Vačka 280 nebo 260? Zdvih, od koho za kolik?

prohledat
266 příspěvků (zobrazeno 201 až 250) od 02.11.2008 do 08.09.2009, založil/a Petr Abrahámek
řadit dle data
10:32:25
04.11.2008
Ivan,C - zrušená registrace
-> Tuner#2: Nechcu se tady nějak motat do diskuze a hádat se s někým, ale nevím kde si přišel na to že mám od mucka rozdělovač, větší vrtání atd...mám od mucka jen vačku, nic víc, jinak rozdělovač mám od poláška, hlavu od mrkvana, kterou ještě na autě nemám a vrtání mám origo 75,5. To že vrba má navrch taky nevím kde si na to přišel, na rovině jsem mu ujel a v kopcu měl díky převodovce navrch zase on...
08:36:39
04.11.2008
Čokin
-> Tuner#2: Vlákno jsem si přečetl celé mimochodem hodně zajímavé, protože se ted chystám doma chipovat 1,4MPI 50Kw.



Ale nějak jsem tam nenašel od Viciho s čím a proč tak špatně dopadl bylo tam je toto:



17:38:51

26.06.2007Vici

[offline] [id karta] [zavřít kartu] [zpráva] vložit: [nick] [datum] [oboje] [citovat] [odkaz]

ja jednou blbe dopadl. varuju pred firmou Tommu Motor Tunig ze Studenky - Ing MUCK!!



Tak jako fakt nevím, ale jelikož mě tato problematika čeká nebo spíš je za dveřmi tak tak hodím na papír svoje představy o motoru a po práci stím letím do Motor - Excelu zkusit si pokecat a pozjištovat co a jak.
08:07:02
04.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Dušan: Třeba by se ostatní přiučili čeho se vyvarovat, ale nutit Vás ke zpovědi nebudu.
08:00:20
04.11.2008
Dušan
-> Tuner#2: nema cenu to resit. Bylo tam neco jinak nez melo byt a nikdo s tim nepocital. Ale to uz je vyreseny a jezdi to jak ma. 52
07:45:51
04.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Dušan: Úplně stejně jako může někdo říkat, že tahle vačka je nejlepší koupě a nic o tom neví. Mimochodem máš jiné vysvětlení proč ten motor odešel? U auta pořád vždycky tak divně mlžíte, tak buď už byl ve špatném stavu od předchozího majitele a nebo tam prosě je něco špatně a to jsem tu popsal dávno před Geminim.
07:31:23
04.11.2008
Dušan
-> Tuner#2: nevim jak nekdo muze takhle mluvit o necem co neslysel a nevidel jet na vlastni usi a oci 51
07:28:01
04.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Dušan: Zeptej se kapříka Fastera kdy jsem tady narážel na to, že si nemá pohrávat s nastavením motoru půl roku, že by mohl dopadnout jako Karel... Bylo to v nějaké diskuzi o rozdělovačích, teď se mě to nechce hledat, ale je tomu tak 14 dní a to tady Gemini nic nepsal. Už tehdy jsem naznačoval, že jezdit s motorem, který má blbý předstih a blbě nastavenou/chudou směs může dopadnout jako Karel.4
07:23:59
04.11.2008
Dušan
-> Tuner#2: Karel papouskuje ? Nekde sis precetl neco co napsal Gemeni a hned to opakujes 51 . Ono to neni zase takova pravda jak pise Gemini. Jelikoz kdyz to prasklo, tak s tim Karel jeste najel cca 100km coz ten pist v podstate na te strane upeklo. Ale tady radsi clovek nesmi rict nic jinyho nez ano cepek je buh a nikdo jinej nema pravdu. Boze jste jak mali kluci.
00:00:25
04.11.2008
Evž@
Koukám že se tu řeší vačky......chci ze zeptat ....mam motor Fa 136..v něm vačka 280/280....bude ten motor schopný pracovat kolem 2500 až 3000ot....nebo to budu muset točit aby to jelo?
22:16:52
03.11.2008
Petr Abrahámek
A jinak teda diskuze pěkná, ale k tématu k tématu. Zatím vypadá hezky ta tunerova 265/258 - ten graf vypadá dobře. Nebráním se ale dalším nápadům a zajímá mě i Sakyho názor neboť má v tomhle tak ne zrovna chudé zkušenosti
22:11:40
03.11.2008
Petr Abrahámek
-> Saky: A jakou by jsi mi tedy doporučil Ty Saky?
22:03:45
03.11.2008
Saky
-> Petr Abrahámek: a pokud muzu radit ja tak do 5kanalovyho motoru ani jednu z tehle zmnovanych vacek nedavej-) za 3000 muzes mit vacku navrhovanou, zkousenou a brzdenou primo pro petikanal od cloveka kterej vi co dela...
22:01:22
03.11.2008
Saky
-> Čokin: uz jsi vyzkousel neco od Cepka?

mimochodem nevim jestli jsi to psal ty ale jestli mam dat za vacku 2700 nebo 3000 tak bych urcite netvrdil ze jedna z nich je predrazena..
21:56:55
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Čokin: Nepoučitelný tatar... Stejná otázka jako Petr s a hlavně si přečti pozorně celé tohle vlákno: skoda-virt.cz/cz/.../5806 4-bmm-50kw-cimbu-chip?offs et=90



Aby jsi lépe porozuměl, tak Dedla je/byl? kolega p. Čepka a Vici je ten člověk, který zkusil ve svém Favoritu jak Mucka, tak Chovance a nakonec Čepka. Přečti si pozorně co o Muckovi napsal na konci diskuze... Myslím, že to mluví za vše a jak už jsem psal, není sám ale bohužel ostatní sem nechodí co mě řekli stejné reference.
21:52:54
03.11.2008
petr s
-> Čokin: Tak jinak jaké vrtání ti nabizí muck a jaké bude dávat vložky
21:42:54
03.11.2008
Čokin
-> Tuner#2: Nic neotáčím, nikdy jsem netvrdil že je Čepek horší ale ani lepší.Jen prostě zatím nezdílým stejný názor na Čepka , Chovance , Mucka tod vše a prostě mě nejde do hlavy co ti tak vadí.Třeba mám nedostetek informací nebo víš něco co já ne, zda je Muck tak špatný motorář jak říkáš ukáže čas nic méně se o tom hodlám přesvědčit na vlastní kůži.
21:15:36
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> petr s: JJ, přesně tak.



-> Karel.: Papouškuješ? To je snažší než mít svůj názor. Co Ty prosímtě víš o motorářích, když ani nevíš co je chudá směs a divíš se, že se Tě skoro roztekli písty? Karle nic ve zlým, ale je to tak.



-> Čokin: Najednou otáčíš... Když předhodím fakt a zjistíš že nekecám. Ale tak pokud chceš 1,6 do neupravenýho bloku, tak jak to dělá Chovanec i Muck, tak to Tě raději posílám číslo účtu a ty peníze pošli mě, neb to je jako by jsi je vyhodil do kanálu. On Čepek asi dobře ví, proč i 1490ccm z pick-upu Freestyle dělal do nových silnějších vložek a upravoval bloky motoru... A ne nadarmo se říká, nejsme tak bohatí, aby jsme si kupovali levné věci. Co se týče Bezoušky, tak raději bez komentáře...



Petr105l 03.11.08 19:33:50 napsal:

265/265 od Chovance má na obou palcích stejný průběh jako sací palec Čepkovy 265/258, máme to oměřeno.
No a je to venku, ale tady na Virtu tomu stejně věřit nebudou...3
19:58:10
03.11.2008
Čokin
-> MATTESS: Neni zač....
19:56:26
03.11.2008
MATTESS
-> Čokin: takže neznáš1 To mi stačí, dík za odpověď4
19:51:25
03.11.2008
Čokin
-> MATTESS: To by mě vůbec nevadilo.Jednou jsem se sním snažil pokecat na tuningu v Kopřivnici a od té doby mám na něj svůj negativní názor, nepočítám ty jeho řeči jak v časáku tak všude jinde.

Ale to bylo jen okrajově můj názor na něj když tady o něm byla řeč.
19:48:18
03.11.2008
MATTESS
-> Čokin: ty znáš Bezoušku osobně? Sorry za OT? Aby se tu zase neobjevil, když je o něm řeč3 pak by Ti to vysvětlil
19:48:17
03.11.2008
Čokin
-> Tuner#2: Jinak věřím že Čepek patří mezi špičku a možná je špička sama, potom tomu musí odpovídat i cena.

Mě jen s... že furt musíš zhazovat Chovance s Muckem a nechceš si připustit že maji také dobré kvality práce.Vůbec bych se nebránil motoru z Motor-Ecelu ale chci zkusit něco jiného tebou tolik zatracovaného.
19:42:18
03.11.2008
Čokin
-> Tuner#2: Vrba tvrdí jen to že čekal od té vačky více na to že je to 285ka.Na tuhle vačku už se to musí držet v otáčkách ale to všichni víme.Pokud vím tak taky řekl že by to možná s 285kou od Chovance jelo líp ale to jsou jen dohady.



Mucka si chci vyskoušet sám osobně a jsem sním domluvený na stavbě 1600 na základu s fábie, hodně od toho motoru očekávám a jsem zvědav jestli se mě to potvrdí nebo vyvrátí.Příští týden jedu na náštěvu k Molčanovi a určitě budu chtít slyšet i jeho názor na toto téma a motoráře co zná celkově.
19:33:50
03.11.2008
Petr105l
265/265 od Chovance má na obou palcích stejný průběh jako sací palec Čepkovy 265/258, máme to oměřeno.
19:00:23
03.11.2008
Karel.
-> Čokin: 4 krásně napsaný a plně souhlasím
18:55:39
03.11.2008
petr s
-> Tuner#2: A má pěkně plochý krouták
18:52:25
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Čokin: Tak jo já to napíšu na plnou hubu. Informace je Vrby, říkal že je z té Muckovo vačky a vůbec motoru zklamanej, že to nemá spodek (což je u tuším 285/278 jasné), ale že to nejede pořádně ani nahoře. Karbec je tam prý otryskovaný a osazený od Mucka stejně jako prý upravený rozdělovač a vrtání snad 75,5? Z hlavy si to fakt nepamatuju, nepíšu si všechno do paměti, ale možná bych ještě vyštrachal od něj zprávu. Nechtěl jsem to řešit veřejně, ale když Ty tady takhle mlžíš, tak si nalejeme čistého vína. Co se týče referencí na Mucka, Chovance a Čepka, tak Vici nebyl jediný, kdo zkusil všechny tyhle motoráře a zkončil u Čepka. Ty lidi, ale buhužel/bohudík na virt nechodí ale věř, že když jsem hledal vačku pro sebe, že jsem toho nakontaktoval hodně a posbíral dost informací na to, co tady tvrdím, protože jsem prostě chtěl to nejlepší. Měl jsem nabídky za super cenu i na dobovou vačku od p. Vodseďálka (Autospektrum) která byla ve Sprint 75tkách a prostě jsem byl přesvědčený o tom, že dnešní vývoj Čepka je dál a brzda to i potvrdila a nebyl to názor Čepka, ale lidí co se v tom pohybují.
18:30:11
03.11.2008
Čokin
-> Tuner#2: Pokud jsou to ty samé zdroje co tvrdí že Chovanec kopíruje vačky tak pak už všechno chápu.

Nevím no já si myslím svoje ano Chovanec má napsáno že udělá kopii vačky na zakázku ale dle mě to neni myšleno tak že by někomu sebral vačku a vydával je za svou.Co jsem se sním bavil tak mě to řekl v tom smyslu že neni problém udělat jakou koliv kopii nebo upravu na vačce a ne že by se chlubil cizím peřím.Pokud mu někdo dal Čepkovu vačku a on udělal tu samou tak to podle mě bylo na přání zákazníka.Jinak Chovanec má vačku tuším 265/265 a Čepek má myslím 265/258 což je trochu rozdíl nemyslíš tudíž se nemuže jednat o kopii a možná i tento rozdíl je to že Chovancova lepe jede.

Jinak ty tvoje zdroje bych rád viděl, kdybych ten motor s Ivanem a s Vrbou neskladal v jedné garaži tak bych možná i uvěřil že je od Mucka.Ivan mám seriovou fábii 1,4 žádnou vrtanou feldu jak tvrdíš, a od Mucka má pouze vačku a seřízený karbec.Rozdělovač se dával z 110R.Myslím, že taky někdy nemáš 100% informace.

Jinak nikdy jsem nespochybnil kvalitu Čepkových vaček jen bych zase až tak neodsuzoval Chovance a Mucka jak máš ve zvyku díky nějakým svým udajným referencím.
18:27:04
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Čokin: Tak to je síla. Tohle bych čekal od nějakého puberťáka, ale od tebe ne... Robert a namachrovaný? To už tady pár lidí řeklo i o mě, ale je to jen o tom, že buď záviděli a nebo mě dobře neznali... Z Tebe to čiší jak blázen, neb věřit, že vydáváním časopisu si vydělal na všechny svá auta by mohl jen blázen 1 a to že nevěděl kde má auto motor, na to jsi přišel prosím jak? Nesuď člověka, když ho vůbec, ale vůbec neznáš!
18:11:07
03.11.2008
Čokin
-> Tuner#2: No k těm DVD bych se nerad vyjadřoval to je ožehavé téma.V tom je pravda, když já se peru pořád jen stím že nějak nevěřím že Chovanec něco okopíroval, ale zašlo to tak daleko že rozhodím sítě kolem sebe a zjistím si jak to je s Chovancem, to ale nic nemění na tom faktu že jím broušené vačky jsou dobré.

Nedovolím si odpustit ještě jednu poznámečku:



Nikdy předemnou nemluvte o Bezouškovi, pro mě je to namachrovanej krypl který který ještě do nedávna nevěděl kde má auto motor.

Jen díky penězům ze svého časopisu si to všechno ty auta a upravy muže dovoilit, sám neumí seřídit ani předstih na schade ví jen to u čeho byl a co si zaplatil.Šampon namachrovanej.
17:56:57
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Čokin: Nebudu psát jak jsem na to přišel, ale mám své zdroje a nebudu je jmenovat. Co vím, tak má od Mucka i rozdělovač, karbec a právě to větší vrtání, které je pokud se Muck nezměnil do sériových vložek... A toho předraženého Čepka jsem neslyšel, asi jsi nečetl můj příspěvek o DVD. Ono něco zkopčit na vačkostroji je jednodušší, než něco vymyslet...5
17:56:24
03.11.2008
Adam6666 - zrušená registrace
-> Čokin: no ja to nevim, proto verim tomu co mi rekl tuner2....tak ma tu nekde profil auta?
17:56:19
03.11.2008
Čokin
-> barborek: To máš pravdu dle mě je vačka už ten bonbonek na dortě se kterým se dá lehko kolaborovat.Pokud někdo neumí natryskovat a seřidit si karbec vačka je na nic a nepojedete kdyby se sebe více snažil.Každý by měl poznat jestli má bohatou nebo chudou směs a jestli mu motor detonuje.
17:54:06
03.11.2008
Čokin
-> Adam6666: První se musí vědět co vlastně má pak to porovnávat.
17:51:35
03.11.2008
Adam6666 - zrušená registrace
-> Tuner#2: tak to ma Ivan nejaky na kkt motor, ani nevim ktery to je...6
17:47:32
03.11.2008
barborek - zrušená registrace
Správná volba vačky je hodně důležitá. O tom ale jak motor "jede" rozhoduje mnoho dalších faktorů a nelze vačky, potažmo jejich dodavatele takto posuzovat. Myslet si, že dám do svého samo domo motoru bezvadnou vačku o Čepka, Mucka...atd a ono to prostě musí jet, to je nesmysl. Každá vačka potřebuje svoji kompresi, svůj předstih, svůj průměr kanálů, svoje nastavení vačky v motoru, svoje ventil. vůle... A uděláš z toho něco špatně, a možná v dobré víře že něco vylepšíš jinak, a ono nefunguje a hned vačku zatratíš...a začneš šířit řeči typu "Tu vačku jsem měl, to vůbec nejelo..." Tudy cesta nevede. Toto téma je opravdu hodně složité.
17:46:21
03.11.2008
Čokin
-> Tuner#2: A jak jsi přišel na to že Vrba naloží Ivanovi a už vůbec nevím kde jsi vzal to že Ivan má motor od Mucka má jen vačku a ta jede o hodně líp než Vrbova od chovance, navíc Ivanovi to jede o něco líp ale velké rozdíli mezi nimi nejsou Vrba má navrh v kopci díky 4,22.

Měl jsem možnost vyzkoušet oba rapidy a velké rozdíli mezi nimi opravdu nejsou ale i Vrba ti potvrdí že Muckova vačka je o kousek lepší i když chovancova plní ůčel na 100%.

Furt tady meleš že Chovanec něco kopíruje, ale jeho vyčky za tu cenu jedou dost dobře, netvrdím že jsou nejlepší to asi ne protože nemám možnost regulerního srovnání ale myswlím že udělají hodně parády stejně jako ty předražené od Čepka.

Mě už to taky unavuje tady ty Česko - Moravské boje, je mě jedno kdo jakou má vačku jen říkám to na co mám dobré reference a to v poměru cena/kvalita.
17:43:21
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Adam6666: Vrba 1,4, Ivan snad 1450/90 nebo kolik tam má...
17:41:49
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Adam6666: EE žádný vychcánek, na to ho znám hodně dlouho, prostě jen chtěl udělat kopii. Souhlasím s tím, že udělat kopii udělá každý brusič co jsi vyjmenoval, pokud to bude kopie nějaké továrny z doby dávno minulé, tak nemám problém, ale kopírovat něčí soudobý nápad je pro mě silně nepřijatelné. Možná to berz pořád z pozice prodejce, ale dnes lidi jsou vychovány fakt jen na oje*ávání a kradení. Moc se mě líbil komentář Roberta Bezoušky k tomu, že letos vyjde poslední číslo jeho časopisu s DVD, neb když vyšlo číslo s DVD, tak byl prodej menší (byť tam je příplatek 90,- a mám doma koupené všechny), ale dle průzkumu vyšlo najevo, že tohle DVD viděl i "TUNER v plínkách", který ho prostě okopčil od kamaráda... Tak Robert napsal, že než podporovat takovýhle stát, tak nic vydávat nebude a já ho plně chápu, byť mě mrzí, že tak pěkná DVD už vycházet nebudou...



Sorry za OT, ale nedalo mě to.
17:33:57
03.11.2008
Adam6666 - zrušená registrace
-> Tuner#2: a jezdi oba 1,4 obsah? zalezi jakou maji konfiguraci... kdo jim delal hlavu...prevodovky, kola.....zalezi taky jak si to umi seridit..
17:29:36
03.11.2008
Adam6666 - zrušená registrace
kdyz mi dovezete vacku od Cepka (Chovance mam) a zaplatite dve brzdy, klidne odzkousim v novem motoru...3 3 3 2
17:28:44
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Čokin: A proč teda Vrba naloží s 265tkou vačkou Ivanovi s motorem od Mucka a vačkou kolem 280°? Hele docela mě to začíná už unavovat a občas i srát, doporučujete tady něco co jste ani nevyzkoušeli a takový Vici, který zkusil jak Mucka, tak Chovance a nakonec zkončil u Čepka a říkal, že to bylo nebe a dudy to už si nepamatujete? Je to sice tak 4 - 5 let co to tady psal, ale asi Vám to zkusím najít až bude čas, jaký "super" motorář je Muck1
17:26:34
03.11.2008
Adam6666 - zrušená registrace
-> Tuner#2: jenze stejne jako chovanec ti urcite udela kopii ceho chces i cepek, nemec, krejbich, tommu a mnozi dalsi co brousi vacky..... v tom bych nic zvlastniho nehledal...... proste kdyz ma chovanec dobreho brusice tak je samozrejme ze bych si to dal taky prebrousit jemu. jmeno nereknu ale taky vim o nekom z tadyma co ma kopii original 300 vacky od chovance.a tvrdi ze kopie je to velice kvalitni.....myslim ze ten jedinec co chtel kopii tvoji vakcy byl jen vychcanek z virtu co chtel usetrit....3
17:25:15
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Petr Abrahámek: 3.000,- + vačka protikusem...
17:16:39
03.11.2008
Petr Abrahámek
A cena té 265/258?
16:26:01
03.11.2008
Čokin
Na tohle jsem čekal celý den kdy se tady zase rozjede na plno bitva Čepek - Chovanec - nekonečné téma, které asi nikdy nebude mít výsledek.



-> Petr Abrahámek: Takže já přiliju benzín do ohně a doporučím Tommu tuning a Muckovi vačky, neni to žádnej prbrus ale vačka z odlitku, nitridace je samozřejmostí a jeho vačky a motory je osazeno hodně závodních aut, mimo jiné je používá i Molčan do svých staveb což už o něčem svědčí.



www.tommutuning.cz/
16:15:17
03.11.2008
Gemini
chcelo by to na tom istom motore porovnat tie dve vacky za rovnakych podmienok, co sa neda nijako docielit,aj keby bol rozdiel 2-3HP, 2-3Nm je to v tolerancii chyby merania
15:56:57
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Adam6666: Taky by mě to zajímalo, ale pamatuju dobu, kdy tady po mě jeden člen chtěl, že až si koupím vačku od Čepka, že mu jí půjčím aby to jeden "nejmenovaný" úpravce mohl zkopírovat a že mě to tu vačku v podstatě zplatí, neb odměna mě nemine, ale já do toho nešel už z principu.4
15:43:24
03.11.2008
Adam6666 - zrušená registrace
-> Tuner#2: nejspis by to chtelo vyjadreni Chovance a Čepka me by to velice zajimalo co by rekli1 asi jim napisu maila... jinak loziskum to nevadi...
15:36:43
03.11.2008
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Karel.: ME si koupí ten kdo chce kvalitu a odbržděnou vačku a chce vačku od toho kdo jí navrhnul a vymyslel. Chvanec si jí pouze okopíroval a udělal stejný úhel otevření na sacím a výfukovém ventilu, to pro mě není solidní prodejce. Navíc některé vačky pořád nemá tepelně upravené a když je tepelně upravuje, tak včetně ložisek. Zda to bude ložisku vadit ukáže až čas...
Extreme Tyres