suri
-> Billislav: poznám , ale o otlakovaní si myslím svoje ... ja si toto svojpomocne urobím sám , nové origo guferá , zapastovať ventily čo bolo na mojej felde po 280tis km zbytočné , nebolo im nič , a dobré zrovnanie viem za 20eur ..
19:43:05
13.06.2019
Billislav
-> Jarda - zrušená registrace 13.06.19 02:11:45: Ja podla toho co som vsade cital som si povedal ze nebudem tam davat hocico,ze ten elring asi bude predsa len najlepsi,aj sroby som dal nove celu sadu od elringu,ak by nahodou som to znova musel rozoberat,aby sa mi dake cinany nepolamali pri odkrucani.A teraz ked som to vsetko porobil a drzi to,sa velmi "tesim" na emisnu kontrolu ktora ma caka v lete 9
19:31:30
13.06.2019
Billislav
-> suri 13.06.19 07:51:59: Neviem ci sa tu moze robit reklama,je to firma "Servis hlav" z Pruskeho,ich pristup bol vzorovy,este mi aj objednali pekne zvoz kurierom
07:51:59
13.06.2019
suri
-> Billislav: hlavne že to funguje , a tlakoval to kto ?
02:11:45
13.06.2019
Jarda - zrušená registrace
-> Billislav 12.06.19 21:29:59: ja dal elring i na motor, kde byla jeste v jednom miste polovina dosedaci plosky na vlozce odrezla 9 nechtelo se mi rozebirat celej motor, auto jsem prodal za 5tis. kc a majitel s nim uz najezdil pres 70tis.km, ale ted uz asi pujde do srotu, protoze on prahy atd. delat nebude
21:29:59
12.06.2019
Billislav
Zdravim,davno som tu nebol prihlaseny,a napadlo ma dopisat k tejto zalozenej teme skusenosti a ako som dopadol.No,takze problemu som sa zbavil,nastastie,ale aj tak som nie mudrejsi...Ak by som to zhrnul,dal som pre istotu tu hlavu otlakovat,konecne som objavil firmu,ktora nemala s takym niecim problem a prebehlo to rychlo a hladko.Hlava presla testom,v poriadku.Plus zarovnana.Potom som dal zmerat presahy,vsetky valce rovnaka hodnota 0,06,trocha teda pod limit ale ziadny extrem.A tak som sa teda rozhodol to zlozit dokopy,s novym tesnenim Elring.No a odvtedy neubudla ani kvapka vody.Skoda ze som nevyfotil povodne tesnenie,ktore uz bolo vlastne menene,nebolo origo,bol to Victor Reinz,lebo naozaj na tom povodnom tesneni nebolo vidiet nic,,ziadnu chybu.Takze mi to vychadza len,ze bud bola ta hlava kriva,alebo naozaj neviem...Ale,ked som sa tak dival na to ake miniaturne uzke plochy vlastne realne tesnia ten priestor,ta sirka je na niektorych miestach minimalna,tak sa nemozem zbavit dojmu ze je to maximalne poddimenzovane,a staci tam ozaj malo a uz to tece 8
10:48:56
19.09.2018
Petr Urban
-> Jarda: No vidíš a já mám orig. Temac z škodovky na několika motorech s KP 12 a drží roky a to sem to tam musel na přání majitele dát, protože nebyl čas čekat na zakázkové těsnění. Ono stačí detonování motoru sem tam a těsnění jde...
09:45:40
19.09.2018
suri
-> minno: ja som prasknutú hliníkovú videl len staré koncernové 16V aj to na motore ktorý mal 350tkm a nerobil nič , netlakoval , nebral vodu, takže toľko
09:25:18
19.09.2018
Jarda - zrušená registrace
-> MVM 18.09.18 22:03:19: silikon nepodrzi nic, ten je uplna blbost tam davat, na lada foru zase pisi natrit tesneni grafitem, aby se neprilepilo a slo znovu pouzit9 Tudle prasecinu, co jsem udelal, to by temac uz davno netesnil, ale ten elring to podrzi, to stejne u zlutyho rapida, tam mam natazenej blok a tesneni litalo co 30tis.km (k.p.10,8:1), tak jsem dal elring a drzi uz pres 100tis.km (teda dal jsem jinou hlavu k.p.10,4:1), posledni temac mam v cervenym MTX a bublinky uz jdou, tam jsem delal presahy 0,15 - vse rovnomerne a ma asi 65tis.km Temacu jsem koupil pred lety 10ks a tendle je posledni, ktery mam jeste namontovan, elring i pres ruzny prasecinky, kdy se mi nechtel rozebirat spodek jsem jeste menit nemusel4
08:55:15
19.09.2018
minno
-> Billislav 18.09.18 23:52:44: Netreba ale zabúdať na to, že nesmie byť "skok" medzi jednotlivými valcami, to je asi ešte dôležitejšie ako samotná veľkosť presahu (presah musí byť, ale moc nezáleží či je 0,07 alebo 0,1), pri prejdení bruškom prsta medzi valcami nesmie byť cítiť prechod.

-> suri: Keď som šiel stavať môj motor, tak hlavu som kupoval na inzerát a prvá hlava čo mi prišla mala prasklinu na jednom valci medzi ventilmi. Reklamoval som to a následne mi dotyčný zaslal druhú zánovnú hlavu. Takže prasknutá AL hlava existuje. Je ale pravda, že bežne k tomu nedôjde, je to skôr výnimka ako pravidlo.
08:16:53
19.09.2018
suri
-> MOLSO: ja som to praktikoval už v mladých rokoch , aj na favorite aj na felicii , obidve prežili ešte krásne dva tri roky bez problému :D ale je to cigánčina ukrutná , ale vždy lepšie ako žiadny presah
23:55:18
18.09.2018
Billislav
-> MVM:
Tak ano,toto zasa ja chapem,cas su peniaze a niektore servisne ukony su fakt nadlho,a navyse predpokladany cas opravy sa moze neumerne predlzit kvoli komplikaciam,a realna hodnota takeho casu potom prevysuje zmysel opravy takeho vozidla vzhladom na jeho zostatkovu hodnotu...
23:52:44
18.09.2018
Billislav
-> Minott:
Cize pouzijes cast z jedneho v kombinacii s druhym tesnenim na dorovnanie tam kde je to potrebne? No tak to je tiez pekna "prasarna" :-)
23:27:02
18.09.2018
MVM
-> Billislav 18.09.18 23:13:56: Na těch motorech je už vše vymyšlené. Jednak jak to opravit . A taky jak to udělat "ošulit". Vytáhnout vložky z bloku - to může byt jedna/dvě.. A nebo taky to jít může hodně špatně,můžou být vyžraný dosedací plochy. Prostě až moc práce na jednom motoru - a protože je dnešní mechaničina otročina ,nikomu se do toho za určitý peníze nechce a ojebe to. Protože regulerně ty podstivý peníze za tu práci málokdo je ochoten zaplatit a naopak ten mechanik ty samý peníze vydělá třeba na rozvodech nebo brzdách modernějšího auta za půlku času.
Tento systém bloku a mokrých vložek je postavenej na onom "přesahu" a ten je prostě nutnej - bez ohledu na těsnění. Když si to nakreslíš na kus papíru -přijdeš na to.4
23:20:42
18.09.2018
Minott
kupis 2 tesnenia,na 1-nom odbrusis plechove tesnenie okolo valca a pouzijes jednu cast,bezna vec tu,,,7
23:13:56
18.09.2018
Billislav
A taky napad,vyrobit nejake tesnenie,ktore by bolo natolko pruzne,ze by dokazalo do urcitej miery dorovnat nespravne presahy plus/minus este ziadneho vyrobcu nenapadol? Resp. bolo by to realizovatelne? Ten stredovy material ktory dosada na vlozky je vlastne cisto nepoddajny nepruzny plech?
22:58:54
18.09.2018
Lukáš Mitro
-> MVM:
ja sa tym nechvalim len som chcel povedat že sa to da cele urobit aj doma na kolene(teda okrem brusenia hlavy samozrejme) bez nejakých špeci pripravkov

tiež nemam rad ked sa robota fušuje ale s motorarčinou nemam dajake extra skusenosti a na forach sa človek už pomali ani nič nedozvie lebo sa to konči hejtovanim tak som to urobil takto a dobre to je zatial, ked sa to pokazi ide to na moje triko a robil som to rodine takže za nakupnu cenu dielov
presahy som meral s uholnikom a mierkami len som sa s tych hodnot newedel vysomarit

4
22:50:17
18.09.2018
MOLSO
-> Billislav: funkčné riešenie, ktoré vydrží dosť .... aj keď je to prasárna. Ale napr náš bývalý forman ktorý mal ísť do 2 rokov na vrakovisko dostal tento "hotfix" hneď po kúpe a prakticky "povozil" všetko čo bolo treba na prerábku domu, a až do poslednej chvíle s tým nebol problém.

Kto by vysekával tie zarastené vložky ? 40
22:44:59
18.09.2018
Billislav
-> MVM:
Vymedzovacie kruzky na vlozku navrch? A to aku moze mat zivotnost taketo paradne riesenie? Ale zasa je to rychle,usetri sa cas,ze ano :-)
22:10:57
18.09.2018
Billislav
No to je radost ked to takto citam tu dalej,ktovie ako to bolo aj v pripade mojho auta kedze nie som prvy majitel,a kupoval som ho pri 52 tisic km,zda sa ze realnych a problem tam uz bol,vymena tesnenia tam prebehla,ale tiez som krutil hlavou ked ma servisak presviedcal ze to staci a ze to uz bude ok,a preto som sa musel aj naucit sam si vela veci robit,lebo proste neviem najst spolahliveho cloveka s autoservisom tu na okoli,takeho toho "dedinskeho" ktory veci opravi tak ako sa maju opravit,nie narychlo a polovica ukonov sa vynecha...A pritom ja som nikdy nemal problem zaplatit,ale aj som si zaplatil,a aj tak ta robota nebola poriadna...
22:05:42
18.09.2018
Petr Urban
Proto ty natahující se kroutící bloky s zbytečným těžkým roštem do kamen zespod s jinou roztažností nemám rád.
22:03:19
18.09.2018
MVM
-> Jarda - zrušená registrace 18.09.18 21:55:50: Ale jo .. dělají se prasárny aby to vypadlo rychle z dílny i tak,že se hodí vymezovací kroužky nahoru na vložku (když je to v nule nebo 0,05mm , natře se těsnění kilem červenýho silikonu,zarve natvrdo a fertig. Když to tak dnešní doba chce - ale pak s tim autem max 10km od baráku. Udělat to na kšeft - je zlodějina. Složit motor s vědomím že to nemá přesah je podle mě taky dost hloupost ..
21:56:45
18.09.2018
suri
-> MVM 18.09.18 21:54:42: asi tak , škoda komentovať , preto sú tie autá aké sú
21:55:50
18.09.2018
Jarda - zrušená registrace
normalne jsem fabiackou hlavu nechal srovnat, auto bylo kupovane s 68tis.km a uz nebylo puvodni tesneni, do 2. valce sla voda a tlakovalo to, 3 vlozky presah 0,05 rovnomerny, 2. vlozka na strane vyfuku 0,00 presah zadnej - byla zaroven, a vpredu mela 0,05, takze sikmo usazena9 dal jsem elring a bez problemu to najelo 40tis. km, ted nejezdi, protoze stoji lehce tuknuta na parkovisti s prasklym celnim sklem a ma ko lambdy (E4), neni na to cas...
21:54:42
18.09.2018
MVM
-> Lukáš Mitro: Taková práce je nahovno - nezlob se za upřimnost. Ten blok vůbec nemá rád několikanásobný povolování a utahování hlavy.Měrky a šupleru má mít minimálně každej kdo to chce udělat i provizorně. Třeba jsi neměl nazbyt -ok, ale určitě bych se tim nechlubil a nedaval to jako přiklad .
21:47:35
18.09.2018
Lukáš Mitro
tooto som už robil na 2 fabiach aj 44 aj 50kw na oboch hlava dole, zliznut spodok pomenit všetko čo sa da ved je to za 5 korun(všetky tesnenia som daval victor reinz), vložky von, očistit, nahadzat nove vymedzovaci podložky a jazdiť
na tej 44kw sa robilo len tesnenie bo sa prehrievala a o mesiac auto nazad prehriate az do nepricetna-koli zalepenemu termostatu ktorí sa nasledne roztopil a voda tiekla a ujo jazdil veselo dalej :( vysledok - chlapik čo robi hlavy vravel že už dlho nevidel taku krivotu+ povybijalo v nej ventilove voditka z dovodu zadretia ventilov takže hlavu na repas opet a tu sme trosku zariskovali a polozili urobenu hlavu hore bez vymeny vymedzovakov- vysledok nepalil 1. valec a mizla voda takže hlava dole tak ze motor aj prevodovka von, motor na stloliku zgeneralkovaný a naspat s nim do auta( takyto postup použitý aj u 50kw akurat ta sa nprehrievala tam sa to urobilo preventivne )
obe auta robene v altanku na dvore- 50kw v decembri pred 2 rokmi, 44kw teraz v auguste
šruby na hlavu som daval povodne a vymedzovaky bez merania som tam nahadzal rovnaky rozmer ale uz nepametam kolko
21:45:32
18.09.2018
Billislav
Ok,dakujem vsetkym zucastnenym v diskusii,som uz v obraze,podla rad sa rozhodnem,este raz dakujem...
21:42:22
18.09.2018
suri
-> Billislav: je to normálne , hlavne pri krátkych trasách , myslím že bolo povedané všetko , ak niečo zastav sa u mňa môžme hodiť reč
21:39:55
18.09.2018
Billislav
Zaujimave s tymi mrazovymi zatkami...Kazdopadne este mozno by som mal povedat doplnujuce informacie k zavade,olej nepribuda ani neubuda,v podstate odkedy auto mam tak vlastne ked sa zamyslim nikdy som nevidel hladinu oleja sa pohnut ani o milimeter na ryske,a co sa tyka bielej "slahacky" na vicku oleja,je tam,ale taka nic velke,neda sa porovnat s tym co som mal na Rapide,to bolo ako ked niekto sprej so slahackou vystrieka pod viko ventilov,akurat dneska ma napadlo sa na to vicko pozret,a mozno este dolezita informacia,neviem ci a do akej miery je to normalne ale citil som dost benzin sa mi zazdalo ked som vicko oleja dal dole,z priestoru vika ventilov...
21:35:14
18.09.2018
suri
-> Billislav: nie je to až také háklivé , zoberieš brúsený uholník a vymeriaš presah špárovou mierkou ,ak tam 0,1 ide ľahko , 0,15 ťažko tak to bude dobre , samozrejme prípravok s hodinkami je profi ale aj toto riešenie je overené státisícmi km bez problému , vždy lepšie takýto presah ako nič ... reálne nepoznám nikoho kto by ti toto urobil , dnes sa servisujú iné autá a iné kšefty kde idú veľké peniaze bez roboty , toto je proste drbačka na čas a nikto to nezaplatí ... urobil by som to vkľude sám , poradiť ti viem ak tak , aj uholník ti požičiam
21:31:30
18.09.2018
Billislav
Aha,dakujem za vysvetlenie,cize presah je vec velmi hakliva,ak to ma ozaj poriadne tesnit,nemoze byt ani vela ani malo,no to do takejto roboty sa nebudem sam pustat,na to zohnat len niekoho kto ma v tom prax...No inak mna toto tiez napadlo s tym tlakovanim,ze je asi rozdiel ak sa skusa hlava na tesnost tlakom pri nejakych 20 stupnoch a je velky rozdiel ak je hlava zohriata zalozena na motore,presne ako pises,ak by sa aj pri merani nic neukazalo mohla by tam byt teoreticka prasklina ktora sa napr. prejavi az po zohriati...Stve ma to na tomto mojom aute tato zavada,lebo nebyt tohoto tak v podstate nemam s tou Fabiou ziadny problem uz som vychytal vsetky tie zname "bolesti" Fabii,toto ostala posledna vec nedoriesena a dlho to uz odkladam...
21:30:19
18.09.2018
suri
-> MVM: to som videl aj ja , ale len na hujde, nie na aute čo malo nemrzku , pre kľud v duši ich vymeniť môže , nepoznám tu na okolí nikoho kto by to vedel otlakovať tak aby to nebola len zaplatená neuskutočnená položka.
21:28:44
18.09.2018
MVM
-> suri 18.09.18 21:20:55: Prasklá ne,ale párkrátkrát jsem zažil dneska už provozem děravý mrazový zátky. Ty vnější člověk vidí, ty vnitřní pod čepem vahadel jsem už kolikrát našel vystřelený a motor zasranej od emulze .. takže když tlaková zkouška -tak už jen kvůli těm mrazovkám 4
21:25:25
18.09.2018
MVM
Přesahy jsou 0,07-0,12mm, Na OHV Fabia s hydroštlama ve zdvihátkách se po montáži hlavy dělá základní nastavení. Postup uplně stejnej jako seřizování ventilové vůle ALE nejsou potřeba spárový měrky. Povolíš kontramatku,červík se dotkne(vymezí se vůle) a potom se dvě otáčky seřizovací šroub dotáhne a zajístí kontramatkou. Toto je zákl nastavení Fabia s vahadly.
21:23:04
18.09.2018
suri
-> Billislav: nemá to nič s tlakmi ani s emisiami ... presah valca je len hodnota o ktorú je vložený valec vysunutý nad blok motora , hodnota ktorá má vplyv len na to aby sa správne otlačilo a dosadlo tesnenie a tým pádom tesnilo ako má , ak je presah malý tak to "podfúkne" a tlakuje do vody , keby boli pri zložení nanovo veľmi vysoké tak by teoreticky mohol tiecť olej alebo nemrzka spod hlavy ...
21:20:55
18.09.2018
suri
-> Billislav: poviem ti také neverejné tajomstvo , tlakovanie hlavy je tak trochu marketing , za prvé si neviem celkom presne predstaviť ako , za druhé je fajn tlakovať hlavu za studena kedže za tepla sa môže prasklina objaviť naozaj a pomohol si si prd ... toto nie je liatinová hlava na LS ... nič inému v dnešnej dobe neverím viac ako tomu že neexistuje prasknutá osemkanálová škoda hlava
21:20:06
18.09.2018
Billislav
Napada ma taka vec ked je rec o tych presahoch,poznal by som to,ak su utopene vlozky jednoznacne na merani tlakov vo valcoch? Nejde mi do hlavy napr. aj taka vec,ten motor ide absolutne normalne,nedavno som bez problemov presiel emisnou,ziadne priznaky dymu bieleho/cierneho z vyfuku,spotreba vynikajuco nizka,keby mi nepipalo to cidlo na expanzke tak vlastne ani neviem ze tomu nieco je a neriesim...
21:17:13
18.09.2018
Billislav
No uz sa zacinam dostavat do obrazu trocha,s tym tlakovanim preto nedavam pokoj,lebo mam tak zafixovane este z minulosti ze na Rapidke som mal dvakrat taketo ohromne stastie na prasklinu v hlave ktora vobec nebola vidiet,ale tak jasne to bolo nieco uplne ine,ten LS motor co som tam mal dostaval zabrat a bol to iny material...
21:13:21
18.09.2018
suri
-> Billislav: ja som posledne robil len moju 280000km hlavu a teda tesnejšie ventily ako som mal som nevidel , zapastoval som ich len preto že som menil guferá , očistil ich a mal ich von , inak by som sa na to vysral , to je len tak pre moje svedomie čisté pri vlastnom aute...
21:12:09
18.09.2018
suri
-> Billislav: čo je to väčší kus? 0,3-0,5? vahadlá sú klasické so skrutkami tam si nastavíš čo chceš
21:11:46
18.09.2018
Billislav
A dalsia vec ktoru som vlastne zabudol napisat,na starej povodnej hlave sa moze este vselico "vysrstit",moze sa ukazat ze treba ventily riesit,zabrusovat,atd,to uz len tak vymyslam a teoretizujem,len aby nakoniec z toho nebola velka robota,go ktora ma vyjde nakoniec polovicu ceny hlavy novej...Musite ma brat s rezervou,ku vselicomu som sa uz dostal co sa tyka oprav a praxe pri mojich autach za celu historiu,ale odborny automechanik rozhodne nie som :-)
21:11:13
18.09.2018
suri
-> Billislav: čo chceš na tom tlakovať ? aká prasklina ? toto nie je komôrka diesel ani 16V ani 120tka , v živote nikdy táto hlava nebola problém , nikdy nepraskla a nikdy ju nikto netlakoval , nebol dôvod , tej hlave nič nie je , zrovnať ju treba aby bola istota ale funguje aj klasické očistenie mechanicky doma bez problému ... ja ju dávam zrovnať lebo som lenivý to čistiť a srať sa s tým , za 20eur nie je ani o čom ... guferá som si menil sám , očistil , aj napastoval ventily ale ani to nie je problém zariadiť , chlap ti to urobí , kontakt ti dám , skúsenosti dobré

presahy podľa mňa ok nebudú , resp. som normálne presahy na fabii nevidel nikdy čo mi potvrdili aj kolegovia čo to zažili od nova , hlavne tie stredné vložky sú vždy dole ... urobiť presahy nie je nijaká hrôza , zhodiť vaňu , odpojiť ojnice a každú jednu von , očistiť dosadačky , kto chce môže zapastovať , vymerať a vyrátať podložky, prípadne jemne tmelu a zložiť , elring tesnenie , nové skrutky a bude to ok ...
21:09:49
18.09.2018
Milan 136
-> Billislav: lze tam i přes hydroštely dle DP prvést základní nastavení. Šroubky jsou na vahadlech stále
21:07:52
18.09.2018
Billislav
Inak to je dobra otazka,ak by sa pri zrovnavani musel zobrat z hlavy vacsi kus,je schopny to hydrostel dorovnat a fungovat spravne?
21:07:07
18.09.2018
suri
-> MVM: poznám to TPI , tam boli tuším dve tesnenia TEMAC a Tesnila? viem že jedno sa menilo a pri jednom sa len povolili skrutky postupne po jednej a výsledne doťahovali tuším na 75Nm , stade asi táto hodnota čo tu koluje ...niekde by som to našiel
21:06:31
18.09.2018
Billislav
Na Feliciach som taketo problemy nikdy nemal,to je pravda,ale ako citam po nete,s MPi Fabiou nie som ani zdaleka jediny s takymito problemami...Tusim ze moze byt aj to,ze soudruzi museli nekde udelat chybu...Bude tam nejaky hacik,takze bola na to zvolavacka,povodne tesnenia boli nekvalitne? Rocnik auta je 2002.A teda mohli by to sposobit aj presahy,hm,na aute s 90 tisic kilometrami utopene vlozky? To je uz ale robota na ktoru si netrufam,to uz jedine servis mi ostava a investovat...S tou novou hlavou som to presne myslel tak,ze som sa chcel vyhnut variante,ze vsetko porobim a problem bude pokracovat a porazi ma potom,ak by bola predsa len nakoniec varianta ze je niekde prasklina...A viem ze ako pise Suri,ze nakoniec by to nemusel byt az taka robota,ze staci pozret tie presahy,hlavu zrovnat,atd...Lenze mam taku skusenost zialbohu,ze akonahle zacnem zhanat taketo sluzby ako zrovnanie a otlakovanie hlavy napr.,tak zrazu nikto nema cas,vsetko dlho trva,a auto mesiac rozhadzane nepojazdne...Hlavu treba zaviezt,doviezt,atd atd atd...A na zarovnanie by som asi nasiel viacero firiem,ale na otlakovanie,to je uz asi iny level narocnosti na vybavenie...Takto by som mal zlozenu novu hlavu hned a rychla cista robota...No ale necham si teda poradit...
20:48:24
18.09.2018
Tomaso435
-> MVM 18.09.18 20:47:49: tos mě teda potěšil .... 3
20:47:55
18.09.2018
Tomaso435
když už novou hlavu, tak taky nová gufera ventilů. za ty roky ležení ve skladu možná budou spuchřelý... jinak problém v hlavě u mě byl že byla prasklá na místě kde to nebylo normálně vidět... jinak jak píše suri, zkontrolovat vložky zda jsou v rovině a mají předepsané přesahy... prasárnu avšak funkční mužeš udělat i tak že dáš kroužek na vložku a tím ji dorovnáš do dané výšky a na to dáš těsnění... a nebo se do toho pustit trochu víc a vytáhnout vložky ven komplet očistit a znovu usadit....


. s rovnáním hlavy na fabii nemám zkušenosti.. protože tam jsou hydroštely - co to udělá když se hlava srovná?
20:47:49
18.09.2018
MVM
-> suri: Když Fabie Mpi začínaly -nastoupil jsem zrovna po vojně do Škodovky, N těsnění byla svolávací akce a záleží jak to kdo poctivě udělal. Protože rovná hlava,pořádý těsnění a hlavně správně udělaný přesahy jsou základ.. Potom to vydrží dost,do tý doby,leda než to někdo pořádně neuvaří a nepřehřeje.. 4
20:41:17
18.09.2018
suri
-> MVM: sranda je že Felicia túto závadu skoro nepozná - olej vo vode a rozleptané hadice , resp. som to asi ani nevidel ... ktovie či je to tým že felda má dosť "masa" oklo dier na rozvodové tyčky a fabia to tam má komplet vybraté a tým pádom aj to tesnenie nemá veľmi medzi čím tesniť ... tak sa nad tým vždy zamyslím keď to vidím
Extreme Tyres