rapid zadni plato - material/udrzba

prohledat
7 příspěvků (zobrazeno 1 až 7) od 16.02.2019 do 15.03.2019, založil/a COL
řadit dle data
06:57:15
15.03.2019
Bukaj
-> Kilián: Jo.
12:03:50
13.03.2019
Kilián
-> Bukaj: tim Coyote ošetřuješ i ipury?
00:14:29
19.02.2019
COL
-> Bukaj: to je, ale po osetreni to bylo vzdy nasobne horsi. Delaji to i nova auta...
20:59:08
16.02.2019
Bukaj
-> COL: Tak "povlak" na vnitřní straně skle se bude v autě na slunku tvořit vždy - ony se totiž odpařují ty plasty, ze kterých je vyroben interiér...7
14:15:59
16.02.2019
COL
Zbytek to neni, protoze na dalsi otirani to nijak nereaguje.
V porovnani s novym platem je uz tuzsi/tvrdsi, ale ne tak, aby to jakkoliv praskalo.

Idealne bych taky rad neco, co se pak moc neodparuje. protoze jsem si vsimnul, ze po osetreni interieru specializovanymi pripravky vzdy nasledovala zvysena tvorba povlaku z vnitrni strany oken. A tohle dostat treba ze zadniho nakovenyho skla, tak aby tam nebyly smouhy je ultraopruz.

zatim se poohlednu tedy po necem bezvodem.
08:17:40
16.02.2019
Bukaj
Koženka je PVC.
Bílý povlak po čištění bude buď zbytek použitého čisticího prostředku, nebo nějaký ochranný konzervační prostředek, který na to kdysi někdo použil - zatím jsem se s tím nesetkal a největší problém tohoto materiálu bývá smrštění a zkřehnutí od slunečního záření - pak už se to zachránit nedá. Také často tyto panely bývají poškozeny montáží různých doplňků (repro, protisluneční roletky atd).

Mně se osvědčilo používat na ošetření interiérových plastů "Oživovač pneu a vnějších plastů" od značky Coyote. Je to sice poněkud "pracholap" (je to jakoby mastné), ale (nejen) kožence to zjevně svědčí a po opakovaném používání (tak dvakrát do roka u auta, které používám k běžnému ježdění) vypadá interiér stále k světu i po 33 letech a navíc je to poměrně levné (kolem 100 Kč za jeden sprej, který vystačí na dvě ošetření komplet interiéru) a mají to všude4
Existuje zaručeně spousta dražších a lepších přípravků, ale určitě bych se vyhnul těm vodou ředitelným (emulze) - ty právě po čase zvětrávají a zanechají bílý povlak.
Takže raději něco na bázi ropy - nezdravého pro lidi, ale zdravého pro koženku 1
01:40:30
16.02.2019
COL
Ahoj,

nevite nekdo, co je presne za material ta kozenka pouzita na zadnim plate (PVC, PU... nebo...) ?

Jedno dost dobre plato jsem ocistil, ale mistama vylezl lehky bily povlak, ktereho bych se rad zbavil.

Popripade pokud mate nekdo zkusenost s nejakym skutecne fungujicim pripravkem...
Extreme Tyres