renovace koberce

prohledat
22 příspěvků (zobrazeno 1 až 22) od 12.11.2015 do 14.03.2017, založil/a ulicek
řadit dle data
07:36:58
14.03.2017
suri
-> Milan 136 13.03.17 21:42:54: nie , horšie je že som myslel že vypratie by to vyriešilo ale ako pozerám asi nie .. však to auto jazdí minimum a ak niekde idem tak ďalej a po jazde ho poriadim vždy
21:42:54
13.03.2017
Milan 136
-> suri: právě proto je to divný. Nemáš tam moly?1
07:54:28
13.03.2017
suri
-> Bukaj 12.03.17 22:56:01: no lenže tu sú latexy nové a nedrolia sa , však to auto nie je také staré
22:56:01
12.03.2017
Bukaj
-> suri: Hele, mám totéž ve 130LPG, ale tam je to tím, že sedačka řidiče (původem z Garde) už má zpuchřelý materiál výplně potahu a ten se postupně mění v prach a dere se ven skrz vrchní čalounění, které je OK. Nic s tím nenadělám, jednou za 14 dní až za měsíc (podle času a nálady) prostě interiér pořádně vyluxuju. Na černé sedačce je to dost vidět a vaí mi to...4
19:36:06
12.03.2017
suri
A vie niekto ako sa rozumne zbaviť prachu ? V Octavii neviem prečo , či tie sedačky boli čalúnené niekde na piesku ale ako si sadnem aj do vysatého auta tak sa v celom interiéri rozvíri prach . Vysával som to , kefoval a nič . Tie predošlé poťahy to nerobili , felicia čo jazdí denne to nerobí tak ja už neviem čo s tým ... Myslel som že keď to operiem tak to bude ok ale asi nie , skusmo som vzal poťah lakťovky , vypral , osušil , zložil a po dvoch mesiacoch je zase plný prachu ... tepovať sa to moc nedá , sú vyhrievané
17:50:13
14.11.2015
krtik
-> Robert 106: Taky jsem to tak nějak chtěl udělat. Možnost byla dát to někam, kde na to mají mašinu a nebo pořádně rukama na autě.

Dřív jsme to dělal zlehka na složených sedačkách v autě klasicky s kýblem a hadrou. Nejdřív saponátem a potom čistou vodou. Nebylo to nic moc, ale myslel jsem, že jsme to vyčistil. v létě jsem se hecnul s tím, že v tom molitanu stejnak něco bude, a nestačil jsem valit oči :-D.
17:18:41
14.11.2015
Bukaj
-> Robert 106 14.11.15 15:36:51: Tak obyčejnou špínu (lidský tuk, smíchaný s prachem, zbytky jídla a jiných organických nečistot atd) v pohodě odstraní jakýkoli prací prostředek (enzymy a tenzidy si s tím poradí). Horší jsou právě ty neientifikovatelné mastné skvrny, které dost často bývají za léta součástí vláken čalounění a nejdou zcela vyčistit už nikdy. Stejně, jako některé skvrny nejdou z koženky a plastů (světlých)...8
17:14:11
14.11.2015
Skili
-> Kocvin 14.11.15 12:22:04: tak pokud je ten koberec zamaštěnej tak to pak je nějakej saponát potřeba, ale pokud je jen "normálně" zaprasenej od let používání tak ta vapka to z toho dostane... zrovna dneska jsem ho vracel do auta.
15:36:51
14.11.2015
Robert 106
Já sem tepoval všechno Vanischem a mám to jak nový zadní sedačky sem pral v pračce a už bych to nedělal jen úplně hnusnejch sedačkách. Přední sem jen tepoval a lepší jak praní.
A to to bylo hnusně špinavý omakaný upocenyma rukama.
13:06:21
14.11.2015
Bukaj
Mně se osvědčil prací prášek, rozpuštěný v kýbli s teplou vodou - nanést na koberec, nechat cca 1/4 hodiny působit a spláchnout sprchou, nebo hadicí. A několikrát opakovat.
Nejhorší jsou mastné skvrny od oleje a jiných provozních náplní - pokud tam nějaké jsou, tak ty asi nejlíp odstraníš vykoupáním v benzínu (ale koberec nesmí být mokrý - pouze nasucho). Pak nechat odpařit zbytky těkavých látek a použít metodu viz výše4 Jinak wapkou asi nejlépe vypláchneš z koberce drobný píseček, který se tam léta hromadil, škodováckému koberci wapkou neublížíš, pokud použiješ obyč trysku (ne rotační) a nebueš wapovat moc zblízka (blíž, než cca 10 cm) a dlouho na jenom místě. A wapuj jen lícovou stranu, rubovou bys poškodit mohl...
13:00:58
14.11.2015
krtik
Krom zadních seslí a plata mám ve Feldě celý interiér vyčištěný (myslím, že aj v obýváku sedím v horších hadrech, jak v autě 3). Popíšu konkrétně věci z Feldy.

Všechny koberce jsem čistil pracím gelem na normální oblečení, a o pár let později nějakým speciálním fosforově-zeleným německým čističem na interiéry co jsem dostal. Koberce jsem hodil venku přes čistou lavičku, do kýblu dal teplou vodu s čističem, do ruky velký kartáč (tvrdost musíš vybrat, dle sebe - mě fungoval měkký i tvrdý) a místečko po místečku. Potom opláchnout čistou vodou buď z hadice nebo já to snad poléval i kýblem, dokud neteče čistá voda (s WAPkou nemám zkušenostiú). Tlumení (cárohadrovité) jsem pouze přečváchnul ve vaně v rukách, ale musí se to dělat opatrně, protože se trhá a hlavně se natáhne a potom nepasuje (musel jsme někde ustříhnout) a taky dlouho schne (z koberců se musí na pár bodech strhnout, jde ale zpět hezky nalepit chemoprenem, při opatrnosti s vodou se nemusí vůbec sundávat).

Tapecíry a stropnici jsem dělal stejně. Stropnici velmi opatrně a v kombinaci s čističem od TurtleWax na interiéry.

Sedačky: Potahy jsme pral v pračce (včetně drátků s očky po obvodu, silné příčné dráty jsem vytáhnul) na normální režim jako oblečení s tím, že raději dvakrát, aby se všechen saponát vyplavil. Molitan jsem dělal ve vaně jako kdybych šlapal zelí a opět pořádně opětovně v čisté vodě (z nich tekla úplně hnědá voda). Molitany opěrek hlavy, šli v rukách. Molitany sedáků je potřeba opatrně, když jsou starší a hodně používané, tak se při nasáknutí vodou, díky té veliké hmotnosti trhají ve slabých místech.

A to je asi tak všechno, pouze dodám, že aviváž jsem nedával na nic. Teplotu vody taky nevím, ale při ručním čištění, tak aby nepálila do ruk a při praní v pračce max 40°C, ale už nevím, asi raději nepřehánět. Každopádně potahy se nesrazili, a jestli jo, tak to není poznat.

edit: Ze začátku může být interier cítit tím saponátem (v létě je to docela síla :-D), ale nám to po nějaké době ,,vyčichlo" a teď je vevnitř úplně parádně a mám pocit, jako v novém autě, včetně těch vůní materiálů (možná jsou slabší, než před očistou, ale těžko říct).
upraveno 2x, naposled 14.11.2015 13:11:44
12:40:07
14.11.2015
Tuner#2 - zrušená registrace
Wapku bych nepoužil ani na auto natož na koberce... Taky jsem použil saponát na čištění interiérů a umyl to pak hadicí s nástavcem s tlakem běžným ve vodním řádu.
12:30:58
14.11.2015
suri
-> haso 14.11.15 12:26:20: jj vanish je super aj na tepovanie sedačiek , dokonca som v tom aj pral rozobraté sedačky , pekne to vonia a ozaj čistí , nič s tých priemyselných a drahých vecí nespraví lepšiu službu
12:26:20
14.11.2015
haso
-> ulicek: ja som koberce na skodovke cistil vanishom a potom tepovacom na koberce a vystriekaval som to zahradnou hadicou, takze ziaden velky tlak ako wapka...a krasne sa vycistili, aj od krvy
len teda som to robil asi 4-5x
12:22:04
14.11.2015
Kocvin
-> Skili: Blbost.. Do mastných fleků apod. bys mohl wapkou valit dva dny a nic by se nestalo.. Některé nečistoty bez přípravku neodstraníš.. Navíc je pak koberec zářivější a jednotný..
Nemluvě o tom že starším kobercům zbytečně dlouhé čistění tlakem škodí4
12:08:09
14.11.2015
Skili
-> ulicek: vůbec nic jenom voda a stříkat dokud z toho nepoteče čistá voda... ten tlak té vody to z toho všechno dostane.
11:49:40
14.11.2015
Kocvin
-> ulicek: Tep, Vanish nebo cokoliv na koberce..
11:30:04
14.11.2015
ulicek
tou vapkou mě to napadlo, nejspíše to vyzkoušim, ale jaký si na to dával saponát, prašek na praní, jar,nebo neco specialního na koberce???
11:27:59
14.11.2015
ulicek
to právě nechci, chci si vse na aute delat sám a mam zkušenost s mytím interieru a exterieru na sve oktavce a za ty prachy bych to udelal 1000krát lépe, bylo to v jedné nejmenované pražské firmě 78 78 78 ... Chtel sem radu od lidí, co si to již doma sami čistili...
18:57:15
12.11.2015
Skili
já to na daihatsu dělal vapkou jak tady od 6:11
Galant VR-4 Interior & Exterior Detail - Part 1

a bylo to bez problémů ale chce to pak nechat tak tři dny schnout
18:51:30
12.11.2015
Tomaso435
co takhle ten interier vzít a svěřit ho firmě na čištění interierů? zaplatíš 1000 - 1500 a bude to jak nový zas.
18:39:21
12.11.2015
ulicek
Zdravim Vás, mam takovej dotaz, sehnal sem si světlý interier do rapida, ale koberce nic moc, jsou špinavé,ale nepotrhane... Jde mi o to, zda je mohu dát do pračky aniž by se poškodily (zadní strana) a dále čím se dá spevnit ta zadní černá část když už je to v nekterých místech potrhane a nedrží to tvar... nebo pokud by nekdo vedel kde se dá sehnat origo nový, tak budu rád...
pokud neni dobrý nápad dávat to do pračky, tak čím to drbete, jakým přípravkem, potřebuju to vyčistit na 100% stav... dekuji za názory a rady
Extreme Tyres