Htpc, Multimedia Pc etc. :-)

prohledat
68 příspěvků (zobrazeno 51 až 68) od 29.11.2007 do 31.12.2007, založil/a U-Geen
řadit dle data
09:47:02
30.11.2007
U-Geen
-> Tuner#2: to je furt ten media center... mrkni treba na screenshoty tohodle, to je pro blbce :-) elisa.fluendo.com/

akorat s tim mam zas problemy ja...
09:42:51
30.11.2007
U-Geen
-> fine_ray: co jste pouzili za MB? Ja to nejak sepisu, snad se nezhrozim. Vychazi mi to kolem 11k bez disku, ktery uz mam.
09:34:39
30.11.2007
fine_ray
-> Tuner#2: jako určitě jo, ale berme v úvahu, že takovou věc si nekoupí naše rodiče (v rozmezí 45-xx) ale někdo komu dnes je těch 25-45. A to je snad každý kdo na počítačích skoro vyrostl a obsluha menu šipkami a potvrzení entrem není problém. Umíš s mobilem, umíš s HTCP..takhle nějak.

-> U-Geen: máš finanční rozpočet? Nebo ho potom prosím dej..my jsem to tu vybírali skoro s lowend věcí tzn. by mě zajímala tvoje volba.
09:18:48
30.11.2007
Tuner#2 - zrušená registrace
-> U-Geen: Naposled jsem si hrál s tímhle: www.fujitsu-siemens.com/h ome/.../scaleo_h.html a už posle odbrázku SW je jasné, že taková ta základní obsluha je celkem snadná, neb jsou rodiny, kde manželka si neumí ani pustit satelit a končí znalostma na tom, že červený čudlík pustí TV a naše stanice mačká 1,2,3,4 a to je vše. Nemusím chodit daleko, moje maminka je jeden z příkladů 1 Takže to co jsem psal, to jen potvrzuje. ten kdo umí s PC, tak je to fajn.
08:44:53
30.11.2007
U-Geen
-> aDAm: casu je tri prdele ale tech co se mi libi bohuzel pomalu... je pravda ze sem chtel neco maleho a ne "full" hi-fi size... peknz casy dela SilverStone
08:13:44
30.11.2007
aDAm
-> TUNER: do vyboru do koloru :)

www.alfacomp.cz/php/index .php?eid=15L145...
08:11:16
30.11.2007
aDAm
-> TUNER: hele staci prolez eshopy a najdes case tri prdele :) bud hledej mezi obyc casema a nebo barebone kde uz to mas rovnou se zakladovkou. Pekne barebone case ma treba MSI, jinak my u nas ve worku delame asusacke HTP a taky nevypadaj spatne :)
06:21:36
30.11.2007
TUNER
-> U-Geen: Pak hoď nějaký fotečky...v tomhle se vůbec neorientuju...))))
23:33:31
29.11.2007
U-Geen
-> aDAm: nj pro me je linux idealni... nejak v tom zvladam udelat vic veci, takze i pro nove pc je to jasna volba :-D



Zejtra by mi mel prijit case, s externim napajenim a jednim vetrackem, kterej teoreticky nebudu potrebovat... pristi tejden koupim vnitrnosti... case sem si vybral podle sveho gusta - ProCase Noah
23:13:48
29.11.2007
aDAm
jinak jeste doplnim ze pro zobrazeni muzes sahnout po LCD 24" ;) cenove zacina na cca 11tyckach.
23:12:43
29.11.2007
aDAm
-> fine_ray: no hele kdyz chces postavit kvalitni HTPC tak to taky neni zrovna levna zalezitost.

Pekne case byvaj mastnejsi nez klasika, zakladovka je fpoho, de se sehnat uz i s integrovanym HDMI, procaky taky no problem, ale bude potreba priplatit za chlazeni, pac HTPC by bylo lepsi co nejtissi ze, takze nejaky pasiv, atd....
23:10:21
29.11.2007
aDAm
-> U-Geen: njn to jste vy zastanci jiznich tvoru majicich radi snich a led ;)



ja radsi pruvan v oknech ;) a pokud by nekomu nevyhovovalo MCE tak je tu jeste jina moznost: Pinnacle Studio Media Suite v10.1.
22:51:26
29.11.2007
U-Geen
Jinak co se ovladani tyce tak zatim asi klasicka multimedialni klavesnice, do budoucna mozna nejaky IR ovladani pres Lirc
22:49:53
29.11.2007
U-Geen
-> fine_ray: pekna TV je i CRT...

-> aDAm: trosinku me to ujelo :-) ja tomu stejne budu rikat MMS :-)



Jinak jsem zkousel tohle a nebylo to spatne: geexbox.org/en/index.html pro nejake jednoduche pouziti.



Muj plan je Xubuntu, bezici MPD daemon na muziku a zbztek bud vylozene rucne (ma to byt zaroven normalni desktop pro mladou a me, kdyz se mi nechce vytahovat NTB), nebo neco ala MythTV, pripadne Elisa, pac Myth je zbytecne systemove narocnej
22:43:58
29.11.2007
krup
-> fine_ray: řešením je 19" nebo 21" LCD panel ( dostupný/levný oproti.. ) a tv tuner v pc 6
22:19:25
29.11.2007
fine_ray
-> aDAm: vychází to z kraťounké diskuze u jednoho zeleného autíčka.. důvodem, je pořídit něco domů co splní vše co potřebuji a za rozumné peníze... v podstatě zastávám tvůj názor. Jen jde teď o to zobrazení, ptž pkěná tv (ať lcd bo plazma) bude stát furt dost.
22:08:33
29.11.2007
aDAm
nevim z jakeho kontextu je vytrženo ale přesto budu reagovat :)



u názvu topicu se ugeen asi sek a chěl uvést HTPC...



tak s takovýma krabičkama si skoro denně hraju v práci, jedna mi dokonce stoji na stole jako pracovni PC :)



se složitostí obsluhy HTPC nesouhlasim, je to jednoduche ze to zvládne snad každý běžný BFU. Pokud se použije dobrý soft je to prace velice jednoducha. My cpem do všech pc MS Vista Premium které jsou vybaveny celkem zdařilou aplikaci od mrkvosoftu nazvanou Media Centre. Pokud ještě u pc máte dálkové ovládání je obsluha sranda. Okna se daji nastavit na automaticke bootovani do tohoto mediálního centra a pak stači už klikat ovladačkou jako na běžné TV a vybrat co chcete sledovat/dělat - koukat na tv, poslouchat rádio, frčet na netu, čumět na DVD, nebo jen hrát hry....
21:52:05
29.11.2007
U-Geen
Tak zakladam slibeny tema :-)



-> Tuner#2: Tuner#2 29.11.07 12:22:25 napsal:

-> fine_ray: Spotřeba plazmy při stejné úhlopříčce je menší než u LCD - ověřeno v praxi4 Údaj v papírech je při max. vybuzení všech komůrek - tzn. při bílé barvě, což v reálném světě nenastane prakticky nikdy, takže průměrná spotřeba je na stejné nebo i nižsí úrovni než u LCD, které bere pořád plný výkon ať je tam bílá nebo černá4 Jak jsem říkal, pro zdatnou obsluhu, které nebude vadit delší prodleva při zapnutí a složitá obsluha, tak ano, ale pro domácnost, kde je i žena a děti je to holý nesmysl. Alespoň z mého pohledu.






Kdy si naposled videl nejakz MM software pripadne multimedialni distribuci? :-) Vybrat tam film nebo muziku je stejne slozite jako vybrat cloveka v adresari na mobilu
Extreme Tyres