Ojetý rapid 1,2tsi

prohledat
5 příspěvků (zobrazeno 1 až 5) od 09.05.2018 do 09.05.2018, založil/a Klubko_
řadit dle data
18:55:30
09.05.2018
Jirik_Tuňák1983
-> gim 09.05.18 15:42:54: Kolegovo rodiče koupili za 159 000,- Rapida Spaceback s 1.6 Tdi. Nájezd 180 nebo 189 000 km. Auto je z DE, rok 2014. Přijde mi to poměrově a kategorií vozidla taky drahé a se stejnými rizety. Takže jen doplňuji tvůj názor.
15:42:54
09.05.2018
gim
Předem se omlouvám za slovní průjem. Ale dávám to spíš k zamyšlení. Když to vezmu obecně tak těch 200tkm je taková zlomová hodnota pro jakékoliv auto. Začnou odcházet "spotřební" věci +/-20tkm před nebo po této hranici.
Bral jsem z práce C4 která měla nějakých 180kkm, po slušném řidiči, pravidelně servisované a stejně se postupně sypala. Ne že by to byly poruchy, ale prostě v tomto stavu km končí životnost relativně zásadních/nákladných dílů. U mě to byl FAP, spojka, kompresor klimy, vstřiky, a spousta drobností, na které jsem raději zapoměl. Najezdil jsem dalších 40tkm. Ale průběžně se tam pořád něco řešilo a už to nejsou úplně levné položky. Pak jsem to raději prodal. Bál jsem se turba a čerpadla (nic na ně nenaznačovalo). U mě bylo jediným plusem to, že auto stálo polovinu tržní hodnoty, tak jsem to moc neřešil a cpal do toho peníze. Jako hranici jsem si dal tržní cenu v době, kdy jsem auto pořizoval. Ve výsledku jsem do něj, nacpal za dva roky skoro 60 tisíc. Člověk co to po mě koupil, bude mít třeba nějakou dobu klid, ale taky nemusí (viz to turbo a čerpadlo).
Kamarád s Octavií obdobné km, řeší to samé, kolega s Passatem také. Ve výsledku i šef s baworákem řeší to samé u obdobného nájezdu.

Pokud to auto bude za hodně dobrou cenu, tak to smysl na nějakou dobu má, ale chce si to určit hranici, do jaké částky se mu vyplatí to dávat průběžně dohromady. Může mít kliku a nic se mu nepokazí, ale taky může platit jako mourovatej. Jestli je to za běžnou tržní cenu dal bych ruce pryč a sháněl něco s menším nájezdem.
07:51:33
09.05.2018
suri
-> Klubko_: až tak by som sa toho nebál , jazdí ich kopa v tých km a nejaké extra problémy nie sú , až na to že je to celé také divne rozvrzané väčšinou ... prinajhoršom keby je fakt veľmi zle tak aj zánovný motor sa dá za pár korún zohnať
07:18:42
09.05.2018
Jarda - zrušená registrace
Podvozek se udela jako u kazdyho auta, ale tendle motor bude uz na pokraji zivotnosti, prevodovka - tam jde spis o to, jak se s ni zachazelo. Kolik to bere oleje? Svagr s tim jede na servisku po 30tis.km, hlasi mu to olej a oni mu tam jen doleji :) Takze i servisovani v autorizaku znamena cilenou likvidaci4
07:01:56
09.05.2018
Klubko_
Kámoš má možnost od nich z práce koupit rapida 1,2 tsi, 2014, najeto okolo 200 000km. Vzhledem k tomu, že to je služebák, tak to bylo servisováno, jak výrobce doporučuje a celou dobu s tím jezdil jeden borec, takže to není putovní zničená m*dka.

Otázkou teď je, když to vezme, vzhledem k tomu nájezdu, nevysype seu to jen to doceze domů? Hlavně co se motoru a převodovky týká. Podvozkovy části, ty už asi opotřebeny budou, ale to je asi snesitelny.
Extreme Tyres