Přerušovač blinkru poraďte

prohledat
22 příspěvků (zobrazeno 1 až 22) od 14.05.2020 do 31.05.2020, založil/a Davo
řadit dle data
21:19:10
31.05.2020
kpt.Budha
Díky za tipy, zkouknu všechny možnosti.
15:58:11
28.05.2020
Eidy
-> Jarda: Je zajímavý, že ty máš problém snad úplně se vším, co na světě existuje. Buď fakt blbá karma nebo nevím. Já to měl už ve spoustě aut a vždycky bez problému.
14:54:56
28.05.2020
Bukaj
-> Jarda: Nevím, co jsi měl za trippling, ale v jediném voze, který jsem s touto funkcí řídil, to bylo poměrně inteligentně - když jsem jen do páčky ťuknul, třikrát bliklo a když jsem ji podržel o chvilku déle, tak bliklo, kolikrát jsem držel (1x, 2x)... Takže třeba je to jen o citu, ale nevylučuji, že to v té O1 mohla být i nějaká nedokonalá (nedomyšlená) elektronika...
Ale dle mého názoru toto je jedna z drobných funkcionalit, jejichž důsledkem je lenivění a hloupnutí lidí. Ona každá taková blbinka (nejen) v autě člověku může usnadnit nebo zpříjemnit život, ale ve výsledku to jen spěje k tomu, že za volantem už se dnes málokdo skutečně věnuje řízení. A nemusí těch vychytávek v autě být moc - mně třeba stačí obyčejné rádio...
...ale u mne na pozornost za volantem nejvíce útočí spolujezdec nebo únava.
Takže když mou škodovku uvidíte jet dědkostylem, pravděpodobně se nevěnuji řízení z důvodu komunikace se spolujezdcem, případně mám v polospánku přepnuto na "autopilota" - mimochodem - ten mne zatím (ťuk, ťuk) vždy dovezl v bezpečí domů, byť párkrát třeba s hodinovou "spací pauzou"...1
14:31:54
28.05.2020
Bukaj
-> David29: Já blikám včas, ne až s pohybem volantu, jako většina řidičů v provozu...
...ale s tím mechanickým přerušovačem si třeba objetí překážky, která se "vyloupne" za dodávkou (jejíž řidič se při objíždění neobtěžoval dát blinkr) bych doleva bliknul až při zařazování zpět... 3
14:12:04
28.05.2020
David29
-> Bukaj: Škodovka tě naučí blikat včas 3
12:49:32
28.05.2020
Nepér
-> Bukaj: Taktak, jedna z mých vůbec prvních úprav na Favoritu 4
12:46:22
28.05.2020
Bukaj
-> David29 28.05.20 06:48:22: Přesně tak - je to vlastnost mechanického přerušovače s odporovou pružinou a nikoli závada.
A taky je to vlastnost, která mne u těch škodováckých přerušovačů natolik štvala (při volnoběhu spustím blinkr a blikat začne až po veelmi dlouhé době - v poměru k přerušovači elektronickému), že jsem, ač jsem originalistou, vyměnil origo přerušovače za elektronické, které jsou bezporuchové.
V jednom autě mám z Feldy, v druhém myslím z Fiatu Uno. Navíc je to vratný zásah - na elektronický přerušovač je potřeba jen přivést kostru a dva ze tří vodičů z mechanického přerušovače spojit...4
12:27:52
28.05.2020
Boco
-> David29:
Presne tak. Je to sposobene poklesom napatia na 2 poistke resp niekde na ceste od 2 poistky dalej, cez ktoru je napajany aj vetrak a ten "zerie" fakt velke mnozstvo energie.

-> Budha:
Podla mojej skusenosti, skodovky slabo dobijaju na volnobehu, ak zapnes vetrak, klesne napatie na 2 poistke (toto je do istej miery normalne) a smerovky blikaju pomalsie. A ked zapnes svetla klesne napatie celkovo a na 2 poistke sa este znizi.
Skusal si aj pri nastartovanom motore a pridat plyn/zvysit otacky? Napatie v sieti sa zvysi a tympadom by mali zacat blikat rychlejsie..
Varovne svetla su napajane cez 1 poistku, preto to vetrak neovplyvnuje (resp len malo)

Prekontroloval by som napatie na sroboch na 2 poistke (oba poly) bez pustenych smeroviek, so smerovkami a vetrakom a uvidis ako sa meni. Dalej ci su neni povolene sroby na 2 poistke, pripadne cestu od poistky cez prepinac smeroviek. Pripadne pripojenie prerusovaca (podla schemy na S110R ma 3 piny).
Pripadne skontrolovat vedenie k vetraku, ak je tam niekde velky prechodovy odpor narastie prud a este vyraznejsie poklesne napatie na 2 poistke. Zmeraj napatie na 2 poistke a na cervenom drate na vetraku a uvidis rozdiel, odhadom myslim ze cca do 0,5-0,8V by to malo byt OK, ak je vacsi su tam prechodove odpory...Vetrak ma 65W (pri 12V prud cca 5.5A)

Inak to ze sa s autom nic nerobilo neznamena ze kontakty nekoroduju a neoxiduju...:(
upraveno 1x, naposled 28.05.2020 12:34:36
06:48:22
28.05.2020
David29
Hele já nevím, ale musí bejt tohle nutně přerušovačem? Nemůže to být přiliš vysokým poklesem napětí - tzn. že by to málo dobíjelo?
22:24:58
27.05.2020
minno
S originál prerušovačom blinkrov som bol spokojný len dovtedy, kým som ho vlastnou vinou neodpálil. Dal som nový a ten blikal hrozne, iný nový zas inak a tiež hrozne. Tak som dal elektronický z feldy a odvtedy naparádu.
20:09:44
27.05.2020
Eidy
-> kpt.Budha: Na blinkry a na varovky jsou 2 různá relé. To blinkrové je hliníkový váleček umístěný na přepážce kufru. Pozor, nesplést si ho s rozdílovým relé pro kontrolku brzd! Řešil jsem to taky feldím a od té doby klid.
19:56:07
27.05.2020
kpt.Budha
Lidé drazí, podobný problém. Po dvou letech je opět potřeba dojet na technickou, tak jsem oživil eRko. Výstražná světla fungují výborně, blinkr, pokud je puštěný pouze motor a nic víc, tak víceméně také. Ale jakmile pustím větrák, frekvence blikání se sníží, pokud pustím ještě světla, frekvence se sníží až nepříjemně. Výstražná přitom blikají pořád stejně rychle. Nenapadá nikoho, v čem by to mohlo být? S ničím se nehýbalo, takže závady spíše typu sešlost nějaké součástky věkem. Díky za případné nasměrování.
19:13:36
16.05.2020
Davo
Problém vyřešen omylem jsem přehodil žárovky tak kde měla být silnější jsem zapojil slabší a obráceně já jsem ale koko....t no i tohle se stává děkuji všem za radu
11:50:52
16.05.2020
Uzovka1977
Souhlas s ostatními je špatné ukostření... Stalo se mi taky.
11:13:14
16.05.2020
Jozka
-> Eidy: 47

(povedlo se mi vloni s nosnou rourou motoru)..
20:15:27
15.05.2020
Eidy
-> Davo: Tak to bude příliš dobře nalakovaný, čili špatná kostra.
19:35:07
15.05.2020
isti
-> Davo: Všetky blinkre fungujú?Zapni to a začni hrať so skrutkami ktorými je čelo uchytené k blatníku a tiež s matkami kde je kostra na čele a malo by to pomôcť.4
19:18:45
15.05.2020
Davo
-> minno: kostra je na zadním čele ?
19:17:09
15.05.2020
Davo
Tvl.nevim normálně to fungovalo sundal jsem zadní čelo které se lakovalo zevnitř nasadim zpátky nasadím světla všechny žárovky svítí a frekvence blikaču zrychlená jak výstražný tak blinkry . Ještě dotaz nemůže to dělat zadní relatko ?
07:00:46
15.05.2020
Syny
Pokud si dobre pamatuju, tak na tom prerusovaci je stelovaci sroubek a jde nastavit interval blikani. Ale to je spis reseni nasledku - ne priciny. Pokud se interval zmenil sam od sebe, je to divny pokud vsecky zarovky v blinkrech sviti (i tak bych je asi vyndal a prekontroloval) :)
18:46:49
14.05.2020
minno
Couvačky s tým nesúvisia.

S druhým prerušovačom to bliká úplne rovnako? Lebo čo som mal možnosť skúsiť, tak tie prerušovače blikajú čo kus, to inak :)

Rýchlosť blikania ja daná práve tým prerušovačom, ak výmena nepomáha, asi by som pokontroloval celú elektriku okolo smeroviek, možno je niekde blbá kostra.
17:22:33
14.05.2020
Davo
Zrychlila se frekvence přerušovače jak blinkry tak výstražných nevím kde je chyba vše svítí couvačky nevím přerusovač jsem už vyměnil beze změn.
Extreme Tyres