Problém v elektrike - Favorit

prohledat
8 příspěvků (zobrazeno 1 až 8) od 09.12.2018 do 15.12.2018, založil/a dado1812
řadit dle data
21:09:08
15.12.2018
Lamac
Tak potom si nejak prehodil konektory na poistkovke.To že so spínačkou nebolo nič robené,ešte nezamená,že sa nejaký faston nevytiahol a skratuje niekde inde.Skontroluj zapojenie káblov na tú spínačku.Samo od seba sa nič takto divne nepokazí,a už len to prehadzovanie relátok od buka do buka značí,že niečo robíš (a urobil si blbo).
Daj to radšej niekomu,kto sa v tom vyzná,lebo vyhoríš niekde za jazdy.
upraveno 1x, naposled 20.12.2018 18:39:08
20:59:42
15.12.2018
dado1812
Spínačka nebola vôbec ani dotknutá, takže samé sa tie káble na nej predpokladám nepoprehadzovali. S tým relátkom áno, ale tým pádom mi príde divné, že aj napriek tomu že teraz je tá pozícia F neobsadená tak všetky spotrebiče napojené na tie poistky fungujú. S konektormi v poistkovke je to tak isto. Už mi len napadá prepájkovať poistkovku, ale nemyslím že to bude riešenie.
18:25:59
10.12.2018
Lamac
Tak vidíš že nie,buď si niečo dodrbal na spínačke,alebo poistkovke.Pokiaľ niečo začne svietiť pri vypnutom zapaľovaní,a pri zapnutom zhasne,tak je zapojený konektor "P" na spínačke.Týmto by som začal.. Odpájanie baterky pri bežiacom motore robí perfektné pocity pre alternátor a regulátor.S výmenou relátiek si neporiešil vôbec nič.Relé "F" spína poistky pre stierače,ostrek,spiatočku ,smerovky podsvietenie budíkov a ventil karburátora (preto ti motor nevypne),a saharu.To že si ho dal na "C" pozíciu,ktorá je nezapojená do ničoho,si neodstránil príčinu,ale dôsledok.
Skontroluj aj kde si zapojil ktorý konektor do poistkovky.
23:19:00
09.12.2018
dado1812
So spínačkou som nerobil nič, zapojená je tak ako bola pôvodne
20:32:40
09.12.2018
StepaNoFUN
-> dado1812: Máš dobře zapojenou spínačku?
10:56:04
09.12.2018
dado1812
Budíky aj poistkovka ostali pôvodné, s tým to nemá nič. Menil som len palubnú dosku a panely s vypínačmi.
upraveno 1x, naposled 09.12.2018 23:19:26
09:36:12
09.12.2018
Tomaso435
Jj. Černé budíky a černá pojistkovka maji jine zapojení než hnědé. Takze to ze to medunguje je vlastne úplně v pořádku protože si tam neco co tam nepatří
03:06:34
09.12.2018
dado1812
Zdravím. Už skôr mi nastal taký menší problém v elektrike vo Favorite (ide o starší typ r.v. 1990). Dlhšie som to nejako neriešil, no teraz by som to už chcel dať doporiadku. Celé to začalo keď som menil palubku (z hnedej na čiernu) a po následnom zapojení všetkých "prístrojov" sa mi začali diať zvláštne veci. Počas vypnutého motora (teda keď je kľúčik otočený v polohe 0, resp. vytiahnutý) mi svieti kontrolka brzdovej sústavy. Táto kontrolka zhasne pretočením kľúčika do ďalších ostatných polôh. Momentálne a narýchlo som to vyriešil vybratím žiarovky, aby mi stále nesvietila. Ďalšia vec, po naštartovaní motora a následnom otočení kľúčika do pôvodnej polohy, (resp ich vytiahnutí) motor beží ďalej a aj kontrolky svietia až dokiaľ neodpojím baterku (motor beží ale stále ďalej, až kým ho "neudusím"). Túto vec som sčasti vyriešil trocha zvláštnym spôsobom, a to tak, že som v poistkovej skrinke vybral relátko z konektora F a osadil ho do konektora C. Funguje to takto v podstate správne, až na jednu maličkosť, a to že pokiaľ nevypnem obrysové svetlá tak motor beží ďalej. Môžem v pohode vytiahnúť kľúče zo spínacej skrinky a motor ide ďalej, až kým nevypnem obrysovky. Takisto keď obrysovky zapnem, zopne sa aj zapaľovanie a nabehnú všetky kontrolky a budíky. V podstate pri zapnutých obrysovkách by som vedel auto aj naštartovať roztlačením. Skúšal som už aj meniť relátka, prepájkovať plošák na poistkovke, pozrel som aj ukostrenia a všetko je zdá sa byť v poriadku. Nestretli ste sa niekedy niekto s niečím podobným? Vopred vďaka krásne za postrehy.
Extreme Tyres