Bzučí v reprákoch

prohledat
29 příspěvků (zobrazeno 1 až 29) od 16.01.2018 do 05.04.2018, založil/a minno
řadit dle data
04:20:27
27.07.2022
takouni2
Příspěvek smazal moderátor - StepaNoFUN
upraveno 2x, naposled 27.07.2022 04:21:04
14:59:16
05.04.2018
minno
Ešte som to neporiešil, aktuálne je to v stave, že čakám, kedy sa to vyrieši samo3
upraveno 1x, naposled 05.04.2018 14:59:42
18:50:03
04.04.2018
King
-> Jiskra: Nevim, jestli to minno uz neporesil a nepochlubil se, ale drobatko nerozumim tomu s tema sym. vstupama . Jsme v kategorii laciny domaci audio spotrebky, kde si muzeme o sym. I/O jenom zdat4
18:27:57
04.04.2018
Jiskra - zrušená registrace
Určitým řešením by mohlo být použití Direct boxu so signálové cesty, ale cena nebude nízká. Nebo levnější oddělovací trafo do signálové cesty aspoň. Nebo se pokusit vychytat zemní smyčky tzn: zaměřit se na symetrické a nesymetrické zapojení signálových vstupů a výstupů v návaznosti na napájecí zdroje jednotlivých komponent.
11:57:07
02.04.2018
sokol.ryl
[ban do 21.07.2040 ]
Tahle značka je sama o sobě je taková trochu horší Čína. Jedině bych možná zkusil odrušovací filtr. V autě se třeba dá použít tento: www.2din.cz/instalacni-ma terial/ns20-nf-odrusovaci- filtr ale otázka zda máš nějaké cinche od repro do TV nebo ne. Jinak bych spíše doporučil tam hodit něco kvalitnějšího.
08:22:43
22.01.2018
bouchy
-> StepaNoFUN: Souhlas, účiník na 10min je u startu nízkej, přesto je potřeba vzít to v potaz.
08:20:43
22.01.2018
StepaNoFUN
-> bouchy: Ta tabulka je sice pěkná, ale u svařování se počítá se zatěžovatelem v řádech minut. U startovacích kabelů se jedná o přenos špičkovýho proudu v řádech vteřin. Mám startovací kabely 35mm2 poměděnej hliník (takže to odpovídá cca 25mm2 mědi), a bez problémů přes to startuju i velký stavební stroje a náklaďáky (běžně mi klešťák ukáže i přes 400A). U nabíječky která dává jako pomocnej zdroj 90A jsou kabely dlouhý 3m a je to tak maximálně 6mm2 (nezkoumal jsem). Ale je to omezený na 10s startu a pak 30s čekat.
11:35:05
21.01.2018
bouchy
-> Jarda: Sice ne tyhle, ale dnes je módní u těchto kabelů psát něco jako "pomocné kabely pro start vozidla" - což v překladu znamená (a je to někde i blechama uvedeno), že kabel NEslouží k přenosu dejme tomu 100-200A PŘI startu, ale k "dobití" mrtvý baterky proudem v řádech 10A před startem, na což i tato tkanička stačí, jak píše King. V každý případě je dobrý nechat to blafat chvíli před pokusem o start. Proudový zatížení cca dle www.kabelyvodice.cz/techn icka-podpora/tech_proud_za t.php (nevim zda licna = drát, ale asi jo) nebo www.svarovani-kolin.cz/Sv arovaci-kabely-jaky-prurez -a5_5.htm pro větší průřezy. Asi se shodnem, že podobný produkt přes el. zásuvku (jištěnou tak na 15-20A), auto nenastartuje ihned, ale pouze oživí baterku. www.jadal.cz/cz-detail-65 7744-black-decker-bdbbc2c- startovaci-kabely-do-auta- pres-12v-zasuvky.html
00:28:17
20.01.2018
U-Geen
-> King: no tohle uz aspon nejsou takovy ty "pliskovity" ... uvidime, treba pomrou. Kazdopadne u zesiku jsem zatim nucenej pouzit uhlovy konektory, to ten vyber taky asi zuzuje
23:34:56
19.01.2018
King
-> King: A nebo, pokud je clovek liny, jsou tu spickova hotova reseni. Treba henten 1m Nordost Odin 2 Supreme reference za crictrte mičudy :-))
www.amarockstudio.cz/imag es/.../cenik_amarockstudio _nordost.pdf

...decka v takovych chvilich s oblibou pouzivaj hlasku: "...'ses posral v kine, ne?! " :-)
upraveno 1x, naposled 19.01.2018 23:35:59
23:23:46
19.01.2018
King
-> U-Geen: Asi jsem nemel uplne stastnou ruku, ale ani ty bezne prodavany "lepsi " kovovy zlaceny cinche (GME a spol.) jdou casem do pihele. Nakonec jsem zustal u kategorie kolem stovky za kus, coz jsou treba Neutriky (nebo levnejsi Vivanco) a jenom lituju tech vyhozenejch penez za shity a zbytecnej cas s pajkou.
-> Jarda: V dobach, kdy manzelka jeste dojizdela do prace plynivou filckou, jsem byl nucen jedno mrazivy rano nastartovat jeji povoz "z externiho zdroje ". Takze jsem prirazil mondeo "licko na licko " vytah jsem z kufru prvni sitovou snuru 3x2,5mm2, ktera mi prisla pod ruku, ustrihnul konektory, oholil konce, omotal poly baterek, felda zaskytala a tradaaa! :-)
17:09:32
19.01.2018
Tuner#2 - zrušená registrace
-> minno 19.01.18 13:10:25: Pohrát znamená opravdu koupi kvalitního kabelu v metráži a osazení pořádnýma konektorama. Tím bych začal...
16:09:58
19.01.2018
Jarda - zrušená registrace
-> bouchy 19.01.18 12:43:28: nechapu, jak todle mohou prodavat jako startovaci kabely9 8 pouzil jsem z nich jen ty svorky...
15:59:31
19.01.2018
U-Geen
-> King: proto jsem si naposled kabely radsi vyrabel - pravda, z tusim tebou doporucovanyho kabelu a cinskejch konektoru), protoze cokoli hotovyho mi, kdyz ne rovnou tak po case, delalo ruzny problemy.
13:10:25
19.01.2018
minno
-> King 19.01.18 12:37:35: Tie tvoje hlášky 3 3 Ok, ďakujem, keď si na to nájdem čas, skúsim sa s tým pohrať.
12:43:28
19.01.2018
bouchy
12:37:35
19.01.2018
King
-> minno: Tak rozebirat to nemusis, staci se chytit treba na zem vstuniho konektoru (cinch) nebo cerny vystupni svorky pro repro (ale tam radsi pisknout, jestli jde skutecne o zem tj. ze je propojena se zemi vstupu.
O tom, kterak Cinan ojebal kabel se presvedcis jedine pitvou nebo merenim. Ftip je v tom, ze plast je lacinej a měď draha, takze stineni techhle hruz obvykle tvori par tenkych hlinikovych dratku kolem ultrazenky izolovany licnicky a cely je to obaleny poradnou vrstvou cernyho plastu, aby to vytvarelo dojem audio kabelu :-) Konektor je shit z poniklovamy oceli, ktera ani poradne nepruzi, takze kontakt se po case odehrava na zaklade nahody. Ale zas je fakt, ze k bednam za 30 éček uz kvalitnejsi kabelaz “boli “ :-)
Edit: Jo a neni to “tou elektrikou “, ale tim, ze ze nekdo ty bedynky po konstrukcni strance ojebal az na kost. V dnesnim zarusenym svete je potreba na navrhu zarizeni pocitat s tim, ze ne pokazdy to bud provozovany Faradayouve kleci nekde uprostred lesu z idealniho generatoru sinusovych 230V se zkreslenim 0,00001 pct.
upraveno 1x, naposled 19.01.2018 12:44:44
08:28:48
19.01.2018
minno
-> Tuner#2: Také tenké nitky to nie sú, fotka mala ilustrovať len to, že L a P kanál je jedna šnúra.
16:30:41
18.01.2018
Tuner#2 - zrušená registrace
-> minno 18.01.18 15:06:01: No tak pokud tam máš tuhle tkaničku, která se vyhazuje hned po rozbalení výrobku do koše, tak platí to co jsem psal já a potvrdil to i -> King 17.01.18 23:37:26:
15:06:01
18.01.2018
minno
-> King: Cinch-cinch kábel L+P kanál je jedna šnúra :) (niečo ako na fotke).

Ale bude to najskôr tou elektrikou, lebo ako som písal, ono to bzučí aj samo o sebe, input cinch káble sú odpojené, stačí že je zapnutý v elektrike subwoofer s pripojenými satelitnými repro a je to tam. Možno by pomohlo to uzemnenie, len neviem či sa mi chce rozoberať bedničku a až takto do toho zachádzať :)

-> MB_CML: S výmenou prívodu (elektrika) to nie je možné, iba ak by som skúsil ešte nejakú inú predlžovačku :) Lebo už som skúšal dve a na obidvoch je to rovnaké. Iba priamo zapojené v zásuvke to nerobilo.
zvětšit Bzučí v reprákoch - obrázek od minno vložen 18.01.2018 15:06:01
09:28:01
18.01.2018
MB_CML
-> King: Ale jo, to beru a máš pravdu 4 Nicméně bych začal tou nejjednodušší variantou, kterou bezesporu výměna přívodu bude. Nejhorší jsou bubny, kdy si každej odmotá 5m a zbylých 20m zůstává smotaných, pak se lidi diví, že se třeba kompresor nerozběhne 3 Takže pokud to jde, prodlužku eliminovat4
23:45:29
17.01.2018
King
-> MB_CML: Prodluzka je spis jenom prvek, kterej jenom vypichne ci zesili problem, kterej je obvykle danej kompromisnim nebo rovnou debilnim designem obvodu pripojenych zarizeni4 Jestli me nejaka prodluzka vypekla, tak to bylo pred vanocema, kdy jsem se pokousel pres Home-plug adaptery dostat "Internety " z prizemi do prvniho patra a obycejna prodluzka asi 1,5m dost dramaticky brzdila prenosovou rychlost a navysovala cas pingů (aneb Read the fucking manual :-)
23:37:26
17.01.2018
King
-> minno: A ted babo raď :-) Obecne: propojovaci kabely cinch-cinch za 2 éčka jsou desnej cinskej shit - jak po strance kontaktu konektoru, tak po strance stineni (pokud se tomu u tech parodii na stineni da vubec rikat). Takze, jak pise Jeňýk, hodil by se test s necim kvalitnejsim. Predpokladam, ze L i P kanal v ramci kabelu v cely dylce tesne vedle sebe(?) Dalsi vec je ta, ze za ty prachy maji jak aktivni repro, tak DAC nejak fungujici levnej spinanej zdroj, jsou ve tride II (dvouzilovy pripojeni do zasuvky)...tak me napada takovej pokus - pripojit kusem dratu kostru zesiku na kolik zasuvky, aby obe zarizeni elektricky nepoletovala v luftu a nechovaly se jako antena na AM (tipoval bych, ze to co hraje z repro je demodulovanej signal nejsilnejsiho vysilace na AM a ne na FM)
19:27:45
17.01.2018
MB_CML
-> minno: Tak vždyť sám píšeš, že pokud připojíš na přímo do sítě bez psa, tak je vše OK. Čili máš příčinu jasnou. Obecně jsou prodlužky zlo, zvlášť, pokud mají ještě vypínač s doutnavkou. Zahoď prodlužku a udělej si jeden delší přívod rovnou ke zdroji. Případně dokup feritové jádro a udělej jednu (alespoň) smyčku na kabelech k repro.
08:36:00
17.01.2018
minno
Tak som sa včera s tým hral.

Áno, je pravda, v prvom príspevku som to zle uviedol, je to samozrejme popripájané všetko cez cinche (2x INPUT L+R, 2x OUTPUT L+R)

Skúšal som všetko odpájať, prepájať do iných zásuviek atď. Zistil som, že priamy vplyv na to nemá žiadne príslušenstvo. Repráky bzučia aj keď je všetko ostatné okolo TV vypnuté a odpojené, zároveň ale aj keď všetko zapojím, dokážem to náhodne dostať do stavu, že to nebzučí (poloha káblov atď.). Trochu inak s tým pokývam a zas to bzučí jak fras.

Ďalším skúšaním som zistil, že najväčší podiel viny na bzučaní má rušenie z elektrickej siete. Po zapojení samotných repro priamo do inej zásuvky (bez predlžovačky) bolo ticho. Cez predlžovačku (skúšané aj iné predlžováky) a inú zásuvku to zas bzučalo :/

Vychádza mi z toho, že by pomohla nejaká elektrická sieťová odrušovačka?
05:04:51
17.01.2018
bouchy
Ta TV už asi cinche R+L nebo audio jack do sluchátek asi nemá co?
16:25:00
16.01.2018
Tuner#2 - zrušená registrace
Zkusil bych zapojit na jiný okruh 230ti + lepší kabel z převodníku do repráků s kvalitním stíněním.
12:08:21
16.01.2018
minno
-> bouchy: Dík za rady a príspevok, poskúšam sa pohrať s tým napájaním a vylúčiť zdroje problému.
10:34:13
16.01.2018
bouchy
Zdar, no právě jsem se chtěl zeptat na reakci na dotyk - takže bzuk zmizí. Takže poradí King se zemníma smyčkama (dodnes nevim jak na to), pokud není potíž s (možná) pofiderním převodníkem optika-jack. Optika jako taková i v TV by měla bejt proti rušení dost odolná, že? Zatímco obvody převodníku, kdoví. Jo, btw, je to zapojený v jedný zásuvce, žejo? - myslím TV a repro. Ona i změna fáze(úhlu) v síti daná rozdílem v délce drátu ve zdi se může projevit. edit: vidím, že to má Power 5V, tak jestli se do toho neangažuje i zdroj - co takhle zkusit to napájet třeba z notebooku, když je odpojenej zdroj? Bude bzučet?
upraveno 1x, naposled 16.01.2018 10:38:19
10:15:10
16.01.2018
minno
Ahoj. Téma trochu mimo áut.

Dá sa nejako vyriešiť problém bzučania v reprákoch?

Doma mám telku LG + optický prevodník zvuku FiiO D03K Taishan (z optiky na jack - telka má len optický výstup) + 2.1 repro Auna FS23. A v reprákoch dosť bzučí :/ Keď prídem k reprákom bližšie, počujem, že do zvuku akoby sa miešali FM vlny (rádio stanica). Keď sa rukou chytím káblov od repro, bzučanie prestane, zvuk sa vyčistí.

Konfiguráciu by som podľa možností nerád menil, lebo to mám tak nejako vizuálne zakomponované do nábytku.

Našiel som, že existujú nejaké sieťové odrušovače, ale nemám s tým skúsenosti. Má vôbec význam niečo s tým riešiť, alebo mám zahodiť túto sústavu a kúpiť niečo kvalitnejšie?
upraveno 1x, naposled 16.01.2018 10:16:32
[ Zobrazit příspěvky smazané moderátory ]
Extreme Tyres