vačka 254/254 +motor Favo,diera v plyne

prohledat
139 příspěvků (zobrazeno 1 až 50) od 19.03.2009 do 23.03.2015, založil/a ferrari
řadit dle data
22:37:47
23.03.2015
ferrari
Mno, cez víkend som osadil vačku že vraj 265/258 od ME a prechody sú omnoho lepšie...a to mám medzičasom odpojené vyhrievanie sania...ešte poskúšam iné karby a ak sa zadarí, tak aj vyhrievanie sania...
18:30:13
13.09.2011
Milos
inak s tou dierou, pisal som to aj v mojom vlakne, ale ked som skusil znizit na 2st vzdusnik zo 160 na 140 pri zachovanej tryske 135, tak bola pri otvoreni 2 komory citit "diera"

naslednym ochudobnenim vzdusnika na 1st z 210 neskor 200 na 190 resp 185 sa "diera pri prechode stratila,tryska na 1st je 115

karbec LS takze 20-24
21:12:19
12.09.2011
ferrari
Nooo vidíš, dá sa, to by jeden nepovedal, že? 1



Všetko bude dobré, hlavneže je pohoda...
20:09:32
12.09.2011
MOLSO
-> ferrari: jezus marja to som este isile minnovi pre 136ku ed osm mal este motor v kondicke a trojku si nemal 3 jak s tym mozes .... 47
20:06:39
12.09.2011
ferrari
Čo, tá 3ka? Njn, furt 4 to vieš, čaká to na tú vlečku 5
20:04:33
12.09.2011
MOLSO
-> ferrari: to este furt ? 3
17:00:08
12.09.2011
ferrari
-> Majklsto: Ja viem, rovnanie na fréze nie je 100%né...ak by to aj nebola pravda s tými kanálikmi (neviem zhodnotiť), tak môžu byť skrížené hriadeľky škrtiacich klapiek...ale 100%ne rovný karbec už nenájdeš, ledažeby bol nový.



-> Matulo: Ha, Ty si aký hrdina 9 máš pocit, že tu na Virte a na Techwebe nie sú ľudia, čo sa tomu rozumejú? Na to je tu toto diskusné fótum, aby sme si radili...a myslíš, že to stačí iba "nastaviť"? asi ťažko, inak by som sa s tým nesral tak dlho...ale fakt aj je, ž eposledné 3-4 roky jazdím a škodke málo a tak ma te vľmi netlačilo a zas tak zle to nešlo...inak, ak sisi nevšimol (za tie 2 a pol hodiny sisi mohol), zas až taký sériový motor to nie je...ach veru, hrdina 5 ...keby som chcel auto, čo proste ide a nebavilo ma to vŕtať sa v tom, tak si kúpim ojazdenéú Octu 1,8T a je...



Ešte tak pre tvoje pobavenie - si predstav, že jazdím asi 4 roky s nefunčnou 3kou...to je, čo3
23:33:28
11.09.2011
Maťulo
No boha! 2 a pol hodiny som cital celu temu... Jako klobuk dole -> ferrari: za ta vyse 2 roky bavi mrhat casom s takou kokotinou! Co tak radsej dat to nastavit niekomu kto sa tomu naozaj rozumie??? A tie spekulacie s karburatormi a vacsimi tryskami, vzdusnikmi a difuzormi... To je na co dobre na seriovy motor? Sak to je jak keby si tam to palivo nalieval z krhly a ten chudacik to ani len nestihne spalit... A zvysovat vykon a znizovat spotrebu... To mi tiez nejako nejde do hlavy! Ked chces vykon, musis to aj nakrmit, ale to uz by sme sa museli bavit o inych upravach a inej vacke... Nie o seriovej... 4
21:47:43
11.09.2011
Majklsto
-> ferrari: to ti nepomôže že ti prírubu prerovnajú na fréze, pretože vplyvom deformácie sa zmenia kruhové prierezy v úrovni klapiek na elipsy a potom je problém karbec nastavit. Nieje to z mojej hlavy, vravel mi to jeden maník čo repasuje karburátory
17:24:18
10.09.2011
ferrari
-> Urbi: Hm, dnes som osadil SEDR105, požičaný od Tomáša1280, trošku to prebehol a veru, vyzerá to tak, že tá výkonová diera sa eliminovala...zaujímavé.. .zajtra vymením Okrúžky na nastavovacích skrutkách (bo sú vybehané a samo sa to povoľuje), ale po prvej jazde to bolo celkom pozitívne...no, dúdfam, že som to nezakríkol...možno čím väčší difúzor, tým väčšia diera v prechodoch...a možno 105kový SEDR skôr zapája 2.komoru...





Ps - ešte to aj celkom dobre ide, to bol shock...naozaj to bude tak, že najdôležitejšie je, aby bol karbec v dobrom stave, lebo som meral prírubu troho môjho EDSR a je trochu krivá...a to som ho dával pred 4 rokmi rovnať na fréze a ja karby doťahujem s citom...
upraveno 1x, naposled 10.09.2011 18:08:16
12:54:55
25.08.2011
ferrari
Jj, ja som tiež jazdil so SEDR T613 za 6,5...lepšie povedané, nejaké výrazné rozdiely v spotrebách jednotlivých karbov som nepozoroval, jednoducho musí byť karbec správne natryskovaný.



Inak ale, to nie je jemné pošlkbávanie, to proste naozaj od 25% plynu do 75% plynu v podstate nereaguje, iba trasie...keby to sem-tam šklblo, ale inak šlo OK, to ani neriešim...



Ja si stále myslím, že to bude niekde v príprave zmesi, proste sa to pri pridaní plynu kvôli niečomu príliš ochudobní...hej, chcelo by to skúsiť ešte nejaký nezávislý SEDR/EDSR...
12:47:37
25.08.2011
Petr Urban
-> ferrari: Dle fotek svíčky dobré, kabely bych zkusil nové Tesla jak sem psal, u nás stojí 120 CZK nebo staré růžové kde je plný drát vevnitř, tudíž 100% spoj. u jen maličkého zaškubávání může ten problém být těměř kdekoli, možná bych to přisuzoval trochu i konstrukci jikovu, kdybys zkusil úplně jiný karb.,např. nějký adekvátní horizontální weber s dif. max. do 25,tak bys asi měl po problému. Jinak už nevím, bojuj :), zkoušej všechno co tě napadne. Já to dělal taky tak, úplně každou blbost sem zkoušel řešit. Pak sem se ale nasral, povyměňoval úplně všechno: Jiný karb. komplet přetěsněný a seřízený,jiné sání,všude nové těsnění a ještě silikon, nový rozdělovač 880,nové kabely, nové svíčky NGK a pak už to přestalo, ale čas od času si to zaškubne pořád, už to přisuzuji dané konstrukci Jikovu nebo celého sacího traktu.



PS: Na odkazu mě pobavily slova ve foru že z karb. T613 je škodovka raketa 3 ale že žere 10-12L ... pořád dokola 3 Když se jakékoli auto obohatí,pojede líp a není to většinou o velikosi dif. S karb. T613 jde jezdit za 6,5L po správném seřízení, ale přechody nebudou dobré ani s bohatou směsí.
upraveno 1x, naposled 25.08.2011 12:50:38
21:43:22
24.08.2011
ferrari
Odkazy kukni tu, tuto to všetko funguje:

skoda.panda.cz/forum/view topic.php?f=6&t=...



Tlaky som ešte nestihol pomerať, nemám tlakomet, musím behnúť k Mixalovi...karbec 120 som tam onehdá už tiež mal, ale prvú trysku som mal tuším 108 (klasika 120tka). Len neviem, či mám SEDR120 v OK stave...



No a ten rozdeľovač - tento bezkonatktný preverím ako? Tak isto ako kontaktný? Ale mal som tam už 2 kontaktné a bolo to rovnaké.
19:27:25
24.08.2011
Petr Urban
-> ferrari: odkazy nejdou, napiš co si dal za svíčky-typ a jaké kabely-značku a typ. A jaký a v jakém stavu máš rozdělovač, je možné že to bude příprava směsi, zkus karburátor ze 120. tr.110/vz190 2st.: tr.135/140vz. Ty tlaky ve válcích si měřil ?
19:56:29
21.08.2011
ferrari
A na úplnú elimináciu vplyvu zapaľovania som vymenil sviečky + použil káble z tatkovej Hybridky.



Mal som tam Boschky R6, po 20 000 km vyzerali takto:

[URL=imageshack.us/photo/.../U RL]



Dal som tam Brisky:

[URL=imageshack.us/photo/.../U RL]



Potom som dal takéto káble:

[URL=imageshack.us/photo/.../U RL] [URL=imageshack.us/photo/.../U RL] [URL=imageshack.us/photo/.../U RL]



No, zmena žiadna, diery je tam stále === zapaľovanie už vypúšťam, na 99% to bude príprava zmesi (aj keď netuším stále, čo konkrétne).
16:21:01
11.08.2011
ferrari
Hej-hej, viem, že iba jednu zmenu, pomaly to pôjde...ešte môžem vziať káble z tatkovej 742ky, tam je overené, že sú OK, nič necuká.
11:07:50
11.08.2011
Petr Urban
-> ferrari: tak si udělal jednu věc která nepomohla, navíc ještě špatně, kabely vždy kupovat nový, dělají strašný binec tu uhlíkový, stačí s ním blbě zatahat při vydělávání a už to nemusí být ono, udělej všechny ostatní úpravy/opravy co sem psal a pak dej vědět :)
21:15:40
10.08.2011
ferrari
No, tak som prehodil káble za tie, čo som používal s kontaktným rozdeľovačom...nič sa nezmenilo, diera zostala.

Tieto som tam mal (asi origo Favo):

[URL=imageshack.us/photo/.../U RL] [URL=imageshack.us/photo/.../U RL]



Dal som tam tieto (to sú nejaké No name, asik Čína):

[URL=imageshack.us/photo/.../U RL]
23:49:38
08.08.2011
Petr Urban
-> ferrari: Zapoměl sem ti říct důležitou věc a to at koupíš na 100% kabely ke svíčkám, nejlépe Tesla nebo ameriky a velice opatrně s něma zacháczej...žádné lámaní nebo cokoli a vždy gumu dej opatrně zpátky a dej kontakt a pak to převleč. A nebo s poctivého starého růžového drátu a máš pokoj s kabely navždy, mám doma 10m kdyby si si je chtěl vyrobit. Kabely mě dělali binec dycky, s něma byl zase přínos proti škubání znatelný.
upraveno 1x, naposled 08.08.2011 23:50:05
21:12:59
08.08.2011
ferrari
Ešte vymením tie sviečky, mohla by to byť aj vynechávajúca sviečka...ale zas tá spotreba..hm-hm



A ak sa naseriem, hodím to všetko na začiatok = odpojím výhrev sania, predohrev vzduchu, dám kontaktný rozdeľovač 105 a bude...
upraveno 2x, naposled 08.08.2011 21:31:03
21:11:10
08.08.2011
ferrari
No, pekne postupne:

1. ten lepší chod bez zapojeného výhrevu je ťažšie popísať, je to už 2 roky, ale naozaj, je to diametrálne rozdielny chod a čo si pamätám, dosť to zlenivelo a naozaj, už to vôbec nereagovalo na typ rozdeľovača a odpojenú vs. zapojenú podtlakovú reguláciu.

2. píšeš, že EDSR 120 by mohol lepšie miešať v nižších otáčkach, ale predsa má difúzor 22 na 1. komore.

3. viem, že človek má vždy inú nohu, ale ja sa VŽDY na dlhej trase hýbem na 6l +0,3l...vždy...a nemýlim sa, spotrebu sledujem stále. Ib raz som mal spotrebu vyše 7l a to pri osadení 115/170.

4. výkonová diera? pridám jemne plyn, auto krásne reaguje, to do cca 1/4 plynu...potom pri dajme tomu 2000 ot. chcem na 4ke do jemného kopca zrýchliť, pridám plyn do 1/2 a nič sa nedeje, auto jemne trhá (ale jemne)...pridám do 3/4 plynu, stále nič, jemnúčko to zrýchľuje so stále jemným trhaním...dám plný plyn a auto (konečne) ožije.
05:22:30
08.08.2011
Petr Urban
EDSR má možná trošku jinou konstrukci a říkám klidně co karburátor...to originál, jinak na mém druhém autě 1390ccm,ostrá vačka atd. mám SEDR 130 a úplně to stačí krmit, Tatra na seriový motor je zase úplně zbytečná a pokud to s tím jelo lépe, bylo to zase jen v osazení karb. nebo to že karb. neměl nějaký problém který může být v jiném, já mám třeba Dobrých Sedrů 130 asi 5,takže zkoušívám když je problém. A ještě jedna důležitá věc, s karb. ze 120 i třeba s EDSR by mohl být výkon srovnatelný jak z Sedr 130 nebo Tatra, ale zlepšení vidím v tom, že menší dif. na prvním stupni znamená lepší mísení směsi v nižší otáčkách a i lepší a přesnějsí ladění pomocí trysek a vzdušníků, mě se takové použití osvědčilo. Ještě mě zaráží věta že bez výhřevu sání to šlo citelně lépe, se mi nechce věřit....promin ale nemohla by to být trochu autosugesce ? Na každý pád je lepší aby sání mělo za každých podmínek stálou teplotu, jinak se s ím opravdu nedomluvíš a na 99% to bez výhřevu sání má větší spotřebu, asi si jel v teplém počasí dlouhou trasu nebo si pak se zapojeným vyhříváním jel jinak nebo jinou trasu....takové poměřování spotřeby a subjektivní pocity z výkonu....na to dávno nevěřím,muselo by to být na nějaké naprosto stejné trati za naprosto stejných měřících podmínek atd. atd. Nikdy se nedá spotřeba poměřovat nějakým ježděním byť i na dálku, jednou má člověk takovou nohu, podruhé jinou a měřící podmínky jsou také pokaždé jiné. Člověk uvěří tomu čemu chce uvěřit. Na každý pád si zkus sehnat třeba i z vrakáče rozdělovač na kterém bude vyraženo 880 a také znak Palu, bacha jsou i čínské šmejdy někdy, bez znaku s kterýma se nedomluvíš při ladění. Ještě nechápu pojem výkonová díra ? Jakože to při šlápnutí po plynu nechtělo jet nebo to celkově při obohacení jelo hůř ve vysokých ot. nebo jak ? Injektor perfekto ? Musí šplíchat pěkně intezivně hned zkraje otevření klapky jak muž po měsíci bez soulože. Já bych se vzdušníkem na prvním stupni pod 190,180 nechodil a ladil to raději průměrem trysky. Dají se sehnat i 112,115,118,120, já je mám.
upraveno 1x, naposled 08.08.2011 05:27:05
21:44:08
07.08.2011
ferrari
No, konečne sa našiel niekto s podobnou konfiguráciou. Musím povedať, že už som chorý z toho ladenia a najviac ma serká, že tento istý motor predtým v inom aute šiel bez problémov, dokonca aj v mojom to raz šlo bez problémov so sériovým EDSR120.



Ďakujem, ďakujem za návod. No, mám pár komentárov:

- bez výhrevu sania to šlo citeľne lepšie, s cca rovnakou spotrebou okolo 6l/100km diaľka a bolo to omnoho citlivejšie na použitý rozdeľovač (teraz je to úplne jedno).

- obohatenie 1. stupňa na 115/170 prinieslo zvýšenie spotreby o 1l/100km diaľka (a to výkonová diera bola stále prítpomná), motor ťažkopádny.

- Tčko vo vyhrievaní mám zapojené na výstupe termostatu v malom okruhu (tá hadica, čo ide do kúrenia)

- inak ten rozdeľovač by asik mohol pomôcť, hej...

- tlaky pomerám, samého ma to dosť zaujíma.



Ale sakra, prečo to už raz išlo dobre, s týmto EDSR120, sériovo osadeným a sériovým rozdeľovačom Š120...prečo...to je záhada s veľkým Z...ach jo...fakt to vtedy bolo lietadlo, to bola neskutočná dravosť...
19:16:25
07.08.2011
Petr Urban
-> ferrari: Tento nekočný boj s pocukáváním sem "téměř" vyhrál po roce ladění se stejným motrem jako máš ty. Mám v spotřebním autě celý fel. MPI na karburátoru, odpojovat vyhřívání mě ani nenapadlo !!! Za prvé ti to přidá úplný prd na takovým motoře a jen si zhoršíš spotřebu, nutnost větší trysky a při změnách teploty sání (plný plyn,málo plynu) to dělá takový binec že si ty souvislosti málokdo z vás dokáže představit. Takže základ je vyhřívat, ale zapojení musí být přes 136 termostat nebo to T musí být zapojený na malý okruh motoru, né jak kdesi tu na fotce že je téčko až na výstupu z termostatu do velkého chladiče, to taky nemůže reálně dobře fungovat. Měl sem SEDR 130, poškubávání na málo plynu a při přidání prudkém z mála otáček velké poskubávání. S hodně velkými tryskami na prvním stupně mírné zlepšení, ale problém byl jinde, asi ti už ted těžko dokážu říct přesně kde, protože si myslím že to bylo nastřádání více problémů, ale nejvíce pomohl asi nový rozdělovač bezkontak typ 880, který k tomuto motoru patří, dával se do 50kw favorita a předstih cca 15 st. na 1000 ot. měřeno stroboskopem. Jinak moje kuchařka na tyto problémy je takováto :

- zkusit tlaky ve válcích, neměly by chodit více než o jednu jednotku na stupnici měřáku na různcýh válcích, vím že tolerance je větší, ale pak se jen více projevují problémy s cukáním

- rovné dosedací plochy na hlavě a na sání, nové těsnění nebo nejlépe i přidání maličké vrstvy silikonu kolem sacích kanálu, ale tak aby nevtekl silikon při dotažení dovnitř, takže v dostatečné vzdálenosti a jen maličko, rovné víko karb i příruby, zase perfektní těsnost a karb. uritě na silikon

- nevybehané osičky v karburátoru, karburátor naprosto perfektně čistý, jak bylo řečeno...klidně může být přechodový systém přiucpaný např. vodním šutrem při neježdění auta který se tvoří zvodnatěním benzínu. takže nejlíp vyvařit těleso karb v octu pořádně,jistota je jistota

- injektor sem z průměru 50 převtal na 60, jen velice opatrně a rovně v prstech vrtáčkem 0,6

- karb. 130 osazen 115tr./190 nebo 200 vz. a 140tr./160vz. II st.

- rozdělovač jak sem řekl typ 880 bez vůlí, tohle by nějvětší přínos, předstih cca 13-16 st. v 1000 ot.

- svíčky NGK BCP6ES 85,-/1ks, nádherně do cihlova je mám, startuje perfekt, jede perfetk a hlavně velká spolehlivost

- Pokud bude vše naproto těsnit, přísávání vzduchu je jedno velké zlo všech karburátorvých motorů a bude dobře seřízen předstih a karb. musí jet bez škubání, jinak zkoušej obohacovat první stupen, klidne dej trysku 125 a když by to cukání přestalo, tak dej třeba jen 120 a vz.210, vzdušníkem už si to jen jemně dolad. Nemusí za každou cenu být větší tryska=větší spotřeba, zase nemusíš tolik šlapat na plyn...pojede to třeba stejně ale na menší sešlápnutí plynu. Taky bych to ladil na svíčku tu směs, opravud musí být pěkně do světle cihlova či já mám NGK do růžova. Bílá je naprd.

- spotřeba dálková 6,5 L ve dvou lidech
upraveno 2x, naposled 07.08.2011 19:20:49
16:55:26
07.08.2011
ferrari
Dnes som bol ny rybách, tak som mal trochu času a kukal som rozdeľovač, reku či je OK, či to aj on nemôže spôsobovať (ale ťažko, mám tam tretí)...no, neviem, či je to OK, ale celý ten otočný prstenec (čo držím na fotke) mal radiálnu vôľu tak 1 mm...inak, podtlaková regulácia funguje a nezasekáva sa...



[URL=imageshack.us/photo/.../U RL]



Odpojený podtlak nepomohol vôbec...
09:35:32
01.08.2011
darabos
-> ferrari: na 99% percent to bude zmesou, ked som teraz ladil kamosovi feldu 1.6-ku na 2x webroch tak som bol schopny najst taku polohu plynoveho pedala, ze auto na neutral zo 6000 otacok surovo zdochlo :) a to sme uz boli blizko finalneho osadenia.
06:21:17
01.08.2011
ferrari
Ha, ja sa s tým trápim už tak nejak min. 4 roky...ja som totiž tento motor poskladal, dal som ho do otcovej 742ky (defacto 130tka, vlečka, SP3,9) a tam, ak si dobre pamätám, žiadne výkonové diery neboli, motor bol dravec, doslova dravec...motor som tam mal tak 3 mesiace, potom som ho prehodil do mojej 742ky a začala táto odysea...

- skúšal som rozne karburátory (iba s týmto aktuálne osadeným EDSR to raz isšlo dobre, ako som už písal)

- rozdeľovače som skúšal už 3 (105kový, 120 tkový, teraz Favo bezkontakt). Všetky 3 v top stave bez vôlí

- tým pádom, že som menil rozdeľovače som vlastne menil celé zapaľovanie



Mi to stále príde, že to je nejaká blbosť, ktorá nemá nič spoločné ani s karbom, ani s rozdeľovačom...na druhú stranu, keby tam bola nejaká tech. závada, ťažšie by som bez problémov prešiel 860 km na 2x, a so spotrebou 6,1 l/100...ach



Ešte skúsim vymeniť sviečky, čo to povie...som normálne večer nemohol kvôli tomuto zaspať, čo som rozmýšľal...
upraveno 1x, naposled 01.08.2011 08:22:54
23:38:51
31.07.2011
Markop
Já jsem si teprve teď přečetl celou tuto diskusi, včetně těch, co jsi založil jinde (to ti to fakt blbne už takhle dlouho?), a je mi jasný, že takhle ti těžko řeknu co s tím máš, ale pocukávání prvního stupně karburátoru při akceleraci byla svého času častá věc.

Asi to nebude případ tvého auta, ale tyhle věci může způsobovat kromě slabší směsi také špatný předstih, horší stav zapalování, jiné svíčky než doporučené (tyto motory jsou někdy díky asymetricky uložené svíčce a klínovému spalovacímu prostoru citlivé na kvalitu svíčky a na elektrodovou vzdálenost), nebo špatné časování ventilů. Majitelé si občas dokázali svojí škůdku rozhodit i "maličkostí" (výměna rozvodového řetězu dvěma tatíky co jeden tomu rozuměl, a druhý ještě míň, skončila 11 čepy rozvoďáku mezi důlky obou rozvodových kol, a poněkud "jinak" nasazeným rozdělovačem. Poté co to "ňák nejelo" si rozjebali předstih, a když to "furt nebylo vono" pustili se do karburátoru - rozebrání, složení (karbec zjednodušili o trysku, pružinku a dva šroubky), a když to stále nepomohlo, dali to k nám do servisu, kde se kolega pustil do opravy... ...samozřejmě karburátoru...).



V motoru souvisí vše se vším. Odladění karburátorového motoru je občas velice zdlouhavý proces, a často se to nepodaří vůbec.

Mimochodem, třeba zrovna nastavení směsi u dvoukomorových karburátorů není jen o tryskách, ale taky o vzdušnících. Přechodové otvory pod škrtící klapkou a volnoběžný systém dokáží pokusy o změnu bohatosti směsi pěkně sabotovat. Vždyť při málo otevřené škrtící klapce teče benzín do motoru prakticky jen přes tyto otvory (často se tam u EDSR a SEDRu tvořily nečistoty a motor se choval, jako když nefunguje akcelerační pumpička. Při přechodu z volnoběhu se motor kuckal, než teprve při více otevřené klapce, a tím pádem větším tahu v komoře začal fungovat rozprašovač).

A také podtlakové ovládání druhého stupně může pěkně potrápit. Pokud se totiž sekundární komora otevírá dříve (má se otevírat až asi při 3000 otáčkách), zhorší se činnost komory primární. To způsobuje náhlý pokles tahu motoru, takový turboefekt naruby. Stačí pružinka na táhlu ovladače klapky druhého stupně, a tento "efekt" se potlačí nebo zmizí.



Zkrátka, je s tím plno legrace.
21:53:38
31.07.2011
ferrari
Veď aj ja mám ten pocit...horšie že neviem, čím by to mohlo byť...ale myslím, že s prípravou zmesi to bude...totiž fakt sranda je, že keď som tam mal prvý krát osadený tento EDSR, to auto doslova lietalo, som to auto nespoznával...žiadna diera v prechodoch, krásny ťah do vysokých otáčok...ale som ho dal dole, upravil sýtič, dal som ho napsäť a ajhľa, už to nebolo ono...
21:43:41
31.07.2011
Markop
Ano, potom už ti nezbývá než tam dát ten NEJLEPŠÍ karburátor, co tyhle motory měly...

Něco mi říká, že to karbecem nebude.
20:35:12
31.07.2011
ferrari
Tak, najazdil som cez weekend 860 km a diera v prechodoch je dosť brutálna...tuto po okolí mi to nejak nevadí na tie kratúčke jazdy, ale na dlhšiu trasu a s väčším nákladom to bolo už dosť citeľné...



Proste to funguje tak, že do cca 1/4 plynu motor reaguje pekne, ide za plynom...potom chcem napr. zrýchliť z rýchlosti 70 km/h na 4ke, pridávam plynulo plyn a nič, motor iba trasie, ale nezrýchľuje. Reaguje iba vtedy, keď dám plný kotol, vtedy začne ísť...čiže reálne jazdím tak, že dám 4ku, pri cca 70 km/h dám plný kotol, rozbehnem sa na 100 km/ha dám 5ku...keď chcem ale na 5ke výraznejšie zrýchliť, zasa musím plný kotol...



No,a to som už za obdobie pár rokov, čo riešim tento problém, skúsil nasledovné:

1. Rôzne osadenie karbecu (bez zásadného vplyvu na prechody)

2. Zapojil som výhrev sacieho potrubia (mal som pocit, že to dosť pomohlo, ale akoby sa efekt časom vytratil). Bol to inak dosť negatívny vplyv na dynamiku, bez výhrevu bolo autí živšie - citeľne.

3. Kúpil som plech predohrevu a zapojil aj predohrev nasávaného vzduchu.

4. Vymenil som preventívne hadicu podtlaku posiľňovača



Ale v konečnom efekte je diera v prechodoch stále veľmi výrazná, a to so všetkými dostupnými karbami (EDSE120, SEDR VAZ, SEDR T613).



Nemáte ešte nejaký nápad, ako to eliminovať? Som rozmýšľal (kachnis ma inšpiroval) nejak zvýšiť nástrek akceleračnej pumpy (napr. trochu pripchať obtokovú trysku), ale viac ma už nenapadá...potom už iba LEKR.



PS - nemá tu niekto medzičasom takú isrú konfiguráciu motora, ako ja (vačka MPi, Favo motor s KP 9,8; SEDR/EDSR)?
upraveno 1x, naposled 31.07.2011 21:53:36
21:21:26
10.12.2009
havlik
-> elbacil: já jí jezdi s karbecem a bez problému
21:17:24
10.12.2009
elbacil
Tu som sa dočítal že mpi vačka nejde s karburátorom, prečo?Neskušal som to ešte tak neviem.1
19:13:51
10.12.2009
PavelŠ135
ja tu vacku mel + favo135 + sedr na 135L, zadny problem sem nemel
11:25:04
22.09.2009
AZmotor
-> Gemini: no to by musela byt vacka 300MPi....... kdyz mas jen 300 tak je to vo hovnu..3
09:27:11
22.09.2009
Gemini
kde robim chybu, ked mi 300ka vacka toci len 7000 ot ??? 8 9 10
08:46:54
22.09.2009
steyr
nechem hrat velkeho ale na akych gumach ste dosiahli tych 90 na dvojke ??
07:10:40
22.09.2009
Tunerláďa #2 - zrušená registrace
-> Kapřík: to už pochybuju, že by pustilo zapalování 6 správně má mít rozdělovač max. otáčky 3000/min tj 6000ot/min motoru. Na ecce homo jezdilo erko (bodykit 130 RS) motor měl dva webery pres hlavu a nevim kolik tocil, ale podle zvuku by to mohlo byt okolo 7 až 8 tisíc a děly se podivné zvuky a střílelo mu to. Takže buď zapalování, nebo nějakej spešl omezovač.... takhle mu to udělalo na 1čku i 2ku.
02:09:30
22.09.2009
Kapřík
-> Jakub M.: ok a na které rychlosti dokážeš motor s touhle vačkou vytočit do 7500 otáček? Na jedničku? Když ti tam lítá ručička otáčkoměru jako splašená a ojnice ti varovně mlátí napoplach chystající se každou chvíli vyskočit? 4 Krom toho vytáčením motoru do takovýchto otáček s touto vačkou nezískáš ale vůbec nic. To by mě zajímalo kolik by ti ten motor točil ještě s ostřejší vačkou (protože toto je sériová nic moc vačka)? To už bude těch 10000 asi že? 5
upraveno 1x, naposled 22.09.2009 02:10:15
23:25:36
21.09.2009
Jakub M.
Jde o motor s vačkou MPi, vše jsem vyvážil do nuly a pak nevidím důvod proč by motor nemohl točit podle otáčkoměru VDO 7500ot/min ... časování ho tam podle kamarádových výpočtů pustí... takže vidím problém jen v tom, že tu asi někdo dělá něco špatně a když mu to nejde, tak to asi nemůže jít nikomu jinému.
upraveno 1x, naposled 21.09.2009 23:26:05
21:49:27
21.09.2009
aceboss
-> AZmotor: To je mi jasný4samozdřejmě to co jsem napsal platí i při zátěži.
21:45:55
21.09.2009
AZmotor
-> aceboss: no na volnobeh to toci dokud neco nevyleti ven... nejcastej ojnice...
21:39:11
21.09.2009
aceboss
A proč ne?Proč by nemohl dle budíku jed na druhý stupen 90km/h mě to na eRku s motorem 130L/A ukazuje taky,ale taky je důležíté dodat že jsou to at už rychlosti či otáčky udávané dle budíků a jak uvedl např-> Kapřík: tak realita je někde jinde,ale podle budíků má pravdu takže bych tady tu diskuzi(,,hádku'') že seriový motor může točit na volnoběh 10 000 ot/min nijak neřešil4
21:33:10
21.09.2009
Kapřík
-> Jakub M.: 7 a půl tisíce jo? Na sériovou vačku? Na volnoběh že4
21:29:46
21.09.2009
jarda.u1
→ AZmotor: to tam mas jiste motor z Dvanacet-eM3-ky,vid?4
21:26:33
21.09.2009
AZmotor
aaa už to začína.. magické otacky motoru škoda3 hele tak me to toci skoro 10000 47
21:22:23
21.09.2009
Jakub M.
-> darklord:

no... mě motor v podobný sestavě točí skoro 7 a půl ... liší se to pár detailama, např. jiný ventilový pružiny 4 ale to spíš jako příklad toho, že ta vačka sice není žádnej zázrak ale alespoň ten motor docela pustí do otáček
21:03:50
21.09.2009
Kapřík
-> ferrari: doporučuji namontovat cyklocomputer. Od té doby co jsem ho dal do auta na origo tachometr vůbec nekoukám...ukazuje vážně nesmysly a občas jsou mezi ním a realitou rozdíly 20 a víc km/h 4
19:06:37
21.09.2009
ferrari
-> darklord: ani nerýp, to ozaj bolo podľa tacha...otáčkomer som nestihol kuk...nabudúce hodím mrkna otáčkomer...alebo si kvôli vám kúpim GPS...to by som ale musel tak ísť niekoľko desiatok metrov :-)))
12:39:28
21.09.2009
Petkar1
-> darklord: On to ale bere podle Škoda PAL km/h1 To jezdím taky na dvojku 803
Extreme Tyres