![7](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/7.gif)
skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Libové starší Škodovky z ulice
Ja uz fakt nevim, ale je tak tezky pochopit smysl tohohle tematu? ![7](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/7.gif)
![7](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/7.gif)
-> lokaj: Jsi si jistý, že ta užovka je opravdu rv. 1983 ??? Vím, že jsem ulítlej na model 80, ale tahle má všechny jeho předpoklady. Hliníkové kliky, 14ky kola, dvě kulatá světla... Model 83 by měl už oválná, 13ky kola, plasty na klikách a jiné těsnění na oknech dveří. ![7](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/7.gif)
![7](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/7.gif)
Tato Škoda 130 L nevim přeně kolikátý je to rok, ale cirka mezi 1986-1988, každopádně u nás byla přihlášena až v roce 1994, má nový vínový lak,zepředu vypadá ještě líp než zezadu. Neobvyklé umístění antény a origo modernější poklice Škoda.
Spletl sem se.Zmátla mně SPZka, která je z roku 1983. Auto je nejspíš rok 1979, 1980.. i když si ty kola, lišty a tak mohl nechat předělat zpět.
A zde máme Škodu 120 L z roku 1983. Taktéž není rezavá, ale po nastříkání kdysi novým lakem se trochu loupe. Ale je pěkná. Zajímavé přední blinkry.
Tato k nám dorazila v roce 1998, má ji jeden dědoušek,je to Škoda 120 L z roku 1988. I když tak nevypadá je až na jiné odstíny barvy zachovalá.
Tato do našeho města přijela před třemi lety. Je tro Škoda 120 L z roku 1984-tedy původní 105ková světla se dávala i na 120 L, boční blinkry chyběly a úplně prvňoučký neměly ani díry v předním čele.. Až na ty poklice pěkná že?
A te´d to tady na vás začnu sypat,pokaždé si zkusí mvzpomenout co o daných autech vím nebo nevim..Toto je Škoda 120 LS z roku 1986, která ač to nevypadá má rok starý lak(domácí práce bohužel)Předtím byla tmavě hnědá(myslím kaštan..)a teď je taková fialovohnědá nebo co to je za víbnovou hnědou barvu.Stav má výborný,jen ty první nárzaníky bledly no..
Tak ta opravdu stojí za záchranu. Kurňa ujměte se jí někdo. Já sem míval taky 4 Škodovky v super technickém tavu a dokázal sem to uživit i se 4 garážema, pojistkama a servisama. A to sem makal za 8 v Kaufalndu.. Když to tak vezmete před EKOpoplatkem se tyhle Škodovky také prodávali za 12-13tisíc, po EKopoplatku auto do 15 tisíc nesežente. Až zhnilý Feldy a Renaulty 19 za 20.000,- a vy ji máte za 10.000,-(přepis)takže docela levně.Znám lidi co si to zaplatili..A pokud se vám i tak bude zdát drahý,tak si sežeňte známého i neznámeho invalidu,stoupněte si do fronty az sebe,on to přepíše na sebe a hned to odhlásí na vás a y si to za 800,-přihlásíte na sebe již bez EKOpoplatku který nebude platiti ani on ani vy ani už nikdy jiný v budoucnu..Je to klička, ale nikdo vám nemůže nic udělat je to legální. Navíc úřednice o to mvědí všude už se s tím skoro setkaly a tak se jen usmějou.. Prosííííííím.
tady je případně odkaz na inzerát:
skoda-virt.cz/cz/.../1362 88-skoda-120l-motor-navic
kontakt na prodávajícího:
pan Reinwald 602 966 767, ReinwaldJ@seznam.cz
skoda-virt.cz/cz/.../1362 88-skoda-120l-motor-navic
kontakt na prodávajícího:
pan Reinwald 602 966 767, ReinwaldJ@seznam.cz
Škoda 120L mého známého. Velmi pěkná, ale asi skončí ve šrotě, protože už pro ní nemá využití
Kdyby ji někdo chtěl, byla by nejspíš za přepis, nebo na dohodu. Myslím, že stojí za záchranu.
![10](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/10.gif)
-> vaclav3: Ano, pravda, to je další aspekt u záměnných dílů (ale ne že by se díly nějak moc dodávaly už před modernizací - subdodavatelé sotva stíhali zásobovat fabriku..).
To ne oni by darovali jen celý auto.To má pár let starý lak a kastli.Každopádně až uvidíte tu druhou..Sice se o nimoc nestarají takže už začíná být jeměn sem tam odřená,ale jinak Ta cihlová červená taková je nová moc pěkná.
-> Jozka: -> Luky.: V dobách tisícovek v tom bylo ještě i něco jiného. Po jakékoliv modernizaci (třeba změna úsměvu, náhrada žáber mřížkami), se původní díly přestaly dodávat. A tak jedinou možností při náhradě něčeho poškozeního byla nucená "modernizace".
-> lokaj: a kdyby se staříci rozhodli darovat plechařinu ,tak beru ![1](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/1.gif)
![1](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/1.gif)
Snad sem se teď už trefil. Chtěl sem vyfotit ještě sousedovic po celkové GO všeho, ale někam, odjeli.. Tak příště.toto je Škoda 120 L 1986 model 1987 jako nová. Přemýšlím že staříkům daruju nějaké origo poklice. Mám všechyn druhy tak nevím které..
-> Luky.: Souhlas, to je logika věcí - vůně novoty - původní stav - modernizace - starej krám / veteš / vrak - uvedení do původního stavu = starožitnost
Dneska se na to díváme s odporem, ale tenkrát to byl logický krok. Vezměte si jen těch vyházených hladkých zadních kapot na 105/120 v době, kdy přišly kapoty se spojlerem. Prostě poměrně jednoduchá modernizace na "novou káru, pyčo woe"
A myslim že dneska se to taky dělá, i když ne v takové míře, částečně je to nahrazeno tesco tjůňynkem
![1](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/1.gif)
A myslim že dneska se to taky dělá, i když ne v takové míře, částečně je to nahrazeno tesco tjůňynkem
-> j_j: Jo, krom modernizace z nutnosti, kdy se původní blatníky rozpadly, byli i estéti, co modernizovali z plezíru. Např. jeden můj strýko měl nádhernou žábrovku ve slonový kosti, nicméně "záviděl" tátovi "modernější" lednovou 1968. Akorát ještě pozdější širokosloupková tyrkysová 69 dalšího strýce ani jednoho z nich nenadchla. Hned odhadli, že s plastovým ksichtem budou problémy..
Stejně lituju, že se tehdy málo fotilo a už vůbec ne v barvě, při rodinných setkáních byla na dvoře babiččina statku vyrovaná řada naleštěných 5-6 škodovek od Octavie přes MBs až po 100L 1972...
Stejně lituju, že se tehdy málo fotilo a už vůbec ne v barvě, při rodinných setkáních byla na dvoře babiččina statku vyrovaná řada naleštěných 5-6 škodovek od Octavie přes MBs až po 100L 1972...
-> Jozka: taky jsem se setkal s pár lidmi, kteří žábry "modernizovali" na mřížky ještě v době, kdy se embéčka vyráběla. Mě se nejvíc líbí rok 1967 (proto ho taky mám
) pozička, úzký úsměv,úzký sloupek. Kapsa mi přijde moc masivní. Kočky by kupovaly whiskas a MB s mřížkou...
![4](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/4.gif)
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) : No mě se líbí všechny embéčka
, v dobovým kontextu i jinak, ale když se nad tím zkouším zamyslet esteticky objektivně (pokud to vůbec jde), tak ta původní velkokapsa lehce narušuje ladnost tvarů přílišnou barokností a ta hranatá zase nemístnou strohostí..
![5](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/5.gif)
-> Mr_Kubas: cital som ze "kravin" len som si toho nevsimal ...
takze najskor daky magor-zberatel ...
![8](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/8.gif)
Jsem zde a nebojte už prudit nebudu. Jen sme se nepochopili prostě a já nepochopil tuto část. Omlouvám se.
-> Jozka: Nevěděl a nechápu. Mě se zase nelíbí ten obdelník se žaluziema.
Vůbec se to k tomu autu nehodí, všude takový krásně kulatý ladný tvary a do toho narvat takovej hnusnej hranatej obdelník... ![8](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/8.gif)
Těch MBček co takhle předělali mi je strašně líto, protože já bych jednou chtěl to s těma žábrama.![12](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/12.gif)
![10](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/10.gif)
![8](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/8.gif)
Těch MBček co takhle předělali mi je strašně líto, protože já bych jednou chtěl to s těma žábrama.
![12](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/12.gif)
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) : Už mě to napadlo mockrát - víš co je zajímavý? Že v době, kdy vzhled škodovek řešil národ podobně nebo i víc, jako dneska důchodovou reformu, se větší polovině národa ty kapsy nelíbily?
-> j_j 22.08.10 22:37:27: Krásný... tenhle typ se mi líbí úplně nejvíc!!!
Kde to je focený? Fotky RTOček nebudou?
-> j_j 23.08.10 09:32:13: Škoda že bývalá, žábrovky jsou nezhezčí.![10](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/10.gif)
![1](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/1.gif)
Kde to je focený? Fotky RTOček nebudou?
![6](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/6.gif)
-> j_j 23.08.10 09:32:13: Škoda že bývalá, žábrovky jsou nezhezčí.
![10](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/10.gif)
tady ještě kilko...chtěl za něj 3 000,- ale nevim co bych s nim dělal...bylo doceal pěkný.
Ted jsem celý fórum totálně zaembéčkoval
-> Jozka: To céčko nakřivo je fakt škoda na autě, které je perfektně zrenovované. -> Tomáššš: není to muzeum, má je sběratel v kravíně :) torchu mi mrzelo,že mi nenašel nehnilou přední kapotu na moje MB. Byli sme tam kupovat škodu octavii combi (1971),ale měla totál hnilý podlahy....
![5](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/5.gif)
-> Jozka: To céčko nakřivo je fakt škoda na autě, které je perfektně zrenovované. -> Tomáššš: není to muzeum, má je sběratel v kravíně :) torchu mi mrzelo,že mi nenašel nehnilou přední kapotu na moje MB. Byli sme tam kupovat škodu octavii combi (1971),ale měla totál hnilý podlahy....
-> Tomáššš: Si to přečti ![4](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/4.gif)
![4](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/4.gif)
-> j_j: co to je za "vystavu" ? muzeum ?
j_j 22.08.10 22:37:27 napsal:
tady ještě fotka z boku (měla loukotě+kolíňák)… →
Kaprof: ty o tom snad pochybuješ?
nadherna litrinka
![2](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/2.gif)
tady ještě fotka z boku (měla loukotě+kolíňák)… →
Kaprof: ty o tom snad pochybuješ?
![4](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/4.gif)
![4](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/4.gif)
![2](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/2.gif)
-> j_j: Jo, to céčko uhodí do oka - další obvyklá bolest je spodní část spáry mezi Z dveřma a blatníkem, to neladí zhruba na každým 3. kuse..
Ten kravín sice není z ulice, ale je to úžasný - no aspoň stojej na betonu a neprší do nich, ale to by chlapíkovi muselo být teď tak 14 let a dožít se 90ti, jinak to nestihne. I když kdybych disponoval podobným prostorem, možná bych dopadl stejně
.
Ten kravín sice není z ulice, ale je to úžasný - no aspoň stojej na betonu a neprší do nich, ale to by chlapíkovi muselo být teď tak 14 let a dožít se 90ti, jinak to nestihne. I když kdybych disponoval podobným prostorem, možná bych dopadl stejně
![4](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/4.gif)
Moc jsem nevěděl co si o tom mám myslet - chlápek tomu moc nerozuměl (oranžovému kilu řikal "embéčko"...), padl taky názor,že takhle to tam může mít ještě 10 let. Prý je chce všechny zrenovovat, jen tak na oko,tak jsem mu řekl že od něj koupím nějaký embéčko (š 1000 MB) a to nechtěl prodat. Každopádně minimálně MBGčka by si zasloužila dobrou renovaci...
modrý docela šlo...(ale mělo jen 1karbec, prý už sehnal použitou 2karburaci na aukru za 7 000,-)
Š 1000 MB, 1964-1965 (prý bývalá žábrovka)
Pro velký úspěch MBčka, dostanete přídavek v podobě sedmi embéček z kravína ![5](//img.skoda-virt.cz/x-smajlici/5.gif)
![5](http://img.skoda-virt.cz/x-smajlici/5.gif)
-> Kaprof: mě se nejvíc asi líbí škoda octavia 1959-1960 (ale to bych se při renovaci nedoplatil)
-> Syny: máš pravdu, vypadá to vepředu na kotouče.
-> Jozka: hlavně toho levýho céčka je škoda - je to vidět na první fotce.
-> Syny: máš pravdu, vypadá to vepředu na kotouče.
-> Jozka: hlavně toho levýho céčka je škoda - je to vidět na první fotce.
-> j_j: Tahle byla na srzu FCC v Mělníku, taky jsem ji tam okukoval, moc pěkná...
Zamítnuté přispívání mají:
- Ceskejparan10 - zrušená registrace (udělil Nwkt), důvod:
- kubasim (udělil Nwkt), důvod:
- lokaj (udělil Syny), důvod: ...a neda si pokoj
- šrek (udělil Nwkt), důvod: spamování