Volvo, Saab a jiná sobí spřežení...

prohledat
5979 příspěvků (zobrazeno 1 až 50) od 17.05.2013 do 14.06.2026, založil/a David29
řadit dle data
09:46:12
14.06.2026
King
-> ajok 11.06.26 18:36:54: Jo, zname. Frajer, co v Podebradech montoval lpg se tvaril jak nejvetsi borec a po montazi lpg do 105ky mi odborne klinoval, ze si musim dam do poradku volnobeh na benzin a pak se mam stavit na doladeni lpg. Prijedu domu, koukam do motoru - ze mi namontoval distancni sloupky pod airbox kvuli mixu na SEDRu neni nic proti nicemu, ale SEDR s vyzkratovanym volnobeznym ventilem proti kostre je na volnobeh docela problem3
18:36:54
11.06.2026
ajok
-> David29 11.06.26 17:58:34: hele me pri montazi LPG do feldy utrhl kablik od snimace klepani, tim padem byl predstih 0 a sotva to jelo, tak vse rozvrtal - bez uspechu, rekl mi, ze mam nejaky spatny motor :) a napocital si o 2tis.kc vic8 a to si u neho vsichni z HB nemocnice nechavaji opravovat auta a pry ho docela chvali, jeste teda udelal odpojeni lambdy, nasel jsem si schema toho plynu pro feldu a na lambdu se mel napojit, tak jsem to musel taky predelat, takze si nedelej iluze4
Tendle taky dobrej auto.bazos.sk/inzerat/... /volvo-s60-24i-beno-propan -butan.php metan nebo propan butan, plyn jako plyn :)
upraveno 1x, naposled 11.06.2026 18:49:16
17:58:34
11.06.2026
David29
-> ajok: Tak jako napadlo mě, že to bude kravina... Ale to by snad v servisu na to přišli a neodjelo to na laně 3
17:57:57
11.06.2026
David29
Bejt to kabrio a benzín, tak neváhám 3 Bejt to jenom benzín (i slabej), silně o tom uvažuju... ale takhle ani ne.
A co.. Pak to bude čerpadlo je to v háji
16:47:11
11.06.2026
Bukaj
-> David29 11.06.26 15:18:28: Škoda, že nafta. Kdyby to byl benzín, tak o tom snad uvažuju místo Volva...
15:46:00
11.06.2026
darklord
-> David29: je to pokazene 3
15:32:05
11.06.2026
ajok
-> Jarda/felda 11.06.26 09:23:23: todle je ale jiny pripad, to je pristrik4 predelavka vznetoveho na zazehovy je neco jineho, tam jak pises a hlavne se musela dat dolu kompresse
-> David29 11.06.26 15:18:28: treba utrhli nejakej kablik - napr. od snimace polohy kliky
upraveno 1x, naposled 11.06.2026 15:35:08
15:18:28
11.06.2026
David29
09:23:23
11.06.2026
Jarda/felda
-> ajok 09.06.26 19:23:40: jo dělalo se to, místo žhaviček se natočili spešl svíčky a dořešilo zapalování a rázem to jelo na LPG kdysi hojně používané u nákladáků/autobusů
06:37:33
11.06.2026
charon
-> ajok: www.elpigaz.com/en/DEGAmi x
Viděl jsem LPG i do nákaďáků - naftovejch samozřejmě ...
19:51:28
10.06.2026
11mAjA11
Někde bylo video TDi ovce s LPG.
19:23:40
09.06.2026
ajok
yauto.cz/vin/YN1BW7056A11 42452
LPG/nafta? o pristriku LPG do nafty jsem slysel, ale v zivote nevidel... Hrebicek mi kdysi rikal, ze se tusim 2-3l nafty daji vymenit za 1l LPG ve spotrebe
TYP ZAŘÍZENÍ ELPIGAZ DEGA MIX
upraveno 1x, naposled 10.06.2026 03:40:45
19:44:39
27.02.2026
Jirik_Tuňák1983
-> Sita 27.02.26 16:21:25: To je podobné. 40 000 km za deset let. 3
16:21:25
27.02.2026
Sita
-> Jirik_Tuňák1983 27.02.26 15:13:45: jasny no, pri pozadavku na zatez by to asi v 100% stavu bejt melo... My co malo jezdime bysme se z toho museli zblaznit, na t4 mam od posledni vymeny rozvodu 12 let, 50tkm, pri kazdy vymene oleje na to kouknu a dokud nebude delat problemy vodni pumpa, nebudu nic menit... Akorat jsem tam namontoval elektrickej ohrev, aby to za studena neslo tak ztuha. S Spolu s dedkostylem povazuju problem s rozvodama za eliminovanej 1
upraveno 1x, naposled 27.02.2026 16:22:46
15:13:45
27.02.2026
Jirik_Tuňák1983
-> Sita 27.02.26 11:24:59: Já jsem votaprnej, páč když už jedu, tak se chci povozit. Ještě na to mrknu.
11:24:59
27.02.2026
Sita
-> Jirik_Tuňák1983 26.02.26 19:39:47: vizualni kontrola a pokud ti to v zatackach nechcipa jako jardovi, neresit 1
upraveno 1x, naposled 27.02.2026 11:25:43
08:51:17
27.02.2026
David29
-> Jirik_Tuňák1983 26.02.26 20:29:59: Což může být důsledek, že to mění dle předepsaných intervalů 1
Jako tohle dilema chápu... Ale asi bych v rámci nějaké údržby to pro klid duše udělal - teda pokud plánuješ si to nechat.
Budeš mít od toho prostě klid...

Třeba u Dacie jsem to neřešil, ale tam byl prostě plán dojezdit. Jak se mi ozve řetěz na Saabu, na nic moc čekat nebudu a prostě půjde...
upraveno 1x, naposled 27.02.2026 08:52:55
08:09:12
27.02.2026
Borderer
-> Jirik_Tuňák1983: Pro klid v duši bych vyměnil řemen a na zbytek se vysral. Škoda si kvůli dvěma litrům odkecat víkendovku.
20:29:59
26.02.2026
Jirik_Tuňák1983
-> Pavel P@nkáč 26.02.26 20:23:38: Neslyšel jsem nikdy o ničem.
20:23:38
26.02.2026
Pavel P@nkáč
-> Jirik_Tuňák1983: tak jestli to není nějakej motor který na selhávání rozvodů vyloženě trpí, tak myslím že třeba dva roky můžeš být ještě vklidu...
19:39:47
26.02.2026
Jirik_Tuňák1983
Mám dylemýnyjum. Na Volvu mám předpis na rozvody 200 000 / 10 let. Blíží se mi interval 10 let, ale mám najeto 40 000 km. Auto ježděné jen za hezkého počasí, garážované. Nějakej nápad?
17:43:49
26.02.2026
palinator
13:29:56
22.02.2026
Matthes, záškodník z TechWebu
-> Jirik_Tuňák1983: Je to ingot no. I mala stara S40 mela od chladice po podlahu tak masivni vyztuhu, ze bych se nedivil, kdyby byla tezsi jak cela napravnice u ofce 3

Kazdopadne mam obavu, ze evropsky kamiony maj na navesu zadni napravu jakoby dal od zadku navesu, takze pri takovym narazu by se i tohle suv dostalo az nebezpecne hluboko pod naves samotnej.
13:20:49
22.02.2026
Jirik_Tuňák1983
Is It Unstoppable? Volvo XC90 Survives Between Two Trucks | Ultimate Crash Test Analysis
10:20:59
10.12.2025
David29
-> jans: A udělat dovoz, pokud se něco nezměnilo.
Což obnáší to tam vše odevzdat a oni se během dne ozvou, že to maj hotový a máš se stavit (tp, rz)

-> Bukaj: Aha, tak to bude dobrej nesmrtelnej vůz 1 Nějakej atmosféricekj benzín měl nějakej pán nějaký 760 (nebo tak nějak, stříbrnej kombík) a má s ním najeto bambilion. Dá se potkat na trase Liberec - Praha Chodov.
Jinak Volvaři a Saabisti se taky zdraví 40
23:07:20
09.12.2025
jans
-> Bukaj: Podle mě jen absolvovat dovozovou STK a pak zaplatit ekopoplatek při přihlášení.
22:07:57
09.12.2025
Bukaj
Jinak o tom-> jans 08.12.25 14:46:20: bych i přemýšlel, kdyby to mělo CZ doklady (z dovozu jsem nikdy nic neměl a nevím, co obnáší přihlášení vozu ze SRN)...
22:06:43
09.12.2025
Bukaj
-> David29: Jinak v mé S70 je nejslabší benzinová atmosféra, co se do toho dávala - speciální edice pro Švýcarsko, protože tam měli nějak daňově méně zatížené vozy s výkonem do 100 kW (tohle je dvoulitr s 93 kW)...5
22:04:31
09.12.2025
Bukaj
-> Milan 136 09.12.25 18:20:14: Nejde o "moderní/nemoderní&q uot;, ale je to další věc, která se může podělat a která tam být nemusí (když není, nemůže se podělat) 4
-> David29 09.12.25 18:25:55: Jo, to jsem pochopil, jak to myslíš, jen mne prostě u aut nejde o výkon, ale o vzhled, praktičnost a radost z jízdy (a daleko větší radost z jízdy mám v těch nejslabších autech, protože navzdor chybějícím kW a Nm se dá jezdit tak, že brzdou provozu jsou mnohem silnější vozy...3
22:01:17
09.12.2025
Bukaj
-> Tom Troll 09.12.25 17:36:28: Až budu mít doma hezký MBčko a jednu volnou garáž, tak se ozvu1
18:25:55
09.12.2025
David29
-> Bukaj: Ve V70 není?
Já to myslel tak, že turbo verze je asi tak 10x zajímavější
1
upraveno 1x, naposled 09.12.2025 18:26:02
18:20:14
09.12.2025
Milan 136
-> Bukaj 08.12.25 22:04:22: Turbo už není tak moderní výdobytek. To bys mohl kousnout1
17:36:28
09.12.2025
Tom Troll
-> Bukaj: Kdybys chtěl starýho saaba tak řekni, znám lidi co je znají, asi jako ty škodovky. 1
22:04:22
08.12.2025
Bukaj
-> David29: Já bych auto s turbem nechtěl...
21:20:07
08.12.2025
David29
-> Bukaj: No tohle je rozhodně kult... i když neturbo verze
upraveno 1x, naposled 08.12.2025 21:20:35
20:56:10
08.12.2025
Bukaj
-> jans 08.12.25 14:46:20: Že bych vyměnil za Volvo? 1
18:55:12
08.12.2025
Jirik_Tuňák1983
-> jans 08.12.25 14:46:20: Nevím no, tohle je zajímavější investice.
auto.bazos.cz/inzerat/... /saab-900-turbo.php
14:46:20
08.12.2025
jans
Neviděl jsem ho, ale za ty peníze by to nemuselo být špatné...

www.sauto.cz/osobni/.../2 07758953
zvětšit Volvo, Saab a jiná sobí spřežení... - obrázek od jans vložen 08.12.2025 14:46:20
12:42:21
08.12.2025
Borderer
-> palinator: Se vyklepe.
08:16:21
08.12.2025
palinator
-> Borderer:
A jak se z toho stal inline? 130
07:30:10
08.12.2025
Borderer
-> Jirik_Tuňák1983: Pětiválec z tý zaklepaný V6 na videu níže. 6
07:28:12
08.12.2025
Jirik_Tuňák1983
07:22:19
08.12.2025
Borderer
-> Bukaj: Však, si ho vyrobil. 3
19:56:48
05.12.2025
Jirik_Tuňák1983
-> Bukaj 05.12.25 18:26:03: Navíc tohle je docela sračkovej motor. Stejný jsi našel třeba v Insignii OPC.
18:26:03
05.12.2025
Bukaj
-> Borderer: Inline? Já tam vidím V6 (a slyším V4,5)3
11:52:21
05.12.2025
Borderer
-> Milan 136: A má inline pětiválec...asi Volvo... 3
22:51:28
04.12.2025
David29
-> Milan 136: Nejsem odborník, ale tam je něco špatně 3
09:18:01
03.12.2025
David29
Pěkný video
Proč si fanoušci zamilovali Saab… a jak mohl zaniknout
22:35:12
30.11.2025
Jirik_Tuňák1983
Krása moc....
VOLVO 850 R. Keď si po 30 rokoch čakania splníš sen... - volant.tv
Extreme Tyres